matori

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

matori

Příspěvek od matori »

Zdravím zkušené.

Po letech kdy se staral a věnoval o rodině a věnovat se práci, která byla i koníčkem jsem se vrátil do mladých let. Už si chci konečně dělat radost i já, . Ovšem děti jsou už z domu, sport žel bohu pro zdraví omezen, tak návrat do mladých let k humanitárním koníčkům, hlavně hudbě.
Vyrostl jsem co se HI-FI aparátů týká, na Tesle, Unitře, Philipsu. Grundigu, Kenwoodu atd.
LP z dovozu po burzách atd. Výměny na nahrání na kotoučák, neboť grošíků na LP v cenách , za které se to tenkrát vozilo z devizové ciziny moc nezbývalo. No a jak se plíživě blíží důchodový věk, tak si dělám radost a znovu to chci vylepšit. Trochu mi "ujel vlak" co se některých věcí týče, takže budu potřebovat vícero rad a rádců.
Zatím jsem pořídil AV reciever Pioneer SC-LX 501, gramo Auditechnica a doplněno o starší CD Grundig z řady Fine Arts. No a repro zatím než se rozhodnu STX. Později doplním mé záměry na vylepšení. (např. SACD a Blu Ray, lepší TV).
A co se hudby týče- vyrostl jsem na Slade, Deep Purple, Nazareth atd. Ale propadl jsem Pink Floyd, YES, Led Zep, Genesis, Marillion a podobně laděné muzice. Poslouchám ale i vážnou hudbu - oblíbenci Mozart, Ravel, Bach ..... skoro všechno.

Ale k věci. Chtěl bych si konečně doplnit moje milované skupiny. A to na CD. Na LP něco mám a šetřím si je. Ale neumím se vyznat ve velké nabídce různých vydání jednotlivých alb. Jak jsem se díval po celém světě, není problém koupit cokoliv, ale vyznat se v těch verzích vydavatelů CD a remastrů :roll:
Taky jsem si něco na zkoušku sehnal v Hi-res kvalitě. Ale fyzické držení placek je boží :silent: ^:)^
Vím, že mnohým to může být úsměvné (hlavně přístroje), ale ...... Víc se zaměřuju na hudbu. Jak tu někdo psal, byla to krásná doba debat a poslouchání sterea na těch starých gramo a repro z Tesly. Měl jsem to štěstí, že jsem se díky sportu dostal za hranice a měl možnost sem tam něco koupit a přivezl jsem i něco kamárádům. A tak jsem se té době dostal i na koncerty kdy ještě kapely hráli v "původním" obsazení např Genesis a Marillion a několik dalších velikánů.
Tím neříkám, že to na lepším železe nezní líp. Jen je na to nutné tučné bankokonto.
Zatím tolik málo a už tu budu "otravovat" :lol: stále.
No a ještě musím poděkovat za hodně informací, které jsem zde nastudoval (i když něčemu ještě nerozumím).
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: matori

Příspěvek od efičák »

Usednout do fotelu s dobrým pocitem udělat si radost, to je chvíle hodná obdivu.
Rádi ti napomůžeme ke kvalitě poslechu podle tvé představy.

Když píšeš o původní sestavě, vím co myslíš, retro jako víno, zvuk příjemný a pocit, že teď se dá všechno jen vylepšit.
A taky hodně pokazit.

K převládajícímu Rocku bych tě navedl na dvoupásma s kvalitním subem, k tomu ten receiver je i s kalibrací.
Nebo třípásma s velkým basákem. To je ale dražší a náročnější cesta.

Receiver má spousty těch nových funkcí a jistě se jich nezříkej i kdyby jen jako doplněk k LP a CD.
Já rád dvoukanál a prostě dobrý stereo zesilovač nebo dělenec natlačí do beden víc.

Tak to rozjeď, dej nám limit, velikost poslechovky a nabídky se jistě jen pohrnou.
:razz:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Bond 007 alias Monte

Re: matori

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Aspoň rocker, poslední dobou převládají jazz zvukaři :clap:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: matori

Příspěvek od pajuna »

Ahoj a vitam na foru.
Tvuj pribeh mi pripomina ten muj vcetne rozsahu muziky, komponentu z historie, fyzickych nosicu apod....
Doporucuji procist radu uzitecnych vlaken na HEF, zorientovat se, srovnat moznosti a treba i zacit nejake ty zmeny:-)
Odkud k nam prichazis???
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: matori

Příspěvek od aretax »

Ten príbeh máme asi všetci skôr narodení, podobný. Burzy, policajné razie a tá radosť, keď som si našetril na LP a v nedeľu bežal na burzu si ju kúpiť. Keď nás rozohnala VB, po hodine sme sa stretli v kaviarni a obchod pokračoval. Čo sa týka aparatúry, nie je na to potrebné tučné konto. Vo veľa prípadoch sa dá všeličo výhodne kúpiť a hlavne zladiť. Koľkoráz dobre zladené lacnejšie komponenty zahrajú lepšie, ako tie drahé. Držím palce a čo sa týka LP a ich kvality, pokojne píš a pýtaj sa. Čo budem vedieť, to Ti napíšem.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: matori

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Matori,
líbí se mi popis tvého vývoje, to se vždycky dobře čte, protože je to asi u všech podobné. Jak píši všichni výše, podobné to bylo možná i s těmi pocity fyzicky držet tu placku v ruce a při poslechu si prohlídnout její obal.
Tak jak jsi to napsal k tomu není co dodat, Jen souhlasit... :thumbup:
matori píše:Chtěl bych si konečně doplnit moje milované skupiny. A to na CD. Na LP něco mám a šetřím si je. Ale neumím se vyznat ve velké nabídce různých vydání jednotlivých alb. Jak jsem se díval po celém světě, není problém koupit cokoliv, ale vyznat se v těch verzích vydavatelů CD a remastrů :roll:
Taky jsem si něco na zkoušku sehnal v Hi-res kvalitě. Ale fyzické držení placek je boží :silent: ^:)^
Mark Levinson
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Dík za přivítání a ohlas na moji maličkost.
Doplním pár informací. Jsem od UH, mám to blízko na Slovensko a do Vídně blíž než do Pra... Už se blížím k 60-ti "jahrům".Ale na věk se necítím, pořád dělám voloviny jak mlaďoch. Celoživotní sportování mne dostrkalo až k titanu :lol: , ale to se k HI-FI nepočítá. Absolutní hudební hluch-nesmím "békat " ani ve sklepě u pohárku s partyjů. Ale dobrou muziku poznám :thumbup: Jsem optimista, sangvinik-co zbývá při mém příjmu \:D/.
Tak a než to roztaje tak jedu ještě na 2 hodky lyžovat.
Bond 007 alias Monte

Re: matori

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: , ve vlastním vinném sklípku ? Mám rád Cichu z Blatnice :thumbup:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Blatnica je za kopcem. Jé a tam je "Hi-res vinařů" :thumbup: . Sklep mám, ale nevinařím, někde se ztratil vinohrad. Mám jen stolní rezistenty na pergole. Vinaření je dřina, raději si koupím, tady okolo je kvality hafel. No a po požití příslušného množství a kvality je Trespas ve "hifidelity \:D/ " i na tom Grundigu. Ale mám švestkový a meruňkový sad a to je pak jiný rockec (kam se hrabe Rammmmmstein), :-j .
No a ta akustika, když přiletí špačci %-( . To pak -Dám dělovou ránu- od slavičího mistra :-j . Jinak lyžovačka super a teď jdu pročítat co jsem ještě na fóru nepřečetl. To zas bude A4 plná poznámek- už mám 3 listy ~x( .
Jo a jinak za můj sloh a gramatiku může má soudružka učitelka češtiny.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: matori

Příspěvek od Urbino »

matori píše:Blatnica je za kopcem. Jé a tam je "Hi-res vinařů" :thumbup: . Sklep mám, ale nevinařím, někde se ztratil vinohrad. Mám jen stolní rezistenty na pergole. Vinaření je dřina, raději si koupím, tady okolo je kvality hafel. No a po požití příslušného množství a kvality je Trespas ve "hifidelity \:D/ " i na tom Grundigu. Ale mám švestkový a meruňkový sad a to je pak jiný rockec (kam se hrabe Rammmmmstein), :-j .
No a ta akustika, když přiletí špačci %-( . To pak -Dám dělovou ránu- od slavičího mistra :-j . Jinak lyžovačka super a teď jdu pročítat co jsem ještě na fóru nepřečetl. To zas bude A4 plná poznámek- už mám 3 listy ~x( .
Jo a jinak za můj sloh a gramatiku může má soudružka učitelka češtiny.
Tak jestli další informace o tobě a tvé cestě za potěšením z muziky, budou takto psány, tak piš piš piš. čte se to skvěle
Držím palce :thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: matori

Příspěvek od Dieter Burmester »

[offtopic]
matori píše:tady okolo je kvality hafel...
Totók me zaujalo :lol: V kraji moravskoslezskem “hafo”, v kraji olomouckem “hafol” a v kraji zlinskem “hafel” :thumbup:

[/offtopic]
Dieter Burmester
Bond 007 alias Monte

Re: matori

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

:lol: :cool: :lol:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

No a teď něco (možná na pokračování ) o železe , drátech a do výlisků zhmotněných notách.

Jako malý kluk jsem měl jiné zájmy než hudbu (viz můj hudební sluch). Nemusel jsem ani do hudebky. Ale co to je nota tak to vím je to taková pecka s praporkem. :mrgreen: . Doma jsme měli nějakou hudební skříň Tesla, na tenkých nožkách, vpravo rádio a nad ním pod dřevěným deklem ( spisovně víkem, ale to byl fakt dekl) gramec s takovým bílým bakelitovým ramínkem. No a vlevo za sklopnými dvířky byl prostor na desky. Moc se to nepoužívalo a já si tam zřídil skříň na moje různé poklady. Ale ze singlů, které tam tenkrát byly jsem něco zachránil. Z roku 68-9 skoro všechny na indexu od Kubišky a jiných. např i Helenčin Přejdi Jordán. No a ty foxtroty a tanga ( ne textilní \:D/ ) mám taky pořád.

No a pak jsem se dostal k tranzistoráku Zuzana, asi to byla taky Tesla. Byl v koženém obalu s uchem a to byla frajeřina. To už mi bylo nějakých 13 a hrál Olympic …. %-( Ten jsme chodili při cestě ze školy poslouchat ke spolužákovi, jehož otec vlastnil i jiné desky – jasně že Brouci a Los Bravos………… Nejraděj 4-ku s Kornem. Pak Synkopy 61 a vůbec začátky českého bigbítu.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

No a pak školní léta jsme to tak nějak jako kluci poslouchali Waldu, Sodomu, Necky Vaška až k Harpo a šukrbejbyláá =)) . No a naživo tady u nás to byla dechovka a cimbál. No dudáka tu na jihovýchodě nepotkáš :-j .
Asi v 9.tř jsem si na brigádách jako byl sběr malin, papíru a podobně našetřl a strýc mi z Polska přivezl kazeťák Unitra. No a hurá nahrávat. Starší kluci v paneláku a v ulici už všelicos na LP a páscích vlastnili, tak se to měnilo jak známky. Dej mi nahrát Párply, já ti za to nechám nahrát Slade. No byla to krásná doba. :lol: Taky jsem k tomu mono kazeťáku dělal repro. Vykuchat staré rádio a tak všelijak pobastlit s trojkolíkem nebo pětikolíkem. No a když byla nějaká posluchačka stačil i jednokolík :silent: . Taková Abba byla lepší jak sbírka šmetrlinků. Ale to už jsou pubertální léta.

Taky se nahrávalo z VKV stanice Vltava. No a tady u nás se chytal Osterraich drei (ovšem západní norma). Hitparáda tam byla od 11 do 12 hod. K tomu malá poznámka. Neuváděla se každá skladba zvlášť, ale na začátku se vše vyjmenovalo a pak už se jen hrálo. Takže když jsem chtěl něco nahrát, tak jsem dělal čárky a poslouchal skladby a buď jsem se trefil, nebo jsem nahrál něco jiného. :roll:

Ale k dalšímu posunu. Kazeťák byl málo, tak jsem chtěl stereo kotoučák. A opět vyhrála Unitra asi to byl licenční Grundig. No to byla paráda, všichni ti co vlastnili Teslu a hlavně ti co nevlastnili kotoučák mi to záviděli. Dodnes mám dva kusy v krabici. Jeden jsem vylepšoval-možnost vypnutí mazací hlavy, přidání Led kontrolek k tlačítkům a jiné koniny :-? . Dodnes to není dodéláno. No a druhý je na náhradní díly= nalezen na sběrném dvoře. Pokud by byl zájem = speciální reportáž. Ale k věci. Pak nákup pásků. Emgeton jsem snad neměl. Kupoval jsem (v té době se vlastně nenakupovalo, ale shánělo), Maxwell, Agfa, Basf . Bože než to člověk přetočil a pořád resetoval počítadlo. Jak to někdy vybalím tak foto udělám.

A bedny. První bedny za pár korun sehnal brácha v Brně z vytopeného skladu. Oloupala se dýha, jinak tomu nic nebylo. Tak mi je kamarád čalouník potáhl černou koženkou, to nikdo neměl. :crazy: Zase něco extra. No hrálo to i stereoóó.

K tomu jsem si od člověka co jezdil na lodi koupil reciever Grundig………………….. Vlastním ho a hraje dodnes. Ty budíky a byl kvadro (né Audi) a svítil a měl předvolby a západní normu a …. byl můj :thumbup: . Přivezl jsem ho odpoledne a okamžitě provrtal dva panely a táhnul koax od antény k sobě do pokoje. A do půlnoci jsme u toho seděli snad všichni kluci z ulice :shock: . Pamatuju si dodnes i cenu. Dal jsem za něj v roce 1977 , 4500- Kčs. Kriste pane, to bylo malin, třešní a hroznů #:-s . Ale zase práce šlechtí. Akorát to kvadro jsem niky nezkusil.
WP_20180307_15_01_27_Pro.jpg
Zase trochu odbočka k „softwaru“. No a ještě ke vstřebávání muziky. V době o které píšu jsme místo SMS a twitru a WhatsApp chodívali za zábavou fyzicky. Na čajáky , diskotéky a hlavně tady na vesnicích na „bigbíty“ či „zábavy. Džíny do zvonu triko (nejlépe s potiskem nebo nápisem) a džíska, v zimě důchodky \m/ . Na hlavě nebýl gel, ale pokud mistr v učení povolil [-x , tak deka. Byla to doba tokání a prvních lásek včetně ……. No tady ty naše okresní grupy hrály ty největší a zrovna frčící vypalovačky. No když došla sada ploužáku s Angie, no to se pak krom kritiky partnerek :-ss řešilo i která kapela to hraje líp – no vlastně jsme už tenkrát řešili mastering, remastering popřípadě cover verzi, jen jsme nevěděli, že se tomu tak říká \:D/ . Ale dodnes, když si něco pustím doma tak ta nostalgie a vzpomínky tam jsou i s pamětí na ty KISS jak do ucha akusticky tak na rety jaksi vlhce :-t . A TO JE PRÁVĚ TO CO MÁM NA TOM RÁD, AČ NEMÁM Hiper SUPER APARATURU. A ani mít nebudu :thumbdown: . To chci raděj ty nahrávky. Ovšem k Tesle bych se nerad vracel. ^#(^
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: matori

Příspěvek od aretax »

Krásne napísané. Ako by to bolo aj o mne. Ešte by som pridal každý piatok od 22,00 na stanici Slobodná Európa reláciu "Kotouče slávy". :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Éto není vsjo. Budu pokračovat. :-j
mumu
Příspěvky: 63
Registrován: 10 říj 2011 20:29

Re: matori

Příspěvek od mumu »

Len pokračuj, dobre sa čítaš. :thumbup: Mal som to podobne...
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Tak v této době-po roce 75 jsem se dostal už i za hranice včetně devizové ciziny :ugeek: . Mařenu bokem za 8 až 10,- Kčs. No a nákupy podle seznamu. V Anglii na mne čučela :roll: pokladní když jsem měl v koši 7x The Dark Side…… a 5x už nevím co. Co si asi myslela? Kdyby se zeptala proč tolikrát, tak bych jí řekl „ no aby se mi to neohrálo“ :-j . Nashromáždil jsem celkem slušnou hromadu LP i singlů. Něco jsem vyměnil, prodal ba i daroval. Měl jsem i věci , které někdo neznal např. Bachman…, Mahavishnu…. a sólovky některých hráčů. No vypisovat to nebudu , znalci vědí. Ale co je podstatné, asi v 16-ti letech jsem u staršího kamaráda slyšel Genesis - Nursery Cryme…. :-c . No tady asi nastal zlom v tom „poslouchání“ muziky. Propadl jsem tomu ^:)^ a většina LP jako "božský" atd. šla z domu. Zůstalla jen Cyndy Lauper a něco málo dobrého popíku-diska \:D/ . Ale co jsem začal doplňovat a opatrovat – Pink Floyd, YES, Led Z. a jiné ostatní vynikající ^:)^ . Takže to začalo fakt už v pubertě.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

A v této době se poslouchalo skoro všechno. Začínala diskotéková doba a tvrdím, že dnes už taková muzika není. Vím že je , ale v malé míře :-? . I Dneska když pustím tu "starou" muziku „našim mladým“, tak přiznávají, že to bylo fakt něco jiného a „šlape to“. Když dneska slyším to tuc, tuc,tac, tak šílím :ymdevil: %-( . No a ještě v jaké kvalitě to ty rááádia pouští, tak to je děs. ~x( Malá poznámka, pustím nějaké Osterreich rádio a hraje to tak nějak plněj, jinak = lééépe.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

No a pak přišla vojna. Tam nic jen „přes spáleniště a krvavé řeky“ jsme „krok za krokem „ kráčeli do p…… pryč. Vojnu jsem přežil, ale bez kultury. Sem tam jen poslech rádia. Pro mne bolestivější v tom co se dělo doma. Po návratu z legií jsem našel celou milovanou sbírku v….., co to píšu , já ji nenašel :sad: . Jen pár zbytků a to ve stavu linoritů a ještě ne umělecky provedených [-x . Ale o tom psát nebudu, protože je to v rodině. Dodnes jsem to ale nezapomenul a nestrávil. Podotýkám, že aparatura dostala taky svůj díl a byla někam, nějak zvláštně podělena.

No a po vojně jsem změnil zaměstnání a práce se mi stala koníčkem. V této době (po roku 84) jsem začal znovu, ale trochu se to u nás doma zvrtlo a já se musel starat o zbytek rodiny, Tak jsem na to neměl hlavně finance a ani vlastně čas a chuť. Přesto jsem si přivezl opět pár desek a koupil si Deck Philips…… Sloužil dlouho, ale už odešel do křemíkového nebe :smile: . Ještě pak kdysi na závodech v Polsku jsem se v Katovicích dostal na koncert Marillion. Rok 86-87, nebo tak nějak. A propadl jsem podruhé ^:)^ , snad ještě víc jak poprvé s Genesis. Ač ryby nemusím , tato Fich mne dostala na trojháček :lol: . Navíc jsem tam u jednoho domácího slyšel Altusy- krásné velké bedny. No a dokonce se mi je podařilo nové (Poláci už tenkrát znali slovo „business“) koupit. To bylo doma parády. Fungovali donedávna, pak odešel basák, a zrovna jsme dostavěli a do konceptu (čínsky feng šuj) to drahé celé (nemůžu napsat polovička) moc nezapadalo. Ale ty Altusy ač made in Poland Tonsil hráli dobře. V té době jsem koupil také NC 470 a k tomu jakousi lepší „jehlu“. Snad Shure. Zesák byl nějaký Technics home made. A taky sluchátka, fakt dobrá, ale nějak na D snad si vzpomenu. Prodal jsem je pak na burze. Dobrá doba to byla. Mezitím několik přístrojů a zařízení, no nákup a prodej. Ale ani to neypisuju, k srdci mi nepřirostli. I když to bylo většinou Japonské provenience. Dneska bych je bral. Některé. A co bylo krásných prospektů Uher, Fischer, Kenwod, Technics ......... :roll:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Burzy-samostatná kapitola. =))

No a pak jsem se v roce 89 zesobášil a přišla změna :shh: . Priority - bydlení, rodina, práce a ten normál kolotoč. Doba videokamer, a videorekordérů Funaj fuj. V té době jsem koupil reciever Kenwood…foto dodám. Opět posun Ale taky už frčelo CD, teda delší dobu, ale až nějak teď přístup k lepším (nebo se pletu) nahrávkám. No a když bylo po pár letech zabydleno tak jsem si koupil Po jednotlivých komponentech Grrundig řada Fine Arts. Těch řad bylo několik. A nakonec mi zůstalo tohle to- tak podle foto. Pořád to hraje , ale už třeba to CD někdy nechce číst. Ale komplet je to ve velmi dobrém stavu a po revizi to určitě bude sloužit. Modely…… A třeba to hodím do frcu. Ale zase ten kazeťák do dílny trucovny? No to má čas.
Bond 007 alias Monte

Re: matori

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Dej flašu dobrého vína a kup něco nového. Zaspal jsi dobu :lol: v tom sklepě :lol:
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Tak tohle mi zůstalo z toho Grundiga potěše v pracovně.
WP_20180307_15_03_14_Pro.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Tak a teď jsem to začal trochu vylepšovat. NC nahrazeno Audiotechnicou AT-LP120. Reciever Pionner (AV) SC-LX501. No a terazky pasu po přehrávači CD, SACD atd. Předmět k dotazům. A bedny. Tam jsem limitován prostorem. Vždy je něco za něco. Ale ta aparatura je jen věc volby. Dneska se neshání, dneska když na to máš tak kupuješ #:-s . Vyvstává ovšem psychologický problém jakou značku a jaký model a…. Nazývá se to nemoc z možnosti šance výběru :-t . Jasně že chci aby to trošku slušně hrálo. Ale pro začátek chci trochu solidně vybavit obývák. Kvůli klidu v rodině. I kino aby bolo ~x( Takové alibi :silent: No a pak pokud to půjde budu vylepšovat.

Spíš je problém jak doplnit a rozšířít postupně tu diskografii. Mám hokej v těch vydáních a remastrech , reedicích a………. :-ss . Asi nostalgicky to chci slyšet jak to tenkrát bylo nahráno. Jak jsem poslouchali jestli se sólo přidá zprava nebo zleva a letadlo přeletí …… %-( …No tenkrát to stereo do té hudby fakt vnášelo něco navíc. Myslím tím jak se s tím pracovalo a nahrávalo se to. Těším se až si něco pustím v 5.1 a SACD , popřípadě „modrý rey.
A taky mám rád i šeskoslovenskou mjůzik Fermáta, Neckář, Schelinger, Progres2, ETC, Katapolt, Kratochvílová, Brichta a ..... no to je na stránku O:-) .
Budu potřebovat poradit ve všem, ale nechci být otravný. Nevím, jestli jsem ve správné debatě, protože HIGHend je asi vůči tomu co požaduji já asi někde jinde. Ale třeba zdědím, vyhraju, nebo se najde ten vinohrad :-j . Dovedu si vyhledat a nastudovat dostupné informac :-@ e. Spíš mi jde o radu z praxe, či zkušenost. Budu tedy psát dotazy a polemizovat v příslušných sekcích.
Žádám tedy jen o shovívavost a trpělivost. Pokud budu moct a vědět poradím také, nebo vyslovím názor.

No a jinak vše a jak to píšu berte z nadhledem a posuzujte shovívavě , neboť doba zas tak veselá není tak si to veselé a úsměvné musíme udělat. =))

Pozor! Já obdivuji a tleskám :clap: lidem, kteří dovedou za své peníze experimentovat a zkoušet, vylučovat, obměňovat tyto drahá zařízení. A ještě to pak předávat dál.Nezávidím, ba naopak přeju a fandím. :ympeace:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: matori

Příspěvek od valderon »

Ty si fakt dobré kořeň a dófám, že na ťa něgdy narazím :thumbup:.
Krásně se čteš. Má to duši. A neboj, ikdyž jsou tu členové, kteří mají "jiný level", tak i oni většinou prošli nějakým začátkem. A dovolím si napsat za všechny, že pokud bude někdo mít něco k tvému tématu, dotazu, jistě rád odpoví. I mě mrzí, zaráží a překvapuje, kolik rivality se mezi některými objevuje v tomto společném koníčku (koni?). Ale můj názor je, že tady je te nevraživosti ze všech podobných for nejmíň. Takže buď bez obav a klidně se ptej. A drž si pořád ten optimistický nadhled, protože je někdy potřeba. Může se ti klidně stát, že bys někdy, někde, něco mohl uslyšet a nebudeš mít klidné spaní... Spousta těch, co je znám, na začátku tvrdili co ty, měli nadhled. Potom u kamaráda slyšeli ten "lepší" zvuk a už to začalo.... Je to potom jen o sebereflexi, finančních možnostech a do jaké až míry si chceš splnit ten "klukovskej sen". A pak to není o věku ani duševní vyzralosti a odolnosti :smile:
Nakonec jde stejně jen o hudbu, radost a emoce z ní a je jedno, jakou cestou k ní dojdeš, jestli přes hory grafů a měření nebo přes své uši a srdce šťastné z hudby...
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Mám dotaz ohledně dotazu. :roll: Potřebuji poradit jak vybírat CD (podle vydání, kvality , firmy). A kde o tyto rady psát = do kterého tématu? Chci doplnit a obnovit Marillion , Yes, Genesisis atd. Prohlédnul jsem Discogs a jiné no a mám v tom hokej.
Kdo poradí popřípadě nasměruje kde nastudovat.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: matori

Příspěvek od jirie »

Marillion ber jen původní vydání z devadesátých let. Misplaced childhood můžeš bez obav koupit to poslední, které remasteroval S. Wilson. Rozhodně se vyhni 24 bit remastery, které vyšly jako dvojáky. Jsou to ty s modrým rámečkem na bookletu. Genesis jsou dobré s označením Definitive remaster z devadesátých let nebo vynikající jsou japonské vydání :
https://www.ebay.com/itm/Genesis-Trespa ... Sw8W5ahDju

https://www.ebay.com/itm/GENESIS-Foxtro ... Sw0d5Zz1K2

Yes . U nich vyšlo několik remasterů. Někomu připadají nejlepší Gaswirthovy jiným stačí jejich předchůdci. Z japonců bych doporučil zase mini LP v HDCD kodování, ale to jen v případě, že máš možnost si to na svém přehrávači pustit.
Ten jouda, který prodává CD v odkazu to smíchal jako jablka a hrušky. Na zadní straně mají ty pravé CD logo HDCD a označení začíná AMCY nikoliv WPCR!!!

https://www.ebay.com/itm/YES-JAPAN-MINI ... Sws5pZHKCv

Tady jsou názory fandů:
http://www.yesfans.com/archive/index.php/t-67781.html

Samostatná kapitola jsou remixy Stevena Wilsona. Někteří je zbožňují jiní zatracují. Zkrátka poslechni si je u známého a pak se rozhodni.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: matori

Příspěvek od Mark Levinson »

matori píše:Mám dotaz ohledně dotazu. :roll: Potřebuji poradit jak vybírat CD (podle vydání, kvality , firmy). A kde o tyto rady psát = do kterého tématu? Chci doplnit a obnovit Marillion , Yes, Genesisis atd. Prohlédnul jsem Discogs a jiné no a mám v tom hokej.
Kdo poradí popřípadě nasměruje kde nastudovat.
Klidně piš do sekce "nosiče-nahrávky a jejich kvalita", viewforum.php?f=52 je tam mnoho vláken i s tématy, které zde zmiňuješ. Mnoho se již probíralo, takže stačí pročíst, případně připsat dotaz.
Mark Levinson
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: matori

Příspěvek od Dasta »

Doplnit dnes některé tituly je celkem problém, vzhledem k nepovedených remasterům, které tyto tituly někdy až degradují.Pokusím se doporučit některá vydání o kterých si myslím,že jsou velmi slušně provedená.
Marillion:
Nejlépe sehnat vydání z doby vzniku, např."Script For A Jester's Tear"(EMI Records CDP7 46 237 2), nebo " Fugazi"(EMI 0777 7 460 27 2 3).
Tato vydání mají DR kolem14 db.a jsou velmi povedená, bohužel už nejsou v distribuci a. dají se sehnat pouze z druhé ruky(burza, bazar).
Tituly Marillion, které jsou v distribuci, buď dvoudiskové verze, nebo jednodiskové nejsou vyloženě průser (DR9),ale nedosahují kvalitou na vydání z doby vzniku.Tato vydání byla remasterovaná po roce2000.
Genesis:
V současnosti se dají v nejlepší kvalitě sehnat od Virgin z roku 2008
"Digital remaster And stereo mix", např "Selling England By The Pound"(50999 265701 2 9).Vyšla v této edici všechna řadová alba, myslím,že by se měla v pohodě sehnat.
Nejlepší vydání "Selling England.....je však beze sporu japonské vydání z roku99.
Yes:
Doporučuji sehnat vydání od Elektra/Rhino z roku 2003 např. Close To The Edge 8122-73790-2.Též vyšla v této řadě všechna zásadní alba.
Přeji šťastný výběr.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

A nákup z druhé ruky? Na co si dát pozor?
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: matori

Příspěvek od Frogyman »

Nejlepší na nákup 2handu je Discogs, tam jednoduše vybereš přesné vydání, přesný titul a i dodavatele podle uživatelských hodnocení. Osobně mám nastaveno měřítko alespoň 100 zrealizovaných prodejů s hodnocením nad 99,5 a vyhýbám se prodejcům z východu (nemyslím tím Slováky) a Balkánu...
Taky je zde výhoda, že pokud nějaký titul není skladem, popř. není skladem za cenu, která tě zajímá, můžeš si nastavit hlídání a jakmile jej někdo nabídce do prodeje, přijde ti emailem upozornění...

Nejlevnější je anglický amazon. Tam koupíš desku za pár liber a poštovné je většinou cca 1-2 libry. Jen u desek, které vyšly v mnoha různých reedicích, se někdy nedá předem zjistit, co přesně vlastně prodávající nabízí...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: matori

Příspěvek od lidumil »

Mým uším zní nejlíp Japan SHM-CD Genesis i Yes, ale neslyšel jsem (a asi nikdy neuslyším) SACD. Marillion mám Japan mini LP a taky mi zní moc pěkně. Po DR jsem nepátral.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: matori

Příspěvek od Mark Levinson »

Souhlasím s Lidumilem, Marillion mám na japan mini LP a lépe jsem jej neslyšel. A to jsem měl i původní vydání CD. Genesis mám na SACD a to jak evropské vydání tak i mini LP Japan, obě hrají skvěle nebo jak to říct, nejlépe co jsem slyšel.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: matori

Příspěvek od pajuna »

Matori
Musim priznat ze jsem se pri cteni tvých radku pobavil a také zavzpominal. Mnohe z toho je jako bych to psal sam, vcetne kotoucaku, vyberu muziky, rocniku prichodu z vojny apod....
Co se tyce vyberu komponentu i muziky, doporucuji navstevu par lidi z fora, poslouchat, pokecat, nasat znalosti a zvuky...pak si udelat zaver a neco si koupit. Good luck!
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

pajuna dík za hodnocení slohu :smile:
A kdo je tu z jihovýchodu. Napište mi i do SZ.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

Tak jsem podle rad a vlastního použití šedé kůry mozkové koupil na Discogs první dvě CD od Marillion- Misplaced childhood a Clutching at Straws. Dorazilo to z Finska a v takovém stavu, že mám podezření až na padělek. Opravdu nosič bez škrábance a "papír" také paráda.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: matori

Příspěvek od jirie »

Nevím, zda jsi kupoval CD v klasických krabičkách nebo mini LP repliky. Tam bych si dával na Finsko pozor .
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: matori

Příspěvek od lidumil »

No do Ruska je to kousek :smile:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: matori

Příspěvek od matori »

No právě, ale prodejce hodnocen dobře. Většinou prodává tu jejich severskou mjůzik a pár kousků tam měl ze světa. Tak jsem to vzal. Hraje to dobře. Všechno je jak má být, ale ten stav , jako by to nikdo nehrál. no a bral jsem to v kvalitě Very Good Plus (VG+). Tak jsem asi trefil, nebo jsem potrefen. :^o
No a ještě sháním Marillion ‎– Script For A Jester's Tear, ale je toho na netu tolik, že nevím co vybrat. :-ss
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: matori

Příspěvek od jirie »

Tyhle dva jsou první vydání. Ten s černou stranou je ovšem raritní a chtějí za něj skoro tisíc Kč :sad:
Script .jpg
Script black.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět