bigjoe

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Tak ahoj. Sice tady ještě není moc členů, ale o to víc se mi líbí zdejší vstřícnost, slušnost, kolegiální a kamarádská atmosféra. Co jsem neudělal na "názorech", tak udělám tady - představím se. Jsem starej pes - 59.5 (což je věk, kdy lidé byli považováni za ctihodné kmety), ale mě furt napadaj stejný kraviny jako v pětadvaceti :oops: . K hifi jsem si poprvé čuchnul někdy kolem 70. roku (před tím jsem měl samozřejmě ve svém pokoji magič TESLA B4, kterej krmil asi 5 repráků z dráťáku - a vydržel). To jsem byl u kámoše a on měl zesík a bedny z "Hifi klubu" a na tu dobu výbornej tuner TESLA a nějakej kotoučák. Pustil mi S&G "Most přes rozbouřené vody" a bylo vymalováno :thumbup: . Když jsem se oženil (1973), tak první co jsme koupili na "novomanželskou půjčku" bylo gramorádio Europhon a první mé LP bylo YES "Close to the edge". Pak přes hifi bedny TESLA (3pásmo) jsem se dopracoval k bednám z Tuzexu "Pioneer (myslím CS 722) a pak postupně dva receivery SABA a kazeťák SABA, pak zesik Kenwood a kazeťák AKAI GX 9. No a pak spoustu dalších přístrojů, tak jak tomu u tohoto koníčka bývá. Začal jsem jezdit do Prahy a studovat zvuk po studiích, až jsem se skamarádil z kluky z HEAS, EGA, FINALE AUDIO, AUDIO ART atd. Skončilo to tím, že jsem v roce 1996 otevřel svoje AUDIO STUDIO a 9 let jsem ho provozoval. V r. 2005 mne šoupli do invalidního důchodu (většinu života jsem dost sportoval - lyže, tenis, pinčes, kolo - a jak mi to doktoři postupně zakazovali, tak jsem přibíral a přibíral, že teď v mlze vypadám jako dva lidi :-)) a tak jsem zavřel i studio. Hifi jsem ale zůstal věrný. Co mi teď doma hraje vidíte v podpisu. Poslouchám skoro všechno (mimo dechovky a techna a tý muziky, jak se k ní musej žrát nějaký prášky), takže Rock, Hard Rock, něco z Metalu, klasiku, folk, folklor - miluju cimbál (a víno) a samozřejmě jako správnej starej pes miluju BLUES. Tak to je asi zatím vše. :angel: Ahoj
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: bigjoe

Příspěvek od davidsound »

Moc hezky predstaveni. Jsem rad, ze si Ti tady s nami libi.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: bigjoe

Příspěvek od pajuna »

Vitej mezi slusnou partu bigjoe! Uz chapu ten nick :lol:.
Jsem sice o kousek mladsi, ale jak pribyvaji leta i ta hnusna vetchozrakost, jak rikaji doktori, ja zase pomalu zacinam videt dva, kdyz jde jen jeden a ani nemusi byt mlha. Zkusenosti s hudbou mas jak vidno dost, sestavu taky peknou, budeme se tesit na prispevky. Predstaveni dalsich urcite bude pribyvat.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: bigjoe

Příspěvek od pasul »

Bigjoe - Jsem rád, že se zde líbí. Fórum doufám zůstane v přesně těchto vymezených mezích a bude se líbit.

Systém nepochybně vymazlený. Což s těmi roky praxe ani jinak namůže být. Podle mě je nejdůležitější jedna jediná věc. Vědět, co vlastně chci.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: bigjoe

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Bigjoe :

Vítám Tě zde foru.

Je radost vidět zde člověka, který si již něčím prošel a má spoustu cenných zkušenností.

Plně jsi mně připomněl mého strejdu, který mě přivedl k Hifi před 17 lety a měl taky reprosoustavy Pioneer CS 722

Obrázek

Poslouchal jsem je s radostí denně- ty kontrolky poblikávající na červené mám v uších dodnes :D

a nakonec jsme oba skončili u Dynaudio C5, Ty víš o co se jedná....

Gratuluji k pěkné vymazlené sestavě, mě určitě blízké a snad se tady budeme střetávat častěji :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: bigjoe

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

Bigjoe: nebyla by nějaká fotečka systému?
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: bigjoe

Příspěvek od zappa »

Na tyto Pioneer bedny jsem se chodil dívat k jednomu staršímu hifistovi jako na modlu,taky si pamatuji ty zelené diody.Tenkrát jsem nic lepšího neslyšel,byla to pecka.Vítej mezi námi parde.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Bigjoe,
pěkně jsi to napsal, díky. Zkušenosti s hifi obrovské, dokonce i vlastní studio což je mnoha hifistů sen. Ovšem jestli se tím dá živit, tak lehce jak to vypadá z druhé strany z pohledu hifisty fanouška, tak to mnoho lidi netuší. Krásné stroje, Pioneer 722 jsou legenda a podobně jako Zappa jsem chodil ke kamarádovi na tuto modlu čumět, sám doma Tesla ARS 1058. Taky jsem jednu dobu měl Akai GX-7 a o devítce jsem jen snil. Nešla sehnat a ani si nedovedu představit cenu, protože za 7 jsem tenkrát dával nekřesťanské peníze což provázelo zadlužení a ťukání na čelo známých a přátel.
Jsem rád, že se Ti na fóru líbí, budeme se snažit to v tomto duchu udržet. Poslech, hudba a přátelství skrze tento krásný koníček.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To Petr5:
Super, díky za fotku Pioneerů. Až mi zvlhlo oko. DA C5 je ohromná paráda, ale já bych je si nemoh poslouchat, protože bych byl pořád zlomenej v pase :eek: :clap:
Tady dávám pár fotek

Obrázek

Obrázek

To Mark Levinson: GX 9 byla fakt super mašina. Já jí sehnal přes známého, který měl příbuzný na západě a neuvěřitelným způsobem jí propašovali sem přes železnou oponu a stála cca 2500,-Marek (tenkrát fakt balík). ještě jí mám, ale už jsem do ní několik let nic nestrčil.
ukázka Akai: http://www.youtube.com/watch?v=D7yE0-f5ZO4

Máš pravdu, že mít svoje studio je sen mnoha Hifistů, ale na uživení to není (já měl k tomu ještě Elektro servis), pokud nejsi dovozce a i ti mají pěknou honičku v této republice o velikosti amerického okresu. A ještě když se u nás vžilo, že když někdo otevře dveře do studia, tak dřív než pozdraví se ptá jaké dáváme slevy. Sám jsem od té doby alergický na inzerenty jak hledají "rozumné ceny" - přeloženo: hledám pitomce, který dal za za něco nekřesťanské peníze, ale já to chci taky, tak hledám blbce, kterej to prodá za třetinu. Na druhou stranu tito vykukové jsou pak zákazníky druhých vykuků, kteří prodávají fake (většinou kabely) a oba jsou spokojení, jak pořídili. Pak přijde třetí vykuk, který si ten kabel poslechne a napíše, že kabel, který si umotal jeho strejda z předválečné dvoulinky a izoloval Lineckým těstem hraje stejně, nebo je lepší než Valhalla. Ale tím se už jen bavím, protože...
Díky Vám Všem za přivítání.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Moc pěkná sestava a taky pěkně hraje! A když se ty skleničky dají trochu blíž k sobě, dělá to takové křišťálové výšky. Pochvala! :lol: ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: bigjoe

Příspěvek od zappa »

Bigjoe asi hraje na skleničky,jako v té Talentmanii. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ne, ne, hoši. Ani cinknutí !!! Sice to vypadá, že by mohlo, ale nevím - možná tím, že je ta skříňka tak zatížená, nebo jsou skleničky dál od dvířek, prostě ani cink. To by u mne neobstálo. Netoleruji cizí zvuky (stačí ty, které občas vydávám sám :oops: ) :eek:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: bigjoe

Příspěvek od pasul »

bigjoe - Na 99% hloupá otázka zrovna na tebe. Ale to ustavení těch beden ve mě vyvolává otázky. Není určitě ideální. Co povytažení ven? A natočení do vodorovna je efektní na prostor, ale podle mých zkušeností rozostřuje prostor. Samozřejmě chápu postavení aparátu v obýváku a tím pádem problémy se zbytkem osazenstva v domácnosti.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Máš pravdu, že to není ideální, ale zase jen kompromis, protože to není poslechovka, ale obývák. Povytažení ven by určitě bylo lepší (odstup od zadní stěny), ale protože mám stojany ještě na 5cm Labradoru, tak by to byla dost náročná a obtížná operace. Takže jsem šel do kompromisu - přední stěny repro jsou s předkem nábytkových skříní, aby tam nebyly odrazy, zadní stěny jsou cca 20cm od zdi a basreflexy jsem zacpal molitanem (dodávaným od DA k takovýmto účelům). Stojany jsou mírně natočeny do středu (nejsou vodorovně) - vychytáno jen na ucho. Bohužel jsou to kompromisy, ale jsem aspoň rád, že hraju na šířku místnosti (to bylo - shánět nábytek, aby se dal rozdělit a dostal jsem tam bedny - v době, kdy každý sháněl nábytkové stěny přes celou zeď) a nemám bedny v rohu, což považuji za nejhorší. Zvuk je dobrý, díky koberci a všeobecné zabydlenosti. Prostor je perfektní což mi dokazují psi na "Amused to death". Když u mne posloucháme s wineloverem, tak mně vždycky nabízí své
C 1, protože mně to prý hraje líp :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: bigjoe

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

bigjoe: Děkuji za foto, je krásné se kochat zase v jiných poslechovkách a představovat si , jak to hraje.

Velmi se mě líbí Tvůj příspěvek, plně s Tebou souhlasím :

"Máš pravdu, že mít svoje studio je sen mnoha Hifistů, ale na uživení to není (já měl k tomu ještě Elektro servis), pokud nejsi dovozce a i ti mají pěknou honičku v této republice o velikosti amerického okresu. A ještě když se u nás vžilo, že když někdo otevře dveře do studia, tak dřív než pozdraví se ptá jaké dáváme slevy. Sám jsem od té doby alergický na inzerenty jak hledají "rozumné ceny" - přeloženo: hledám pitomce, který dal za za něco nekřesťanské peníze, ale já to chci taky, tak hledám blbce, kterej to prodá za třetinu. Na druhou stranu tito vykukové jsou pak zákazníky druhých vykuků, kteří prodávají fake (většinou kabely) a oba jsou spokojení, jak pořídili. Pak přijde třetí vykuk, který si ten kabel poslechne a napíše, že kabel, který si umotal jeho strejda z předválečné dvoulinky a izoloval Lineckým těstem hraje stejně, nebo je lepší než Valhalla. Ale tím se už jen bavím, protože..."
Bohužel tak to v Česku chodí, ale stále věřím, že se to časem bude zlepšovat, ale klaním se před dnešními prodejci a distributory opravdového High-endu, nemají to vůbec jednoduché...

Taky bych rád vypíchnul s Tvé sestavy ten Linn, pro mě je to taky velmi kvalitní firma, taková menší konkurence Naimu, neměl jsem moc možností to u nás slyšet.Možná by jsi mohl založit téma Linn a popsat tak hlavní atributy tohoto cd přehráavče.

High-end zdar.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Petr 5 píše: Taky bych rád vypíchnul s Tvé sestavy ten Linn, pro mě je to taky velmi kvalitní firma, taková menší konkurence Naimu, neměl jsem moc možností to u nás slyšet.Možná by jsi mohl založit téma Linn a popsat tak hlavní atributy tohoto cd přehráavče.
Dobrá, pokusím se něco napsat. Tak LINN: moc o něm nevím, protože se k nám nedovážel i když jsem ho samozřejmě zaznamenal na předních místech všech žebříčků (gramo a CD). Až loni na "High Endu" jsem si prohlíd sestavu LINN (studio EGO), zajímal mě LINN MAJIK CD a zvuk mě oslovil tak, že jsem pak ještě zajel do EGA, naposlouchal si ho v klidu a protože jsem s tamními borci, také kamarád, tak jsem si ho půjčil domů, abych zjistil, jak si sedne se zbytkem aparátu. Přišlo si poslechnout i pár kamarádů (odsud třeba winelover) a já jsem zjistil, že můžu začít podnikat jako léčitel. Vždy když jsem pustil muziku, tak posluchači se na rtech objevil úsměv, co úsměv - to byl stav blaženosti. Zvukový projev LINN MAJIK CD společně s ELECTROCOMPANIETEM (tenkrát ještě ECI 3) a DA 1,4S byl takový, že jste chtěli jen sedět a poslouchat a nevypínat a ať sem nikdo nechodí... :eek:
Ještě pro upřesnění - LINN je skotská firma a "MAJIK" prý Skoti vyslovují jako "MAŽIK" což znamená kouzlo, stejně jako anglické "MAGIC". Jsem příznivcem severského HiFi (jak vidno na mé sestavě) a LINN MAJIK CD mi to jen potvrdil.
Zvuk je detailní, ale ne analytický, vzdušný a barevný. Electrocompaniet mu to jen potvrdí a DA to nezmění a zahraje v plné parádě. A tak to mám rád. Později jsem ECI 3 prodal a koupil ECI 5 (původní), který je malinko "přísnější a přesnější", ale neubral na autentičnosti akustickým nahrávkám, klasice a vokálům, ale pomohl např. "Stratocastrům" v Hard Rocku apod.
Jediný mínus tohoto CD je, že je stříbrné. Byl to totiž poslední kus v EGU a tímto okamžikem firma LINN přestala vyrábět CD. Dělá "Digital stream players" a ještě takový ty kombajny, co schroustaj všechno (multi formát). Sice mají všechno výborně hodnocený, ale to není moje parketa, i když to možná bude budoucnost. Ale ta barva mně zase tolik nevadí, hlavně, že to hraje. Navíc já jsem zastánce, že "pořádná" sestava má být "každej pes, jiná ves" (Sorry for Petr5 - to tvoje by mi možná nevadilo :angel: ).
No a protože to hrálo takhle dobře, tak znáte tu infekci - začal jsem přemejšlet, jak to ještě vylepšit. Signálový kabel špice (Nordost TYR - bohužel Majik nemá symetrické výstupy, takže jsem si musel nechat vyrobit na zakázku RCA - XLR), síťový kabel GMP Cable, CD stojí na 5cm labradoru. Nožičky jsou firemní - nemaj závit, takže je asi nevyměním. A tak jsem mu koupil Hifi tunig, Silver Star pojistku a sehnal jsem takovou tu tlumící, samolepící, antirezonanční hmotu 2mm silnou a tím jsem vylepil holé kousky skříně v CD i zesu. A taky jsem to nalepil na kondenzátory, protože jsem to už někde viděl (na vysokém HE). Fotky přiložím. Zvuk je hlasitější (to mají na svědomí pojistky CS + zes = odzkoušeno) a ještě se více zaostřil - líp konturované basy. Tím jsem snad s upgradem skončil - dušička má pokoj. :thumbup:
Teď jsem koukal do časopisů, kde najdu LINN, tak vám něco opíšu, abyste měli představu kde si asi LINN stojí.

STEREOPLAY 04/2004
CD Spieler - Absolute Spitzenklasse:
63 bodů - LINN SONDEK (18400,-Euro), Naim Audio CDS 3 1750,-Euro, (nejlepší 2 přístroje)
62 bodů - Burmester 001
61 bodů - Wadia 301
59 bodů - Electrocompaniet EMC 1, Lindemann CD 1

AUDIO 02/2010
CD-/SACD-Player - Referenz-Klasse:
140 bodů - Accuphase DP 800/DC 801
135 bodů - AR CD 8, Wadia 581i SE, Accuphase DP 600, DCS Puccini/U-Clock, Teac Esoteric P03/D03, Accuphase DP 700
130 bodů - McIntosh MCD 500
125 bodů - Audionet ART G2, Accuphase DP 400, Naim CDX 2, T+A D 10, McIntosh MCD 301 AC, Accuphase DP 500,
AR CDP 5, Mark Levinson No. 390 S, Meridian 808
120 bodů - LINN MAJIK CD, Burmester 061, Teac Esoteric X-03, Burmester 052, Naim CD5XS/Flatcap XS, Audio Aero Ref.
115 bodů - Accuphase DP 57, Meridian G 08, Ayon CD-1S

STEREOPLAY 11/2010
CD-Player - Absolute Spitzenklasse:
65 bodů - Burmester 069 (36900,-Euro), Naim Audio CD 555 + Netzteil CD555 PS (21600,-Euro)
64 bodů - Ayre CX 7e MP, Meridian 808.2
63 bodů - Ayon CD 1s, Naim CD 5 XS + Flatcap XS
62 bodů - LINN MAJIK CD, Mark Levinson 390 S, Ayre CX 7e, Pathos Digit, Naim CD 5 XS + Flatcap 2x, Tac CD C 60

Tak za tohle by mě u LINNu mohli dát na nástěnku :silent:

Zkusím nějaké fotky:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak tohle jsem udělal já sám...a dobrovolně.... konečně High End... :thumbup:

Obrázek

Obrázek

Tak to je asi vše co mohu napsat o LINNu.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ještě připomínka. Ty žebříčky neberte vážně. Nejdřív uberte pár bodů německým výrobkům (jsou to německé časopisy, v Anglii by se ubíralo anglickým a u nás.....). Žádné žebříčky neberte vážně, anebo si zjistěte, kdo s kým kamarádí, kdo komu co testuje a kdo komu co prodává. Jak už jsem jednou psal ... republika o velikosti amerického okresu.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To admin.
Žádám o zvážení, jestli by se předpředešlý (o LINN) a předešlý (navazuje) příspěvek neměl zkopírovat také do "ZNAČEK", aby tam bylo něco o LINNu. Myslel jsem si ho nechat i tady, protože je to o mně, ale nechám to na tobě. Rozhodni jak uznáš. Díky bigjoe

bigjoe: S ohledem na prolínání Tvého věcného příspěvku Linn vs Elektrocompaniet zachovávám vlákno nepozměněno.
Vlákno Linn můžeš založit samostatně :)
edit by Petr 5
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: bigjoe

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

bigjoe: Velmi rád se vracím do tohoto vlákna, kde je spousta věcných příspěvků.
Jen ze zvědavosti, mohl by jsi popsat vliv těch antirezonančních nálepek? Pokud jsi ho zaznamenal? To už bude spíše o nuancích že?
Mikrofoničnost velmi často zdůrazňuje vícero firem u svých přístrojů a eliminivat jí, jde vícero způsoby a tento je asi jeden s nich.
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To Petr5:

Obávám se, že tě zklamu, protože jsem dělal tu "antirezonanční" úpravu a výměnu pojistek najednou. Jak jsem již psal, tak zvuk je hlasitější (to mají na svědomí pojistky CD + zes = odzkoušeno) a ještě se více zaostřil - líp konturované basy, ale kolik z toho má na svědomí ta hmota, to nevím.
Pro mě je důležité, že v tomto směru (antirezonance a mikrofoničnost součástek CD + zes.) mám hotovo (snad) :D .
Každopádně (i když to bylo společně) rozdíl byl slyšitelný a tak nelituji práce.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Zdravím bigjoe!
V mém vlákně jsi se dotazoval na zkušenosti se síťovým filtrem Isotek Sigmas, což mi připomnělo, že ty jsi prováděl také nějaký upgrade - tuším výměnu nožiček pod přístroji? Mohl bys napsat nějaké zkušenosti, případně vyvěsit i nějakou fotku jak to teď vypadá? wl
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
O.k. vyfotím a vyvěsím, ale musím počkat na manželku, až dorazí z práce, abych vše nadzvedl a ona pod tím utřela prach, abych tu nebyl za prase :shh: . Takže fotky budou zítra. Sorry :thumbup:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Ano, také jsem měnil filtr. Zůstal jsem u firmy IsoTek a místo chváleného typu Aquarius jsem pořídil Sigmas, který kdyby dostával medaile za pochvaly a uznání z testů z celého světa, tak by byl jak ruskej generál. Sigmas je v hierarchii firmy výš a patří už do řady "Reference". Zvukové rozdíly popsal winelover a naprosto se s ním ztotožňuji. Jsem velmi spokojen.
Další ani ne tak upgrade, jako spíš "tunění" jsem provedl tím, že jsem nainstaloval na filtr a na CD LINN, nožičky SoundCare, které mám i na zesu ECI 5 a vlastně i na repro stojanech.
FILTR IsoTek SIGMAS GII:
Původní nožičky byly takové úzké, tuhé kužely, vysoké cca 25mm, aby se dalo sáhnout pod filtr, jelikož tam jsou dva jističe. Protože SoundCare jsou široké 55mm, tak jsem je nemohl přišroubovat na původní místo, protože by přesahovaly přes přístroj. Zespodu přístroje je dost šroubů, takže jsem nožky umístil do takového "lichoběžníku" a připevnil jsem je tak, že jsem je přilepil. S tím firma SoundCare počítá a v balení jsou oboustranně lepící kolečka od firmy 3M a drží to velmi dobře. Na fotce vidíte přední nožičky dále od sebe a zadní blíž sobě, takže to tvoří lichoběžník, jak už jsem psal.
Přístroj s těmito nožičkami vypadá podstatně lépe a já jsem tím pádem "tovární jezdec" SoundCare :thumbup: .

Obrázek

CD LINN MAJIK:
Když se podíváte na první fotky v mém vlákně, tak vidíte, jak se CD "plazí" po podložce. Původně jsou na něm slabounké gumové (nebo z něčeho takového) nožičky, které nejsou přišroubované a bál jsem se zkoušet je sundat silou, abych je nepoškodil. Ony tam také ničemu nepřekáží. Tak jsem se rozhodl, že dostane nové nožky i CD. Původně jsem tam SoundCare dávat nechtěl, že jsou široké a poměrně i vysoké a že CD, které je nízké bude vypadat jako chaloupka na kuří nožce (no, trochu jo). Hledal jsem nějaké nožky, které by se mi více zamlouvaly, ale nenašel. Třeba Ceraball jsou ještě o 5mm vyšší, takže ten efekt by byl ještě výraznější. Stejně jsem skončil u SoundCare a nakonec jsem spokojen. Protože jsem tam musel nechat ty staré nožičky, tak jsem nové musel dát trochu k sobě, takže je to teď takové "úzkorozchodné" CD, ale myslím, že tím, že jsou na všech přístrojích (mimo tuneru) stejné nožky, tak dojem je harmonický.

Obrázek

Tady je ještě celkový pohled trochu z podhledu, kde vidíte na CD ty původní, nízké nožky a mezi nimi, nové. také je trochu vidět na filtru zespodu dvě modrá místa - to jsou právě páčky jističů.

Obrázek

Na poslední fotce je vidět jak pěkně modře filtr svítí.

Obrázek

Takže toto jsou mé poslední úpravy. Ahoj a HIFI zdar. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
bohus
Příspěvky: 133
Registrován: 12 led 2011 21:51

Re: bigjoe

Příspěvek od bohus »

Moc pěkné :clap:
a jak koukám další šaman :thumbup: a já se k nim hlásím.
Hned se po těch nožkách kouknu.
Uživatelský avatar
Petr 5-Naimstudio
Příspěvky: 464
Registrován: 24 pro 2010 14:17
Bydliště: Kopřivnice
Kontaktovat uživatele:

Re: bigjoe

Příspěvek od Petr 5-Naimstudio »

bigjoe:

Gratuluji k zakoupení výborného výrobku Isotek - Sigmas :thumbup:
Před nějakým časem, než jsem si zakoupil pračku Accuphase, jsem jej měl taky v hledáčku, byl jsem taky v Praze na poslechu k porovnání s minisubem a oba výrobky jsou v sestavách dosti znát že ?
Myslím že je to velmi kvalitní firma specializující se především na filtraci el. sítě.
Mohl by jsi trohu přiblížit jak se tento výrobek projevil zvukově v Tvém systému?

Přeji pohodový poslech :)
Audio Solutions, Alluxity, Rockport Technologies, Métronome a Kalista, Vitus Audio , SOtM, Solid Tech, ASI, Nordost, Naim Audio, KEF, Vicoustic.
http://www.amarockstudio.cz/ http://www.sotmaudio.cz/

Mé uši věří tomu, co slyší...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

2 petr 5:
Ahoj. Začnu od začátku. Kdysi, (cca 1995) mně kluci v EGU přesvědčili půjčit si síťový kabel XLO 10b AC (tenkrát v metráži stál metr 5000,-kč, což v té době bylo nevídané, neslýchané a woodoo na desátou). V té době jsem měl zesilovač NAD a CD myslím Kenwood - oba s pevně vyvedenou, dvoužilovou napájecí šňůrou. Vůbec jsem o ten kabel nestál (za ty prachy) a čekal jsem, že nějaké zlepšení se nemůže dostavit, ale samozřejmě, zvědavý jsem byl. Ještě upřesním, že jsem ty kabely měl dva. Jeden 60cm a druhý cca 40cm !!!!! Takže jsem je jen "vřadil" do přívodů. Výsledek ? Myslel jsem, že budu muset k zubaři, aby mi zavřel hubu, protože mi čelist klesla tak hluboko, že jsem myslel, že už jí nikdy nevrátím. Kabely samozřejmě zůstaly doma a ten 60cm mi ještě dnes "krmí" zesík.
Proč toto píšu ? Od té doby jsem vyzkoušel dost silových kabelů, filtrů a různých "vylepšovátek", ale už nikdy jsem nezažil takové zlepšení jako tenkrát s kabelem XLO, který se vyrábí dodnes a stále patří mezi nejuznávanější kabely na trhu.
Až když jsem zapojil IsoTek Sigmas GII. Také mi spadla čelist. Dynaudio Contour 1,4S rozhodně netrpí nedostatkem basů. Protože je mám poměrně blízko stěny a basreflexy jsou dost velké a je mi líto sousedů, tak jsem basreflexy zacpal dodávanými "ucpávkami" od DA. Po zapnutí Sigmas naskočily hlubší basy, než jsem byl zvyklý, ale perfektně konturované a prokreslené. Pozadí se sklidnilo ještě víc (což jsem si myslel, že už nejde) a k tomuto všemu úžasně barevné a detailní středy a sametové výšky. Tak to mám rád a moc si to užívám.
Jak už jsem psal výše, tak kdyby Sigmas dostával za tituly "např. výrobek roku, nejlepší síťový filtr, nejlepší příslušenství", a uznání z testů z celého světa medaile, tak by byl jak ruskej generál.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Tak hlásím hotovo. Dneska jsem to dorazil. Zesilovač i CD = všechny otvory "ucpané". Na výstupech RCA i XLR = TELOS. Na vstupech RCA jsou zkratovací ISOCLEAN.
Ta fotka nic moc, sorry, nechtělo se mi odpojovat a otáčet zesik.
Obrázek
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

Bigjoe,
fotka v pohodě, taky by se mi to nechtělo odpojovat a otáčet. Pozoruješ i nějaký zvukový přínos?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Abych pravdu řekl, tak jsem nic netestoval. Já už jsem před tím měl 3 páry Caps od Cardas, ale chtěl jsem to mít sjednocený. Nastrkal jsem to tam a hraje to úžasně (ale to hrálo před tím taky :lol: ). Prostě když HARLEYáři maj chromovaný výfuky a vysoký řídítka, tak já chci mít vymazlenej zesík zezadu, protože zezadu jsou ty přístroje nejhezčí (aspoň většina) :thumbup: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Včera jsem psal své poznatky o kabelech Nordost v "jejich" vlákně a došlo mi, že ve svém představení jsem je neukázal.
Takže tady jsou repro: NORDOST FREY - 2x2m, 28 plných vodičů (24AWG) postříbřené OFC s Mono-Filament Technology.

Obrázek

Pohled za přístroje od filtru na kterém je tuner:
1) zelený AQ COLUMBIA - signál do tuneru.
2) zlatý - silový pro CD - VDH MAINSSTREAM GMP
3) fialový - silový pro zesilovač - XLO 10b AC
4) černý - přívod do filtru ISOTEK SIGMAS - FURUTECH ABSOLUTE POWER 18
5) šedý - anténa pro tuner - OELBACH AK 2100

pak už je zesilovač - přívod, repro kabely atd.

Obrázek

Zesilovač: (silový přívod není vidět)
1) repro NORDOST FREY
2) tkanička (myslím že Bandridge) DVD (5m)
3) tuner - AQ COLUMBIA - ECI 5 má pro tuner vstupy XLR, takže jsem použil redukci XLR/RCA a ještě adaptér AQ
4) CD - NORDOST TYR - Dual Mono-Filament. 4 plné vodiče postříbřené OFC (22 AWG).


Obrázek

od CD:
1) NORDOST TYR - bohužel CD LINN MAJIK nemá XLR výstupy a tak jsem si musel nechat u Nordostu vyrobit kabel RCA/XLR, ale když se podíváte pozorně, tak ty americký paka u CD obrátili smršťovačky, protože šipky ukazují dovnitř, místo ven.
2) silový přívod - VDH MAINSSTREAM GMP


Obrázek
Konec zpráv. Ahoj bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Hmmm, fakt máš ty přístroje hezčí zezadu! :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Jo. Já mám dokonce pocit, že jsem to od nich chyt i já x_x
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
davidsound

Re: bigjoe

Příspěvek od davidsound »

winelover píše:Hmmm, fakt máš ty přístroje hezčí zezadu! :thumbup:
Ze zadu je to dobry, jojo.. :silent:
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ano, mně se přístroje zezadu opravdu většinou líbí víc, než zepředu. Vyzývám ostatní členy k ukázkám fotek jejich "zadků" :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Dávám na vědomí nejtvrdší UPGRADE mé sestavy = výměna tapety za HIFI. Snad 2 roky jsem vybíral v OBI a v BAUMAXu kameny, nebo obklady napodobující kámen, nebo cihly, až jsem narazil na tuto tapetu a bylo vymalováno a za tři hodiny i hotovo.
A teď pozor - možná tomu nebudete věřit, ale zvuk se vůbec nezměnil, přitom tato tapeta byla dražší než ta původní :crazy: .
A ještě maličkost - růžovým portugalským mramorem jsem zatížil CD. Sice LINN má dost tuhou skříň a ještě jsem v ní provedl "antirezonanční" polepy, ale byla možnost, tak jsem šel do toho - už se mi stýskalo, že nemám co vylepšovat a upravovat. Teď už jsou na řadě jen nové uši :D .

Pozadí:

Obrázek

Mramor:

Obrázek

Konec hlášení.

Na tento mramor a před tím na CD pokládám malou bustu z mramoru, kterou jsem kdysi dostal od syna a já si namlouvám, že je to super "bluesman" (na zesiku a tuneru mám dřevěné sošky), ale manželce se to nelíbí, že se to tam prý nehodí (zatím vyhrávám). Já to naopak považuji za jakési "polidštění" techniky. Přidám sem fotku a napište mi váš názor.

Mramor s "bluesmanem"

Obrázek

Konec hlášení.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: bigjoe

Příspěvek od winelover »

Bluesman na přehrávači? Proč ne když se ti to líbí. Mně osobně tam taky nijak nevadí a vypadá to docela zajímavě.
Já ale na komponenty zásadně nic nestavím. Ne snad proto, že by to mně nebo jim nějak vadilo, ale protože bych pak manželce těžko vysvětloval, proč si v rámci našeho soustavného boje o decimetry čtverečný a krychlový prostoru v obýváku, nemůže třeba na bednu postavit kořenáč s klívií nebo nějakou jinou zeleninou - vždyť ten by to taky zatížil a působil tak proti vibracím, že?
Takhle nemáme nikde nic a je pokoj. ;)
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
monte

Re: bigjoe

Příspěvek od monte »

Zajímavé, tak mne napadlo, bydlíš u metra ??? :lol:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od martinowsky »

Mramor se soškou mi příjde super. Líbí se mi to. Tapeta mě už moc neoslovuje, ale to je samosebou úplně jedno. Jinač já taky už moc dlouho nic nevymýšlel tak jsem se taky začal nudit a proto jsem začal vymýšlet rozšiřovací nožky pod repro ať mají vetší boční stabilitu. Naše malá totiž už dost leze a jak se začne stavět tak mám strach ať bednu na sebe nepřevrhne. Tak jsem si pěkně pokreslil a popřemýšlel a pak si nechal poradit a už je to ve výrobě. Jak to bude dám k sobě fotky. Každá úprava potěší :thumbup:
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To winelover:

Dle doporučení DA je vhodné zatížit C1 škopkem s bramborama - to na moje krásný a úžasný 1,4 se nemůže položit ani fialka !!!
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To Monte: S tím Metrem mi to nedochází. Napověz.

To Martinowsky: Dobrej nápad. Už jsem u nějaké firmy viděl, že jakoby rozšířili základnu. Jsem zvědavej na fotky.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Odpovědět