zatty

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Mark Levinson píše: 23 črc 2020 16:30
Urbino píše: 23 črc 2020 15:55 Dobře ty, Zatty. :thumbup: :thumbup:
Přesně tak, za mne klobouk dolů :thumbup:
Vypadá to na té fotce velmi elegantně.
Děkuji :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

XLR pouzit nemuzes ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 23 črc 2020 18:54 XLR pouzit nemuzes ?
.c
Muzu ale jen do Lynxe
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: zatty

Příspěvek od THXKO »

V sobotu som si urobil konečne dlho plánovaný výlet na Valašsko a navštívil Zattyho. Bol som milo prekvapený ako mu tie malé páskače v AC V3M hrajú. Osobne pásky nemusím ale toto sa dalo pekne počúvať. Nečakal som že to bude na moje ušiska keďže som kolečkar ako to vravia :lol: Výborné zatlmena posluchovka tie výšky pekne uhladila. Teším sa na nové AC Volla ak budú :thumbup: .Vytiahol som svoje kĺbko káblov a niečo sme poporovnavali. Teší ma že cesta nebola zbytočná a sadol mu aspoň jeden Lessloss Signature do lišty ktorý pravdepodobne bude kupovať :smile: . Ale aby to nebola cesta len taká zasvätil som zattyho do niečo nového preňho ešte nepoznané a to high-end poistky. Tam sa mu páčilo viacero druhov. Aj tu bolo počuť zlepšenie. Neviem opísať slovami ako to tu vedia podaktorí. Najlepšie sa ukázala SHD Premier, len škoda že som nemal taku veľkú akú potrebuje jeho zosilňovač (10A). Aspoň sme to vyskúšali v zdroji a zatty si mohol urobiť sám predstavu čo a ako. Snáď napíše ako sa mu to javilo.
Aby som ale nemal toho na sobotu málo tak sme sa presunuli po obede ešte asi 11km k Terahere. Zase ďalší super chalan hifista čo som spoznal aj vďaka Zattymu ^:)^ . Jednoducho u Máru nebolo čo riešiť tak sa len počuvalo, od CD cez NASku a Tidal potom to najlepšie nakoniec LPčka. To bolo fakt paráda počúvať ten gramec, pri tom by som vydržal aj dlhšie no čas nepustil. Pardne doladené.
Tak ako sme sa zakecali pri odchode som zabudol že aj na vecko mi bolo treba tak som sa musel k Márovi zo schodov ešte vrátiť :lol:
Veľmi ma teší že som mohol v sobotu spoznať dvoch hifi postihnutých ľudí ako som aj ja :ympeace:
Chalani ďakujem za pohostenie aj super obed u Zattyho a krásne strávený deň u vás. Teším sa na stretnutie budúci mesiac u mňa :angel:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - NA ZephyrN
NA Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

THXKO píše: 20 srp 2020 09:18 V sobotu som si urobil konečne dlho plánovaný výlet na Valašsko a navštívil Zattyho. Bol som milo prekvapený ako mu tie malé páskače v AC V3M hrajú. Osobne pásky nemusím ale toto sa dalo pekne počúvať. Nečakal som že to bude na moje ušiska keďže som kolečkar ako to vravia :lol: Výborné zatlmena posluchovka tie výšky pekne uhladila. Teším sa na nové AC Volla ak budú :thumbup: .Vytiahol som svoje kĺbko káblov a niečo sme poporovnavali. Teší ma že cesta nebola zbytočná a sadol mu aspoň jeden Lessloss Signature do lišty ktorý pravdepodobne bude kupovať :smile: . Ale aby to nebola cesta len taká zasvätil som zattyho do niečo nového preňho ešte nepoznané a to high-end poistky. Tam sa mu páčilo viacero druhov. Aj tu bolo počuť zlepšenie. Neviem opísať slovami ako to tu vedia podaktorí. Najlepšie sa ukázala SHD Premier, len škoda že som nemal taku veľkú akú potrebuje jeho zosilňovač (10A). Aspoň sme to vyskúšali v zdroji a zatty si mohol urobiť sám predstavu čo a ako. Snáď napíše ako sa mu to javilo.
Aby som ale nemal toho na sobotu málo tak sme sa presunuli po obede ešte asi 11km k Terahere. Zase ďalší super chalan hifista čo som spoznal aj vďaka Zattymu ^:)^ . Jednoducho u Máru nebolo čo riešiť tak sa len počuvalo, od CD cez NASku a Tidal potom to najlepšie nakoniec LPčka. To bolo fakt paráda počúvať ten gramec, pri tom by som vydržal aj dlhšie no čas nepustil. Pardne doladené.
Tak ako sme sa zakecali pri odchode som zabudol že aj na vecko mi bolo treba tak som sa musel k Márovi zo schodov ešte vrátiť :lol:
Veľmi ma teší že som mohol v sobotu spoznať dvoch hifi postihnutých ľudí ako som aj ja :ympeace:
Chalani ďakujem za pohostenie aj super obed u Zattyho a krásne strávený deň u vás. Teším sa na stretnutie budúci mesiac u mňa :angel:
Děkuji za super návštěvu a že si dovezl hračky na testování a hlavně si poznal že i čárka umí hrát nejen kolečka :lol: . Lesslossy byly tři takže se otestovaly v celém systém a jak píšeš v liště byla jeho struktura nejúčínější.. tam si ho s novýma bednama do budoucna dokážu představit jako náhradu za stávající. Pojistky hodně sem četl o nich že je to mýtus atd. Pokud někdo todle tvrdí tak je na čase aby navštívil ušního. První test v linearním zdroji byl obyč. originál vs to nej od SHD.. no co dodat ta čistota, otevření scény tam je. to by se dalo poslouchat do nekonečna cena je za ní je v uvozvkách dost velká 300e ale na druhou stranu co to je když každý má doma sestavu za x stovek tisíc..... další byly furuttech, a dvě od synergistic research ( RS 20 a blue) i zde se každá chovala jinak samozřejmě ne tak jak SHD, ale změny byly patrné. Pro mne nejblíže k SHD byla RS 20 ty sem si objednal dvě. Takže i do zesáku. Před odpovím na otázku proč tedy ne SHD zrovna..

na podzim/zima bude předělávka pro lineár a netuším zatím co tam bude za pojistky zda vůbec nějaké takže řešením RS 20tkou, která z 80% splňuje to co SHD je akt. tak velkým přínosem oproti obyčejným co jsou v přístrojích automaticky, že sem je vzal.

díky moc ještě jednou a hifi zdar
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Konec léta byl teplý a tak my co máme zesilovače třídy ,,A,, nás náš stroj a počasí vyhnalo ven. ( výrobci se zřejmě drží hesla, chceš Áčko tak v létě vypadni ven nebo tě ugriluju ve vlastní místnosti :lol: ) Tudíž vznikl prostor pro zahořování atd. Po různých testech zkouškách sem se akt. rozhodl do lineárního zdroje a zesilovače jít do pojistek od značky Sinergistic Research model SR 20. V zesilovači je 10A a v lin.2A Zahořeno jest akt. přes 100h. Včera a předevčírem proběhly prví testy, jak otáčení pojistek tak vrácení původních atd. No co dodat, rozdíl zda máte pojistku otočenou tak či onak je slyšet, ale jen velmi subjektivně, jedna strana jde jako by hlouběji a když se otočí je to zas spíše více ostřejší (otevřenější). Jde asi o sílu okamžiku bo když člověk odejde pak na hodinu někam tak co tam nechal se mu stejně líbí (do té doby než to zas otočí :smile: ). Co se týče samotných pojistek, jednoznačně není důvod vracet zpět originální obyčejné pojistky co jsou dodány ve strojích. Rozhodně nečekejte, že se změní charakteristika sestavy, to fakt ne. Dojde totiž k pročištění spekter, ten klid a čistota jako když jste v kostele a čekáte na první tón a on přijde a je to ,,TO,, přesně to co člověk čeká že má přijít. jedním slovem ,,Zážitek,,. Do úplného zahoření zbývá cca 60h a již teď jsem max. spokojen s výrobkem a jeho službou co dělá.

Člověk častokrát mylně kupuje tuny kabelů,strojů levných, drahých, extra drahých.... ale tak nějak se zapomíná na posvátný citát: Každý řetězec je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Pokud si tedy dělám sestavu pěkně od základu na vrcholu už pak musí být čistá radost z poslechu :smile:


zatty


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
THXKO
Příspěvky: 229
Registrován: 19 úno 2014 13:16

Re: zatty

Příspěvek od THXKO »

Paráda zatty, som rád že misia nebola zbytočná :angel:
Škoda že si do zosilovača keďže ten meniť nebudeš rovno nezobral Ultimate Premier alebo staršiu sestričku SHD. Zážitok by bol oveľa lepší :cool:
Adam Vox Ashkelon - Zavfino 1877PHONO PRIMA-OCC MK2
Hegel H390 - Lessloss Signature, Kimber Select KS 1136 XLR
Gustard R26+U18 - Lessloss Reference, Lessloss Signature
Keces P8, pasív-NUC - NA ZephyrN
NA Galaxys - Lessloss Signature
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

THXKO píše: 04 zář 2020 08:30 Paráda zatty, som rád že misia nebola zbytočná :angel:
Škoda že si do zosilovača keďže ten meniť nebudeš rovno nezobral Ultimate Premier alebo staršiu sestričku SHD. Zážitok by bol oveľa lepší :cool:
To uvidí budoucnost bo u zesilovače je to trochu složitější, sám si slyšel jak si vybírá co mu zapojíš. Zatím se snažím dodržet typologii značky a modelové řady v řetězci, k mé spokojenosti
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Tak včera jsem byl na chvili stavený u špekáčka(zatty :cool: ),a musím konečně uznat,že se mi zvuk líbil.Jezdím k němu,tak jak on ke mně,často,ale vždy jsem měl k jeho zvuku výhrady,tak jsem to zde nijak nekomentoval( vždy jsem mu to řekl přímo).Po včerejšku už ale musím uznat,že konečně po třech letech využívá potenciál jeho repro AC V3M :thumbup: Zvuk má sice na můj vkus trochu nabroušený,ale vím,že on to má tak rád.Lokace nástrojů perfektní,zvuk jde krásně mimo repro,jak do stran,tak i ze zadu do předu,basy kultivované a konečně bez hukotu,skoro by člověk řekl,že poslouchá sloupy.Fakt se mi to líbilo a klobouk dolů :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

od posledně co si byl u mne se odehrálo hodně.. nové rca kabely, novinky v ethernetové síti, pojistky se zahořely atd. tak nějak si to vše konečně sedlo a dělá to co to má dělat. Ano trochu surovější zvuk mám rád, ale to je již na preferncích každého jak si svou sestavu ladí. Tři roky nejsou taká hrůza :shock:


Díky za návštěvu :thumbup:
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Podzim přinesl upgrade napájení pro Dac Lynx. Po různých testech se stal vítězem Lessloss reference.

Hlavními klady jsou:
- zmohutnění nižších frekvencí ( cca 50-200hz )
- zachování neutrality středů a výšek
- celkový dojem scény působí mnohem kulantněji a plněji
- zpracování je na špičkové úrovni


mínusy:
- díky mohutnosti není kabel až tak dynamický jako ( furutech, nebo nižší řada lessoss signature )
- trochu horší manipulace, stočit ho je docela zážitek, zabere hodně místa


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Finální zapojení DAC Laynx.. Signálová cesta Chord řada signature, napájení Lessloss reference.

Tato kombinace vede k mé maximální spokojenosti zvukového projevu. :smile:


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Pořídil sem si před nedávnem od Kabelguru Wake up generátor a k němu sem si nechal dodělat i modul pro napájecí kabely.( ten sem objednával až dodatečně). Zde je mé poznatky k výrobku.

O Přístroji:
Oproti verzi co je na stránkách je má vylepšená o kovové terminály a lepší elektroniku. Celkové zpracování je na špičkové úrovni. Pevné hlinikové šasi s okýnkem pro informační diodu o průběhu. Modul pro napájecí kabely je opticky velmi jednoduchý takže ho zvládne zapojit každý laik. Samozřejmě ke všemu je patřičný manuál. Celému stroji sem opatřil hlinikový kufřík, ten není součástí balení.

Test:

U každého kabelu vždy proběhl poslech a pak regenerace/zahoření. Nejdříve sem začal RCA kabely. Očekávání nějaká byla kdy si člověk říkal, šak hraji celé spektrum žánrů nástrojů, co by tak mohlo být lepší. No a bylo. Jednoznačné zklidnění ve všech pásmech. Uši rozpoznaly i lehké zmohutnění scény. Výsledek tedy velmi pozitivní a očekávání se zvýšilo bo přišly na řadu napájecí kabely. Byly tři. Do DAC, zesilovače a do lišty.
Začal sem tím do DAC - efekt čistoty stejný jako u RCA, ale přišlo mi, že jsou o něco více slyšitelné detaily v zadních částech skladby. Druhým v pořadí napájecí kabel k zesilovači. Zde byl jistý posun v mohutnosti podaní skladeb a více otevřený se jevil, zatím velká spokojenost s progresem co předvádí tento přístroj. Na závěr byl na řadě napájecí kabel k liště. Je to hlavní přívodní takže sem mu dopřál 32h místo 24h. Jak to nazvat tak aby to mělo smysl? jedním slovem ,,masakr,, nevím co se odehrálo nebo jestli si sedly všechny tři, ale po regeneraci absolutní klid (až komorní/kostelní to já rád), jde slyšet každé šustění, detail se zpřesnil, celé pásma se přesnily, bas hluboký kontrolovaný ( někdo může namítat že až moc). Scéna se zmohutněla a získala na dynamice. Seděl sem s otevřenými ústy, jestli je to možné. Je úplně jedno jestli člověk hraje více na hlas nebo naopak potichu to baví pořád. Todle nadšení mne neopadlo ani po týdnu poslechu, tolik času sem si dal abych napsal tyto řádky.

Závěr:
Chtěl bych poděkovat celému týmu Kabelguru, že mají v nabídce tento přístroj. Jeho přínos je neskutečný a za velmi příznivou cenu. Pro mne je to největší překvapení letošního roku a to sem si překopal kompletně kabeláž atd.


P.S. v min. týdnu se stavili dva hifisti ze severní části Moravy , aby zhodnotili jestli mluvím pravdu. Kam se sestava posunula co ji naposledy slyšeli v létě ( neslyšeli - pojistky,napájecí k dac, a zahoření, jinak sestavu znají dobře) třeba taky přihodí pár řádků.

hifi zdar






Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Nový rok začal trochu hekticky tak si člověk chtěl udělat nějakou tu hifi radost. Hodně se poslední dobou omílají switche v kategorii High End. Vliv switche s napájením ifi či lineárním je jasným přínosem ať už si člověk pořídí základnější model nebo jde vyšší třídy, to je bez diskuzí. Takže když už člověk má nějak tu síť ošetřenou tak si říká a co koncový člen z té sítě. Je to nějaká doba zpět co sem psal pár vět o kabelech Lan Viablue, supra…, je pravda, že tehdy nejdál se člověk dostal k Vodce od AQ. Já osobně mám celý rozvod od Viablue 7s a max. spokojenost s koncovkami ze slitiny Zinku od Telegartneru. Vše je ukončeno filtrem GigafoilV4. Takže přišla myšlenka proč nejít výš. Jelikož mám řadu Signature od Chordu a sem s charakteristikou zvuku spokojen tak sem neváhal a pořídil Chord signature super aray streaming 1m ze stejné řady. Cenovka je už, ale docela tvrdá 24 900,- Kč.
Zde je pár mých postřehů o tomto lan kabelu

Zpracování:
K mému překvapení je kabel hodně tlustý (viz.foto) čekal jsem obdobnou tloušťku jako je u RCA či USB, ale oproti nim je tlustější. kvalita jako vždy precizní, není kabelu co po designové stránce vytknout.

Jak to hraje:
První dojem jakožto nový kabel vůbec nezahořený. Jako když člověk otevře vrata od stodoly. neuvěřitelné otevření scény tomu není co dodat, člověk se z toho první hodiny dostával, i když lehká agrese a nevyváženost nezajetého kabelu byla znát tak člověk hltal skladby jednu za druhou. Tak sem ho nechal několik dní v procesu bez poslechu. Aktuálně má kolem 150 zahoření. Takže včera proběhl test č.2 první skladby jasně dále najevo že se kabel zahořel do systému, agrese vymizela a tím pádem se i sklidnil. Těšil sem se na projev skladby Atmosphere od James Blake. Ten prostor je neskutečný s obrovským nadhledem ale přitom nikde nechybí bass. Detaily se ještě více zvýraznily na někoho to může být už moc, ale mě se ta absolutní lupa líbí. Další bylo skladbou Just a Touch od Perfume Genius. Zde se nejvíce projevil charakter chordu neutrální až surový. Údery do bubnů jasné čisté a zřetelné s plným nástupem kytary. Mé nadšení stouplo ještě výše, třetí skladbu sem vybral od Jenifer Kamikazi – Satisfied. Její hlas je trochu atypický a jde vysoko. Jedním slovem skvělé. Člověk má pocit, že tam stojí uprostřed sálu a ona je všude… poslech pokračoval dál hodiny a bude i dnes atd…

Závěr:
Finální efekt je skvělý po zahoření hlavními klady jsou otevřenost celé scény a max. zvýraznění detailu se velmi slušnou hloubkou. Možná tento projev umocňuje i to, mám více komponentů z této řady zapojených. Sem zvědavý na nějakou konkurenci ve stejné třídě. Pro mě je to již člen mé sestavy a sem nadmíru spokojen.


Obrázek


Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: zatty

Příspěvek od Urbino »

Dobře ty Zatty :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Ses nám nějak zamiloval do Chordu :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

bedny porad puvodni ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Ano - chord v této vyšší řadě je výbroný

Pavle, ano stále původní
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Tak sem si o víkendu pohrál s novými křížovými podstavci na kabely co ještě měly tendenci ležet na zemi.. Teď je vše ve vzduchu a žádný kabel se žádného nedotýká ... :smile:



Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: zatty

Příspěvek od YamahaMan »

:thumbup:
ale jeden "uzemnený" cez spiatočku radiátora :mrgreen:
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Ten je provizorne bo filtr je ted odpojen...jinak je schovany samozrejme
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

To uložení kabelů je super :thumbup: Ty dřevěné křížové podstavce se mi hodně líbí,cena je myslím lidová a borec,co to dělá a na bazaru prodáva,dle mě vyplnil mezeru na trhu :cool: Jen doufám,že se mu teď nenakupí objednávky,aby po vzoru jedné firmy nezdražil,aby nás zchladil :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1648
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: zatty

Příspěvek od Janik »

Ja som to urobil podobne ale nemam drevene podstavce ale
Screenshot 2021-02-01 at 10.54.49.png
kazdy kabel som si takto oddelil, ze v tom je nejaky poriadok...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: zatty

Příspěvek od blesk666 »

tie penove kolieska sa mi pozdavaju na oddelenie kablov, odkial to mas?
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
Janik
Příspěvky: 1648
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: zatty

Příspěvek od Janik »

@Blesk666 Potrubná izolácia kúpis v hornbachu, narezes si ake dlhé potrebujes alebo sa ti páči. Ja som použil tu co je zo syntetického kaučuku.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: zatty

Příspěvek od Rostoun »

Chlapi co s tím všichni máte, když ty kabely dáváte nad zem? Nechápu co by to mělo dělat. Můžete napsat co se stalo, když jste je tam daly ty puky pěnové?
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Rostoun píše: 11 úno 2021 18:58 Chlapi co s tím všichni máte, když ty kabely dáváte nad zem? Nechápu co by to mělo dělat. Můžete napsat co se stalo, když jste je tam daly ty puky pěnové?
Nekde v moudrych knihach je napsano ze by se kabely nemely dotykat,dochszi k ruseni atd....jak velky vliv to ma ci ne si musi kazdy otestovat sam..nekdo woodu nadava nekdo je spokojeny... Ono je to jedno bo tak ci onak je hlavni veci pristupnost a nemit kabelaz nahazenou jako smetiste na prasecaku..takto lehce odpojis jakykoliv kabel a nemusis lamenit jak slozity pristup mas...
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: zatty

Příspěvek od Rostoun »

Aha díky moc, za odpověď.

Mám v dílně ještě pěnové těsnění na trubky, tak to nařežu a ze srandy vyzkouším. Já teda jediné, co jsem zkusil a mělo obrovský význam, když jsem vypl v celém baráku WI-FI a přešel na kabel. A když to člověk slyší, tak si nechci ani představit, co to má za vliv na zdraví...
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: zatty

Příspěvek od blesk666 »

Mna to zaujalo len ako predelovac, teda ze kable budu od seba oddelene, co je iste fajn z hladiska indukcie do vedlajsieho kabla (teda napajacie takto odeelit od signalovych)

Edit: vidim ze zatty ma uz predbehol. Aj keby to nemali byt jasne pocutelne rozdiely, je to urcite technikcy spravnejsie, ked napajacie kable nelezia hlavne pozdlz signalovych
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Rostoun píše: 11 úno 2021 19:33 Aha díky moc, za odpověď.

Mám v dílně ještě pěnové těsnění na trubky, tak to nařežu a ze srandy vyzkouším. Já teda jediné, co jsem zkusil a mělo obrovský význam, když jsem vypl v celém baráku WI-FI a přešel na kabel. A když to člověk slyší, tak si nechci ani představit, co to má za vliv na zdraví...
A proto mám wifi uplně jinde, daleko od sestavy a s tama přivedeno do RJ filtru jen pevným lankem
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
blesk666
Příspěvky: 1313
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: zatty

Příspěvek od blesk666 »

napodobne mam skusenost s Wifi v blizkosti audio zostavy, dal som Wifi dalej a zapojil kablom cez kvalitnejsi switch a lepsie
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
230V:VDH,Furutech,NA,Viborg, prepoje:Crystal Cable,Audioquest
kychtax

Re: zatty

Příspěvek od kychtax »

chlapi zeptám se, jestli nemáte někdo zkušenost s wifi kartou připojenou přes ethernet vs wifi kartou připojenou a napájenou cez USB (přes delší USB kabel, ne rovnou do aparátku). Říkám si, že to USB bude asi lepší. Vzhledem k tomu jaký tristní vliv má síťovka na reprodukci, a to i když je jen puštěná a neběží tam data.
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

kychtax píše: 11 úno 2021 23:10 chlapi zeptám se, jestli nemáte někdo zkušenost s wifi kartou připojenou přes ethernet vs wifi kartou připojenou a napájenou cez USB (přes delší USB kabel, ne rovnou do aparátku). Říkám si, že to USB bude asi lepší. Vzhledem k tomu jaký tristní vliv má síťovka na reprodukci, a to i když je jen puštěná a neběží tam data.
bohuzel ne, ale s technického hlediska to bude zřejmě lepší volba. Už kvůli tomu, že máš výběr x druhů vs vestavěná wifi karta
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Janik
Příspěvky: 1648
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: zatty

Příspěvek od Janik »

blesk666 píše: 11 úno 2021 19:34 Mna to zaujalo len ako predelovac, teda ze kable budu od seba oddelene, co je iste fajn z hladiska indukcie do vedlajsieho kabla (teda napajacie takto odeelit od signalovych)

Edit: vidim ze zatty ma uz predbehol. Aj keby to nemali byt jasne pocutelne rozdiely, je to urcite technikcy spravnejsie, ked napajacie kable nelezia hlavne pozdlz signalovych
Mam takto oddelene napajacie kable od seba navzajom a od signalovych.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: zatty

Příspěvek od terahera »

Já myslím,že oddělení a podložení kabelů není vůbec naškodu,nehledě na ten pocit,že člověk udělal maximum :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

mimochodem ty "krizove" podlozky jste nasli kde ?
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

PavelDosko píše: 12 úno 2021 17:34 mimochodem ty "krizove" podlozky jste nasli kde ?
Pan Mrázek,
uděla po domluvě i jiný rozměr...moc pěkné provedení...

Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2560
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: zatty

Příspěvek od PavelDosko »

diky Zatty
neni placka, neni highend
zatty
Příspěvky: 553
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: zatty

Příspěvek od zatty »

Třetí týden si hraji s testováním prototypu oddělovacího trafa... První dojmy velmi pozitivní. Rozhodně nahoru šla čistota, prokreslení zadních detailu, jak někteří říkají pojmově,, je to neskutečná lupa,,. Je tam těch informací neskutečně moc. V průběhu března se snad podaří doladit zásuvky atd. což by mělo vést ke zlepšení uklidnění v celém spektru nahrávek..

Kabeláž jak přívodní a výstupová je Vilablue X60 s origo koncovkami v délkách 1,5 a 2m (samozřejmě poctivě zahořené přes wake up)... Kratší kabely působily už hodně agresivně i na mne.

Obrázek
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
Odpovědět