Miro

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Miro

Příspěvek od Miro »

Zdravym vsedkych.
Je nacase aby som sa aj ja predstavil.Ako uz iste vsedci viete volam sa Miro mam 32 rokov.Pochadzam z Kosickeho kraja z obce Slanec.Momentalne pracujem v Norsku uz asi 8 rokov.Co sa tyka hudby ja si vypocujem asi vsedko az po vaznu hudbu.Ale nedam dopustit na stare hitovky 70/80/90 rokov od zahranicnej az po tu nasu ceskoslovensku muziku.Velmi rad si ale vypocujem hudbu ako napr. Gheorghe Zamfir,Gregorian Choral ci hudba ako napr:soundtrak Schindler list
HIFI?STEREO?
Tomuto konicku sa venujem cca 2 roky.Ale stale som bol obdivovatel HIFI/Sterea.Avsak tato oblast je premna taka Salamunova dedina ako uz iste vsedci pochopili.V dnesnej dobe je tento trh preplneny obrovskym mnozstvom suciastok a kablov a roznych techn.parametrov.A clovek ktory nema skusenosti ci elektrotechn... vzdelanie,je to trosku komplikovane.Bohuzial patrim ale k ludom ktory maju radi aspon aky taky prehlad vo veciach ktore vlastnia ci robia.
HUDBA:to je nieco co ludom uz odjakziva prinasala,prinasa a bude prinasat radost.A nezalezi ci je to HIFI a ci radio za 10euro. Ale to nase HIFI to je kvalitka radost pocuvat.Uz ci je to hifi ze 1000euro a ci za milion.Kazda z tychto suciastok je svojim sposobom super.Nie vsedci si bohuzial mozu dovolit HIFI za statisice.
A ako som sa k tomu dostal.Asi presne pred cca dvoma rokmi som dostal moznost kupit pouzitu zostavu zosik Yamaha AS700 a repro Yamaha NS555 k tomu celomedene kable 5mm2 s dlzkou 3m.Zostvu som napojil k PC kablom chinch/RCA.A supeeer moje prve HighEnd .. fantazia.Nic som neriesil nadherny zvuk a uz vobec nie ziadne techn.parametre ci kable.Trvalo to asi iba 3 dni.Nastala moja prva navsteva HIFI len tak aby som popocuval aj ine. NO A TU SA TOSTALO STALO SA TO CA SA STAT NEMALO :-? .V obchode mali vystavenu zostavu na predaj bola v akcii nepametam presne iba viem ze to bol NAD zosilovac a DALI repro.A zvuk bol este lepsi.Tak som zacal s otazkami ako je to mozne,preco,aky je rozdiel a tie techn... parametre...... %-( ~x( :-t
Za ten cas uz som vystriedal zopar veci a viem ze vsedko je vsedkym ovplivnene...staci vymena kablu a zvuk je iny...tak teraz este stale skusam, trapim sa pozeram a hlavne citam ....
Teraz si ale myslim ,ze jednym z TOP faktorov su aj ase UŠI.....
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Este doplnim moju terajsiu zostamu
Zosik Parasound Halo integrated,repro Magnat Quantum 908,kable AQ Rocket 44 biwiring
CD bluray OPPO BDP105D.mam prepopjene kablom coax.Nordost MoonGlo2
Ale potom ako sa mi konecne podarilo nainstavolat a spojazdnit ten DAC v parasounde ,mi strasne pekne hraje hudba z PC zdroj TIDAL a tu pouzivam kabel USB AQ carbon
terahera

Re: Miro

Příspěvek od terahera »

Vítej Miro :angel:
Sestavu máš už docela na úrovni,takže poslech věřím že je příjemný
VV jiném vlákně řešíš Dac,jestli ti mohu doporučit, vzhledem k tomu,že máš Oppo 105,tak nech udělat upgrade u p.Vrany v Casea hifi a máš dle mého názoru vystaráno.U několika členů je tohle už konečná
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Dakujem za uvitanie...
Ano mas prvdu premna by to uz bola urcite konecna ..snad este nejake tie lepsie kable..
Ale vies nad cim rozmyslam ...na to oppo mi tiez sada iba prach...pouzival som ho iba kvoli tomu ze som mal pristup na internet Tidal,youtube....ale teraz co som spojazdnil ten DAC v parasounde ... hraje to lepsie nez cez to oppo
mam nejaku zbierku CD A DVD ale nic moc ..tiez vyuzivam viac internet...
Takze rozmyslam o predaji oppa a kupe lepsieho DACku ten budem rozhodne viac vyuzivat.
A na filmy a bluray kupim lacnejsi prehravac .....
JAPEX

Re: Miro

Příspěvek od JAPEX »

Miro píše:Dakujem za uvitanie...
Ano mas prvdu premna by to uz bola urcite konecna ..snad este nejake tie lepsie kable..
Ale vies nad cim rozmyslam ...na to oppo mi tiez sada iba prach...pouzival som ho iba kvoli tomu ze som mal pristup na internet Tidal,youtube....ale teraz co som spojazdnil ten DAC v parasounde ... hraje to lepsie nez cez to oppo
mam nejaku zbierku CD A DVD ale nic moc ..tiez vyuzivam viac internet...
Takze rozmyslam o predaji oppa a kupe lepsieho DACku ten budem rozhodne viac vyuzivat.
A na filmy a bluray kupim lacnejsi prehravac .....
:thumbup: konečně si na to přišel sám, že univerzální blu-ray přehrávač nepotřebuješ na HiFi :clap:

Na TIDALu hlavně vyzkoušej tu hudbu označenou (M), to je opravdu paráda!!! (ten zbytek je na Spotify levněji )
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Dik JAPEX...teraz si mi iba uistil ze v mojom pripade je predaj oppa dobrym riesenim...
dnes sa pozriem na to M n tidale to som si nevsimol
ale uz od zaciatku som si vsimol ze niektroe pesnicky hraju oooovela lepsie/fantasticky ...
JAPEX

Re: Miro

Příspěvek od JAPEX »

Miro píše:Dik JAPEX...teraz si mi iba uistil ze v mojom pripade je predaj oppa dobrym riesenim...
dnes sa pozriem na to M n tidale to som si nevsimol
ale uz od zaciatku som si vsimol ze niektroe pesnicky hraju oooovela lepsie/fantasticky ...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

A přidej foto :cool:
JAPEX

Re: Miro

Příspěvek od JAPEX »

Miro píše:dnes sa pozriem na to M n tidale to som si nevsimol
ale uz od zaciatku som si vsimol ze niektroe pesnicky hraju oooovela lepsie/fantasticky ...
(M) znamená MASTER, musíš si to i nastavit i v "NASTAVENÍ" a potom vpravo dole nebudeš mít HiFi ale MASTER
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
terahera

Re: Miro

Příspěvek od terahera »

No dělej jak myslíš :smile: Ale abys přehrál upravené Oppo,to už bude chtít velkou investici do Dacu :angel: Jak ho budeš prodávat,tak se mi ozvi přes SZ,budu první zájemce,pokud bude cena rozumná :smile:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Jasne ..to mi doslo ze DAC bude stat penize ...zatial som dufal teda dufam ze ta D1 od SPaudio ....chcelo by to ale vyskusat sakra...
Hmm v nastaveniach som nasiel master ..ale pri skladbach sa mi ziadne M nezobrazuje...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
JAPEX

Re: Miro

Příspěvek od JAPEX »

Takové malé šedé....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

jo dik :thumbup: ..nesiel som to dokonca je tu aj E
super je to dokonca aj moznost ze ti bude ukazovat iba MASTER albumi....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Aspon to napisem tu..rozmyslal som ako este vylepsit tu moju zostavu v ramci mojich terajsich financnych moznosti a padlo to na USB DAC1 od CustomWorks.DAC nema chybu k pocitacu ako stvoreny skvely zvuk...
terahera

Re: Miro

Příspěvek od terahera »

Pokud se ti zvukově líbí,tak máš vyhráno :thumbup: Srovnával jsi s něčím jiným?
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Okrem tych integrovanych DAC v OPPe a zosilovaci ,Hegely HD10,11 a 20...ale ten DAC USB1 je ozaj super z toho co som ja mal moznost porovnat je TOP
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Taka otazka .... skusal uz niekto na integrovany zosilovac napojit este solo predzosilovac ..ci je to zbytocnost.....
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Pocuvajte ..ako je lepsie vypinat ak zosik ma stand/by a ten DAC USB1 od customworks nie .... je lepsie vypnut najpr DAC a tak zosik alebo opacne....
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Miro

Příspěvek od jimmi »

Najskor sa zapínaju komponenty a potom zosik. Vypína sa opačne.
Ak častejšie počuvaš a moc nežere nechaj klubne zosik v standby ak málo vypínaj aj ten. :cool:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Dik.. :thumbup:
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

Zdar.
Pocuvajte mam taku otazku...mohlo by sa ku klasickemu domacemu kinu 5.1 ako su tie sety : sony,samsung,panasonic a pod.... Namiesto tych povodnych reproduktorov, prpojit normalne regalove reproduktory....
ja som to uz v podstate skusil zmenit : predny pravy a lavy reproduktor a zvuk bol lepsi...o dost lepsi....
Len ci sa nieco nemoze odpalit a pod.... :-?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Miro

Příspěvek od lidumil »

No záleží asi nejvíc na přizpůsobení impedance. Bedny co padají pod 2 ohmy by asi nebyly úplně nejvhodnější.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

ako tie origynal bedny co su v zostave maju 3 ohmi ...a tie co chceme skusit zapojit budu mat cca 4 ohmi...
terahera

Re: Miro

Příspěvek od terahera »

Totálhighend :smile: Jsem :smile: unešen
Miro
Příspěvky: 205
Registrován: 15 úno 2017 19:17

Re: Miro

Příspěvek od Miro »

hehe..ale hraje to skutocne lepsie...svagor je HAPPY...tuning sa vydaril...este snad vimenime tie uhlikove ci ake kable tam su , aspon za medene cca 2x1,5mm2 az potom to bude ono... :lol:
Odpovědět