zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Urbino »

terahera píše: 14 úno 2020 15:36
zatty píše: 14 úno 2020 14:56 Ano jedu taky a budu mapovat cele deni :thumbup:
A vodit nás s Mírou ze šantanu na penzion,ať se v té Praze neztratime :cool:
Doufám kluci, že se uvidíme. Maro a ty nepi [-x :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Pokud je nekde neztratim ve viru velkeho mesta tak se potkame :angel:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Poslední fáze úprav sestavy je zdárně za mnou. Chtěl sem to mít vše v únoru, ale bohužel nevyšel čas na vše a byly jistá zpoždění v dodávkách dílů. Paradoxně jsou to spíše neviditelní drobnosti, typu,filtrace pro lan síť, napájecí kabel pro cd, podložky, a hlavně strop.. je to za mnou.. ~x( ufff...

Obrázek
Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

fajn, vse z nakoupenych dilu (myslim akustiku) ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 05 bře 2020 10:07 fajn, vse z nakoupenych dilu (myslim akustiku) ?
ano vše koupeno
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: zatty

Příspěvek od Frogyman »

A vitrína v rohu ti problémy nedělá? Mne zlobí i ta v předsíni, když je hodně informací mezi 40-60 Hz a to by i ty V3M měly podle specifikace zahrát...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

zabiny007 píše: 05 bře 2020 10:37 A vitrína v rohu ti problémy nedělá? Mne zlobí i ta v předsíni, když je hodně informací mezi 40-60 Hz a to by i ty V3M měly podle specifikace zahrát...
bude to znít divně, ale ne dělá nic. zkoušely se pokusy ji zabarykádovat peřinou, otočit zády, vyndat pryč a vše bylo vždy změřeno na Rewu a rozdíl žádný takže sem ji tam nechal.

paradoxně nad ní v rozích sem sem měl dlouho basstrapy a ty dělaly bordel, hodně přetlumovaly tak sem je dal do pryč a to byla úleva pro celou místnost.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: zatty

Příspěvek od Frogyman »

No jak pojedu někdy zas za Márou, musím se pozvat a stavit i k tobě :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

zabiny007 píše: 05 bře 2020 11:00 No jak pojedu někdy zas za Márou, musím se pozvat a stavit i k tobě :angel:
samozrejmne neni problem sednem do auta zajedem ke mne.. ja totiz bydlim u pritelkyne asi kylak od Mary
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Taky musím zajet zas poslechnout,zajímá mě hlavně změna s filtrem lan a po úpravě stropu.Kabel k CD jsem taky zvědav jak u tebe,u mě maso :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: zatty

Příspěvek od fox »

To je obývák, nebo poslechovka ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

fox píše: 05 bře 2020 13:08 To je obývák, nebo poslechovka ?
zajimavá otázka, můj název je Zenzone. je to obojí ale nikdo tam nebydlí... tato sestava je v mém rodném domě a já tam nebydlím jen sem tam přebývám takže mi do toho nikdo nekecá :smile:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1695
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: zatty

Příspěvek od fox »

Takže obývací poslechovka pro jednoho účastníka. :lol: Ptal jsem se proto, že kdybych do tak malého obýváku, nacpal ještě hifi, to by mě manželka asi hnala. Navíc nevím, jestli by se tam vešli rodinní příslušníci. A kdyby se tam přece jenom vešli, mohlo by dojít ke karambolům s hifi přístroji. :smile:
Nic ve zlém.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

fox píše: 05 bře 2020 14:12 Takže obývací poslechovka pro jednoho účastníka. :lol: Ptal jsem se proto, že kdybych do tak malého obýváku, nacpal ještě hifi, to by mě manželka asi hnala. Navíc nevím, jestli by se tam vešli rodinní příslušníci. A kdyby se tam přece jenom vešli, mohlo by dojít ke karambolům s hifi přístroji. :smile:
Nic ve zlém.
Ano tento problem ma vetsina ja nasteti ne a tak si muzu flaknout do prostred jen tak kreslo..jina mistnost ma 540*430*265cm
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: zatty

Příspěvek od adrian »

Paci sa mi ,ze si akusticky riesil aj strop a pritom to vyzera decentne a vkusne. A ke vidim tie AC cim dalej viac lutulem,ze som Leisure 3 SE mkII tak rychlo predal.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

adrian píše: 05 bře 2020 21:24 Paci sa mi ,ze si akusticky riesil aj strop a pritom to vyzera decentne a vkusne. A ke vidim tie AC cim dalej viac lutulem,ze som Leisure 3 SE mkII tak rychlo predal.
děkuji, L3 jsem neslysel ale sestra ma L2 a ty se mi zvukove libili do mensi mistnosti
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: zatty

Příspěvek od adrian »

V tom case som sa hnal za zvukom,v ktorom by som "mal viac basov",pricom pricinou neboli reprosustavy,ale nevhodna miestnost.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

adrian píše: 05 bře 2020 21:40 V tom case som sa hnal za zvukom,v ktorom by som "mal viac basov",pricom pricinou neboli reprosustavy,ale nevhodna miestnost.
tak samozrejmne regal na basech nejde srovnat s velkou bednou ale jde udělat a jde ho udelat dost je to jen o preferencích žánrů atd.
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: zatty

Příspěvek od slayers »

zatty prosím Tě jak se Ti projevila ta pěna na stropě, výšky, středy v pohodě? Dík.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

slayers píše: 05 bře 2020 22:03 zatty prosím Tě jak se Ti projevila ta pěna na stropě, výšky, středy v pohodě? Dík.
premyslim kde o stropu v brzke dobe napisu jestli tady k sobe nebo do vlakna melamin..ale jedno reknu zrovna..nelituji teto investice..
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: zatty

Příspěvek od adrian »

zatty píše: 05 bře 2020 21:44
adrian píše: 05 bře 2020 21:40 V tom case som sa hnal za zvukom,v ktorom by som "mal viac basov",pricom pricinou neboli reprosustavy,ale nevhodna miestnost.
tak samozrejmne regal na basech nejde srovnat s velkou bednou ale jde udělat a jde ho udelat dost je to jen o preferencích žánrů atd.
Myslim si,ze Leisure 3 SE mkII su zanrovo univerzalne,okrem ineho bol problem v miestnosti / tvar stvorca /. To,ze regal nezahra na basoch tak ako stlpove reprosustavy je pravda,ale mat akusticky lepsiu miestnost tak by pravdepodobne zostali. Pravdou ale je,ze som ich v tom case podstate nevedel docenit a nedocenil.
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 119
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: zatty

Příspěvek od Overgrounder »

[/quote]premyslim kde o stropu v brzke dobe napisu jestli tady k sobe nebo do vlakna melamin..ale jedno reknu zrovna..nelituji teto investice..[/quote]

Kdekoli, hlavně napiš. Tohle mě moc zajímá :thumbup:
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Strop

Jak sem slíbil tak lehce poreferuji o své úpravě stropu. jelikož moje sedící místo je trochu dál tak se mi zdálo že za mnou a okolo mne je spousta obejmu a zvuk se jako by lehce skrýval a na vyšších frekvencích jako by docházelo k dozvukům jako v kostele.. Mě se tento charakter líbí, ale u některých zpěvaček už to bylo moc.. Jelikož sem vyměnil přední i zadní panely za jiné tak se to o něco zlepšilo. Samozřejmě jsem zkoušel basstrapy do rohů zatlumit dveře atd.. Vše sem odstranil nemělo ta nic vliv tak proč to tam mít. Takže aktuální rozpoložení panelů je po všech náměrech ideální pro moje uši.. Zbyly mi nějaké tedy původní panely tak sem je na zkoušku dal na strop, ještě než sem cokoliv pustil byl v zadní části místnosti rozdíl ve snížení hluku. Hodil sem to na měřák a ano rozdíl tam byl hlavně v dozvuku. pak sem si pustil hudbu a opravdu pocitově to bylo lepší.. abych nebyl jen unesen euforii tak sem ty panely ze stropu sundal a rozíil ihned slyšitelný při běžném mluvení. tak sem tedy po konzultaci s panem Fryčem objednal melaminové panely 1000x1000x45 mm tak abych pokryl až 40% stropu. aktuálně mám zaděláno 25% stropu nechtěl sem to ze startu přehnat. těchto 25% udělalo skok okolo 120ms z 360 na 240ms.
Co se týče poslechu, rozhodně nelze očekávat že to srovná basový průser nebo změní zásadně křivku ve vysokých frekvencích. Udělá to jen nějaké lehké procento. Co je, ale nejdůležitejší je že se zvuk krásně ucelil. poslouchám pořád na stejnou hlasitost a teď je toho prostě víc, přestalo to být hlučné a tím pádem je větší důraz na hlas a zní podstatně silněji, čistěji. Celkový dojem je velmi pozitivní a sem rád, že sem do této úpravy šel. Ve své podstatě když vezmu jak byla udělaná místnost vloni se starými panely a teď po komplexním řešením, tak teď mohu říct že se přestalo řvát a začalo hrát :lol: (výrok brán s nadsázkou)
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: zatty

Příspěvek od slayers »

Díky za info moc se hodí :thumbup: .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Včera se mi podařilo dokončit místnost. Nakonec je jiné rozpoložení nábytku, posunuté poslechové místo o 35cm dozadu a hlavně doplnění poslední řady panelu na strop. Aktuální zaplnění stropu je 40% což má být ideální hodnota pokrytí. Rozdíl je znát oproti minulé verzi. Teď budu sedět a poslouchat :smile:



Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

po nějaké době se mi dostala do ruk supra na kompletaci ( http://www.supracables.cz/supracables/e ... -FRHF-BLUE ). Doufám že přinese radost a i nějaké poznatky po odzkoušení.

Obrázek
Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Urbino »

Něco jsem od Zattyho potřeboval vyzvednout. Tak jsem se dohodli na sobotní dopoledne. Řádně zabezpečen proti nákaze, jsem vyrazil. Nakažen koronaviren nejsem, ale přístupem Zattyho k našemu společnému koníčku. Ještě, že jsem měl masku, jinak by viděl jak jsem červený. Akustika, uspořádání aparatury, kabely krásně vedeny. Joj jak já jsem se styděl. Pak jsem usedl a poslouchal, Tidal, moje oblíbené CD. Zatty hraje ti to doooost dobře. A pokud, někdo tvrdí, že dvoupásmové repro neumí basy, možná by si to měl poslechnout. Já to vím už dlouho, že umí a pro mnoho nevěřících, velmi zajímavě.
Zatty, díky tvůj čas, inspirace a vstřícnost. Nechť ti to radost přináší a s tvými poznatky se poděl s námi.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

zatty, Ten kabel je výborný :!: - Viablue :thumbup: Děkuji. ^:)^
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Urbino píše: 06 dub 2020 16:39 Něco jsem od Zattyho potřeboval vyzvednout. Tak jsem se dohodli na sobotní dopoledne. Řádně zabezpečen proti nákaze, jsem vyrazil. Nakažen koronaviren nejsem, ale přístupem Zattyho k našemu společnému koníčku. Ještě, že jsem měl masku, jinak by viděl jak jsem červený. Akustika, uspořádání aparatury, kabely krásně vedeny. Joj jak já jsem se styděl. Pak jsem usedl a poslouchal, Tidal, moje oblíbené CD. Zatty hraje ti to doooost dobře. A pokud, někdo tvrdí, že dvoupásmové repro neumí basy, možná by si to měl poslechnout. Já to vím už dlouho, že umí a pro mnoho nevěřících, velmi zajímavě.
Zatty, díky tvůj čas, inspirace a vstřícnost. Nechť ti to radost přináší a s tvými poznatky se poděl s námi.
Děkuji za návštivení a vřelá slova. Jsem rád, že ses ukázal a poslechli jsme nějaké nahrávky. pár sem si jich uchoval abych mohl později poslechnout lépe... S těmi basy je to složité, každý to vnímá jinak, ale líbila/stále líbí se mi tvá hláška u skladby kterou jsou označil za ,,popík :thumbup: ,, - ty mě chceš zabít? :cool: ...

ještě pár lehkých doladění bude v letošním roce, ale nic úplně zásadního, jen detaily pro klid duše.

Hifi zdar :lol:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

kychtax píše: 06 dub 2020 19:38 zatty, Ten kabel je výborný :!: - Viablue :thumbup: Děkuji. ^:)^
To je dobře, že jsi sním spokojený a je v sestavě přínosem :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
TOM
Příspěvky: 95
Registrován: 07 kvě 2011 22:35
Bydliště: Praha

Re: zatty

Příspěvek od TOM »

Doporučuji tyto celokovové konektory,možnost zapojení bez pájení jako krimpovací,pro osazení nejvyšší třídy cat.8.
Obrázek
https://www.amazon.de/-/cs/dp/B07XY7LH7 ... 7&sr=8-48
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

TOM píše: 07 dub 2020 15:23 Doporučuji tyto celokovové konektory,možnost zapojení bez pájení jako krimpovací,pro osazení nejvyšší třídy cat.8.
vypadají dobře ale zásadní problém vidím v průměru kabelu. je to jen do 8.5mm což pro kabely od viablue je málo ty mají průměr do 9,5mm ( tak se využívá tato koncovka https://www.telegaertner.com/en/info/hi ... fp8-cat81/ ).
Pro kabel typu Supra to vyjde i když dát i opletení bude trochu na nervičky...

Díky za další tip :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Je to nějaká doba co si člověk hraje s různými detaily typu koncovek, atd. Mě potkalo nutkání testnout nějaké podložky pod reprobedny. Většina má vysoké bedny, ale my co máme regálovky je to ještě o něco složitější. Dlouho sem měl bedny samy o sobě položené jen na originálních podstavcích a nebylo na tom nic špatného, kdyby nepřistály doma Cerabally. První dojem byl masakrální . Ihned bylo slyšet jak se celá scéna otevřela a došlo ke zpevnění celého zvuku. Nebylo co řešit, zůstaly asi rok a něco. Ale po vánocích jak člověk nevěděl co by tak přišla myšlenka, že by třeba wenge podložky atd. šlo taky zkusit. Nemít nic tak asi jo, jenže k Ceram se nic moc zvukově nepřiblížilo. Tak si člověk řekl jo dušička je spokojená tak to má být. Jenže mezitím separé kluci gramofoňáci začali zkoušet magnetické podložky, kde s velkým úspěchem to na gramofonu funguje. Odvádí vibrace atd. Můj mozek si řekl, když to funguje na gramci tak přeci podobně vypouští vibrace i bedna a někam musí jít. Tak sem nelenil a vyzkoušel magnety ( viz. Foto ). Mám je 4tý měsíc a absolutní spokojenost. Přesně to splnilo co sem očekával. Basy zmohutněly, celkový zvukový projev se zpevnil a zmužněl. S výškami atd. to neudělo nic, žádné ztenčení spektra nebo naopak. Jsem docela mile překvapen touto technologií a u mne si našla místo. Samozřejmě je todle test u mne na mých komponentech a v mé poslechovce, ale jsem rád, že sem si otestoval různé technologie a jejich slyšitelný rozdílný vliv. Osobě bych je nezkoušel na vysokých sloupech. V té výšce co mají sloupy je to dosti nestabilní a i zatížitelnost je kolem 9kg/ks.
Hifi zdar


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

ty vypadají masivně. :thumbup:
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

kychtax píše: 15 dub 2020 15:54 ty vypadají masivně. :thumbup:
Jsou dost masivni,je to kus materialu. :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Mark Levinson »

Díky za sdílení této zkušenosti, mne před mnoha léty taktéž překvapily Cerabally a dodnes tam jsou.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

S myšlenkou magnetických nožek i pod repro si taky pohrávám,ale u sloupků to nebude kvůli stabilitě tak jednoduché.Mám v hlavě podpery z nerezu,do těch vsadit repro a na okraje podper dát ty magnety :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: zatty

Příspěvek od Frogyman »

Máro, jak skončí peklo, tak za tebou přijedu - vezmu svoje základny pod bedny, ty vezmeš od Zattyho jeho magnety a můžeme porovnat oboje s ceraballs. Dokonce můžeme zkusit i využít moji základnu a dát pod ni magnety. To půjde.
Pokud vyhrají magnety, dá se nechat udělat stejná základna jako mám já, jen se lehce pro magnety upraví. A pokud by vyhrál můj pérák (jako že myslím že jo.. :angel: ) , dají se samostatně koupit pružiny, základnu nechat udělat a dostaneš se na čtvrtinovou cenu originálu. :thumbup:
IMG_20200415_190551_resized_20200415_070639735.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

To zní super :thumbup: Je pravda,že tvé odpruzeni beden bylo vlastně motivací mé myšlenky se základnou a magnety :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: zatty

Příspěvek od Dasta »

Ta základna by šla vyřezat z nerezu nebo z mědi, přesně, dle nákresu.
Z ocelového plechu bych to nedělal, kvůli magnetizaci vůči výhybce.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět