yarda

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: yarda

Příspěvek od sonofstars »

yarda

Ta skromnost a pokora je krásná. Je mnoho lidí, kteří tyto schopnosti postrádají nebo vyčleňují a tím pak všeobecně dochází k hrubnutí společnosti/webu (příspěvků a vláken, poté ke zbytečným konfliktům).

Jsem rád, za yardův vzorový přístup. :thumbup: ^:)^
terahera

Re: yarda

Příspěvek od terahera »

sonofstars píše:
Dasta píše:Yarda,
tak přijeď 1.3. na výstavu do Prahy, myslím,že tam Terahera určitě bude, už proto, že mu to loni nevyšlo. Tam poznáš spoustu kluků z fóra osobně.
Jo Terahera ma stale platit rundu piv :-c
Jj,já vím a už šetřím :cool:
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: yarda

Příspěvek od yarda »

sonofstars píše:yarda

Ta skromnost a pokora je krásná. Je mnoho lidí, kteří tyto schopnosti postrádají nebo vyčleňují a tím pak všeobecně dochází k hrubnutí společnosti/webu (příspěvků a vláken, poté ke zbytečným konfliktům).

Jsem rád, za yardův vzorový přístup. :thumbup: ^:)^
:angel: Není to žádná věda, prostě jednám tak, jak si přeji, aby se mnou jednali ostatní .... Ale, děkuji.

Lze to aplikovat i přes klávesnici, jenom trošku chtít. Je vás tu daleko víc, kteří to umí, proto sem rád chodím ...
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: yarda

Příspěvek od sonofstars »

:thumbup: (*)
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: yarda

Příspěvek od aretax »

yarda píše:
terahera píše:S Aretaxovým předešlým příspěvkem zcela souhlas :thumbup:Není to v žádném případě o ceně,ale o sladění celku a hlavně spokojenosti :smile:
OK, díky.

Na vedlejším fóru jsi se zmínil o nevhodnosti repro-kabelů co se týče stříbra. Jelikož uvažuji o změně, uvažoval jsem o jakémsi hybridu, který obsahuje kombinaci cínu a stříbra. Konkrétně se jedná o VIABLUE SC-2 Silver Series. Kamarádovi jsem kompletoval VIABLUE SC-4 Silver BI-Wire a u něho si sedl parádně, jen tedy nemá repro AC.

Vím, že je nejlepší jednoduše vyzkoušet, ale třeba má někdo s tímto kabelem zkušenosti. Tuším, že "Pytell" s nimi pracoval, ale to byl asi vyšší model.
S káblami opatrne. Vôbec nie je jednoznačné, či striebro, alebo meď. Mne osobne striebro absolútne nevyhovuje, a to ani na termináloch. Ak použijem niečo strieborné, zvuk sa mi stenčí. Na jednej strane pribudnú výšky, ale v tých vyšších frekvenciách, bas sa síce spresní, ale je tenší a stredy hrajú viac "hore". Keď dám naspäť meď, zvuk opäť dostane svoj objem, možno mierne na úkor tých najvyšších výšok, ale stredy idú pekne odspodu a basy sú síce "gulatejšie", ale objemnejšie. Celkovo je zvuk objemnejší, viac sa blíži ku koncertnému. Ale to je iba na vkuse poslucháča a zároveň na zladení s aparatúrou. Dokonca aj noise stoppery som vymenil rhódiom potiahnutá meď za pozlátenú meď. Rhódiové sa mi zdali príliš ostré.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: yarda

Příspěvek od yarda »

"aretax"
S káblami opatrne. Vôbec nie je jednoznačné, či striebro, alebo meď. Mne osobne striebro absolútne nevyhovuje, a to ani na termináloch. Ak použijem niečo strieborné, zvuk sa mi stenčí. Na jednej strane pribudnú výšky, ale v tých vyšších frekvenciách, bas sa síce spresní, ale je tenší a stredy hrajú viac "hore". Keď dám naspäť meď, zvuk opäť dostane svoj objem, možno mierne na úkor tých najvyšších výšok, ale stredy idú pekne odspodu a basy sú síce "gulatejšie", ale objemnejšie. Celkovo je zvuk objemnejší, viac sa blíži ku koncertnému. Ale to je iba na vkuse poslucháča a zároveň na zladení s aparatúrou. Dokonca aj noise stoppery som vymenil rhódiom potiahnutá meď za pozlátenú meď. Rhódiové sa mi zdali príliš ostré.[/quote]
__________

Děkuji za vysvětlení o kterém jsem si myslel, že takto asi nějak bude ...

Nedalo mi to a dle nejlepšího přístupu jak vše zjistit, jsem se pustil do zkoušení vlivu kabelů na mojí sestavu.

Zvolil jsem kabely:
čistá měď
postříbřená měď
pocínovaná měď

stříbro pro mne nepoužitelné, ostatně se potvrdilo povídání od "aretaxe"
pocínovaná měď, zde už to bylo lepší, nicméně to nebylo "ono"
čistá měď se mi ukázala jako nejlepší řešení (křížová čtyrka audioquest)

No a když jsem byl u toho "experimentování", pustil jsem se do záměny originálních plechových propojek terminálů za kabelové propojky.

Rovněž jsem zkoušel použití všech zmíněných druhů kabeláže. Zároveň jsem u každého zapojení zkoušel připojovat RK na terminály "High" a nebo "Low".

Výsledek je ten, že na mé sestavě nejlépe (parádně) vyhovuje zapojení : RK - čistá měď, namísto original propojek pocínovaná měď a připojení RK na terminál "Low".

Samozřejmě pro mnohé z vás jasná věc. Pro mne skvělá zábava na celý večer a nevýslovná radost z poslechu při výsledném zapojení.
Proč má den jen 24 hodin :-t
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: yarda

Příspěvek od Tinariwen »

Ja mám dobré skusenosti so zapojenim takto :

Zdroj (CD alebo streamer, DAC) >predzosilovač - striebro
Predzosilovač >koncový zosilňovač - meď

Zvyšok kabeláže meď.
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
yarda
Příspěvky: 63
Registrován: 11 bře 2011 08:41
Bydliště: Kadaň

Re: yarda

Příspěvek od yarda »

Tinariwen píše:Ja mám dobré skusenosti so zapojenim takto :

Zdroj (CD alebo streamer, DAC) >predzosilovač - striebro
Predzosilovač >koncový zosilňovač - meď

Zvyšok kabeláže meď.
Děkuji za tvou zkušenost :thumbup: .

Momentálně jsem řešil RK, právě kvůli novým repro. Zatím mám stříbro jen USB, který se mi osvědčil, ostatní měď. Samozřejmě při nějaké příležitosti mohu vyzkoušet i stříbro mezi CD a zesilovač. Člověk nikdy neví co do které sestavy co sedne - pak je to zábavné.

Samozřejmě nejvíce posloucháme hudbu, nicméně o vyladění sestavy je to (především) také :thumbup:
Odpovědět