Petr 5

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Ahoj , jmenuji se Petr a čas mě nadělil 32 let.
Protože všem lezu do vlákna a né každý mě zná, považuji za upřímné se zde představit.
O hi-fi se zajímám asi 17 let.
Hudba kterou jsem měl možnost za tu dobu poznat je téměř ze všech žánru .
Mimo to , jsem se stal vášnivým sběratelem cd , často v audiofilní kvalitě ve verzích MFSL,FIM- XRCD,DCC,japan mini lp a jiné.
Mezi mé další zájmy je konzumace dobrého vína.

mé hi-fi začátky :

první sestava : repro Dexon HS 810 ,deck Aiwa ADR - 470,zes. Pioneer A- 202 cd Sony typ už si nepamatuji.
1sestavadexon.jpg
druhá sestava : repro Visaton – atlas compact mk2 stavebnice diy doma po večer, cd Denon 1015 + deck +int. PMA 725
2sestavadenon.jpg
Zde poloviční Diy Visaton- Atlas Compakt MK2 v provedení na DSM MK 2 čtyřpásmové s originál měniči na fotu ještě z náhražkou basáku - k tomu je delší story...např. jak jsem nechával se strýcem stříhat berany, potom pěkně vyprat a načechrat rouno dovnitř :lol:
Skříně dělal známý truhlář dle výkresu, který jsem nakreslil... foto už je od kamaráda, kterému jsem je prodal
Tyto megabedny šly po čase pryč, ale alespoň jsem věděl co je to 35 hz a velký basák!
Obrázek


potom upgraid na cd Sony XA7 + dělený Rotel RC 980,RB 980(taktéž probíhalo několikaré porovnávání s DPA 380) + Dali Skyline 1000(opět velký basák a to už jsem si řekl, že s tímto typem zvuku už dost )
3 sestava dalirotel.jpg


pokročilejší Hi-Fi :

třetí sestava : repro Dali Skyline 1000 , Classe CAP 151 ,cd Sony XA7+ kabeláž Krautwire- model Pro ...
classet 4 sestava.jpg

Omlouvám se, za neúplné informace ohledně přesného označení některých modelů , ale už jsem zapomněl a už vůbec se mě neptejte, jak jsem tady dostal ty fotky těch původních aparátů, když mě přítelkyně viděla co jsem tady prováděl... :silent:
V průběhu této etapy jsem vlastnil vícero komponentů různých značek, některé zapůjčené a pak zase vrácené.
Po delším hledání vysněného zvuku ve studiích a výstavách , jednou také ve Frankfurtu(hotel kempinski)rok 2000, nastalo pro mě období zlomu , kdy jsem se začal konečně soustředit na hudbu , uvědomil jsem si, co vlastně chci a dospěl jsem k sestavě, která mě začala uspokojovat .

Byl to cd přehrávač Naim CD5 potom upgraid na CDX2
předzesilovač NAC 112 + ext. zdroj Flatcap , potom upgraid na HI-CAP + potom upgraid na NAC 282
koncák NAP 250 old + potom 250 new verze

Průběžně jsem střídal různé druhy kabeláže.

No a dnes jsem zůstal u těchto přístrojů, které mě plně uspokojují :

Dynaudio Confidence 5
Obrázek


referenční cd přehrávač Naim CDS3 s externím napájecím zdrojem XPS a plovoucí mechanikou(po několik let vlajková lod´Naimu)
Obrázek

Předzesilovač Naim NAC 252 (druhá vlajková lod´firmy)s externím zdrojem SUPERCAP 2.

Obrázek
Obrázek

Zde dělený koncový zesilovač s odděleným napájením NAP 300
Obrázek

foto vnítřností koncáku :
Obrázek

Stojan samozřejmě firemní NAIM Fraim ,který se taky hezky podepsal na výsledném zvuku.
Obrázek

O sítˇse mě hezky stará pračka ACCUPHASE PS 500.
Obrázek

Zde hifi bižuterie :

Zde Hi-line : signálový kabel s pětikolíkovým zapojením odolným proti otřesům - Naim konstrukce -
Obrázek

Zde sítóvá kabeláž Powerline - na fotu je vyobrazena verze pro anglii, já mám evropskou verzi se schuko konektory FI-E35R
Obrázek

Zde ještě firemní propojovací power kabel BURNDY , který zajištˇuje napájení přístrojů- tzn externí zdroj cd přehrávače , předzesilovače a koncového zesilovače :
Obrázek

Zde malý doplněk (Naim R-com dálkový ovládač- opět firemní konstrukce a design- vyrobeno s jednoho AL odlitku) výhodou tohoto ovládače je , že ho ve tmě vidíte , reaguje na pohyb , kde začně svítit jako vánoční stromeček ve firemní zelené barvě :)
Obrázek

repro kabeláž – Transcorect

Obrázek

doplňky – demagnetizér cd Furutech RD 2

a zde ten poslední článek řetězce velmi důležitý - poslechová místnost :
zde miniseriál, jak vznikala, pro inspiraci....


Tak zaprvé , poslechovka je o rozměrech 330 x 420 cm. A protože to myslím z HIgh-endem vážně , nic jsem nenechal náhodě.
Protože to je celkem pidimístnost , jediné jak dosáhnout dobrého výsledku, je potřeba místnost dobře akusticky zatlumit a tentokrát nejen stěny, ale také strop , který je taktéž velmi důležitý.....
protože je to panelákový byt , musel jsem brát v prvotním návrhu ohledy také na spolubydlící , proto jsem poslechovku situoval do místnosti , která sousedí jen nahoře a dole, boční stěnu jsem dostačně izoloval od zvuku, aby se zvuk nepřenášel do zbylé části bytu

akustická modrá stěna :
A1.jpg

Prvně proběhla celková výměna všech el. vodičú AL za měděné v celém bytě.
Velmi důležitou změnou, kterou jsem bral na mysl, byl také samostatný elektrický přívod dobře odstíněný včetně samostatného dostatečně dimenzovaného jističe pro Hi fi soupravu.
A2.jpg
jistič + pojistka
A3.jpg
Zapěňuji spáry a malujeme - vzadu jde vidět již částečně připravená dvojzásuvka Furutech :
A4.jpg
Zásuvka Furutech s rhodiovanými kontakty , protože mám silové kabely taktéž s rhodiovanými konektory (nic neponechávám náhodě :D :
s ohledem na vibrace jsem zásuvku připevnil pod antivibrační hmotu
A5.jpg
Na strop jsem se rozhodl zakoupit akustické obklady fa.obifon , jak pohltivé prvky , tak difůzní.... zde je připraveno před montáží :
A6.jpg
Zde nedokončený rastrový strop :
A7.jpg
Tak a konečně hurá na stěhování přístrojů ....je to fuška - zde všechny komponenty v krabicích i bez nich - vypadá to , že se to tady ani nevleze :D
Kdo zná trochu Naimy , ví že je zde použito spoustu propojovacích kabelů , protože u nejvyšší ligy Naimu mají všechny přístroje oddělené napájení přístrojů ....

proto taky celkové rozbalení přístrojů zapojení a zprovoznění mě trvalo 2 dny..
A8.jpg
Tak nejprve pokládám stavební kámen - základní patro firemního stojanu Naim - Fraim , které lze po patrech dokupovat libovolných výšek jednotlivých pater.
A9.jpg
Zde jedno rozložené patro :
A10.jpg
Zde již zásuvka Furutech v akci :
A11.jpg
A zde také připravené pračka Accuphase s power cabelem Oyaide - Tunami aby se poprala s panelákovým rozvodem , mohu říci , že se zkreslení sítě pohybuje večer až kolem 4 procent :
A12.jpg
a konečně hotový strop :
A13.jpg
a večer při poslechu :
A14.jpg
tak a zde konečně poslechovka se vším všudy :
A15.jpg
trochu šera :
A16.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Petr 5

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
jednoduše nádhera. Já to současné samozřejmě znám in natura, ale musím opět zatlačit slzu a pochválit aparát, poslechovku a vše okolo. Gratuluji a smekám....
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Mamut
Příspěvky: 296
Registrován: 29 pro 2010 23:09

Re: Petr 5

Příspěvek od Mamut »

Fantastický report tvé poslechovky :clap: V budoucnu určitě budu něco také realizovat,ale na samostatnou mistnost to u mě asi moc dobře nevypadá :thumbdown:
Sláva bustrovanejm kytarám a rychlejm bicím!!!!
davidsound

Re: Petr 5

Příspěvek od davidsound »

Perfektni Petre, jen tise zavidim. Moc pekna reportaz, vcitil jsem se do tech starosti a radosti, ktere z toho plynou. :thumbup:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Petr 5

Příspěvek od bigjoe »

Hmmmm, to je paráda. Vymazlená místnost i sestava. Jsi vyloženě tovární jezdec. Za Dynaudia také pochvala - je nás tady fakt dost s DA. Čímpak to asi bude ??? Naimy znám jen okrajově - jejich konektory se mi nikdy nelíbily, ale musím objektivně říct, že jsem je nikdy neporovnával s něčím jiným. Já si myslím, že žádná firma neumí všechno. Zkoušel jsi i jiné kabely ? Přesto naprosto věřím, že ti to musí hrát úžasně. Gratulace.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Děkuji všem za pochvalu.

"tovární jezdec" tak to mě hodně rozesmálo :lol:

Jo jo, zkoušel jsem i jiné, ale velmi omezeně.V podstatě od určité doby jsou všechny komponenty od Naimu osazovány i konektory cinch, takže no problem- to kvůli odpůrcům tohoto zapojení, které má zase oproti konkurenci něco do sebe.Ostatně Naim tvrdě doporučuje stále 5 kolíkové zapojení, ale dodává kabely které jsem zde jmenoval i v provedení cinch.Nebráním se do budoucna zkoušet i jiné, ale už to nejsou ty původní tkaničky,které opravdu hrajou ZLE.Je taky pravda, že tyto kablíky už stojí i nějakou tu sumičku.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Petr 5

Příspěvek od winelover »

I já gratuluji Petře, je vidět, že jsi to vzal z gruntu a tak by to mělo být. Také chválím C5 - i když jsem neměl osobně možnost je slyšet - podle všeobecného povědomí a recenzí je to extra třída. Naim přístroje jsou designově velmi pěkné, evidentně poctivě udělané. Mít vše od jedné firmy také asi přináší určité výhody jako sladěnost jednotlivých komponent a podobně. Opravdu pěkné.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Petr 5

Příspěvek od Zdeny »

A já to slyšel hrát! Pro mě konečná. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Tobias41
Příspěvky: 31
Registrován: 30 pro 2010 21:39

Re: Petr 5

Příspěvek od Tobias41 »

jsi M A N I A C ... a tak to ma byt, kdyz uz, tak uz !! :clap:
draty a 230V
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Petr 5

Příspěvek od pajuna »

Takhle to vypada, kdyz nekdo hifi zije a taky muze tak vysoko jit. Je videt, ze i pri tvem mladi si jiz prosel radou kompenentu a kategorii, coz je jedine dobre. Ta sestava je nadherna a akustika mistnosti vypada doladene. Preju ti krasne okamziky s hudbou i krasnym vinkem.
Urcite bych rad vymenil navstevu za navstevu a poslechl si, jak to u tebe hraje. Za chvili musim zmizet a navstivit sestru a jeji rodinu za rohem, beru s sebou oblibenou Cavu a vrele doporucuji na oslavu Noveho roku pri poslechu prijemne hudby.
Cheers!
Obrázek
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Petr 5

Příspěvek od Peer »

I já gratuluji a musím uznat, že tato sestava hraje opravdu maximálně.
Petr se nemusí již nikam honit a jen poslouchat svou oblíbenou hudbu.
A děkuji za občasné skvělé tipy parádní hudby (třeba Nicolas Meier...) :smile:
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Petr 5

Příspěvek od Peer »

Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Petr 5

Příspěvek od Peer »

Obrázek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Petr 5

Příspěvek od Peer »

Moc se nám líbil tento držáček CD... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Petr 5

Příspěvek od pasul »

Tedy musím říct, že zatím zde nejlepší systém. Vyladěný až do posledního detailu. Koukám, že již byli poslouchat skoro všichni. Akorát já jsem ještě neměl tu čest. A to jsme od sebe pár kilometrů. No prostě klasika...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Petr 5

Příspěvek od zappa »

Jsem také bývalý tovární jezdec Naimu,ale takhle daleko jsem se nikdy nevyšplhal,a s tou poslechovkou už vůbec ne.Jsem rád,že se ti splnil sen o kterém jsi tak často mluvil.Skvělý aparát,kombinace Naim s Dynaudio je přímo hvězdná.Moc se těším na dlouho slibovanou návštěvu.Ted jěště založit rodinku a pokusit se o malého Péťu a bude to dokonalé. :D Happy New Year
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Ooo, to se tak krásně čte, moc děkuji všem za poklonu, jsem puntičkář, co se týče zvuku a je to několikaletý velmi soustředěný posun do konečného stádia, které se opravdu odměňuje tím co má a to : poslouchám jen hudbu se všemi skrytými krásami, které neustále objevuji v nahrávkách, které jsem nikdy neslyšel a byly nadobro skryty, doslova vidím kde se nehrávalo, jak velké bylo studio, sál, přede mnou se zobrazuje rozložení hudebníků ve scéně, která se rozprostírá doslova přede mnou a nemá téměř hranice, ty jsou dány jen nahrávkou...Zrovna den před silvestrem mě poctil svou návštěvou jeden zdejší člen nového fora" Vítek" který se snad časem taky představí, známe se již nějaký čas a dovezl mě na ochutnávku výbornou hudbu , nejvíce se mě líbí toto :

Obrázek

doporučuji všem k poslechu, v novém roce opravdu povedený Tip, děkuji Vítku...

Pajuno: jsi samozřejmě zván, jak budeš mít cestu kolem , určitě se domluvíme s poslechem a dáme dobré vínko, hodné toho poslechu ;)

Peere : Tobě děkuji za doplnění a vložení foto mého aparátu , v tom počtu foto, které jsem dával v úvodním příspěvku se to nějak ztratilo.jako protislužbu, jsem záměrně uvedl tip na dobrou muziku.

Pašule : Takovou poklonu jsem od Tebe nečekal, to už jsou silná slova a budu se snažit Tě o tom přesvědčit, ozvi se koncem ledna a uděláme poslechové odpoledne :) Sám se příjdu k Tobě podívat na Ty Tvé miláčky?Vím , že jsi tajnůstkář a v profilu stále nevidím jeden článek řetězce :mrgreen:

Zappíku : Děkuji za blahopřání, budu muset na tom dalším Hifistovi časem zapracovat, atˇmám taky i jiné starosti :smile:
No a Tvá návštěva je jen na Tobě, Ty to víš, jak budeš mít chut´přijed´, a BOJ SE :lol:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Pěkně zdokumentovaný klasický vývoj člověka který to s tímto koníčkem myslí opravdu vážně a podle toho to taky v současnosti vypadá :thumbup:
Zajímavá podobnost :smile:
Obrázek
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

N.A. Děkuji za pěkné srovnání, jen ten zvuk je naprosto jiný :D

Jsem rád, že mám éru takových reprobeden za sebou....

Pavle, když se tak podívám zpětně, jak hodnotíš kvalitu Visaton měničů, myslím si, že to není špatné, ale dnes bych určitě volil středotonové a vysokotonové měniče s textilní kalotou.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zvuk musí být jiný, ty titanové kaloty nebyly správně zvládnuté ve vyhybce. Dost možná tyhle měniče ani opravdu pořádně umravnit nejdou, navíc jsou to přece jenom hodně levné měniče. Ty výškové a středové kaloty vyšly na 6 - 7.000,-KČ kdežto Esotary v Tvých Dynaudio tak o 40.000,- více!- byly ve své kategorii první liga.


Souhlasím, textilní sourozenci od Visatonu byla vhodnější volba.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Ano, plně s Tebou souhlasím, zvuk titanových měničů je pouze pro otrlé povahy, agresivnější projev, bez mikro detailu.
Samozřejmě Esotar T 330, který se používá do Confidence 5 a 3 je navíc důsledně párován a všechny reproduktorové soustavy Confidence mají uloženy náměry reprosoustav, aby při poškození, které teoreticky při hraní nejde zničit , bylo možné vyměnit s velice podobnými parametry.Samozřejmě se vyměňuje vždy pár, který jak říkáš je dosti drahý.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Esotar T 330
Obrázek
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Tom-Kasaudio
Příspěvky: 2
Registrován: 04 led 2011 07:10
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Tom-Kasaudio »

Ahoj Petře,
naprosto dokonalá práce,gratuluji! Tom
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Petr 5

Příspěvek od lubin »

Vyčerpávající představení a nádherná sestava. Gratuluji. Je příjemné se věnovat svému koníčku s takovou pečlivostí.

:clap:
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Petr 5

Příspěvek od vitek »

Před týdnem jsem navštívil Petra v jeho nové poslechovce - poté co mi napsal, že už má definitivně usazené C5.
Nechtěl bych, abychom si tady plácali po ramenou, jak nám to dobře hraje a mysleli si něco jiného, ale u Petra gratulace veliká.
Obrovský kus perfektní práce bylo uděláno. Petr je nejen nadšený hifista, ale i na svůj mladý věk velký odborník a znalec v tomto oboru. Jenom velká škoda, že se tím neživí... Ještě že je aspoň tady na fóru.
Jak ho znám, určitě byla při rekonstrukci nejdřív hotová posechovka a pak se dělalo na zbytku a některé věci ještě čekají na dodělávku.
Co se týče zvuku, tak oproti staré poslechovce mě nejvíc potěšilo, že přibylo více výšek, (máme docela podobně hrající aparáty, tak jsem si lámal hlavu, čím to - vysvětlím nakonec ) to byla největší změna protože prostor, lokalizace a ty všechny věci.. byly vynikající už předtím. Díky vydařeným akustickým upravám se ty klady ještě více zvýraznily. Nic nepřebývalo a nic nechybělo v celém pásmu, jasně bylo slyšet, kde se nahrávalo, velikost prostoru a kde kdo stojí. Dokonce šlo rozeznat, kdy holčina má před mikrofónem takové to "sítko" a kdy ne.
Takže si Petr už jen vychutnává své oblíbence a může ho těšit, že to slyší tak, jak to slyšel a zamýšlel zvukař.
Řekl bych, že Petr je tady mezi náma na fóru "reference"....

Všeobecně s akustikou nikdo nic moc nedělá, ale opravdu špičkového poslechu se bez úprav nedá asi dosáhnout. Taky každý aparát a prostor chce něco jiného a každý má taky jiné uši a jiné preference. Každopádně se dá i nevhodným či nedotaženým či přetlumeným akustickým prostorem i přes značné finanční prostředky hodně pokazit.
Jen jeden "problém" dokonalá akustika přináší a to že se dá poslouchat hodně hlasitě a vám to ani nepříjde...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Petr 5

Příspěvek od jirie »

:oops:
Omlouvám se za off topic, ale svým způsobem můj příspěvek mení tolik mimo.
Po Vánocích jsem mluvil s jedním známým, kterého jsem již mnoho let neviděl. S velkým úžasem jsem při rozhovoru zjisti, že se z něj stal veký fanda Hi-Endu. Když jsem se zmínil o značce NAIM úplně se rozzářil a hned spustil svou "love story".O tuhle značku se začal zajímat relativně před nedávnem, ale už je v tom až po krk.

Koupil si celou sestavu při jedné ze svých spanilých jízd v zahraničí. Vyjádřil se docela nelichotivě o prezentaci značky u nás. Nerad se někde vtírá a loudí, proto se rozhodl navštívit zastoupení v Vídni. Na základě dálkového průzkumu přes net. zjistil, že tam může slyšet co ucho ráčí. Demonstrační nabídka byla podle jeho popisu naprosto bombastická. Bylo vidět, že se tím pánové skutečně živí a poctivě lapají každého, třeba jen vlažného zájemce. Personálu se díky jeho perfektní rakouštině ani nezdálo, že je to nějaký návštěvník z Kamčatky, a tak se činili o 106. Hezky ho obletovali a on si jen v klidu poroučel a pánové přepojovali a přepojovali až přepojili na konečnou, kterými byl CDX2+ XPS ,NAC 252+ NAP 250 korunovaly to repro NEAT ULTIMATUM MF9. Dalšímu upgrade se podle jeho slov nebrání. Peníze jsou pro něj naštěstí až na druhém místě.

A bylo vymalováno. Já jen nevěřícně zalapal po dechu. Slušnost mi bránila pokládat další otázky.Včetně tech , jak se mu to teď líbí a jak to hraje doma atd...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Tom-Kasaudio píše:Ahoj Petře,
naprosto dokonalá práce,gratuluji! Tom
Ahoj Tome, děkuji za poklonu, však máš na tom za ty roky obrovský podíl :)Nebýt Tebe , tak nejsem tam kde jsem a možná bych ještě ted´stále měnil komponenty a hledal a hledal než bych narazil na Naim ;)

vítek:
No to je teda pro mě obrovské překvapení, ani jsem nečekal , že zde napíšeš příspěvek. Od Tebe si toho velmi vážím, protože máš taky velmi ale velmi kvalitní sestavu a věřím, že snad někdy vezmeš sílu a zde se představíš:)
Káždopádně jsem nečekal tak přímočarý příspěvek plný dojmů s poslechu u mně a jsem rád, že se Ti u mně líbilo.Děkuji Ti za tak velká slova chvály, jsem opravdu potěšen, že je zde už více lidí , kteří vnímají ten zvuk stejně jako já ...Potom ten poslech dokáže člověka vtáhnout do děje a jen se oddávat poslechu hudby a o tom to přeci je.
Jinak ještě se vrátím k té poslechovce, samozřejmě mám v hlavě ještě i další mnohem propracovanější návrhy, ale vše už zůstává stát na penězích, tím chci říci, že nikdy není konečná, mám jen v plánu časem ještě doladit zadní stěnu za sebou, která je pokryta zatím jen závěsem, časem bych to chtěl ještě rozšířit o další difůzní prvky, ale jen mírně, na bezkompromisní řešení by to stálo statisíce, takže zůstanu u mého velkého kompromisu, který sice vypadá dokonale , ale není tak a to už jsem věděl na samotném počátku vybudování této poslechové místnosti.
Všechny bych Vás proto chtěl vyzvat, pokud to myslíte s poslechem High-end sestav opravdu vážně, zainvestujte i do této oblasti, a uvidíte , že výsledek bude stát za to !!! Mnohem více , než kdejaký repro kabel, signálový kabel a kdejaké udělátka, protože akustika poslechové místnosti je jeden s nejdůležitějších článků řetězce. V holé nezatlumené místnosti nemá smysl vyhazovat peníze za drahé sestavy....
jirie píše::oops:
Omlouvám se za off topic, ale svým způsobem můj příspěvek není tolik mimo.
Po Vánocích jsem mluvil s jedním známým, kterého jsem již mnoho let neviděl. S velkým úžasem jsem při rozhovoru zjistil, že se z něj stal veký fanda Hi-Endu. Když jsem se zmínil o značce NAIM úplně se rozzářil a hned spustil svou "love story".O tuhle značku se začal zajímat relativně před nedávnem, ale už je v tom až po krk.
...
jirie :Nemyslím si , že to je off topic, fa Naim ke mně plně patří a hrdě se k ní hlásím. Proto mě to vůbec nepřekvapuje , já jsem do toho spadl úplně stejně, když jsem poprvé slyšel sestavu sice(o třídu nižší), kterou jsem před nějakým časem měl doma a co myslíš že bylo tenkrát na jejím konci?
Komponenty konc.zesilovač Naim 250 stará verze
předzesilovač Nac 282 Hicap
zdroj CDX

To musí člověk slyšet s odpovídajícími repro, které tu kvalitu přenesou v plném rozsahu. Brzo však založím vlákno Naim, kde se pokusím detailněji popsat a prezentovat tuto firmu.

High-end zdar.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Petr 5

Příspěvek od Mirek »

Po delším domlouvání jsem se v sobotu vydal na návštěvu Petra5 a vůbec jsem nebyl zklamaný.
Byl jsem v Kopřivnici poprvé (i když to z Brna zase tak daleko není) a byl jsem překvapen jaké má krásné okolí. 2. překvapení bylo jakým dokonalým způsobem postupně předělává Petr nejenom poslechovku, ale celý svůj byt, 3. překvapení byla velikost poslechovky, na fotografiích mi připadala větší. Nicméně i když má P. relativně dost velké sloupky uměl je pomocí akustických úprav „zkrotit“, takže se nekoná žádné nepříjemné doznívání basů (přispívá k tomu zřejmě také to, že bedny jsou uzavřené) což bývá častý problém v malých místnostech.
Petr, jak jsem očekával má také skvělou sbírku CD, najdou se u něj opravdu zajímavé a sběratelské kousky, takže nic jsme neměřili a nic kromě reprokabelů netestovali a jenom jsme poslouchali a poslouchali. Jedinými měřícími přístroji byli naše sluchové orgány. Při této příležitosti mi nedá citovat Kena Ishiwatu (K.I. Marantz) „Měření a údaje jsou pro lidi, kteří trpí syndromem 10CD. Mají doma 10 CD, ale každý rok vymění celou aparaturu. Oni zkrátka našli zálibu v přístrojích a ne v hudbě. Je opravdu audiofilství o něčem takovém ? “ A podle mého je tohle velká pravda.
Petr mi také pustil mimo jiné 2 ukázky vážné hudby, jednu od Reference Recordings a druhou od nakladatelství Deca z roku 59 a vzhledem k velké rozlišovací schopnosti jeho sestavy byl velmi dobře slyšet ten rozdíl ve filosofii nahrávání, R.R. absolutně dokonalá nahrávka, ale na můj vkus příliš sterilní a Deca, která nebyla technicky zcela dokonalá, ale byla to hudba plná života a vášní. Náhodou jsem jsem nedávno četl ve starém Highendu rezenzi Vivid Audio G1 Gyia od Lubomíra Vlka a on tam píše při srovnání stejné nahrávky od labelu Dorian Recordings a od R.R., že obě jsou velmi kvalitní, ale Dorian nahrává především špičkově kvalitní symfonickou hudbu a R.R. nahrává zejména kvalitní symfonický zvuk.
Víc než zajímavě také bylo srovnání 2 reproduktorových kabelů – o tom by Vám, ale možná mohl víc napsat Petr jako majitel aparatury (při této vzpomínce se jenom tiše pochechtávám, když si vzpomenu na lidi, kteří tvrdí, že kabely nejsou důležité a zvukové rozdíly různými kabely jsou slyšitelné jenom díky psychoakustice).
Obdivuji jak někdo dokáže celou instalaci dotáhnout do naprosté dokonalosti a ještě k tomu ji dokáže udržovat v takové čistotě, nikde ani smítko prachu….hm, když jsem přijel domů a podíval na moji změt mírně uprášených káblíků dostal jsem málem depku.
Rozepisovat se o Petrových přístrojích nemá význam, vše je v jeho vlákně a co se týče zvuku, i když osobně preferuji trochu jemnější zvukový charakter, takový dynamický a detailní zvuk se opravdu dá hodnotit bez nadsázky jako vynikající. Gratuluji !
Bylo to skvěle strávené odpoledne s příjemným a chytrým člověkem, s kterým by bylo si o čem povídat i kdybychom neměli společné hobby.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mirku : Děkuji za Tvá pěkná slova, bylo to příjemně strávené odpoledne, kde jsem nezaznamenal mezi námi vůbec žádný věkový rozdíl :)
Vzájemně jsme se obohatili o poslechové zkušenosti z různých sestav a totéž platí nejen o muzice.
Ještě jednou Ti děkuji touto cestou za zapůjčení reproduktorového kabelu Kimber KS 3033, konečně jsem si udělal v hlavě obrázek mezi KS 3035 A KS 3033. kde je dvojnásobná cena a přitom kabely vypadají naprosto stejně, jenže zdání klame, KS 3035 má v sobě i zapletená lanka ze stříbra, které se významně projevují ve výsledném zvuku.Poznal jsem díky Tobě zase spoustu nové muziky, některé mám poctivě vepsané do sešitku a v nejbližší době budu zase muset nakupovat.
Už se moc těším, jak navštívím společně s M.Levinsonem Tebe v Brně a budu si tak moci poslechnout Tvou vymazlenou sestavu, která určitě bude pro naše rozmlsané uši zážitkem.
Ještě se krátce vrátím k nahrávkám klasické hudby. Je pravda, že čím jsem starší , začínám objevovat to pravé kouzlo nahrávek spíše ve starších verzích nesprzněných moderní technikou, kde naopak vynikne přirozenost orchestru se všemi barvami nástrojů, tak jak jí známe s živých koncertů. Bavili jsme se o tom spolu, takový orchestr v přírodě bez mikrofonu a repro, to je to pravé....
Každopádně po Tvé návštěvě jsem si znovu potvrdil rozhodnutí prodat své oblíbené reprokabely Transcorect- model F2 , na tuto sestavu již bohužel nestačí :sad:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Petr 5

Příspěvek od slayers »

Dnes jsem Ti to tady skouknul a přečet,při pohledu na tape deck Aiwa jsem musel zamáčknout slzu,taky jsem ho vlastnil kolem roku 90,k tomu repro Videoton a Tesla zesík,to už je dávno :D :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

slayers píše:Dnes jsem Ti to tady skouknul a přečet,při pohledu na tape deck Aiwa jsem musel zamáčknout slzu,taky jsem ho vlastnil kolem roku 90,k tomu repro Videoton a Tesla zesík,to už je dávno :D :thumbup:
Jo, jo, na první sestavu se nikdy nezapomíná, jen nechápu, kolik let již od té doby uběhlo a jak se tady otevřel trh :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Petr 5

Příspěvek od Mark Levinson »

Petře,
prozradíš jaký kabel bude nástupce :ymdevil:?
Jinak to Brno platí. Mirku, mrzí mne, že to teď nevyšlo, bylo na mne moc na rychlo a nemohl jsem změnit program, jak asi Petr vysvětlil.
Slayersi, to jsou vzpomínky, co? To je nostalgie, dodnes mám schované některé katalogy značek, které v té době byly jen nedostižným snem :oops:.
Mark Levinson
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Petr 5

Příspěvek od slayers »

No je to děs jak to letí.Já mám k nákupu prvního tape decku krásný dvě historky.Jestli teda tady můžu.
V prvním krámě mě skoro vyhodili,na otázku jestli mají decky mě poslali do textilu a konkrétně tuhle Aiwu mě paní nechtěla ani ukázat že to není kazeťák ale rádio,popletl ji rec volume.Omluvou je jí to že to bylo ještě za komunisty nebo těsně po,ale byl to tuším stále rok 89.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Mirek
Příspěvky: 340
Registrován: 11 led 2011 23:43
Bydliště: Brno

Re: Petr 5

Příspěvek od Mirek »

Pánové L.M. A Petr5 - budu se těšit na návštěvu slovutných hi-fi expertů ze severních krajů.
Pokud i někdo jiný si bude chtít splknout na téma hi-fi a poslechnout si kus hudby je srdečně v Brně vítán.
Mirek
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: Petr 5

Příspěvek od Peer »

Mirku, já bych se rád přidal...
Ale nemám teď moc volného času. :sad:
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Petr 5

Příspěvek od gyrodec »

Hluboká poklona a smekám,je to nádherné ty fotky už prohlížím hodinu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap:
Mekintoš
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mark Levinson píše:Petře,
prozradíš jaký kabel bude nástupce :ymdevil:?
Jinak to Brno platí. Mirku, mrzí mne, že to teď nevyšlo, bylo na mne moc na rychlo a nemohl jsem změnit program, jak asi Petr vysvětlil.
Slayersi, to jsou vzpomínky, co? To je nostalgie, dodnes mám schované některé katalogy značek, které v té době byly jen nedostižným snem :oops:.
Viktore, bude to zcela určitě Kimber Select KS 3035 , pokud mě teda někdo nezapůjčí třeba Nordost Valhalu, která by mě musela padnou do sestavy minimálně tak jako Kimber.

Momentálně pracuji také na novém sítˇovém kabelu :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

gyrodec píše:Hluboká poklona a smekám,je to nádherné ty fotky už prohlížím hodinu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :clap: :clap: :clap:
Gyrodecu , děkuji za poklonu, od Tebe mě to velmi těší, máš taky velmi kvalitní sestavu, snad se nám brzy s M.Levinsonem podaří Tě navštívit :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Petr 5

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Petře,
koukám, že se chystá změna kabeláže, co?
Prozradíš nám co tam budeš mít nového? Vyhrál ten Kimber nebo Nordost a vlastně ještě jedna možnost tu je, Furutech, že?
Držím palce ke správnému rozhodnutí :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr 5

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Mark Levinson píše:Ahoj Petře,
koukám, že se chystá změna kabeláže, co?
Prozradíš nám co tam budeš mít nového? Vyhrál ten Kimber nebo Nordost a vlastně ještě jedna možnost tu je, Furutech, že?
Držím palce ke správnému rozhodnutí :thumbup:
Viktore, vše je stále ve fázi výběru, tyto firmy , které jsi jmenoval jsou horkými kandidáty.

Furutech jsem slyšel, Kimber také, zbývá jen Nordost a pak se rozhodnu...Jak bude hotovo, dám vědět.
U silových kabelů jsem trochu blíže s výběrem, vypadá to na zakoupení Furutech - Powerflux, měl jsem doma a je to opravdu šupa, i cenově :silent:
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Odpovědět