Spotify, Apple Music a kvalita - má to smysl řešit?

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
martens.xy

Spotify, Apple Music a kvalita - má to smysl řešit?

Příspěvekod martens.xy » stř 19. dub 2017 15:10:52

Poslední dobou uvažuji o něčem lepším na poslech hudby a sledování filmů... Procházel jsem jednotlivá témata tady na fóru a došel jsem k několika zjištěním, které nejsou (z finančního hlediska) moc příjemné. Mám na mysli obecnou rovinu v tom, v jaké cenové hladině lze očekávat kvalitní výsledek jak v případě sterea (sloupové reproduktory) nebo domácního kina (složeného z komponentů).
Tohle je věc, která se tu řešila, řeší a řešit bude :-)

Já bych k tomu dodal ale ještě jinou věc a otázku, na kterou bych chtěl znát názory od ostatních. Nemám (a ani mít nebudu) sbírku CD, které by společně s nějakým kvalitním CD přehrávačem tvořily vstup, který potřebuji přehát. Ze 70% by byl vstup ze Spotify (a podobných služeb), zbylých 30% filmy ve full HD s 5.1 zvukem z NAS.. Otázkou je - platí v těchto případech takový ten "obecný názor", že kvalitní stereo má smysl alespoň 30 tisíc (zesík + bedny) nebo je to na tyhle vstupy zbytečný luxus, který stejně nepoznám? Dá se vůbec říct, co má ještě smysl a co už nedokáže využít toho, co taková sestava dává?

Dá mi něco navíc třeba Jamo C 109 oproti Jamo S 626? - rozdíl v ceně trojnásobný. Mám šanci v případě Spotify (obecně zdrojů kvalitních 320 bitrate mp3) šanci poznat rozdíl nebo jde o vyhozené peníze?
To, kdo má jaký sluch a co pozná je věc druhá... obecně nemám problém investovat více, za předpokladu, že taková investice bude dávat smysl

díky za jakékoliv názory

MAR

Re: Spotify, Apple Music a kvalita - má to smysl řešit?

Příspěvekod MAR » čtv 20. dub 2017 14:20:00

Dovolím si ti poradit, i když to bude jeden z mnoha názoru.

Záleží jak velký prostor chceš ozvučit, ale 30 tis v cenách nových komponentů a míchat kino a hudbu ti nic nevyřeší.
Pokud uvažuješ o dvou bednách stereo a doplnit to dalšími do kina, tak to je nákladnější a podle mě k ničemu.
Nemíchat stereo a kino. Budeš mít doma plno nevzhlednych krabic, zvukově nevyladené, zastaralé.

Podívej se po systémech all in one nebo podobné z aktivníma repro. nebo i neaktivní, na digitální media ideální, někteří výrobci to mají vyladěné z dobrým zvukem i vzhledem.
AA, EC, MFA, Bryston.

pajuna
Administrátor

Příspěvekod pajuna » pát 21. dub 2017 13:10:00

HiFi ci High End nebo jakkoli budeme nazyvat level, ktery mame doma je velice individualni otazka. Kazdy z nas si prochazi ci prosel urcitym vyvojem. Nekdo ma sestavy za 50k CZK, nekdo za 200k nekdo za milion a nekdo za vice. K tomu se vetsina z nas nejak postupne dopracovala poznanim, vyvojem, financni moznosti a smysluplnosti pro kazdeho. Pro nekoho nema smysl investovat 30k do cele sestavy a pro jineho my smysl dat 200k jen za kabely do sestavy, protoze jejich prinos je pro neho jednoznacny.

Zminujes taky nejaky obecny nazor o kvalitni sestave za min. 30k. Nevim jak si k tomu prisel. Jsem si jisty, ze vyznamna vetsina lidi zde se pohybujici by s timto nesouhlasila. Tato otazka souvisi s prvnim odstavcem.
Jestlize si chces overit co je pro tebe kvalitni sestava, zajed si jich par poslechnout do studii nebo ke znamym hifistum. Nech si pustit neco v ruznych cenovych relacich a pak si muzes udelat obrazek.
1. Jadis DA88S MkII(KT120),McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,JMR Cantabile Sign,Pro-ject Debut III ES

valderon

Příspěvekod valderon » pát 21. dub 2017 15:49:36

Zrovna teď to řeší i tady:
http://www.hifi-voice.com/sefredaktoruv ... dy-utratit
Nesouhlasím se vším co tam píší, ale s něčím souhlasím. Je to zkušenost, která je vždy individuální a nepřenositelná.
Pajuno, nechci ti pochlebovat, ale s tvým textem musím souhlasit o mnoho více a to ho máš sakra kratší :lol:. Holt ostřílený hifi matador a zkušený praktik :thumbup:

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » pon 29. říj 2018 11:39:54

Mám dotaz, nenašel jsem kloudnou odpověď:

1, mám Spotify PREMIUM family
2, mám aplikace na MacBooku a iPhonu
3, hraji (přesněji, hrál jsem) na Pioneer N-70A
4, potřeboval jsem ze svého účtu odstranit jedno nepoužívané zařízení a v nápovědě mi vyšlo, že mám použít odkaz "odhlásit ze všech zařízení"
5, po provedení příkazu jsem se všude opět přihlásil, ale z nabídky zařízení mí zmizel streamer.
6, vím, že byly změny (tuším letos na jaře), ale v původním seznamu "odháklých" zařízení N-70A nebyl
7, manželka má family podúčet na MacBook Air a tam jí to v aplikaci stále funguje!!!

8, zkoušel jsem downgrade a potom zase upgrade N-70 a nic, Spotify mi prostě nejede :-?

Máte někdo nápad, zkušenost,......a nebo se z toho stal nebezpečný odpad?! ~x(

Martas

Příspěvekod Martas » pon 29. říj 2018 15:25:23

Ahoj, předpokládám, že se se ti nezobrazuje Pioneer jako možnost v aplikaci Spotify na telefonu. A nevidíš Spotify ani v té jejich (Pioneer) aplikaci ke streameru? Jednou mě to překvapilo taky, ale pak jsem zjistil, že jsem připojený UPC wifi zdarma, kterou mám k domácímu internetu, když jsem se připojil přes domácí wifi, vše fungovalo. Ale to asi nebude tvůj případ:-(

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » pon 29. říj 2018 16:14:50

Ne, to není můj případ, ale přesto děkuji za tip :thumbup:

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 07. lis 2018 9:12:57

...tak N-70A letí do kopru , bohužel! :thumbdown:

Dieter Burmester

Příspěvekod Dieter Burmester » stř 07. lis 2018 10:15:48

Koupíš Aurender :thumbup:
Dieter Burmester

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 07. lis 2018 13:08:41

Už jsem koukal, a i taky na Lumin.
Teď ale nevím, jestli to má vůbec význam...Tidal taky jednoho dovykrvácí a kvůli Spotify to asi nemá smysl. :-?

A ještě jedna poznámka: všechna funkčnost HW významně závislá na upgrade/update FW, je na dvě věci, na nic a na hovno (sorry, nemohl jsem pomoct)

PavelDosko

Příspěvekod PavelDosko » stř 07. lis 2018 14:54:27

JAPEX píše:A ještě jedna poznámka: všechna funkčnost HW významně závislá na upgrade/update FW, je na dvě věci, na nic a na hovno (sorry, nemohl jsem pomoct)

presne
PMA PA4 Big Brother, premp SPaudio P1, DAC SPaudio D1, Aurum Cantus V8F, filtrace RiAudio PLF, power cable Roth Orfeo, repro, power a signalove kabely Acoustic Revive TripleC, iFi iUSBPower a iPurifier 2 a Gemini, Fidelizer Pro, NUC i3 Akasa, 2x LPSU

Martas

Příspěvekod Martas » stř 07. lis 2018 17:05:51

Neřešilo by to Spotify streamování přes Bubble uPNP? Teď o víkendu jsem na Pioneerovi tak zprovoznil Tidal a jede to.
Jinak jestli tedy Pioneer není ochoten po dvou letech od ukončení produkce garantovat při prodeji deklarovanou konektivitu u přístroje za 35 tis. Kč, tak je to dost nefér:-(

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » stř 07. lis 2018 18:49:29

Někde jsem četl, že v té nepodpoře (nejen pro Pioneer) má prsty Google.

kychtax

Příspěvekod kychtax » čtv 08. lis 2018 13:34:33

JAPEX píše:Už jsem koukal, a i taky na Lumin.
Teď ale nevím, jestli to má vůbec význam...

Kupovat streamer za 160tis (Lumin U1) se, myslím si, nevyplatí, protože digitál jde tak rychle dopředu, že za 3 roky to bude technologicky staré a za zlomek ceny. Nové mašinky/transporty to budou umět líp za zlomek té šílené ceny 160000
ATC SCM40, Primare A32, RME ADI2Pro AE, kabely kychtax.

RedBaron

Příspěvekod RedBaron » čtv 08. lis 2018 15:13:14

Co na tom budou umět líp? Zvuk tvoří z digitálních dat D/A převodník, zbytek sestavy za ním a z drtivé většiny reprobedny. Data buď dostane a převod může začít a přístroj hrát. Nebo nedostane a nehraje, nebo dostane korektní hlavičku, ale poškozená data a pěkně to zasyčí. Ale pohádek o tom, že něco umí přinést jedničky a nuly do převodníku na zlatém podnose, po červeném koberci, s luxusní polevou a pokud se ještě k tomu proplazí stříbrnou hadicí a zvuk je o dva levely jinde, těch už snad bylo dost, ne? :crazy:

Zdaleka největší průser u takového jednoúčelového zařízení bez možnosti softwarové uživatelské změny je výdrž programátorské podpory, aby uživatelé nepřišli o stávající nebo se dostali k novým streamovacím službám a datovým formátům hudby, viz smutné příspěvky poslední doby o streamerech značky Pioneer. :thumbdown:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
iFi Nano LE > NAD 2600 > VMA-III

harley44

Příspěvekod harley44 » čtv 08. lis 2018 15:36:35

kychtax píše:

Kupovat streamer za 160tis (Lumin U1) se, myslím si, nevyplatí, protože digitál jde tak rychle dopředu, že za 3 roky to bude technologicky staré a za zlomek ceny. Nové mašinky/transporty to budou umět líp za zlomek té šílené ceny 160000

Luminy se vyrabi vice nez 3 roky a za zlomek ceny se neprodavaji. Jeho vyhoda podle me spociva predevsim v bezproblemovem a jednoduchem ovladani oproti PC a kvalitnejsimu zvuku. Sam ho pouzivam ale pouze na streamovani z NAS, streamovaci sluzby me nezajimaji. Nemusis rovnou kupovat U1 ale nektery levnejsi model. Neni problem k nemu po letech koupit novy kvalitnejsi DAC. Tu vysokou cenu za Lumin platis v podstate za software.
Franco Serblin Ktema - Audio Research GSi75 - Esoteric K-05B - Lumin T1 - Nordost Thor-Michell gyrodec - SME V - Lyra Delos - Pass Labs XP-15 phono - Pioneer RT 909

tm.watch

Příspěvekod tm.watch » čtv 08. lis 2018 18:06:35

Alternativou muze byt Lumin U1 mini.

JAPEX

Příspěvekod JAPEX » čtv 08. lis 2018 19:54:55

U1 je jenom transport (to by mi nic nevyřešilo), když už tak D2 :-?

Fidji99

Příspěvekod Fidji99 » čtv 08. lis 2018 20:25:38

kychtax píše:

No v tomto je uplne super LINN, ja mam od nich streamer uz asi 10 rokov, kazda chvilka upgrade SW cez internet, 2x upgrade HW,
s ty ze daju uplne nove vnutro a stare zabalia do plechovej krabice, ktora je skareda a funkcna, a da sa pouzivat ako streamer v kuchyni.

Zpět na “Poradna”