Xavian Carisma

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

Prosim o jakekoliv zkusenostia nazory na tuto reprosoustavu. Myslite ze je vhodna do mensiho pokoje (18m2) ? Slysel jsem Picolla, nehrala vubec spatne, Virtuosa taky. Predpokladam, ze Carisma bude stejne dobra, ale nebude ten basak u zeme a 2,5 pasmova koncepce v malem pokoji problemova ?

Mam moznost koupit za dobrou cenu, ale musim se rozhodnout hned a bez poslechu (stejne by ten poslech nebyl v podminkach maleho pokoje). Sli by jste do toho ? Posloucham hlavne akustickou hudbu, klasiku, jazz ..
davidsound

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od davidsound »

Já bych se osobně toho nebál. Mám pro Xavy slabost a moc se mi líbí jak designem tak zvukem. Jestli jsou za opravdu skvělou cenu tak je ber. Pak dej vědet jake jsou. At ti to hraje
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

Diky za reakci, risknu to tedy. V nejhorsim je poslu dal, doufam, ze to ale nebude treba.

Ted uz zbyva jeste najit k nim vhodny zesilovac. Po me zkusenosti s poslechem Xavian Virtuosa na Hegelu 200 mám pocit, že to chce zesilovac, ktery bude cisty, pevny a zaroven doda trochu jiskru. Ne agresivitou nebo ostrosti, ale trochu oziveni to asi chce, aby to nebylo az moc uhlazeny. Tim spis ze posloucham potichu, tak aby to melo trochu stavu. Predpokladam zdroj miniPC+Audiolab M-DAC. Cenove bych se rad drzel v rozumne urovni (tj. ne vys nez CA 851A, ktery porad zvazuju)
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

Prave jsem cetl :) Je to na jednu stranu pozitivni, ale taky napsany trochu diplomatickou reci, moc jsem si z toho predstavu neudelal ... Trochu mne znervoznila zminka o potrebe hodne dobreho zesilovace, coz muze byt bud znamka toho, ze repro maji velky potencial nebo naopak toho, ze jsou pro zesilovac slozitou zatezi ... Druha vec je pozadavek na prostor - odstup metr od zadni zdi neni problem, ale pri sirce pokoje 3.5m je od sebe moc daleko nedostanu, planoval jsem tak 2m ...
davidsound

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od davidsound »

Asi ti nezbude nic jiného než si je zajít někam rychle poslechnout dokud mas možnost využit solidní nabídky. V podstatě jsem pochopil ten text tak, ze budou více ohleduplné ke kvalitě nahrávky. Samozřejmě, ze čím lepší zesilovač tím lepe, ale nevidel bych to zase tak dramaticky jak pisou nekteri. Ale jak říkám neni nad vlastní poslech. To ti rekne vse podstatne.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

Uz jsem ho prave absolvoval, sice jen kratka zkusenost a soustavy nebyly uplne rozhrany ale asi OK. Pozitivum je ze to je skutecne krasne jednopasmovy zvuk, neagresivni lehce teplejsi/kulatejsi, ale pritom nic rozplyzlyho. Basy jsem cekal mozna s bohatsi texturou, ale to muze byt nahravkama co jsem mel a vlastne s tim nemam moc zkusenosti, takze to nemuzu uplne posoudit - stary budky moc basu nemaji a stary zesik jim jich moc nedodava :-) Co se tyka poslechu na nizke hlasitosti nemel jsem pocit ze by se i pri hodne nizke neco vyrazne zhorsilo, spis uz pak byl problem v mych usich, ktery jsem musel "natahovat". Mozna vetsi cistota vokalu, ale to byl spis problem s nahravkama co jsem mel k dispozici.

Pripojeno bylo na delencich NAD 165/275, CDP Marantz 15S2 a hlasitost na cca 7 hodinach max.
Naposledy upravil(a) bh69 dne 20 lis 2012 15:00, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

davidhighend píše:Asi ti nezbude nic jiného než si je zajít někam rychle poslechnout dokud mas možnost využit solidní nabídky. V podstatě jsem pochopil ten text tak, ze budou více ohleduplné ke kvalitě nahrávky. Samozřejmě, ze čím lepší zesilovač tím lepe, ale nevidel bych to zase tak dramaticky jak pisou nekteri. Ale jak říkám neni nad vlastní poslech. To ti rekne vse podstatne.
To je marne marne marne! Rikal jsem to Honzovi (bh69) za posledni asi dva roky nekolikrat, ale on vybira komponenty na zaklade recenzi, doporuceni, parametru a toho co si mysli ostatni. Take jsem to kdysi chvili delal, kdyz jsem nevedel jak na to.
Procento, ze se kdokoli trefi timto zpusobem je dosti male. Delat si zaver bet toho abych slysel jak to hraje proste nejde. Nekdy neni mozne vse dotahnout domu nebo slyset v kombinaci kterou si predstavuji, ale slyset je zaklad. Samozrejme prvni nastrel toho co je pro me a co ne je jasny z domova, komunikovat s kamosi ci temi co vedi, ale finalni rozhodnuti se na tomto zaklade spravne asi udelat jen tak nenecha.

Otazkou je, zda vlastne chces sloupy, regaly, jak vypada prostor apod...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

bh69 píše:Uz jsem ho prave absolvoval, sice jen kratka zkusenost a soustavy nebyly uplne rozhrany ale asi OK. Pozitivum je ze to je skutecne krasne jednopasmovy zvuk, neagresivni lehce teplejsi/kulatejsi, ale pritom nic rozplyzlyho. Basy jsem cekal mozna s bohatsi texturou, ale to muze byt nahravkama co jsem mel a vlastne s tim nemam moc zkusenosti, takze to nemuzu uplne posoudit - stary budky moc basu nemaji a stary zesik jim jich moc nedodava :-) Co se tyka poslechu na nizke hlasitosti nemel jsem pocit ze by se i pri hodne nizke neco vyrazne zhorsilo, spis uz pak byl problem v mych usich, ktery jsem musel "natahovat". Mozna vetsi cistota vokalu, ale to byl spis problem s nahravkama co jsem mel k dispozici.

Pripojeno bylo na delencich NAD 165/275, CDP Marantz 15S2 a hlasitost na cca 7 hodinach max.
Kde a v jake mistnosti si to slysel, jak velke, a jak je podobna te tve?
Ja bych na tichy poslech sahnul osobne po bednach s vyssi citlivosti a take mozna k regalum kdyz ti jde zejmena o poslech akustickych nahravek. Osobne jsem neslysel tento typ Xavu, ale znam mnohe jine, a nemyslim, ze bude vyrazne jiny charakter.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

pajuna píše:Kde a v jake mistnosti si to slysel, jak velke, a jak je podobna te tve?
Ja bych na tichy poslech sahnul osobne po bednach s vyssi citlivosti a take mozna k regalum kdyz ti jde zejmena o poslech akustickych nahravek. Osobne jsem neslysel tento typ Xavu, ale znam mnohe jine, a nemyslim, ze bude vyrazne jiny charakter.
no to samozrejme nebyla, ale to je ten problem poslechu ve studiich ...

nevim, nehralo to spatne, ale nedokazu vubec posoudit jestli neco jinyho by hralo lip nebo ne .. a taky je otazka kolik z toho delal CDp a zesilovac - ja bych asi dal neco jinyho nez ty NADy, neco s jasnejsim, vzdusnejsim zvukem

to je to co ti rikam celou dobu, ja proste nejsem schopnej to takhle poznat, potreboval bych mit vsechno tak tyden doma vedle sebe, v klidu ... kdyz budu objizdet studia po republice, kazdy v jinych podminkach, na jinym zeleze, v jiny nalade, po dlouhy ceste v aute ... poznam naprosto kulovy ... maximalne ziskam nejaky povrchni dojmy, ktery ale budou nejspis uplne jiny nez dlouhodoby domaci "provoz"
Naposledy upravil(a) bh69 dne 20 lis 2012 15:17, celkem upraveno 1 x.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

pajuna píše:Ja bych na tichy poslech sahnul osobne po bednach s vyssi citlivosti
89dB uz neni tak malo a ma to skutecne vliv ? 3dB plus/minus to je par milimetru na regulaci zesilovace, 3x tuknout do dalky ..
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

...Kdyz si byl na dnes na poslechu , tak asi ne daleko. Nejde to pujcit domu na par dnu?
Ja vim, ze rada lidi doporucuje ke Xavianum NAD, ale ja bych mozna osobne volil neco dravejsiho.
Pak me jeste napada jedna rada, nebo spise poznatek - komponenty v teto hladine budou vzdy kompromisem, coz znamena, ze urcite nedostatky musis vzit v uvahu. Je dulezite vybrat ty, co ti budou nejmene vadit.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

bh69 píše:
pajuna píše:Ja bych na tichy poslech sahnul osobne po bednach s vyssi citlivosti
89dB uz neni tak malo a ma to skutecne vliv ? 3dB plus/minus to je par milimetru na regulaci zesilovace, 3x tuknout do dalky ..
89 neni tak malo, to souhlasi.
No, na tohle bych nechal radeji odpovedet odborniky...nechce se me tady do toho poustet.

A co zvazujes za zesilovac? Cetl jsem, ze CA 851, ale tusim, ze si na nem nasel nejake mouchy. To je totiz vazane na tu predchozi vetu.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

Zatim nevim, jedna varianta by byla M-DAC v rezimu digitalniho preampu (nekdo tvrdi ze to je vyborny, nekdo ze to je blby, takze nevim co si z toho vybrat, teoreticky by to melo fungovat dobre) a k tomu konec BVA PA300SSE (ten ma moznost nastaveni urovne vstupu na libovolnou hlasitost, takze by M-DAC nemusel regulovat plnej vykon ale jen treba v rozsahu 0 az -30dB podle denni doby a nahravky). Co se tyka integrace, tak po odpadnuti 851A nevim ..
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

pajuna píše:...Kdyz si byl na dnes na poslechu , tak asi ne daleko. Nejde to pujcit domu na par dnu?
to by asi slo jenze na to uz neni cas, musim se rozhodnout dneska jinak to bere dalsi zajemce
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od martinowsky »

Jestli je ta nabídka zajímavá tak to vem. A smiř se s tím že budeš muset koupit starší zesák a udělat si představu jestli se Ti ten zvuk líbí. A pokud né tak začít zesáky měnit. Buď půjčovat a nebo kupovat starší a prodávat a kupovat a prodávat. Každopádně pokud je to výhodná koupě tak získáš základní stavební kámen sestavy a k bednám bak budeš ladit zbytek tak aby se Ti to líbilo. Nic jiného v tom asi nevyšpekuluješ.

mnoho zdaru
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

on by stejny problem vyberu zesiku stejne nastal i s kazdou jinou reprosoustavu - nebo je Xavian nejak vyjimka, kde by se to obtizneji hledalo ?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

Mas nejakou predstavu o cenove hladine zesilovace?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

pajuna píše:Mas nejakou predstavu o cenove hladine zesilovace?
no ten 851A, na ktery jsem mel nabidku zajimavou akcni slevu od prodejce, byl asi tak maximum co bych chtel dat
davidsound

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od davidsound »

Honzo chápu. Je to těžké si vybrat a byt spokojený. Jak jsem psal mám na xavy slabost a bral bych je. Zesak nejaky doberes. Nejdůležitější jsou bedny a zbytek se doladi. Jestli te láká BVA dá se časem koupit i předek a je to zase o něčem jinem. Hlavně to nelamat přes koleno. Podle mne je to výborný kup, ale to už záleží na tobe. Hodne štěstí.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od martinowsky »

Nemyslím si že by Xavy byly nějaká vijímka na výběr zesáku. Jen jsem tim chtěl říc, že jesti to je výhodný nákup tak to vem a pak k tomu můžeš ladit zbytek. Stejný případ by samozřejmě byl s keroukoliv jinou bednou.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

diky vsem za konzultaci
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od pajuna »

Tak co, koupil si ty bedynky? Jaky je prvni dojem?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
johny52
Příspěvky: 94
Registrován: 08 kvě 2011 10:16

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od johny52 »

To be continued? Vypadá to,že bh69 definitivně přišel o Charisma.Škoda bylo to docela napínavý!!!Je tu ještě někdo kdo nějaký Carisma má a podělí se o dojmy?
bh69
Příspěvky: 166
Registrován: 17 říj 2012 08:38

Re: Xavian Carisma

Příspěvek od bh69 »

johny52 píše:To be continued? Vypadá to,že bh69 definitivně přišel o Charisma.
Neprisel, ale rozhodl jsem se je nevzit. Mel jsem moznost slyset je 2x ve studiu (s Hegel 200) a zjistil jsem, ze to nebude to, co hledam. A taky by se nejspis ani "nevesly" do moji male poslechovky.
Odpovědět