bigjoe

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

To ML, pajuna a winelover
Admine a moderátoři.
Také Vám samozřejmě přeju to nej...a zdraví a ..., ale v neposlední řadě i pohodu na tomto fóru, protože bez Vás by zkrátka nebylo. Mockrát jsem si říkal, že bych nebral Vaše role ani za zlatý prase, protože je mi jasný, že se Vám stává Vaše hobby často "noční můrou". Obdivuji Vaši trpělivost a děkuji Vám za ní.
Nashle v lepších časech...2014 ??? :D
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Rada k nezaplacení :eek: a zadarmo.
Vážení kolegové, když se tak koukám po tomto fóru a prohlížím si fotky, tak často jsou přístroje více či méně zapatlané u knoflíků :shock: .
Kdysi mi jeden můj kamarád, který si na obsliuhování přístrojů bral bavlněné rukavice, dal jednu radu.
My lidé, ať máme jakkoli čisté a umyté ruce, tak máme polštářky prstů stále mastné a při kontaktu s kovovými panely, tlačítky atd, to vždy zanechává stopy ~x( .
Většinou to jde nějakým přípravkem odstranit a vyčistit, ale protože pot je agresivní, tak za pár let máme na panelu "vomakaný" kolečko ~x( .
Teď ta rada: Ohněte ukazováček a přístrojů se dotýkejte pouze kloubem - dělám to už dost let a je to naprosto "bezestopé" :clap: . Konec hlášení. Neděkujte mi ^:)^ , já už jiný nebudu :silent: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: bigjoe

Příspěvek od lidumil »

A jak tím kloubem otáčíš volume? :lol: Jen popíchnutí ;) Já to tak dělal dlouhá leta, ale teď co mám skoro ke všemu DO, už to není tak potřeba.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

A přístroje zapínáš jak ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: bigjoe

Příspěvek od Dieter Burmester »

Pristroje lze taktez zapnout pomoci DO ;)
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

FAKT ???!!! :eek:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: bigjoe

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jo jo. Ale je to stejne objevne jako "tvoje" "finta" s kloubem :razz:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: bigjoe

Příspěvek od lidumil »

No vzhledem k tomu, že je lze většinou zapnout DO ... Pokud ne, tak rovněž kloubem - musí to být ukazovák? Já používám většinou prostředník.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: bigjoe

Příspěvek od slayers »

Prostředník jak na co :lol: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Přesně tak, prostředník je vzácnej a důležitej. Ukazováček je zase flexibilnější - trénuj :thumbup: .

P.s. navíc já zesilovač DO nevypnu, CDP bych mohl, ale myslím, že by furt běžel motor, takže ho vypínám také síťovým vypínačem. A ani nejsem příznivec StandBy.

P.p.s. Hele, ty plešatý místa kolem knoflíků jsem si nevymyslel. Začínám mít pocit, že si takto vzácné rady málo vážíte !!! Koukejte si mne udobřit :mad: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: bigjoe

Příspěvek od lidumil »

^:)^ Ó ano velký vezíre. Odpusť, že jsme, byť jen stínem, zasadili semínečko nedůvěry a zdání posměchu a v Tvé renesanční duši. Omlouvám se hluboce, vícekrát to již neudělám ó velký. Jen nastiň, jakým způsobem si Ti mohu omluvit. :lol:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Takhle je to dobře, tak to má být !!! \:D/ \m/
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Pozor ! Pozor !

Na vědomost všem se dává, že zítra, t.j. v pátek 14.3. na BEATu

8.00 - 9.00 Rockerovo ráno = Celou hodinu vypráví a muziku vybírá Beth Hart (*) .

To jen aby vám to neuniklo, protože vím, že jsou tu lidé, které by to mrzelo.

Konec hlášení :ugeek:
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
paul
Příspěvky: 318
Registrován: 26 pro 2010 20:10
Bydliště: Šumperk

Re: bigjoe

Příspěvek od paul »

Pepo - díky za tip.Možná na ni pojedu 26.3. do Zlína. ;)
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Tak to ti zavidim. Já jsem chtěl koupit lístky do Lucerny, ale zase jsem byl pomalej :sad: . Aspoň pak napiš, jaký to bylo.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Hlášení.
Před časem jsem si byl s winem poslechnout nové, povedené reprosoustavy u NA a při té příležitosti jsem od něj koupil CD Buddy Guy "Bring 'Em In (2005)" (jemu se sešly 2 v různých verzích)a chci vám ho veeelmi doporučit :thumbup: .
S BG mám 5 CD, ale tohle se mi líbí asi nejvíc (aspoň momentálně).

Jako ukázku vám sem dávám "I Put A Spell On You": https://www.youtube.com/watch?v=oxTygifcL_o kde tvrdí muziku kytara Santany a celé aranžmá je hodně Santanovské.
Tuhle skladbu už hrála spousta muzikantů a doteď se mi asi nejvíc líbila od CCR: https://www.youtube.com/watch?v=xeXqtzusIU0 tady je projev zase rockovější a co je lepší ??? Jak kdy ??? Nechám na vás :angel: .

Druhá ukázka je taková spíš soulová náladovka "I've Got Dreams To Remember": https://www.youtube.com/watch?v=b4e3_AJ ... fYaAzxLtHY hrají společně s Johnem Mayerem a při dobrém zvuku tohoto CD a feelingu BG vás muzika fakt podrží v poslechovce :thumbup:. Tuhle skladbu už kdysi dávno proslavil Otis Reding, o jehož hity se pokoušeli naše kapely v ranních dobách Beatu u nás.

Třetí ukázka je Buddyho klasická parketa - "elektrické (Chicagské)" Blues "Now You're Gone": https://www.youtube.com/watch?v=aGQdbvQ ... fYaAzxLtHY - co dodat - všechna muzika pochází z Blues :clap: .

Když jsem si vzpomněl na začátky Rocku, kapel a Beatu u nás, tak sem musím dát ještě jednu skladbu - "Řetěz bláznů", myslím že to hráli Matadoři s Viktorem Sodomou, ale asi víc kapel hrálo tuto vlastně soulovou věc a pro nás to byl Big Beat jako noha. A dlouhý vlasy a shánění neschopenek a ježdění stopem do Prahy pro nové vydání "Pop Music Expresu", k...a to byly časy. Tak si poslechněte toto: Aretha Franklin a Mariah Carey - Chain of fools: https://www.youtube.com/watch?v=1kczjPCEJR8

To jen tak, že jsem to teď poslouchal. A je to fakt lepší, než pracovat :D .
Konec hlášení
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

Pepo díky!
Zajímavé čtení i ukázky, jako vždy :thumbup:
Hlavně ta poslední věta mne rozesmála.....
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Chlapci omlouvám se, ale zase jsem našel něco o co se musím podělit (ten důchod je fakt bomba).

Beth Hart & Joe Bonamassa - I'd Rather Go Blind - tuto věc jsem už tady prezentoval, ale toto je verze kterou jsem neznal a fakt stojí za to. Jak Beth, tak především Joe jsou tady dokonalí :clap: .

https://www.youtube.com/watch?v=QgBff_8pJoQ

Jimmy Barnes & Joe Bonamassa - Lazy - jo, Purpleovská "Lazy", ale zahraná tak, že takhle jsem jí od Deep Purple asi neslyšel. Muzikanty to ohromně baví a Joe to zahrál, že by Blackmoore možná i záviděl. Jimmy Barnes je tady trochu cvalík, ale zpívá mu to taky parádně.

https://www.youtube.com/watch?v=69EcnxJmnd4

Tak si to užijte.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Nedá mi to a musím se s vámi podělit o dva brutální violoncellisty =)) . A dobrej zvuk. :thumbup:

https://www.youtube.com/watch?v=eVH1Y15 ... bFA84BdL5F
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: bigjoe

Příspěvek od aretax »

bigjoe píše:Nedá mi to a musím se s vámi podělit o dva brutální violoncellisty =)) . A dobrej zvuk. :thumbup:

https://www.youtube.com/watch?v=eVH1Y15 ... bFA84BdL5F
Fantastické !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odar

Re: bigjoe

Příspěvek od Odar »

bigjoe píše:A dobrej zvuk. :thumbup:
Zvuk praveze znacne na hovno. Tak isto ako aj na ich albumoch, pretoze to ma obrovsky potencial. Doktor Loudnessak zvitazil :-ss ~x(
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

No, Odare, nevím co máš za bedýnky u PC...zkus si někdy půjčit jiné ;) .
Jejich alba neznám (vlastně ani ty inerprety jsem doteď neznal, takže to nemohu posoudit). A na YT jsou o hooodně horší příšernosti (zvukově). Kdysi jsem měl známou, která hrála na violoncello (i jen pro mne :shh: ) a toto se mi zdá dobrý. Samozřejmě, že je to trochu na efekt, ale to je asi záměr, aby by to bylo "metalovější". A ty vodrbaný smyčce jsou úžasný =)) .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: bigjoe

Příspěvek od lubin »

Ten zvuk je celkem v pohodě na YT. Teď mě to tady "jede". :D
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: bigjoe

Příspěvek od samcus »

Odar píše:
bigjoe píše:A dobrej zvuk. :thumbup:
Zvuk praveze znacne na hovno. Tak isto ako aj na ich albumoch, pretoze to ma obrovsky potencial. Doktor Loudnessak zvitazil :-ss ~x(
Bigjoe: Odar má pravdu, Dynamic range Meter ukazuje průměr alba 7 max 9. A s "bedýnkama" to nemá nic společnýho. To nic nezachrání. Škoda dobrý hudby.
Odar

Re: bigjoe

Příspěvek od Odar »

Presne to som cakal - narazky na moju aparaturu namiesto toho, aby sa niekto pozrel pravde do oci. Este by tu niekto mohol do toho zapliest kable a bude to dokonale :roll:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: bigjoe

Příspěvek od Mark Levinson »

Pepo,
díky za tip, líbilo se.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: bigjoe

Příspěvek od lubin »

Odar píše:Presne to som cakal - narazky na moju aparaturu namiesto toho, aby sa niekto pozrel pravde do oci. Este by tu niekto mohol do toho zapliest kable a bude to dokonale :roll:
Pepa to tak jistě nemyslel....
Na YT se vcelku dá i něco poslouchat, záleží na mnoha okolnostech. Tahle nahrávka na YT patří k těm lepším...ale pokud máte změřeno DR z alba a je to průšvih...potom samozřejmě velká škoda....

BigJoe, pokračuj v hledání :)
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Odar

Re: bigjoe

Příspěvek od Odar »

Aby sa len nepindalo, tak toto niekto povazuje za dobry zvuk

Obrázek

Prijemnu sobotu :ymdaydream:
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: bigjoe

Příspěvek od mumu »

Je to dobré, má to tú šťavu, ktorá je tak potrebná u tejto hudby. Rock nie je naozaj o grafoch, DR nie je všetko. Viac záleží na na pocitoch, ktoré navodí. Mohlo by to mať DR 14 a nezomlelo by Ťa to tak ako niečo iné, čo má iskru.
Za mňa :thumbup:
Odar

Re: bigjoe

Příspěvek od Odar »

Ja som reagoval na to, že to má dobrý zvuk. Nikde nepíšem, že to video sa mi nepáči. Ako prvé mi miestny matador hodil do ksichtu kvalitu mojich reproduktorov. Ja mu naspäť hádžem fakty, nie priblblé poznámky. Názor nech si spraví každý sám.
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Odare, prosím tě nezlob se na mě, já už to nikdy nenapíšu, anebo ti to nejdřív pošlu ke schválení :ymdevil: :silent: .
Ale přece jen mě napadá ještě jedna otázka: "Hele, nemáš ty blbý kabely ???" =))
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj.
Nedá mi to a musím se s vámi podělit o tohoto muzikanta \:D/ .
Leslie West (1945) je super kytarista, který byl zařazen mezi 100 nejlepších kytaristů na světě :clap: .

Jeho velký hit: "Mississippi Queen" hraje si jako host s Peterem Framptonem (tady na koncertu sedí, protože mu vzali část pravé nohy - asi cukrovka ???)
https://www.youtube.com/watch?v=VMhPgo2 ... uD6l8VXTYA

Super verze: "House of the Rising Sun"
https://www.youtube.com/watch?v=jAjuxBG ... uD6l8VXTYA

P.s. možná někomu z vás přijde divné, že písničky i klipy vkládám sem do svého vlákna a ne třeba do "dneska poslouchám", ale jsou to věci, které mám rád a opakovaně se k nim vracím, no tady je bez problémů najdu.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Pro milovníky klasiky, nebo aspoň pro ty, kterým klasika nevadí.
Zabloudil jsem na YT a hledal nějaké perly z klasiky a přitom jsem narazil na "Rusalku".
Protože na YT si vždy můžete najít a poslechnout víc interpretů, tak jsem si jich pár pustil se slavnou árií "Měsíčku...".
Renée Fleming (2009), Anna Netrebko (2011) - světové soprány, dokonalé hlasy i technika...ale...bohužel (a pochopitelně) je bita čeština a to našinci přece jenom trochu vadí.
Tak jsem si našel mou oblíbenou a pro mne dokonalou Gabrielu Beňačkovou (miluju "Prodanou nevěstu" s Beňačkovou a Dvorským) a hned se vše rozsvítilo, vše bylo, jak má být - mohl jsem si užívat hudbu i zpěv a nic mne nerušilo - paráda.

Renée Fleming: https://www.youtube.com/watch?v=Km1b1yZB5rY

Anna Netrebko: https://www.youtube.com/watch?v=MwuNqcKUxto

Gabriela Beňačková: https://www.youtube.com/watch?v=Qul0b3e631k

Přitom poslouchání jsem si všiml jednoho komentáře:
try this: "Milada Šubrtová - Rusalka", Pavel from Czech Republic


Tak jsem si jí našel:
Milada Šubrtová: https://www.youtube.com/watch?v=eRLUY2HEgIc

A u ní byly tyto komentáře:
nejlepší co jsem kdy slyšel - takhle to má podle mě znít! díky Dvořáku!
Nepřekonatelné
Právě jsem si tuto překrásnou árii pustila v provedení některých nejlepších světových hlasů minulosti i současnosti (Joan Sutherland, Renée Fleming, Anna Netrebko) avšak paní Šubrtové se ŽÁDNÝ nevyrovná. A nejen výslovností, kde hraje velkou roli česká národnost a pro velké světové hlasy je výslovnost obrovský problém, ale především hlasovým rozsahem. V tom se paní Milada Šubrtová směle vyrovná všem. Celkový dojem z této árie s ní zatím nikdo jiný nepřekonal. Velká úcta pro tuto dámu hodnou světových jevišť. Jaká škoda že její nejlepší léta byla uzamčena za železnou oponou. Velmi děkuji za nahrávku. 
Tak si to užijte, stojí to za to.
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Ahoj kamarádi.
Zjistil jsem, že jsem nic nepřispěl už 22 měsíců :thumbdown: . Za to se omlouvám, nevím, jestli bych (co by trubec) neměl být vyloučen a hozen přes zeď (The Wall :angel: ). Pravda je taková, že co se týče HiFi, tak mám myslím vystaráno. Ten můj "cajk" určitě není nejlepší, ale na druhou stranu to hraje dost slušně, aby se s tím dalo žít. V mých letech už asi nebudu experimentovat s novými technologiemi a úplně v pohodě si vystačím s CD. Dnes je 11.11.2016 (pardon - pít jsem začal už včera :lol: ) a to je 20 let od otevření mého "audiostudia", které jsem provozoval cca 9 let (než jsem šel do důchodu - invalidního). A také je Martina = Svatomartinské víno + husička. Po dohodě s manželkou pečeme husičku až zítra (dneska :thumbup: ) = v sobotu a svatomartinské víno mne také netankuje, stejně jako Beaujolais = obchodní tahy, ale prosím, pro spoustu "amatérů" to je svátek a vínu to prospívá (snad). Já jsem si otevřel radši plnotučný Cabernet Sauvignon - po jeho dopití a vlivu poslouchané muziky jsem se rozhodl, že si otevřu ještě jednu láhev a že i napíšu do mého vlákna "zdravici" vám všem, kteří máte HiFi a High End kvůli muzice.
Také chci poděkovat Marku Levinsnovi, za pozvánku na setkání a zároveň se omluvit - pro mne je to opravdu daleko a navíc v současnosti se veškeré mé aktivity zabývají vínem :angel: . Jak někteří z vás ví, tak "šéfuju" klubu přátel vína, se kterým ročně degustujeme víno za cca 150.000. Už fungujeme 16,5 roku a výběr vín je na mně, takže to je opravdu zodpovědnost a zabere to hoodně času a navíc mne to baví :clap: .
Muziku mám moc rád (od cimbálu, přes metal po klasiku), ale už se věnuju opravdu muzice - přístroje mám dle mne vyřešeny a pokaždé když si k tomu sednu, tak děkuji s tváří obrácenou k východu za ty dary (jak to hraje).
No, ale proč vám píšu. Každou středu usedám s otevřenou lahví k PC a poslouchám z Radia Beat "Živáky". Během toho večera napíšu "Recenzi" na víno, které jsem pil a posílám našemu klubu. Ale dneska není středa a abych si vychutnal víno s muzikou, tak zase sedím u PC (repro JBL) a kochám se docela obstojným zvukem (k mé lepší sestavě usedám přes den, ale u toho nejím, nepiju a zavírám oči, aby mi neutekl žádný tón a podání prostoru, kdybych se hnul :shock: ), ale to znáte.
No a tak jsem dneska lovil na YouTube (původně jsem hledal něco určitého, ale pak jsem zabloudil :clap: ) a zase mne dostaly nějaké záznamy, o které se s vámi chci podělit.
Nebudu uvádět co to je, o co a o koho se jedná, protože jsou to světoznámé osobnosti. Naprosto mne fascinuje, že se tam vzdává pocta světovým muzikantům (i klasické muziky), zpěvákům, hercům a vedle nich sedí prezidentský pár a naprosto si to užívají (představuji si toho našeho kašpárka, jak křepčí u Rocku). V hledišti jsou i naprostí kmeti, ale žádná muzika je neuráží a nepohoršuje = pro mne vyšší forma kultury národa a civilizace.
Takže co mne zaujalo ? MUZIKA !!! a reakce a spontánnost lidí v publiku (umíte si představit, že člověk, který se u nás při volbách dostal do zastupitelstva v "Zadní Lhotě" dokázal takto odvázat ???).
Nebudu psát o tom naprosto dokonalém a jakoby úplně pohodovém a přirozeném zpěvu černochů (jsou takoví i někteří bílí - Beth Hart ^:)^ ).

Například:
1) CeCe Winans and Terrence Blanchard – “Blessed Assurance” Cicely Tyson Kennedy Center Honors : https://www.youtube.com/watch?v=ieRgIxstflA

2) Aretha Franklin (You Make Me Feel Like) A Natural Woman - Kennedy Center Honors 2015 :
https://www.youtube.com/watch?v=XHsnZT7Z2yQ

3) Mariah Carey And Aretha Franklin - Chain Of Fools:
https://www.youtube.com/watch?v=4wErvWqlMYY

Ano zatím samý Soul a teď trochu Rocku, koho to ještě zajímá - omáčka okolo "Bosse"
4) Bruce Springsteen, Kennedy Center Honors 2010.mov
https://www.youtube.com/watch?v=Rn-sZUTCk08

a teď něco od Bosse (John Mellencamp)
5) John Mellencamp Born In The USA Bruce Springsteen Tribute:
https://www.youtube.com/watch?v=6gww1opBRxU#t=35.285124

Tak zatím snad dost. Ahoj někdy příště. bigjoe
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Pomalu dopíjím druhou láhev a znovu se koukám na "klipy", které jsem vám poslal a víte co ? Někdy není vůbec špatný bejt starší (starej ?) a vědět (chápat), co si lidi myslí a co cítí :shh: .
Jsem zvědavej, jestli, až tam bude sedět Trump - jestli mu taky ukápne slza ? Třeba jo, uvidíme - třeba je to jen maska ?
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Aretha Franklin je naprosto boží ve všem ! Určitě znáte "Blues Brothers". Jestli ne, tak máte oobrovský mezery - jsou to dva díly (Blues Brothers a Blues Brothers 2000) !!!
https://www.youtube.com/watch?v=cGXU7268Z50
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Sorry, ale já se kochám a ještě musím přidat toto: https://www.youtube.com/watch?v=xPFtzUilUSI
Samá Bluesová hvězda a nacpal se tam i Jagger (budiž).
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: bigjoe

Příspěvek od bigjoe »

Poslední vstup. Tohle určitě znáte, ale nic lepšího není... Plantovo slzy hovoří za vše !!!
https://www.youtube.com/watch?v=mf2O3OAQjng
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: bigjoe

Příspěvek od zappa »

Big Joe jsem rád, že ses ozval. Já ted nemám tolik času na muziku, ale včera jsem si po dlouhém době mohl něco pustit a byl jsem dojat, hudba léčí a všechen bol světa a únava z života se při poslechu vytrácí. Přeji krásné chvilky při poslechu :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: bigjoe

Příspěvek od RedBaron »

Tohle jsem viděl už pár měsíců zpátky a mám to stažený na disku mezi koncerty. Slzička ukápne i mně, je v tom neskutečná atmosféra ^:)^
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Odpovědět