Slayers

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
bali858

Re: Slayers

Příspěvek od bali858 »

Pořád mi to nedá, tak se zeptám, proč je na stěně ten flek za rackem? Jako mokré místo. Ta stěna je vymalována nějakou firemní technikou? Jinak pěkné.
Quentin

Re: Slayers

Příspěvek od Quentin »

Janik píše: 26 dub 2021 16:07 Kinki je pecka. Gratulujem. :clap:
...a je to pořádný macek. Hraje skvěle a k tomu i moc dobře vypadá! Prohlédl jsem si ho a musím konstatovat, že i zpracování je opravdu příkladné :thumbup:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Flek za rackem, no ten tam je proto že to ještě nedávno byla ložnice a byla tam vysoká pelest a nebylo to vidět. Stěna je z dekorační betonové stěrky, ze zbytku a ten kus už nedal stejný odstín tak je to dobarvováno lazurou. V podstatě to už nikdy nemělo spatřit světlo světa. No a stejně tam jednou bude něco na akustiku :lol: .
Phono pre mám Trichord Dino mk3. Chtěl bych vyzkoušet i jiný teď pokukuju po P-J phono box RS, nevím jestli si pomůžu. Zvuk z gramce mě teď fakt baví chtěl bych ho tímhle ještě vylepšít. Ještě mě napadá výměna kabelu, mám rca s káblikem. Kdyby měl někdo tip.
Honzo macek to je myslím že má 25kg. Ještě pár hodin a bude plně rozehraný, to byl docela boj. Teď už to jde ale ze začátku se to měnilo neuvěřitelně, od lepšího k horšímu a opačně.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
bali858

Re: Slayers

Příspěvek od bali858 »

Díky za odpověď, me to tam trošku irituje. Kinki jsi testoval proti tomu vyššímu Hegelu jak jsi chtěl?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Ne ne jen proti 190ce. Streamuju pres Lumin a u Hegelu bych platil za dac a strem navíc.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Tak ohledně mého trápení s statickou el. pomohla až pračka ale s ní to je teda paráda. Dorazily i antistat obaly tak snad teď už bude dobře postaráno.
Nejdříve jsem zkoušel kartáček Flux ale nic moc, nevadí ten se neztratí.
Pak jsem zakoupil antistat spray s hadříkem, ten sice pomohl ale i desky poměrně zaneřádil, před ním bych snad i varoval :shock: .
Můj závěr tedy je že pokud z vinylu tak bez pračky to nejde neboť hrůza je že i nové LP kolikrát dojde tak špinavý, ani se nechce věřit. Kdo ví co s tím dělaj.
Jo ještě klamp od Viborgu, je v pohodě ale bublinka absolutně out.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Slayers

Příspěvek od Dieter Burmester »

slayers píše: 11 kvě 2021 14:56 Můj závěr tedy je že pokud z vinylu tak bez pračky to nejde neboť hrůza je že i nové LP kolikrát dojde tak špinavý, ani se nechce věřit. Kdo ví co s tím dělaj.
To není špína, i když to tak vypadá :!:
Dieter Burmester
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Strašně se zasí.rala jehla po použití toho spraye tak z toho jsem tak soudil. Odstranit kartáčem to nešlo.
Až ta pračka no.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Slayers

Příspěvek od Dieter Burmester »

Jj, to jsou strzene návalky. Nejvic tim trpi desky riznute v USA do laku a tamtez vylisovane. Pri transportu do Evropy pak desky ve vnitrich obalech poskakuji, cimz dojde ke strzeni. A ten bordel pak dela budto cmouhy na deskach, takze to kolikrat vypada jako odrenina, nebo napada do drazky, takze to vyrejes. A nebo oboji :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Slayers

Příspěvek od dvader »

No a pokud budeme akceptovat, že špína je nános něčeho, co někam nepatří a co tam nechceme, tak to je prostě špína… :mrgreen: :mrgreen:
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Pánové ještě radu jak co nejlépe a nejšetrněji čistit přenosku? Mám jak kartáček tak takovou tu plošku :lol: , co dává Ortofon k přenoskám. Stačí vlhce s lihem a nebo to je špatně a musí být přímo určený roztok?
Nerad bych něco podělal.
Díky.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Slayers

Příspěvek od Dieter Burmester »

dvader píše: 11 kvě 2021 19:03 No a pokud budeme akceptovat...
Nebudeme.
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Slayers

Příspěvek od Dieter Burmester »

slayers píše: 11 kvě 2021 20:21 Pánové ještě radu jak co nejlépe a nejšetrněji čistit přenosku? Mám jak kartáček tak takovou tu plošku :lol: , co dává Ortofon k přenoskám. Stačí vlhce s lihem a nebo to je špatně a musí být přímo určený roztok?
Nerad bych něco podělal.
Díky.
Toz jedine totók :thumbup:

https://www.amazon.com/FLUX-Stylus-clea ... B00YPS6TF8
Dieter Burmester
Roman2

Re: Slayers

Příspěvek od Roman2 »

Pokud chceš jít suchou cestou, tak totok. :thumbup:

https://www.hifistyl.cz/DS-Audio-ST-50- ... escription
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Slayers

Příspěvek od Mark Levinson »

Dieter Burmester píše: 11 kvě 2021 20:49
slayers píše: 11 kvě 2021 20:21 Pánové ještě radu jak co nejlépe a nejšetrněji čistit přenosku? Mám jak kartáček tak takovou tu plošku :lol: , co dává Ortofon k přenoskám. Stačí vlhce s lihem a nebo to je špatně a musí být přímo určený roztok?
Nerad bych něco podělal.
Díky.
Toz jedine totók :thumbup:

https://www.amazon.com/FLUX-Stylus-clea ... B00YPS6TF8
Příslušenství ke gramofonům značky Flux prodává v ČR studio Panský Dvůr Ostrava, tak kdyby chtěl někdo nakupovat v ČR.
http://www.hifi-studio.cz/
Mark Levinson
Quentin

Re: Slayers

Příspěvek od Quentin »

K rychlému čištění "na sucho":
DS-Audio ST-50 je precizně zpracován a hlavně sám o sobe velmi nízký. Bezpečně se vejde mezi vinyl a hrot přenosky. Položením přímo na LP a standardním spuštěním raménka hmota fantasticky hrot očistí. Spodní strana kovové krabičky je opatřena kůží.
Ale také to něco stojí.

Levnější, ale funkční varianta je třeba i toto. Určitě to půjde koupit i někde u nás... :thumbup:

Dobře funguje, a snad byl i jako první tento gel, ale teď koukám, že je stále dražší a dražší :thumbdown: Tento čistič je výrazně nejjemnější z uvedených.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Slayers

Příspěvek od PGH »

A jak se to používá? Tak že do toho strčím hrot a bude čistý?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Slayers

Příspěvek od Dieter Burmester »

Presne tak, ale ja radsi ten Flux. Navstevy pak miluji vsechny ty pracky, cistice hrotu, demagnetizatory CD apod. :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Slayers

Příspěvek od Frogyman »

Denní použití zerodust, tak jednou za týden, za dva Flux...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Quentin

Re: Slayers

Příspěvek od Quentin »

Dieter Burmester píše: 12 kvě 2021 13:12 Presne tak, ale ja radsi ten Flux. Navstevy pak miluji vsechny ty pracky, cistice hrotu, demagnetizatory CD apod. :lol:
Otázka (nechce se mi to hledat), ten Flux má kapalinu na alkoholové bázi?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Mohl by někdo doporučit signálový kabel od gramofonu do předzesu, mám tam ten dodávaný s gramo. Je to takový ten kroucený, průhledný, myslím že Pro-Ject. Bude to jistě nějaký základ.
Záleží na něm jako na ostatních kabelech nebo jeho důležitost je menší?
Je to cinch - cinch se zemnícím kablíkem.
Děkuji
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Slayers

Příspěvek od Miles »

Za mě určitě Van Den Hul 501 silver hybrid a pak Nordost Tyr atd.
marasten
Příspěvky: 179
Registrován: 06 dub 2015 17:46
Bydliště: Hradec Králové

Re: Slayers

Příspěvek od marasten »

Jo, jo, Van den Hul 501 silver hybrid je vynikající kabel ke gramofonu. Také používám a ani už neuvažuji o něčem jiném. Jsem spokojen.
Ortofon, Pro-Ject, Audiomat, Lumin, Spendor, NA, VDH, Nordost
Uživatelský avatar
marks
Příspěvky: 127
Registrován: 02 kvě 2012 09:53

Re: Slayers

Příspěvek od marks »

Já jsem koupit metráž od Supry , dal jsem na něj konektory a za mě je to super kabel , chtěl jsem ho prostě jenom vyzkoušet .http://www.supracables.cz/supracables/e ... AUDIO-BLUE
I hotový kabel je výborná volba , klidně bych si teď i koupil hotový . http://www.supracables.cz/supracables/e ... 0m/2782894
PrimaLuna evo400, Audiovector R3 Signature, Transrotor Zet1+rameno Glanz + přenoska HANA ML , Marantz SACD 30n , Bluesound node2, GMG Harmonic Hammer 3000P , Acoustic Revive SPC reference II tripleC , Roth Audio Orfeo, , Chord, Wireworld .
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Slayers

Příspěvek od terahera »

Já používám také VDH 501 silver a plná spokojenost,u mně dokonce lepší,než Tyr1 :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

Viborg LC801
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Slayers

Příspěvek od blesk666 »

tiez mam VDH 501 silver
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Dnes mě dorazil rca kabel ke gramci. Jelikož plánuji časem i jiný gramec tak jsem se rozhodl na radu Markse vyzkoušet Supru.
Dávat 10k za VDH se mě nechtělo, jelikož po upgradu bych ho kvůli koncovkám stejně prodával.
Oproti dodávanému kabelu to je pro mě až šok jak je zvuk jiný a lepší.
Uvidím jestli si to ještě sedne a jakým směrem.
Řekl bych že za pár peněz hodně muziky :thumbup: .
Pokud bude VDH ještě znatelně lepší, no to mě snad trefí :lol:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Slayers

Příspěvek od HonzaE »

Ahoj.
To jsi mel puvodne neco takoveho?

https://www.muziker.cz/pro-ject-connect ... QAvD_BwE
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

To je asi on.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
HonzaE
Příspěvky: 405
Registrován: 21 úno 2019 22:33

Re: Slayers

Příspěvek od HonzaE »

slayers píše: 09 črc 2021 16:13 Řekl bych že za pár peněz hodně muziky :thumbup: .
Supra super :thumbup:
Oppo BDP-105D (EU) Casea mk2+zdroj
Tesla NC580 s Ortofon Super OM20, Trichord Dino MkIII / Aiwa AD-F600
Hegel H200, Denon AVC-A11XV
Magnat Vintage 620, 410, Center 6
kabeláž Sroll, Oehlbach, Audioquest, Supra, Viablue, filtry Supra
KarlN

Re: Slayers

Příspěvek od KarlN »

slayers píše: 09 črc 2021 16:13 Dnes mě dorazil rca kabel ke gramci. Jelikož plánuji časem i jiný gramec...
Tak to jsem zvědav na tvůj příští výběr. :-? :thumbup:
bali858

Re: Slayers

Příspěvek od bali858 »

Slayers: Že ti ten slavný REL skončí zrovna v rohu bych vážně nečekal. V rohu hraje subb nejvíce zkresleně. Pro někoho to může mít ale asi přínos. Máš REL propojen tím lepším REL Bassline Blue, (Cardas) nebo tim přibaleným k REL?

Chceš říct kde vidím nejslabší článek tvé fajnové sestavy?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Mám bassline.
No to mě určitě říct můžeš.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
bali858

Re: Slayers

Příspěvek od bali858 »

Brzdou je ta D2. Napájení u ní asi vyřešeno máš?
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

NA Galaxys, za mě moc povedená filtrace. Zůstal u mě i Zephyr N. Nějaký čas bych chtěl aby to zůstalo tak jak je, docela to teď hraje ku spokojenosti :silent: .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Slayers

Příspěvek od Janik »

Máš to super. K tej filtrácii...mal si aj iné v merku?
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Slayers

Příspěvek od slayers »

Měl jsem tady na porovnání jednu moc pěknou filtraci asi 3x dražší, NA z toho vyšel líp.
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Odpovědět