Urbino

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Urbino

Příspěvek od Urbino »

Již před nějakým časem, jsem začal uvažovat o lampovém zesilovači. Moje myšlenky, byly ještě silnější, když jsem si doma vyzkoušel od kamaráda Audio Research VSI 75 (osazen KT 150). Moc se mi to líbilo. Pak jsem měl možnost si vyzkoušet i Octave V70 SE, taky parádní zesilovací kousek. Doma jsem hrál jsem na Audia Flight Three S a spokojenost. Ale rozhodl jsem tedy dát inzerát na prodej Audie. Jednoho zazvonil zájemce a tak se prodala. A co teď? Začal jsem hledat ten lampáč a narazil také na značku Copland a jejich nový integráč na lampách KT 150. Četl jsem, že zesilovače, které používají tyto lampy, jsou zvukově moc zajímavé a moje zkušenost s VSi 75 to jen potvrzovala. Volám do Tykonu, s otázkou "mohu ho slyšet"?? Složil jsem peníze, přivezl domů, uslyšel a už u mne zůstal. Nemohl jsem ho vrátit. To prostě nešlo. Mám ho asi týden, Proseděl jsem u poslouchání několik hodin, vypil pár skleniček rumu. Nemohu se ho nabažit. Myslím, že kdo uvažuje o integrovaném lampovém zesilovači, určitě by měl se s tímto kouskem seznámit.


http://copland.dk/cta-408/
Copland CTA408.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Urbino »

Urbino píše:Již před nějakým časem, jsem začal uvažovat o lampovém zesilovači. Moje myšlenky, byly ještě silnější, když jsem si doma vyzkoušel od kamaráda Audio Research VSI 75 (osazen KT 150). Moc se mi to líbilo. Pak jsem měl možnost si vyzkoušet i Octave V70 SE, taky parádní zesilovací kousek. Doma jsem hrál jsem na Audia Flight Three S a spokojenost. Ale rozhodl jsem tedy dát inzerát na prodej Audie. Jednoho zazvonil zájemce a tak se prodala. A co teď? Začal jsem hledat ten lampáč a narazil také na značku Copland a jejich nový integráč na lampách KT 150. Četl jsem, že zesilovače, které používají tyto lampy, jsou zvukově moc zajímavé a moje zkušenost s VSi 75 to jen potvrzovala. Volám do Tykonu, s otázkou "mohu ho slyšet"?? Složil jsem peníze, přivezl domů, uslyšel a už u mne zůstal. Nemohl jsem ho vrátit. To prostě nešlo. Mám ho asi týden, Proseděl jsem u poslouchání několik hodin, vypil pár skleniček rumu. Nemohu se ho nabažit. Myslím, že kdo uvažuje o integrovaném lampovém zesilovači, určitě by měl se s tímto kouskem seznámit.


http://copland.dk/cta-408/


A takhle hezky svítí :
IMG_1094.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: můj nový zesík

Příspěvek od valderon »

Moc pěkné, blahopřeji! :clap:
Přeji dlouhé roky radosti a spokojenosti.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Jirka33 »

Jestli jsi byl spokojen uz s Audii Flight Three S tak jsi nemiril moc vysoko. :crazy:
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Yngwie »

Gratulace:) ... ať lampičky hrají :thumbup:
Bond 007 alias Monte

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Budiž pochválen :thumbup: :thumbup: a cenově není decimující, našel jsem ceny jen v Polsku. Mně se líbí i tento :arrow: http://audiohungary.com/product/apx-200/17 není integrovaný , má i odnimatelný zadek a tím lepší chlazení lamp. Jinak KT150 jsou hodně dobré, mám je už tři roky a žádný problém.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Zdeny »

Jo, rum je sviňa :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Mark Levinson »

Karle,Ty tajnůstkáři! Voláme si a o tomhle jsi se ani nezmínil a to už jsi ho musel mít doma.
Gratulace k posunu směrem kam už jsi dávno chtěl jít, tedy lampy. Ať Ti to hraje k Tvé spokojenosti a můžeš už jen poslouchat a poslouchat.
Jen dotaz na závěr, nemám Ti toto vlákno přejmenovat na "Urbino"? Stejně je to v sekci "Zdejší členové a jejich představení" a bude to sloužit jako Tvé osobní vlákno. (tedy pokud se s námi budeš ještě bavit, když máš ten Copland :lol: =)) :lol: )
Mark Levinson
MAR
Příspěvky: 217
Registrován: 15 lis 2011 09:48

Re: můj nový zesík

Příspěvek od MAR »

Přejmenuj mu to a nebav se s mim ! :lol:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: můj nový zesík

Příspěvek od whisp »

Gratulujem. :thumbup: Skus pripadne napisat porovnanie s tou vsi75.
kychtax

Re: můj nový zesík

Příspěvek od kychtax »

Nebo natoc medajlonek. :thumbup:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: můj nový zesík

Příspěvek od pajuna »

Urbino,
:thumbup: Gratuluju.

V cem se ti vice libi Copland nez Octave nebo Jadis i50?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Urbino »

Bond 007 alias Monte píše:Budiž pochválen :thumbup: :thumbup: a cenově není decimující, našel jsem ceny jen v Polsku. Mně se líbí i tento :arrow: http://audiohungary.com/product/apx-200/17 není integrovaný , má i odnimatelný zadek a tím lepší chlazení lamp. Jinak KT150 jsou hodně dobré, mám je už tři roky a žádný problém.
:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Urbino »

Mark Levinson píše:Karle,Ty tajnůstkáři! Voláme si a o tomhle jsi se ani nezmínil a to už jsi ho musel mít doma.
Gratulace k posunu směrem kam už jsi dávno chtěl jít, tedy lampy. Ať Ti to hraje k Tvé spokojenosti a můžeš už jen poslouchat a poslouchat.
Jen dotaz na závěr, nemám Ti toto vlákno přejmenovat na "Urbino"? Stejně je to v sekci "Zdejší členové a jejich představení" a bude to sloužit jako Tvé osobní vlákno. (tedy pokud se s námi budeš ještě bavit, když máš ten Copland :lol: =)) :lol: )
Viktore, přejmenuj prosím. Jinak jsem tajnustkářil, dokud jsem nebyl 100% rozhodnut. A teď už jsem :razz:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Urbino,
:thumbup: Gratuluju.

V cem se ti vice libi Copland nez Octave nebo Jadis i50?
Ahoj Pajuno, ty víš, že mám repro Olympica I a dle zasvěcených, Jadis i50 si s nimi moc nerozumí, proto jsem ani netestoval. S tvýma repro si rozumí moc. Octave v70 SE je parádní zesík, kdyby se před rokem situace jinak vyvíjela, tak už ji mám doma. A i teď jsem ji postavil proti tomu Coplandu. A ten vyhrál. Vyhrál nádherným prostorem. Zatím, jsem toho moc nenahrál a zasvěcenci tvrdí, že lampy se dostanou do správných poloh po rozehrání cca 50 hod. a více. To rozhodnutí bylo drahé, ale nedalo se jinak. Stále budu mým přátelům, když se mne zeptají na lampáč, Octave doporučovat, protože to je fakt dobrý zesák (a i proto, že je tam možnost laborovat s lampama).
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: můj nový zesík

Příspěvek od Urbino »

Zdeny píše:Jo, rum je sviňa :-)
Rozhodnutí, nebylo ovlivněno rumovým opojením. Ty hudebněrumové dýchánky přišly následně. A všichni víme (doufám, že víme), že s dobrým pitím, je ta hudba ještě krásnější, čas strávený poslechem pohodovější :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
terahera

Re: můj nový zesík

Příspěvek od terahera »

Urbino píše:
Zdeny píše:Jo, rum je sviňa :-)
Rozhodnutí, nebylo ovlivněno rumovým opojením. Ty hudebněrumové dýchánky přišly následně. A všichni víme (doufám, že víme), že s dobrým pitím, je ta hudba ještě krásnější, čas strávený poslechem pohodovější :lol:
S tím se nedá nic jiného,než souhlasit :thumbup:
Jinak taky gratulace k novému stroji a přeji mnoho příjemně strávených hodin,pokud možno samozřejmě s rumem :angel:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: můj nový zesík

Příspěvek od whisp »

Hra to ako lampy alebo skor to ma blizssie k vsi75?
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: můj nový zesík

Příspěvek od PavelDosko »

toz gratulace, chlape, uzivej
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: můj nový zesík

Příspěvek od pajuna »

Urbino píše:
pajuna píše:Urbino,
:thumbup: Gratuluju.

V cem se ti vice libi Copland nez Octave nebo Jadis i50?
Ahoj Pajuno, ty víš, že mám repro Olympica I a dle zasvěcených, Jadis i50 si s nimi moc nerozumí, proto jsem ani netestoval. S tvýma repro si rozumí moc. Octave v70 SE je parádní zesík, kdyby se před rokem situace jinak vyvíjela, tak už ji mám doma. A i teď jsem ji postavil proti tomu Coplandu. A ten vyhrál. Vyhrál nádherným prostorem. Zatím, jsem toho moc nenahrál a zasvěcenci tvrdí, že lampy se dostanou do správných poloh po rozehrání cca 50 hod. a více. To rozhodnutí bylo drahé, ale nedalo se jinak. Stále budu mým přátelům, když se mne zeptají na lampáč, Octave doporučovat, protože to je fakt dobrý zesák (a i proto, že je tam možnost laborovat s lampama).
Ptal jsem se prave z duvodu, ze si zvazoval Octave. Jadis je super, ale vzdy jde o spojeni s ostatními komponenty, jak vsichni vime. S mekcimi bednami to není ale ono. Jinak jsem take zkousel vymenit male lampy a trochu laboroval a musim rict, ze ty zmeny jsou slysitelne.
Uzivej noveho prirustku a dej vedet jak se rozehrava!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Yngwie »

Hoď nějaké fotky .... až bude dobrá konstelace, tak můžeme dát kafe a krátký poslech, což?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Mark Levinson »

Yngwie píše:Hoď nějaké fotky .... až bude dobrá konstelace, tak můžeme dát kafe a krátký poslech, což?
Souhlas s Yngwie.
Fotky, kafe a poslech?
Mark Levinson
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Ogaři, dám mu ještě chvíli na zabydlení. A třeba mezi svátkama vás s ním seznámím, když budete mít čas. :crazy: :smile:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Král na svém místě :thumbup: :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Urbino píše:Král na svém místě :thumbup: :lol:
IMG_1120.JPG
IMG_1131.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Urbino

Příspěvek od whisp »

Pekny macek
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Urbino

Příspěvek od Jirka33 »

Pěkné špalíčeky pod repro kabely, i když podle pitrse je to pro kosmonauty nebo co. Co je to za DAC?
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Jirka33 píše:Pěkné špalíčeky pod repro kabely, i když podle pitrse je to pro kosmonauty nebo co. Co je to za DAC?
Wadia di122

špalíčky z exotického dřeva (českých luhů a hájů), výroba made in Checkvyhul. Napuštěné speciálním olejem pro lepší účinnost. Zvuk v celém pásmu prokreslený a křišťálově čistý. =)) =)) =)) =))
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Pekny macek
To máš pravdu, macek to je a taky hezky hraje.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Urbino

Příspěvek od whisp »

Inac Urbino netvar sa tak vazne pri tom foteni :mrgreen:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Inac Urbino netvar sa tak vazne pri tom foteni

Jsem odhalen ~x(
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Urbino

Příspěvek od jupol »

No ale ved sa sústredí na fotenie... :thumbup:
Inak gratulujem k novému zosíku, užívaj
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Yngwie »

Urbino píše:Ogaři, dám mu ještě chvíli na zabydlení. A třeba mezi svátkama vás s ním seznámím, když budete mít čas. :crazy: :smile:
Tak někdy v lednu ne? Mezi svátky jsem na horách. Určitě bych si ho rád poslechl. Vypadá to na macka a s KT 150 to určitě bude mít kouzlo.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Urbino

Příspěvek od sonofstars »

Moc pěkná sestava :thumbup:
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Yngwie píše:
Urbino píše:Ogaři, dám mu ještě chvíli na zabydlení. A třeba mezi svátkama vás s ním seznámím, když budete mít čas. :crazy: :smile:
Tak někdy v lednu ne? Mezi svátky jsem na horách. Určitě bych si ho rád poslechl. Vypadá to na macka a s KT 150 to určitě bude mít kouzlo.
Ok muze byt
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

sonofstars píše:Moc pěkná sestava :thumbup:
Děkuji
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Odehrano cca 40 hod. Bavi mne to cim dal vice.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Urbino

Příspěvek od Jirka33 »

Jak dlouho cekas nez zacnes poslouchat? (po zapnuti, zahřátí triod)
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Jirka33 píše:Jak dlouho cekas nez zacnes poslouchat? (po zapnuti, zahřátí triod)
Posloucham hned jak to zesik dovoli, ale pecka to je tak po 20 min.
Pak je to dost dobre k me velke spokojenosti.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Urbino

Příspěvek od Urbino »

Tak už jsme spolu měsíc. Stále objevuji kouzlo " lampového zvuku", ani vteřinu jsem nezaváhal, jestli jsem udělal dobře, když jsem Copland pořídil. Spojení s Olympica I je moc dobré. Již jednou jsem někde tady na fóru psal, že nemám mandát popisovat zvuk jak je "průzračný, plný, jak pevný je bas, přirozený" a já nevím jaký ještě může být. Ale poslouchat třeba Chie Ayado- Time, Bjork - Gling Gló, Dianu Krall nebo Toma Waitse a další, jsem z toho nadšen. A se vší skromnosti chci říci, že i kolegové co se zastavili, aby si toho macka (všichni překvapeni, jaký to macek je) poslechli, se vyjadřovali velmi pozitivně.
Co mne nejvíce překvapilo, hudební prostor, že zvuk nevychází z repro, ale jakého si prostoru kolem nich a mezi nimi. Do nedávna jsem si ten prostor tak neužíval, jako teď. Dnes reproduktory zmizely a zvuk se na mne valí a já jsem :thumbup: :smile: :eek:
Takže tak, po měsíci soužití. Už se těším na další hodiny poslechu a objevování krásy muziky.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Odpovědět