winelover

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
monte

Re: winelover

Příspěvek od monte »

Jsem zvědav, co si otevřeš za vínečko. Na narozeniny se nešetří :thumbup: , všechno nejlepší :thumbup:
eLko
Příspěvky: 107
Registrován: 29 pro 2010 20:19
Bydliště: Bratislava

Re: winelover

Příspěvek od eLko »

Gratulacia :thumbup:

A to PS Audio alebo vyssi model Linn ani neskusaj,lebo EC pujde do kytek :D Je to velmi navykove a hra to kurevsky dobre :angel:
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: winelover

Příspěvek od Guliver »

Pripájam sa s blahoželním.

Kua to sme tu sami skoro dedkovia či čo? :D
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Chlapci, všem Vám moc děkuju! Samozřejmě k oslavě přistoupím s veškerou vážností a velmi zodpovědně. Už proto, abych neudělal ostudu svému nicku.
A když už ses monte ptal co si otevřu, tak piju své velmi oblíbené a již bežně nesehnatelné víno No man's land ročník 2000 (Bulharsko). :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Hele, hele, kroť se. Dobrá vína až se mnou.

Ještě bychom pro nezasvěcené měli uvést, že "NO MANS LAND" (země nikoho) pochází z jihu Bulharska u řeckých hranic, kde je pás země, kam se za bolševiků nesmělo (proto "Země nikoho"). A toto víno je čistý Cabernet Sauvignon.
( http://www.damianitza.bg/index.php?lang=en ).
Ono totiž Bulharsko má perfektní podmínky pro pěstování vína (leží cca na úrovni Bordeaux) a je tam několik výborných firem, které už mají většinou zahraniční majitele a disponují perfektní a moderní technologií.
Už zase slintám - jdu si nalejt skleničku.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak zase uběhl nějaký čas a tak jsem si řekl, že bych mohl napsat něco zkušeností se streamovým přehráváním - viz výše. V mezidobí jsem ještě doplnil jeden streamový přehrávač Dune Smart D1, abych si mohl hrát i v obejváku a jeden disk, protože v té konfiguraci 2x3TB RAID 1 už mi docházela kapacita. Takže současný stav je 3x3TB RAID 5.
Obecně musím říct, že oba strojky Dune jsou velmi povedené, nicméně zejména k reprodukci videa - tam je čip od Sigma Designs fakt znát a i z problematičtější kvality obrazu to dokáže vytáhnout velmi dobrý výsledek. S audiem je to trochu složitější - zvukový doprovod k filmům je celkem v pohodě a pro mé nároky na tuto oblast bez výhrad.
V přehrávání audia z úložiště ale tyto aparáty nesplňují moje představy ani vzdáleně (což jsem v podstatě při jejich ceně i očekával), takže k tomuto účelu do budoucna určitě sloužit nebudou. Až nazraje doba, tak asi nezbude, než se podívat do jiné kategorie.
Zatím jsem však ve fázi archivační, takže ukládám veškerý materiál do NAS. Pri tom jsem si taky přidělal dost práce, protože jsem začal ukládat muziku do jednotlivých flac souborů (více než polovinu sbírky), což jsem po bližším prostudování problematiky zavrhnul a ukládám do img souborů, které převádím na flac + cue sheety. Takže vše od začátku znovu. :roll: Je to sice pracnější, ale IMHO správná cesta. No, už jsem zas asi ve čtvrtině. Jde to pomalu, ale jistě.
Tak a teď se jdu řídit heslem: Nekecat, dělat!
Zatím vše a ať vám to hraje, win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Sice nevím jakou řečí mluvíš, většinu slov vůbec neznám, ale věřím ti to ;) .
K tomu cajku, co máš doma, budeš muset vybrat důstojnější soupeře, aby to bylo porovnatelné. Držím ti palce (i sobě), abychom se mohli kochat něčím novým, kvalitním a krásným.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Tak se musim pripojit k bigjoe, protoze jsem uplne zmaten.
" flac + cue sheety", "streamovy prehravac", "strojky Dune", "problematictejsi kvalita obrazu", "archivacni faze", ....ja vubec nevim, jestli mluvime o parfemu Dior, nejakem tv kompletu , muzice nebo skladovani vina. Jsem z toho pekny jelen 3:-O ...a to je Win uz tak velky kluk :crazy:
Nicmene, hlavne ze tomu rozumis ty a libi se ti to ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: winelover

Příspěvek od Pamela »

:mrgreen:
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Sakra, to jsem to fakt napsal tak blbě nebo si ze mně děláte p...l?
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

=))...
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: winelover

Příspěvek od monte »

Stream žije na síti, serverech a je to trochu jiná technologie, než přehrávač , počítač. http://en.wikipedia.org/wiki/Streaming_media
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Zdarec Win,
podělíš se o něco zkušeností se streamovým přehráváním. Jak to u Tebe nakonec vše dopadlo a jak to hraje?

ML
Mark Levinson
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Taky zdravím Viktore,
co se týká přístrojů, tak zatím žádný posun - pořád to přehrávám přes ten Dune, což je úplně jiná kategorie nežli to, co bych si ve finále představoval. Lepší přehrávač je teď ale mimo moje možnosti, takže zatím toleruju to, co mám.
Perfektní na tom celém je ten komfort - žádný placky, nic jen zmáčknout párkrát tlačítko a jedem. Na druhou stranu trochu chybí ten rituál spojený s jakýmkoli fyzickým médiem.
Zanedbatelná v tomto způsobu konzumace muziky není ani finanční stránka, vždyť album v 96/24 stojí třeba 18 dolarů a 192/24 asi tak 25, což je super - objednáš, zaplatíš, stáhneš a hraje se.
Výsledek je ten, že i když je kvalita poslechu jinde, zapínám CDP stále méně a méně často.
Plán do budoucna je pořídit něco odpovídajícího ostatním komponentům - tzn. např PS Audio, Linn nebo něco podobného. Teď už to dělá např. i Electrocompaniet a budou další.
Na CDP do budoucna asi úplně nezanevřu, už kvůli těm stovkám cdček, ale asi vyřadím analogový tuner, který celkem obstojně nahradí i ten současný přehrávač.
Takže asi tak, win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Tak se konečně dostávám k tomu, abych informovak o dílčích změnách v mém systému.
Po dost dlouhém zvažování jsem pořídil DAC včetně bridge pro síťové připojení od PS Audio. Byl to trochu krok do tmy, protože o možnost zapůjčení domů k vyzkoušení nebo alespoň poslechu v nějakém studiu jsem nikde ani nezavadil. Holt jsem se tentokrát řídil recenzemi a reakcemi majitelů na webu a názorem prodávajícího. Taky musím říct, že designově se mi tento aparát líbil nejvíc (v porovnání s ostatními, které se tu dají rozumně pořídit - Linn, Naim atd. - majitelé prominou). A rovnou musím říct, že ani v nejmenším nelituju.
Púvodně jsem měl verzi MK1 (starší verze s USB vstupem 96/24). Hodně jsem toho poslechl, především přes síť z datového úložiště, ale i z CD za využití DVD Pioneer jako transportu s koax propojením. A zvuk? Co hrál tento aparát opravdu bezvadně, tak to byly basy a také střední pásmo. U výšek to bylo trochu složitější, protože na nich se nejvíce projevovalo nastavení převzorkování a filtru. Nakonec nejlepší byly při volbě Native a filtru MPSoft (minimum phase soft knee). V tomto nastavení jsem porovnával s CDP Electrocompaniet a zvuk PS Audio byl pro mně lepší - detailnější, prokreslenější, všemu bylo krásně rozumět, každému slovu. Moc pěkné. Takže výsledek byl ten, že CDP šel z domu (i když s velkou dávkou lítosti a nostalgie).
Mezitím jsem zjistil na stránkách PS Audio, že začátkem roku vydal upgrade tohoto přístroje na verzi Mark II. A zase nastalo hledání na webu, šrotování recenzí a názorů majitelů. Ptáte se na výsledek? Tady je: upgrade už je doma a nainstalovaný. Jedná se totiž o celou novou desku digitálně analogového převodníku (takže vlastně o srdce přístroje), které se dá poměrně jednoduše vyměnit i doma, což jsem taky udělal. Navíc výrobce poskytuje kompletní novou záruku na přístroj (celý) v trvání tří let (po registraci). Slušný přístup - žádné omezení instalací u dealera a pod.
Tak a teď co se změnilo. Za prvé má nový DAC asynchronní USB vstup až 192/24, což já sice nevyužívám, ale může se hodit v budoucnu. Hlavní zbraň je ale něco, čemu říkají Digital Lens. Zajímavý název, ale jedná se v podstatě o velkou paměť na vstupu, do které jsou bufferována příchozí data a pomocí interních nezávislých hodin jsou taktována do vlastního DACu. Píší, že tímto patentem dokážou srazit jitter pod nějaké pikosekundy - přesně nevím. Dřív měl tyto obvody pouze Bridge pro streamování ze sítě - tam by to bez toho asi ani moc nešlo - teď je to použitelné i pro všechny ostatní vstupy. Další změny nebudu tady vypisovat - je jich dost a případné zájemce odkazuji na stránky výrobce.
No a to podstatné - jak se změnil zvuk? Poměrně dost. Je, řekl bych, takový analogovější. Při zařazení NativeX (to je ten patent) se vše celkově uklidní a zvuk je takový distinguovaný. Před tím mne některé pasáže určitých CD až poněkud dráždily, teď je to znatelně lepší - ne že by zvuk nebyl expresivní, naléhavý a pod., to je pořád, ale jaksi přijatelně.
Přičítám to hlavně vylepšení výšek - ty jsou nyní hladší, jemnější a prokreslenější. Spodek a střed je pořád parádní. Takže celkově dobrý počin.
Zajímavé bude, jak se zvuk posune dál - četl jsem, že optimální výkony nastanou až po cca 300 - 400 hodinách hraní. No, uvidíme.
UPOZORNĚNÍ: vše co jsem psal, se týká muziky v rozlišení 44,1kHz/16bit!!! Hi-res jsem s CDP samozřejmě neporovnával, protože by to byl nesmysl,že. A je potřeba říct, že poslech v těchto formátech je zase úplně jiný level - zejména u klasiky a akustické hudby, to je fakt paráda.
Závěrem nynější konfigurace - datové úložiště (NAS) Qnap s 3x3TB HDD v RAID5, přehrávač (DAC) PS Audio PerfectWave DAC MarkII, zesilovač Electrocompaniet ECI5 MKII a iPad 2 jako ovládač. Vše ostatní zůstalo, pouze CDP šel do světa, jak jsem již dříve napsal.
Jo, kdyby to někoho zajímalo, tak jsem v průběhu realizace upgradu udělal nějaké fotky vnitřku přístroje, tak když tak můžu poskytnout.
Toť zatím vše, win.
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Jo, viděl jsem, slyšel jsem a nezáviděl jsem :sick: :sick: :sick: , ale pokud mám být upřímný, tak hlavně ten komfort při vybírání muziky atd.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

Jirko,
dodatečně přeji všechno nejlepší k nedávným kulatinám, hlavně hodně zdraví a štěstí. Také více času a peněz potřebných na ten náš koníček.
:o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o) :o)




P.S.Nepřežeňte to s Pepou :lol:, aby potom nebylo :ymsick:.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

Jirko,
preji take jeste jednou vse NEJ :o) a spoustu hodin s dobrou muzikou. Jak jste vcera dopadli a ktere vinko vyhralo :?:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Kluci díky moc! Dopadli jsme dobře. Taková dobrá vína ani jiný konec přinést nemohla.
Vyhrálo Chateau Pichon-Longueville Baron ročník 1999. Skvělý byl i welcome drink - armagnac Castaréde ročník 1963. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: winelover

Příspěvek od Mark Levinson »

To jsou paradoxy, stejný ročník vína =))
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: winelover

Příspěvek od pajuna »

To neni rocnik vina, ale Armagnacu ;) (i kdyz v tom vino taky bude :smile: ), toho bych si teda cucnul. Ale dal bych si ho spise nakonec nez na zacatek.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

No to já taky Jardo. Problém je, že já už na konci nevím co piju, vlastně ani nevím že vůbec piju a tak bych z tý dobroty nic neměl. :smile:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Kdybys byl tlustej, tak si pamatuješ všechno a navíc to kvalitněji, zodpovědněji a s větší láskou vychutnáš =)) .
No jo, ale asi nemůže být každému dáno. Strč sem fotku té lajny...bohužel už vypité \m/ .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Po několika letech stavby domku jsem si udělal čas a navštívil jsem tři známé z nedalekých Teplic

U wina, jsem se přesvědčil , že přehrávání z „PC“ přes PS Audio PWDAC přináší vynikající výsledek. To jak si Jirka vyřešil v panelákovém obýváku poslech je pro mě referenční stav v daných podmínkách. Místnost je dost zabydlená, takže speciální akustické úpravy nejsou nezbytné. Vybral si špičkové stojanovky Dynaudio C1, kabeláž bez kompromisů, vhodnou síťovou filtraci a je to na výsledku pořádně slyšet. Problém nastal až při puštění exponovaného záznamu čela s varhanami, to už začala houkat místnost. Basreflexi jsou laděné dost vysoko a směřují dozadu, což ale běžné produkci naopak pomůže. Lépe to už asi těžko půjde, větší bedny se mu tam nevejdou, snad by se to dalo trochu povýšit lepším zesilovačem, ale za jaké finanční oběti.
Já bych už utrácel jen za muziku.

Podobný, však o stupínek nižší zážitek jsem udělal u bigjoea . Tam jsou horší dispozice v obýváku a přeci jen slabší články řetězce.
Jednoznačně nejslabší zážitek jsem udělal u třetího zastavení. Shodou okolností také hrály bedny Dynaudio, nejde o člena fóra, tak to nebudu dál rozvádět. Pro mě to byl příjemně strávený den se stejně postiženými dušemi. Hoši jsou ještě machři přes víno, ale já jako řidič, navíc téměř abstinent a tedy i naprostý neználek jsem žádnou vinou zkušenost neinicioval.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Pavle, díky za návštěvu a pochvalu.
Ano, hifisti kteří jsou objektivní a dají si tu práci s pečlivým porovnáváním různých způsobů přehrávání a poslechu hudby, dovedou ocenit jak já říkám bezplackové přehrávání. Na jednu stranu tam sice chybí (občas i mně) ten rituál vyjmutí média z obalu, vložení do přehrávače nebo na talíř a spuštění, taky pročítání bookletu nebo prohlížení obalů lp, což jsou leckdy umělecká díla. Na druhou stranu to ale přináší obrovský komfort v obsluze aparátu, obstarávání (záměrně nepíšu striktně kupování) hudby, archivaci atd. A když se tomu člověk věnuje a dá si práci s poskládáním a vyladěním všech komponent, tak to i bezvadně hraje. Sám jsem asi měsíc nebo dva zvažoval, jestli jet po dvou kolejích (CD player a tzv. z PC) a výsledek je zřejmý. A to jsem neměl žádnýho nazdárka - myslím, že EMC 1 Up od EC je velice solidní aparát.
No a s tou místností máš pravdu - když tu musíme taky bydlet, tak jsou možnosti docela omezené. Bohužel mi to asi u dvou nebo tří cd co mám dost hučí. Stačí ale snížit hlasitost a je klid, takže si z toho moc vrásky nedělám a zatím to neřeším. Možná se k tomu jednou dokopu.
Jo a taky děkuju za možnost návštěvy a poslechu u tebe. Musím říct, že mně to opravdu překvapilo! Ta koncepce osmi širokopásmových měničů mně (i přes, popravdě řečeno, počáteční nedůvěru) velmi zaujala. Teoreticky jsem očekával problémy s nedostatky na výškách, ale ani náhodou. Nic takového se nekonalo. A musím upřímně říct, že jsem tam někde nějaký propad ve fr. charakteristice hledal. Nicméně, alespoň podle mých amatérských uší, nenašel. O basech ani nebudu mluvit, ty jsou ve spojitosti s akustickým řešením prostoru naprosto bezproblémové. Takže gratulace k perfektnímu výrobku! Mám opravdu radost když vidím, jak se někomu na "poloamatérské" (myšleno pozitivně) úrovni povede taková věc.
Jenom snad na závěr jednu malou (a nepodstatnou) poznámku - vybírej líp muziku pro prezentaci tohoto svého skvostu a jsem si jist, že o reálné zájemce, kteří mají to štěstí a disponují dostatečně velkou poslechovkou, nebude nouze. :thumbup: win
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Bond 007 alias Monte

Re: winelover

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Je zábavné si po mnoha letech pročítat různá vlákna, :clap: , nevynechal jsem i Viktora, jsem z Ostravy :lol: . BigJoe ještě žije ?
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: winelover

Příspěvek od winelover »

Jj, žije. Ale moc už sem nechodí. Je v důchodu, tak toho má moc a nestíhá :lol:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: winelover

Příspěvek od bigjoe »

Nazdar kamarádi, ahoj Monte .
Omlouvám se, že píšu do Wineloverova vlákna, ale bude to tak jednodušší. Na muziku jsem nezanevřel a protože je právě středa, tak sedím u PC a s jeho schopnostmi a repro JBL poslouchám "Živáky" z radia Beat u láhve vína.
Je pravda, že jsem v důchodu, ale také je pravda, že nevím kam dřív skočit. Už 18,5 roku vedu "Klub Dobrého Vína Krupka" a tím jsem vytížen o dost víc než 100%. Právě mimo normální měsíční setkání (listopadové = vína JAR) připravuju klubovou "Mikulášskou" pro 14 lidí cca 20.000,-Kč (Chardonnay Kalifornie vs. Burgundy) a na únor "Večer Velkých Vín" - cca 90.000,-Kč (Barolo & Barbaresco - 6 vín po dvou lahvích pro 8 lidí). A protože víno mám hodně rád, tak tomu věnuji stovky hodin, abychom ochutnali opravdu to nejlepší - tzn. vytipovat si ta vína, prohledat NET, která vína jsou jak kde hodnocená, které ročníky jsou nejlepší, jestli to k nám někdo dováží a jaké ročníky umí dovozce, pak pro ně zajet i několikrát do Prahy apod. a pak sehnat informace, abych ta vína uvedl se vší parádou: o oblasti, odrůdě, vinařství, ročníku, vínu samotném (a pak to přiopilá společnost sotva poslouchá :-), ale jinak to neumím). Prostě, když chceš něco dělat dobře, tak to jednoduše nejde :-).
Jinak co se HiFi a High Endu týče, tak jsem naprosto spokojen s tím co mám a v mém věku asi nebudu nic měnit (i když v nedávné době jsem vyměnil signálový kabel XLR Nordost Tyr za Nordost Tyr II). Ale když bych měl zhodnotit mou činnost, tak už se nehoním za detaily a poslouchám muziku. I u toho PC, bedýnek JBL a "Živáků" to přináší radost. Ale je fakt, že až u té "dospělejší" sestavy se dostavuje husina a ztopoření (chlupů :-)).
Čau kamarádi. Bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Bond 007 alias Monte

Re: winelover

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

BigJoy, asi my starší jsme na tom stejně. Nevím proč, taky nic nestíhám, muziku jsem nepouštěl celé léto. Jinak měli jsme s manželkou výročí, 38 let , tak jsem vytáhl něco z archivu. JO a bylo tenkrát 22C , jen ze mne lilo v obleku :lol: a nešla elektrika.
44685284_2022909204434701_8859455699768311808_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: winelover

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Bigjoe zdravím Tě, jsem rád, že i když o sobě do tohoto prostoru nedáváš vědět tak žiješ a dokonce si v plném nasazení, čímž děláš radost nejen sobě, ale i ostatním kolem.
Užívej vína, dobrých sýrů a muziky!
Konec hlášení z ÚL :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Odpovědět