pajuna

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Bohuzel jsem nenasel vlakno dlouholeteho clena aretaxe, tak dam par info a fotek ke me...Chvili mi to trvalo, protoze me to nechtelo vubec nacist foto. Sorry za pripadnou kvalitu, jsou hooodne zmensene, aby sem vlezly.

Navstivil jsem vesnicku kousek za hranicemi a pozdravil aretaxe v jeho obydli. Hned na prvni pohled je znat moznost vyuziti rodinneho domu, prestavby poslechovky a ustaveni dle svych potreb. O tom se nam bydlicim v bytech muze obcas jen zdat, zvlaste co se hlasitosti a ohledu na sousedy tyce.
Presvedcil jsem se o aretaxovych slovech vicekrat vyrcenych o jeho spokojenosti se sestavou a specialne predzesiku McIntosh C2500 v ni zasazenem. Tak jak po mnohonasobne jsem se ujistil, ze sestava se musi ladit jako komplet a ne hodnotit stylem, tento komponent hraje ci ne. Slysel jsem tento predzes na mnoha sestavach a vsude mel jiny prinos. U Juraje je excelentne vyuzit a sladen s ostatnim, zejmena s vice analyticky hrajicimi konci Jeff Roland doladenymi vysokou radou Nordost a XLO kabelazi. K tomu se pridava krasna poslechovka ve dreve s viditelnymi difuznimi akustickymi prvky. Poslouchali jsme jeho i mnou donesena CD a pote nekolik LP desek. Sbirka LP a CD stoji zato. Zvuk skvely umocneny atmosferou poslechovky a svetlem.
Juraj, diky za cas a moznost poslechu...
_MG_4413 (1).jpg
_MG_4414 (1).jpg
_MG_4415 (1).jpg
_MG_4417 (1).jpg
_MG_4418 (1).jpg
_MG_4421 (1).jpg
_MG_4412 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: pajuna

Příspěvek od RedBaron »

Co je to za bedny? Vypadají masivně :eek:
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: pajuna

Příspěvek od adrian »

Aretax
Respect !!! Krasa !!! :thumbup:

RedBaron
Jenzen Illuminator
http://www.troelsgravesen.dk/Jenzen-Illuminator.htm
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: pajuna

Příspěvek od efičák »

Aretax, obdivuji Tě za odvahu, jít do DIY beden Troelse. Jsou nádherné a jistě i tak hrají.
Všecko tam klape a ten kulatý strop ti závidím, myslím že je to pro zvuk ideální.

Ortofon Xpression je přenoska dle mého gusta. Má všechno.
Ramínko máš s dynamickým přítlakem? Tady je můzám nachystáno. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: pajuna

Příspěvek od aretax »

Som s ich zvukom veľmi spokojný. Ozvučnica je vlastná výroba, dýha je americký dymový orech. Posluchovka bude koncom roka nová o rozmeroch 9 5,5m. Rameno je 309D.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
knopi
Příspěvky: 102
Registrován: 07 úno 2011 19:33
Bydliště: Praha

Re: pajuna

Příspěvek od knopi »

Krásný bedny moc se mi to líbí a celkově vypadá to útulně:)
Mytek Brooklyn DAC, Blipo, XLR & power kabely
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: pajuna

Příspěvek od PavelDosko »

tak to je paráda
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: pajuna

Příspěvek od Tinariwen »

Nirvána :thumbup:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: pajuna

Příspěvek od aretax »

efičák píše:Aretax, obdivuji Tě za odvahu, jít do DIY beden Troelse. Jsou nádherné a jistě i tak hrají.
Všecko tam klape a ten kulatý strop ti závidím, myslím že je to pro zvuk ideální.

Ortofon Xpression je přenoska dle mého gusta. Má všechno.
Ramínko máš s dynamickým přítlakem? Tady je můzám nachystáno. :thumbup:
Ísť do stavby bední podľa Troelsa nebola až taká odvaha. Mne osobne vyhovuje zvuk Scam Speak a Troels je v ich stavbe asi najväčší macher. Od žiadneho výrobcu bední, ktorý používa Scan Speak som nepočul lepší zvuk ako z tých, čo navrhol Troels. Navyše ak si ich staviaš sám, môžeš veľa vylepšiť, ako napr. postavíš pevnejšiu ozvučnicu, použiješ lepšiu kabeláž a terminály, nožičky a pod. (tam má Treols rezervy). Výslednú bedňu si môžeš sám doladiť napr. tlmením, ja som vrchnú bedňu (výšky + stredy) postavil na hroty Soundcare, celú zostavu na 5cm masívne podstavce z MDF a to celé na hroty Soundcare , ozvučnice mám silnejšie, ako navrhuje Troels (samozrejme pri zachovaní vnútorných rozmerov a výstuh - kompletná bedňa má hmotnosť asi 70 kg), vnútorná kabeláž XLO, terminály WBT a výsledok sa dostavil. Ak staviaš pre seba, nemusíš robiť kompromisy, ako pri sériovej výrobe. Na druhej strane - ladil som ich asi rok. Nevýhoda je problematický predaj a tú prácu nikto nezaplatí.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: pajuna

Příspěvek od lubin »

U Aretaxe exceluje zejména dynamika a živost, jistě nejen díky Scan Speakům, ale také díky preampu a silným koncům. I při vysoké hlastosti si zachovává zvuk čistotu.
Těším se na velkou poslechovku, až Troelsy začnou navíc svobodně dýchat...
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Po nejake dobe jsem opet navstivil par majitelu studii a zaroven kamaradu, zabyvajicimi se nasim konickem. Momentalne mam cas popsat par radku z navstevy u prvniho, Valdy Navratila v Havirove. Bude to velmi strucne a "nerecenzni" :smile: .

Mel jsem chut si po case poslechnout spojeni FS Accordo s Jadis i35, v porovnani s Luxmanem, tentokrate delenci 700 v AB. Luxman super detailni, lokalizace, nastroje, dozvuky - vse tam je. Na me ale celkove v chladnejsim podani vuci Jadis. Ten je muzikalnejsi, emotivnejsi, a hraje stejne zlate a krasne jak vypada - k tem malym prckum mi sedi vice.

Zajimaly me i drahe monobloky Octave. Slysel jsem, ze hraji spise studene, ALE, zalezi s cim. Na velkych UbiQ mi to neprislo ani trochu. Velky basak, velky zvuk, ktery bych nazval ale decentni, zajimavy. Dohromady to teda slo.

Po presunu par metru vedle na bile sloupove Estelon, ktere jsou zcela nove a ne prilis rozehrane, jsme zkusili pripojeni trech zesilovacu. Nezkoumal jsem co v bednach je, ale stredy mi prisly takove, ktere znam z domova. Ptal jsem se Valdy proc, po odkryti cerneho krytu bylo jasno :thumbup: . ...a jak to hralo? Zajedte si to poslechnout a zhodnotte sami.

U Valdy najdete vzdycky klidnou prijemnou atmosferu s nejakou tou novinkou jako novy Xavy, Octave, Estelon, UbiQ....a stejny skvely pristup :thumbup: . Doporucuji navstevu a poslech
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

...par foto z ruky...jen pro inspiraci
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Bond 007 alias Monte

Re: pajuna

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Paju, pěkné. Beztak obdivuji, že se Ti chce jet přes celou republiku. Jak stojíš mezi dvěma repro, ty nalevo ve tvém směru jsou co ?
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Ahoj Monte. Zdravim z Afriky. Uzivam cervene po veceri.
Cerne Ubiq, bile Estelon. Diky, to vis nekdo se konicku venuje, ma rad srovnani a lidi a nekteri sedi doma a chytraci na zaklade recenzi.
... a ja zvazuji nakup super lampace ikdyz jdou ceny nahoru
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Bond 007 alias Monte

Re: pajuna

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

kuš :lol: , tož pošli karton a hlavně nic nezastřel, nech zvířata žít
Bond 007 alias Monte

Re: pajuna

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já se sem tam zastavím tady, mám to kousek http://www.pphifi.cz/ Já zas přemýšlím nad Onkyem plus předzesilovač, nebo Luxman. Poslední dobou hlavně zvuk pro TV, hudba mne trošku opustila.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Cau vsichni :smile:

zavitali jsme s kamosi z BA na vystavu v Praze a po ni zajeli ke me na vikend, trosku pojist, popit a vyzkouset nejake kable k memu stroji. Take jsem mohli posoudit dva integrovane stroje Jadis i35 a Jadis DA88S vedle sebe, oboji na Franco Serblin Accordo.
Nebudu se rozepisovat o jednotlivych vysledcich, na kterych jsme se ve velke mire shodovali. Jen jsem chtel ukazat na dalsi mozne ziskavani zkusenosti primo v praxi poslechem, coz jsme jiz ucinili mnohokrat u me ci u jinych podobne postizenych. Mohl bych jich vyjmenovat spoustu.
Po takovychto akcich je mozne delat nejake, ikdyz treba subjektivni, zavery. Rozdily byly velike. Rozhodne ne na zaklade cteni recenzi, teoretickych uvah a hadani jak co muze a nemuze mit vliv :-@ .
Jen muzu poodkryt, ze tentokrat nas prekvapily zejmena levnejsi kabely v porovnani se super drahymi, ktere proste vice do sestavy sedly. Nebyva to zvykem. Dalsim poznatkem je jednoznacne - co sedlo k McIntosh, to nesedlo k Jadis, ci naopak!
Dekuji Tonymu i Andrejovi za zajisteni vsech hadu, coz nebylo jednoduche dostat ve stejny cas na jedno misto, a moznost vyzkouset vse vyse popsane a skvely cas :thumbup:

Power cable
VDH Mainstream
Less Loss Original
Shunyata Sigma Analog
Shunyata Python
Nordost Heimdall II

Interconnect RCA
AQ Earth
AQ Yukon
Nordost TYR2
Yter
XLO Signature 3
XLO Reference 2

Repro
AQ OAK
Acoustic Revive SPC
XLO Signature 3
XLO Ultra 6
Oyaide Tunami Nigo (moje domaci lezici, nepouzivane, k dispozici)
i35 + da88s.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: pajuna

Příspěvek od Mark Levinson »

Určitě fajn session, tak to má být.
Jardo, díky za report ohledně použité kabeláže. Možná to někomu pomůže při výběru.
Mark Levinson
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: pajuna

Příspěvek od aretax »

...Dalsim poznatkem je jednoznacne - co sedlo k McIntosh, to nesedlo k Jadis, ci naopak!...
Mám tie isté skúsenosti. K McIntosh mi pasujú zvukovo otvorenejšie káble, ako napr. Nordost, XLO. Predpokladám, že k Jadis budú pasovať presne opačné - jemné a detailné. Podaním zvuku sa jedná o diametrálne odlišné zosilňovače, povedal by som, že sú presne "opačné". McIntosh je zamatový, niektoré modely sú až "zatiahnuté", Jadis je znelý a otvorený. Káblami sa dajú ideálne doladiť. Mohol by si sa bližšie rozpísať o porovnaní káblov na jednotlivé zosilňovače ako ste to počuli pri porovnávaní?
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Juraj,
znelost a otevrenost, pridal bych detail, dozvuk a neco co se neda popsat slovy:-) - jsou hlavni atributy Jadis, absolutne nesrovnatelne s McIntosh (ten ma zase nektere jine), který jak pises je často zatazeny, nafoukly. Nicmene bych to nenazval presne opacny, to bych spise rekl o studenych analytických tarnzistrorech.

Vis, ze nemam uz po letech potrebu se tady rozepisovat o všech zvucích a naprosto konkretnich poznatcích. Ani k tomu co mi tu sedlo a co ne. To vim ja i kluci, kteri se mi venovali a byli u toho. V pripade blizsi potřeby dostat se hloubeji do "know how", zavolej:-). Skoda ze ted nemivam vice casu při cestách do BA.

Tak jen kratce:
LessLoss - dynamika, narez, drajv, znelost, tvrdsi
Shunyaty . jemnost, detail, rozliseni, nadhled a mekkost
VDH v porovnani s ostatnimi - nafoukly bas, presto ho mam dlouho doma do jiné sestavy, za ty penize!

Zklamaly me vsechny AQ - mdle, bez zivota...krome Yukon
AQ Yukon hraje za ty penize vyborne, ale dal bych ho do jine sestavy

Prekvapily naopak velmi nektere XLO, ktere jsem prilis neznal, zvlaste v nizsich patrech.
YTER - super kabel - detail, rozliseni, harmonie, skvele vysky - pro regaly trochu tenci projev...ale ten uz znam z jinych sestav zejmena s MACem.

Co u tebe noveho aretax?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: pajuna

Příspěvek od aretax »

Ďakujem za krátku reportáž. Potvrdil si môj názor. Káble AQ sú síce vynikajúce, ale až vo vysokých cenových hladinách. Tie lacné za veľa nestoja. Káble XLO som dlho používal a páči sa mi na nich ich otvorenosť a transparentnosť a zároveň cena je v norme (konkrétne rada XLO Signature, hlavne sieťový je excelentný). Less Loss original je presne, ako píšeš, model Signature je o dosť jemnejší a detailnejší. Mne osobne viac pasuje k CD Original. Čo je u mňa nové? Príď a uvidíš (a hlavne "upočuješ"). Nová je posluchovka. Je v prevádzke už od septembra, ale stále ju dolaďujem. Doteraz som riešil ukotvenie bední, pretože mám palubovku, pod ktorou je polystyrén - na betóne. Stale mi rezonovali nejaké frekvencie. Až teraz, keď som bedne položil na betónové platne a tie som ukotvil do podkladového betónu je všetko OK. Zvuk dostal potrebnú dynamiku, pribudli nuance a rezonancie zmizli. A ešte nový phono kábel Nordost Tyr. Vyzerá to, že už je "vymalováno" na nejaký čas, kým sa neozvú tie "červíky", ktoré v nás driemu. Písal si, že Jadis je oproti McIntosh otvorenejší. No neviem...Ja u seba by som otvorenejší zvuk už asi nezniesol, čiže Jadis je v tejto zostave pre mňa nepoužiteľný. Je to výlučne o zladení.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Udelal jsem si pri ceste do Polska trochu casu na navstevu Libora Sulce v Tykonu Ostrava a Valdy Navratila v Havirove. Cas byl napresovany, ale presto jsem mohl slyset většinu z toho, co jsem mel v planu.

V Tykonu zejmena porovnani zesiku Audia Flight 3 s Electrocompaniet ECI6D na dvou sestavach, ktere vyustilo v koupi ECI do me druhe sestavy. Jeste jsem k tomu prihodil phono CA k Projectu.
Zaujal me velmi DAC od Meitnera, skok od slusneho cdp az neuveritelny. Pak také nove AQ, tusim 309 hraly velice dobre, za ty penize.

U Valdy bylo casu opravdu malo, tak hodinka. Byl jsem trochu zvedavy na Accuphase s Estelony, acko hralo hodne lehce a pohodove s nadhledem. Nebyl bohuzel cas na poslech s AB, coz jeste musim nekdy dohnat..
Jelikoz jsem jiz dloooouho neslysel slusne Focaly, krome HEP, kde to bylo obvykle ne zcela vhodne pro me usi, zajímalo me jestli jsou charakterove stejne, jak jsem byl zvykly drive. Zapojeni s monobloky Octave a velmi dobre vyladeni me prekvapilo pozitivne vice nez se dalo cekat. Ta sestava hrala opravdu skvele se zdrojem Luxman D05. Kaaable power myslim Nordost Heimdal II ostatní vyssi CC.
Odvezl jsem si Oppo 205, abych mel z ceho hrat v obyvaku s ECI.

Chtel bych obema panum podekovat za skvely pristup, venovany cas,...tak jako vzdy. Doporucuji kazdemu (kdo vi alespon trochu co chce) navstevu u profiku!
IMG_9140 (1).jpg
20180125_104854 (1).jpg
20180125_110004 (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
JAPEX

Re: pajuna

Příspěvek od JAPEX »

:clap: ...jako v pátek odpoledne v Globusu...rychle nakoupit a "bič a pryč" =))
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: pajuna

Příspěvek od Urbino »

Pajuno no to byl fofr. Ale podle textu pozitivní a efektivní návštěva našeho kraje. :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
JAPEX

Re: pajuna

Příspěvek od JAPEX »

Já tomu rozumím a tomuhle přístupu fandím! :thumbup:

Naopak nesnáším váhavé střelce, co mění názor po 2 hodinách...a jejich řeči jsou samý oxymóron. A je úplně jedno, co vlastně chtějí, jestli drahé rádio nebo svačinu.
bertram
Příspěvky: 12
Registrován: 04 pro 2017 22:58

Re: pajuna

Příspěvek od bertram »

JAPEX píše:Já tomu rozumím a tomuhle přístupu fandím! :thumbup:

Naopak nesnáším váhavé střelce, co mění názor po 2 hodinách...a jejich řeči jsou samý oxymóron. A je úplně jedno, co vlastně chtějí, jestli drahé rádio nebo svačinu.
Ja tomuto vôbec nerozumiem a vôbec tomu nefandím. Ja vôbec nerozumiem logike veci : na čo mi je druhá zostava a na čo do nej niečo
dokupovať. Zostavu mám , užívam si , ale určite nie každý deň. Toto mi pripadá , ak prídem s práce , sedím pred aparatúrov v A-čku ,
potom idem do B-ečka a deň završim pozeraním BluRay na TV. To znamená , že nežijem. Veď aj HighEnd je súčasť života , ale nie bez dna.
Uživatelský avatar
Pavel M.
Příspěvky: 107
Registrován: 30 čer 2015 08:52

Re: pajuna

Příspěvek od Pavel M. »

bertram píše: Ja tomuto vôbec nerozumiem a vôbec tomu nefandím. Ja vôbec nerozumiem logike veci : na čo mi je druhá zostava ...
Nevím, jestli tomu je potřeba rozumět, ale také stavím druhou sestavu... :thumbup:
Casea Lynx DAC ► Accuphase P-450 biamp Sroll Epigram ► Troels Gravesen-The Loudpeaker TL1
filtrace: Sroll Purity Quantum ■ hadice: Kimber KS3038 ■ AAI-assoluto
akustika: AVA ing.Daněk, sólo přívod Viablue/Furutech
terahera

Re: pajuna

Příspěvek od terahera »

Tak to já tomu zase rozumím,ale ještě nemám dodelanou ani první sestavu :smile:
JAPEX

Re: pajuna

Příspěvek od JAPEX »

bertram píše:
JAPEX píše:Já tomu rozumím a tomuhle přístupu fandím! :thumbup:

Naopak nesnáším váhavé střelce, co mění názor po 2 hodinách...a jejich řeči jsou samý oxymóron. A je úplně jedno, co vlastně chtějí, jestli drahé rádio nebo svačinu.
Ja tomuto vôbec nerozumiem a vôbec tomu nefandím. Ja vôbec nerozumiem logike veci : na čo mi je druhá zostava a na čo do nej niečo
dokupovať. Zostavu mám , užívam si , ale určite nie každý deň. Toto mi pripadá , ak prídem s práce , sedím pred aparatúrov v A-čku ,
potom idem do B-ečka a deň završim pozeraním BluRay na TV. To znamená , že nežijem. Veď aj HighEnd je súčasť života , ale nie bez dna.
A, to nebylo o tom, jestli jedna, dvě nebo tři sestavy :cool: , ale o rychlosti nákupu/pořízení

B, a proč ne jednu, dvě nebo tři sestavy? :-?
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: pajuna

Příspěvek od PítrsPraha »

bertram píše:Ja tomuto vôbec nerozumiem a vôbec tomu nefandím. Ja vôbec nerozumiem logike veci : na čo mi je druhá zostava a na čo do nej niečo dokupovať.
Já tomu taky rozumím a mám dvě sestavy. Jednu v poslechovce na audio, druhou v obýváku k televizi. Důvody? I u filmů a televize mám relativně slušný zvuk. Nemusíme řešit, že jeden chce koukat na TV a já poslouchat, pokud bych měl sestavu v obytné místnosti. Poslechem neruším ostatní a ostatní neruší mě. Nikdo mi nemluví do úprav místnosti (rozložení sestavy, akustické prvky...).

Ale ano, dokud jsem bydlel sám, měl jsem jednu sestavu v obýváku.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: pajuna

Příspěvek od lidumil »

Taky to mu rozumím. Já mám sestavy 3. Jednu v obýváku na TV a DK, drouhou v ložnici "na spaní" případně nějaký film na odlehčení a třetí připravuju do pokojíku po dětech, které vyletěly z hnízda. Čili do budoucí poslechovky.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: pajuna

Příspěvek od winelover »

Jardo gratuluju! Docela dobrej nákup na to, že ses tam stavil jen tak, mimochodem :smile:
Měl sis ale pořídit DS nebo DX a zařadit se mezi nás, streamovače :cool:
Ať ti to hraje. J.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

winelover píše:Jardo gratuluju! Docela dobrej nákup na to, že ses tam stavil jen tak, mimochodem :smile:
Měl sis ale pořídit DS nebo DX a zařadit se mezi nás, streamovače :cool:
Ať ti to hraje. J.
Diky Jirko. Streamer je v Oppo :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Prispevek jsem napsal zejmena jako podekovani za navstevu a jako tip pro nektere cleny, kteri vybiraji ci updatuji sve aparatury...

Btw, smysluplnost, rozdilnost a ucelnost kazde me sestavy je myslim zrejma z podpisu...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: pajuna

Příspěvek od adrian »

ECI 5 mk2 som vlastnil nejaky ten rok a musim podotknut , ze to je super zosilnovac za danu cenu. ECI 6D je postaveny na zakladoch spomynaneho zosilnovaca,ale s vacsim vykonom, s lepsim napajanim a sofistikovanejsim predzosilovacom, plusom je D/A prevodnik. Gratulujem.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Pred nejakou dobou jsem doladil poslechovku nejen akustickymi panely, ale i par vytvory a doplnky prevazne z cest. Jedna se o moji prvni sestavu (druha je v obyvaku) v male kompromisni mistnosti 16m2. Musel jsem ji resit timto umistenim a investici do akustiky, kombinaci GIK, Vicoustic a 4x ladenymi rezonatory.

Nemam kvuli praci prilis casu, nicmene, konecne jsem si nasel chvili na par fotek. Rad se podelim.
IMG_2862.jpg
IMG_2863.jpg
IMG_2866.jpg
IMG_2870.jpg
IMG_2871.jpg
IMG_2878.jpg
IMG_2889.jpg
IMG_2890.jpg
IMG_2892.jpg
IMG_2894.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: pajuna

Příspěvek od Overgrounder »

Mohu se zeptat co je na tom posledním obrázku za panel? Ty vlny myslím
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 492
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: pajuna

Příspěvek od Tony »

Mas to moc pekne Jardo!
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: pajuna

Příspěvek od Frogyman »

Příjemný prostor na relaxaci, nejen na muziku. Paráda. :thumbup: :clap:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: pajuna

Příspěvek od pajuna »

Overgrounder píše: 20 říj 2019 16:56 Mohu se zeptat co je na tom posledním obrázku za panel? Ty vlny myslím
Vicoustics - kombinace difuze a absorbce.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Odpovědět