Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zajímavé, dokonce to tu u nás bude prodávat Music Data. Jěště tak mít tu svobodu pohybu.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

No toto som si neni isty ci je nieco pre Zappu. To si moze v podstate kupit aj BV P1 SE. Tiez meria dobre a tiez ma taketo minimalisticke zapojenie (akurat namiesto potaku tam je regulacia s vyuzitim DAC - chipu ktory priraduje urovne). Pouzite su tam TL071CP operaky

https://www.audiosciencereview.com/foru ... trol.9760/
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
To opravdu myslíš vážně, že za Mola Mola špičkový DAC s ovládáním hlasitosti zapojiš attenuator za 400EUR :shock:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 05 bře 2021 18:31 Zappa
To opravdu myslíš vážně, že za Mola Mola špičkový DAC s ovládáním hlasitosti zapojiš attenuator za 400EUR :shock:
To jsem snad neřekl. Ale vyzkoušet, proč ne.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Jaké sety signálových kabelů se chystáš použít na test toho levného attenuatoru?
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pokud to opravdu testoval což ted není na programu dne, tak mám Harmonix a Townshend
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pouze pro pankáče. Dnes jsem objevil Wipers. To je taková pecka. Poslechněte si tenhle úryvek, zvláště od 0.52, hudební orgasmus. https://www.youtube.com/watch?v=prBW3S2 ... eldimitrov
Jinak hraje se přes Transparent Reference Aes/ebu a Ansuz C2, je to krutý kabel. Ta C2 téměř ignoruje, co je před převodníkem za kabel, jakoby si vytvářel čistě svůj zvuk, Fractal ten zase pouští to co do něj teče,nic víc nic mín, zajímavé poznání. Ta cena je jěště krutější, ale již chápu, že si to prostě někdo pořídí, přeci nechceš hrát s drahými kousky s tkaničkama přes který ta kvalita neproteče. Někdo zkusšenosti s Ansuz C2 v porovnání s Odinem či Stealth Sakrou?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jelikož není možno slyšet ostatní adepty, rozhodl jsem se pro Ansuz C2, který jsem měl na zkoušku půjčený od RP audio Ostrava. Dnes na otestování přišel jěště Nordost Valhalla Aes/ebu, a zatím jsem mile překvapen. Počkejme však, až si ten zvuk zažiju, zatím se mi však zdá kupodivu lahodnější a plnější než Transparent Reference, což mne dost překvapilo. Vždy jsem se domníval, že Nordost prostě má tenký, více do výšek posazený zvuk, ale zřejmě u digitálu je to trochu jiné. Díky delším rca kabelům od Ansuz 2m, jsem mohl přeskládat aparát dle představ, takhle by to mohlo zůstat, zdá se mi, že to i hraje lépe. :lol:
20210314_123958.jpg
20210314_162324.jpg
20210314_162746 - kopie.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

"Vždy jsem se domníval, že Nordost prostě má tenký, více do výšek posazený zvuk, ale zřejmě u digitálu je to trochu jiné. "

To je riadna blbosť. Niekto to tu na fóre veľmi dávno "rozvíril" (aj viem kto, ale už tu neprispieva). Už dosť dlho mám Valhallu XLR. Zvuk je plný, čistý a mimoriadne vzdušný. Čo sa týka basov, sú presné a zároveň objemné. Podľa mňa je to vynikajúci kábel. Skúšal som aj Valhallu II, ale ten mal na môj vkus príliš silné basy. Ako pri každom zariadení, aj tu platí, že nie na každom zariadení hrá rovnako.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Naprostý souhlas s Aretaxem.
Kabeláž Valhalla má plný a vzdušný zvuk, naprosto transparentní ve výškách. Na mé sestavě jsem nenašel pro V2 konkurenta, ale Odin jsem doma nezkoušel a raději ani zkoušet nebudu :lol:

Důležitá je i délka kabelu. V případě XLR minimálně 1m, u síťového kabelu minimálně 2m. Kratší kabely neukážou, co V. opravdu umí.
Jak je to s digitálními kabely od Nordostu, netuším. LAN V2 je letos v prodeji jako novinka, mám v plánu vyzkoušet..
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 16 bře 2021 23:14 "Vždy jsem se domníval, že Nordost prostě má tenký, více do výšek posazený zvuk, ale zřejmě u digitálu je to trochu jiné. "

To je riadna blbosť. Niekto to tu na fóre veľmi dávno "rozvíril" (aj viem kto, ale už tu neprispieva). Už dosť dlho mám Valhallu XLR. Zvuk je plný, čistý a mimoriadne vzdušný. Čo sa týka basov, sú presné a zároveň objemné. Podľa mňa je to vynikajúci kábel. Skúšal som aj Valhallu II, ale ten mal na môj vkus príliš silné basy. Ako pri každom zariadení, aj tu platí, že nie na každom zariadení hrá rovnako.
Jednou jsme porovnávali kabely Nordost Valhalla s mým Kimbrem KS3035. Moc dlouho netrvalo, a kabel majitel Lachim ho tenkrát rychle odpojil, že to bylo proti Kimbru neposlouchatelný, to tenkrát i Lachim uznal. Zvuk takový opravdu tenčí, méně objemu, ale byl transparentní a přesný. Tenkrát se myslím hrálo na Sroll Lyric, takže někdy příliš dobrého může být i kontraproduktivní, to jsem si myslel tenkrát. Ale už je to dlouho, a tahle zkušenost proběhla pouze s repro kabelama. A proto mne překvapilo, že i Aes/ebu hraje jak říkáte (Aretax, PTK). Mně se naopak jeví Transparent víc agresivní na výškách, víc syrový a dokonce i transparentnější, ale proti Nordostu až příliš, pro mně v mé sestavě prostě produkuje překvapivě Nordost ten žádaný analogovější zvuk. Oba výborné kabely, ale musíte k nim mít i ty adekvátní partnery, které tu kvalitu produkují.
Za chvíli začnu druhé kolo testu s Nordostem, abych se přesvědčil, že ten včerejší poznatek nebyl úlet.
20210317_112324.jpg
20210317_112228.jpg
20210317_110800.jpg
20210317_110746.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

"...Oba výborné kabely, ale musíte k nim mít i ty adekvátní partnery, které tu kvalitu produkují."

A o tom to je...
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Takže jěště jednou k testu kabelů Nordost Valhalla a Transparent audio Reference. Chtěl jsem zjistit jak to šlyší muzikantka/přítelkyně. Nechala si pustit Emerson Lake Palmer, Bossa Nova od Basikové a Karthago. Vždycky po přepnutí řekla, že je lepší Transparent, aniž by věděla, který kabel to je. Prý je to s Nordostem nuda, málo expresivní, mín basů a mín výšek. Zaměřil jsem se tedy na určité nástroje, a slyšel jsem např. v mé oblíbené Game of thrones Danského symphonického orchestru, kde současně se zpěvákem hraje cello, jak to cello je jasně víc čitelné, jde i víc do hloubky a rezonance čella, což je pro mne na tom nástroji zajimavé, bylo ve vyšším rozlišení, naprosto slyšitelný rozdíl. Dále jsem zaznamenal ve skladbě Child in time více zbustrovanou elektrickou kytaru, kde měla větší říz a rozlišení, v Loussier trio zase piano znělo víc jak piáno,bas šel hlouběji, ale nebyl tak příjemně kulatý jako s NV. Ve fascinující písni You want it darker od Leonarda Cohena zase bylo zase více rozpoznat, že zpěv Cantor Gideon Zelermyer ke konci písně je hlas mužský. Bossa Nova od Basikové díky vyššímu rozlišení více bavilo, písen měla tím pádem větší drajv. Musel jsem po tomto testu znat, že má Sona pravdu, NV bych doporučil posluchačům, který chtějí u hudby spíše relaxovat než ji poslouchat tak intenzivně jako s TR, poslech ve vyšší hlasitosti s ním může díky výšce rozlišení totiž rychleji unavit.
Rozdíl mezi kabely tedy vnímám tak jak jsem již řekl, s Nordostem je zvuk uhlazenější a analogovější, jinými slovy měkčí a méně expresivní. Záleží tedy na sestavě, a na samotném poslouchači co preferuje.Oba kabely jsou v porovnání s jinými jiná liga, o tom žádná. Jěště se budu rozhodovat, který kabel zůstane, ale zatím po poslechu více mně známých písní, inklinuji k TR. A pak, že jsou mezi digitálními kabely malé rozdíly. :cool:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

hodně zajímavé srovnání, Zappo.
Že rozdíly takhle vyniknou, to už jsi hodně daleko (či blízko) :thumbup:
Uživatelský avatar
djrix
Příspěvky: 112
Registrován: 14 dub 2020 13:42

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od djrix »

SPL2 jsem měl na servis a následně modifikaci. Bohužel musím říct, že je to poměrně kompromisně řešeno uvnitř, zesílení se z části odehrává na dvou keramických destičkách, na kterých sedí operáky TL072. Destičky jsou tak křehké, že z nich nelze bez poškození operáky odpájet.

Zapojení neobsahuje ochranné diody na vstupu, v případě kdy do vstupu zapojíte DAC, který při zapnutí má na výstupu napěťovou špičku, tato špička "nakopne" jfety v operácích a dojde pak různým zkreslením a šumům, bohužel se jedná o nevratné poškození a výměna OZ není možná viz výše.

Vznikly tedy destičky, které jsou pinově kompatibilní s původními keramickými a obsahují DIP patice, do kterých je možné osadit operáky dle preferencí každého,současně jsou doplněny ony ochranné obvody. Kdyby byl o to zájem hodím sem fotky jak to vypadá.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ale GoldMike maji pekny a pluginy taky :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Takže jěště jednou k testu kabelů Nordost Valhalla a Transparent audio Reference. Chtěl jsem zjistit jak to šlyší muzikantka/přítelkyně. Nechala si pustit Emerson Lake Palmer, Bossa Nova od Basikové a Karthago. Vždycky po přepnutí řekla, že je lepší Transparent, aniž by věděla, který kabel to je. Prý je to s Nordostem nuda, málo expresivní, mín basů a mín výšek. Zaměřil jsem se tedy na určité nástroje, a slyšel jsem např. v mé oblíbené Game of thrones Danského symphonického orchestru, kde současně se zpěvákem hraje cello, jak to cello je jasně víc čitelné, jde i víc do hloubky a rezonance čella, což je pro mne na tom nástroji zajimavé, bylo ve vyšším rozlišení, naprosto slyšitelný rozdíl. Dále jsem zaznamenal ve skladbě Child in time více zbustrovanou elektrickou kytaru, kde měla větší říz a rozlišení, v Loussier trio zase piano znělo víc jak piáno,bas šel hlouběji, ale nebyl tak příjemně kulatý jako s NV. Ve fascinující písni You want it darker od Leonarda Cohena zase bylo zase více rozpoznat, že zpěv Cantor Gideon Zelermyer ke konci písně je hlas mužský. Bossa Nova od Basikové díky vyššímu rozlišení více bavilo, písen měla tím pádem větší drajv. Musel jsem po tomto testu uznat, že má Sona pravdu, NV bych doporučil posluchačům, který chtějí u hudby spíše relaxovat než ji poslouchat tak intenzivně jako s TR, poslech ve vyšší hlasitosti s ním může díky výšce rozlišení totiž rychleji unavit.
Rozdíl mezi kabely tedy vnímám tak jak jsem již řekl, s Nordostem je zvuk uhlazenější a analogovější, jinými slovy měkčí a méně expresivní. Záleží tedy na sestavě, a na samotném poslouchači co preferuje.Oba kabely jsou v porovnání s jinými jiná liga, o tom žádná. Jěště se budu rozhodovat, který kabel zůstane, ale zatím po poslechu více mně známých písní, inklinuji k TR. A pak, že jsou mezi digitálními kabely malé rozdíly. :cool:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pro pobavení, i kocour si užívá hudby. :smile: https://www.youtube.com/watch?v=Gsc7U7F ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Aka je to skladba co hra?
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Oskar Rózsa, Adriana Kučerová - Under my spell
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Bubuxin-KILBRU power píše: 20 bře 2021 11:08 Oskar Rózsa, Adriana Kučerová - Under my spell
(y) pán ví :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Yiakubou
Příspěvky: 107
Registrován: 12 črc 2020 22:17

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yiakubou »

Jak se mu rozsviti oci kolem 4. minuty, skoro do rytmu :lol: Demon!
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od parnass »

když vidím, kolik úsilí jsi věnoval aes/ebu kabelu, nedá mi to abych se nezeptal, jestli je u mola mola tento vstup výrazně lepší než usb (předpokládám, že usb bere dsd soubory, kdežto aes/ebu max pcm) a jestli jsi srovnával usb vs aes/ebu vs ethernet (a jak si celkově u mola mola stojí ethernetový vstup… (nebo jsi ho vůbec nezkoušel a šel rovnou přes pink faun?)
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

zappa píše: 19 bře 2021 22:58 Pro pobavení, i kocour si užívá hudby. :smile: https://www.youtube.com/watch?v=Gsc7U7F ... eldimitrov
Ty uz jsi z USA zpatky dlouho, coz? :cool:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dieter Burmester píše: 21 bře 2021 19:03
zappa píše: 19 bře 2021 22:58 Pro pobavení, i kocour si užívá hudby. :smile: https://www.youtube.com/watch?v=Gsc7U7F ... eldimitrov
Ty uz jsi z USA zpatky dlouho, coz? :cool:
nevím, jestli je 16 let dlouho
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Ahoj Michaeli, uz to pomalu sedlo ? Spokojenost ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tyjo, spokojenost, ale to víš, pořád si myslím, že je místo na zlepšení. Taky , že jo. Dnes jsem prodělal víc než příjemný šok. Hlavně to bylo nečekané. Kdo by řekl, že se zvuk díky jednomu podělanýmu kabelu, který by neměl teoreticky mít takový vliv na zvuk, tak dramaticky posune opět o notný kus dál, fakt nemám dostatek výstižných slov. Přijel PTK s půjčenými ethernet kabelama SOTM, Shunyata Sigma a Omega z Tykonu! Nejlevnější Fabrizio za ty peníze výborný kabel( po dnešku prodávám za 8500kč), všem se zvuk líbil, po přidání SOTM, který je jednou tak drahý, prý zlepšení, prý víc rozlišení, ale rozdíl pro mne byl tak malý, že by nemělo smysl si ho pořizovat. Pak konečně příšla na řadu očekávaná Shunyata Sigma, tak tady to byl řádný skok, rozlišení, prostor a zesílení na basech, to jsem opravdu chtěl, zesílit bas, tenhle kabel to prostě udělal, cena podstatně dražší než SOTM, nevím přesně kolik. Poslední Omega (65000), tak tady mne spadla brada, všechno co udělala Sigma se zvedlo téměř o třídu!!! Neskutečné. Tenhle kabel chci, a proto jsem si ho už objednal!!! Jěště další vylepšení, a ne malé, nastalo po vložení Nordost kone BC pod switch, taky nečekané. Poslední změna, přidání druhého SOTM switche, zvuk se opět posunul, ale tady už jsem neměl sílu na další zkoušení, přínos jsem sice zaznamenal, ale už horko těžko. Příliš mnoho změn. Největší změnu jsem zaznamenal s Omegou, a proto do ní jdu,zvuk celé aparutury se totiž zlepšil tak výrazně a hodně blízko tomu jak to hrálo natolik, že nelze jinak. Beru i ty Nordost kones, za málo peněz pěkný přínos. Děkuji PTK i Koudelkovi za pěkný a poučný odpoledne. S Koudelkou jsme nechápavě kroutili hlavou jak hráli např. Jethro Tull a Frank Zappa. Potvrzuje se, když je aparát v takové kvalitě,že je potřebné ho propojit také tím nejlepším, aby ta investice k něčemu byla. Opravdu, stojí za to nešetřit na kabelech!!! Super strávené odpoledne. "Music is the best"
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Změn bylo opravdu hodně, člověk se v nich pak už trochu ztrácí, ale zjevně nejvíc tě šokovala činka na switchi.. :lol:
By člověk nevěřil, jaké blbiny mají vliv na zvuk, že?
Jedničky a nuly, dá se to napsat i ručně...
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

milacek zen a obchodniku :silent:
at ti to dela radost
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 23 bře 2021 08:39 milacek zen a obchodniku :silent:
at ti to dela radost
jo, díky :) ale miláček obchodníků, spíš se zeptej jak mne mají rádi :lol: není to se mnou jednoduché, ale co je, že, v dnešní době?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Pod dojmy ze včerejšího dne, jsem se zamyslel nad tím, kdy v historii mého audiofilského života jsem zaznamenal tak výrazné změny ve zvuku. Určitě těch výrazných změn bylo více, ne všechny si pamatuji. První taková změna byla jěště ve Státech kdy mne přišel navštívit nový kamarád s českými kořeny, s kterým jsem se seznámil v Hawthorne studio v Seattlu.
o (4).jpg
Hawthorne se zabýval anglickým zvukem, obzvláště se zaměřoval na značky Naim, Linn, Arcam, Nad atd. Na tomto krámku mne fascinovalo to, že tam byla i místnost z bazarovým hifi, to byla pecka, také to, že se ti krásně věnovali, tam bylo znát, že to lidí dělají z láskou k hudbě. Tenhle přístup zapříčinil, že Naim byla první značka, kterou jsem si pořídili, a s kterou jsem nějakou dobu žil. Když mne Dominik navštívil s prvním přístrojem Naim, integrovaný zesilovač, už si nepamatuji model, ale byl to jěště ten škaredý industriálně vypadající zařízení se zeleným předním panelem. Ale, když to spustil, tak jsem byl navždy ztracen. To bylo první seznámení s vysokým rozlišením. Z AV Denonu do hifi to byl opravdu strmý skok, to bylo první velké zemětřesení. Další zemětřesení bylo, když jsem si koupil první pořádný bedny, Revel Performa, to už jsem byl v sedmém nebi. V té době jsem nevěděl , jak trnitá cesta tím převelice rozmantým hifi-highednovým světě mne jěště čeká. Další velký skok byly repro Revel Performa F30. Nedlouho poté Usher CP-8871 a první seznámení s Tannoy. Tannoy byla láska na první pohled, musím říct, že ted design pro mne byl nejdříve číslo jedna. TD12 byla krásná, tam se skloubilo moderní se starým, naprosto geniální a zcela jinak vyhlížející repro, v té době pro mne vrchol estetiky v hifi. To I Usher samozřejmě byly také velice elegantní, a krásně se na ně koukalo,ale zepředu přeci jen Tannoy vyhrály na plné čáře. Bylo by hloupé vybírat si repro kvůli vzhledu, měl jsem však štěstí, že jsem tyto soustavy vlastnil v jednu dobu, a vlastně zvukově se lišily úplně stejně jako vzhledově, a to pro mne první rozhodování jaký zvuk se mi vlastně líbí, jestli ten přesný, analytický a trochu studenější(suchý) přednes nebo muzikální a velký zvuk kde nejde o pitvání, ale celkové vyznění tak, aby to znělo přesvědčivě jako v životě, jako, když si to slyšíte v naplněném a dobře zatlumeném klubu. Rozhodoval jsem se rychle, Tannoy se stal zvukem číslo 1, a do tohoto zvuku jsem se zamiloval. Naprosto stěžejní a zlomový okamžik v mém audiofilském životě. Jěště před stěhováním do Čech jsem měl možnost slyšet i Klipsch La Scalla, tam jsem samozřejmě zjistil výhody a nevýhody téchto konstrukcí. Škoda, že jsem si La Scally nepřivezl domů, ale prodal za velmi mrzký peníz, dnes se biju do hlavy, krásně by mi sloužily v mém rockovém klubu na statku. Jěště jeden důležitý okamžik nastal v den kdy jsem si pořídil v Hawthorme stereo první elektronkový zesilovač Romulus z UK. Měl jsem v té době už dělence od Naimu s kterým jsem věrně do poslední chvíle upgradoval než jsem pochopil, že existuje i jiný svět než je Naim, a elektronky mne pomohly k tomu, abych se nakonec Naimu vzdal. To byla v krátkosti má první kapitola, posledních asi 7 let hifistického života v USA. Jo, kabeláž jsem v té době vůbec neřešil, neměl jsem ani šajnu, že by kabely mohly povznést sestavu na zcela jinou úroven. Zdálo se, že ani prodejci se tím nijak zvláště nezabývali. To byla jěště v tomto ohledu doba temna. Pokračování někdy příště.Omlouvám se, za tu fotku obráceně, nejde mi to srovnat.
o (3).jpg
o (5).jpg
20210323_145414.jpg
20210323_145226.jpg
20210323_145151.jpg
20210323_145327.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

IMG_0182.JPG
Trnitá cesta po návratu z USA aneb 16 let zpět ve vlasti.
Ten CR Development Romulus mne nechal ochutnat elektronkový zvuk, s Tannoy si to pěkně rozumělo. Bohužel jsem jěště v té době nepochopil, že k Tannoy je téměř nutností postavit elekronky. Jěště proběhlo pár pokusů, ale díky nezkušenosti jsem nedokázal vypátrat ten správný, a tak jsem po nějakou dobu potácel mezi různými zesilovači, i reunion s Naim skončil neúspěšně.
Obrovským skokem do velkého světa highendu jsem si pořídil Tannoy Canterbury, to byla velká událost hodná k oslavám, byla to krásná doba, manželka mi ve všem pomáhala, děti tancovali a dům hudbou zněl.
Vzpomínám na další velký skok v kvalitě, ten nastal po získání Sroll Lyric, to byla další velká změna ve zvuku, zvláště když jsem k němu přidal Kimber KS3035 repro kabel. Dnes musím přiznat, že mnohé nespokojenosti se zvukem mohla vyřešit kabeláž. Ta je naprosto nutná k doladění zvuku. Udělal jsem spoustu chyb právě díky kabeláži, někdy zbytečné nákupy, a následné prodeje. Ale i tyto přešlapy jsou nutné a hlavně poučné. Pan Sroll udělal tenkrát velkou chybu, když mi vnutil jeho první repro kabel, do hlavy se mi tím pádem dostala kacířskíá myšlenka - ušetřit, a Kimber jsem prodal. Chyba spočívala v tom, že Srollův kabel zásadně změnil zvuk tak, že jsem přestal být spokojený, zvuk byl již příliš akademický a suchý, a to mne opravdu neba. Další chybou byl méně kvalitní zdroj, Merdian 808.2 v kombinaci se Srollem bylo už příliš, ani Sroll transport to nezachránil. Rozhodl jsem se k prodeji. Rozhodnutí tkvělo i v tom, že jsem začal zkoušet kombinace s elekronkami a kvalitnějšími digitálními zdroji.Tam jsem vycítil velký potenciál.
Vzpomínám si dnes, že jsem si mohl ušetřit další výměny, kdybych poslouchal víc srdce než mozek. Měl jsem totiž doma Challenge monobloky na vyzkoušení, a z těch jsem se fakt posadil na zade. To už jsem měl Westminstry, a ta kombinace byla opravdu skvostná, jeden z vrcholů. Bohužel jsem se zalekl, že jsou z Východu(Ukrajina) a tím možná obtížnost jeho případného prodeje . Rozhodl jsem se tedy pro jistou. :(
Koupě McIntosh monobloků 2301 a sacd playeru Mcintosh MCD1100 byla další velká událost, to jsem si v tu dobu naivně myslel, že má cesta skončila. O tom se McIntosh přesvědčil sám, když ho potupně vyměnily Manley monobloky s Jadisem předkem. tato kombinace u mne snad po Naimu byla nejdéle hrající v mém království, Jadis přidal transparentnost a jiskrnost, Manley dynamiku a výkon za podstatně méně peněz, tuto výměnu považuji za velmi úspěšnou. Nicméně jsem rád, že jsem aspon jednou v životě vlastnil právě McIntosh, designově s Tannoy neměly chybu. To nakonec i Manley s Jadisem, taky pastva na oči.
Po poslední zkušenosti s veledrahými kabely mi hodně vrtá v hlavě jak by Manley s Jadisem dopadli, kdybych se býval pustil do výměny kabeláže. To je asi ten hlavní vzkaz kolegům, kteří začínají, poučte se z chyb , které jsem udělal, a nepodcenujte doladování kabeláže! Ale rozumně, je potřeba soudnosti a vědět, kdy je už výměna kabeláže zbytečná. Je dost problematické zjistit , kdy už sestavě lepší kabeláž už nepomůže. Tento moment nastává, když už je kabeláž prostě tak kvalitní, že jim vaše zařízení díky limitací svých rozlišovacích vlastností nestačí . Na druhou stranu, když vlastníte opravdu už něco z vyššího highendu, nešetřete na kabeláží, investice do nich se vám řádně odmění, v opačném případě vaše investice může být téměř vyhozená z okna.
Zažili jsme spoustu pěkných okamžiků s hudbou, zažili jsme spoustu kacířských válek s techniky, ale hlavní je jedno, bavit se a užívat si života." Music is the best." :thumbup:
DSC01310.JPG
132897246_3816060721746419_696722613296924711_o - kopie.jpg
1 - kopie.jpg
ilbwo3.jpg
20201224_195103.jpg
IMG_2 - kopie.JPG
Snímek 032 - kopie.jpg
DSC00631 - kopie.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

:clap:
neni placka, neni highend
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od ivandk »

Pekne povidani o tvem nekoncicim putovani za svatym Gralem v High endu :-)
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

To s tou kabelaxou je velka pravda. Vela nespokojnosti a zbytocnych vymen vyplyva z podcenenia kabelaze.
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od parnass »

^:)^ :thumbup:
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
Uživatelský avatar
dvader
Příspěvky: 923
Registrován: 26 dub 2020 20:19
Bydliště: Praha 18

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od dvader »

Novinka na hdtracks, mohlo by tě zajímat...
https://www.hdtracks.com/?trk_msg=DK6V4 ... nk%20Zappa
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Mám velmi špatné zkušenosti s HD Track.
Velká spousta jejich nabídky ve formátu 192/24 jsou zremastrovaná CD, s příšerným zvukem a totálně zprzněnou dynamikou. Domnívám se, že tato nabídka je přesně ten případ. Zvukově daleko lepší jsou původní vydání v CD kvalitě.
První Zappovy nahrávky jsou na master pásu. Kdyby se HD Tracku podařilo vydat digitální záznam z originálního master pásu, jistě by se nám nezapomněl pochlubit..
parnass
Příspěvky: 201
Registrován: 09 čer 2012 14:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od parnass »

info z digit bookletu
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
A: estelon xd - electrocompaniet 800 - emm dv2 - emm ns1 - gmg hammer
B: gauder acona 60 - pass int 250 - meitner ma3 + Sluch: meze emp elite - feliks envy
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Jj, to by mohlo být OK.
Případně ProStudioMasters:


Zappa - Zoot Allures.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět