TOMATSU

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

J@enik - ne ne. nezkousel. Drive byl jen pro Mac. Nyni sice nabizi instalaci pro W10, ale pro ziskani trial verze se musi zadat jmeno + mail. adresa - budiz. Zkusel jsem to v praci a napsalo mi to, ze nemam aktualni verzi W10, jako coze ? ( v praci mam samo posledni, vcetne vsech aktualizaci atd ) No nic. Za par minut jsem mel uz 2 maily ve schrance s blablabla od Audiorvany :oops: Stazeni stale nic. Tak jsem to vyzkousel doma, zase zadani jmena + mailu - nyni uz asi mam aktualni W10 a odkazalo me to do app-storu pro stazeni nastroje pro stazeni jejich programu. Tak takhle opravdu ne, diky a caune :thumbdown:
J@nik

Re: TOMATSU

Příspěvek od J@nik »

Tak to ma mrzi. Mne to islo celkom v plynule. Aplikacia pre tablet sluzi ako ovladac. Hlavny soft treba nainstalovat a nastavit v pc. Ide to pekne. Paci sa mi, ze nemusim zapinat telku. Zapnem pc a na tablete si uz len pustim co chcem ci nieco z lokalnej kniznice alebo tidal.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: TOMATSU

Příspěvek od parnass »

PavelDosko píše: 23 úno 2020 21:12 vitej v klubu pozemniho audia
zajímalo by mě - vysvětlujete si přínos umístění komponentů "na zem" A) jejich pevnějším usazením než když jsou na racku nebo B) tím, že se uvolní prostor mezi reproduktory
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Ramones
Příspěvky: 581
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od Ramones »

B, B, B 👍
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: TOMATSU

Příspěvek od PítrsPraha »

U me to bylo A i B. Ale nemel jsem pristroje na racku, ale na nabytku z masivniho dreva (TV stolek cca 140x60x50 cm mel pres 30 kg) plus pod pristroji kamenne desky.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: TOMATSU

Příspěvek od parnass »

díky...
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: TOMATSU

Příspěvek od PavelDosko »

parnass píše: 12 dub 2020 15:16
PavelDosko píše: 23 úno 2020 21:12 vitej v klubu pozemniho audia
zajímalo by mě - vysvětlujete si přínos umístění komponentů "na zem" A) jejich pevnějším usazením než když jsou na racku nebo B) tím, že se uvolní prostor mezi reproduktory
B
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Za me taky jedoznacne za B.
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: TOMATSU

Příspěvek od PítrsPraha »

Asi zalezi i na konkretnich komponentech. U SACD prehravace se da cekat vetsi reakce na (ne)stabilitu podlozky nez treba u sitoveho filtru.....
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: TOMATSU

Příspěvek od PavelDosko »

Pitrs : spis je to o tom prostoru mezi bednama
neni placka, neni highend
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: TOMATSU

Příspěvek od lachim »

parnass
též by mě moc zajímalo, jak veliký vliv mají oba faktory.
obávám se, že součet vlivů špatně uložených komponentů do "plandajících stolků" ("A")
má podobně veliký efekt jako to výše akcentované "B".
( robustnost a audio-kvalita všech těch všech stolků je značně přeceňována )
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Tak minuly tyden mi donesl truhlar casti stojanu pod center - zde je asi uz finalni verze "bez ponk" rozmisteni komponent + desek.
https://tomatsu.rajce.idnes.cz/FINAL_no_ponk

Par dnu mam diky Zabiny - Sasovi 3 sady origo ceraball universal - pod repro bych je oproti originalnim poznal, u CD-preampu jen tak tak ( urcite bych se nevsazel ) a pod MF550K vubec. U CD by to bylo asi vice poznat, kdyby uz byla hotova zulova deska. Bohuzel kvuli Corone se deska pod REL a CD odsouva do buh vi kdy. ( jedine vyrazit o pulnoci se svickou pro nejakou desku na hrbitov - i s rodokmenem :lol: )

PC s W7 + Jriver player vs PC s Daphile = zatim 35:65 , testovani nekonci.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: TOMATSU

Příspěvek od Frogyman »

No krása. :thumbup:
Jak máš řešen náklon toho centru? Vzadu je nějaká nižší nožka? Nebo jen nějaká guma?

PS: kdybys byl blíž, mám pod sedačkou asi 4ks 2cm černé žuly pod komponenty (měl jsem také pod REL a pod CD, nyní nahrazeno nerezem) + a dva 6cm pod bedny (nyní nahrazeno Townshend základnou). Takže je teď nepotřebuji a žena je z nich nervní, protože nemůže pořádně vysávat. :lol: Mohl bych je tedy dočasně půjčit...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
tomatsu
Příspěvky: 228
Registrován: 20 říj 2011 10:48

Re: TOMATSU

Příspěvek od tomatsu »

Diky a jeste jednou diky za Cerabally.
Ta deska s naklonem centeru je takove provizorium * vpredu jsou ( https://www.hifionline.cz/hifi-prisluse ... hroty-qtc/ ) a vzadu zatim gumove samolepici nozky ( treba pod PC - takovy ty klasicky polokoule ) Je to zatim docasne, zatim me nic moc kloudnejsiho nenapadlo :crazy:

ad CD player a zatizeni : diky za nabidku, ale precejenom je to k tobe "dalka" . No zkusim doma ve sklepe vyhrabat nejaky maly kotouce z cinek ( cca 20kg ) a nejak je opatrne dat na CD. Desne me stve, jak ATC odflakly ten ATC CDA mk2 - kdyz se poklepe na vrchni kryt, tak normalne drnci a da se i lehce prohnout :thumbdown: Pritom by stacila nejaky vyztuha, nebo i tlustejsi plech. Nechapu, u komponentu skoro za 100k bych tohle necekal.
Odpovědět