Sonofstars

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Zdravím vás - příznivce našeho koníčka,
asi se nemusím dlouho představovat, jistě jsem už mnohým z vás znám z konkurenčního fóra HR.

Hudba mi přináší radost po celý můj život a vlastní aparaturu hledám již cca od 19ti let, kdy jsem si koupil svůj první minisystém Sony.

Následovala léta PC + repro Logitech, Bose, až jsem se dostal k prvním odkupům komponentů od otce, jenž obměňoval své starší aparáty za ty zaručeně finální :lol:
starší.

Dnes jsem spokojený s výrobky českého konstruktéra Luďka Šrolla a reprodukovaná hudba mi konečně přináší opravdu hezké chvíle v každodenním životě.

Nejsem technický expert na hifi, jen člověk, který sdílí své zkušenosti na cestě k dosažení vrcholu svého hifikopce.

Přeji vám všem hodně hezkých chvil, příjemný poslech a děkuji všem za sdílení poznatků, názorů a informací.

Petr
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Abych nezahltil Pytlovo vlákno reakcemi na svůj dotaz k terminálům Revel (díky všem za reakce, promiň Mirku, neuvědomil jsem si kolik to bude reakcí) pojďme se přesunout na mé vlákno.
:thumbup:
Díky
terahera

Re: Sonofstars

Příspěvek od terahera »

Tak vítej na dalším fóru chlape,napsal bych člene sekty,ale už dlužím jednu rundu :lol:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Jiri napsal:
Když je v bednách od L.Š. kompletně vyměněná kabeláž za desítky tísíc tak ponechání originálů plechových Revel propojek mě opravdu zarazilo.
Budeš překvapený až vyzkoušíš ty propojky Nordost Valhalla od Pytla.

Díky Jiri za info. Odpověď bude jednoduchá :thumbup:

Když jsem se začal myšlenkou propojovacích plechů zabývat, tak jsem primárně kontaktoval LŠ. V té době na to naměl relevantní názor, protože se tím nikdy nezabýval (už to bude více než rok a kousek). Teď mě inspiroval Pytell a tak jsem se zeptal před pár dny i jeho.

Historie Revel: LŠ řešil pouze vnitřní přestavbu Revel bez kabeláže. Terminály a propoj plechy neřešil. Když dospěl k tomu, že používaná kabeláž Audioquest a MIT mu přestává vyhovovat - zahájil testování a kompletaci vlastní. Výsledky pak přenesl i do řešení reprobeden a pokusně vyměnil vnitřní kabeláž v tátových Revel. Výsledek byl skvělý. Později kabeláž Kapton instaloval i do všech svých repro projektů Sroll.

U Revelů už k dalším bádáním a inovacím nedocházelo, protože se přesunuly ke mě a já nebyl tak zapálený a investičně nalazený jako můj otec (repráky jsem mu splácel více než rok). Jinak by asi LŠ přenesl řešení svého vývoje Soundgarden do mých Revel. Asi by došlo k tomu co vidím u Pytla (výměna terminálů a propojováky, nebo přepojení ze 4 do 2 terminálů). Proberu to s LŠ až budeme v lednu poslouchat Rhythm mkII u mě doma. Zatím jsem to jen nakousnul jedním telefonátem.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

terahera píše:Tak vítej na dalším fóru chlape,napsal bych člene sekty,ale už dlužím jednu rundu :lol:
Máro jsem tu už od roku 2016, ale jen pasivně. Aktivní jsem byl na HR.

HR mi cca od léta spíše přinášelo bolehlav, tak jsem byl pasivní i tam.

Tady to vypadá trochu kultivovanější, tak tomu dám šanci. Navíc hodně fajn lidí se přesunulo právě sem. :-c
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Sonofstars

Příspěvek od Jiri »

Sonofstar
OK, to vysvětlení je jasné.
Jsem zvědavý jestli ti L.Š. nabídne možnost dodání Sroll Kapton jumperů a jejich porovnání s Nordost Valhalla jumpery.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Uvidíme, obojí bych rád vyzkoušel :thumbup:
kulich
Příspěvky: 100
Registrován: 02 bře 2012 14:06

Re: Sonofstars

Příspěvek od kulich »

Já už jsem jednomu hifistu doporučil kapton propojky,ale pan Šroll je nemá a nechtěl dělat, tak snad budeš mít víc štěstí...
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sonofstars

Příspěvek od WaVe_99 »

Petře, dej pak vědět, co Rhythm MK2 :-)
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Dám nebojte! :-c
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Dnes mám velký den. Konečně jsem si poslechl doma a v klidu zesilovač Sroll Rhythm mk2.

Ještě se rozehrává, ale hned bylo jasné, že to bylo přesně to, co sestavě chybělo. Kde měla sestava limity (Casea Cassiopeia).
0B3D9E92-AD00-4B84-BDAC-9DB1B574546D.jpeg
1DA870E3-2FD9-4B14-870F-90C01047C365.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonofstars

Příspěvek od aretax »

Máš to naozaj veľmi pekné. Iba jedna maličkosť - ja osobne by som neukladal prístroje na seba. Ak ich nemôžeš mať vedľa seba, tak by som Ti odporúčal dať každý zvlášť na svoju "poličku" . Nepouži sklo, ani žulu - doporučujem MDF, preglejku, HDF, alebo nerezonujúci kameň, ako pieskovec, mramor, travertín a pod.. Určite budeš počuť zmenu k lepšiemu.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonofstars

Příspěvek od PavelDosko »

tak uzivej, jen dtto aretax - rozhaz ty komponenty
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Diky za info. Vim, ze je to o prostoru mezi repro. Mam to vyzkousene (tohle je tak 6ta zmena k minimalistictejsimu reseni). Take to mam nakoukane a naposlouchane od dalsich hifistu.
Ale v tomto byte to bude takto. Vse na zem (prijde mi jako idealni reseni) budu moci ulozit jako napr koudelka az jednou ... treba v domecku.
:thumbup:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sonofstars

Příspěvek od Ramones »

Já bych řekl, že to máš pěkné.
Mezi výškovou sekcí nic nestojí a co je dole, basovým vlnám je úplně jedno.
V ideálním případě instalovat do rohů basové absorbery.
Spíš by mi vadila ta TV ....
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonofstars

Příspěvek od PavelDosko »

kdyby to aspon nestalo cele na tom filtru
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

pokud by filtr dokazala nahradit lista, tak by se dala schovat za desku. Bohuzel zatim jsem byl poslechove spokojen pouze s timto resenim. :-?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonofstars

Příspěvek od PavelDosko »

nepsal jsem vyhodit filtr ...
neni placka, neni highend
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonofstars

Příspěvek od aretax »

sonofstars píše:Diky za info. Vim, ze je to o prostoru mezi repro. Mam to vyzkousene (tohle je tak 6ta zmena k minimalistictejsimu reseni). Take to mam nakoukane a naposlouchane od dalsich hifistu.
Ale v tomto byte to bude takto. Vse na zem (prijde mi jako idealni reseni) budu moci ulozit jako napr koudelka az jednou ... treba v domecku.
:thumbup:
To, čo som Ti písal, nie je o priestore medzi repro, ale o vzájomné ovplyvňovanie sa prístrojov vibráciami. Vyskúšaj a budeš počuť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Jo taaak. Diky aretax i paveldosko. Zadny hifirack vsak nepripada v uvahu. Co to zkusit s Ceraballs / G&G One A / Nordost Sort Kone?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Sonofstars

Příspěvek od PavelDosko »

Peto, ani o racku jsem nic nepsal ...
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Pavle ja vim jak to myslis, ale na rozhazovani tu neni prostor a je to obyvak. Uz tak jsem to tu dost obsadil. Tedy tato varianta kominu je jedina mozna.

Jak to oddelit od filtru a zustat v kominu? :crazy:

Napojil jsem to textove hned na aretaxe, ze chapu i problematiku vibraci a resenim muze byt nejaky sendvic, rack nebo antirezonancni nozicky.

Snad jedna mozna varianta jsou ty nozky mezi komponenty. Jinak me nic nenapada, nebo nemam predstavivost.

Diky za podnety, rady, trpelivost. :thumbup:
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Sonofstars

Příspěvek od Ramones »

Bude-li ta možnost, požádej někoho při poslechu známých nahrávek, aby ti některý z komponentů nadzvedl a podržel.
Změnu "uslyšíš" nulovou, takže pro klid a větrání podlož nožičkami, které se neotláčejí a nešpiní.
Jediný význam, krom toho větrání, by bylo oddálení přístrojů od sebe v případě nějakého pronikajícího rušení ... ale to snad zde nehrozí.
Bedny jsou výborné a předpokládám, že ani akustika prostoru nebude rovna nádražní hale.
Rozložení si dolaď dle svých představ, aby se ti nejen dobře poslouchala muzika, ale aby ti vyhovoval také estetický prožitek, jako celek :thumbup:
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Dekuji, urcite vyzkousim.
Ad chlazeni - Srolly negeneruji moc tepla. Nechal jsem to hrat celou noc (uz cca 24hod) a ted jsem na ne dal ruku a teplota stale velmi velmi nizka. Rekl bych, ze ma pokojovou teplotu :razz:
terahera

Re: Sonofstars

Příspěvek od terahera »

Velká gratulace,tak ses konečně dočkal :thumbup: Vidím,že taky minimalizuješ :clap: Není to jednoduché,aby člověk udržel trochu dizajn a udělal maximum pro zvuk,ale ty to máš moc hezké :clap: Sám teď procházím něčím podobným s ukládáním komponent a zatím se mi to nedaří nějak vyladit dizajn/zvuk :sad: Tak užívej hudby a nový přírustek do tvé hifi sekty rodiny :angel:
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Sonofstars

Příspěvek od lubos »

sonofstars píše:Pavle ja vim jak to myslis, ale na rozhazovani tu neni prostor a je to obyvak. Uz tak jsem to tu dost obsadil. Tedy tato varianta kominu je jedina mozna.

Jak to oddelit od filtru a zustat v kominu? :crazy:

Napojil jsem to textove hned na aretaxe, ze chapu i problematiku vibraci a resenim muze byt nejaky sendvic, rack nebo antirezonancni nozicky.

Snad jedna mozna varianta jsou ty nozky mezi komponenty. Jinak me nic nenapada, nebo nemam predstavivost.

Diky za podnety, rady, trpelivost. :thumbup:
Peter vyber pukov neuspechaj, veľmi menia charakter zvuku. Známy vyberal vhodne antirezonančne puky pod HTPC a DAC. Od predajcu mal zapožičané puky od Nordost Sort Kone a Grand Prix Audio. Mal som možnosť na 2 dni ich odskúšať a je to až neuveriteľne ako sa menil zvuk od teplého lampového až po presný suchý zvuk. Plus som mal ešte doma puky od Finite Elemente a HRS.
puky 02.jpg
puky 01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Urcite neuspecham, to je jen takova tresnicka na dortu a spravna poznamka kolegy paveldosko. Vrta mi to v hlave uz vic nez rok, co to takto mam postavene. Jen tomu nerozumim a tak jsem jen odhadoval, ze se na to nekdy budu muset mrknout. Pavel to zminil dnes. FS o tom asi pred rokem provedl peknou studii.

Chci zkusit Nordost Sort Kone TC a BC a pak jeste G&G One A.

Ale to bude nekdy vyhledove. Ale diky za postrehy a namety. Bez nich to nejde :thumbup:

Ted hlavne poslouchat \m/
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Poslechove je to velky skok vpred. :clap:

Hraje to kraaaasne. Jemne detaily, prokreslene a jasne, dynamika, prostor. Pro mne vazne zazitek.

Cassiopeia byla super - ale Rhythm je zase o kus dal.

PS:
Kolega Michal mi psal - no konecne sis k te tvoji sestave koupil taky zesilovac. =))
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sonofstars

Příspěvek od WaVe_99 »

Ja se budu muset stavit na pokec, v patek u me pristal take po uprave MK2 Rhythm :-) Ty akusticke upravy realizoval LS? Gratuluju k zesiku, Petre.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Gratuluji tez :thumbup:

Akustiku spise doporucil resit a navrhnul jeste zasadnejsi moznost reseni. Ale tohle je moje prvotni zkusebni minimum.
I tak to udelalo tak hrubym odhadem 40-50% vahu zmeny pri poslechu.

Tyhle difuzory jsou zname a proverene mnoha z nas. Tedy jsem sel na jistotu.

Zastav se kdykoliv - jsi vitan.
WaVe_99
Příspěvky: 185
Registrován: 17 led 2013 17:51

Re: Sonofstars

Příspěvek od WaVe_99 »

Jasně, ty samozřejmě u mě taky :-) Vůbec nevím, zda u mě půjde nějaké zásadnější změny realizovat, prostor je velmi omezený a není to bohužel samostatná poslechovka, ale jednou bude :-)
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Casova osa meho nejvetsiho posunu v hifi:
Listopad 2016
F902F272-9904-417B-B7DC-2BC6F62EF65D.jpeg
Leden 2017
5D7DEA9A-B8B2-4E41-B065-43E67572B1EA.jpeg
Zari 2017
869A24A5-7240-42A7-A6B7-584F4EB08EBB.jpeg
Unor 2019
E8F8E80D-EF39-479F-BC4A-682B413A719C.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Sonofstars

Příspěvek od Halíř »

Jak se z těch špalíků utírá(vysává) prach?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Sonofstars

Příspěvek od aretax »

Jednoduch - v drogérii si za 2-3 € kúpiš "pávie pero" (je to antistatická prachovka).
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Sonofstars

Příspěvek od Halíř »

Stále nad něčím podobným uvažuji,ale ta nepraktičnost v udržování čistoty mne proste děsí. Za ot se omlouvám.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

kulich píše:Já už jsem jednomu hifistu doporučil kapton propojky,ale pan Šroll je nemá a nechtěl dělat, tak snad budeš mít víc štěstí...
Vic stesti nemam. Ma prace jak na kostele a ty propojky nejsou pro nej ted realne.

Doporucil mi 6ku med nebo stribro a standardni upravu kazdeho zkuseneho kabelnika.

zkusim to casem probrat s Pytlem, kychtaxem, ... a taky vyuzit nabidku Pytla vyzkouset Nordost.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Ad difuzory.

Je to o trose prace s prachovkou a vysavacem. Jako vzdy - Neco za neco. Prach seda i na jine akusticke prvky. Ale neni se ceho bat. Vypada to lepe nez se to zda na fotkach.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Sonofstars

Příspěvek od jupol »

Ako to všetko zmenilo zvuk po namontovaní?
( I keď si menil aj zosík)
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Naprosto zasadne.
Nejvetsi prinos mely difuzory, knihovne na prave strane, a za poslechovym mistem povesena knihovna za hlavou. Snizil se dozvuk mistnosti a omezil se vliv odrazovych ploch steny za repro, rohu u repro a steny za poslechovym mistem. Nejvetsi prinos pro poslech co jsem zatim zaznamenal. :-?

Hifi aparatura + akusticke upravy mistnosti = sance na dobry zazitek z poslechu.

Dnes uz si dovolim tvrdit, ze radeji mit slabsi zelezo, ale investovat do akustickych uprav. Nez kdyz jsem ja stale resil zelezo a divil se, proc mi to nehraje jak bych si predstavoval ~x(

No jo, ale kdo si chce koupit sestavu za 50tis neda preci 25tis do hifi a 25tis do akustiky. Takze to chce na to stejne prijit postupne :thumbup:

Ted je to pro mne dokonale.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Sonofstars

Příspěvek od sonofstars »

Pro ty komu vadi spalicky je spousta jinych variant. Dlouho jsem zvazoval Ing. Vitvara, ale manzelce se to nelibilo. Vybrala spalicky :thumbup:

Ale Vitvar umi:
https://m.youtube.com/watch?v=08sUPOaZf7I
Odpovědět