Teti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Jo, hold šikovné české ručičky se i v Anglii uplatní !!! :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Teti

Příspěvek od Mark Levinson »

Teti,
klobouk dolů, paráda, pěkně zdokumentovaný postup prací ^:)^.
Teď jsem se v tom trochu ztratil, nyní máš Tannoy?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Teti

Příspěvek od bigjoe »

Hmm, díky za fotky...teď budu mít mindráky. Jsi šikovnej :clap: .
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Mark Levinson píše:Teti,
klobouk dolů, paráda, pěkně zdokumentovaný postup prací ^:)^.
Teď jsem se v tom trochu ztratil, nyní máš Tannoy?
Jo jasny, po techto jsem mel jeste Quad ESL 988 a potom az teprve Tannoy. Az se me bude chtit, tak sem hodim dalsi fotky systemu co jsem mel.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Originalni rack Pioneer JA-R2S
Obrázek
Obrázek

a pak fotek jak jsem to tam nacpal. Jeste mam Cd prehravac na oprave. Asi posledni vec bude jeste suplik a ekvalizer (ktery uz jsem jednou mel kua)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Omlouvam se za kvalitu fotek, je to foceny mobilem, takze zadna slava. Ve skutecnosti to vypada jeste mnohem lepe.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

:thumbup: :clap: :clap: :clap: :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Jak jsou přístroje přichycené ? Vše vypadá, jako jen na čtyrech šroubech. Magnetofon visí ve vzduchu, musí být vše velmi kvalitní materiál. :clap:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Každý přístroj visí na čtyřech šroubech za čelní panel, který je z šest mm silného hliníku. Šasi každého přístroje je vyztuženo tak, aby rozneslo jeho váhu na panel. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Opravuji.
Za přední panel "visí" pouze cívkový magnetofon / RT-909 na šesti šroubech /, taktéž dělené zesilovače SPEC. Ostatní přístroje jsou uložené v šuplících. Ty jsou ale hodně ceněné a špatně se shánějí. Někdy stojí víc než samotné přístroje.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Pravdu rikas pritely strecho, drzi to tam jak svina. Vesel jsem se na to a ty supliky jsou opravdu silne.
Vyrobce doporucuje oddelat nozicky u pristroju kvuli ventilaci, ale je to podle me zbytecny,
pac tam jsou dobry 4 cm u zesilovace a u radia a jeste vic.
Kdyz jsem to mel v tom TV stolku od Ikea, tak tam byl mozna centak a jelo to celou noc a nebyl s tim zadny problem.

Monte ten kazetak je zatim na nozickach a neni tam prichyceny. Cekam na nove reminky od WJoe Radio.

Nevim jestli mam sbirat jeste celou SPEC, protoze kdyz tam ted koupim posledni suplik a ekvalizer,
tak me to bude stat dejme tomu 400 - 450 euro, ale kdyz budu sbirat celou novou SPEC,
tak me to vyjde jeste na dalsi 2000 - 3000 a uz se me do toho vazne neche vubec vrazet prachy.
Pocitej se mnou, kdyz bych chtel jeste dalsi rack, tak jak to mas ty.

potrebuji:
RT-909 - to je dobrych 1000 euro abych si doplnil modrou serii
CT-F1000 - 150 - 200? + drzatka 150
SPEC 1 + SPEC 4 - 700 - 1000 za oba?
dalsi rack - 500 euro
pak jeste radio nebo ekvalizer 200 - 300 + suplik 200 - 300

No nakonec jsme bratru na tech 3000 euro, mozna jeste vic. Kua a to ma byt muj druhy system?
bfffffffffff Uz tak jsem do toho vrazil mnohem vic nez jsem chtel.
Na zacatku jsem si rikal: "koupim si jeden dva vintage pristroje jako druhy system, rozpocet mel byt tak do 300 euro.
No nakonec jsem skoncil na mnohem vetsi castce a to jeste nepocitam tu nehodu s Ortofonkou :evil:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Jo s predplatnym Hifi News jsem dostal sluchatk AKG K511, stoji pekne za hovno. Ty vysky me trhaji usi.
Koss PortaPro jsou mnohem prijemnejsi na poslech. Planuji koupit sluchatkac + DAC k pocitaci.

Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Teti píše:
Potřebuji:
RT-909 - to je dobrych 1000 euro abych si doplnil modrou serii
CT-F1000 - 150 - 200? + drzatka 150
SPEC 1 + SPEC 4 - 700 - 1000 za oba?
dalsi rack - 500 euro
pak jeste radio nebo ekvalizer 200 - 300 + suplik 200 - 300
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

U CT-F1000 počítej o 100 euro víc.
SPEC taky o300-500 euro navíc.
Každá sranda něco stojí. Nemusíš se opičit po druhých. :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

No vsak prave proto uz to chci uz jenom koupit ten suplik s ekvalizerem a dat to konecne dohromady. Dnes jsem objednal orechovy vinyl, tak snad to do pondeli dojde. zatim si muzu vykitovat ty bedny at mam co delat.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Tak uz jsem to vsechno zdarne dokoncil, timto bych chtel podekovat za cenne rady Pavlovi (NA - Noble Audio) a Pioneer guru Foxovi :o)
Repro jsem hodil jsem to na stojany Atacama SL300.
Jeste je musim naplnit piskem a prisroubit k bednam. Prisroubit nebo by stacili ty gelove podlozky od Atacama.
Udajne by se meli pricucnout k reprakum, drzet je na miste a zaroven fungovat jako tlumice vybraci.
Tedy ja bych se zatim radeji priklanel k prisroubeni. Premyslel jsem o vysypani olovem,
ale ta moznost se mi zda velice financne narocna, takze zrejme ten pisek.

Tkanicky jsou domaci vyroby - Klotz 4mm, opravdu krasny kabel, vypada stejne jako 20 euro/m Furetech kabel. Na jednu stranu jsem supnul specialni koncovky, urcene pro vintage pristroje a na druhou kopie od WBT. Kabel vypada velice pekne, delka 3.5m Nejsem padlej na hlavu a nesnasim vyrobce predrazenych kabelu, takze se drzim DIY a selskeho rozumu. Tak obrovskou zmenu jsem pri zmene kabelu necekal. Ubylo basu, ale nadherne se to procistilo. Predtim to jenom hucelo a to bylo asi tak vsechno. Ted je bas mnohem pevnejsi a rychlejsi.

Vyhybky jsem prepajel a nove kondy Jantzen audio vypadaji opravdu majestatne, vymenil take konektory a vse slape jako hodinky.
Ma to novy kabel, supra 1.6mm, pro ST a Tweeter krouceny. Nahoru jsem nacpal vlnu, ktera smrdi jako zmokly pes
Repracky jsem vykitoval, nastrikal a odyhoval a vypadaji jako nove.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Vytvoril jsem nove vlakno s dokumentaci rekonstrukce, pokracuje prosim na http://highendforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=1197
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Starecek dostal staronovou prenosku k narozeninam :oops:
Obrázek
Obrázek

A jestli se ptate proc staronova? Protoze jsem ji koupil jako Ortofon 2M Brozne a pri vymene kabelu se me porarilo zohnout cantilever. Narovnal jsem jej zpet, ale uz to nebylo ono. Mezti tim jsem tam supnul Audio Technica AT95, ale prenoska je naprosty shit v porovnanim s Ortofonkou. Hral jsem na ni teprve jednu desku, ale uz ted je slyset ohromny rozdil. Ted jsem take prenoskou guru, uz mam doma 4 prenosky :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Poslusne hlasim splneno!

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ve stredu me prisel ekvalizer z USA, po prvnim zapojeni a zdeseni jsem to musel vyhodit a propajet spoustu studenych spoju..
Nevim jestli to bylo tranzitem, ale nektere popraskaly a ozival se z toho jenom velice hlasity brum. Stejne jako kdyz jsou problemy se zemenim.
Je tam fotka jednoho z prasklych spoju a po oprave. Vyrobil jsem si domaci mikroskop, ktery je napojeny na cocku mobilu
Vim, ze to neni idealni spoj, ale kua, koho to zajima, hlavne ze to funguje ne? Jeste bych mel vymenit nektere kondenzatory, jak se budu nudit.

Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Co říct, na kojence absolutní :thumbup: :thumbup: :thumbup: nádhera.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

monte píše:Co říct, na kojence absolutní :thumbup: :thumbup: :thumbup: nádhera.
He he, tad mam v merku poresit hlavni system.
Pro starecka jsem vyrobil spuli ze stare

Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Teti, buď se mi to zdá, ale je pěkně křivá :lol: , nebo zkresluje foto ?
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

monte píše:Teti, buď se mi to zdá, ale je pěkně křivá :lol: , nebo zkresluje foto ?
Stary brachu, perspektiva to je previt :lol:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Jak vypadal muj system v Rijen (October) 2010

Obrázek
Gramofon Pro-ject RPM 5
Predzesilovac Tube Technology Prophet s phono
Vykonove zesilovace - monobloky Tube Technology Unisis 100W, Pasivni filtr a nakonec emitory hluku jsou Elektrostaty Quad ESL 988

Obrázek
Elektronkovy predzesilovac Tube Technlogy Prophet Signature line-level s externim napajecim zdrojem.
Integrovany MM phono zesilovac. V pozadi Gramofon Pro-Ject RMP 5.2 s prenoskou Ortofon 510 MkII napajeny pres Pro-Ject speed box MkII. Mam to na granitove desce, ktera ma vahu cca 13 kg.

Obrázek
Elektronky ECC82/12AU7 a ECC81/12AT7 pro Phono a predzesilovac. Phono hraje uzasne

Obrázek
2x 100W Tube Technology Unisis Signature version monobloky - push pull. El34 a ECC81. Vevnitr jenom sama dobrota, znackove kondenzatory, stribrne vinuti transformatoru atd. Maji upgrade, kondenzatory ve velikosti konzervy a elektronky Tesla. V prostredku pasivni filtr

Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Teti

Příspěvek od feco64 »

Ahoj Teti. Tie Tube Technology mašinky sa mi veľmi páčia, hlavne monobloky sú nádherné !naozaj paráda, díky za fotky. :thumbup:
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Teti

Příspěvek od feco64 »

feco64 píše:Ahoj Teti. Tie Tube Technology mašinky sa mi veľmi páčia, hlavne monobloky sú nádherné !naozaj paráda, díky za fotky. :thumbup:
ešte sa opýtam, prosím Ťa ako hrali tie TT - čka ???
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

feco64 píše:
feco64 píše:Ahoj Teti. Tie Tube Technology mašinky sa mi veľmi páčia, hlavne monobloky sú nádherné !naozaj paráda, díky za fotky. :thumbup:
ešte sa opýtam, prosím Ťa ako hrali tie TT - čka ???
Jsou to velice dobre monobloky a hlavne jsem je koupil za hubicku. McIntoshi se to ale nevyrovna, ten je rychlejsi a zvuk neni tak teply, coz vice preferuji. Zesaky od TT jsou dost levne, super kauf z druhe pracky.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Tetko, kde se touláš ? Tady poslední dobou lítají těžké jiskry až hnus. Máš pěknou prezentaci na netu, bazar se mi libí. Musím si vše pročíst, ale je málo času. Momentálně se trápím s naklonováním operačního na nový disk. Byly za skvělou cenu WD raptory. Na jednom počítači bez problému, ale na druhém, kde mám dva operační, nevím kde se děje chyba. Bios nenajde boot, asi proto, že je už speciálně upravený. Fake !!!
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Cus Monte,
nejak jsem nemel posledni dobou cas. Koupil jsem pracku na gramodesky a ted umyvam tech svych 500 gramodesek :)
Taky jsem byl nemocnej se zapalem plic a k tomu zacina skola. Na blogu uz mam pripravene nejake dalsi clanky, ale zrovna me nebavilo tam psat.
No a tady na forum se me take nechtelo psat, kdyz se vseci hadaj.
Co mas za problem s kompem? Klonovat system je nahovno, pokud do kompu nedavas jenom novej disk. Lepsi je ty wokna cely preinstalovat. Ja mam laptop s windows 7 a potom iMac na hudbu take s W7, tam se to dela pres boot camp a je to opravdu jednoduchy.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Právě se mi nechtělo znova instalovat, instalace dva měsíce stará. Nakonec se vše podařilo na sto procent a pomohl starý, dobrý prográmek EasyBCD. Disky WDraptor, tak to je něco. Widle naběhnout kompletně za necelých 10s.
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Už jsem se chtěl několikrát zeptat. Na které sestavě víc posloucháš, vintage nebo new ??
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

monte píše:Už jsem se chtěl několikrát zeptat. Na které sestavě víc posloucháš, vintage nebo new ??
Kua je me to blby rict, ale vetsinou posloucham na vintage :) Na nove sestave posloucham, kdyz mam chut na hifi zvuk (kdyz si to chci poradne uzit) :oops:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Vyroba baterioveho napajeni pro converter. http://diy-hifi.net/2012/10/08/diy-batt ... iface-evo/ Omlouvam se za anglictinu. pristi tyden budou nasledovat dalsi dily.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
feco64
Příspěvky: 36
Registrován: 08 led 2012 20:35

Re: Teti

Příspěvek od feco64 »

Teti pekná práca :thumbup: , povrchová úprava sa mi páči, tiež páčkové prepínače. ;)
Aurum Cantus, Vincent, Luxman, Revox, Cambridge Audio, Project, Grado, QED, Kimber, VDH.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Teti

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Jsi hračička :thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

feco64 píše:Teti pekná práca :thumbup: , povrchová úprava sa mi páči, tiež páčkové prepínače. ;)
Dik, prepinace jsem umistil tak,aby to davalo smysl. Zvenku to vypada super, ale uvnitr jako klubko hadu No nic, no, je to preci jenom prototyp. #-o
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
davidsound

Re: Teti

Příspěvek od davidsound »

Moc hezke Martine. Z Tebe jednou něco bude :-)
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Nedavno jsme se prestehovali a diky vetsimu pokoji se da moje hifi pekne poskladat.
Zatim neni nic zarizene, takze pokoj ma ozvenu jako v kostele. Krome vice nabytku, policek, koberecku a podobnych picovinek bych chtel poresit difuzery a basove pasti. Rad prijmu nejake dobre rady.

Sorry za kvalitu fotek, je to foceny mobilem.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Ten krb vypadá jako nějaké Tannoy. Strč tam repráky a máš vystaráno. =)) :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
boxer
Příspěvky: 439
Registrován: 16 pro 2011 15:52

Re: Teti

Příspěvek od boxer »

Mě by zajímaly ty dva bílý monobloky. Ty neznám. \m/
Odpovědět