CD přehrávač do 13 000

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Odpovědět
Greeen_day
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2016 16:07

CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Greeen_day »

Ahoj pánové,

potřeboval bych poradit ideální CD přehrávač do 13 000,-. Co se týče zaměření, tak poslouchám post-rock a alternativní odnože, zesilovač a bedny teprve budu pořizovat a z finančních důvodů začínám právě přehrávačem, kdy se mi stávající rozbil a nový by měl fungovat prozatimně se současnou "aparaturou".

Mám zatím svůj tip, marantz CD 6005 a k němu časem dokoupit PM 6005, bedny zatím rozvádět nebudu. Otázka zní, nenabízí se levnější alternativa, která odvede podobnou službu? Nejsem žádný zbohatlík a tak si na něj nějakou dobu šetřím a proto bych prostředky rád vynaložil efektivně. Ještě k mému tipu, sem si vědom, že existuje novější model 6006, ale podle recenzí mezi nimi nevidím téměř žádný rozdíl a má tedy smysl si připlácet ? Moc děkuji za pomoc s výběrem a vaše názory.

DAN.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Dieter Burmester »

V prvni rade si myslim, ze by lepe poradili tady: http://www.hifinazory.cz

V druhe rade bys ty bedny rozvadet mel (na tech hifinazorech), protoze tebou navrhovany zesik kdyz pripojis k budkam s nevycvalanou impedancni krivkou, mohlo by se taky stat, ze ochrana v zesiku bude pracovat casteji, nez by ti mohlo byt mile (vlastni zkusenost) :smile:
Dieter Burmester
Greeen_day
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2016 16:07

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Greeen_day »

Rozumím tomu, že forum je patrně určeno pro nadšence a smetánku odborníků, kteří mají sestavy za desetitisíce a neřeší takové banální otázky, resp. je za banální považuji. Nicméně na druhém zmíněném foru čekám již 5 den na aktivaci účtu a tak jsem si řekl, že zkusim vás a budu doufat, že se některý z vás dobře vyspí a bude mít náladu vést diskusi s laikem, který se vlastně k hi-fi teprve dostává. Možná pro odreagování, ale pokud to odporuje vašim zvyklostem nebo dokonce pravidlům fora, tak vlákno jednoduše zamkněte nebo odstrante.

Pochopitelně vše souvisí se vším, jsem si toho vědom, mám rád živý dynamický projev hudby a proto jsem došel k marantzu. Z důvodu, které jsem popsal, tak musím nejdříve začít CD přehrávačem a později dokoupím zesilovač s bednama. K sestavě, možná přemýšlím obráceně, ale zalíbili se mi bedny ELAC FS78. Netuším, jestli k sobě dobře sednou a naživo jsem jejich projev neslyšel. Nicméně zpět k přehrávači, přemýšlel jsem o 6005, ale na druhou stranu, pozná laik rozdíl mezi 6005 (11K) a 5005 (8K) ? Případně volím vůbec spravnou značku, není jiná značka, která nabídne lepším poměr cena výkon ? Nu, dá se říci, že se trochu hledám a proto jsem také chtěl vyprovokovat diskusi. Ale platí viz. výše. Rozumím tomu, že podobné věci patrně neřešíte a nepatří sem..
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Dieter Burmester »

Marantz sestitisicove rady je urcite dobry prehravac (za ty penize). Sam jsem slysel model 6003 na zesiku 6003 a spatne to rozhodne nehralo (akorat teda ne moc nahlas, nebot ten zesilovac nebyl schopen utahnout bedny, ktere jsem k nemu v ramci hifi hratek na zkousku privezl). S petitisicovou radou to srovnat neumim, nebot jsem ji neslysel. Uplne bych neresil, jestli je v dane cenove kategorii neco LEPSI - ono se to tezko meri. Jiste, lze zmerit urcite parametry a nekteri jedinci, kteri nemaji odvahu se spolehnout na vlastni usi a hlavne vkus, ti budou tvrdit, ze mas po tech parametrech koukat a ridit se nejlepsimi vysledky za co nejmensi penize. Ale takhle to nefunguje - ty musis najit stroj, jehoz zvukovy projev se ti LIBI a funkce VYHOVUJI. Protoze pak by se ti mohlo stat to co mnohym, ze sice sedeli pred aparatem s nejlepsimi meritelnymi hodnotami, avsak se nervozne osivali a stale premysleli, jaktoze tamten jiny stroj s mirne horsimi vysledky je po zvukove strance uspokojil vice. Z nejakeho klidneho a uspokojiveho poslechu nakonec nebylo nic.

Mel by sis vytipovat nekolik kandidatu dle sve penezenky a ty si vyposlechnout. Pokud nemas zbytek retezce, tak obejit nejake prodejce nebo spriznene duse. Existuje taky moznost koupit ty Marantzy a Elacy, ale hrozi nebezpeci, ze ti takovy aparat dlouho nevydrzi a rozjede se kolotoc vymen jednotlivych komponent. Proto je lepsi vicekrat merit (poslouchat) a jen jednou rezat (kupovat) :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od timcs »

Z vlastnej skúsenosti by som ti navrhol za tú cenu Rega Apollo alebo Creek Evo z druhej ruky. Zvukovo sú niekde inde ako tebou uvedené Marantz.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Greeen_day
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2016 16:07

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Greeen_day »

Dieter Burmester:
.....Ono je to vlastně poměrně logické a u fototechniky říkám to samé, vybírat podle subjektivního pocitu a nejlépe vše osobně vyzkoušet, protože přesně tenhle pocit jsem v minulosti zažil několikrát. Kdy jsem ještě jako středoškolák byl u kamaráda, kde se jeho otec předváděl s novýma sloupama od JAMO a mě regály co jsme měli doma od Sony za poloviční cenu zkrátka bavily více :) Ale co jsem starší a mám rodinu, tak už to není tak jednoduché, není zdaleka tolik času a upřímně ani neznám obchod, kde si mohu nezávazně vyzkoušet různá zařízení a ideálně se o tom poradit přímo s prodejcem. Pokud máš nějaké tipy, tak budu rád. Nyní žiji v Rakovníku, takže Praha a okolí je pro mě dostupná. (kolem sebe nyní příliš hifistu nemám, sestavy logitech jsou u přátel grálem, takže spřízněné duše příliš nepomohou). Zatím tak nějak brouzdám, hledám a snažím si utvářet nějakou obecnou představu.
Ono nemám ještě vyřešené ani základní otázky, jaká částka je optimální? Jít do nového nebo raději za stejnou cenu do staršího kousku vyšší třídy? Předpokládám, že při omezeném rozpočtu jsou o tomto spory i mezi vámi. Někdo má zkrátka raději vůni nového železa a někdo rád vezme starší kousek, který má svou historii. Na druhou stranu jsem laik a tak se toho trochu bojím, protože profík s nečistým úmyslem by mě nejspíš opil rohlíkem.
Mohl by si mi ještě napsat svůj obecný názor na Marantze, případně na Elac, které jsem právě s Marantzemi zahlédl ?
Každopádně děkuji i za těch pár řádků, pokusím se sestavit nějaký ten svůj žebříček a snad se k něčemu doberu. Každopádně děkuji za tvůj čas a příjemné počtení..

timcs:
moc děkuji za názor, tyto značky neznám, čemuž se vlastně ani nemůžeš divit, protože teprve pronikám do vašeho světa. Pokusím se o tebou zmíněných kouskách něco dočíst, ale asi bude problém najít místa, kde se dostanu k poslechu a vyzkoušení. Jak jsem psal výše, tak se trochu bojím brát věci z druhé ruky, jelikož tomu nerozumím a na případné problémy prodaného kusu bych mohl narazit třebas až po čase. Kdyby se ti chtělo, tak se klidně o svých zkušenostech rozepiš, moc si těchto postřehů vážím. Marantz se stal favoritem poté, co jsem přečetl recenzi na whathifi.com , kde ho vychválili do nebes. Tak jsem doufal, že tohle může být horký kandidát. Pokud mi napíšete vaše postřehy, tak budu opravdu jedině rád.


P.S: Ještě přiložím pár věcí, které poslouchám, aby jste si udělali představu i o tom, kde mám hledat:
1, https://www.youtube.com/watch?v=69F6gdO_ITM
2, https://www.youtube.com/watch?v=WneDU-K3Sww
3, https://www.youtube.com/watch?v=qN4s75Srcos

moc chlapi díky :) Třeba se někdy dočkám aktivace účtu na "názorech"....
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od pajuna »

to GD
Co se tyce tvych uvah o porizeni komponentu:
- idealni CDP v teto kategorii neexistuje, nevim co pro tebe znamena idealni?! Idealni nejsou ani cdp za 200.000Kc. Mozna se da nazvat vhodny ci smysluplny vuci cene
- tezko posoudit zda existuje neco levnejsiho se stejnou sluzbou, existuje rada jinych firem, ze kterych se da vybirat, Rotel, Denon, HK, CA...
- recenze slouzi pouze k tomu udelat si nejakou predstavu o tom co existuje, kdo dava komponenty na posouzeni
- jedinou moznosti dobreho vyberu je porovnani jednotlivych charakteru zvuku a sladeni s ostatnimi komponenty
- tudiz - kupovat nejdrive cdp, pak zesik a mozna nekdy bedny je nemyslny postup, ktery vede pouze k nespokojenosti (v pripade, ze neco ve zvuku slysis a mas nejake naroky - jestli jde jen o to, aby to hralo, tak je to jedno). Doporucuji usetrit penize, poslouchat a pak se rozhodovat zda kupovat veci nove nebo z druhe ruky. Mluvis o optimalni castce, co to je? Musis si urcit kolik jsi schopen do hifi vyberu dat a sladit to s tim co tve usi pozaduji. Pak muzes udelat kompromis kudy a kam jit....Btw, nevim zda jsem neprehledl, ale co je tva dnesni aparatura???
- foto neni ve vyberu podobne vyberu hifi, to mi ver, je podstatne jednodussi
- podivej se na sestavy lidi tady a i treba jinde a zkus se domluvit u nich ci ve studiich na poslechu at vis o cem je rec. Po poslechu nekolika sestav poznas, co jak hraje, co ti je blizke a co ne. Pak muzes pomalu premyslet o obzoru komponentu.
- doporucuji ti taky stravit hodiny ctenim vlaken tohoto tematu a nachytat alespon nejake teorie
- pred par lety jsem vybral kamaradce sestavu Marantz presne na teto urovni. Ona ale ma poslech jako doplnek k denni pohode:-)
- nebo mas jinou moznost, nicim se nezabyvat, netravit tim cas a koupit si co se ti libi a uvidis. To ale neni cesta , kterou bych volil. Zalezi na tom, jak to s poslechem myslis do budoucna a co vlastne slysis

- toto forum neni uzavrene nikomu kdo chce smysluplne diskutovat o muzice, hifi, high endu
- pro tve pochopeni na druhou stranu - vetsina lidi zde si prosla radu desetileti ruznymi obmenami svych aparatu, zkouseni, testovani, poslechem, a predevsim vyvojem smerem nahoru! Stravili tim stovky a vice hodin a maji neco za sebou, takze vetsina nazoru je s timto spojenych. HEF neni smetanka odborniku, ale skupina lidi , kteri se timto jiz nejakou dobu zabyvaji
- DB ti napsal v podstate par jasnych bodu

to DB
- je zbytecne zacinat prvni prispevek odkazem jinam a odhanet nove lidi, i kdyz skryte muzu chapat tve duvody....
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Mark Levinson »

Psát zde nějaké rady je asi zbytečné, musíš se najít sám a vědět co vlastně chceš (budeš hrát jen CD nebo budeš chtít i SACD?). Dobře to tu napsali výše DB, Pajuna i Timcs, snaží se poradit velmi dobré značky. Já sem dám tip na jeden player, který by stál skoro tolik co uvádíš a je to sakra dobrý stroj, který bude dobrým základním kamenem a možná i konečná jako zdroj.
Cambridge Audio 840C, na Roth Audio je za 15.900,- Kč, z druhé ruky, ale se zárukou.
http://www.rothaudio.eu/pouzite-zbozi/p ... duct_id=71
Mark Levinson
Greeen_day
Příspěvky: 4
Registrován: 29 zář 2016 16:07

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Greeen_day »

Děkuji za odpovědi. Pokusím se reagovat na všechny postřehy v jedné ucelené odpovědi.
Není to věc, kterou bych se mezi vámi chtěl chlubit, ale je to zkrátka, ač je jakkoliv vtipná, tak je to moje současná realita. Disponuji domácím 5.1 kinem (Genius Home Theather), ke kterému mám připojené pc (Sound blaster adigy ZS platinum pro), gramofon (Sony PS-LX300USB), televizi/dvd a měl jsem i CD přehrávač, který však odešel. Věc se má tak, že osobně nejčastěji poslouchám přes pc (FLAC/MP3) a pokud mi to čas a prostředí umožní, tak si dám rád dobrou single malt whisky a výtahnu své náladovky na vinilech ( které tak trochu sbírám). CD přehrávač jsem používal v podstatě nejméně a spíše mu vládla má drahá polovička a její folkové království. Ano, určitě plánuji do budoucna ucelený komplet, ale než našetřím potřebné prostředky, které jsou ve výdajích až na čtvrté koleji, tak to může nějakou dobu trvat. Proto jsem chtěl začít přehrávačem, který momentálně žádný funkční nemám a ženu bych určitě potěšil. Z vašich odpovědí vyplývá, že bych měl počkat na celou sestavu nebo pořídit nějaké levné prozatímní řešení.(to považuji spíše za zbytečné). Tak či onak bych rád do roka pro tento účel vyhradil 60K (zesilovač, přehrávač, bedny, kabeláž). Nebo mám jít jinou cestou? Meteriálům věnuji pozornost, budu nadále pročítat a nějaký ten žebříček kandidátů se pokusím sestavit. Osobní poslech neshazuji a dobře si jeho důležitost uvědomuji. Mohu googlit, ale raději bych se optal na nějaké konkrétní doporučení na obchod/studio v Praze, kde bych mohl hledat inspiraci? Existují nějaké sestavy, které by vás případně za dané konstelace napadly? Případně pokud by jste změnili názor a za výše uvedených okolností bych měl přeci jen začít přehrávačem, tak nějaké další tipy ? Ty které jste zatím doporučili už postupně procházím a doufám, že třeba i poznám naživo. Každopádně děkuji za trpělivost a váš čas, zatím..
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Vladio »

Ahoj,

za seba viem povedať, že som tiež bol v podobnej situácii ako ty a najlepšie si je niektoré veci sám vypočuť. Čo nás s manželkou potešilo je zvuk z cd prehrávača NAD C375 a i jeho menšiehlo predchodcu 326. Zvuk je pekne prekreslený, pekne detailný, na svoju cenovú kategóriu určite vhodný kandidát.
Z reproduktorov sme mali možnosť porovnávať KEF, Jamo, Focal, BW, Q Accoustics, ale nám ( subjektívne ) sa zapáčilo Dynaudio 2/7. Jeho novšiu variantu Emit 20 som mal možnosť počuť na svojom náradí a prišli mi akoby zvládli menej ako jeho predchodca.

Ak smiem, poradím ti jedno. Nenechaj sa nejako rýchlo nadchnúť a kúpiť niečo narýchlo. Ad absurdum - ak by si si kúpil repro, čo kraásne hlasno hrá výšky - chvíľku to môže znieť super ostro, ale po hodine budeš mať migrénu a na hudbu sa vykašleš. Najlepšie si je to požičať domov, neunáhli to, pusti vo svojej izbe a skús počúvať 3-4 hodiny. Potom si polož otázku, či hlas znie verne, alebo nie, či potrebuješ niečo iné a podobne. Ja osobne som bol veľmi zaskočený i dôležitosťou káblov , tam si napoziciavaj aspon 5-6 variant, i pre interconncty a testuj. Je to super mat takýto víkend, hrať sa s tým, počuvať, nekúp "víťaza testu" v nejakom časopise. Vždz má totiž každý nastavené iné hodnoty, ktoré sú dôležité. Čo je lepšie Ferrari, alebo autobus?
Podľa toho, či chceš zbaliť playmate, alebo odviezť 25 ludí na zájazd.

Ak to zhrniem, skúsil som Onkyo, Denon, Rotel, ale NAD nás úplne presvedčil. Odporúčam poskúšať, v kombinácii s Dynaudiom to hrá podarene, kolegovci z práce chodia ku nám na audiosessions a chodia domov vysmiati.
Držím palce pri výbere :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vladio
Příspěvky: 47
Registrován: 06 čer 2014 08:29

Re: CD přehrávač do 13 000

Příspěvek od Vladio »

Ospravedlnujem sa, tie pristroje co som uvadzal NAD C375 a C326 su zosilovace, nie cd prehravace.
Cd prehravac ma ale hodne podstatny dopad na kvalitu zvuku, testoval som kamaratov lacny onkyo vs nad c521i - iba preto ze sme ho doma mali pozicany, tak preco nie. Rozdiel bol priepastny. Odporucam poskusat, aby si si vybral to, co sa ti bude najviac pozdavat.
Odpovědět