TOP monitory do malé poslechovky

Potřebujete poradit? Hifi rady všeho druhu.
Uživatelský avatar
-NIN-
Příspěvky: 116
Registrován: 04 led 2014 13:27
Bydliště: Strakonice

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od -NIN- »

Ayon+MF+Tannoy
skypi
Příspěvky: 54
Registrován: 27 lis 2012 18:44

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od skypi »

Ano. To je problém ?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Dieter Burmester »

Asi jo, protoze to vypada, ze Jiri ma v planu svuj zesilovac pouzivat i nadale :smile:
Dieter Burmester
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Vlado222 »

Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Jiri »

Trvám na pasivních bednách, zesilovač Sroll Rhythm mi naprosto vyhovuje. Už mám rozjednané TOP monitory které k tomu zesilovači skvěle pasují takže teď jen počkat do Vánoc.
Děkuji všem za tipy. Určitě rád využiji pozvání která jsem obdržel do SZ.
Vlado222
Příspěvky: 1031
Registrován: 13 led 2013 13:56
Bydliště: pri Piešťanoch

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Vlado222 »

:smile:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Vypocuj si SF Olympica I zrovna tie spodky im idu naramne.
:thumbup: SF Olympica I jsou výborné
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Do tve mistnosti padnou napr. Franco Serblin Accordo - zkus je a uz nebudes chtit jinam :smile: . Vzdy jde samozrejme o sladeni s tim ostatnim! U regalu speciaolne bych se zameril na zvukovy charakter, ktery je ti blizky.
http://www.navratilaudio.cz/pr_fserblin ... rblin.html
Franco Serblin Accordo jsou také velmi dobrá volba.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od blesk666 »

myslim ze autor tem uz ma Vivid B1
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od timcs »

Urbino píše:
whisp píše:Vypocuj si SF Olympica I zrovna tie spodky im idu naramne.
:thumbup: SF Olympica I jsou výborné
Mám ich v 16m2, môžem len doporučiť. Počúvan prevažne jazz, ale nezaostávajú ani pri klasike.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Urbino »

timcs píše:
Urbino píše:
whisp píše:Vypocuj si SF Olympica I zrovna tie spodky im idu naramne.
:thumbup: SF Olympica I jsou výborné
Mám ich v 16m2, môžem len doporučiť. Počúvan prevažne jazz, ale nezaostávajú ani pri klasike.

Ja je posloucham ve stejne Velké místnosti. Jsem z nich nadšen. Mnozí mi kamarádi byli překvapeni co umi. Posluchám také jazz ale do klasiky jsem ještě nedorostl. :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od aretax »

Jiri:
"DYNAUDIO CONFIDENCE C1 PLATINUM také řadím mezi mini-monitory navíc DA C2 PLATINUM měl známý a nebyl vzhledem k ceně moc nadšený."

Dynaudio C1 a C2 sa zvukovo nedajú porovnávať. C1 sú jedny z najlepších sústav, čo Dynaudio v súčasnosti vyrába. Majú plný, detailný a vzdušný zvuk. Navyše ani nepotrebujú super zosilňovač (na druhej strane je však pravda aj to, že čím lepšie "kŕmenie" im dáš, tým hrajú lepšie. ale to platí pre všetky bedne).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od aretax »

Mňa zaujali tieto regálovky:
http://www.audiovideokino.sk/neostyle-s ... 2-novinky/
neostyle-8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od valderon »

Tak ty Neostyle jsem slyšel letos na výstavě v Praze. Pro mě krásný šok! Nemít tou dobou čerstvě koupené Atc 50,asi bych je koupil. Pro mě jedny nej bedny výstavy,ani hromada dospělých beden tak nehrala. Ale malou drobnost - hodně náchylné na kvalitu nahrávky. Jasně,takových je spousta. Ale tyto mi přišli náchylnější o něco víc. Tak nevím,zda je to + nebo -. Asi jak pro koho. Ale smekám!!!
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od timcs »

Ešte by som odporučil Raidho https://raidho.dk/product-showcase/d-series/, cennik http://download.hifi4ce.eu/!MOC/Raidho.pdf. Mal som možnosť počuť maličké X1 a musím povedať, že vzhľadom na ich rozmery a technické parametre (10cm stredobas, fr.rozsah od 80Hz) a kto má rád zvuk páskových meničov hrali veľmi dobre, v menších miestnostiach do 15m2 v pohode. Priamo porovnávané s Olympica I, ktoré sa mi viac pozdávajú, ale nie sme rovnaký.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Jiri »

2timcz: Raidho znám jen z výstav z Mnichova (myslím D-4.1) a určitě špičková firma bohužel na druhou stranu dost drahá až předražená.

Já jsem nakonec pořídil Vivid B1 (3,5 pásm. stojanovka) která má středovýškovou část ve stejném uspořádání jako Vivid Giya řada nebo B&W Nautilus (šneci): palcová kalota, 2palc. střeďák a 2x 6palc. basáky kdy ten zadní hraje jen od 100Hz dolů. Ideální je rozsah středového měniče kde pokrývá oblast 900Hz - 4.000Hz na kterou je lidský sluch hodně citlivý. Monitory hrají téměř jedno-pásmově spojitě i při blízkém poslechu.
Ve spojení se SROLL zesilovačem je zvuk extrémně čistý a dynamický takže člověk ztrácí pojem o reálné hlasitosti poslechu a potom zjistí, že je to z té uzavřené poslechovky slyšet po celém domě :smile: .
Jsem naprosto spokojený a je to pro mě definitivní vystoupání na vrchol mého hifi kopce a teď už se kochám pohledem dolů na krajinu hudby. :smile:

Ještě jednou díky všem za podněty v tomto vlákně.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Bartoli
Příspěvky: 313
Registrován: 24 dub 2014 12:20

Re: TOP monitory do malé poslechovky

Příspěvek od Bartoli »

Jiri píše:2timcz: Raidho znám jen z výstav z Mnichova (myslím D-4.1) a určitě špičková firma bohužel na druhou stranu dost drahá až předražená.

Já jsem nakonec pořídil Vivid B1 (3,5 pásm. stojanovka) která má středovýškovou část ve stejném uspořádání jako Vivid Giya řada nebo B&W Nautilus (šneci): palcová kalota, 2palc. střeďák a 2x 6palc. basáky kdy ten zadní hraje jen od 100Hz dolů. Ideální je rozsah středového měniče kde pokrývá oblast 900Hz - 4.000Hz na kterou je lidský sluch hodně citlivý. Monitory hrají téměř jedno-pásmově spojitě i při blízkém poslechu.
Ve spojení se SROLL zesilovačem je zvuk extrémně čistý a dynamický takže člověk ztrácí pojem o reálné hlasitosti poslechu a potom zjistí, že je to z té uzavřené poslechovky slyšet po celém domě :smile: .
Jsem naprosto spokojený a je to pro mě definitivní vystoupání na vrchol mého hifi kopce a teď už se kochám pohledem dolů na krajinu hudby. :smile:

Ještě jednou díky všem za podněty v tomto vlákně.
No vida aspon jeden hifista ma slusny bedny 1+2+6 :thumbup:
Odpovědět