Analogservis

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
analogservis
Příspěvky: 14
Registrován: 06 lis 2013 13:00
Bydliště: Tehovec
Kontaktovat uživatele:

Analogservis

Příspěvek od analogservis »

Rád bych se také představil. Po cca 11letech na foru Hifiroom asi budu muset přejít sem do HighEnd foru ...

Jmenuji se Libor Boukal jsem 85 ročník a jsem servisním technikem pro robotiku u japonské firmy Fanuc.
Moje hobby je Hi-Fi, Hudba, design a cestování. Co se týká Hifi tak vše začalo už na základní škole. Doma jsme měli velkou sbírku kazet takže už jako dítě jsem trávil hodně času s magnetákem, pak Sony Hi-Fi věží a prvním Sony Walkmanem.

Když jsem povyrostl začal jsem se zabývat technikou a dal jsem se na střední školu elektrotechnickou a řekněme od 15let jsem už pročítal první recenze a knihy o Hi-Fi. V té době bylo pro mě Hi-Fi velmi drahé a tak jsem studoval, pročítal jsem teorie, knihy a stavěl první konstrukce a chtěl se dopracovat k něčemu kvalitnímu.

Asi první moje kvalitní Hifi byla stavebnice/projekt RNDr. Bohumila Sýkory a K. Sýkory. Šlo o regálovky Bessie II s papírovým středobasem a textilní kalotou od Seasu. Myslím, že tehdy šlo o výjimečný projekt co do kvality a ceny. K nim jsem měl připojený zesilovač a CD player Sony model si nepamatuji. Tato doba byla bych řekl velmi plodná co do projektů a konstrukcí. Dnes už na kvalitní článek a konstrukci veřejně publikovanou těžko narazíme což mě trochu mrzí :sad:
Bessie II.jpg
Pak přišel zlom. Seznámil jsem se s elektronkami a hornovými konstrukcemi reprosoustav. Poměrně brzy jsem si našetřil
na reprosoustavy Lowther - Fidelio a tehdy ještě zakoupil elektronkový zesilovač od pana Hlavy což byl pán, který asi jako první publikoval na internetu u nás různé konstrukce s elektronkami. Později jsem pak začal stavět vlastní konstrukce zesilovačů a předzesilovačů, vyzkoušel i jiné reprosoustavy nejen s širokopásmovými měniči ale i elektrostaty od Martin Logan.

Bohužel z té doby nemám fotky a tak bych to asi takto ponechal.

Když už jsem začal stavět své konstrukce tak postupně jsem i začal opravovat lidem Hi-Fi přístroje. Což byl dobrý krok nebot jsem viděl jak se staví komponenty průmyslově a mohl si vyzkoušet různá zapojení a ošahat velmi drahé značky. Zájem o opravy byl tak velký, že jsem byl nucen si udělat živnost a pak i spustil web http://www.analogservis.cz
Specializoval jsem se na vintage zesilovače, předzesilovače a receivery, které moc nikdo u nás opravovat neumí, nechce nebo jsem se setkal s dost odfláknutou opravou či někdy ani k opravě ve skutečnosti nedošlo.. Díky tomu že opravy dělám poctivě tak mám poměrně dost zákazníků což mě těší, protože se zase můžu setkat s jinými lidmi a nejen z ČR. Při velkých opravách kdy dojde k "vyhoření" nebo původní desky jsou velmi nekvalitní tak vyrábím i nové kvalitnější desky což žádný servis nedělá. U drahých komponentů se tím dá zachránit hodně peněz.

Po servisu a konstrukcí k mé vlastní potřebě jsem postupně nabízel vlastní produkty. To vyplynulo z potřeby stavět vlastní komponenty a nebo je vylepšovat. Mimo elektronkových zesilovačů se ted zabývám i tranzistorovými konstrukcemi a proto jsem si založil i stránky http://www.authenticsound.cz o tom je ale asi předčasné mluvit.

Tím vlastně moje hobby mě přerostlo přes hlavu. Po práci, která je celkem časově náročná se starám ještě o hi-fi které spolkne dost času. Nikdy by mě nenapadlo, že bych se do toho takto zakousl :). A však není čeho litovat přeci jen je to krásný koníček..

Na závěr si dovolím ještě fotku posledního projektu, který jsem dělal a přeji všem at vám to hraje fajn.
Foto 01_1090.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět