marks - představení

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: marks - představení

Příspěvek od PavelDosko »

tak gratuluju, fotku mas ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Pohled na otočenou sestavu na delší stranu poslechovky
hifi9.jpg
Další foto
IMG_1496.JPG
hifi2.jpg
hifi5.jpg
hifi3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ještě dvě fotky , nějak se nechtěly načíst
hifi7.jpg
aktuálnípohled na sestavu
hifi8.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

PavelDosko , díky
nestihl jsem fotky tak rychle vložit :lol:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: marks - představení

Příspěvek od PavelDosko »

povedene, uzivej si
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

No teda, vypadá to parádně. Mně se vždycky hrozně líbil ten Copland, ten design je krásný a i samozřejmě dobře hraje. Vidím tam v sestavě GMG Power Harmonic Hammer? Můžeš prosím Tě popsat jak se zvukově projevil ve Tvé sestavě?
Jestli to dobře chápu, tak jsi celý aparát otočil na šířku pokoje? Jak se toto projevilo ve zvuku? Mně by se zdálo, že logika věci by radila postavit to na délku místnosti, ale asi byl nějaký akustický důvod to otočit?
Marksi, díky za sdílené fotky, celé to máš :thumbup:
Mark Levinson
kychtax

Re: marks - představení

Příspěvek od kychtax »

Ta posledni fotka. Ta by mohla rovnou nekam do casopisu. :thumbup:
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Mark Levinson píše: 31 kvě 2020 11:21 No teda, vypadá to parádně. Mně se vždycky hrozně líbil ten Copland, ten design je krásný a i samozřejmě dobře hraje. Vidím tam v sestavě GMG Power Harmonic Hammer? Můžeš prosím Tě popsat jak se zvukově projevil ve Tvé sestavě?
Jestli to dobře chápu, tak jsi celý aparát otočil na šířku pokoje? Jak se toto projevilo ve zvuku? Mně by se zdálo, že logika věci by radila postavit to na délku místnosti, ale asi byl nějaký akustický důvod to otočit?
Marksi, díky za sdílené fotky, celé to máš :thumbup:
Asi nedokážu slovy popsat rozdíly po zapojení GMG , přirovnal bych to k tomu , jako když sundáž z aparátu těžkou deku . Když jsem nějakou dobu musel poslouchat bez něho , tak jsem se nemohl dočkat až bude zase zapojený :lol: . Ohledně otočení aparátu to popisuji v předcházejícím příspěvku před fotkami . Hlavní důvod byl , že bych mohl poslouchat a se mnou i popřípadě nějaká návštěva přímo z gauče a ne jenom z křesla , kde je ideální pozice . Další důvod byl , že bych mohl umístit gramofon na nějakou základnu na zeď .
Bohužel to nebylo zvukově dobré , tak jsem to vrátil zpátky .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

kychtax píše: 31 kvě 2020 11:56 Ta posledni fotka. Ta by mohla rovnou nekam do casopisu. :thumbup:
Díky , snažím se , aby se na to dalo při poslechu i dívat :thumbup:
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

Parádní! :thumbup:
Budu si muset udělat výlet tvým směrem. U Romana mraky změn, u tebe taky, rád bych to vše slyšel. GMG je super! :clap:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Sakra,jste se tam u Vás nějak rozjeli :lol: Byl jsem u tebe a Roman2 před pár měsící a koukám,že mohu dojet znova,vše jinak :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

A to Roman chystá další velkou novinku, jen mu nestojí za to to sem psát... Takže jak bude vše hotovo, vyrážím 👍
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

zabiny007 píše: 31 kvě 2020 14:22 A to Roman chystá další velkou novinku, jen mu nestojí za to to sem psát... Takže jak bude vše hotovo, vyrážím 👍
OK , žádný problém jste vítáni .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

marks píše: 31 kvě 2020 12:36
Mark Levinson píše: 31 kvě 2020 11:21 No teda, vypadá to parádně. Mně se vždycky hrozně líbil ten Copland, ten design je krásný a i samozřejmě dobře hraje. Vidím tam v sestavě GMG Power Harmonic Hammer? Můžeš prosím Tě popsat jak se zvukově projevil ve Tvé sestavě?
Jestli to dobře chápu, tak jsi celý aparát otočil na šířku pokoje? Jak se toto projevilo ve zvuku? Mně by se zdálo, že logika věci by radila postavit to na délku místnosti, ale asi byl nějaký akustický důvod to otočit?
Marksi, díky za sdílené fotky, celé to máš :thumbup:
Asi nedokážu slovy popsat rozdíly po zapojení GMG , přirovnal bych to k tomu , jako když sundáž z aparátu těžkou deku . Když jsem nějakou dobu musel poslouchat bez něho , tak jsem se nemohl dočkat až bude zase zapojený :lol: . Ohledně otočení aparátu to popisuji v předcházejícím příspěvku před fotkami . Hlavní důvod byl , že bych mohl poslouchat a se mnou i popřípadě nějaká návštěva přímo z gauče a ne jenom z křesla , kde je ideální pozice . Další důvod byl , že bych mohl umístit gramofon na nějakou základnu na zeď .
Bohužel to nebylo zvukově dobré , tak jsem to vrátil zpátky .

Omlouvám se, ten příspěvek na předchozí stránce jsem si nevšiml, tím pádem jsou mé dotazy již zodpovězeny. Ten Hammer je opravdu návykový, to se musí slyšet doma. Pokud bude nějaká možnost se zastavit, tak budu moc rád, třeba se připojit k Sašovi.
Ať Tě hudba těší na duši.
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Urbino »

Copland :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj , tak se u mě už asi 14 dní rozehrávají repro Audiovector R3 signature , bohužel musím řešit i jednu nepříjemnost , poškození spodního soklu , který slouží k výdechu bassreflexu . Poškození vzniklo dopravou UPS . Zatím to vypadá , že všechno dobře dopadne :thumbup:
audiovector 01 (2).jpg
IMG_20200930_152751 (2).jpg
foto 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: marks - představení

Příspěvek od T101 »

Gratulace :thumbup: :clap:
Věřím že se dá podstava jednoduše vyměnit a problém bude rychle vyřešen.

Jsem zvědav na tvé poznatky ke zvuku po rozehrání :smile:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

T101 díky , jo jde to jednoduše vyměnit , do čtrnácti dní by měl dorazit nový .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: marks - představení

Příspěvek od terahera »

Tak koukám,že jsi vyměnil během pár měsíců v podstatě celou sestavu :lol: Gratuluji a doufám,že změny jsou k lepšímu :cool: Jak se situace trochu uklidní,musím zas dorazit na inspekci :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Bond 007 alias Monte

Re: marks - představení

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

A jak pomohly akustické panely ? Asi bych některá místa prodloužil až po strop.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

Bedne si ako vyberal? Resp. co ta presvedcilo ist akurat do tohto modelu?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj Máro, jo zastav se na poslech , sám posoudíš , jestli to byl posun k lepšímu .
Za mě určitě jo :thumbup: .

Monte : zkoušel jsem nedávno cvičně panely různě přesouvat až jsem je
úplně oddělal a zvuk pak neměl žádnou šťávu , jednoznačné zhoršení . Jedná se ale jenom o část panelů, které se dají oddělat , zbytek mám na pevno.

Blesk666 : výběr nebyl vůbec jednoduchý , sesmolim nějaký report z výběru a hodím ho sem 😀.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Quentin

Re: marks - představení

Příspěvek od Quentin »

Pěkně Ti to rozbili! To je normálně k blití...
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Marksi, upřímná gratulace.
Audiovector R3 signature, tak to jsou bedny, které bych chtěl slyšet in natura. Znám jejich hodnocení kde sklízí samou chválu, úžasný výkon za "rozumné peníze" i když nejsou za korunu, že? Prosím napiš potom jak to slyšíš, hlavně rozdíl mezi Sonus Faber Venere 2.5 a jak jsi si polepšil?
Ta doprava je hrozná, to vždy zamrzí. Snad pošlou nový podstavec a bude vše OK. Na druhou stranu není tak zle, když se to dá vyměnit, taky mohli poškodit něco jiného.
Užívej poslechu.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: marks - představení

Příspěvek od YamahaMan »

Tiež by som ich rád počul.
Čo by presvedčilo mňa /okrem iného/ sú spodky o 20 Hz dole :thumbup:
Za tie prachy je to úžasná hodnota....
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: marks - představení

Příspěvek od blesk666 »

zvazil by som pozadovat od nich komplet vymenu oboch repro. Pri tejto cenovej hladine by to mohlo (malo) mat uz bedne a menice,suciastky parovane. Taketo silne poskodenie musela sposobit riadna rana, velmi pravdepodobne spadnutie celej bedne z nejakej vysky. Tym padom nemusi byt iste ci sa neposkodilo aj nieco ine (uchytenie suciastok vo vyhybke, ale aj pripadne kmitacie systemy menicov...)
Na report o vybere som celkom zvedavy
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jan1k

Re: marks - představení

Příspěvek od Jan1k »

blesk666 píše: 12 říj 2020 12:06 zvazil by som pozadovat od nich komplet vymenu oboch repro. Pri tejto cenovej hladine by to mohlo (malo) mat uz bedne a menice,suciastky parovane. Taketo silne poskodenie musela sposobit riadna rana, velmi pravdepodobne spadnutie celej bedne z nejakej vysky. Tym padom nemusi byt iste ci sa neposkodilo aj nieco ine (uchytenie suciastok vo vyhybke, ale aj pripadne kmitacie systemy menicov...)
Na report o vybere som celkom zvedavy
Pripajam sa k tomu. Vratil by som a nech poslu nove. Kludne to mohlo poskodit menice vo vnutri. To musela byt riadna rana.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: marks - představení

Příspěvek od PavelDosko »

dtto, p.s. to nebyla nabourana prepravni bedna kdyz jsi to prebiral ?
tak at vse dobre dopadne
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

PavelDosko - repráky byly ve dvou kartonech , jeden z nich nesl známky mírného poškození ale nebylo to nic hrozného , řidič dal poznámku do přepravního listu o poškození kartonu .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Tak v týdnu přišel nový sokl , namontoval jsem ho a všechno OK .
Byl jsem ujištěn dovozcem , že repro určitě neutrpělo vážnější újmu .
Prý to nebyl jediný případ takového narazeného soklu , výrobce by měl zlepšit balení reprosoustav , určitě
by pomohlo , kdyby kartony s reprákama posílali na paletě .
Jinak komunikace s distributorem výborná , tam si není na co stěžovat , objednali novy sokl u výrobce ,
ten mně poslali a sami si vyřizují reklamaci dopravy u UPS . Tak by to asi mělo být.
Komunikace ohledně reklamace s UPS byla naprosto tragická , z mé strany se jednalo o nutné kroky dodání podkladů pro reklamaci. Komunikace probíhala výlučně emailem . Po emailu , kde mě vyzvali , abych jim poslal reprosoustavu v poškozeném kartonu do depa do Brna , aby posoudili oprávněnost reklamace , jsem s nima komunikaci ukončil a už jsi to řešil distributor , na to jsem neměl nervy .
S UPS nikdy vice .
IMG_20201021_184412.jpg
IMG_20201021_184607.jpg
IMG_20201021_185239.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: marks - představení

Příspěvek od Vinco »

Noooo, taky DPD su na tom podobne, netreba si robit iluzie o lumenoch pracujucich v prepravnych spolocnostiach. Bohuzial.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

V týdnu přišlo pět dní po objednání z UK - MC Step Up Trafo Rothwell MCL
Výborně si sedlo s přenoskou Hana ML a Pro-Ject RS , velká spokojenost .
rothwell 1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: marks - představení

Příspěvek od tujatuja »

Ano, SUT Rothwell jsou výborné a za rozumnou cenu. Vlastním jak MCL, tak i typ MCX.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: marks - představení

Příspěvek od Frogyman »

Zkoušeli jste už porovnat s minutovým thajcem ? :-?
TO by mohlo být zajímavé a hodnotné srovnání...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: marks - představení

Příspěvek od tujatuja »

To je nějaká instantní asijská polévka? :angel:
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

:lol: Zabiny007 myslí http://www.sacthailand.com/transformer_mc.html je to trafo , které má Roman2 .
Měl jsem ho doma krátce , ještě před tím , než mě došel Rothwell , takže nemám pořádné srovnání .
Možná jak bude čas , tak s Romanem něco vymyslíme .
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
tujatuja
Příspěvky: 459
Registrován: 17 srp 2011 23:40

Re: marks - představení

Příspěvek od tujatuja »

Aha, díky za vysvětlení.

Koukám, že zatímco Rothwell používá trafa Lundahl, minutový Thajec si je navíjí sám při použití jakési supertechnologie. Srovnání by bylo jistě zajímavé.

Od Rothwella by mě zajímal jejich lampový MM phono předzesilovač Iridium, nevím ale o nikom, kdo by jej vlastnil, ani nemohu nalézt žádné recenze.
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Tak u mě už byl předčasný Ježíšek , :thumbup:
přinesl nové RCA kabely Chord a pojistky Hifi Tuning .
IMG_20201219_165928.jpg
Vyzdobil jsem mu poslechovku, aby dárečky nedal náhodou někde k sousedovi . :lol:
IMG_20201219_163800.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: marks - představení

Příspěvek od Mark Levinson »

Gratulace, to jsou pro hifisty nejlepší dárky :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: marks - představení

Příspěvek od marks »

Ahoj, kovidová doba se nemá ke konci , tak je víc času popsat změny , které se u mě udály . Na podzim minulého roku jsem se rozhodl , že vyměním mé repro za něco lepšího .
Do výběru jsem zařadil typy , které mě nějakým způsobem zaujaly , buď v recenzi , nebo jsem je slyšel na výstavě nebo ve studiu .
Samozřejmě jednou z hlavních kritérií byla cena a pak i design , na ten hodně dám , to repro se mě prostě musí líbit , no a samozřejmě zvuk.
Říkal jsem si , že na výměnu mám čas , že objedu pár studií a v klidu vyberu to nejlepší . Jenomže jak už to bývá , věci dostanou rychlý spád a
z několikaměsíčního vybírání byl ani necelý měsíc .
Typy , která jsem zahrnul do výběru byly :
Xavian Stella Esclusiva , BW 702 S2 signature , Audiovector R3 , Zingali zero , Sonus Faber Sonetto III nebo IV . Cabasse Murano Alto a některý model Audio Physic .
Z výběru je jasné , že jsem preferoval sloupové repro .
Těch modelů je samozřejmě víc , některé nebyly k poslechu v rozumné vzdálenosti a pak jsem doufal , že možná narazím někde ve studiu na typ , který mě něčím osloví a ani jsem o něm neuvažoval . Z výběru je jasné , že jsem preferoval sloupové repro .
U Xavian připadal v úvahu model Stella , který měl dobré reference a stál rozumné peníze . U Xavianu jsem chtěl ještě poslechnou nějaký stojanový model , asi Orfeo , sice stojanovka , ale do mé menší poslechovky by pasoval .
Na BW 702 S2 jsem slyšel samou chválu , že prý mají hodně věcí z vyšších modelů a když se objevila novinka Signature , v krásné povrchové úpravě , tak to byla láska na první pohled .
Audiovector jsem slyšel na výstavě v Praze a můžu říct , že hrály super , sice tam hrál nejvyšší model z řady R3 , který byl už moc drahý , ale doufal jsem , že i model Signature bude hrát dobře .
Z nové řady Sonus Faber jsem slyšel jenom stojanový model Sonetto 2 , který hrál na "A" Luxmanovi , ale ten zvuk byl pecka .
Za zmínku ještě stojí , že na Cabasse Alto jsem měl dobrou nabídku , proto byly ve výběru , i když jsou cenově vysoko .
Zamířil jsem tedy do Hifi Morava , kde měli na poslech Xaviany a i Audiovector . První jsem si nechal pustit Xavian Stella , zvuk podle očekávání , výborné střední pásmo , objemné basy , prostě mě nezklamaly . Pak jsem poslouchal Audiovector R3 Signature . Skvělé bedny ,
všechno co měly Xavian , ale měl jsem pocit , že je tam něco na víc , asi utaženější bas , který byl hluboký a přesný a krásné výšky , i když signature nemají páskový výškáč , jako vyšší modely ..
Nechal jsem si ještě pro zajímavost pustit Xavian Quarta , ale tyhle bedny mě ničím nezaujaly , takový těžký, nekonkrétní zvuk .
Můžu pochválit přístup majitele studia , ochotný , nic nebyl problém .
audiovector.jpg
audio1xavian.jpg
Poslech BW 702 S2 v Otrokovicích mě taky nezklamal , i když ve studiu neměly ještě model Signature , tak i normální S2 hrály výborně .
Krásný zvuk , podobný Xavianu Stella , asi v ceně nad 100 tis. už by měl být zvuk vždycky dobrý , už není dobrý a horší , ale spíše jiný .
IMG_20200924_094337.jpg
Dá se říct , že jsem měl zvuk Audiovector dlouho v uších , rozhodl jsem se , že to budou moje příští repro . Říkal jsem si , že jsem si mohl poslechnout více repro , ale po zhruba půlroce poslouchání , kdy se repro rozehrálo , tak nelituji .
No a abych uzavřel upgrade sestavy , tak jsem letos vyměnil sacd přehrávač Marantz SA 8005 za novinku od Marantz a to model Marantz SACD 30n.
Chtěl jsem cd přehrávač , u kterého jsem si nechtěl časem říkat , že jsem mohl jít do něčeho lepšího . Nechtěl jsem se vzdát forrmátu SACD a tak toho na výběr zase moc nebylo . Zároveň mě lákalo spojit do jedné krabice cd přehrávač a streamer . I když streamer je u mě spíše okrajová záležitost .
Ve výběru za mnou přijatelnou cenu zbyl Technics SL G700 a Marantz SACD 30n . Byla šance poslechu ve studiu obou kusů . Technics se , ale prodal
, tak jsem si půjčil domů Marantze a už zůstal . Marantz je pro mě super mašinka , přehrávání cd a sacd dostalo úplně jiný rozměr . Jako Streamer
používá Marantz platformu Heos , občas používám Tidal , Heos nemá tak dobrou aplikaci jako Blouos , ale zvykl jsem si .
Dá se říct , že letos mě už čeká jenom nákup nosičů :thumbup: .
Aktuální pohled na sestavu .
hif 1.JPG
hifi 6.JPG
hifi 3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Odpovědět