Mark Levinson-člen

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj jsem z Ostravy a Hifi je můj koníček číslo jedna už od mládí, což už je hodně let.
V současné době mám poslechovku jako většina lidí v obýváku, proto není ustavení ideální a je mi jasné, že zvuk má ještě rezervy. Vybudování samostatné poslechovou je již na papíře, ale zastavilo mne zimní období, musím začít výměnou oken. Nejbližší kroky tedy začnou výměnou oken na jaře a budou pokračovat vybudováním samostatné poslechovky se vším co s tím souvisí. Mám na mysli samostatný, kvalitní síťový přívod včetně samostatného jištění a kvalitní zásuvky včetně zatlumení místnosti a všech souvisejících úprav. Jako inspirace poslouží reportáž Petra5.
Po mnohých obměnách systémů jsem dospěl k této sestavě:

CD player Mark Levinson No.390S
Obrázek

Předzesilovač Mark Levinson No.320S
Obrázek

Koncový zesilovač 2x monoblok Mark Levinson No.436
Obrázek

Vše je napojeno na síťovou pračku Exactpower EP 15A
Obrázek


Reproduktorové soustavy JM-Lab Focal Alto Utopia
Obrázek

Vše je propojeno kabeláží Cardas Golden Reference a Oyaide
Obrázek
Obrázek

Komponenty jsou propojeny kabeláží XLR Cardas Golden Reference, reproduktorový kabel je také Cardas Golden Reference, power kabely do komponentů jsou rovněž Cardas Golden Reference. Power kabel do pračky je Oyaide Tunami GPX.
Na závěr jen dodám, že v současnosti nejraději pouštím jazz, mám také hodně rád rock, progrock, ale škatulkování mne nezajímá. Rád si pustím dobrou muziku ať patří kamkoli. Taky se rád podívám na dobrý film, ale to je mimo Highend.....
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore, je moc fajn, že ses tady taky oficiálně představil.

Však se taky nemáš vůbec za co stydět a za ty roky jsi se taky vydrápal velmi vysoko.
Návšteva u tebe má vždycky obrovský rozměr a už se Ti začíná taky pomalu rozrůstat sbírka cd nosičů.

Přeji Ti spoustu spokojených poslechových zážitků s Tvou vymazlenou a snovou sestavou a moc si přeji, aby se Ti zde dařilo i jako úspěšnému ADMINOVI, protože Tě čeká spousta nepopulární práce !!!
Ale nebudeš vždy na všechno sám....

High-end zdar !!!
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
davidsound

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od davidsound »

Vlastne nevim co napsat, tyhle typy sestav mi pripominaj pohled na Bentley Continental GT, nebo novy Jaguar XJ za vykladni skrini, nebo kdyz v nich nekdo profrci kolem mne asi takove to juuuu, to bych moh a pak reakce nekoho od vedle nezirej vole. Ale nic, byl jsem u Viktora nekolikrat, pamatuji si i na jeho protloukani se az do tohoto stavu, kdy uz neni nijak moc cest jak to vylepsit. Je jedina v jeho pripade a to poslechovka, jak se zminujes. To bude teprve ten pravy orgasmus hifi sveta. Moc Ti to preju, protoze tato sestava si to zcela zaslouzi a Ty taky. Budu se na to moooc tesit. :thumbup:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od winelover »

No, tak tohle je opravdu top sestava. Od ML jsem slyšel jenom integráč 383 a ten hrál perfektně. Tohle je ale zase ještě jiná liga. Poslechovka to všechno završí a bude vymalováno. Paráda!
A jako bonus mně těší, že i lidé s takovýmito sestavami se zde neostýchají je představit, to je moc dobré znamení a příslib.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od bigjoe »

Hmm. Pohled na tvou sestavu mi připomíná známé rčení: "Jó Austrálie, tak tam jsem taky nebyl...." prostě paráda. Ty Utopie, to musí být také požitek... a co teprve s Dynaudii - to by bylo božské :lol: ale kdyby všichni měli to samé, tak by to taky nebylo ono. Máš to nádherný. Gratuluju.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od pajuna »

Jsem rad, ze jsi to tu vybalil. Je to proste nadhera a top liga. Moc rad bych to slysel, i kdyz pro me asi nedosazitelne. I kdyz je to daleko, snad i dovolenou na to nekdy vezmu:-). Mas to nadherne, opravdu pozitek. A co je jeste dulezitejsi, ze takhle pohodovi lide tady musi byt, nezavisle na tom jakou sestavu maji. Uzivej si to jak to jen jde.
Z jineho soudku. Trochu vadi, ze jste v tabulce extraligy o neco vyse nez my ;). Ale to je asi souvisi s tou urovni toho higendu :clap:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od pasul »

Jo jo. Tenhle systém znám moc dobře. Nemůže mě vůbec ničím překvapit. Je to prostě typický Focal. Všechny ty komponenty Mark Levinson si zaslouží jiné reprosoustavy. A to, že Viktor zde bude psát, že se mu to přesně takto líbí neberte vůbec vážně. Kecá.... :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od zappa »

Viktore překvapil jsi.Nečekal jsem že odtajníš svůj aparát. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od NA-Noble Audio »

:mrgreen: se s ním "pochlubil" už dávno na Hifinázorech, ale je pravda, že není takový exhybicionista jako Ty :smile: ;)
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Peer »

Viktorovu sestavu znám a hraje opravdu excelentně. :thumbup:
Jen malý dotaz:
máš pod repro soustavama ty Cerabally?
A zkoušel jsi ty monobloky zapojit mimo tvou pračku?
A nezmínil jsi doplňky, třeba demagnetizér CD... :smile:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky všem za kladné ohlasy.

Peere,
Cerabally jsem zkoušel již dříve. Měl jsem zapůjčeno několik sad od p. Pieknika ze studia RP Audio a několik dnů jsem zkoušel jak se to projeví zvukově. Nakonec jsem si nechal dvě sady pod reproduktory, tam se to projevilo nejmarkantněji. Slyžitelné zlepšení zvuku, zpřesnění celého spektra, hlavně v oblasti basů. Pod komponenty jsem nepozoroval žádné zlepšení, snad jen, no malinko jsem váhal u předzesilovače, ale bylo to na hranici psychoakustiky. Komponenty ML jsou již z výroby na solidních nožičkách, tak asi proto to dopadlo takto. Na jiném přístroji se to může chovat jinak, zájemce to musí vyzkoušet na svém aparátu.

Obrázek

P.S.jsem zvědav na vlákna: Peer, Zappa, Pasul atd.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak mě teď napadlo, jestli by nebylo přínosné, kdyby bylo osobní představení na tomto fóru tak nějak povinné.
Myslím, že pak ostatní lépe chápou kdo se za nickem a eventuelně avatarem "skrývá" a jakým vývojem prošel. Navíc když členové nebudou tolik anonymní budou možná i více korigovat své případné problémové vystupování.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od pajuna »

N.A. píše:Tak mě teď napadlo, jestli by nebylo přínosné, kdyby bylo osobní představení na tomto fóru tak nějak povinné.
Myslím, že pak ostatní lépe chápou kdo se za nickem a eventuelně avatarem "skrývá" a jakým vývojem prošel. Navíc když členové nebudou tolik anonymní budou možná i více korigovat své případné problémové vystupování.
Povinnost se neda naridit, ale bylo by solidni, aby se kazdy predstavil, pokud je to mozne. V jakem rozsahu co uvede je kazdeho vec. Snazime se tady o primost a uprimnost, a bylo by vhodne vedet s kym si vlastne piseme. Setkal jsem se v minulosti s obavou nekterych, ze kdyz maji low-end, prece se nebudou predstavovat. Ja si to nemyslim, kazdy ma nejaky vyvoj a moznosti....kvuli tomu neni potreba zadna limitace v jednani. A zde neni momentalne zadny duvod k jakemukoli problemovemu chovani.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

N.A. píše:Tak mě teď napadlo, jestli by nebylo přínosné, kdyby bylo osobní představení na tomto fóru tak nějak povinné.
Myslím, že pak ostatní lépe chápou kdo se za nickem a eventuelně avatarem "skrývá" a jakým vývojem prošel. Navíc když členové nebudou tolik anonymní budou možná i více korigovat své případné problémové vystupování.
N.A. tento nápad se mi líbí, ale je to jak napsal Pajuna. Protože jsme naprsosto svobodné a demokratické fórum, tak představení nechceme nařizovat, necháme to na svobodném rozhodnutí každého člena.
Taky jsem se setkal s názorem, že když nemám aparát na určité úrovni tak to nebudu nikam psát nebo zase s tím, že někdo má krásný aparát, ale bojí se to dát na forum pro obavy z vykradení. Myslím, že oba důvody jsou naprosto neopodstatněné. Rád si přečtu o každé sestavě i jak je to jinde. A vykradení bych se nebál ani při vložení fotek, protože nikdo přece neví kde dotyčný člen bydlí a to ani v případě, že si pod nick dáte město odkud jste, co komu řekne Praha nebo Frýdek-Místek ;)?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Nechci aby tu někdo někomu něco striktně nařizoval, proto jsem také napsal "tak nějak povinné"
Myslím, že by šlo toto doporučit (představení se po zaregistrování) třeba v pravidlech fóra.
Jinak co se obav týče, mam stejný názor jako M.L.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
monte

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od monte »

JM-Lab Focal Alto Utopia, foto někam zabloudilo.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

monte píše:JM-Lab Focal Alto Utopia, foto někam zabloudilo.
Monte,
díky za upozornění, již napraveno ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lubin »

Někdy...se musím samopozvat k Tobě a Petrovi, pakliže dovolíte samozřejmě. Rád bych slyšel Tvoji i Petrovu sestavu. Opožděně děkuji za svezení do Práglu.... :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Lubine,
výstava byla fajn, příjemná cesta a jinak, nemáš zač. Samozřejmě budeš vítán na poslech kdy se Ti to bude hodit, dalo by se to spojit s Petrem5, když už pojedeš na sever ;). Máš k nám nějakou, třeba pracovní cestu nebo pojedeš speciálně za námi?
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Chci se zeptat Viktore jestli bys nehodil do placu aspoň jednu reál fotku hifi z interiéru. Četl jsem v úvodu vlákna že ladíš Barák - okna, poslechovku. Tak třeba čekáš až to bude tip ťop. Ale nedá mi to Tě nepošťouchnout. Mě by to moc zajímalo. Člověku se moc nepoštěstí vidět takovou sestavu přímo doma a né ve studiu a tak foto vždy potěší.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

martinowsky : To je dobrý nápad, ale Viktor je ted´zrovna na dovolené, ale jak se vrátí, by mohl svou poslechovku vyfotit?
Přeji pohodový návrat z dovolené a rychlé zahřátí macků v regále :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci,
vydržte ještě chvilku. Myslel jsem, že v létě už bude vše hotovo, ale..... [-x
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson píše:Kluci,
vydržte ještě chvilku. Myslel jsem, že v létě už bude vše hotovo, ale..... [-x
Tak mohu už říct, že se blíží finále. Zatím to ještě není úplně hotovo, ale už už to bude. Stále mne zdržují takové neočekávané problémy např. včera mi začal kapat termostatický ventil na topení! To je děs! Vypustit celý systém? Dva měsíce je v místnosti staveniště a vypadá vše OK, ale jak se položí koberec, tak začne kapat ventil. :evil: :evil: :evil:
Později bych mohl udělat i malou foto reportáž.
Mark Levinson
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

To víš Viktore, že když se sere tak se sere. Ale to nic, a hlavně se nevzdávej a nepodlehej nejistotě. Moc se těším na návštěvu.
Martin
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Viktore ;) Ty tajnustkáři, nebohl by jsi prosím zveřejnit nějaké foto Tvé nové poslechovky, vím že už jsi téměř hotov a věřím že by nějaká mini reportáž s průběhu zařizování Tvé poslechovky mohla inspirovat spoustu zdejších členů.

Přeji úspěšné dokončení a spokojenost na Tvé tváři při spuštění první skladby :thumbup:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Petře,
žádný tajnůstkář, ale nemám stále čas. Dalo by se říct, že jsem hotov a tento víkend jsem provedl první poslechové testy. Ještě pořád stěhuji věci z mé bývalé trucovny (tu musím odevzdat do užívání manželce) do poslechovky, ale to už jsou jen drobnosti. Udělal jsem sem tam i nějakou fotku v průběhu prací, tak to musím stáhnout z foťáku a dám to na fórum.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Mark Levinson »

Tak konečně jsem našel čas a mohu zde napsat, že poslechovka je dokončená a v užívání asi deset dní. Cesta k úplnému dokončení byla strastiplná a chvílemi se mi zdálo, že mi někdo dělá naschvály...
Časově to bylo náročné, protože jsem nejdříve musel upravit (nové okna, nová elektroinstalace,omítky, malby, koberce a zařízení) prostory, aby se mi uvolnila místnost, kterou jsem si upravil na poslechovku.
Jedná se o menší místnost o rozměrech cca 4,5m x 5,5m, což není ideální rozměr, ale s tím se nedá nic dělat.
Takže po pořádku, nejdříve mne čekala elektroinstalace a to jak smostatný přívod pro dvě dvojzásuvky Furutech, ale také zbylá elektroinstalace se musela vyměnit, protože byla ještě v hliníku a když už se bouralo, tak proč neudělat vše.

Na prvním snímku je začátek, vykružování otvorů pro zásuvky a vypínače. Na dalším je už vidět elektrinstalace obyčejného zásuvkového okruhu a příprava pro instalaci kabelu pro samostatnou hifi zásuvku, tak, aby nedošlo nikde ke křížení ani souběhu těchto vedení až do rozvaděče (snímek byl pořízen v době kdy se čekalo na dodání kabelu pro hifi zásuvky).
P1030859.JPG
P1030868.JPG
Po dlouhém laborování shánění informací jsem zúžil výběr kabelu na tři, jeden typ jsem měl od Petra5 (Lapp kabel), který jsem objednal, ale termín dodání byl dlouhý, tak se stalo, že dorazil pozdě kdy už jsem měl jiný kabel pod omítkou. Nakonec mám doma i tento kabel. Dalším kabelem v hledáčku byl Furutech FP Alpha 3, který by asi byl kvalitativně nejlepší, ale tam mne odradila cena (cca 3.600,- Kč/1 metr), což při mé potřebě 15 metrů byla hrozná pálka. Nakonec zvítězila mnoha odborníky doporučovaná Supra LoRad 3G2,5 s cenou 440,- Kč/1 metr, která má i certifikát pro instalaci pod omítku a garanci 100% stínění.
Na dalších snímcích je vidět celá elektroinstalce pod omítkou.
Dále již osazené zásuvky, malba a koberec.
Nakonec detail dvouzásuvky Furutech FP-SWS-D(R).
P1030869.JPG
P1030873.JPG
P1030872.JPG
Nakonec přišlo finále a zbylo vyřešit ještě několik věcí. Dalším krokem byl odpojovač do rozvaděče, chtěl jsem od AHP Klangmodul III., ale zrovna nějak vázly dodávky. Údajně nebyl skladem ani v Německu, což mi přišlo divné, ale musel jsem hledat jiné řešení. Byl jsem rozhodnut pro značku Wöhner, kterou mi doporučil Petr5, který tento odpojovač k velké spokojenosti používá. Už to bylo na spadnutí a dostal jsem doporučení na odpojovač Ferraz Shawmut, který je údajně stejně dobrý jako AHP, tak bylo rozhodnuto. Poslední bylo třeba vyřešit akustiku, po komunikaci s firmami jako Obifon apod. jsem se dostal k firmě GiK Acoustichttp://www.gikacoustics.co.uk/kde mne odkázali na p. Zalána Schustera z Bratislavy, který firmu zastupuje pro Česko-Slovensko a zabývá se profesionálně akustikou. Pak už to šlo rychle, po kontaktování p. Schustera se mi dostalo profesionálního přístupu a velmi ochotného jednání za což bych chtěl i touto cestou poděkovat. Následovalo několik konzultací a výpočtů, následně jsem dostal návrh řešení akustiky realizovatelný v několika fázích (dle peněženky zákazníka). Tady doporučuji nešetřit a jít rovnou do finální verze, je to opravdu poznat. Pak už instalace techniky a poslouchat, poslouchat, poslouchat.
P1030874.JPG
P1040002.JPG
Soupis použitých komponent:
Dvě dvojzásuvky Furutech FP-SWS-D(R)
Odpojovač Ferraz Shawmut
Kabel Supra LoRad 3G2,5
Akustika upravená GiK Acoustic s konzultací p. Zalána Schustera
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Guliver »

Blahoželám!

Poprosím aj foto za posluchovým miestom a detail zavesenia panelov zo stropu. Disfuzery zostanu tieto, alebo uvazujes casom s inymi? Dik.
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od bigjoe »

Moooc pěkný Viktore :thumbup: . Gratuluju k tak dokonalému provedení :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od zappa »

Viktore konečně!Ted už by to mohlo hrát. :lol: Gratuluji k poslechovce,byl to ale boj vid? :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od slayers »

Nedá se nežli poblahopřát,je to nádhera.Taky bych požádal o více foteček,takovou parádu bych chtěl vidět celou.Mě teď čeká něco podobnýho v místnosti 5x4m ale asi ne v takovým stylu. :clap: :clap:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
monte

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od monte »

Viktore to je pocit :thumbup: , vidím i snahu o snížení stropu, dobrý počin. Taky nejraději pobývám ve svém kumbále a mám svatý klid :lol: . Včera jsme byli nakupovat vnoučatům dárky a v Asku mají pěkná křesla houpací i s bobkem pod nohy. Cena skvělá 4000,- kůže (asi umělina) i látku, ta u mne vítězí, neboť kůži jsme kdysi měli (pravou) a v létě se člověk akorát přilepil. Koupil jsem si akorát nový koberec před hifi a nemohu si zvyknout. Několik měsíců jsem měl jen parkety a zvuk se mi zdál lepší. Nevidím minibar na vychlazené :thumbup:. Vyzkoušej silně tleskat, když nebudou ozvěny, máš akustickou poslechovku a jsi za vodou. Jinak přeji skvělý poslech.

Viděl jsem u známého za bednami bambusové rolety, svislé a taky fungují i esteticky. Odraz zvuku usměrní, přemýšlím o nich. U tebe možná na boční stěny.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od martinowsky »

Ahoj Viktore, vypadá to náramně. :thumbup: Fakt mě moc mrzí, že se ten víkend tak semlel , že jsem nenašel čas bychom se vzájemně navštívili.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Pytell »

Viktore, krásná poslechovka, vidím solo přívod, kvalitní zásuvky, akustika, atd.... ano toto je přístup kdo to myslí vážně s kvalitním poslechem.

Osobně vím co to je míti vlastní poslechovku :thumbup:

Veliká gratulace.
Uživatelský avatar
Kokin
Příspěvky: 168
Registrován: 05 úno 2011 10:45
Bydliště: Prostějov

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Kokin »

Tak to je sen, gratuluji.
Můžu se zeptat na kolik přišly ty akustické úpravy, včetně konzultací? Do budoucna plánuji něco podobného.
Gigawatt PF-2 EVO, Mytek, ATC SIA2-150, ATC SCM40 v2, Furutech, Oyaide, Acoustic Revive, Nordost, Supra
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od Fous »

Ahoj, tak jsi se konečně dočkal :thumbup: , blahopřeju a vítám do klubu majitelů poslechovek :smile:
Zdravím Fous
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od fox »

100X :thumbup:
Co více dodat ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od lubin »

Pánové, ono je to nejenom u Viktora hezké, ale navíc to i neskutečně hraje!!! Tvrdé basy jdoucí až do předpeklí, barevné a znělé středy (luxusní klavír a trubky) a neagresivní věrné výšky. Reprodukce působí velice vyváženě a věrně (rozuměj skutečně). Poslechovka je maximálně vychytaná a chyby v podstatě nemá cenu hledat. Viktor se dostal do fáze, kdy změna jakékoli věci v řetězci už nemůže znamenat výrazné zlepšení. Tady už není cesty dál a Viktor má cíl na dosah ruky, vlastně prstíkem už hladí pomyslné hudební nebe...
Díky za super odpoledne a užívej si muziky chlape....

^:)^ :thumbup:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
davidsound

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od davidsound »

Taky se přidávám ke gratulaci Viki. Myslím, že tohle je jedina cesta jak zničit kompromis :). Pokud to někdo mysli vážně s poslechem sterea, zde máme jasnou volbu. Parádní a přeju hodne mrazivych chvilek s hudbou.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Mark Levinson-člen

Příspěvek od winelover »

I já se přidávám s obdivem a gratulací. Máš to opravdu krásný a jistě i stoprocentně funkční. Tak a teď se zase chvíli věnovat jen a jen poslechu! :clap:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Odpovědět