Teti

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Teti

Příspěvek od mac »

Já k tomu mám ještě tuner TX 7800, tape deck CTF 950 a jako CD mi k tomu pasuje Denon DCD1800 (mimochodem mám teď jeden navíc - je na prodej). Už k té sestavě byl i RT 909 ale ten zatím putoval dál, ale počítám s tím, že si jej opět pořídím.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Dnes me prisel tuner Pioneer TX-7800 od Ivose (Fox). Tuner je jako novy, trochu jsem ho vypuliroval a leskne se jak psi koule :ymdevil:
Jest cekam na kazetak a paskac z USA.
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Vintage je mor a pastva pro oči :thumbup:. Počkej až nastartuješ cívkáč, to bude jízda :thumbup:
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Jsem rád, že tuner dorazil v pořádku. :D
Vypadá to úžasně. :clap:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

fox píše:Jsem rád, že tuner dorazil v pořádku. :D
Vypadá to úžasně. :clap:
Diky moc, skvele jsi to zabalil. Jenom jsem oddelal vrchni kryt, vysal prach a steteckem vysmejcil. Poutahoval jsem kontramatky k ladeni, protoze se to mlelo. potom jsem poradne vycistil predni kryt s WD40 i vsechny knofliky. Radio je jako nove! a to opravdu.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Vanoce se blizi a spolu s tim je treba si udelat malou radost :)
Tudiz jsem si poridil nove hracky:

Paskac: Rell-to-reel Pioneer RT-707
Obrázek

a a by mu nebylo smutno, tak i kazetak Cassette player Pioneer CT-F950
Obrázek

Jak jim to hezky slusi... a bude sluset jeste vic, jak je pristi mesic poservisuji.
Obrázek

Jeste jsou na ceste drzatka k 950ce, to to potom bude teprve vypadat :ymdaydream:
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

A potom ještě dokoupit šuplíčky a origoš racky. To bude teprve podívaná. :D
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
mac
Příspěvky: 89
Registrován: 03 úno 2011 13:57

Re: Teti

Příspěvek od mac »

..... a do té 950ky ještě nějakou pěknou reel cassette
třeba takovou http://www.ebay.com/itm/TEAC-CRC90-Blan ... 2316d4ed44
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Teti

Příspěvek od pajuna »

Opravdu pekne hracky :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

mac píše:..... a do té 950ky ještě nějakou pěknou reel cassette
třeba takovou http://www.ebay.com/itm/TEAC-CRC90-Blan ... 2316d4ed44
Dik, ted nejsou prachy, ale jak budou, tak urcite jednu koupitm. Pioneer rady x50 byl vetsinou fotografovan s jinym druhem kazety ale tento stejne vypada nejlepe.
Stejne bych to chtel jenom pro efekt
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Teti, řecky Othoés, byl prvním egyptským faraonem 6. dynastie. Vládl přibližně v letech 2347/2297–2337/2287 př. n. l. Na trůn nastoupil po posledním králi 5. dynastie, Venisovi. Za jakých okolností se na trůn Teti dostal, nám však není známo. Nebyl Venisovým synem, ale možná byl jeho zeť...

Tak co Martine, je to správně ? :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Teti, bohatě postačí LPR 35, 911 jsou silnější, ale taky kratší a pro větší rychlosti. Tady si počti http://www.vintageaudio.cz/prodej/kotou ... pro-hi-fi/
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Teti píše:
mac píše:..... a do té 950ky ještě nějakou pěknou reel cassette
třeba takovou http://www.ebay.com/itm/TEAC-CRC90-Blan ... 2316d4ed44
Dik, ted nejsou prachy, ale jak budou, tak urcite jednu koupitm. Pioneer rady x50 byl vetsinou fotografovan s jinym druhem kazety ale tento stejne vypada nejlepe.
Stejne bych to chtel jenom pro efekt
Obrázek

A co tahle kazeta. Bude stát asi majlant.
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

fox píše:
Teti píše:
mac píše:..... a do té 950ky ještě nějakou pěknou reel cassette
třeba takovou http://www.ebay.com/itm/TEAC-CRC90-Blan ... 2316d4ed44
Dik, ted nejsou prachy, ale jak budou, tak urcite jednu koupitm. Pioneer rady x50 byl vetsinou fotografovan s jinym druhem kazety ale tento stejne vypada nejlepe.
Stejne bych to chtel jenom pro efekt
Obrázek

A co tahle kazeta. Bude stát asi majlant.
Ted bylo par kazet na eBay, ale opravdu je to majlant. Myslim,ze to bylo za 30 dolaru vyvolavaci cena.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
DD

Re: Teti

Příspěvek od DD »

Teti - skusal si aj media center ako JRiver? Uvazujem o niecom podobnom na macbook pro, rad by som sa ale vyhol windows pokial to len bude mozne...
diky
Odar

Re: Teti

Příspěvek od Odar »

mirino_h
Příspěvky: 11
Registrován: 11 lis 2011 13:13

Re: Teti

Příspěvek od mirino_h »

Dik, ted nejsou prachy, ale jak budou, tak urcite jednu koupitm. Pioneer rady x50 byl vetsinou fotografovan s jinym druhem kazety ale tento stejne vypada nejlepe.
Stejne bych to chtel jenom pro efekt[/quote]

Obrázek

A co tahle kazeta. Bude stát asi majlant.[/quote]
Ted bylo par kazet na eBay, ale opravdu je to majlant. Myslim,ze to bylo za 30 dolaru vyvolavaci cena.[/quote]

To je jeste dobra cena. Ja jsem vydrazil original zabalenou real to real mag. kazetu Teac za 130usd. A to jsem byl rad, protoze bezne se tyto kazety vydrazovaly za cca. 150usd

Mirek
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Teti

Příspěvek od Maretti »

pokaždé když se podívám na tu fotku v úvodu, kde jsou TANNOY Stirling .... tak si musím opakovat, že jsou to nádherné bedny a jejich povrch (kresba dřeva) je asi ten nejlepší, co jsem kdy viděl.

Když si prohlížím katalog od TANNOY, tak mě veme ten staroanglický venkovský styl, ke kterému mám slabost. Fotka jak gentleman odchází od svého MORGANU Roadster, vchází to historického kamenného domu, uvnitř je vše ve dřevě, popíjí whisky a poslouchá hudbu na Wesminster Royal. Nejvíce se mě líbí modely Canterbury + Stirling + Turnberry.

Jednou bych si chtěl tyto kousky poslechnout :shh:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Teti

Příspěvek od zappa »

Máš možnost 10-11. března. :smile: Mám kamaráda v Karviné,který by ti určitě rád předvedl Tannoy Kensington.Teti je trochu daleko,že?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

No ja bydlim na jihovychode anglie. Neni problem, jestli se chce nekdo stavit. Cim dele mam Tannoye tak tim vice se me libi jejich magicky prednes. Jestli nekdy pujdu do lepsich beden, tak zase Tannoy. Bohuzel moje cimra neni tak velka abych ospravedlnil vetsi budky. Snad do budoucna.
Ted stejne cpu vsechny prachy do vintage Pioneru a hlavne muziky. :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Teti

Příspěvek od Maretti »

hrabství KENT ??? Folkestone ..... v březnu pojedu do Londýna a budu se stavovat do Canterbury - 30minut autem na sever - nech být, to není nereálé :lol:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Maretti píše:hrabství KENT ??? Folkestone ..... v březnu pojedu do Londýna a budu se stavovat do Canterbury - 30minut autem na sever - nech být, to není nereálé :lol:
Jasny stav se jestli chces, je to tek 30 minut cesty autem ke me. Jestli to myslis vazne, tak posli SZ.
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Ahoj Teti, můžeš napsat jak jsi spokojen s McIntosh, dívám se na foto a podle výstupu máš nový. :thumbup: Jinak cítíš sílu a dynamiku lampy? Kolikrát jde až mráz po zádech :thumbup:
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

monte píše:Ahoj Teti, můžeš napsat jak jsi spokojen s McIntosh, dívám se na foto a podle výstupu máš nový. :thumbup: Jinak cítíš sílu a dynamiku lampy? Kolikrát jde až mráz po zádech :thumbup:
Ta dynamika se neda popsat, to se musi slyset!!!! Anglie je naprosto jiny trh nez cesko, tady je dost v kurzu vintage a lampy. Hodne zalezi jaky mas rozpocet.
Jak bych to jenom popsal. hmm ostatni to popsali za me: MC275 je naprosta legenda, TOP 10 nej zesilovacu. JJ mam nejnovejsi verzi Mk.V (pokud nepocitam tu anniversary edition) Asi pred mesicem jsem spalil jednu KT88, mel jsem doma party a hral jsem moc nahlas :)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
monte

Re: Teti

Příspěvek od monte »

Skvělé, tvoji odpověď jsem trochu předpokládal :thumbup:. Mi se podařilo jen jednu odrovnat, předzesilovací (malá). Je dobré i při přehazování kabelu zesilovač vypnout. Lampa, zapojení je velmi citlivé.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Mam nejake nove hracky do meho vintage systemu:

Casovac Pioneer DT-400 (katalog 79/80, 80/81):
Obrázek

Prvni CD prehravac od Pioneeru, dnes uz skvost a rarita: Pioneer P-D70 (katalog 82/83 - 84)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Suplik Pioneer JA-R101 (katalog 77/78 - 78/79 - 79/80 - 80/81)
Obrázek
Obrázek
Koupil jsem ho od Foxe (jako predtim Tuner) a jsem naprosto spokojeny. Je uplne takovy jak me bylo receno - tedy jako kdyby ho vcera rozbalili. Timto Foxovi dekuji :clap:

Gramec Pioneer PL-600X (Zatim s prenoskou Shure M111HE) (katalog 79/80 - 80/81)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
lubin
Příspěvky: 712
Registrován: 26 pro 2010 19:54

Re: Teti

Příspěvek od lubin »

Všechno je to mazec, nádhera. Teď chvilku nebudu psát. Budu stát a tleskat. Pioneer mám rád.
Hudba je ticho mezi notami...hraje mě to k pláči, ale i tak mám často husí kůži :lol:
PJ Classic,Vincent phono s 13d5 tube,Vincent SAT8,PS Audio BHK 300, Holo May DAC,AC V8F,DIY filtrace,Nordost Frey,N.A. Zephyr....
Tubes: Philips,GE,EH,JJ, Valvo...
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Akorat pruser, ze to nejsou moje fotky. Ted to jeste musim dat dohromady. :thumbdown:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Tak ukol splnen, Musel jsem prodat kazetak Pioneer CT-F950 a misto toko koupit dalsi,
protoze u stareho byla pryc nahravaci a mazaci hlava. Bohuzel se to nedalo sehnat.
Vse nahrava tak jak ma a leskne se jak psi koule :razz:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Obrázek Novy clamp pro Transcriptor
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Matko, rozsviť !!! :smile:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Musim se pochlubit, ze se moje repracky objevily v renomovanem magazinu. :thumbup:

http://www.hifi-listening.com/design/qu ... -pour-tous

Obrázek
Obrázek

Sam jsem si je komplet zrepasoval doma v pokojicku a nohy jsem vyrobil v mezipatre na schodech :thumbup: Takovej jsem frajer :o)
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Odar

Re: Teti

Příspěvek od Odar »

Neviem, ako to hra (nikdy som nepocul), ale vyzera to frajersky :thumbup:
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Teti

Příspěvek od martinowsky »

Tak to jsi frajer :thumbup: je to parádní. A je to snad místo Tannoy ?
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Odar

Re: Teti

Příspěvek od Odar »

Ak si dobre pamatam, QUAD mal pred Tannoykami :)
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Teti

Příspěvek od fox »

Teti píše:Musim se pochlubit, ze se moje repracky objevily v renomovanem magazinu. :thumbup:

http://www.hifi-listening.com/design/qu ... -pour-tous

Obrázek
Obrázek

Sam jsem si je komplet zrepasoval doma v pokojicku a nohy jsem vyrobil v mezipatre na schodech :thumbup: Takovej jsem frajer :o)
Martine. Určitě máš doma nějaké fotky z rekonstrukce. :thumbup: Tak se pochlub. "Sladká tetko" :lol:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Tak tady je postup praci. Krome vyskoveho panelu a vyhybky jsem tam menil vse. Legendarni zvuk.
Toto je stav meho hifi Cerven 2010, kdy jsem s tim zacal. Ted je system uz samozrejme uplne jinde.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Obrázek vysledek byl nakonec velice uspokojivy. mesic jsem delal repraky a dalsi mesic stojanky, vsechno rucne, strasna drina delat se drevem rucne, uz nikdy vice :sick:
Jak jsem jiz psal, toto je Cerven 2010 strelil jsem je do Australie za tucny baksis :thumbup:
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Uživatelský avatar
Teti
Příspěvky: 439
Registrován: 26 črc 2011 18:59
Bydliště: Velka Britanie

Re: Teti

Příspěvek od Teti »

Zari 2010
Audio Note DAC Zero, levna a prekvapive dobre hrajici krabicka.
Obrázek
Obrázek

Hned jak jsem strelil Quad ESL 57, koupil jsem Quad ESL 988
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Stale jsem mel cinsky zesilovac 25W, bohuzel nestacil vykonem na nove otesanky. Chtelo to vice wattu!
Audio Tweak.net - Humble home of newbie tweaker
Odpovědět