winelover

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

winelover

Příspěvek od winelover »

No jo, tak vidím, že už se oficiálně představil i kamarád bigjoe, tak jsem se taky rozhodl učinit slušnosti zadost a něco málo o sobě napsat.
Je mi 47 roků a různé aparáty, zprostředkující poslech hudby, mne doprovází od klukovských let, řekněme od první poloviny let sedmdesátých. První aparát, na který si teď vzpomínám, byl magnetofon Tesla B42, kteý jsem si vybrečel na tátovi a stejně jako kolega bigjoe jsem experimentoval s připojením dvou až čtyř měničů, vykuchaných z různých starých rádií nalezených na půdách. Měl jsem tenkrát hroznou radost a říkal jsem si, že mi to hraje stereo a pak dokonce kvadro. No jo no, malej kluk. Potom jsem si k tomu pořídil stereo rádio Capriola. Myslím, že to dělali východní němci, byla to obrovská kysna, osazená 5 měniči, měla stereo, obě normy a taky krásný magický oko. Ještě před vojnou jsem si za první výplaty koupil kotoučák B113. To už byl trochu posun - opravdový stereo, malý ale pěkný VU metry a výkon tuším 2x15W. K tomu jsem měl někaké dvoupásmové soustavy Tesla, už si nepamatuji typ a později maďarské třípásmové Videoton. Pak jsem bohužel musel na vojnu a po návratu jsem zjistil, že díky každodenní péči mých mladších bratrů je magnetofon v pokročilém rozkladu, tak jsem začal přemýšlet, co dál. Někdy, tuším v roce 1985, jsem v jedné líp zásobené elektře viděl takovou kombinaci gramofonu, dvou kazetových mechanik, tuneru, zesilovače a repro od firmy NEC. Vypadalo to moc pěkně, futuristicky - ukazatele úrovně záznamu z LED diod, nízkozdvihová tlačítka, Dolby B a C atd. Výsledek byl, že jsem se do toho zbláznil, půjčil si kde se dalo a za těch nekřesťanských 18900,- Kčs jsem to koupil a vlakem dopravil z Českého Krumlova do Teplic s dvěma přestupy. Zvuk to mělo velmi slušný a tak to u mně vydrželo až někdy do roku 1992. A možná by to hrálo i dýl, jenže mezitím jsem se oženil a drahá polovička si také chtěla pouštět kazety a desky, což jsem jí jako nezkušený novomanžel dovolil. Výsledkem bylo, že po několika týdnech přestal chodit revers na jedné mechanice a zlomila se chvějka - samozřejmě sama.
Dále následovala midi kombinace Sony včetně experimentů se subwooferem a surroundem - toto mně nijak nezaujalo, takže jsem tuhle cestu opustil a vrátil se pokorně ke stereu.
První vážnější systém jsem poskládal v roce 2000 - CD přehrávač CEC5100Z, integrovaný zesilovač Electrocompaniet ECI3 (tenkrát první dovezený do republiky), repro Dynaudio Contour 1.3 MKII a tuner Sony SA3ES (ten používám dodnes). Kabeláž jsem tenkrát měl Audioquest.
Později jsem postupně měnil jednotlivé komponenty přes repro Dynaudio Contour 1.3SE, zesilovač Electrocompaniet ECI5, různé kabely až po dnešní sestavu v podpisu.
Jinak se mi zatím také zdá toto fórum přátelské a doufám, že to tak vydrží co nejdéle, nejlépe pořád.
Děkuju za trpělivost těm, kteří to dočetli až sem. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Jo, ještě mně napadlo napsat co poslouchám - takže od klasiky přes jazz, blues, vocal , rock po metal. Nejraději mám klasický rock typu Doors, Deep Purple, Uriah Heep, Nazareth nebo například Led Zeppelin, dále art a prog rock - Yes, Genesis, ELP, King Crimson, ale i novější např. Marillion nebo ještě novější jako třeba Clepsydra.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Ahoj winelover, vitej vrstevniku! Ja to docetl urcite do konce a v historii prosel necim podobnym. I ten vyber hudby odpovida tem letum, kdyz jsme byli jeste mladi. Je tu spousta lidi zamerenych timto smerem 70let, progrocku apod.
Vyladena sestava, vidim, ze jste se s kolegou asi vzajemne inspirovali. Mohl by ses pochlubit i nejakymi fotkami.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Winelover,
krásné představení, radost číst, díky. Podobné osudy nás tady bude mít víc, při četbě jsem si to živě představil. Při dočtení po zlomenou chvějku jsem se na 5 minut rozesmál :lol:.
Hold je to všude stejné.......
Mark Levinson
davidsound

Re: winelover

Příspěvek od davidsound »

Ja taky vitam a musim rict, ze hlaska o nezkusenem novomanzelovi mne taky rozesmala. B42 byl taky muj prvni Highend dokud jsem ho neotevrel a nepokousel se ho opravit. B113 mel muj bratranec a na ten jsem cumel jako na vrchol me cesty. Dneska se nad tim uz asi vsichni pousmejeme.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Ehm, na nátlak své drahé polovičky, která si mé představení přečetla, když jsem tuto stránku nechal neprozřetelně otevřenou spěchaje na toaletu, dávám na vědomí, že chvějku u mého systému NEC nezlomila ona, ale švagrová, tudíž její sestra. Výsledek však byl stejný. Prosím aby to všichni vzali na vědomí a omlouvám se. :oops:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Protože je winelover z blízkých Teplic, tak jsem se s ním letos seznámil i osobně a již jsem i jednou měl možnost si poslechnout jeho stereo.
Je to už přes 10 let co jsem měl doma naposledy podobně malé stojanovky S.F. a následně Dynaudio Contour 1,3mkII, takže jsem už přirozeně odvykl na tento druh projevu. On má ale přeci již v této velikostní třídě jedny z těch nejlepších. Železo má na úrovni, integráč Electrocompaniet je na krmení takovýchto bedýnek podle mě bezproblémový, pro C1 není bezpodmínečně nutné nějaké dělené monstrum. Podání muziky bylo velmi detailní, čisté a jemné. To jsou základní markantní rysy které jsem vnímal. Věřím, že se na tom charakteru značně podílí ta kabeláž Nordost s modely z nejvyšší ligy. :thumbup:
Jsem zvyklý na plnotučnější podání, přece jen je kvalitní trojpásmo s 10 a dokonce 15“ basákem jiný svět. To už ale více překáží v místnosti, vyžaduje to větší toleranci ze strany dalších členů domácnosti a i zesilovač to už vyžaduje svalnatější.
Zkrátka u winelovera mi to přišlo jako dokonalá lupa bez nepříjemné agresivity nebo tvrdosti a rád zase někdy využiju možnost návštěvy.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Zdravím winelovera. Je hezký, že jsi omluvil manželku kvůli jehle. Já myslel, že jsi jí zabil ??? Nebo jsi seděl za něco jinýho ? A nebo to byl někdo jinej ? Musíš mi v tom udělat jasno.
Na vysvětlenou pro ostatní. V pátek jsem s wineloverem pořádal takový poetický dýchánek ve dvou, který jsme nazvali "Australské odpoledne" (vína) a asi jsme to období mezi svátky řádně oslavili, ale i věrni kvalitní muzice (sousedům se prý oloupala omítka, uschla palma a vykastrovaná čuba začala hárat).
Prostě takové normální, všední, pracovní pondělí.
Tak čus a zítra si dáme zase. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

winelover : Zdravím dalšího zkušeného High-endistu.

Ještě prosím foto a bude to dokonalé.Jak je z názvu nicku patrné, určitě budeš další vyznavač kvalitních vín, v této oblasti se teprve učím, ale snažím se učit rychle, však moje vzdálená rodina má již řadu let vinný sklep a specializují se i na archivaci vín, které si pravidelně dovážím po kartonech :lol:

Mám vždy radost, když vidím další majitele reprosoustav dánské firmy Dynaudio, kterým jsem i já majitelem.Ty C1 jsou považovány jako jedny s top regálových reprosoutav a rád bych je někdy slyšel v domácích podmínkách.

Isotek- sigmas - taky jsem o něm vážně uvažoval , jedny s velmi kvalitních filtrů, už jsem měl dohodnutou zápujčku oproti záloze, ale nakonec to dopadlo jinak...

Mohl by jsi prosím napsat rozdíly mezi cd přehrávači CEC CEC5100Z a Electrocompaniet EMC 1 UP+Spider Clamp , myslím že i CEC BYL dobrý...

Předem děkuji a High-end zdar.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Petr 5:
Musím říct, že CEC pro mne byl rovněž srdeční záležitost. Ruční odsouvání šůbru, vkládání disku, zatěžkání clampem, příznačné cvakání relátek na výstupech mezi skladbami ... V podstatě to teď mám podobně jen bez toho cvakání :smile: .
CEC hrálo velmi, velmi analogově s minimální zrnitostí na výškách a v celém pásmu vcelku rovnoměrně. EMC1 má rovněž dost analogový charakter projevu, řekl bych kapku podpořený ve spodku, což se ve spojení s regálovým dvoupásmem C1 celkem doplňuje.
Hlavní důvod výměny byl ten, že CEC měl problémy s přehráváním pálených disků a později i některých originálních a to už byl zásadní problém. Tento neduh úplně neodstranilo ani promazání ložiska mechaniky a následná výměna laseru. Zřejmě to byl nějaký problém v SW.
Na poslechu v domácích podmínkách se můžeme domluvit. Když budeš mít cestu naším směrem, ozvi se a nějak to zkusíme vyšpekulovat.
Ať ti to hraje, Jirka
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Jirko, děkuji za stručný ale výstižný popis, ptal jsem se záměrně, protože jsou to oba velmi povedené přístroje, kde půjde spíše o osobní preference, které jsi hezky popsal.Děkuji za pozvání, přijímám jej a určitě se na poslech někdy dostavím.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj winelovere.
Slyšel jsem, že jsi obměnil filtr IsoTek. Místo skvělého Minisub máš teď ještě lepší Sigmas GII.
Já jsem také měnil (za Aquarius mám teď také Sigmas).
Můžeš napsat tvé postřehy v rozdílu zvuku ? Zajímá mne, jestli máš stejné poznatky jako já.
Ahoj a díky. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Zdravím bigjoe,
tvé informace jsou správné, již delší dobu u mne filtruje napájecí napětí Isotek Sigmas. Je to už sice několik měsíců od provedení výměny, ale ještě si pamatuju, že tam rozdíl byl a nebyl zanedbatelný, dokonce mne ten zvukový posun docela překvapil. Popisování zvuku, který slyším není mou silnou stránkou, ale řekl bych, že pozadí nahrávek se stalo takové nějak "černější", nástroje jsou lépe definované jak barvou zvuku tak i posazením v prostoru, ale hlavně subjektivně jakoby přibylo basů. Až si vzpomínám, že se mi neodbytně vtíral dojem, jako bych poslouchal jinou aparaturu. Jednoznačný a neoddiskutovatelný přínos. :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj. Jakobys mi to vzal z hubních úst :silent: . To podepíšu ! Ten rozdíl byl nečekaný :thumbup: , ale taky zaplacený ;). Já ho mám cca 3 měsíce, ale při každém zapnutí mne to ještě překvapí a potěší :clap:.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Gratuluji ke kvalitnímu ošetření napájení, Isotek je velmi dobrý. Bohužel jsem neměl možnost jej vyzkoušet, ale je slyšet samá chvála. Tak nepochybuji, že je to na zvuku znát. Jen otázečka na závěr, na kolik to příjde?

Obrázek

Obrázek
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

To ML: Nerad bych se mýlil, ale myslím že jsem vloni platil cca 1100 EUR. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak jsem se konečně dokopal k tomu, abych svýma rozklepanýma rukama udělal pár fotek, tak tady jsou:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
davidsound

Re: winelover

Příspěvek od davidsound »

Mas to moc hezky. Urcite dela radost, jak na pohled tak zvukove. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Souhlasím s Davidhighendem, také stájový jezdec Pioneer (Plasma+Bluray)
Jednim slovem, nádhera. Obdivuhodný pořádek i za přístroji, příkladně provedené svazky interconectů :thumbup:.
Jedna otázečka, ten Pioneer je Blu-ray :?:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Děkuji za pochvalu. Úplně se dmu pýchou! :oops:
Ten Pioneer je zatím pouze DVD+HDD rekordér. BR mám v plánu, ale čekám až přijdou s kombinací s HDD. Snad se dočkám.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Pekne fotky a sladena sestava :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

winelover:

Gratuluji taky k zakoupení filtru Isotek Sigmas, vy kujóni, s bigjoem nakupujete v množstevních slevách :D Ale proč ne , tento filtr je bezesporu špičkový výrobek.

Nádherné foto poslechového obývacího pokoje, úplně si Tě představuji, jak spokojeně sedíš a jen posloucháš .....
Ty kabely Valhala mě stále moc zajímají, ta dřevěná krabička u levé reprosoutavy Ti musele udělat velkou radost po zapojení ;)

S pozdravem Petr 5.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

winelover píše:Děkuji za pochvalu. Úplně se dmu pýchou! :oops:
Ten Pioneer je zatím pouze DVD+HDD rekordér. BR mám v plánu, ale čekám až přijdou s kombinací s HDD. Snad se dočkám.

V tomhle spíše fandím Panasonicu, ale situace je stejná. Také čekám až se objeví na trhu Bluray+HDD rekordér. Léta jsem spokojeně používal DVD+HDD rekordér nejen pro nahráváni TV pořadů, ale i pro záznam z kamery, ale bohužel teď je to v háji, protože má jen analogový tuner a já bych chtěl nahrávat z digitální kabelovky UPC. Potřebuji stroj s CI slotem a DVB-C tunerem a bude vše vyřešeno. Při tom v Německu už je na trhu třetí generace těchto strojů, asi nás stále považují za technicky zaostalé :thumbdown:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak, tak. Tohle řeším hrozně klopotně pomocí HD STB s HDD od UPC, kde to zaznamenám a pak přehraju do Pioneera na HDD a odtud eventuelně vypálím na DVD. Zdlouhavé a degradující kvalitu. :thumbdown:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

winelover píše:Zdlouhavé a degradující kvalitu.
Hmm, to teda jo.
Ten přístroj HD STB od UPC může volně šířit ten záznam dál, tedy myslím jestli není nijak zakodovan, aby se zabránilo kopírování?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Mark Levinson píše: Hmm, to teda jo.
Ten přístroj HD STB os UPC může volně šířit ten záznam dál, tedy myslím jestli není nijak zakodovan, aby se zabránilo kopírování?
Ven to má jen HDMI k TV, dva SCARTy s maximálně RGB a SPDIF pro zvuk do receiveru. Takže žádný volný digitál ven bez protikopírovací ochrany. Já to dál posílám přes RGB Scart - takže analogově degradované.
Jinak na stránkách UPC si ten STB můžeš najít a je tam v pdf i návod, takže je možnost dobrého seznámení před ev. objednáním.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: winelover

Příspěvek od lubin »

Vymazlená sestava. Electrocompaniet a jeho zvukový výraz mám rád. Jsi puntičkář. Můj guláš kabelů za komponenty se tvé svíčkové s brusinkama nedá rovnat.
Nordosty uznávám jako TOP kabely. Budeš mít i dobré ucho. Slyším to na dálku :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

No, ono to s těma kabelama a jejich rovnáním do pozoru a rozestupů je u mně už spíše úchylka, alespoň podle manželky (guma nejsem ani jsem nebyl). :lol:
A s tím sluchem to taky není zrovna nejlepší, bohužel. Pokouším se to kabeláží alespoň trochu dohánět. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak se zas po nějakém čase dostávám k tomu, abych tu neuměle prezentoval jeden ze svých pokusů a současně - teď už to můžu tak napsat - upgradů.
Dostala se mi nedávno a poměrně velkou náhodou do ruky nová top pojistka od firmy HiFi Tuning (Berlín, SRN) a to verze Supreme. Na rozdíl od předchozího top produktu SilverStar, která byla vyrobena z čístého stříbra (myšleno tavný drát a čepičky) a z bílé keramiky, je nynější top výrobek ze slitiny 99% Ag + 1% Au a černé keramiky - viz obrázky níže..
Stejnou slitinu používá dle firemních materiálů i např. firma Mundorf pro výrobu svých špičkových kondenzátorů a ta také dodává firmě HiFi Tuning pájku téhož složení.
Dle teorie výrobce dochází při tažení stříbrného nebo měděného drátu ke vzniku mikrotrhlin na povrchu a při chladnutí zase ke vzniku nepravidelností v krystalové mřížce. Obě tyto "deformace" mají nepříznivý vliv na průchod elektrického proudu drátem. Dotace jednoho procenta zlata do slitiny pomůže tyto mikrotrhliny a jiné nepravidelnosti vyplnit. Tolik teorie dle výrobce.
Teď k praktické části.
Vzhledem k tomu, že předmětná pojistka Supreme se mi přesně hodila do CDP a ten mi umožňuje velice stadno, po částečném odkrytování, pojistky měnit, přímo se tento test nabízel.
Takže jsem měl k dispozici původní skleněnou pojistku, dosud používanou HiFi Tuning SilverStar a konečně onu Supreme3. Všechny 5x20mm, 1A (T) neboli slow blow.
Na začátek jsem nasadil původní skleněnou pojistku a hrál jsem asi 2 hodiny různé věci abych si na ten zvuk zase zvyknul. Pak jsem ji zaměnil za čistě stříbrnou a opět, jako už minule, se dostavil jednoznačný pocit z vyšší hlasitosti a dynamiky, jednoznačné bylo zpevnění a zpřesnění basů, zlepšil se prostorový obraz a také mikrodynamika.
Už to tu bylo dříve a jinde probíráno a je to fakt - funguje to ať se to někomu líbí nebo ne.
Tak a teď se dostanu k výměně Supreme za SilverStar. No, tady už to takový rozdíl nebyl. Řekl bych, že se to projevilo spíše na středech a výškách a sice takovým nějakým zvětšením jemnosti, spojitosti, kultivovanosti nebo jak to nazvat. Na basech jsem žádný významný rozdíl nezaznamenal, ale celkový dojem byl taková větší pohoda.
Takže závěrem snad konstatování: Kdo má v přístrojích původní skleněnky, tomu doporučuji minimálně přemýšlet o vyzkoušení jejich výměny za něco lepšího a nemusí to být zrovna HiFi Tuning. Kdo má třeba SilverStar (jako já), tak tam bych už asi za Supreme neměnil, leda by se podařilo tu dříve jmenovanou slušně prodat (jako mně). S jinými modely dalších výrobců nemám zkušenosti, takže no comment.
To je pro tentokrát vše. Snad jsem striktní techniky a nevěřící Tomáše moc nenadzvedl (pokud to vůbec budou číst), ale i jim doporučuji to zkusit. Pokud se nepletu, tak stříbrná se dá koupit za 650 a Supreme za 850 Kč, což je upgrade za velice solidní a akceptovatelný peníz. Howgh!
Jo a ještě ty slíbené obrázky:

Obrázek Obrázek
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Peer
Příspěvky: 1125
Registrován: 23 pro 2010 20:31
Bydliště: Olomouc

Re: winelover

Příspěvek od Peer »

to winelover:
paráda. :thumbup:
Já to propagoval již dávno...
A když si vzpomenu, kolik posměchu, nejenom ze stran
techniků, jsem tehdy schytal, tak se musím smát, jak jsou
někteří lidi zaslepení. A stačí tak málo, technika, netechnika, jenom
to vyzkoušet. :smile:
Já to zkusil na pojistce Furutech a hleděl jsem.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od martinowsky »

tak já si taky myslel že ty pojistky jsou spíš pro dobrý pocit že je vše dotaženo do konce. Ale jak čtu budu muset vyzkoušet zas takový balík to není a nemám důvod Vám pánové nevěřit. Za kolik se dá ta Furutech koupit. V Tykonu asi bude že?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Podle mne jsou pojistky (také mám HiFi Tuning SilverStar) nejlevnější slyšitelný upgrade !!! Teda pokud mám v přístrojích po jedné pojistce (jako já). Někde jsou až 3 pojistky a pak se to prodražuje, ale pořád je to zaplatitelné. :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Musím potvrdit co je zde napsáno výše, pojistky jsou slyšet a je opravdu potřeba si to vyzkoušet na svém aparátu. Od Peera vím, že před prodejem zesilovače Vincent vrátil původní pojistku zpět a byl zklamán jak, že to hraje hůř. Ze zkušenosti vím (a teď nemyslím jen pojistky), že při zkoušení něčeho nového máme pocit, že zlepšení je nepatrné a třeba nestojí za ty peníze. Po několika dnech poslechu onu věc vrátíme do původního stavu a nestačíme se divit jaké změny docílila ona změna.
A zde je mrška jedna malá "Furutech" při jedné poslechové seanci u Peera:
7.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Vliv pojistek jsem zazil na sve usi a muzu potvrdit. Mam dokonce zkusenost s touto konkretni na fotografii od Peera, ktera jestli se nepletu skoncila u meho kamarada Mikyho. U nej vliv na zesilovaci Vincent 238 byl pozitivni.
Zkouseli jsme take stejnou pojistku na CDP Vincent CDS5, kde byl vliv naprosto negativni a doslo ke zhorseni zvuku - samozrejme hrala pravdepodobne roli naprosto jina hodnota oproti originalni v CDP. Nicmene v kazdem pripade to jednoznacne potvrzuje zmenu zvuku.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak vidím, že mně někteří kolegové hifisti svou aktivitou odstrkali v tomto vlákně na neviditelnou pozici :smile: , tak musím rychle zase něco napsat a vykopnout se tím nahoru.
Tentokrát jsem se po dlouhém váhání a uvažování zaměřil na archivaci a zálohování svojí sbírky médií všeho druhu. Až se teď divím, že už jsem to neudělal dřív, ale čekal až mi některé disky (kopie) nejdou načíst. :cry:
Po delším zkoumání a přemejšlení o různých koncepcích (jako NAS, speciálně postavené archivační PC atp.) jsem nakonec zvolil NAS a to QNAP TS-439 Pro II+ se čtyřma šuplíkama na HDD, do toho zatím dva disky Seagate Constellation 3TB v RAID 1, který postupně podle potřeby doplním na 3 a pak 4 v RAID 5. Tím se dá získat nějakých 9TB místa a to už je celkem slušný úložiště i pro videa.
DVD budu archivovat do iso fajlů, hudební CD asi do flacu. Ostatní, včetně hires, nechám v původním formátu a jen uložím.
Nedělám to vše jen kvůli archivaci, ale trochu mně nakopli kluci, jako třeba elko a další, kteří se vydali cestou přehrávání pomocí PS Audio, Linn atp.
Já asi nikdy neodepíšu CDP, na to už jsem asi starej a konzervativní, ale plánuju to do budoucna jako doplňkovou možnost s tím, že se možná jednou stane tou hlavní. ;)
Pro začátek by se dal zkusit třeba ten nový bezdrátový NAD DAC nebo něco podobného, to ale teď není na pořadu dne - teď budu archivovat! :roll:
A abych se z toho úplně nezbláznil, tak jsem jako pokusnýho králíka pořídil streamovej přehrávač Dune HD Lite, propojil ho přes wi-fi a teď si s tím hraju a zkouším, co to dovede - a je toho docela dost!
Tak, to je zatím všechno. Hifi zdar!

Obrázek Obrázek Obrázek
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Hlášení. Dneska má winelover narozeniny. A za 12 let mu bude 60 - dědkovi .

Gratuluji k narozeninam, tomu sympatickemu cislu i slunecnimu znameni :smile: . Preji mnoho pohody a prijemneho straveneho casu nejen s muzikou.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

No to jsi mně pěkně propálil Jardo!
Děkuju za přání, ale proti tomu dědkovi se musím ohradit, zas o tolik starší než ty nejsem! :D
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Tak to se připojuji ke gratulaci a když se dívám na tu ikonku, myslím, že oslaveno to bude správným způsobem :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

winelover píše:No to jsi mně pěkně propálil Jardo!
Děkuju za přání, ale proti tomu dědkovi se musím ohradit, zas o tolik starší než ty nejsem! :D
Musim upozornit a naprasit, ze prvotni oznameni nepochazi ode mne! Ja to jen opsal ;) .
Mas ale pravdu, ze tech 10 dni nehraje az tolik roli :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Tedy když už to prasklo, tak i já se připojuji s gratulací. Jirko, přeji všechno nejlepší k narozeninám, hlavně hodně zdraví a štěstí a v neposlední řadě taky, aby nám to furt dobře hrálo a spoustu nové muziky (na CD ;) ).
Mark Levinson
Odpovědět