Urbino

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Mark Levinson »

Karle,
to je přesně ono, najít pro sebe ten zvukový ideál a najít klid v duši pro pohodový poslech svých oblíbených interpretů. Myslím, že mazlík už je i trochu rozehrán a tak nadešel čas na poslech, stavili bychom se s Petrem.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Urbino

Příspěvek od pajuna »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: Uzivej si! Lampa je lampa, je to navykove :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Karle,
to je přesně ono, najít pro sebe ten zvukový ideál a najít klid v duši pro pohodový poslech svých oblíbených interpretů. Myslím, že mazlík už je i trochu rozehrán a tak nadešel čas na poslech, stavili bychom se s Petrem.
Ahoj Viktore ve ctvrtek v podvecer by to slo
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Sedic doma ladovat do sebe čaje a antibiotika. Pustil jsem si muziku a poslucham a posloucham. Ten Copland se mi stale moc libi. Cassandra Wilson - Another country parada. Kytary ve skladbe Letting you gou paradni
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Libor Šulc-TYKON
Příspěvky: 156
Registrován: 24 bře 2011 10:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbino

Příspěvek od Libor Šulc-TYKON »

Nejen Karel bude mít určitě radost, v posledním HiFi News hodnotili Copland CTA 408 a dopadlo to skvěle :thumbup:

Více se dočtete zde:

http://www.absolutesounds.com/pdf/main/ ... nt-LOW.pdf

Pořád říkám, že je to vlastně levný zesilovač :angel:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Libor Šulc-TYKON píše:Nejen Karel bude mít určitě radost, v posledním HiFi News hodnotili Copland CTA 408 a dopadlo to skvěle :thumbup:

Více se dočtete zde:

http://www.absolutesounds.com/pdf/main/ ... nt-LOW.pdf

Pořád říkám, že je to vlastně levný zesilovač :angel:
Karel měl radost již když ho doma zapojil do sestavy. Již tehdy jsem říkal, že je to super zesilovač. Toto hodnoceni HiFi News jen potvrzuje moje tvrzeni. :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Yngwie »

Urbino píše:
Libor Šulc-TYKON píše:Nejen Karel bude mít určitě radost, v posledním HiFi News hodnotili Copland CTA 408 a dopadlo to skvěle :thumbup:

Více se dočtete zde:

http://www.absolutesounds.com/pdf/main/ ... nt-LOW.pdf

Pořád říkám, že je to vlastně levný zesilovač :angel:
Karel měl radost již když ho doma zapojil do sestavy. Již tehdy jsem říkal, že je to super zesilovač. Toto hodnoceni HiFi News jen potvrzuje moje tvrzeni. :clap:
Vypadá to slušně Karle, pěkný výkon a hlavně zaujme slušně malé celkové zkreslení při 1W/10W. Tohle u starších lamp nebývá zvykem. Snad konečně někdy dáme to kafe u Tebe.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Urbino

Příspěvek od zatty »

Nedělní nuda nás s Teraherou zatáhla na otočku do OV!!! za Urbinem. Očekavání byla velká, lampa od Coplandu společně s Olympicou od Sonus Faberu.přes tři hodiny poslechu a super pokecu bych vyhodnotil takto:

Mara: očekávání naplněno, krásně kulatý jazzový zvuk a s hlubokým projevem, přesně tak to mám rád jako doma sem se cítil :clap:

Já: Někde bylo vyřčeno, že tydle malé Sonusky nemají bass, tak nevím asi sem hluchý, ale první co Vás zapasuje do sedačky je právě bass, neskutečné kde začínají tahat. Coplanda sem nikdy neslyšel takže sem čekal ultra uhlazený zaoblený extra teplý zvuk, tak jak lampy umí, ale celkový projev je klidný, vyrovnaný, s dostatečným detajlem a prostorem. Což sem nečekal a chvíli mi trvalo si to v halvě srovnat. Bylo to jako by člověk seděl se sklenkou koňaku v Jazzovém klubu a užíval každý doušek atmosféry.... Urbino tam má novinku, ale to nebudu vyzrazovat nechám to na něm ale jen řeknu toto... ^:)^

Moc (i Mara) chci Urbinovi poděkovat za vpuštění do příbytku a za poslech který opravdu baví i po x hodinách :thumbup: fakt paráda, děkuji

P.S. vliv digitálních 1010101010 je masakrální i v těch USB a máš pravdu v tomto mi v hlavě opravdu trochu přeskočilo :crazy: což brzy napíšu u sebe :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Urbino

Příspěvek od whisp »

ten kto tvrdi ze olympica I nema bas by mal navstivit usneho
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Urbino

Příspěvek od zatty »

whisp píše: 29 zář 2019 21:37 ten kto tvrdi ze olympica I nema bas by mal navstivit usneho
naprostý souhlas
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Zatty a Tahero, děkuji za návštěvu a pochaly, které jste vyslovili k mé sestavě a hlavně zvuku. Dlouho jsem s Taherou komunikoval a sděloval si s ním své pohledy na zvuk. Mohu říci, že jsme byli v 98% shodě, jaký zvuk se nám líbí. A jak se včera Tahera vyslovil , tak naše shody potvrdil.
Ještě jednou díky za návštěvu a těším se, že brzy poslechnu Zattyho a Taherův aparát, jak mu to hraje a dělá radost.

PS: a ty SF Olympica I fakt basy umí velmi slušně, na to, jaké to jsou prcky :smile:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Ahoj všem, už uběhlo několik měsíců a já stále společně s Coplandem cta 408 sdílíme společnou domácnost =))
Je to pár dnů co jsme mu pořídil nového kamaráda. Společně si maximálně užíváme nádherné muziky. I po několika měsících, jsem s tímto zesilovačem moc spokojený. Pro toho, kdo přemýšlí o lampovém zesilovači, mám jedno skromné doporučení, pokud mohu, seznamte se ním. Je to velmi zajímavý kamarád pro poslech.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

Tak musím potvrdit,co výše napsal Zatty.Urbino má sestavu nalazenu přesně na mou notu :thumbup: ,takže jsem byl z poslechu u něj nadšený.Copland je skvělý zesilovač a pěkný macek :crazy: Naopak repro SF jsou malinké,až by člověk řekl,že repro k počítači,ale ten velký,opravdu velký zvuk mě ůpně posadil na pr..l :shock: Urbino je nalazen na mou notu nejen v hifi,takže jsme při poslechu dali pár frťanů hifistického moku,což můj zážitek u něj ještě umocnilo :cool: Díky moc za příjemně ztrávené odpoledne,výborný(nejen)poslechový zážitek,ať ti to hraje a doufám,že se brzo setkáme u mě :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Tak a je to tady, ke svému mazlíku(zesilovači Copland cta 408) jsem pořídil nový převodník. Skvělou Wadii di 122 jsem nahradil, pro mne "dospělejším" Meitnerem ma1. Kombinace Copland + Meitner se mi moc líbí . Teď bych si dovolil tvrdit, že v této sestavě si spolu užijeme mnoho dobré muziky. Snad ještě se poohlédnu po nových RCA kabelech, abych tyto borce propojil něčím "lepší". Kluci dáte mi doporučení po čem se mám kouknout??
Přichází období, kdy bude více času na poslech. Tak si to doma při poslechu svých mazlíků moc užívejte.
Díky
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Urbino

Příspěvek od whisp »

Za mna zatial Siltech. nic lepsie som nepocul ale ci si to sadne k Coplandu a MA netusim.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Mark Levinson »

Urbino píše: 08 říj 2019 17:42Tak a je to tady, jsem pořídil nový převodník. Skvělou Wadii di 122 jsem nahradil, pro mne "dospělejším" Meitnerem ma1.
Maitner Ma 1?
Hmm, Karle tak to je pecka, gratuluji. Snad se konečně sejdeme, co říkaš?
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše: 09 říj 2019 06:54
Urbino píše: 08 říj 2019 17:42Tak a je to tady, jsem pořídil nový převodník. Skvělou Wadii di 122 jsem nahradil, pro mne "dospělejším" Meitnerem ma1.
Maitner Ma 1?
Hmm, Karle tak to je pecka, gratuluji. Snad se konečně sejdeme, co říkaš?
Jasně snad to vyjde
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

V pondělí se u mne sešli kluci, kteří jsou stejně "postiženi" jako já. Postiženi poslechem muziky, která jim přináší radost a pohodu. Co zaznělo společně ode všech Wow nad skutečnou velikostí Coplandu. Co se týká výsledného zvuku, který slyšeli nechám, aby se případně vyjádřili účastníci. Pro mne momentální sestava parádní. Snad jen ty propojovací kabely RCA budu testovat. Zda by s jiným kabelem se již tak parádní zvuk nezlepšil. Mám pocit, že v tom propojovacím kabelu je ještě rezerva.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Mark Levinson »

Je to již bezmála týden co jsme byli s kolegy Vítek, tm-watch a MAR u Urbina na poslech. Bylo to zajímavé odpoledne strávené ve společnosti podobně postižených lidí. Moc mne zajímal v domácích podmínkách zesilovač Copland CTA 408, slyšel jsem ho už v Tykonu, ale doma je to vždy jiné. První co překvapí je velikost zesilovače, tedy přesněji řečeno jeho hloubka. Je to fakt macek se zajímavým designem kdy jsou lampy schovány uvnitř, ale ve předu jsou nenápadné průzory ve tvaru pruhů a lampy skrze ně hezky svítí. Další překvapení přijde u poslechu kdy relativně malé regálovky Sonus Faber Olympica 1 vykouzlí až neuvěřitelný bass, tedy není to jako z velké třípásmovky s třiceticentimetrovým basákem, ale je to až překvapující jak hluboko jdou. Další novinkou v sestavě je už legendární DAC Maitner ma1. Karel má doma ustavení aparátu tak jak by si to mnozí hifisti přáli, ale nemohou to takto mít, protože to mnohdy manželky neskousnou. Tedy bedny dostatečně daleko od zadních i bočních stěn včetně akustických prvků na stěnách, což je na zvuku znát. Relativně levný CD player Cambridge Audio je propojen s DAC Maitner, který jeho zvuk posouvá do kategorie High End.
Karle, díky za pozvání a skvělou kávu, těším se na revanš.
2019-10-14 16.52.40.jpg
2019-10-14 16.52.45.jpg
2019-10-14 16.53.38.jpg
2019-10-14 16.53.47.jpg
2019-10-14 18.36.09.jpg
2019-10-14 16.53.56.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

Meitner jsem slyšel i já při návštěvě u Karla,pouštěl i svou bývalku(Wadii :razz: ),a zvuk Meitnera je kultivovanější,dospělejší,prostě Karel je gurmán :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Mark Levinson »

terahera píše: 20 říj 2019 19:00 Meitner jsem slyšel i já při návštěvě u Karla,pouštěl i svou bývalku(Wadii :razz: ),a zvuk Meitnera je kultivovanější,dospělejší,prostě Karel je gurmán :cool:
Bohužel Wadie už byla z domu, takže porovnání již nebylo možné.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

Jj,Wadii jsme mu odvezli :angel: Ale byla dobrá,krásný zábávný zvuk,řekl bych až návykový,ale jak jsem psal výše,Meitner je zas trochu dál
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše: 20 říj 2019 11:21 Je to již bezmála týden co jsme byli s kolegy Vítek, tm-watch a MAR u Urbina na poslech. Bylo to zajímavé odpoledne strávené ve společnosti podobně postižených lidí. Moc mne zajímal v domácích podmínkách zesilovač Copland CTA 408, slyšel jsem ho už v Tykonu, ale doma je to vždy jiné. První co překvapí je velikost zesilovače, tedy přesněji řečeno jeho hloubka. Je to fakt macek se zajímavým designem kdy jsou lampy schovány uvnitř, ale ve předu jsou nenápadné průzory ve tvaru pruhů a lampy skrze ně hezky svítí. Další překvapení přijde u poslechu kdy relativně malé regálovky Sonus Faber Olympica 1 vykouzlí až neuvěřitelný bass, tedy není to jako z velké třípásmovky s třiceticentimetrovým basákem, ale je to až překvapující jak hluboko jdou. Další novinkou v sestavě je už legendární DAC Maitner ma1. Karel má doma ustavení aparátu tak jak by si to mnozí hifisti přáli, ale nemohou to takto mít, protože to mnohdy manželky neskousnou. Tedy bedny dostatečně daleko od zadních i bočních stěn včetně akustických prvků na stěnách, což je na zvuku znát. Relativně levný CD player Cambridge Audio je propojen s DAC Maitner, který jeho zvuk posouvá do kategorie High End.
Karle, díky za pozvání a skvělou kávu, těším se na revanš.

2019-10-14 16.52.40.jpg
2019-10-14 16.52.45.jpg
2019-10-14 16.53.38.jpg
2019-10-14 16.53.47.jpg
2019-10-14 18.36.09.jpg
2019-10-14 16.53.56.jpg
Kluci moc děkuji za návštěvu. Viktore velký podíl na basech, které produkují SF Olympica I má zesilovač Copland cta 408. Se změnou zesilovače ty bedny začaly takhle, jak jsi slyšel, hrát. Jinak kávička byla italská Pellini.
Přeji všem hodně pohody u oblíbené muziky.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Urbino

Příspěvek od Rostoun »

Ahoj,

snad mi to taky vyjde se stavit na poslech. Třeba by to taky mohla být dobrá volba k mým Tannoy, už jsem z toho hledání zesilovače k nim vyřízený :crazy: .

Ty Sonusy jsou nádherné bedny a těším se, až je taky někdy uslyším :smile:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Předpokládá se, že čím více se člověk umí pohroužit do hudební skladby, tím větší je pravděpodobnost, že zažije „husí kůži“.

Ta je výsledkem toho, že pozorný posluchač citlivěji vnímá a reaguje na podněty obsažené v hudební skladbě.“

Účastníci výzkumu také podstoupili test osobnosti. Díky němu se Colverovi a jeho týmu podařilo zjistit zajímavý fakt: Lidé, kteří při poslechu hudby zažili „husí kůži“, mají společný jeden osobnostní rys, který bychom mohli nazvat „otevřenost vůči zážitkům“.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Abychom to zjednodušili: Lidé, kteří se umí pohroužit do hudby – to jsou ti, kteří hudbu nejen poslouchají, ale také ji opravdu „slyší“ a prožívají – s největší pravděpodobností zažijí „husí kůži“.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Urbino

Příspěvek od zatty »

Než vypukne totální republikový kolaps tak se mi podařilo na chvíli navštívit Urbina a vyslechnout jeho změny, které aplikoval. Oproti minulé návštěvě jednoznačně slyšitelný rozdíl, celá scéna se více otevřela, basy sedly níže a pevněji. Urbino je jazz/swingar a u některých písni jde velmi pěkně slyšet ta atmosféra kdy člověk vidí ten obrázek ponuré ulice a v mlze hrající hudbu s průzračným hlasem vychazející z té mlhy. Za sebe mohu říci, že aktulaní dolaďování se moc líbí a doufám, že i po dnešním rozhovoru budeš v něm pokračovat :thumbup:

díky za pohoštění a pokec nejen o hifi :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Zatty, já děkuji za tvou návštěvu. Společné poznatky, se budu smažit potáhnout dále. Pak si budu ještě více chrochtat blahem nad muzikou, kterou mám rád. Mooc rád :thumbup:
Ještě jednou děkuji za návštěvu a tvou ochotu.
PS: a tomu jazzu se nebraň =)) =))
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Urbino

Příspěvek od zatty »

Včera díky všem okolnostem jsem musel do OV a při té příležitosti jsem navštívil Karla.. Jelikož na sobě ( své sestavě ) hodně pracoval tak jsem chtěl vidět a slyšet rozdíly. Vyhodil ten strašný stolek :thumbup: a konečně na první dojem vynikla monstrózní velikost jeho lampáče Copland :clap: krom nového poslechu bylo na i na řadě srovnání USB. Jelikož Urbino koketuje delší dobu s TQ ( Tellurium Q ) tak jsem byl zvědav jestli i na lampě se bude chovat zvukově podobně jako u mne. Měl sem vzít sebou i Chorda, takže jel taky na výlet.
Prvně jsem hráli na TQ, co dodat první tři skladby Karlových oblíbenců a nebylo co řešit. Sedí to jak hrnec na zadek. Famózní spodek, poslouchat basu je zážitek, všeobecně všechny těla strunných nástrojů jsou obrovská. Ta lampa tomu dodává i patřičnou dynamiku takže za mne 1*.. Mohu říci, že se potvrdilo co sem i u sebe slyšel, jen díky lampě toho bylo ještě o něco víc. Pak jsme zkusili můj žánr, a i tento předpoklad se potvrdil, hlas je čistý a pevný, ale trochu více mi chyběla textura hlasu a větší rozlišení zadní scény nástrojů. Tak jsme přehodili kabely. Opět shoda jako u mne. Spodek není až tak famózní, ale je špičkový a hlas se zadním rozlišením je mnohem citelnější.
Jednoznačně u Karla sedí TQ tam bych neměnil ani za milión. K jeho žánrům hudby se u něho dají sedět hodiny.
K ostatnímu: je vidět že se od nového roku mnohé změnilo a to ku prospěchu jak vizuálnímu tak zvukovému a to nebyly jen krůčky, ale přímo skoky ^:)^ ještě zbývá poladit akustiku místnosti a bude to topové.

Na závěr: Je krásné slyšet jiné sestavy a jiné žánry a chování kabelů na nich. Ty rozdíly tam jsou a jsou slyšitelné. Svou preferenci si musí najít každý sám, někdo rád Jazz, někdo metal, někdo otevřenou scénu atd.

Karle děkuji za pohoštění a testování nových přírůstků v sestavách :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Potěšeni na me straně. Dekuji za pochvaly.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Včerejší odpoledne jsme věnovali testování převodniku RME ADI-2 DAC FS. Pánové dost dobrá mašinka s mnoha možnostmi nastaveni. Kdo hleda DAC tak si zkuste i tento malý/velký stroj. Určitě stoji za povšimnutí.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

A jak si stál v porovnání s Maitnerem :?: Vím,že je to jiná cenová,ale když už jsi je měl možnost porovnat :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Urbino

Příspěvek od PavelDosko »

zatty píše: 12 čer 2020 06:46 Včera díky všem okolnostem jsem musel do OV a při té příležitosti jsem navštívil Karla.. Jelikož na sobě ( své sestavě ) hodně pracoval tak jsem chtěl vidět a slyšet rozdíly. Vyhodil ten strašný stolek :thumbup: ...
nejaka fotka jak je to ted bez stolku by nebyla ?
neni placka, neni highend
PítrsPraha
Příspěvky: 808
Registrován: 12 led 2016 19:42

Re: Urbino

Příspěvek od PítrsPraha »

Urbino píše: 10 črc 2020 06:36 Včerejší odpoledne jsme věnovali testování převodniku RME ADI-2 DAC FS. Pánové dost dobrá mašinka s mnoha možnostmi nastaveni. Kdo hleda DAC tak si zkuste i tento malý/velký stroj. Určitě stoji za povšimnutí.
Měl jsem pár měsíců v sestavě. Jak verzi DAC, tak Pro na porovnání, jestli/jaký je mezi nimi zvukový rozdíl. Hledal jsem náhradu za SACD Denon DCD2020. Je to schopná mašinka se spoustou možností. Nastavování a pohyb v menu jsou trochu komplikovaný, ale mají logiku a dá se na to zvyknout. Zvukově jsou si hodně podobné, ale ne stejné. Mně víc seděla verze Pro, ale ani tak mi to nevyhovovalo natolik, abych si ho nechal. Ne že by zvuk nebyl dobrý, to vůbec, hraje to přesně, detailně, s tichým pozadím, dobrým rozlišením, doslova vynikající je regulace hlasitosti. Nesedělo mi to ale svým charakterem, který se v mojí sestavě jevil spíš na té sušší analytičtější sevřenější straně.

Rozhodně je to mašinka hodná zřetele.
RI Audio PLF 10A --- Ayon CD 35 Signature --- Parasound A21 --- Revel F208
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

Karel mi volal,že má nějaké nové propojení reprokabelu,ať dojedu poslechnout,že je to dost dobrý,tak ať to slyším,než je vrátí :angel: Mám to k němu necelou hodku,tak jsem tedy dojel,jednak zvědavost,jednak jistota posezení z pohodovým nadšencem :cool: No,propojení jeho sestavy v setupu,který mi chtěl předvést,se bohužel mým uším vůbec nelíbilo a tak jsem to taky hned majiteli řekl,vědom si toho,že je v pohodě a hlavu mi neutrhne :lol: Šlo o to,že jeho zvuk už trochu znám,tak mě prostě nešlo pod fousy to rozladění pásem,hlavně odtrzeny spodek,kdy jsem u něj naopak zvyklí na naprosto přirozený zvuk,vyrovnaný,kde nic neodpoutava pozornost.Majitel si sám musí srovnat,co se mu líbí,nebo ne,dělá si to přeci jen pro sebe a ne pro návštěvy.Každopádně díky moc Karle za zase pěkně strávené odpoledne s tebou i s Jirkou,který došel a na rovinu,jak jsi to ke konci zapojil zpět do původního stavu,tak to bylo ono,zase ta husí kůže a radost z poslechu :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 30 srp 2020 23:48 Karel mi volal,že má nějaké nové propojení reprokabelu,ať dojedu poslechnout,že je to dost dobrý,tak ať to slyším,než je vrátí :angel: Mám to k němu necelou hodku,tak jsem tedy dojel,jednak zvědavost,jednak jistota posezení z pohodovým nadšencem :cool: No,propojení jeho sestavy v setupu,který mi chtěl předvést,se bohužel mým uším vůbec nelíbilo a tak jsem to taky hned majiteli řekl,vědom si toho,že je v pohodě a hlavu mi neutrhne :lol: Šlo o to,že jeho zvuk už trochu znám,tak mě prostě nešlo pod fousy to rozladění pásem,hlavně odtrzeny spodek,kdy jsem u něj naopak zvyklí na naprosto přirozený zvuk,vyrovnaný,kde nic neodpoutava pozornost.Majitel si sám musí srovnat,co se mu líbí,nebo ne,dělá si to přeci jen pro sebe a ne pro návštěvy.Každopádně díky moc Karle za zase pěkně strávené odpoledne s tebou i s Jirkou,který došel a na rovinu,jak jsi to ke konci zapojil zpět do původního stavu,tak to bylo ono,zase ta husí kůže a radost z poslechu :angel:
Testovali jsme bi wiringové zapojení. Musím říci, že takto propojené repro hrály basy jako hrom, přesto, že jsou to takové malinké budky. Ovšem musím dát Marovi za pravdu, že ty basy , ale na sebe upoutávaly pozornost až moc. Vrátili jsme do původního zapojení a basy tam jsou, ale již na sebe tak neupoutávají pozornost. Včera jsem to poslouchal a ponechávám původní zapojení. Nicméně Maro Rammstein, co???
Díky Maro za návštěvu a tvou otevřenost. High endu 3x ZDAR
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Včera jsem poslouchal muziku, kterou mam moc rád. A dospěl jsem k názoru, že s tímto prvkem v sestavě jsem si to užíval ještě více. Parádni doplněk pro poslech. Maro ty mi rozumiš,že jo?
49F38141-3D22-4436-8D05-65ED406C0957.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od vitek »

Proti takovým doplňkům nelze nic namítat....
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Urbino

Příspěvek od daliborr »

Tento doplněk je přímo povinný. To je potom nádherný poslech s vedlejšími účinky. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Urbino

Příspěvek od terahera »

Bez tuningu tohoto typu sestavu ani nepouštím :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Odpovědět