dr.fish

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Rád bych se taky představil, je to slušnost, a navíc už tu chvíli působím, tak pro pořádek.
S hudbou jsem začal v páté třídě tím, že jsem začal hrát na kytaru a to mi už zůstalo. Poslouchat muziku jsem ale začal až v šestnácti u svého prvního kazeťáku.
Obrázek
Na několik let jsem ubrzdil kytaru a stal se ze mne "depešák". Jak už to bývá, přešel jsem brzy na Cure, Mission, Sisters of Mercy a další gotiku, tehdy módní. Nástup grunge mě neminul a navždy poznamenal na těle i na duchu. To už jsem měl své první komponenty. CD Sony a zesilovač UNITRA+repro Videoton.
Obrázek
Obrázek
Přišla dlouhá éra Technics, kdy jsem každý rok stoupal o řadu výš, repro od Technics nahradil bednami TVM 330 a čekal na zázrak. Tak jsem se dostal až k nejvyšším Technicsům, které mezitím zakulatily dizajn a snížily kvalitu, zvuková nirvána se nedostavila.
Obrázek
Obrázek
TVM jsem vyměnil za repráky SHAN SV-031 a Technics poslal do světa. Nahradila ho Yamaha. Za poloviční peníze a hrálo to o moc lépe. Tyhle roky jsem pobýval často v cizině a na muziku moc neměl čas. Po návratu ze zahraničí jsem opustil Prahu a usadil se na venkově. Doba sterea skončila, přišel čas multikanálu...
Ve sklepě rodinného domu jsem vybudoval poslechovku, v níž jsem začal žít. Po příjezdu partnerky ze zahraničí jsme do ní přidali i postel a další nezbytnosti pro život ve dvou. Tak se z poslechovky stal i obývák. Rozestavění repro však nebylo narušeno.
Stavět multikanál nebylo snadné, neměl jsem prachy a chtěl mít 7.1. Sáhl jsem zas do portfolia TVM, SHANY byly jako hlavní, zbytek z Tesly. Hrálo to, subwoofer hučel a hučel. Pak jsem koupil za "dlouhý peníz" Centr a dva efekty HECO. To už jsem pochopil, že mi 5.1 bude stačit, že méně kvalitních repro hraje líp než zástup těch slabších. K tomu se neustále měnily receivery a DVD playery. Už ani nevím, kolik těch Yamah bylo. A CRT televizi konečně vystřídala plazma. Jelikož jsem už přestal cestovat, začal jsem se konečně poslechu a filmům fakt věnovat. Nastaly časté změny.
Konečně pořádný AVR ONKYO TX-NR5000, první, který fakt hrál. A příchod Blu-ray, jmenovitě přehrávač CA 751BD.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Začal jsem se rozhlížet po nových hlavních repro. Projel jsem pár studií a poslechl. Ze značek zůstali dva favoriti. BW a Spendor. Mezitím ovšem jsem v Eurostaru narazil na nabídku centru a subwooferu BW, která se nedala odmítnout. A tak jsem šel do BW, bylo rozhodnuto. Ještě tentýž rok jsem dal do kufru těžce vydřené peníze a se slzou v oku je "vykešoval" za nové 804 Diamond. Celý předek tedy konečně zase ve stejné značce.
Obrázek
Ovšem začal zase nový závod. Koncáky v receiveru zjevně na 804 nestačily. Zapojení v biampu hodně pomohlo, nechal jsem si na to od Paola uplést 2 páry kabelů. Bylo ale slyšet, že rezervy tu jsou. Jelikož od Cambridge audio jsem měl už přehrávač (a dobrý), zakoupil jsem koncák 851. Postupně přibyly ještě dva konce 851W, L+C+R kanály zapojeny jako monobloky v biampu. Teď už byl ale zase nejslabším článkem řetězce receiver, jelikož jeho preamp stereo nestíhal. Na scénu vstoupil Primare SP33. Ve stereu velmi dobrý, kino skvělý. Kino a multikanál obecně u mne přeci jen hrají prim. Primare vyhovuje, zatím. Zbývalo pořešit zadní efekty. BW 805S jsem koupil z druhé ruky. Všechny repro byly v jedné značce, nikoliv však řadě. Zde na tomto místě vývoje by bývalo bylo dobré zastavit a říct si dost. Neboť vše bylo jak má být. Konečně.
Obrázek
Jenže, nabídka 803D2 se nedala odmítnout a tak jsem je vzal. Netušil jsem, že budu s nimi muset vyměnit i centr, HTM3S si s novými bednami prostě nerozuměl. Naštěstí se povedlo sehnat HTM2D2, který je ze stejné řady jako 803.
No a to je současný stav mé poslechovky. Jsem spokojený multikanálník.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4223
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: dr.fish

Příspěvek od Mark Levinson »

Perfektně popsaný postup i s fotoreportáží, to se jen tak nevidí. Díky za to a gratulace :thumbup:
Mně by zajímalo jaký byl zvukový posun mezi posledními a předposledními sloupovými repro 804 D a 803 D2?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Perfektní představení :thumbup: Mě se nejvíc líbí tvůj postup,ze sklepa poslechovku,tam pak nastěhovat hifi,pak spaní a nakonec i přítelkyni :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: dr.fish

Příspěvek od fox »

Jak to vypadá v nadzemních patrech rodinného domu ? Co na to přítelkyně ? Na co jsi ji do sklepa nalákal ? Pokud jenom na hudbu a domácí kino, tak klobouk dolů. :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: dr.fish

Příspěvek od lachim »

Dr. Fish
Skvele vlakno! Moc jsem se potesil. Dekuji take.
Nejen ty bedny... ale i ten cd technics”mash” jsme meli spllecne. V roce 1993 to byla v mediamarktu takova ma mantra. At ti to hraje! Co mas pod bednami? Mas nejake nozky i pod centrem? Tam je to preci hodne slyset.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: dr.fish

Příspěvek od PítrsPraha »

To je hezký, jak jsou ty začátky stejný - jezevčík, pak nejlevnější hifi krabičky, pak období Technics..... :clap:

Hezké představení, zajímavá evoluce ve sklepě :smile: , krok za krokem k lepší a lepší sestavě.
Co plánuješ do budoucna? TV zůstane nebo je ve výhledu plátno?

Ať ti to hraje :thumbup: !
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: dr.fish

Příspěvek od slayers »

Videotony v ty době tuším 3300 kč, měl jsem je taky, to byly časy.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Skok z 804 na 803 byl markantní. Je tam jiná velikost jak bedny, tak měničů, nehledě k jejich počtu. Sám jsem nečekal takový rozdíl. Charakter zvuku je sice stejný, ale všeho ostatního je prostě mnohem víc. Větší prostor, detail i hloubka basů. Ale i náročnost na zesilovač, řekl bych. Musel jsem přepojit z biampu na můstek.
S jedním kamarádem zedníkem jsem sklepní byt vybudoval, základem bylo rozestavění repro, posléze se teprve k tomu dodělával nábytek, de facto se vyplňoval prostor, který zbyl. Nadzemní patra domu neobývám, ve vedlejší místnosti jsou jídelna, kuchyň a sociálka, takže 1,5+1 :mrgreen:
Přítelkyně jsem lákal na filmy a víno. Teď mám manželku v místě, lákání skončilo.
Plátno a projektor ponechávám budoucnosti, ta se doufám blíží mílovými kroky...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

slayers píše: 19 led 2020 17:31 Videotony v ty době tuším 3300 kč, měl jsem je taky, to byly časy.
Ty byly na přepravu na kolej tenkrát moc velké, tak jsem koupil tyhle:
Obrázek

Velká změna přišla se SHAN SV-03 Vifa měniče.
Obrázek

Největší skok byl ale zvukově ze Shan na 804D2. Větší změna směrem vzhůru pak už nikdy nepřišla. Potom už to bylo jen takové "ladění"...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

lachim píše: 19 led 2020 15:56 Dr. Fish
Skvele vlakno! Moc jsem se potesil. Dekuji take.
Nejen ty bedny... ale i ten cd technics”mash” jsme meli spllecne. V roce 1993 to byla v mediamarktu takova ma mantra. At ti to hraje! Co mas pod bednami? Mas nejake nozky i pod centrem? Tam je to preci hodne slyset.
Pod bednami žula, Cerabally pod hlavními, pod centrem jsou Soundcare a hokejové puky. Rád bych tam dal do budoucna dal Ceraball Spider ale musím je nejdřív sehnat. S centrem jsou vůbec potíže. Vymyslet umístění není snadné. Koneckonců vidno i na mém vývoji z fotek. Asi je líp si nechat šikovně poradit než to vymýšlet, já na to šel zbytečně od lesa, abych nakonec skončil na zemi se všemi komponenty. Navíc ten starý s novými 803 vůbec dobře nehrál.
Ještě ke kabelům, síťové a repro mám od Paola, signálové jso QED XLR40. Lišta Isotek Sirius. TV je stará FullHD plazma Panasonic, zatím na ní nedám dopustit. Sluchátka provozuji AKG q701 s Hypa1.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: dr.fish

Příspěvek od Frogyman »

dr.Fish
pokud máš zájem, nějaké spider mám v šuplíku a mohu přenechat. nebo klidně jen půjčit na vyzkoušení.
Měl jsem je původně pod komponenty, ale už jsem nahradil ceraballs a cerapuck.
Když tak dej vědět do SZ, nebo cinkni.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: dr.fish

Příspěvek od lachim »

Dr.fish
Ulozeni centru BW HTM je vymyslene. Vsak vis...
:smile:
3x spider pouzivam jako nejlepsi reseni v pomeru vykon / cena
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Jo, tak centr je uložen dle návodu :smile:
Žulu jsem otočil drsnější stranou nahoru, aby Spidery dobře seděly. Tři kousky, pod středem každého měniče jeden. Podsunul jsem je dozadu co to šlo...
Na fotce to sice nevypadá, ale centr je zvednut o 5 cm od desky. Míří mi přímo do obličeje tak by to mělo být OK.
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: dr.fish

Příspěvek od lachim »

Dr.fish?
A poslechovy rozdil? Stalo to za to?
Otocit kamen a koupit 3 woodo nozicky... to by jsi uz mel vnimat a take umet (treba jen sam pro sebe) popsat rozdil.
:thumbup:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Poslechový rozdíl tu je v určité přesnosti a hloubce podání, a to zejména hlubšího lidského hlasu. Třeba Morgan Freeman má tak hluboký hlas, to jsem fakt netušil jak moc, že dá centru docela zabrat. :smile: Tady je ovšem výměna nožiček posun k lepšímu (zdá se), bo se Morgan tolik nezakuckává. U koncertů je testování centru problematičtější, jelikož velice často v 5.1 mixu skoro vůbec nehraje. Je třeba hledat správnou nahrávku.
Zásadní a převratnou změnou byla ale především výměna samotného centru před Vánoci. To je teď úplně jiný svět a hlavně zážitek. Předtím jsem o centru pořád věděl, teď zapadá tak, že si občas uvědomím, že hraje, ale jen v případě, že jde nahrávka hodně dolů na basech. Teď mám skutečně pocit, že to hraje tak jak jsem chtěl.
Je až překvapivé, jak se liší kvalita zvuku u filmů. A u akčních velkorozpočtových to bývá rozdíl největší...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Takže souboj titánů může začít. Jsou ve startovních blocích. :mrgreen:
Oppo 105D CaseamkII+G-oppo versus Primare BD32Mk1
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: dr.fish

Příspěvek od Vadim »

Jsem zvedavy na vysledky primeho srovnani.

U me dnes Oppo svadi souboj s DAC Metronome :smile:
1AC9247B-502A-4B4D-9B89-76CE9E541FB4.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: dr.fish

Příspěvek od drvoštěp »

Ahoj, koukám že jedeš :thumbup:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Ty ještě žiješ? Taky jedeš? Závislost na dobrém zvuku je hrozivá věc...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
drvoštěp
Příspěvky: 81
Registrován: 17 led 2012 14:43

Re: dr.fish

Příspěvek od drvoštěp »

Jistě že žiju. Užívám si života, muziky a koncertů. Co více si přát :thumbup:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Vadim píše: 01 úno 2020 15:15 Jsem zvedavy na vysledky primeho srovnani.

U me dnes Oppo svadi souboj s DAC Metronome :smile:
Jak to dopadlo?
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: dr.fish

Příspěvek od Vadim »

dr.fish píše: 03 úno 2020 12:58
Vadim píše: 01 úno 2020 15:15 Jsem zvedavy na vysledky primeho srovnani.

U me dnes Oppo svadi souboj s DAC Metronome :smile:
Jak to dopadlo?
Libi se mi oboje, ale kazdy na jinou hudbu. Oppo je v porovnani s Metronome takovy odtazity, opatrny, velmi precizni, mozna trochu sussi - idealni na klasiku. Metronome je vice prezentni, barevny, hudebny, je ho vic - skvely na blues, a starsi nahravky. Oppo vydrzim poslouchat dele :smile:
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Musím říci, že u mne je to obdobné. V téhle kategorii se asi nedá říci ano nebo ne. Srovnání Primare s Oppo zatím nemá vítězů a poražených. Možná v dlouhodobém horizontu se rozhodnu preferovat víc jeden nebo druhý. Momentálně ale oba hrají dostatečně dobře. Včera jsem na Oppo a Primare srovnával nahrávky Hradišťanu a Pavlici. Dnes Roxy music v DSD. Primare má trochu líbivější zvuk. To je u některých žánrů lepší, jinde zase Oppo zní věrohodněji.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Poslední měsíce prožívám svým způsobem martyrium, jelikož utrpení tam bude určitě.. :mrgreen: Počátkem dubna mi nezapnul jeden z mých koncáků. CA 851W jsem odeslal do Casea k opravě a kompletní repasi. Od té doby hraji na jeden koncák. Už při prvních hodinách poslechu mi došlo, že jsem už byl hodně namlsaný, ten pád v kvalitě byl neúnosně velký. Hudba mne přestala bavit a už nezačala. Vše ploché, plechové, bez prostoru, hlubší basy chyběly. Přešel jsem na sluchátka a kapesní přehrávač, jelikož hrál o moc lépe. Začal jsem dokonce i pociťovat neradost ze života. BW jsou opravdu hladové bedny a na horší zvuk se špatně zvyká. Ja zajímavé, že v autě to poslouchat můžu, ale doma ne. Předevčírem přišel první vytuněný koncák, ovšem druhý jsem obratem poslal Vránovi taky, aby byly oba stejné. Zvuk se citelně zlepšil, dokonce už asi slyším i hrát basu, ale jisté to úplně není...
Už se nemůžu dočkat až přijde i ten druhý vytuněnec...
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: dr.fish

Příspěvek od fox »

Výdrž !!!
Naposledy upravil(a) fox dne 26 čer 2020 19:56, celkem upraveno 1 x.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: dr.fish

Příspěvek od fox »

Výdrž. Až budeš mít všechno v pořádku, začneš nanovo a bude tě to o to víc bavit. Přestávka ti možná prospěje. Začneš si všeho víc vážit. :smile: :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Jo, to já vydržím. Už teď se to dá poslouchat, po tom tuningu. Jeden koncák sice nestačí, ale už mne to alespoň nedeptá. Hlavně tichý poslech, tam byl největší průser. Teď už je to snesitelnější. Nebyla poznat mp3 od CD, tristní situace. Mj. Tidal mp3 v základu dost slabota...mám ho jen když si potřebuju něco dohledat, osvěžit. Ale je to bída... přes Oppo Tidal.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Takže konečně nastala velká změna, ač vlastně na první pohled neviditelná. Druhý koncák přišel minulý týden upravený z Casey. S nadšením jsem tedy zrušil stereo zapojení a přešel zpět na dva monobloky. Každá bedna má svůj CA 851W monoblok zapojený v můstku, papírově tedy 500W do osmi ohmů jeden každý. Jak už jsem psal, zřetelné zlepšení reprodukce jsem pozoroval už s jedním zesilovačem upraveným Danem Vránou. Teď po týdnu provozu už mohu říci, že investice se vyplatila. Už bych to nikdy nechtěl vrátit zpět... :mrgreen:
Nejhorší fáze byla, když jsem hrál na jeden ještě neupravený 851W ve stereu. V této fázi se mi jeví BW 802D2 jako neposlouchatelné bedny. Bez výšek, tupé basy, zvuk téměr bez prostoru. Připomínalo mi to dobu, kdy jsem hrál z receiveru. Ve chvíli kdy přišel první upravený 851W z Casea se má nálada výrazně zlepšila, z hudby už jsem měl radost, zvuk se projasnil, ale stále to nebylo ono. To až s dvěma monobloky ty bedny skutečně hrají. Je otázkou, kdyby se k nim dal ještě mnohem lepší zesilovač, kam by se dalo až dostat. Ale nic mi v tom momentálně neschází a to je dobře.
V poslední době jsem hodně měnil a upravoval. V přehrávačích a zesilovačích. Pokud bych měl subjektivně hodnotit míru změny k lepšímu, nynější stav dva monobloky 851WCasea bral jako 100%, pak tovární 851W zvuk ve stereu tak 60%, dva tovární CA monobloky 851W 75%, 851WCasea ve stereu 70%.
Tak velké to zlepšení je.
Úprava Oppo 105D v Casea přinesla zlepšení odhaduji 10%. Oppo už ale mělo před Caseou nějakou tu německou úpravu, takže určitě hrálo lépe než klasická tovární verze. Úpravou OPPO dohnalo zvuk BD32. Oba přehrávače si pouštím na střídačku dle nálady, souboj zůstává nerozhodnut.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Během podzimu jsem dokončil několik na pohled neviditelných, ale velmi významných tuningů. Své tři monobloky 851W mám už všecky upravené v Casea. Navíc jsem tam loni nechal udělat OPPO 105D, v listopadu prošlo úpravou i PRIMARE BD32. Je to mk1, která má vlastní firemní zdroj, nikoli zdroj OPPO jako mk2. Takže zdroj se dělat nemusel, nechali jsme ho být. Zbytek vytuněn Danem Vránou jako obvykle. Mám doma nyní dva přehrávače z Casea. Jeden v podstatě na filmy, druhý na muziku. OPPO už používám na hudbu jen na noc, jelikož se sám vypíná, to Primare neumí. Hrál jsem na OPPO přes půl roku, zvykl si na něj. Když přišlo Primare zpět, oblak zmatení byl veliký. Byl jsem zvyklý, že hraje výrazně lépe než OPPO. Teď zjišťuji, že hraje především "jinak". Už bych si fakt nedovolil z těch dvou přehrávačů preferovat na hudbu jeden jediný. Jsem rád, že mám oba.
Chystám ještě nějaké další vylepšování. Monobloky jsou s originálními síťovými kabely, oba přehrávače také. Chystám se ty kabely nahradit něčím adekvátním, abych mohl v klidu spát, že jsem tomu zase něco dal, pomalu ale jistě vpřed... :mrgreen:
Nyní mám měsíc volno, takže budu užívat filmy i hudbu. V plánu je i přezbrojit TV ze staré plazmy Panasonic na OLED stejné značky. Momentálně váhám mezi PANASONIC TX-65HZ1000E a PANASONIC TX-65HZ2000E. Vzhledem k tomu, že svou starou plazmu mám 8 let, používám ji často i jako PC monitor, je dosti vysvícená... Nastal prostě čas... Na trhu sice vládnou Korejci LG a spol., ale já je nemám rád, chci klasickou značku. O těch Panasonikách se i blbě hledají info ohledně panelů (u nás se toho asi moc neprodalo). Ty modelové řady se některé liší jen ve vybavení repro, naštěstí těch modelů není tolik. HZ2000 by měla jako jediná mít zcela top panel, tak mne láká nejvíc.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Dnes jsem poslouchal DVD-audio REM Automatic For the People.
Při poslechu jsem pronesl moudro, které nezrezaví.
"Hraje to pěkně. Sice mě ta muzika moc nebaví, ale hraje to pěkně..."
Tak takto dopadá hon za dobrým zvukem... :lol:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: dr.fish

Příspěvek od terahera »

Tak to samé,u stejného alba,akorát na vynilu jsem cítil taky =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Tak je to tak, že moje srdcovky obvykle nikdo v MCH na nosičích nevydává. Jelikož se převážně pohybuji ve vodách Rock/Pop 1985-2010 je toho fakt málo. Člověk koupí i věci, které sice zná, ale dávno už je opustil. Viz nedávno BD audio Bon Jovi nebi Bryan Adams., INXS, diskografie Mike Oldfielda. Všechno to je okrajovka mého zájmu, vrátil jsem se k tomu vlastně kvůli těm nosičům. Určitě mne hifi změnilo a i mé chutě.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: dr.fish

Příspěvek od slayers »

Zkus Opeth - Damnation, skvěle nahrany a nemuselo by to sr.at.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Už jsem to slyšel. Je to dobré. Jen ten žánr není moje srdcovka, zase okrajovka. :smile:
Moje absolutní srdcovka je třeba Prouza. Ti ale na BD audio nevyjdou :mrgreen:
Obrázek
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dr.fish

Příspěvek od Yngwie »

dr.fish píše: 28 pro 2020 12:50 Nyní mám měsíc volno, takže budu užívat filmy i hudbu. V plánu je i přezbrojit TV ze staré plazmy Panasonic na OLED stejné značky. Momentálně váhám mezi PANASONIC TX-65HZ1000E a PANASONIC TX-65HZ2000E. Vzhledem k tomu, že svou starou plazmu mám 8 let, používám ji často i jako PC monitor, je dosti vysvícená... Nastal prostě čas... Na trhu sice vládnou Korejci LG a spol., ale já je nemám rád, chci klasickou značku. O těch Panasonikách se i blbě hledají info ohledně panelů (u nás se toho asi moc neprodalo). Ty modelové řady se některé liší jen ve vybavení repro, naštěstí těch modelů není tolik. HZ2000 by měla jako jediná mít zcela top panel, tak mne láká nejvíc.
HZ2000 je asi stejně jako předešlá GZ2000 top :thumbup: Jediné, co mi vadí, je absence HBO a odlesky ... obrazově ale skvělá naprosto. 2000 má jinak řešené chlazení panelu (vyšší svítivost, menší riziko vypálení atd.), ale v běžném životě na DVBT2 a Netflix nebo přehrání jsem nepoznal rozdíl mezi GZ950 a GZ2000. OLED na jako monitor je ale vražda, za chvíli tam budeš mít duchy ... ale to asi víš.
RedBaron
Příspěvky: 269
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: dr.fish

Příspěvek od RedBaron »

Teď jsem si kvůli tomu promítnul uniformity test od černý po bílou, ani stopa po duchu. Používám Phillips 65 OLED 854 už skoro rok na home office 8h denně, když venku neví jestli má pršet nebo sněžit, tak se nezastaví ani odpoledne při třídění souborů, surfování po netu, přehrávání hudby ve Foobaru se skinem DarkONe a do noci filmy, teď přes zimu jede některé dny prakticky komplet, krom 8h spánku.

Ale je teda sakra otravná, po pár hodinách se hlásí o vypnutí na regeneraci a nechá se odbýt, pak přidává na intenzitě a nakonec už není vyhnutí. Spořič tam je hned když se obrazovka nehne do pár minut, prostě se o sebe úzkostně stará, nebáli se na ni dát pětiletou záruku. Panasonic má navíc ještě chladící masku obrazovky a pár dalších funkcí, taky jsem po něm koukal kvůli filmům, ale nemá ambilight, na ten jsem za léta tak navyklý že bez něj nejsem schopen za TV utratit peníze :eek:

Největší úsilí mě stálo vychytat přehrávání filmů z PC, vypouštění snímků pro srovnání obrazovky a filmu opravdu nepěkně škube, je třeba donutit přehrávač přepínat rozlišení a snímkovou frekvenci TV (většinou 23,976 fps) na přesně to samé jako přehrávané video, pak to je super.
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

To jsou hodně zajímavé poznatky, jsem za ně rád, tohle se jinak člověk nemá šanci dozvědět. Dík
Nemám tušení, zda se vypalování plazmy dá srovnávat s OLED, moje plazma se měla vypalovat jako blázen. Alespoň dle hrozeb na netu. Nikdy jsem spodní lištu ve Windows nevypínal, je tam na pevno. Ta by se vypálila první. Za osm let nic. A to na tom sedím i hodiny denně. Je to Panasonic TX-P50G30E takže rozhodně žádný top model. Jsem tedy sám zvědav jak to bude v reálu.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

to: yngwie
Neočekávám, že budu používat TV jinak než jako zobrazovač. Ani televizi nemám naladěnou. Teď už s DVBT2 bez set top boxu ani nemůžu. Netflix jsem si zkusil teď na měsíc. Jejich Dolby "šmidlital" Plus hraje jen z předních beden a je dobrý tak pro soundbar. Sračka totál. Když jsem si pustil Saving Private Ryan, počáteční scénu invaze na plážích a v mlze nebyly vidět bunkry z kterých se střílelo, zatímco na BD byly perfektně vidět obrysy, definitivně jsem Neflix zavrhl. Dokud budou BD budu je kupovat. Stream pro mne fakt není.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: dr.fish

Příspěvek od Yngwie »

Zajímavé. Měl jsi předplatné na 4K/FullHD? Jako není to určitě konkurence BR, ale přijde mi to hodně použitelné. Jen zvědav, zda bude HBO max dále. Ale jako rozumím ti a u tebe bude asi rozumné HZ2000. Mrkni na YouTube na HDTVTest. Je tam o HZ2000 hodně.
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 332
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: dr.fish

Příspěvek od dr.fish »

Jo Full HD mám, jasně. Ono to ostré je, jen není vidět do hloubky, co je vzadu. Ale je to logické, vždyť tam ten datový tok prostě není. Ve 4K by to asi bylo ještě horší počítám, i když nepodceňujme nějaký ten upscaling nebo jiná přepočítávátka. Hloubka a ostrost obrazu bída. U novějších filmů je to ale lepší, bude to kus od kusu jiné. Asi. Seriály (Barbaři, Templáři) vypadají jak z telenovely jak je to čisté a barevné. Tak se to dnes točí, to už je zase jiné téma. Veskrze mne k nezájmu o Netflix vede hlavně to, že tam stejně není většina věcí co mne zajímá. No a seriály, třeba Last kingdom jsem si radši koupil na BD. Těch dobrých je koneckonců mnohem méně než se obecně tvrdí.
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
Odpovědět