zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Co teprve, kdyz to clovek bude chtrit prodat s takovym napisem, protoze v hifi nic neni na veky :). Zmena zvuku je mysleno seriozne?? Ze je slyset jakym typem dreva jsou komponenty podlozene :shock:?
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: zatty

Příspěvek od efičák »

Jsu nadšený Zatty. To je originálnī.

Pro nevěřící, : s vysokým rozlišením přichåzí poznåní a zodpovědnost.

Jedna má sestava hråla moc hezky a bylo jí skoro jedno, jaky RCA a síťový kabel byl zapojen. A přesto mě nenapadlo hlásat, že je to univerzální Pravda.

Můj vkus by vedl k dobrému kameníkovi pro plátkové zlato na písmena, by se blyštil Efičák do očí, na památku mé dlouhé cesty za zvukem.
To má každý jinak. A to je dobře.
Zvuk dobrý - všechno dobré
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

koudy42 píše: 06 říj 2021 10:42 Co teprve, kdyz to clovek bude chtrit prodat s takovym napisem, protoze v hifi nic neni na veky :). Zmena zvuku je mysleno seriozne?? Ze je slyset jakym typem dreva jsou komponenty podlozene :shock:?

1. proč bych to člověk prodával
2. vše jde odfrézovat a zaleštit
3. nikdy nepíši nic neseriozného co bych nevyzkoušel sám na své sestavě či jinde
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
kutilka
Příspěvky: 36
Registrován: 09 kvě 2016 11:29

Re: zatty

Příspěvek od kutilka »

Mně by to stačilo takhle, nicméně respektuji Zattyho vkus...
received_1485661095144801a.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Upřímně,taky bych to doma nezkousl :cool: Ale zas musíme si uvědomit,že každý si to dělá pro sebe,aby se to jemu líbilo,jak zvukově,tak dizajnově,takže pokud se to zattymu líbí,proč ne :cool: Jinak byl jsem včera u zattyho na návštěvě a zvukově se od mé poslední návštěvy(asi před měsícem) dost posunul :thumbup: Nevím,jestli je to díky špalkům,nebo něčím jiným(dělal i nějaké úpravy akustiky),ale posun byl zcela znatelný a k lepšímu
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Takze uz je hoden AC Volla? :smile:

Ohledne podkladani komponent typem takoveho makoveho dreva, kovu si rad zkratim hifi cestu jinym upgradem sestavy, dekuji ;).
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

koudy42 píše: 06 říj 2021 12:02 Takze uz je hoden AC Volla? :smile:

Ohledne podkladani komponent typem takoveho makoveho dreva, kovu si rad zkratim hifi cestu jinym upgradem sestavy, dekuji ;).
k tomu se dostaneš taky časem
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

V rámci špalků byly vyhotoveny i podložky pod komponenty. Jedná se o wenge v rozměrech 100x70x25mm, které jsou broušeny v desetinách mm tak aby rozměry a hlavně výška byly v rovině. Rozměry se dají udělat jakékoliv.


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

zatty píše: 06 říj 2021 13:34
koudy42 píše: 06 říj 2021 12:02 Takze uz je hoden AC Volla? :smile:

Ohledne podkladani komponent typem takoveho makoveho dreva, kovu si rad zkratim hifi cestu jinym upgradem sestavy, dekuji ;).
k tomu se dostaneš taky časem
Kdyz neco takove tak v ramci kochani se oka na pekne opracovane drevo a snadnejsi uklid kolem komponent, ale rozhodne na tom nebudu stavet zvukove preference ;). Casem k tomu dospejes, ze kabel neni nad zesilovac nebo bedny :thumbup:.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: zatty

Příspěvek od Dieter Burmester »

A ty jednou mozna dospejes k tomu, ze kabel je uplne stejne rovnocenna komponenta jako zesilovac nebo bedny :thumbup:
Dieter Burmester
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

pro Koudy42: s tvým tvrzením si dovolím nesouhlasit, ale je to tvá cesta a řešíš si ji ty sám jak uznáváš za vhodné. Já ze zkušenosti vím, že bedny a ani zesilovač nejsou vše a že pokud jim nepřipravíš půdu pod nohama je s nimi konec. Za život sem slyšel dost sestav i špičkové bedny a i ty nevyužily potenciál bo jim prostě chyběl ten kabel, ten propoj, ta podložka, to stínění atd. tomu časem dospěješ taky :thumbup: .
Tak jak píše efičák: s rozlišením přichází odpovědnost. Po těch posledních letech vím a odzkoušel si, že každý detail hraje obrovskou roli od akustiky po výměnu zásuvek ve zdi.

pro Dietrera: ano máš naprostou pravdu :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PGH »

Když jsem pořídil lepší zesilovač, bedny nebo prenosku tak byl zvuk o poznání lepší ale výměnou různých kabelů a ze jich bylo takový skok nikdy nebyl, a někdy to ani poznat nebylo vubec.
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PGH píše: 07 říj 2021 06:35 Když jsem pořídil lepší zesilovač, bedny nebo prenosku tak byl zvuk o poznání lepší ale výměnou různých kabelů a ze jich bylo takový skok nikdy nebyl, a někdy to ani poznat nebylo vubec.
Jasně ne vždy to sedne, ale i malé posuny jsou posuny k lepšímu zvuku
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: zatty

Příspěvek od aretax »

Dieter Burmester píše: 06 říj 2021 22:16 A ty jednou mozna dospejes k tomu, ze kabel je uplne stejne rovnocenna komponenta jako zesilovac nebo bedny :thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Ok, tak to nebudu radeji nikdy "hifista" :clap: :thumbup:.
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

už jsi. smolík.. :thumbup:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

koudy42 píše: 07 říj 2021 10:32 Ok, tak to nebudu radeji nikdy "hifista" :clap: :thumbup:.
A co vlastně podle tebe znamená hifista :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

Zrejme clovek co musi mit kabely drahe jako zesilovac a hlavne je mit hozene do vodovahy :silent:.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

koudy42 píše: 07 říj 2021 21:00 Zrejme clovek co musi mit kabely drahe jako zesilovac a hlavne je mit hozene do vodovahy :silent:.
Ahaaa :-?
Tak po pak mnohé vysvětluje,co se týče tvého vnímání tohoto koníčka :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: zatty

Příspěvek od aretax »

koudy42 píše: 07 říj 2021 21:00 Zrejme clovek co musi mit kabely drahe jako zesilovac a hlavne je mit hozene do vodovahy :silent:.
Alebo: človek, ktorý nie je taký "hifi obmedzený", ako Ty.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

Ze kabely nekdo neresi nebo resi okrajove .. I tak se da poslouchat v rozumne kvalite. :ympeace:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Po více jak roce proběhl včera u mne test účinnosti RJ filtru gigafoil v4. Jelikož tento filtr není u nás až příliš znám a je jich jen pár kusů v čr co vím tak mě zajímalo jaký má u mne vliv na zvuk. byly testovány tři parametry, nahodile.
1. bez filtru
2. filtr zařazen před switch/router
3. filtr za switch/router

Nezávisle na sobě jsme se shodli stejně na výsledcích byť bylo testováno a měněno nahodilé pořadí zapojení. Bez filtru, spousta šumu, průměrná dynamika, technicky poslouchatelné. Filtr před, šum v pozadí dosti zmizel, přibylo více detailů, dynamika a přirozenost projevu taky narůst. s tím to zapojením se dá žít do té doby než zařadí za switch/router. Toto zapojení tohoto filtru je ideální. Skok je obrovský. Absolutní čistota, nárůst dynamiky okamžitě hmatatelný, zadní detaily (mikro detaily) mnohem čitelnější. To vše je super, ale co nejvíc oceňuji je jeho přirozenost a hladkost celé scény. Za mne tento filtr dělá přesně to co filtr má dělat a i po dvou letech je jeho přínos obrovský. dokonce si dovolím u sebe tvrdit, že po všech upgradech je teď jeho přínos mnohem citelnější než v době nákupu.

P.S. Samozřejmě nic není zadarmo a k němu je třeba i pořádné napájení iFi nebylo špatné, ale lineár je lineár.


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

kychtax píše: 08 říj 2021 07:46 Ze kabely nekdo neresi nebo resi okrajove .. I tak se da poslouchat v rozumne kvalite. :ympeace:
To nikdo nerozporuje,ale většinou neřešiči rozporují vliv všeho u řešičů :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
koudy42

Re: zatty

Příspěvek od koudy42 »

aretax píše: 08 říj 2021 05:35
koudy42 píše: 07 říj 2021 21:00 Zrejme clovek co musi mit kabely drahe jako zesilovac a hlavne je mit hozene do vodovahy :silent:.
Alebo: človek, ktorý nie je taký "hifi obmedzený", ako Ty.
Na svete jsou prijemnejsi felace :razz:....
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

to je téma které se dá točit jak kolovrátek. ještě když to někdo opepří urážkami.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: zatty

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dostat se na HighEnd foru az k felaci, to zaslouzi skoro Chocholouska :crazy:
Dieter Burmester
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

ad wenge. když jsme zkoušeli wenge špalek pod zesilovač byl výsledkem zapatlaný zvuk. Asi proto že byl tlustý kolem 15 cm. Když jsme dali tenčí špalík, kolem 6cm bylo to mnohem lepší. :smile: Ono je to asi funkcí nejen dřeva ale i tloušťky, náchylnosti komponentu, umístění.. tedy to co bude výsledkem. Na úvod jsem se usmíval, abych byl poté přesvědčen. :smile:
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

kychtax píše: 11 říj 2021 16:18 ad wenge. když jsme zkoušeli wenge špalek pod zesilovač byl výsledkem zapatlaný zvuk. Asi proto že byl tlustý kolem 15 cm. Když jsme dali tenčí špalík, kolem 6cm bylo to mnohem lepší. :smile: Ono je to asi funkcí nejen dřeva ale i tloušťky, náchylnosti komponentu, umístění.. tedy to co bude výsledkem. Na úvod jsem se usmíval, abych byl poté přesvědčen. :smile:
Pravda pravdoucí, wenge je za mě naprosto zbytečně vytažené do nebes v hifi. za mne k top mat. nepatří
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Podzim je krásné období nejen na makání kolem baráku, ale i trochu se věnovat hifi. Krom toho baráku sem se pustil do úpravy akustiky. Některé věci jde vidět jiné se zadělaly. Něco se mi nezdálo jako by mi zvuk někde lehce utíkal. Zjistil sem, že dveře které nevyužívám (vlevo) proniká moc zvuku na chodbu. Tak sem se pustil do izolace z strany chodby. Byly zvolené akustické lisované desky (180kg/m3) a mdf deska. Rozdíl neskutečný. došlo k uzavření místnosti. Již nikam neutíkaly drahocenné zvukové molekuly. Tím pádem, ale taky došlo k přetlumení místnosti a to se mi nelíbilo. Naštěstí panely jsou variabilní a začalo oddělávání a zkoušení. V posledním kroku byly vyměněn stůl za lehčí a menší a i obrazy, které teď fungují jako absorbéry ne jako okrasa ( ikdyž to taky). Těmito posledními kroky sem dosáhl zvuku místnosti jaký sem chtěl a je to neskutečně znát oproti stavu před 2 lety.

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: zatty

Příspěvek od valderon »

Paráda 🙏🏻👍
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: zatty

Příspěvek od efičák »

Zatty to je božské. (*)

Noty vpravo vypadají barokně. To je mé oblíbené hudební období. Pro mě jsi nejmilejším členem naší "kongregace" :smile: . Protože jsme věřící v oboru elektronů a aerodynamiky, o níž s respektem ŕíkal Albert Enstein , že je složitější než jeho výzkum.
https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Aerodynamika
Zvuk dobrý - všechno dobré
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Urbino »

Máš to super Zatty. :thumbup: :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

fajn
ta televize netropi neplechu ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: zatty

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
Paráda! Polovička tiež hifistka?
U mňa nehrozí.....
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

efičák píše: 02 pro 2021 09:20 Zatty to je božské. (*)

Noty vpravo vypadají barokně. To je mé oblíbené hudební období. Pro mě jsi nejmilejším členem naší "kongregace" :smile: ......
děkuji ti :angel: :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

YamahaMan píše: 02 pro 2021 09:55 :thumbup:
Paráda! Polovička tiež hifistka?
U mňa nehrozí.....
ano je
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 02 pro 2021 09:53 fajn
ta televize netropi neplechu ?
Ne vůbec, ba naopak řeknu bez ní holá stěna byla horší. TV je na držáku a je vytočená takže dělá něco jako ,,regál,, na druhé straně mám vitrínu ze sklem a tu nikdo nikdy neslyšel drnčet a taky nedělá neplechu. Pavle vše ok. i na měření. :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

tim lepe
uzivej si
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 228
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: zatty

Příspěvek od THXKO »

Super Zatty tie obrazy sa mi páčia :thumbup:
Len pre vysvetlenie tie noviny na zadnej stene sú na čítanie? :lol:
Nie vážne nieje to dobre vidieť, pod tým je nejaká pena?
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - Noble Audio ZephyrN
Noble Audio Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 552
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

THXKO píše: 02 pro 2021 12:45 Super Zatty tie obrazy sa mi páčia :thumbup:
Len pre vysvetlenie tie noviny na zadnej stene sú na čítanie? :lol:
Nie vážne nieje to dobre vidieť, pod tým je nejaká pena?
Nene zadna pena tam neni jen kryjou skaredost osb desky..puvodne byly panely po cele plose a tak vznikly diry a ty se musely zaplnit..jo a je na nich natistena nejaka sonata
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět