Rostoun

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
JAPEX

Re: Rostoun

Příspěvek od JAPEX »

Moc se mi líbí Tvé nadšení :clap: a ta neskutečná radost z Tvých řádků jenom čiší :clap: :!:

Kdyby je dělali do šeda (ale to by z historického hlediska byla určitě chyba) tak by mi doma už také stály. Sice stojí kotel, ale je to kus bendy :thumbup:

Sorry za OT: Aretaxi, kolik Ti to vydrželo dní sem nenapsat ani čárku? 21? :mrgreen: Už nebuď naštvanej, každý si rád do druhýho zareje :lol:
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Rostoun

Příspěvek od lidumil »

Gratulace, kupovals přímo ze Skotska?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od martinowsky »

Gratulace. Precetl jsem to jednim dechem. Normalne jsi roznesl pozitivni atmosferu siroko daleko. Ja mel kdysi problem s vlozenim foto pres Firefox. Vse v poho al fotky nikde. Zmena prohkizece vse vyresila. At se Ti dari nejen v hifi.
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Rostoun

Příspěvek od YamahaMan »

Aj ja gratulujem! :thumbup:
Ježiško v máji prišiel zo Škótska - pre teba a ako čítam - darček dostala aj polovička.
Dobre sa to číta a viem si to predstaviť...
Tešte sa celá rodina čo najdlhšie!
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Urbino »

Rosťo velké gratulace.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

JAPEX píše:M Aretaxi, kolik Ti to vydrželo dní sem nenapsat ani čárku? 21? :mrgreen: Už nebuď naštvanej, každý si rád do druhýho zareje :lol:
Ja som nepísal, že nenapíšem ani čiarku, ale že nebudem prispievať. Mal som na mysli rôzne zistenia, skúšania a pod. Možno ma to časom prejde, ale už naozaj nemám chuť niečo napísať a vzápätí na to "zožať" výsmech.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Tannoy Turnberry GR

Příspěvek od Rostoun »

Hezký večer,

opravdu mne dojaly Vaše reakce na můj příspěvek, hlavně to, že je tady opravdu spousta fajn lidí a jsem za to moc rád! Moc děkuji Všem. Je to úžasné, že je nás tolik s tímto koníčkem.

Pro Jirku odpověď na ty hroty/nožky, v balení jsou hroty z kalené oceli po zkušenostech z původních beden, když mi poskakovaly po žule jsem je dávat nechtěl a byly v balení taky takové srandovní nožky, kde je kloub, kdybych je chtěl naklonit. Šroub je obalen takovou čepičkou z tvrdoplastu. Hledal jsem na zahraničních forech, a vyzkoušel jsem tip. Na nožky jsem nalepil 5mm korku lepidlem, ty bláho!!! za 5kč (vystřihl jsem to z podložek pod pití z Ikea) basy přesnější a tvrdší a hlavně bedny se nehnou ani náhodou, jsou parádně utlumené a pod žulu jsem nalepil silentbloky z auta, nařezal jsem je přesně rozbruskou, aby byly podložky ve váze....doporučuji vyzkoušet všem, pokud nechtějí kupovat za 2500 nějaké nožky pod bedny :roll: jinak pod bednama je klasický závit M8, tak tam jde našroubovat cokoliv.

Jinak zjistil jsem, že jde do beden hezky vidět přes takové lišty po bocích, kudy dýchají. Jsou tam kvalitní součástky, je to na dřevěné destičce pájené a vše daleko od sebe ta výhybka je obrovská a hlavně ten reproduktor je tak hluboký, až skoro tlačí na zadní stěnu beden.Ten je uchycený i vzadu, v bednách jsou 4 vnitřní výztuhy odhadem 3cm tlusté vrchní a spodní má kresbu dřeva,asi lepená překližka a prostřední dvě je asi HDF dle jemnosti dřeva. Bedny jsou maličko zatlumené uvnitř nahoře je takový zvláštní systém tlumení nějakými válci z vlny nebo co to je :eek: dole to je zase nějaká skládaná tlumící vrstva. Kabeláž uvnitř je nějaká značková, ale nejde to přečíst jaká značka. V žádném případě bych do nich nelezl dovnitř, ale přes ty otvory jde vidět dost :) Zkoušel jsem je dát hlasitěji a skříně jsou jako z betonu, nic nevibruje, nerezonuje dokonce ani ty moje skleníky v rozích.

Byl tu dotaz, jestli jsou bedny přímo ze Skotska, jsou, protože u dovozce skladem nebyly, dokonce ani v meziskladu,i tak je na nich rok výroby 2018 může to být listopad nebo březen je tam 1132018 tak nevím. Šly ke mě skoro 4 týdny od objednání. V knížce k nim je ale uveden rok 2019, tak tomu moc nerozumím, kdy byly vlastně vyrobeny.

Co se týká zvuku, já už to nedávám fakt, musel jsem si v práci vzít volno...Odvezl jsem malou do školky, ženu s malým ke švagrové. Psa jsem ukecal kostí, spokojeně si ji žužlal v ložnici a já měl konečně klid na pořádný poslech. Vypadalo to asi tak, že jsem měl a mám husí kůži i tam, kde jsem nečekal, že je :lol:

Každé ráno vstávám o půl hodiny dříve, abych aspoň něco slyšel, po práci se nemůžu dočkat samozřejmě na děti a ženu, ale jakmile zablbneme, tak hned sedám do křesla, zavírám oči a už jsem na koncertě... :smile: Pro zasmání, ve skladbě Smoke on the water, živý koncert HD na youtube zapískal fanoušek na prsty tak intenzívně, že fakt nekecám, jsem se otočil za sebe, bylo to asi metr za mnou...https://www.youtube.com/watch?v=_rSrrgwYGjo 0:21 čas mazec \m/


Poslal jsem Viktorovi fotky, jednu mám od dveří a druhou z poslechového místa, třetí je ze srandy srovnání s ledničkou :lol:
20190515_230257.jpg
20190515_231359.jpg
zmenšeno.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Rostoun

Příspěvek od Halíř »

Výroba je tretího listopadu 2018,anglofonní národy mají takovou posloupnost datumu,sám mám spoustu zahranicnich výrobků s takovým znacenim. V techničáku (knížce od výrobku) mas rok uvedení do provozu (expedice),tedy 2019,stejne jako u auta.
PavelN
Příspěvky: 71
Registrován: 26 zář 2012 20:14

Re: Rostoun

Příspěvek od PavelN »

Moc gratuluji a jsem moc rád z nadšení z poslechu, které z příspěvků přímo tryská.

Také jsem měl Tannoy. Sice jen Sensys DC2 a slyšel jsem Dimension TD 10 a musím říct, že agilnost, prostorovost a emoce jsou etalonem Tannoy.

Ať radost a nadšení nepolevuje. Moc Ti to přeju. Užij si to :thumbup:
SUPRA LoRad 2.5 Silver Anniversary, Kabelguru Lapp, Pro-ject napájecí lišta, PC, DAC Chord MOJO, Vincent SV 234, Kabelguru Venom bi-wire, Aurum Cantus V3M, Pro-ject Experience, Sumiko Blue Point 2, Firestone Audio Korora.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj kluci,

už je to víc jak 14 dní, co hrají bedýnky u nás doma a říkal jsem si, že mě ta euforie opadne a že nebudu pořád na měkko při některých albech. To se zatím nestalo :lol: No poprvé jsem dnes zkusil dát bedny trochu víc nahlas a hlavně jsem měl konečně čas si s nimi celý den hrát a ustavit je pořádně.

Zvláštní je, že u mě fungují úplně jinak, než je v návodu. Nakonec nejlepší prostor mám tak, když se středy beden (výšek) protínají asi metr za mnou, a bedny mám 40cm od zadní stěny a 100cm od bočních.

Pokaždé mě dostanou ty basy, prostě z nich nemůžu...velká ozvučnice a velký reproduktor to je neskutečný zážitek. Kopák cítím v břiše, všechno je tak neskutečně reálné a hlavně jsou basy přesné, nezkreslené a jsou tam, kde být mají a ne kdy nemají.

Nevydržel jsem to víc jak na 12h na potenciometru to už se fakt nedalo, ale i v tak vysoké hlasitosti žádné zkreslení, nikde nic nevibrovalo ani nábytek ani bedny nic. Všechno čisté a prostě úžasné, koncert v obýváku. Hlavně perfektní je to, že ty bedny hrajou úplně stejně potichu i nahlas. Můžu je poslouchat v noci v klidu, můžu je dát nahlas jak mám náladu a prostor, jsou prostě úžasné.

Pokud by o nich někdo uvažoval, tak to je můj nejlepší kup v životě.

Budu muset sjednotit kabeláž, ale to budu muset našetřit a něco pak vybrat. Co se týká akustiky mě to připadne super, ale počkám co na to kluci až si je poslechnou. Přeci jen mají cvičenější uši :)

Moc děkuji Viktorovi za vložení fotek.

Zdravím všechny a těším se na nějakou akci, kde se sejdeme a pokecáme :smile:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Pěkně se to čte,to nadšení a radost z poslechu :thumbup: Gratuluju a přeju,ať jsi spokojen co nejdéle,pokud možno navždy :lol: ,ale to u hifi snad ani nejde :silent:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Rosťo,
asi se tu všichni opakujeme, ale Tvé nadšení je fascinující a jsem rád, že se podařilo najít tu vysněnou kombinaci. To chceme všichni a ne každému se to podaří, což je vidět podle neustálé obměně aparátu u některých členů. Pokud tohoto dosáhneš, tak už budeš jen shánět a objevovat hudbu svému srdci blízkou.
Fotky jsem trochu zmenšil a potom vložil, popis co a jak jsem už napsal do vlákna "Vkládání fotek přímo na fórum", ale není problém zaslat fotky emailem na mne a já je vložím a klidně do příspěvku, který si již odeslal.

P.S. těším se na poslech.
Mark Levinson
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj kluci,

dneska jsem měl příjemnou návštěvu, tak jsem chtěl ještě jednou poděkovat, že jste se stavili a vypadalo to, že se to i dalo poslouchat :thumbup: a hlavně Pavlovi za zkoušku elektroniky u mě doma.
Zhruba od 17h mi tu hraje nádherný Leben a nečekal jsem, že takový cvrček uhraje Tannoye a že to bude hrát tak perfektně.
Budu se s ním těžce loučit, ale časem se třeba prasátko naplní :roll: .
Euforie z Tannoy vůbec neupadla, naopak, když jsem slyšel kam se můžu s kouzelnými krabičkami od SPEC a hlavně Lebenem dostat, tak se těším, až si to někdy pořídím.

Největší strach jsem měl z místnosti, že to nebude fungovat a jsem moc rád za zkušené uši, že mě moc potěšily, že to není tak tragické a naopak s dekou, otevřenými skříňkami a úpravou za pár korun(kobereček na poslech)to bude hrát jako z praku. (pokud teda nepočítám časem výměnu zesilovače.)

Jinak měl jsem z lampiček takový pocit, že to nebude hrát, ale hodně jsem se s Lebenem mýlil, těch 15W výkonu docela bolí už na 9h na potenciometru a ty basy....bože to je masakr. Čeká mě bezesná noc, ať si to užiju, než jej budu muset vrátit :lol:

Jsem ve stavu, že tady řvu písničku od Chinaski: "Chce se mi řvát jako na lesi, že mám pro tebe postel s nebesy".... =)) už mám v sobě 5 té pivo, tak už se mi i toto líbí :lol:

Hudbě zdar!!!! Jdu na Marilion!!!! ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Taky jsem teď měl půjčenou lampičku a už jsem ji nevrátil :cool: ,takže ti úplně rozumím a to pivko u poslechu taky chválím,vypadá to,že bychom si asi v mnohém rozuměli :oops: :thumbup:
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Rostoun

Příspěvek od tm.watch »

Díky tobě Rosto za včerejší příjemné setkání, poslech a pohoštění.

Na tvé nové repro Tannoy jsem se, zejména po tvých popisech výše, velice těšil. První poslech s tvým aktuálním děleným zesilovačem byl zřejmě poznamenán jeho krátkým zahřátím a ten zvuk mě úplně neuchvátil. Velkým překvapením pro mě bylo připojení "krabiček" SPEC, kdy se vše o mnoho zlepšilo. Další zlepšení následovalo po zapojení zesilovače SPEC. To už byl naprosto v pohodě poslouchatelný zvuk. No ale po zapojení "malého" Lebena teprve Tannoye ožily. Zvuk naprosto parádní a takto bych to mohl poslouchat pořád. Věřím, že si k němu jednou v budoucnu najdeš cestu.

Díky taky Pavlu Diokovi, že přivezl zesilovače, kabely a "krabičky". Je daleko lepší si věci poslechnout ve svých prostorách něž střílet naslepo resp. nakupovat na základě dobře nebo taky "dobře" míněných radách na forech.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Rostoun

Příspěvek od fox »

Ahoj.
Leben a Tannoy jsou kamarádi. Přes léto jsem neposlouchal. Ty jsi mě ale navnadil. Tento víkend má být deštivo, tak asi otevřu dobré vínko a zasednu do poslechovky.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Mark Levinson »

Také se připojuji s díky za pozvání na tuto malou seanci kde bylo nutkání slyšet novou radost Rostouna v podobě nových Tannoy, které poháněl dělený zesilovač ATC do kterého šel signál z CD playeru Naim. Zajímavostí, že v tomto zapojení se nejvíce projevilo zapojení Real Sound Processoru od firmy Spec - RSP-901 EX, to bylo opravdu silně slyšitelné zlepšení. Potom jsme zkoušeli zapojit integrovaný zesilovač Spec kdy zvuk byl slyšitelně lepší než s kombem ATC. Vypadalo jako by měl Spec bedny více pod kontrolou, paradoxně to hrálo nejlépe s malým integrovaným Lebenem, který má papírově nejnižší výkon. Dokonce se u něj nejméně projevoval vliv krabiček Spec RSP-901 EX. Musím souhlasit jak to výše napsal tm.watch, ač nejsilnější zesilovač se kombo od ATC jevilo jako by si s reprosoustavami Tannoy moc nerozumělo. Docela rád bych to kombo slyšel s firemními repro ATC, tam to určitě bude lépe sladěno.
Rosťo, myslím, že červíček je zaset a je jen otázkou času kdy vyměníš stávající zesilovač za Leben, který s Tannoy hraje náramně dobře, ale hodí se k nim i designově.
2019-07-10 16.12.51.jpg
2019-07-10 16.13.09.jpg
2019-07-10 17.35.01.jpg
2019-07-10 17.59.37-1.jpg
2019-07-10 18.30.19.jpg
2019-07-10 18.53.16-1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Yngwie »

Jaký jste tam měli ten SPEC? M3EX? Malý Leben je super :mrgreen: Já bez 901EX na Harbeth nehraju a ani si to už nedokážu představit. Pamatuji se, že jsi říkal, že u tebe neměly krabičky od SPEC žádný vliv. Pro Tannoye bych ale stejně šel do CS-600X.
tm.watch
Příspěvky: 132
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Rostoun

Příspěvek od tm.watch »

On to tu Pavel asi moc nečte, takže snad se nepletu ale byl to SPEC RSA 717 EX. Krabičky RSP-901EX používám taky a u mě to pozitivní přínos má. U Rosti fungovaly perfektně s ATC, ale spolu s Lebenem, ač si to nedokážu vysvětlit, bylo citelně přebasováno. Jinak skoro vždy jakoby plnější/sytější zvuk a lepší prostor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Yngwie »

tm.watch píše:On to tu Pavel asi moc nečte, takže snad se nepletu ale byl to SPEC RSA 717 EX. Krabičky RSP-901EX používám taky a u mě to pozitivní přínos má. U Rosti fungovaly perfektně s ATC, ale spolu s Lebenem, ač si to nedokážu vysvětlit, bylo citelně přebasováno. Jinak skoro vždy jakoby plnější/sytější zvuk a lepší prostor.
Stačí vyměnit CS-300F za CS-300XS. Fko takovou vlastnost má a ne všem repro to udělá dobře.
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Nový Zesilovač

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím všechny hudební nadšence!

Už dlouho jsem tady nic nenapsal a rád bych se podělil o pořádný kus cesty, který jsem za půl roku, co jsem tu nepsal, ušel.

Šílená euforie, radost a nadšení bohužel nebo bohudík, nevím, stále neopadla, právě naopak. V den, co tady byli kluci, sestava nebyla v úplně dobré kondici. Rady jsem si vzal k srdci a začal půlroční maraton hledání toho "pravého zesilovače". Dnes jsem jej našel, ale nebudu předbíhat. ATC předek byl pryč prakticky hned, koncový zesilovač P1 už je v krabici a čeká na nového majitele, který už na něj škudlí, tak jsem rád, že z něj někdo bude mít radost.

Ke konci ATC jsem používal do dnes Myijama labs pasivní předzesilovač. Moc zajímavá hračka, která je ode dneška na prodej...

Doma se mi za půl roku vystřídalo dohromady 17 zesilovačů. Něco ze studií, nejvíc od známých a kamarádů z práce a okolí, prostě co se dalo.

Víte, co je na těch Tannoy to nejvíc kouzelného? Jednou za půl roku je nutné je natřít voskem, zaprvé chytly tak neskutečně úžasnou barvu, voní jako medová svíčka a ta největší pecka, že se konečně!!!rozehrály...půl roku intenzívního hraní a zhruba v průběhu Vánoc jsem dělal rodině snídani při Janis Joplin a říkám si, ona zpívá nějak moc blízko mě, nějak moc živě, ona tady snad je :lol: Zvuk nových a rozehraných Tannoy je tak odlišný a tak perfektní, že mi to vyrazilo po půl roce opět dech.

Po návštěvě kluků jsem se zamiloval do malého Lebena, začal jsem na něj šetřit, jenže mám 1,5 ročního syna a je fakt hodně zvědavý a spálil by si prstíky o lampy. Vyzkoušel jsem toho fakt hodně, kdyby měl někdo zájem o radu, tak moc rád pomůžu. Protože upřímně bez pomoci lidí tady bych k tomu fakt nedošel. Vím teď celkem přesně co Tannoy potřebují, aby vykvetly.

Tímto chci poděkovat MARovi a MARK Levinsnovi :thumbup: bez Vás kluci bych toho nedosáhl! Samozřejmě taky velká pomoc a veliké díky Valdovi z Havířova a studiu Tykon za zapůjčení Audie. Odborníci a super lidi na svém místě!

Mimochodem Audia FL Three S byla v mém hledáčku s Tannoy fungovala báječně.

A teď k dnešnímu konečnému zpožděnému Vánočnímu dárku....od 16h hraje doma .... skoro 25kg součástek... v podobě Cambridge Audio EDGE A...

Teď přichází ta pořádná euforie, radost, a přiznám se i slzy... právě dnes se obyčejnému klukovi z vesnice splnil klukovský sen...odmalička jsem miloval hudbu, ale teď mám doma opravdovou hudbu se vším všudy s emocemi, zábavou, drivem s chutí stále víc a víc a hlasitěji a další a další CD vím , že nebudu minimálně tři dny spát, beru si dokonce i dovolenou v práci, nemůžu to rozdýchat...

Po prvních pěti minutách poslechu jsem věděl, že to je to pravé ořechové...sedlo si to jako "autocenzura" na nočník. Dokoce i žena, která mému koníčku moc neholduje, říká, že to hraje fakt dobře a vypadá to dobře. Žádné desítky krabic a kravin, jeden pořádný zesilovač a CD víc k radosti z hudby nepotřebuji.

Už hraje 6 hodin v kuse, rozehrává se docela rychle respektive mě to už stačí, to je ten zvuk, který jsem hledal, to je ta souhra beden a zesilovače...a bude to hrát ještě lépe...

Pro mě je to velká investice a rozhodně poslední hledání a modlím se a doufám, že bedny a zesilovač budou hodně dlouho fungovat a třeba je podědí můj syn. Ode dneška nemám potřebu už nic řešit, kabely úplně pouštím z hlavy je mi to celkem jedno, vyrobil jsem si všechny sám, mám z toho radost. Mažu z prohlížeče všechny hifi servry, mažu všechny uložené recenze. Teď se můžu věnovat naplno hudbě, kterou tak miluju, kupovat CD a užívat si koncerty nemusím už řešit, že to hraje divně, že tam něco chybí, není to ono, prostě a jednoduše to hraje tak úžasně, že to budu dlouho rozdýchávat :shock:

Jdu se ponořit do světa hudby.

Děkuji Všem, jste báječní!
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Urbino »

Jak to čtu tvé usili najít pro sebe svaty gral, se naplnilo. Velká gratulace. :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Rostoun

Příspěvek od PítrsPraha »

Velká gratulace :clap: , z Tvýho psaní čiší čirý nadšení, tak ti přeju, aby vydrželo co možná nejdýl - předpoklady k tomu se svým železem máš víc než poctivý :thumbup: .

Přesně o tomhle je hifi a vlastně jakýkoliv koníček provozovaný s chutí a vášní - aby přinášel radost, nadšení, uspokojení, spoustu příjemných chvilek :thumbup: .

Užívej, poslouchej :smile: .
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Yngwie »

Gratulace. Zajímavá volba. Můžeš jenom tak ze srandy postnout, co vše jsi měl možnost v klidu v domácích podmínkách testovat?
Bond 007 alias Monte

Re: Rostoun

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Myslím, že ještě z daleka neslyšíš co dokáží Tannoy :cool: . Sice pod bednami už něco máš, ale zkus tohle a bez žuly :arrow: https://www.ebay.de/itm/OEHLBACH-Air-Ab ... 35d80653e7
J@nik

Re: Rostoun

Příspěvek od J@nik »

Tie Tannoye su nadherne. Mas to super. Chcel by som sa ale opytat. Ten koncak, ktory spominas pouzivas v kombinacii s akym preampom? Dakujem vopred za info.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Rostoun

Příspěvek od pajuna »

Je videt, ze se posouvas ve zkusenostech :thumbup: . Ja mel dokonce v uvaze je poridit do obyvaku do druhe sestavy, ale dopadlo to zatim jinak.
Jen muj maly skromny dotaz - jestli se dle foto nepletu, vypada to na Leben 300xxx ?! Hraje to moc pekne, ale me to nekontrolovalo basy ani u stihlych JMR, pri zkusebnim dvoudennim provozu. Vazne tim prckem chces krmit ty Tannoy krabice?
Tak trochu citim neco podobneho mezi radky od yngwie, ale mozna se mylim :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Nový Zesilovač

Příspěvek od Mark Levinson »

Rostoun píše: 08 led 2020 22:08 Tímto chci poděkovat MARovi a MARK Levinsnovi :thumbup: bez Vás kluci bych toho nedosáhl! Samozřejmě taky velká pomoc a veliké díky Valdovi z Havířova a studiu Tykon za zapůjčení Audie. Odborníci a super lidi na svém místě!
Děkuji Všem, jste báječní!
Rosťo,
gratuluji ke (snad?) konečnému řešení a zároveň děkuji za vyseknutou poklonu. Těch rádců při výběru bylo určitě víc a upřímně řečeno nebylo to s Tebou lehké, výběr přístrojů a nadšení pro určitou značku se někdy měnil rychleji než počasí =)).
Ne, teď vážně. Všichni to známe, pro výběr rozhoduje mnoho okolností. Když je aparát v obýváku, tak kromě zvuku rozhoduje i design. Hifi se musí líbit manželce, odkryté lampy nejsou vhodné k malým dětem atd., atd..
Tvé nadšení je naprosto fascinující, přinést domů nový zesilovač, poslouchat celou noc, druhý den si vzít dovolenou, poslat manželku s dětmi k rodičům a zase celý den poslouchat..... :thumbup:
Možná by se hodila i nějaká fotka, protože z Tvého nadšeného příspěvku není asi všem jasné jaký jsi koupil zesilovač.
Mark Levinson
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Rostoun

Příspěvek od jimmi »

Ja som sa dočítal že Cambridge Audio EDGE. :cool:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Rostoun

Příspěvek od YamahaMan »

Rosťo gratulujem!
Ten Cambridge Audio EDGE A vyzerá SUPER a urćite aj tak hrá.
Osobne som ho nepočul ale čital som recenziu na hifi-voice...
:thumbup:
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Rostoun

Příspěvek od YamahaMan »

Ps.: Mimochodom, dobre si to načasoval.
Som si všimol, že dnes máš výřočie od Tvojej registrácie! :clap:
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Rostoun

Příspěvek od WaVe_99 »

Tohle vlákno je fakt radost číst. O tom to všechno je. O radosti a o hudbě. Rostoun - děkuji ti a ať máš pořád stejnou radost při poslechu. Mám to podobně :-)
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

pajuna píše: 09 led 2020 15:03 Je videt, ze se posouvas ve zkusenostech :thumbup: . Ja mel dokonce v uvaze je poridit do obyvaku do druhe sestavy, ale dopadlo to zatim jinak.
Jen muj maly skromny dotaz - jestli se dle foto nepletu, vypada to na Leben 300xxx ?! Hraje to moc pekne, ale me to nekontrolovalo basy ani u stihlych JMR, pri zkusebnim dvoudennim provozu. Vazne tim prckem chces krmit ty Tannoy krabice?
Tak trochu citim neco podobneho mezi radky od yngwie, ale mozna se mylim :smile:
Ahoj,

napíšu níže dle dotazu jaké zesilovače jsem měl doma, Leben 300XS na ty velké Tannoy vůbec nestačil, jen jsem ho zkoušel doma.

R.
20200109_184540.jpg
20200109_184604.jpg
20200109_184752.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Zdravím po bezesné noci,

už poslouchám přesně 27h a 35min v kuse a pokud nedostanu infarkt, tak budu poslouchat dál... pár fotek jsem poslal Mark-Levinsnovi, nejde mi tady vkládat fotky, asi je to firemním NTB, kde nemůžeme sdílet soubory.

Yngwie se ptal na zesilovače:

Měl jsem 10 starších, co jsem posbíral po rodině, Espritové Sony TA-F300ES, Technics s VU metry SU-A1000M2 a jednu Yamahu nemůžu najít jakou konkrétně. Nejlépe hrál Technics a Krell, ale jsou to staré stroje, mají úžasný pohodový retro zvuk, pak to byly starší HK, Onkyo, Pioneer, Novější Denon 1600, NAD 375 BEE, NAD 3020 ten digitál a poslední a nejlepší Krell KAV 300i to byla největší pecka...

Novější dle zvuku: Leben 300XS - perfektní, ale nestačil na ně, SPEC 717 - mnohem lepší jak Leben, lepší kontrola na basech,vynikající zesilovač. Yamaha AS-2100 překrásný zesilovač, ale zvukově mě nebavil, Primare I22 - digitál si s Tannoy moc nerozuměl, ale zvukově lepší byla Yamaha.

Tři favorité:

- Audia Flight FL Three S - úžasný, báječný, zábavný, koupil bych ho s klidem, jenže jsem si řekl, vydržel by mi 2,3,5,10 let? - proto jsem připlatil a koupil definitivní řešení, prostě konečnou, časová a finanční úspora nevyčíslitelná ( určitě by mě to časem hlodalo...)
- starší Accuphase E-210 nestačil, kontrola na basech nic moc, příjemný zvuk, trochu sladší
- starší Luxman 550AX - je to ten starší model, za mě prostě super zesilovač, ale na ten rock moc ne, výkonově nestačil

Edge A bych pasoval dle poslechu zatím jak hraje a jak jsem slyšel jiné stroje něco mezi novým Luxmanem 550AX a 505 UX a něco ještě k tomu, hlavně neskučená pohoda a kontrola nad reprodukcí. Podle mě super kup, super zvuk... ^:)^
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Rostoun

Příspěvek od Yngwie »

Nenapadlo by mě, že cestu ukončíš cestu Cambridge Audio, ale asi to musí fakt hrát dobře. Osobně jsem si myslel, že zakončíš u něčeho jako Leben CS-600X, SPEC RSA-M3EX/M99 nebo Accuphase E-380/370. No každopádně užívej hudby každý den a těš se z výběru :mrgreen:
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Yngwie píše: 09 led 2020 20:18 Nenapadlo by mě, že cestu ukončíš cestu Cambridge Audio, ale asi to musí fakt hrát dobře. Osobně jsem si myslel, že zakončíš u něčeho jako Leben CS-600X, SPEC RSA-M3EX/M99 nebo Accuphase E-380/370. No každopádně užívej hudby každý den a těš se z výběru :mrgreen:
Mě upřímně taky ne, chtěl jsem hodně toho Lebena 600ku nebo něco od Accuphase,jenže když srovnáš poměr/cena/výkon a fakt si to poslechneš, tak není co řešit.

Fakt nevím, co víc bych si jen mohl přát. To se musí slyšet. Teď už to je 31 hodin non-stop hraní, už jsem poslechl 1/3 všech mých CD, když hraju z PC soubory v DSD kvalitě, tak se CD samozřejmě může jít zahrabat.

Můj profil jsem tady založil vyloženě kvůli pomoci s kvalitnější hudbou u mě doma. A taky pro fandy značky Tannoy - nejbáječnějších skoro až legendárních beden, které jsou vyloženě pro srdcaře. Ještě jednou moc děkuji všem tady, jste super lidi, našel jsem tady kamarády, dověděl se takovou spoustu rad a informací. Poslechl si skvělé a vyladěné sestavy a jako třešinku na dortu mám doma něco, na co jsem fakt hrdý. Těším se, až mi kluk řekne: "Tati ty tvoje almary hrajou fakt dobře"...

Přátelé a kamarádi svatý hudební grál byl nalezen... (pro má ouška)

Největší poklonu jsem dnes slyšel od své úžasné ženy: " Cože ty jsi nespal, smrdíš, běž se vykoupat, ale hraje ti to vážně skvěle...."

Už fakt nemůžu, jdu spát, nechám to potichounku hrát a hned ráno, jak rozlepím oči, tak si jdu sednout a vychutnávat další a další CD.

Dobrou noc přeji!
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
T101
Příspěvky: 201
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Rostoun

Příspěvek od T101 »

Rostoun
Číst tvé příspěvky je pohlazení hifistovi duše :thumbup:
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
dr.fish
Příspěvky: 329
Registrován: 05 lis 2018 17:56

Re: Rostoun

Příspěvek od dr.fish »

Jojo. Sdílet radost ze života, to mně taky baví...jen tak dál :thumbup:
OPPO 105DCaseaMkII., PRIMARE BD32Casea, CXU, Pannde PD-6 Elite, Cineultra V204
PRIMARE SP33Casea, 4xCAMBRIDGE 851WCasea, hlavní B&W 803D2, centr B&W HTM2D2, zadní B&W 804D2, sub 2xREL Britannia B1,TV Panasonic TX-65JZ2000E
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Rostoun

Příspěvek od DK76 »

Velmi zajímavá kombinace :eek: , sto lidí sto chutí, hlavně že jsi spokojený :thumbup: a vybral jsi si podle svých uší :clap: . Nejdůležitější ale je to, že jsi u konce své cesty a teď už jen hudba a radost z ní :thumbup: :clap:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Nejlepší je ta vystavka pandulaku na prave hromobedne. :shock: =))
Odpovědět