Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 26 bře 2021 21:13 Jj, to by mohlo být OK.
Případně ProStudioMasters:


Zappa - Zoot Allures.png
Paráda, ani jsem netušil, že něco takového existuje
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Takže přišly na řadu repro kabely. Kimber KS3035 přinesly do systému některé vlastnosti co mi chyběly. Nejvíc jsem to zaznamenal na plnějším zvuku na středech, basy zmohutněly, tím se zvýšilo drama, další změnu jsem postřehl v hlubším 3d prostoru. Díky většímu spodku a zvýraznění středů kde je muziky nejvíc, se výšky malinko stáhly, tudíž mohu na hlasitosti pěkně přidávat aniž by z toho začala bolet hlava. Ale jelikož se nepohybujeme jěště v těch nejvyšších sférách highendové kabeláže, musím říct, že do dokonalosti tomu jěště dost chybí. Rozlišení již není takové, bas již není tak úderný a konkrétní, hudba trochu ztěžkla(When it´s over od Wipers už není tak intenzivní), také smyčce již nejsou tak hezky vypíchlé. Prostě něco za něco, stále to beru jako kompromis. Na řadu asi příjde Audioquest Redwood.
20210402_131350.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

:idea: Bez jakehokoliv rypani: co zkusit modifikovat vyhybky v bednach? Vzhledem k tomu, ze soucasnemu osazeni se ani vyhybka rikat neda, by to mohl byt daleko vetsi prinos pri nizsi cene (kdyz s tim nepujdes za Srollem) :idea:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dieter Burmester píše: 02 dub 2021 13:36 :idea: Bez jakehokoliv rypani: co zkusit modifikovat vyhybky v bednach? Vzhledem k tomu, ze soucasnemu osazeni se ani vyhybka rikat neda, by to mohl byt daleko vetsi prinos pri nizsi cene (kdyz s tim nepujdes za Srollem) :idea:
Už jsem psal, kdybys četl mé příspěvky, že se na to chystám. Tímto vypisuji konkurs na úpravu Tannoy Westminster Royal, kabeláž a vyhýbku. Pokud máte tipy kdo by mohl být tím správným, dejte vědět. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Spravny krok :thumbup:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Napis Jeffovi, at ti da kucharku na externi vyhybky. Třeba to stojí zato.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

zappa píše: 02 dub 2021 13:45
Dieter Burmester píše: 02 dub 2021 13:36 :idea: Bez jakehokoliv rypani: co zkusit modifikovat vyhybky v bednach? Vzhledem k tomu, ze soucasnemu osazeni se ani vyhybka rikat neda, by to mohl byt daleko vetsi prinos pri nizsi cene (kdyz s tim nepujdes za Srollem) :idea:
Už jsem psal, kdybys četl mé příspěvky, že se na to chystám. Tímto vypisuji konkurs na úpravu Tannoy Westminster Royal, kabeláž a vyhýbku. Pokud máte tipy kdo by mohl být tím správným, dejte vědět. :thumbup:
zkus se poradit s panem Dvořákem z Horn Studia Kroměříž, nejen na vyhybky je opravdu dobrý
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

To je zajimave jak ten kimber asi u tebe jiny vysledek v case. Mozna se Ti celkove posunul zvuk dolu, jestl jsi hral tehdy s 3035 a se srollem, tam si umim tu synergii predstavit. Sroll je analytictejsi a zvukem kapku vyse.
Ja bych zkusil I V2/Tyr2. Vedle toho AQ. Z toho co popisujes, by Ti mohl dvojkovy Nordost sednout. Jen tak nahlas uvazuji. Mimochodem s novou vyhybkou budes mozna muset ladit znovu. Pak by bylo asi dobre s RK pockat nebo naopak koupit a ladit vyhybku vc. Toho RK. Jsu zvedavy, v jakem poradi, jak to uchopis. :clap:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

nejmenovany pan tu opakovane psal o lepeni naplasti na naplast, opravdu byt Michaelem napred resim vyhybku a pak co za kabely k ni
neni placka, neni highend
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Ja by som urcite napisal ohladom upgrade vyhybky aj Kocourovi. Kable by som riesil az po vyhybke (ak je uz teda definitivne v plane). Zmeni sa to urcite nezanedbatelne
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 02 dub 2021 22:23 originalni "vyhybka"

http://www.hifido.co.jp/photo/11/157/15710/r.jpg
Hlavně to neřešte tady, aby tu zase nevznikl požár.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 02 dub 2021 21:47 To je zajimave jak ten kimber asi u tebe jiny vysledek v case. Mozna se Ti celkove posunul zvuk dolu, jestl jsi hral tehdy s 3035 a se srollem, tam si umim tu synergii predstavit. Sroll je analytictejsi a zvukem kapku vyse.
Ja bych zkusil I V2/Tyr2. Vedle toho AQ. Z toho co popisujes, by Ti mohl dvojkovy Nordost sednout. Jen tak nahlas uvazuji. Mimochodem s novou vyhybkou budes mozna muset ladit znovu. Pak by bylo asi dobre s RK pockat nebo naopak koupit a ladit vyhybku vc. Toho RK. Jsu zvedavy, v jakem poradi, jak to uchopis. :clap:
Právě, že se zvuk dolů neposunul, právě naopak.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jinak díky za tip. Co takhle Noble audio?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Ten Kimber, čo skúšaš, je nový? Ak áno, tak buď trpezlivý a nechaj ho poriadne "rozohrať". Asi po 100 hodinách by sa mal zvuk výrazne zmeniť. Ťažko dopredu povedať, či k lepšiemu, alebo horšiemu. Moje skúsenosti sú také (nemyslím iba Kimber - mne sa osobne nepáči, ale všetky káble), že časom pribudnú detaily a zlepší sa dynamika a vzdušnosť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od valderon »

zappa píše: 02 dub 2021 23:46 Jinak díky za tip. Co takhle Noble audio?
NA je skvělý, už pár Tannoy dělal, zákazníci byli spokojeni, psalo se to i na fórech. Protože bedny taky staví, určitě ví co a jak. Konečně, jeho bedny jak jsem je vždy slyšel, patří minimálně poměrem výkon /cena k nejlepšímu, co lze koupit. Já mít Tannoy, tak bude první, koho bych oslovil. Ale třeba je v ČR ještě někdo jiný, kdo má reálné zkušenosti s tuningem Tannoy...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

valderon píše: 03 dub 2021 08:49
zappa píše: 02 dub 2021 23:46 Jinak díky za tip. Co takhle Noble audio?
NA je skvělý, už pár Tannoy dělal, zákazníci byli spokojeni, psalo se to i na fórech. Protože bedny taky staví, určitě ví co a jak. Konečně, jeho bedny jak jsem je vždy slyšel, patří minimálně poměrem výkon /cena k nejlepšímu, co lze koupit. Já mít Tannoy, tak bude první, koho bych oslovil. Ale třeba je v ČR ještě někdo jiný, kdo má reálné zkušenosti s tuningem Tannoy...
Jěště je jeden - Vladimír, velký tannoista.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Reakce na zvuk 2 rozdílných kabelů mne překvapily. Myslím si, že způsob jak Tannoy reagují na kabely je naprosto v pořádku. Neříkám, že to není potřeba, ale věřte, že i zvuk s originál starými vyhýbkami je stěle velice dobře poslouchatelný. Nicméně jsem zatím oslovil 3 adepty na upgrade.
Poslouchám Kimber a říkám si, že lepší kabely jsem zatím neslyšel. Samozřejmě jsou kabely, které budou jěště dál, ale takové já zatím neznám. Kimber KS 3035 je dle mého chybějící článek v mnoha audio řetězcích, aspon těch, kteří mají rádi plnohodnotný a velký zvuk. Jsem opravdu překvapený, že se i po letech a v jiném systému osvědčil úplně stejně. Na většinu hudby má zvuk Kimber nemsírně pozitivní vliv, zvuk je prostě neúnavný, a příjemný. A tak přemýšlím o vyšším modelu 3038 nebo 6035. Má někdo zkušenosti s těmito Kimber?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Zappa
Promiň za OT,ale sledujíc tvé vlákno zhruba poslední rok si nemohu pomoct,vždy když něco zde popisuješ,koupíš,tak se následně objeví v inzerci :-? A není toho málo,a nejen kabely,ale i komponenty :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 03 dub 2021 13:31 Zappa
Promiň za OT,ale sledujíc tvé vlákno zhruba poslední rok si nemohu pomoct,vždy když něco zde popisuješ,koupíš,tak se následně objeví v inzerci :-? A není toho málo,a nejen kabely,ale i komponenty :cool:
To víš, to zkoušení je nutný. Jak to chceš jinak dělat? Po změně téměř celého aparátu je potřeba nají kabely, které mi budou zvukově vyhovovat. Je na tom něco špatného? :roll: A komponenty, to jsem si nevšiml.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Kdo si hraje nezlobí :thumbup: Jen tu kabeláž bych nechal až po těch výhybkách ... upravené Tannoye Turnberry GR jsem slyšel a není to malá změna. Nepospíchej.
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Nepíši,že je natom něco špatného :-? A komponenty např Moon,Grandinote...
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 03 dub 2021 14:24 Kdo si hraje nezlobí :thumbup: Jen tu kabeláž bych nechal až po těch výhybkách ... upravené Tannoye Turnberry GR jsem slyšel a není to malá změna. Nepospíchej.
:thumbup: Jsou to jenom věci, v týhle dnešní společnosti, koupíš, prodáš. Nic není stálý a jistý. pro mne je to i zábava. Co má člověk dělat v tomhle hnusným srabu? Já se tím prostě i bavím. :smile: Ale tvá zkušenost s Turneberry mne zajímá, můžeš k tomu víc napsat?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 03 dub 2021 14:25 Nepíši,že je natom něco špatného :-? A komponenty např Moon,Grandinote...
No zdá se mi, že nad tím kroutíš oči. Grandinote mne prostě zajímal, slyšel jsem o něm tolik úžasných zpráv. Prodej Moonu jsem již vysvětloval, ale stejně nechápu proč nad tím tak bádáš, psal jsem, že je to pro mne zábava, možná nejenom pro mne. :lol: :crazy: Možná to i někdo ocenuje, že o mých zkušenostech píšu, byla by tu jinak celkem nuda nebo? . Já se těmi novými zkušenostmi posouvám dál, není nad to slyšet tyhle chválené komponenty doma, a navíc se mi nechce pořád žebrat prodejce, půjčovat a vracet, jezdit sem tam. Stačí ti to nebo se ti mám jěště dál zpovídat a vysvětlovat?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Mmě se samozřejmě vůbec zpovídat nemusíš,ani jsem po tobě nic takového nežádal :cool: Právě proto,že mě tvé příspěvky zajímají,tak je pravidelně čtu a nešlo si této věci nevšimnout,nic zlého jsem tím nemyslel :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

“ Možná to i někdo ocenuje, že o mých zkušenostech píšu, byla by tu jinak celkem nuda nebo? .”

...noo, za mna definitivne !
Bez tych Zappovych UFO zalezitosti by to tu, na fore, bolo naozaj smutne.
Nebyt jeho upriamenia pozornosti na niektore produkty by som asi zomrel sprosty - vid napr. Grimm Audio, ci Cerat.
On a jeho smerovanie by sa vsak viac hodilo kamsi, kde su vacsie moznosti a priaznivejsia odozva....napr, fora v JPN, ci USA.
Celkom tomu rozumiem, ze je niekto ochotny si veci kupit, len aby si ich doma mohol odskusat. S rizikom, ze ich bude musiet s nejakou-tou stratou predat. A co ? Ved to je jeho problem.
Mat vlastnu skusenost, vo vlastnych podmienkach, je daleko viac, ako citat testy a potom mudrovat.
A hlavne....tu sme uz v leveli, kde uz vela testov neexistuje a ide naozaj o osobnu skusenost, ktoru vam nik nezoberie.
P.S. : Zappa bol pan muzikant !
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Zappa je borec!
Jeho ochota nést kůži na trh sdílením svých experimentů je obdivuhodná. Na otevřeném hifi fóru se to často nevidí, důvody jsou zřejmé. Takže za mne ^:)^
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Zappove smerovanie sa hodi presne sem. Co robi ako robi je jeho vec. Ja suhlasim s tym ze iba kratke vyskusanie komponentu nestaci. Treba s tym dlhodobejsie zit. To ze sem o tom pise mozeme byt radi a dufam ze neprestane uz odtialto odislo mnozstvo ludi ktori sem prispievali, len preto ze urcita skupina ludi stale vie presne a najlepsie a najsam spravnejsie co ako je a ako by malo byt...
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1516
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od jirie »

Moje řeč, Zapovi i Zabinymu by mohli někteří členové fora líbat ruce za jejich pokusy a sdílení výsledků ^:)^ ^:)^ ^:)^
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Hifi studia fungují poměrně dobře, nemívám problém si jakýkoliv výrobek půjčit.
Jenže na opravdu solidní vyzkoušení komponentu potřebuji minimálně týden, ale pokud se jedná o nový přístroj, nestačí ani dva týdny. To už je často nereálné.
Proč zkušení hifisté nepřispívají nebo odcházejí na uzavřená fóra? Lidé s desítkami let zkušeností nemají potřebu akceptovat napadání v osobní rovině a raději se stýkají v soukromí.

Ale admin zde správně řeší :thumbup:
berka
Příspěvky: 36
Registrován: 22 úno 2011 22:58
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od berka »

Valderon píše
NA je skvělý, už pár Tannoy dělal, zákazníci byli spokojeni, psalo se to i na fórech. Protože bedny taky staví, určitě ví co a jak. Konečně, jeho bedny jak jsem je vždy slyšel, patří minimálně poměrem výkon /cena k nejlepšímu, co lze koupit. Já mít Tannoy, tak bude první, koho bych oslovil. Ale třeba je v ČR ještě někdo jiný, kdo má reálné zkušenosti s tuningem Tannoy...
NA určitě umí. Dlouho jsem poslouchal NA repro Great Lucid AMT - Nevím jestli bych za ty penize koupil něco lepšího.Přesnost,detailnost, a velky rychly přesny bas.Nedavno jsem koupil TANNOY CANTERBURY SE.Chtěl jsem koupit CANTERBURY GR,ale ceny byly dost vysoke.
Great Lucid AMT - zatim v žadném připadě neprodavam. Mam dvě poslechovky tak obě reprosoustavy střidavě posloucham.Tyto reprosoustavy jsou zvukem naprosto odlišné.
.Tannoy mně vždy lakaly,protože posloucham hodně stary i současny progressivní rock ktery se mi na Tannoy hodně líbí.Tannoy jsem poslouchal u Zappy, u FOXE na poslech Tanooy jsem byl dost často.

Při poslechu TANNOY zapomenete na přesnost NA repro Great Lucid AMT ,poslouchate hudbu, u tannoy canterbury převladaji jasne radostne ,sladke velky středy ,ktere vás dostanou.
Basy jsou sic ne moc přesne ale mohutne jako prase.Někdo psal že nehrají važnou hudbu. ??Nikdy jsem ji neslyšel hrat líp.
Někdy samozřejmě se zamyslím nad tím že mi něco chybí,co jsem slyšel při poslechu NA repro ,ale pochvíli se opět vtahnu do Tannoy.
A když ne ..tak sejdu dvě patra a nažhavím NA repro Great Lucid AMT. Ale Vím co mam rad na Tannoy a co se mi víc líbi na NA repro Great Lucid AMT a podle toho to tak jak mam potřebu střidam.Jsem hlavně strašně štastny ,že mam možnost to takhle to provozovat.

Pokud bych někdy uvažoval o úpravě Vyhybek u Tannoy ,tak bych mněl strach jestli bych nestratim to KOUZLO PROJEVU TANNOY.
u nich se da hodně změnit kabelama a komponenty.
Zappo ,....u Vladimíra jsem byl nedavno,a tema vyhybky tam taky padlo. Ale třeba později se nad tim taky zamyslím
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

:-? Doufám,že to nevypadá jak kroucení očí,které se mi tu někdo snažil podsunout :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 03 dub 2021 15:55 Mmě se samozřejmě vůbec zpovídat nemusíš,ani jsem po tobě nic takového nežádal :cool: Právě proto,že mě tvé příspěvky zajímají,tak je pravidelně čtu a nešlo si této věci nevšimnout,nic zlého jsem tím nemyslel :angel:
Tak promin. To víš, net může být trochu zrádný. Nicméně můžeš očekávat u mne jěště pár změn, repro kabel řeším, momentálně se mi líbí řada KS od Kimberu, zní úplně jinak než všechno ostatní. Taky budu řešit jěště napájecí kabely, aes/ebu. Samozřejmě, že bych si rád poslechl i jiné vychvalované značky jako je Synergistic, Stealth, Transparent, vysoké modely od Audioqestu atd. Takže je možné, že nakupovat a prodávat budu i nadále. :lol: Někdy je to prostě čirá zvědavost,někdy nutnost.
Kabely v hodnotě do 50t, které jsem měl možnost slyšet, si byly dost podobné, pak příjde výrazně dražší Kimber a je to zcela jiné, plné středy, neuřvané výšky, ohromný prostor. Kimber je skvělý v muzice, která vznikla v 60 a 70 letech, tady je bas výborný. S novějšími nahrávkami, které jsou víc nadupané ,je prezentace jiná než např. u Townshend a u Nordostu. osobně preferuji Kimber, znovu se mi to potvrdilo. Asi až úplně ty nejvyšší referenční kabely mají zvuk, který bychom všichni chtěli, a kterému by nebylo co vytknout, na to však většina z nás nemá nebo nechce za ně tyhle šílený prachy dát . Kimber je však jěště zaplatitelný, a dává ti pocit, že neposloucháš uměle vytvořený zvuk, ale reálný bez zvýraznování ve všech spektrech. Je to jen můj názor, s kterým nemusí každý souhlasit, a to je v pořádku. A prodávám jen proto, že bych chtěl jít do Kimber KS3038, láká mne i zkusit Audioquest Redwood. Přeji pěkný zážitky u muziky :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Souboj titánů se blíží. 2 naprosto odlišné konstrukce, mosfetové švýcarské Halcro DM58 monobloky vs Challenge monobloky 80W v jednočinné třídě A z Ukrajiny. Různé koncepce, přesto se o Halcro tvrdí, že i milovníci lampových zesilovačů si s nimi příjdou na své. Mé obavy, že mojí miláčkové dostanou zítra na frak jsou více než opodstatněné, půjde jen o to zda si Halcro budou rozumět s Tannoy. :lol: Chceme vyzkoušet synergii těchto fantastických komponentů s legendárními Tannoy Westminster Royal. Report podáme v následujících dnech. "Music is the best"
108673_1.jpg
20210407_231411.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Mna by teda dost zaujimalo, ako je mozne, ze dokazes skusat vsetko naokolo, len tie bedne nie.
Ony su stred Tvojho vesmiru ? Su nedotknutelne ?
Alebo ake su vlastne Tvoje pohnutky robit tieto premety ?
Z kazdej strany totiz cosi nakusnes, nedokoncis, len sa zenies dalej a dalej za dalsou skusenostou, ci senzaciou.
Doteraz som sa snazil chapat cele Tvoje konanie- uspesne - ale momentalne skor pozorujem akesi tapanie a z mojho pohladu akesi aj neuchpenie celistvosti toho, co vlastne hladas....
Aby sa Ti nestalo, ze vymenis aj cele svoje terajsie byvanie, v zaujme dosiahnutia akejsi inakosti zvuku....
Nic v zlom, len premyslam....
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Ja som naopak na porovnanie so spickovymi tranzistorovymi koncakmi velmi zvedavy ako to budes hodnotit
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Akurat by som cez ne asi musel hodit deku, lebo mne designovo tie konce pridu ako nejaky suflikovy diel od kancelarskeho stola. To ale samozrejme nic neznamena
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Ramones
Příspěvky: 565
Registrován: 11 úno 2013 08:48

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Ramones »

Halcro je puvodem z Australie, ne Švýcarsko.
Miles
Příspěvky: 505
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Miles »

Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vinco. Upgrade vyhybky už zadávám. Bud v klidu. Souhlasím, je to naprosto nutné. Toto je přátelské setkání s poslechem, Halcro jsem vždy toužil slyšet,přání je vyslyšeno, nic víc zatím nehledej.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět