Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Kluci,
škoda, že ještě nejsem hotov. Rád bych Vás uvítal i u sebe, když už jste byli na severu.
U Michala to musí už být hodně dobré, tohle už je konečná :clap:.
Mark Levinson
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lachim »

zappa

michale, po x té návštěvě u tebe ti musím dnes napsat
"PECKA".
nikdy jsem u nikoho neslyšel rock v lepším podání.
velké TOP bedny jsou prostě velké TOP bedny. k nim sroll.... famózní.
je neuvěřitelné o kolik je tento model lepší než ten model přechozí.
ty barvy, emoce, prostor......
j. joplin zní z monitorových, malých (ač drahých) beden uječeně a nepřirozeně.
budu moc zvědavý na přínos super výškáče.
doufám, že ho zase dokoupíš.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Michale,už jsou tam,dnes dorazily :D A je to hodně slyšet.Děkuji z a velikou pochalu,od tebe,jako věčného hifi kritika a stále nespokojeného ,se to cení o to více. :thumbup:
1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

Bedny vypadaji famozne!!! Po posledni poslechu a zminovanem zlepseni si to umim predstavit

A koho jste poctili navstevou na severu :?:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Před vánocemi jsem měl možnost krátce slyšet nejnovější výtvor Srolla,cd-SACD transport,zatím pouze v pracovní verzi!No konečně to to trvalo,říkám si!!!!Jelikož jsem byl v pracovním vytížení,neměl jsem čas na delší poslech.Po prvním přehození cd transportů mi bylo jasné,že další posun ve zvuku už není a nebo opravdu minimální,to je zatím můj prvotní vjem.Doufám,že do března bude již sedět v mém racku,měl by být stejného designu jako zesilovač,stejná krabice jen o trochu menší,mechanika by mělá být od Emm Labse,kovový šuplík vyztužený tyčemi.Mluvil zde o technickém řešení,ale v tom jsem se hned začal ztrácet.Takže chlapci přeji mnoho úspěchů v osobním i hifi životě a taktéž zdraví a dobrého sluchu v Novém roce!Tomuto foru navíc přeji hodně zajímavých diskuzí,aby tu nebyla nuda. :D
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maretti »

Zappo:
Myslím si, že tu rozhodně nebude nuda v diskuzích, ale vše je zatím na slušné úrovni a toho si vážím. Zrovna takový Sroll je zárukou vyvolání bouřlivé debaty - a to je jen dobře. Stejně tak mnou preferovaná značka, je na spoustě diskuzí docela bouřlivě komentována :thumbup:
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Maretti.Pokud se o něčem hodně mluví a je to kontroverzní ,bývá to většinou dost dobré nebo v horším případě hodně špatné. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Maretti
Příspěvky: 290
Registrován: 21 pro 2011 14:59
Bydliště: Novojičínsko ...

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Maretti »

Já věřím, že jak tvoje volba tak i tam moje bude ta první varianta: že je to dobré a kolem je dost lidí, které to jenom popuzuje ;)
Electrocompaniet a NAIM komponenty *** propojené kabelem Nordost Heimdall2, Wilson Benesch A.C.T. C60 propojené kabelem Nordost Frey2, napájencí kabely Heimdall2/Frey2, síťová lišta Quantum QB4 s kabelem Nordost Valhalla
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes přišly zase nějaká cd.Jsemzvědav hlavně na ty Electric Flag,seskupení vypadá velmi zajímavě(the great debut album from the Mike Bloomfield led American blues group, featuring Buddy Miles, Herbie Rich and others).
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jelikož se tu Bery jěště nepředstavil,vyzývám ho tímto,aby se představil i na tomto foru.Děkuji moc za návštěvu.Líbilo se mi jak si bytostně vnímal a soustředěně poslouchal tvojí oblíbenou hudbu.
Zkopírnu sem tvůj příspěvek z mého vlákna z Hifi názorů.
Tak jsem navštívil Zappu.
Z mého představení asi víte, že jsem zvyklý na poslech velkých repro se slušným zdrojem. Kdo u Michala byl, je mu jasné, jak jsem si připadal.
Ano, jako v ráji *hura* .

Příjemný hostitel s milou paní domácí. Pohodička se sklínkou bujarého moku jen umocňuje záměr návštěvy - hifi poslech a vibrace na stejné vlně.

Westminster Royal krmené Srollem pomocí Kimber 3035. První, co mě zaujalo, bylo rozlišení. Rozlišení nahrávky a prostor. Přivezl jsem si sebou zkušební nahrávky, ale jelikož jsem nevěděl, jak to u Michala přesně chodí, nahrávky jsem měl pouze v datové podobě a pouštělo se přes pc. Ale i tak jsem žasnul nad všemi detaily a čitelností každého nástroje, i barev hlasu. Mým čistě subjektivním názorem, totiž zvyklým na svůj aparát, finančně asi polovicí tak náročným, jsem chválil výše zmíněné rozlišení. Nahrávka plná detailů a přesného umístění nástrojů v prostoru. Vše plynulé, ach ten jednobodový zdroj, mmm lahodí mi. Jediná snad nejspodnější oktáva nebyla zastoupena v plné monumentnosti, ale v celkovém hodnocení je to spíše detail, který nevadí. Naopak vyšší basy např violončela, tak to si to mědově kreslí. Nahrávka klarinetu - nádhera.

Pak přišla jedna má zkušební skladba od Lisy Gerrard-The host of Seraphim http://www.youtube.com/watch?v=S1J6TFHCevg. Poslouchal jsem a vnímal ten mystický Lisin hlas, ponořený do poslechu. Na to mi Michal podává cédéčko Dead Can Dance: "Pustíme si to napřímo." A to byl pánové vrcholný zážitek. Hle - jak velký rozdíl je z poslechu pc ne-synchronizovaného s DACem a ze Srollovo cd mechaniky. Byl jsem v úžasu, droga v podobě elektromagnetického vlnění, vykonala své. Byl jsem šťasten. Ušní třmínek předával každé pohnutí membrán Royalů dále do mých sluchovodů. Barva hlasu a blány velkých kotlů. Kdo neslyšel, nepochopí emoční rozměr zde popisovaný.
Bravo Michale a děkuju.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Chtěl jsem zde jěště upřesnit proč jsem si vybral současnou sestavu.Je důležité vybírat repro na základě poslechové místnosti,kolik má na to hifista peněz a jaký zvuk má rád,popřípadě jako hudbu člověk poslouchá(znám hifisty,kteří poslouchají třeba jen metal a pak okrajově jiné žánry).Já třeba nejvíce poslouchám progresivní rock i z mnoha jeho odnožemi,pro mne progresivní rock znamená spojení vážné hudby,jazzu s rockem,a mám tedy hodně přísná kriteria pro sestavu,která mi bude prezentovat takovou hudbu.PR(progresivní rock) je náročnou formou hudby,je v ní obsaženo vše akustické nástroje,složité rytmy,objevuje´se zde mnoho nástrojů a tak tonalita(přirozená a realistická barva nástrojů),rozlišení,dynamika a prostor je pro mne velmi důležité.Výkon je též neménně důležitý v mé aplikaci,větší výkon vám zajištuje přesnější podání všech frekvnecí,tzn. od přesného podání basové sekce na jakkýkoliv repro(at malých čí velkých basácích) až po tý výšky,které by měly znít přirozeně ale ne příliš uhlazeně a také ne digitálně.Abych nepotřeboval obrovské monobloky a super drahý předzes,vybral jsem si vysoko citlivé repro s velkým objemem a velkým basákem a jelikož i design je pro mne důležitý tak u mne zakotvily právě Tannoy Westminster Royal(530l,99db,15inch basák).Ony přesně splnovaly všechny mé požadavky,těžko bych na nich hledal slabinu.Bery sice zminoval jednu,a tou je absence té nejhlubší oktávy(pro mne to znamená 15-20hz),k tomu bych jen dodal,že z poslechové místa jen cca 2.5m se tyto oktávy prostě neobjeví,objeví se až někde kolem 4-5m od posluchače,kde je největší basová energie.Já,ale momentálně raději hraji near field,tzn. poslech z malé vzdálenosti,poslech je detailnější a není rušen okolními negativními vlivy akustiky,nemám profesionálně zatlumenou místnost a při vzdáleném poslechu už jsou tyto vlivy pro mé uši silně slyšet,zvláště při vyšších hlasitostech.K těmto repro jsem tedy hledal zesilovač, stím jsem měl velký problém.Lampy mi nevyhovovaly,bas nebyl prostě pod kontrolou a rozlišení nebylo dle mého gusta.Naim to také už nemohl být,také výkonově nestačil na ty basáky,bas byl pak dost rozmazaný,navíc se mi zdá že Tannoy potřebují opravdu čistý zesilovač aby dosáhly maximálního rozlišení(toto je snad jedna ze slabin,potřebuje totiž velmi dobré krmení).Taky jsem nechtěl pořizovat zesilovač pro ketrý bych musel spáchat loupež banky,např jeden z těch adeptů by mohl být Halcro http://www.halcro.com/pdf/Audio_techniq ... O_dm68.pdf(ten by stál přes milion),a to jsem ochoten udělat nebyl.Představte si tedy jaký zesilovač by to mohl být?V čechách takových zesilovačů se moc neobjevuje,studia pokud je mají jsou příšerně drahé.A kolik bych jich musel vyzkoušet,nehledě na to ,že studia neradi půjčují domů.Syčák byl pro mne spásou,doporučil mi Sroll!!!Syčákovi jsem věřil,vlastnil Audi Research a slyšel toho mnoho.Jeho doporučení pro mne mělo velkou váhu,navíc by se mi vyřešilo kombinování koncáků se zesilovači,tomu jsem se opravdu rád vyhnul,to pro mne není zábava,ale utrpení,a o kabelech ani nemluvím.Pro me to znamenalo opravdu čistou cestu,co nejmenší vlivy ve zvukové cestě,zesilovač a transport propojený pouze jedním digitálním kabelem a kabelem k repro,2 sítové kabely a toť vše!!Zesilovač byl zapůjčen,to bylo super,mohl jsem si v domácích podmínkách ověřit jak hodně dobrý je a zda si sedne do mé aplikace,k mým repro.V té době jsem měl sice Tannoy Canterbury,ale platí to jěště více pro mé současné TW,byla to pecka,mhrálo to jinak než jsem byl doposud zvyklý,až nezvyklá čistota,vynikající bas a lepší prostor,snad vše bylo lepší,ale musel jsem si zvykat.Po týdny už nebyla cesta zpět,Sroll Lyric už zůstal,cena byla velmi příznivá,byl to poslední demo kousek,který byl odejmut neschopným obchodníkům.Dnes poroce a půl mé nadšení nepokleslo ani o mák,ato už něco znamená,audio neuroza bývá častým jevem hifistů,já jsem ale naprosto spokojený.Tato sestava splnuje mé představy jak má poslech v mých domácích vypadat.Vynikající tichý i přitom i velmi hlasitý poslech bez navýšení zkreslení je opravdu zážitek.Dle mého poměr cena/výkon celé sestavy(v podstatě si můžete spočítat ceny za second hand cca polovička nové ceny?) je bezkonkurenční.Pokud někdo má zájem o poslech je vítán.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Pamela
Příspěvky: 247
Registrován: 21 dub 2011 19:50

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pamela »

Nákup TWR byl z tvé strany velice mazaný a výhodný.Kdyby tě totiž náhodou přestalo bavit poslouchat hudbu,můžeš TWR prodat jako repro,nebo vyhodit "basák",do díry vsadit plastové okno,dozadu dát kliku,zvonek a prodat to jako zahradní domek.Až bude v "zahrádkáři" inzerát "prodám 2x zahradní domek 1+0" tak Zappa seknul s muzikou,nebo jde výš.
:mrgreen:
Jako majitele bych se tě rád zeptal,je reálnější pořídit si TWR do 2+1,nebo2+1 do TWR ?
Máš to krasavec :thumbup:
Na poslech se radši nehlásím,nebot jako správný čech bych ti to musel aspon obejít hřebíkem a nachcat do SROLLa. :mrgreen:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4230
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
pěkně jsi to napsal :thumbup:. To musím někdy přijet ;)
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Viktore to už slibuješ dávno.Doufám,že tentokrát to dopadne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pamela,nejsem už nejmladší,možná je manželka prodá za babku až budu nemohoucí a nedoslýchyvý. :lol: Docela jsem se tvým příspěvkem pobavil. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak jsem měl možnost opět vyzkoušet prototyp nového transportu od Srolla(vnitřek je již kompletní jen na vnější obal se čeká) .V prvním seznámení s ním jsem byl pod časovým tlakem a tak jsem měl možnost jen asi 10 minutového testu,kdy jsme porovnávali jeho transporty cd vs SACD,pouštěli jsme Genesis Selling England by the pound.Byly použity 2 vydání,jedno evropské hybrid SACd a druhé japonské hybrid SACD a pouze jsme přepínaly vstupy.Rozdíl jsem vnímal jako minimální jestli vůbec.Přemýšlel jsem pak o tom testu, a jelikož jsme nepoužili stejný cd na obouch transportech,nemá tento test žádnou vypovídající hodnotu.Požádal jsem tedy p.Srolla o zopakování testu.Tentokrát jsem našel vhodnější hybrid cd/SACD ,jednalo se o cd od McEvoy,tedy současná nahrávka a ne nahrávkaa ze 70 let jako byla ta od Genesis.Tentokráte jsme tomu dali více času,ale hned zpočátku bylo jasné ,že nový transport ten starší překvapivě přehrává,sacd mělo jěště vyšší rozlišení.Stejně tak, když jsme porovnávali pouze standartní cd,byl výsledek obdobný,nový transport měl citelně lepší rozlišení.Za tento výsledek jsem velmi rád,protože jsem už žádné zlepšení nečekal,i pan Sroll byl rád,protože i on to zlepšení nepředpokládal.Doufám,že tento transport už bude k slyšení na březnové výstavě v Praze.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Zdeny »

Dneska jsem se zatoulal do Zappova regionu. po telefonické domluvě jsem ho přepadnul za účelelm poslechu a shlédnutí jeho aparátu, o kterém jsem zde letmo něco přečetl. Naposledy jsem zde slyšel hrát sestavu s TA Canterburry a CD Meridian, na zesilovačích Naim.
Tehdá jsem odjížděl s pocitem, že vše hraje hodně reálně, přehledně, basově reálně, ale jaksi mi v muzice chyběl pocit určité brilance nebo jasu, jsouc zvyklý na projed svých beden Dynaudio. Jejich Esotar T330 patří mezi nejlepší výškáče na světě a je to v hdbě znát ve smyslu právě obrovského množství nejjemnějších detailů a tím i brilantnsoti reprodukce.
Toto byla tehdy snad jediná připomínka na vrub hudebního podání Michalovy sestavy.

PO více než roce jsem měl možnost jej navštívit znovu a slyšet současný aparát - výše popsaný. K bednám mohu napsat, že první dojem byl něco vizuálním šokem a technickou zvědavostí, jak tyto skříně, kde se 12´´ koncentrický měnič lehce ztrácí, budou hrát.
K tomu vzhledu -jak někteří již vědí, majitel těchto skříní má rád věci, ze kterých čiší historie a solidnost, proto v jeho příbytku najdeme starobylé lampy, lustry, obrazy a jiné artefakty. Pokoj doplněný krbem a dlažbou v příjmené hnědé barvě o rozlože bezmála 50m2 se pro tyto drobečky jako dělaný, přio pohledu od dveří (což je vzdušnou čarou bratru 7m, se bedny dokonce zdají tak akorát. Než k nim ovšem člověk přistoupí blíže).
Prostě monumentální kus nábytku, ze kterého na člověka dýchne kus staré ostrovní atmosféry, odkud bedny Tannoy pochází.

Zpoza beden se plazí jacísi plazi -kabely Kiber, které se sbíhají u zesilovače Sroll. Ten je spárován se stejnojmenným CD transportem.

Už jsem usazen do křesla, jež mi nabízí opravdu pohodlný posez (možno změnit na poleh) a již je do CD založeno 1. CD - Brothers in arm - skladba č. "poslední" - nač čekat na to nejlepší, když to lze slyšet hned?

Pak se v CD střídá mnoho měn známých ale i absolutně dosud nepoznaných pro mě interpretů, od hudby mně blízké až po tu, na kterou jsem ještě nedospěl a nedovedu ji pochopit - Michal se věnuje různým odnožím experimentů v mnoha podobách. Hraje se, diskutuje se a já si dělám nějaký názor na to, co slyším.

SLyším hodně reálný zvuk. Zvuk, který vychází z bodu, ne z plochy. U skladby Br. in arms jsem asi po 1/2 minutě konstatoval, že Mark stojí přesně v prostředku a nehne se o píď. Jasně zaostřeno na konkretní polohu. Takže orientaci v hudebním prostoru hodnotím (i v dalších skladbách) jako výbornou.
Dále pociťuji, že proti předchozí sestavě přibyla právě ta tenkrát mi chybějící brilance. Dnes se dovídám o nejjemnějších zvucích výškového pásma s přehledem a pocitem, že prostě tak to hraje v reálu.Činel nemusí rvát uši, ale musím ho jasně zaregistrovat za hradbou jiných nástrojů a musí jít pěkně až do hloubky - však v reálu má průměr bezmála 3/4 metru! bonga, konga, perkuse jsou naprosoto famozní. Rychlé, tvrdé, s dozvukem blány. Up-righ bass je syrový, jako v reálu, ale když se hraje pěkně decentně smyčcem, tak je velmi podmanivý.
Střední pásmo je opravdu průzračně detailní, se stabilní lokalizací (tohle zní jako fráze, ale je to prostě tak). Zpěv netahá za uši, lidský hlas má "váhu", hodně jsem is vychutnal Blues starý ženský ze 7. CD kompilace kompletu Jazz Q - známe z filmu Tankový prapor. Tohle já mohu slýchat denně - ale takto jsem to ještě neslyšel. Začínám si uvědomovat, že předozadní prostor je něco, co opravdu existuje, o čem se všude bájí, ale málokdo to zažil. Tady to zažijeme.

SUmasumárum, zvuke není co vytknout. Vlastně je - je to možná jen můj subjektivní dojem či pocit, ale v některých skladách, které znám z domu, bych chtěl-kdyby to samosebou šlo-přidat nadůraz v těch nehlubších basových partiích. O fousek maličká pootočit kolečkem a bylo by to opravdu zcela bezchybné.
CO mě zaujalo ještě mimo obraz a reálnost zvuku, je vnitřní dynamika hudby. Nemyslím tím rozdíl mezi ppp a ff,ale třeba důraz rytmického bubnu, který prpstě nenzí, jak když klepeš dřívkem o kelímek od jogurtu, ale jde o nástroj, který má průměr a kje ho setsakra slyšet, když do něj bubeník praští. Nástup basů, když se na kontrbabas nebo basovou kytaru hrábne prtsem, včetně toho dozvuku... Paráda.

U mnoha sestav se zvyšující se hlasitostí vylézá nepříjmeně střední pásmo - já tomu říkám, že bedny vřeští. Tady nevřeští nic.Zvuk si i při větší hlasitosti zachovává kompaktnost a soudržnost. Nic nezačne vyčnívat nad rámec zbytku spektra.

Je jisté, že Michal se hodně přiblížil námi hledanému svatému grálu. Našel to, co hledal a je spokojen. Nemá potřebu nic měnit. Taky bych se chětl do toho stadia dostat. Mohu říct, že kdybych měl patřičné rozoměry pokoje, mohl bych s TA W. žít. Ale je tu jedno ale. Hrálo by to u mě stejně, jako u Michala? Jak hodně tomu pomáhá právě technika Šroll? Toť otázka. Věřím, že momentální Michalova sestava je vzácným příkladem symbiozy dvou prvků, které navenek tvoří harmonický celek. Je docela možné, že jiné zesilovače a CD by daly odlišný výsledek. Těžko lze odhadnout, jaký by byl výsledek. Ale jedno vím jistě bez odhadů - že komponentny, co jsem dnes slyšel, mají oborvský potenciál hrát v této kombionaci dlouhá léta bez potřeby cokoliv měnit.
A to Michaloivi jen přeji, ale i závidím. Závidím mu to, že došel k cíli.

Děkuji za sebe i svoji drahou polovičku za čas, který jsi nám věnoval a za krmáž, kterou jsme u tebe pozřeli. Výtečné! Ještě jednou díky!

PS: Michal něco vyfotil, tak třebas možná na některé z fotek bude vidět můj výraz, jak se snažím pochopit realitu:-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Zdeny píše:K tomu vzhledu -jak někteří již vědí, majitel těchto skříní má rád věci, ze kterých čiší historie a solidnost, proto v jeho příbytku najdeme starobylé lampy, lustry, obrazy a jiné artefakty.
Ale ženušku má mladú :lol:
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Pěkný popis od Zdeny, jeden z nejlepších na fóru. :mrgreen: Tedy, začínám si myslet, že Zappa dohnal můe Wotany a Yagin :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zdeny dšěkuji za návštěvu a zdvořilostní pochvalu. :smile: Pokud to myslíš vážně,cítím se vážně polichocen,protože ty jsi velmi dobrý posluchač a znám tvoje výborné systémy,které jsou zvukově každý úplně jiný.ŠKODA,že nebylo více času na poslech,to miluji na těchto návštěvách,rád se s vámi podělím o dobrou muziku. :thumbup:
1.jpg
2.jpg
3.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tony píše:
Zdeny píše:K tomu vzhledu -jak někteří již vědí, majitel těchto skříní má rád věci, ze kterých čiší historie a solidnost, proto v jeho příbytku najdeme starobylé lampy, lustry, obrazy a jiné artefakty.
Ale ženušku má mladú :lol:
Kterou myslíš? :lol:
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Tú vpravo v rohu :lol:
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zdeny napsal:
"jak tyto skříně, kde se 12´´ koncentrický měnič lehce ztrácí,"
Jen malé upřesnění, je to 15"
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Koukám vedle na forum a Zappa nám zezelenal :thumbup: :lol: , aspoň první nezávislý admin.
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Zdeny »

N.A. píše:Zdeny napsal:
"jak tyto skříně, kde se 12´´ koncentrický měnič lehce ztrácí,"
Jen malé upřesnění, je to 15"
JJ, aspoň je vidět, jak je to relativní :-)
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 893
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Ano, v té mase se ta 15 úplně ztrácí :smile:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

monte píše:Koukám vedle na forum a Zappa nám zezelenal :thumbup: :lol: , aspoň první nezávislý admin.
Michale,
muzes nam priblizit co te k tomuto rozhodnuti vedlo?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nic,co tím myslíš?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

Ja tim nemyslim nic. Je to pouze slusne polozena otazka, ktera zajima vice lidi.
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Hlavní výhoda je, že si na Vás nikdo neotevře hubu :lol: :lol: :lol: a jistý politický pocit moci.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

pajuna píše:Ja tim nemyslim nic. Je to pouze slusne polozena otazka, ktera zajima vice lidi.
Omlouvám se a odpovídám.Effi chtěl pomoci v moderování,já nechtěl,nemám čas,prý nepotřebuji nic dělat,jen jednou za čas použít tlačítko,já tedy ok,protože vidím HF jako alternativu vyššímu highendu a konkurence je dobrá a zdravá,a hlavně tam chodívá více začátečníků co potřebují poradit a sem se bojí vstoupit(říkám bez příčiny,protože vy jste velice tolerantní a vstřícní!!!!!).Tot vše,doufám,že tato odpověd uspokojila,nic jiného za tím není a taky doufám,že mé moderování nebude potřeba,situace se tam znatelně zlepšila,jen já tam občas prudím. :lol:
Monte.Mám rád moc a peníze,a všechny si vás ted koupím. \m/
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Monte.Mám rád moc a peníze,a všechny si vás ted koupím.
S humorem jde vše líp :lol: :lol: :lol: :lol: a ne se do krve hádat jestli je pit (hrbol) vlevo nebo vpravo :lol:
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1796
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

Diky za odpoved Michale! Moje otazka byla bezna otevrena, nijak predpojata ani zavadejici :smile:
Verim ze si se tremi dalsimi moderatory budete rozumet a budete schopni dospet vzdy k spravnemu kompromisu jako se to zatim dari me s Viktorem. a...kazdy nekdy prudime. Taky mame velkou moc a spousty penez :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pajuna.Moc se mi líbí váš styl moderování,jste pro mne inspirací. :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

zappa píše:Pajuna
.Moc se mi líbí váš styl moderování,jste pro mne inspirací.
:clap:
Michale moc se neinspiruj, spíše používej svoji hlavu :lol: kopčit, nekopčit, mnoho inspirací jinde :lol: už mám v kuli :lol: tohle napsat, tak pipis ( postačí si přeložit) mi dá bán :lol:
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Z posledného fotenia ;)

Obrázek
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tony,děkuji za to foto,moc pěkná. :thumbup: Jsem zvědav,kdy se opět stavíš.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2203
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

monte píše:
zappa píše:Pajuna
.Moc se mi líbí váš styl moderování,jste pro mne inspirací.
:clap:
Michale moc se neinspiruj, spíše používej svoji hlavu :lol: kopčit, nekopčit, mnoho inspirací jinde :lol: už mám v kuli :lol: tohle napsat, tak pipis ( postačí si přeložit) mi dá bán :lol:
Neboj se,hlavu používám dost často,ale nevím jestli dobře. :lol: Taky někdy mám v kuli,a pak ty příspěvky podle toho vypadají,ale jsou emocionální a pocitově pravdivější.Když je člověk střízlivý ,přemýšlí víc o důsledcích.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 501
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Ešte jedna - aj s majiteľom (a to vieš, že sa niekdy zase rád zastavím) ;)
4.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Krásné fotky, hlavně vrchní, focení je hlavně hra se světlem. Nevím proč, ale když vidím Tannoy u Zappy, tak si vzpomenu na kamaráda Petra ze Zlína. Bydlel na Sokolské nad prodejnou s nábytkem. Měl vyrobené taky tak velké bednisko s jedním malým repráčkem uprostřed a výškáč oddělený nahoře na stojánku z plechu. Byla červená, vyrobeno ze stavební lepené překližky a jen jedna. Co měl za transport už nevím :lol: , ale pamatuji magnetofon SONET DUO. Pouštěl Nazareth a byli jsme v sedmém nebi. :-j Bylo to někdy kolem roku 1975.

Co bude za padesát let ???
Odpovědět