Rostoun

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rostoun

Příspěvek od Tinariwen »

Televízor by som dal na stenu a ten zosik ATC vybral spod skrinky, prípadne keď sa ti uvoľní priestor po telke usporiadal aj komponenty trochu inač ...
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Teraz, keď vidím Tvoje fotky, tak ako som Ti písal, mám veľmi podobnú miestnosť: na strope trámy s doskovým stropom, podobná podlaha (ja mám borovicovú palubovku), podobný rozmer, podobné sedenie. Dokonca aj krbovú pec mám podobnú a rovnako umiestnenú. Ja by som v Tvojej izbe riešil nasledovné:
1. odstrániť skrinky z rohov, alebo aspoň vybrať sklenné výplne (to je pre akustiku "zabijak")
2. bedne by som viac vysunul do priestoru (miesta máš dosť) a podľa sedenie by som ich dal cca 0,5m od seba (ale je to iba môj odhad)
3. rušivým prvkom je aj veľká plocha televíznej obrazovky medzi bedňami. Viem, že asi bude problém premiestniť TV, ale čiastočne sa to dá
vykompenzovať difúznymi panelmi okolo TV. Sú aj pekné, ktorí Ti dotvoria interiér a zároveň Ti zachovajú vidiecky štýl.
4 Neviem, čo to máš pod rackom, ale ak je o koncový zosilňovač, tak horšie miesto si ani nemohol nájsť.
5. Závesy, ktoré tam máš sú z akustického hľadiska nanič. Musia byť hrubšie, najlepšie tzv. back coated.
6. Na voľnú stenu vedľa krbu by som umiestnil knižnice bez presklenia, pokiaľ nechceš riešiť rôzne absorbéry a difúzory a chceš si zachovať vzhľad
obývačky.
Je to iba môj návrh. Nechcem Ti zasahovať do Tvojho a manželkinho estetického cítenia. Píšem to podľa seba a tí, čo u mňa boli vedia, že mám veľmi dobrú akustiku prakticky bez použitia akustických prvkov. Napriek tomu však aj najmenšie posunutie reprosústav mi zvuk zmení. Môžem Ti povedať, že to bolo naozaj veľmi dlhé "hranie sa", kým som našiel správne miesto. Aj posun o 10cm bolo počuť. Aj my máme dom ladený v sedliackom štýle. Knižnice, stolíky a pod. som si vyrobil sám na mieru a knihy - to je doména mojej manželky. Píšem to ako doplnenie môjho predchádzajúceho príspevku, že vzájomné záujmy sa vždy dajú zladiť a vždy sa dá nájsť kompromis. Prajem Ti veľa trpezlivosti a jednu radu si dovolím Ti dať: nevyhadzuj peniaze za novú aparatúru, pokiaľ si nevyriešiš akustiku. Môže sa stať, že vyhodíš "do vetra" kopec peňazí. Akustika je podľa mňa 70% úspechu. A ty máš na dobrú akustiku tie najlepšie predpoklady.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
pulenej
Příspěvky: 94
Registrován: 12 zář 2012 21:38

Re: Rostoun

Příspěvek od pulenej »

Ten konec P1 se vůbec nehřeje na zemi mu vadí akorát prach, jinak podle fotek je to akustický peklo tzn vše jen ne zatlumena místnost, zatleskej si a otestuj pohazením prosteradel nebo větších dek po těch skříních a uslysis rozdíl
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Rostoun

Příspěvek od loner »

Podle prvního příspěvku jsem myslel, že máš vlastní poslechovku.
Ale podle fotek je to zas " jen " obývák. To je dosti problém jak upravit akustiku.
Vlastní zkušenost.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

jupol píše:
sonofstars píše:Rostoun

Ad akustika, me otevrelo oci az tohle video a pak jsem to pochopil. %-(

https://m.youtube.com/watch?v=9DnI6xaToXk
Mám dojem, že v tej skúšobni po nalepení penových prvkov vyriešili akurát len dozvuk miestnosti...
Tim bylo mysleno, jak moc se meni poslech pri akustickych upravach.
Ne, ze tohle je supr reseni.
Reseni ukazane na videu neni delane na hifi.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rostoun

Příspěvek od PavelDosko »

sem se ti asi (dle fotky) velke Tannoy "nevejdou"
neni placka, neni highend
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

zatleskej si a otestuj pohazením prosteradel nebo větších dek po těch skříních a uslysis rozdíl =)) =)) =))

A DOST!
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Rostoun

Příspěvek od adrian »

Ahoj Rostoun,
ber to vsetko len ako moj nazor.
Myslim si,ze predat Harbeth a kupit Tannoy (40% ceny Harbeth),pri vsetkej ucte,urcite su to vyborne bedne,ale vo svojej kategorii,nebol najlepsi napad a dost si na tom asi i stratil.Ze si s nimi viac spokojny ako so SHL5 Plus, ma navadza sa zamysliet nad tym,ze co vlastne na zvuku preferujes. Nemyslim si,ze si si po kvalitativnej stranke polepsil. Dalej Harbeth maju objem okolo 60L,Tannoy tak 48L. Polepsil si si v citlivosti a to z 86 dB na 91dB. Mozno stacilo vyskusat Harbeth so silnejsim ,kvalitnejsim zosilnovacom popripade inym v tej istej kvalit.hladine alebo ked uz menit bedne tak sa pokusit zachovat spomynanu kvalit.hladinu,pricom si to pytalo zmenu smerom vyssie a menit za nieco s vyssou citlivostou. Pocuvas v blizkom poli. Skusal si laborovat i s posluchovym miestom? Do akej miery si skusal menit umiestnenie Harbeth pred predajom?
Myslim si,ze velke Tannoy su zbytocne. Mozno bude stacit rada Definition.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Vena
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2016 11:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Vena »

DC 10 Ti nabízejí třeba tady https://www.l-e.cz/tannoy-definition-dc10-ti
I když za nesmyslnou cenu. A bassreflexy se dají ucpat.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Tady je ma za pulku ceny https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... lnut-lesk/

Ale v jeho obyvaku a na tom zesilovaci to bude jeste vetsi pruser!!! :roll:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Vena píše:DC 10 Ti nabízejí třeba tady https://www.l-e.cz/tannoy-definition-dc10-ti
I když za nesmyslnou cenu. A bassreflexy se dají ucpat.
Ucpat basreflexy mi osobne prijde upravovat repro tak, jak nebylo navrzeno (a namereno). Chapu, ze je to kompenzace akustickeho problemu v mistnosti.
Ale je to asi skoda ne? Koupit si napr. sportak a dat si tam omezovac vykonu. :thumbdown:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Jirka33 píše:Tady je ma za pulku ceny https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... lnut-lesk/

Ale v jeho obyvaku a na tom zesilovaci to bude jeste vetsi pruser!!! :roll:
To asi ano. Ligove bedny 100-200tis, ale limitem bude zelezo a akustika mistnosti.
Da se s tim pracovat. Akustika se da poladit i decentne. Napriklad NA ma na zdech hezke akusticke panely a obyvak tim netrpi. Sly by i k tobe.
Cekej, ze te to zelezo bude v pomeru k tem bednam stvat.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Upravit takovou místnost aby to zůstalo v tom stylu jaky se líbí majitelům bude ořech! :sad:
Z lepším zesilovacem přibudou basy, ovsem ta mistnost je totálně znehodnoti. Vyresil bych nejak akustiku, az pak řetězec zeleza a beden.
Vena
Příspěvky: 7
Registrován: 10 led 2016 11:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Vena »

sonofstars píše:
Vena píše:DC 10 Ti nabízejí třeba tady https://www.l-e.cz/tannoy-definition-dc10-ti
I když za nesmyslnou cenu. A bassreflexy se dají ucpat.
Ucpat basreflexy mi osobne prijde upravovat repro tak, jak nebylo navrzeno (a namereno). Chapu, ze je to kompenzace akustickeho problemu v mistnosti.
Ale je to asi skoda ne? Koupit si napr. sportak a dat si tam omezovac vykonu. :thumbdown:
Ty ucpávky jsou součástí beden jako příslušenství a podle návodu se mají použít, když jsou bedny u zdi míň jak metr.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Rostoun

Příspěvek od F2014 »

Vena píše:DC 10 Ti nabízejí třeba tady https://www.l-e.cz/tannoy-definition-dc10-ti
I když za nesmyslnou cenu. A bassreflexy se dají ucpat.
.. a tady je podobný kousek z druhé ruky https://www.amarockstudio.cz/doprodej
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

To budou ty samé :thumbup:

Ale radeji bych sel do Wilson Benesch A.C.T.
F2014
Příspěvky: 528
Registrován: 05 zář 2014 14:02

Re: Rostoun

Příspěvek od F2014 »

To budou ty samé :thumbup:
Ale radeji bych sel do Wilson Benesch A.C.T.
A jo, koukám, že v dřívějším příspěvku píše Rostoun, že si je byl dokonce poslechnout v Kopru. WB A.C.T. jsou výborné repro, měl jsem je pár let doma a později i C60, ale nerozuměly si s mým Naim Superuniti. O výkonu to nebylo - s monobloky RIAudio v "Áčku" to hrálo lépe. Ty WB hrají trochu "neochotně" a musí se k nim vybrat odpovídající zesík. Ty Tannoy jsem slyšel na návštěvě hrát z mých koncáků RiAudio a z integrovaného Vincenta (nevím model, cena kolem 70 000 za nový) a jejich projev mi připadal více "agilní". Ke kompromisnější elektronice bych spíše zvolil Tannoy.
PC Audio + lineární PSU HDPlex + Metronome DSS + Metronome c|AQWO + integrovaný zesilovač Vitus audio SIA-025 + TAD Evolution One + doplňky a kabeláž Nordost (Tyr2, Valhalla2, SortKone, SorfFut, QB8, QKORE1)
Naim Superuniti + KEF RDM One
LudowitKypanr
Příspěvky: 24
Registrován: 08 led 2013 19:14

Re: Rostoun

Příspěvek od LudowitKypanr »

Už tady nemůžu číst jak většina z Vás Rostounovi haníte poslechovku. Má spoustu nábytku, kuchyň, dřevěnou podlahu a dokonalý strop. Akustiku místnosti na basech nejvíce tvoří materiál zdiva a rozměr místnosti. Do prostředí 40m bych šoupl i větší bedny.

Co bych za takovou místnost dal. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Rostoun

Příspěvek od PavelDosko »

nikdo nic nehani, jen to neni zatim na poslech moc vhodne usporadani ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rostoun

Příspěvek od Frogyman »

Rostoun
Doporučil bych ti výlet kousek za Břeclav za Aretaxem. Tvoje místnost na fotkách vypadá úplně jako klon toho, co má on a taková návštěva Ti otevře oči a bude mít 1000x větší přínos, než teoretizování u PC.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

adrian píše:Ahoj Rostoun,
ber to vsetko len ako moj nazor.
Myslim si,ze predat Harbeth a kupit Tannoy (40% ceny Harbeth),pri vsetkej ucte,urcite su to vyborne bedne,ale vo svojej kategorii,nebol najlepsi napad a dost si na tom asi i stratil.Ze si s nimi viac spokojny ako so SHL5 Plus, ma navadza sa zamysliet nad tym,ze co vlastne na zvuku preferujes. Nemyslim si,ze si si po kvalitativnej stranke polepsil. Dalej Harbeth maju objem okolo 60L,Tannoy tak 48L. Polepsil si si v citlivosti a to z 86 dB na 91dB. Mozno stacilo vyskusat Harbeth so silnejsim ,kvalitnejsim zosilnovacom popripade inym v tej istej kvalit.hladine alebo ked uz menit bedne tak sa pokusit zachovat spomynanu kvalit.hladinu,pricom si to pytalo zmenu smerom vyssie a menit za nieco s vyssou citlivostou. Pocuvas v blizkom poli. Skusal si laborovat i s posluchovym miestom? Do akej miery si skusal menit umiestnenie Harbeth pred predajom?
Myslim si,ze velke Tannoy su zbytocne. Mozno bude stacit rada Definition.
Ahoj, ano máš pravdu, mrzí mě to doteď, projel jsem na nich hodně peněz a nejhorší na tom je, že si je vzal překupník, který je dál poslal někam do zahraničí a dluží mi za ně ještě část peněz, bylo to bez smlouvy, jsem hold hodný debil. Všem věřím a tak dopadám...

Každopádně před tím jsem opravdu intenzívně 3 měsíce zkoušel všechny možné pozice a co bylo zvláštní, tak basy, které nebyly v obýváku, tak ty byly u malé v pokojíku na druhém konci baráku. Dunělo to u ní, jako bych byl zavřený uvnitř bedny. Nikdo mi nebyl schopný s nima pomoci, prostě do místnosti nesedly. Jediná jakš takš vhodná pozice byla 2m od zadní stěny a po 1m od bočních, jenže to je nereálné. Prostě basově nějak nestačily, Harbeth asi moc na rockovější hudbu nejsou. Ty fotky to trochu zkreslují, ale každá bedna je 1m od boční stěny a za každou bednou je přesně 50cm místa. Mezi bednami je 220cm a já od nich jsem cca 2,6m. Tannoy oproti Harbeth drží basy v místnosti. Jinak, kdybych ten obdelník podělil, tak zhruba 4,5x4m je obyváková část, pak je jídelní část 2x2,5m, pak je stěna zúžená, protože je vložená do kuchyně část koupelny a kuchyň je 2,6x2,6m takže to není pravidelný obdelník, ale vzadu se postupně dvěma prolisy zúžuje s vestavěnou spíží.

Ač je to asi neuvěřitelné, tak to hraje dobře, otázka je, jestli já nemám tedy hudební hluch :) nevím mě se to tak líbí, ale ty basy bych chtěl důraznější a hlavně fyzicky cítit, což se projeví až hodně nahlas.

Jinak šetříme, ale na zdi vedle kamen bude velký dřevěný obraz s velkým rámem, který boční zvuk rozbije a na pravé straně bude čtecí křeslo pro ženu. Telku cheme na zeď a ten konec na zemi je vytuněný tak, že do TV stolku jsem vyvrtal velkým vrtákem na dřevo díry a do něj vložil čtyři PC větráky a teplý vzduch odvádím zadem za televizí, stejně zezadu mám chlazen i zesilovač a CD. Jinak napájecí kabely jsem si vyráběl sám(stíněné, hvězdicová geometrie, kvalitní koncovky), trochu bastlím do elektriky po dědovi a Tannoy jsem trochu vytunil tak, že jsem veškerou kabeláž uvnitř vyměnil za kvalitní repro kabely Van Damme, koupil jsem špulku na Hifi Bazaru, změna to byla zajímavá. Tannoy jsem více vytlumil ovčí vlnou a spodek beden hezky vyložil taky. Nelezl bych do beden jen tak, ale švagrové malé se podařilo prupiskou promáčknou oba výškáče, tak jsem musel objednat nové :( tak když jsem odmontoval repráky, tak jsem je trochu vylepšil. Bas se výrazně zpřesnil a nestalo se nikdy( a je jedno jak nahlas), že by to dunělo nebo to dělalo nějaké rezonance v místnosti. Pod bedny jsem koupil žulu a ta je podložená pásem z pásoviny z šachty od táty :)

Celou sestavu, co vidíte jsem si pořídil letos na jaře, bylo to za poslední peníze, co zbyly ze stavby domu, tak budu muset ještě zamakat na akustice. Nevím, kdo to umí měřit.

Děkuji za rady, zkoušel jsem tleskat, řvát, dupat, házet deky na skříně, na telku, dokonce jsem dotáhl koberec od děcek z pokoje a já to nechápu, ale necítím žádný rozdíl. Připadám si jako blbec, ale fakt nic :D Jediný rozdíl ve zvuku a to výrazný byl, když jsem bedny vytáhl na 2m od zadní stěny, sranda je, že jsem už musel sedět na lavici v jídelní části a změna to byla taková, že prostor byl víc 3D, ale basů markantně ubylo a našel jsem je až v kuchyni. Škoda, že jste to neviděli, protože to vypadalo fakt směšně.

Zkusil jsem pak dát bedny dle rady pana Navrátila na tu delší stranu, tak to už bylo jiné kafe. Tak, že jedna byla vedle kamen a druhá u skříně s CD, stály kolem sedačky. Hrály fakt skvěle, prostor se mi zdál lepší, ale basy pořád stejné jako, když poslouchám normálně. Tak já už fakt nevím.
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Rostoun

Příspěvek od Rostoun »

Ještě jsem zapomněl dodat, že jsem nikdy u pravého "Hifisty" takhle doma nebyl, tak ani vlastně nevím, jak to má třeba správně hrát. Byl jsem 2x ve špalíčku a 2x u Petra v Kopřivnici a 1x u pana Valdemara.

U pana Petra to hraje prostě dokonale, tam jsem poprvé slyšel DC10T moc pěkné a hlavně ty velké Kefy to byl masakr(i cenový). Smekám před ním, byl to zvukový orgasmus :D Jenže i když hudbu vážně miluju a jsem do ní blázen, mám moc rád Hifi, tak upřímně na to asi nikdy mít nebudu. Já vím, že sestava třeba za milion vykouzlí úsměv na rtech, a když to někdo umí složit a dobře postavit do místnosti, klobouk dolů.

U pana Navrátila ty Eatony mi hrají v hlavě dodnes s tím Acuphase to bylo tak perfektní, ale zesák za 600tis a bedny za 130... to je pro mě nedostupné.

Pokud je to tak, že za rozumné peníze nejde vymáčknout dobrý zvuk, který hledám. (To co už mám+ jen takový ten 80"tkový pořádný bas, jestli mi rozumíte) tak to asi prdím a jsem asi na to zelenáč, nemám sluch a prodám to a koupím si magič z bazoše :lol:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Rostoun

Příspěvek od sonofstars »

Tak se tim Rostoune tolik netrap. Co kdyz casem zjistis, ze tebou postradany charakter zvuku byl vlastne pribarveny a nikde jinde takovy neni, protoze ostatnim to hraje presneji. ~x(

Ja to tak mel. Libilo se mi jak mi to hraje, bass jak remen. A pak jsem chodil po navstevach a po studiich a zjistil jsem, ze mi to hraje jinak nez u jinych. A casem jsem zjistil, ze jsem to mel hodne prebarvene do basu na ukor stredu. Jinde to bylo nakonec vzdy lepsi nez doma.

Ale to nemusi byt tvuj pripad. Hluchej taky nebudes. Neprodavej - uzivej hudby :thumbup:

Poslechni si par sestav, zastav se klidne v Praze. Odkud jsi ty?

Ps. vytunit si sam repro - klobou dolu. :thumbup:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Vymeň žulu pod bedňami za betón, pieskovec, prípadne mramor (v Hornbachu betónová dlažba 500x300x50 mm stojí cca 4€) a budeš mať aj basy.
Žula veľmi rezonuje a "stenčuje" basy.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Tu Aretaxovu radu s podlozenim repro vyzkoušej,poradil mi to samé asi před půl rokem,vyhodil jsem z pod repro žulu,dal beton a nestačil jsem se divit :thumbup:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

LudowitKypanr: To chce klid, nikdo mu poslechovku nehani, jelikoz zadnou bohužel nema, ma hifi v obýváku. Neco s tím udělat lze, ale nikdy to nebude ono. Řešení je snadné, sluchátkova sestava!
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Jirka33 píše:LudowitKypanr: To chce klid, nikdo mu poslechovku nehani, jelikoz zadnou bohužel nema, ma hifi v obýváku. Neco s tím udělat lze, ale nikdy to nebude ono. Řešení je snadné, sluchátkova sestava!
Bllbosť. Má veľmi slušnú miestnosť. Tú izbu by mu kde - kto "závidel", naozaj stačia malé úpravy. A pozor! horšie je pretlmiť ju, ako nedotlmiť. Skoro všetci máme hifi v obývačke.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

-Skoro všetci máme hifi v obývačke- Jo a proto nikdy nepochopíte jak dokáže vaše Hifi sestava zahrát. Tu místnost a závidět. Děláš si srandu?
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

Staci male úpravy jo? :lol: :clap: Ok, at zacne stropem a da tam difuzer alespon 2x2 metry.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Rostoun

Příspěvek od Frogyman »

Jirka33
nestresuj... Možná se budeš divit, ale opravdu drtivá většina členů (co mohu soudit z četných návštěv a osobních konzultací) nemá vlastní poslechovku a řeší vše v rámci obýváku. A právě třeba sestava a prostor u Aretaxe je vzorným příkladem toho, že není nutné poslouchat v krápníkové jeskyni nebo v přetlumeném "studiu", protože se vše se dá akustika vyřešit přirozenou cestou pomocí knihoven a vhodně rozmístěného nábytku.
Mimochodem za mne - poslech u Aretaxe hodnotím mezi TOP 5, které jsem měl možnost v domácích podmínkách slyšet.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Bond 007 alias Monte

Re: Rostoun

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Já bych začal oddělením kuchyně :cool: , spojeno z kuchyní, taky převzato z Ameriky :lol:
yaponskij-stil-v-interere-kvartiri-osobennosti-oformleniya-modnogo-dizajna_2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Rostoun

Příspěvek od Jiri »

Rostoun
Ta místnost nění špatná, bedny jsou umístěné symetricky a obrovskou výhodu máš v tom dřevěném stropu protože narozdíl od "moderně" zařízených obýváků by ti do tvého pěkně pasovali dřevěné (smrk) difuzory jako třeba u člena Lachim viewtopic.php?f=44&t=5531&start=120. Opravdu fungují skvělě a do "rustikal" stylu obýváku krásně zapadnou.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Bond 007 alias Monte

Re: Rostoun

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Je tady přes třicet vláken a zkušeností o akustice, malá pozornost :arrow: http://www.acoustic.ua/forms/calculator1.en.html

Osobně si myslím, nejlepší poslechovka je u Fouse :clap: , ale takovou možnost nemáme.
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rostoun

Příspěvek od Tinariwen »

Jiri píše:Rostoun
Ta místnost nění špatná, ......by ti do tvého pěkně pasovali dřevěné (smrk) difuzory jako třeba u člena Lachim viewtopic.php?f=44&t=5531&start=120. Opravdu fungují skvělě a do "rustikal" stylu obýváku krásně zapadnou.


Tie smrekové difuzory su pekne,predpokladam že ide o rozmer 60 x 60 cm...ale kto ich bežne vyrába ?
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
Uživatelský avatar
Tinariwen
Příspěvky: 318
Registrován: 01 led 2013 12:33

Re: Rostoun

Příspěvek od Tinariwen »

zabiny007 píše:Jirka33
nestresuj... sestava a prostor u Aretaxe je vzorným příkladem ... se dá akustika vyřešit přirozenou cestou pomocí knihoven a vhodně rozmístěného nábytku.
Mimochodem za mne - poslech u Aretaxe hodnotím mezi TOP 5, které jsem měl možnost v domácích podmínkách slyšet.
Keby sme poprosili Aretaxa vložiť fotku ,aspon strop... :angel:
ATC SCM50 ASL,ATC CDA2 MkII
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Skúšam to, ale vymenili mi v PC hardwear a v sekcii úprava fotiek si nechce zapamätať ich úpravu. Fotky, čo nafotím sú príliš veľké a nedajú sa sem umiestniť. Musím sa s tým pohrať a potom ich sem vložím.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
JAPEX

Re: Rostoun

Příspěvek od JAPEX »

aretax píše:Skúšam to, ale vymenili mi v PC hardwear a v sekcii úprava fotiek si nechce zapamätať ich úpravu. Fotky, čo nafotím sú príliš veľké a nedajú sa sem umiestniť. Musím sa s tým pohrať a potom ich sem vložím.
Poradím systém pro počítačové analfabety (jako jsem já): udělej fotku (nebo i víc) a pošli si je sám sobě mailem tak, že nastavíš střední velikost fotek...a budeš mí fotky ve velikostech cca 100kB :cool:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Rostoun

Příspěvek od Jirka33 »

At mi je posle, muzu je sem vlozit.
terahera

Re: Rostoun

Příspěvek od terahera »

Aretax
Formatfactory
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Rostoun

Příspěvek od aretax »

Už som to vyriešil - prikladám.
Posluchovka 002.JPG
Posluchovka 004.JPG
Nie sú to profi fotky, ani ja nie som profík. Jedna fotka je od sedenia k aparatúre, druhá opačne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět