Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zdravím všechny příznivce hudby a hifi zde na novém fóru. Jsem rád, že atmosféra je tu dobrá. Dlouho mi trvalo než jsem se rozhoupal se představit, protože abych pravdu řekl neměl jsem náladu na hifi a též jsem byl lehce znechucen všemi těmi bitvami na Názorech. Dramatická změna v mé sestavě mi dodala novou energii a chuť na nějaké to přispívání a hlavně na více poslechu.
Pro ty co mne neznají, jsem trochu zvláštní povahy, tak mi občas musíte prominout mé někdy hodně zvláštní příspěvky. Jsem poměrně čerstvý hifista. Myslím si, že jsem spíše milovník hudby než hifista. Někdy mi tento výraz připadá legrační, protože za čím se někdy hifisté honí je opravdu groteskní. Musím se smát některým, kteří sebou nosí jedno cd a poslouchají na různých testech stále to samé dokola. Nebo k nim přijdete domů a mají tam třeba 20 cd. :roll: Já patřím mezi náročnější posluchače, poslouchám různé úchylárny typu Universe zero, The Residents, Magma, Art Zoyd atd.. Samozřejmě, že také poslouchám rock of 70's a i jiné žánry jako je jazz, punk, industrial, gothic rock a klasiku. Rád objevuji neznáme kapely ze 70 let, občas objevím opravdový skvost.
Jak říkám hifi se věnuji cca 13 let. Hudbu jsem poslouchal vždy, ale neřešil žádné aparáty. Měl jsem jiné priority a to přežít v tvrdé zemi za velkou vodou. No náhodou jsem se seznámil s Dominikem, který pocházel ze smíšené rodiny (Češka/Chorvatský Američan) v hifi prodejně Hawthorne stereo, který se zabýval prodejem anglických značek a hlavně značky NAIM!!!! Tady začala má hifi odyssea. Po předvedení sestavy u mne doma jsem to už z domu nepustil, bylo to úžasné zjištění, hudba mne totiž začala nesmírně bavit. Znovu jsem byl jak šílenec do hudby, tak jako za mých mladých let!!!!! :!: :!: :!:
Pokračování příště. Jdu na pivo. :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od martinowsky »

Krásně jsi to napsal. Každá nová blbůstka nebo mega část mého řetězce v hifi mi dá novou touhu a nakopne koníčka zase kupředu. Neřeším jestli je to kabel za 1500,- nebo bedny za půl mega. Nikomu zde nezávidím ani ň. Bavím se s klukama co mají hifinu dokupy za 40 tis a přehled v hudbě jak málo kdo. A o to jde vždy si v poho pokecat. Nikoho nesoudit nikomu nic nekritizovat. Jasně že si řeknem na mě u tebe ostré a oni na mě u tebe nudné a no a co každý máme své preference a možnosti. Fakt mě to baví hodně v poslední době a o to jde. Ta Tvoje sestava je samo sebou parádní a nezbývá než gratulovat. A zatím na tomhle foru se tohle vše bere. Není tu přízpěvků typu : cos to koupil hoď to do kontejneru. Protože nikdo neví jak to u koho hraje doma dokud ho nenavštíví a stejně se mu to nemusí líbit tak jak majiteli. Jinač ty tannoy westminster royal jsem kdysi slyšel v Tykonu a dodnes zvuk pamatuju jako monstrozní. No nic taky zajdu na pivo
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

:lol: Jen jedno pivko ? Libí se mi Zappovo foto (staré fórum), když hopsá po bednách. Nevím proč, ale vždy si vzpomenu na film Armagedon, jak jede na atomovce. :lol:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Pěkný úvod Michale, vítej teď už naplno. :thumbup: Jsem rád, že jsi se k tomu odhodlal, protože Tvé příspěvky jsou vždy zajímavé. Fotečka by nebyla?
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Samozřejmě,že budu pokračovat a přidávat fotky.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pasul »

Nazdar Zappo. Já se připojuji k ostatním a taky gratulace ke kulatinám. :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Moje první setkání s Naimem byl opravdu šok. Nevěřil jsem, že hudba mne může opět tolik uchvátit, ale stalo se. Začal jsem od entry level a velice rychle se vytápal až k nejvyšší řadě CDS2, předzesilovač 52 se Supercapem a monobloky 135, to vše napojeno na Usher 8872.
1.jpg
Další přelomový objev se týkal Tannoy. Moc se nám s manželkou v té době líbily Tannoy TD12 a i díky dobré ceně jsem do nich šel. Měl jsem vedle sebe 2 druhy odlišných konstrukcí, nádherné 3 pásmové Ushery a krásné TD12 s 12inch dual concentric. Při porovnávání jsem zjistil, že Ushery hrajou jako hifi, ale Tannoy hrály hudbu, Ushery přesné a Tannoy hrály jinak než co jsem doposud slyšel, přirozeně a pro mne měly úžasný bas. Těsně před návratem jsem tedy prodal Ushery a ponechal si Tannoy.
2.jpg
Ještě před návratem jsem zalaškoval s lampáčem a byl jsem překvapen jak CR Development Romulus hrál. Rozdíl oproti několika krabicím Naimu za 6x tolik peněz se mi zdál malý. :eek: Nevím jestli jsem si to namlouval, protože jsme se stěhovali a potřebovali jsme peníze, ale prodal jsem všechny Naimy mimo cd přehrávače CDS2 a Lampače s Tannoy. Po návratu jsem tedy hrál na tuto kombinaci.
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
To nebylo poslední setkání s Naimem. Koupil jsem totiž zpět mojí putovní sestavu Naimu (předzes+250 koncák a Hicap zdroj) za 20 000kč a byl jsem opět v šoku, hrálo to jak z praku. Ošklivé, ale jak to hrálo. :eek:
7.jpg
Říkal jsem si zdali jsem neudělal chybu, když jsem prodal Naim v USA. Nedalo mi to a postupně jsem zakoupil z UK předzes modifikovanou 82 ze Supercapem a 250 zesilovač od Petra5. Byl jsem celkem spokojený, zbavil se CR Development za směšnou cenu, nikdo to tady neznal. V mém velkém pokoji mi začaly být Tannoy TD12 malé a tak jsem pořídil Tannoy Canterbury, druhý nejvyšší model z řady Prestige.
8.jpg
Mezitím jsem ještě laškoval s jinými zesilovači italskou Audia, Audio Research (to se mi velmi líbilo), lampovými áčkovými monobloky, Almarrem a Lebenem. Ani jeden se mi nezdál jako ideální partner pro velké Tannoy. Pak přišla nabídka k zapůjčení Srolla.
To bylo něco co jsem do té domy neznal. Na tak velký rozdíl jsem nebyl připraven. Nějakou dobu jsem si musel zvykat, hudba z něho hrála tak čistě, že jsem musel úplně překopat svoje názory na zvuk a hudbu. Barva nástrojů byla dokonalá, rozlišení o 2-3 třídy vyšší než jsem byl doposud zvyklý. Dynamika, neskutečný a pevný bas byl jeho ozdobou. Pak už nebyla cesta zpátky, vše jsem prodal a zakoupil tento úžasný stroj. Stále nemůžu věřit, že jedna bedna může nahradit spoustu drahých sestav s předzesilovači, monobloky a převodníky propojené tunami drahých kabelů!!! Moje koupě tohoto stroje byla velmi uvážená, vím, že si koupí Srolla uzavírám cestu, jeho prodej by mohl být problematický, ale proč prodávat? Je to univerzální stroj, hraje všechny styly hudby z přehledem a skvěle sekunduje mým oblíbeným Tannoy. Často slyším hrát aparaturu hrát dobře ten či onen hudební styl, ale vždy jsem nacházel slabiny. Mám obrovský záběr v hudbě a z tohoto důvodu si myslím, že právě Sroll splňuje moje základní kritéria. Neutralita, čistota, dynamika, výkon a přirozenost. Jakoby se zde skloubily přednosti lamp a opravdu dobrých tranzistorů. A navíc si neskutečně sednou s Tannoy, které vyžadují opravdu špičkové připojení a tím Sroll bezesporu je! Viděli jste někoho prodávat Srolla? Ne, ten kdo koupí neprodává. ;)
Jediné co jsem doposud nevyzkoušel je nějaký hodně dobrý lampáč s 300b (Kronzilla, Mastersound, Audionote etc.) a Naim poslední nejvyšší řady. Mezi posledním zesilovačem, který bych chtěl vyzkoušet je také Halcro. V neposlední řadě si také říkám, že je dobře se někde zastavit a už nespekulovat, říká se tomu také audionervóza. Pokud bude člověk stále pokukovat po bazarech, hifi fórech a zvát si na návštěvy hifisty, tak si říká o problémy. :lol:
Velký pokoj potřebují velké dospělé bedny a tak Tannoy Canterbury (200l) nahradily ještě 2x objemnější Tannoy Westminster Royal (530l)!!!
Před měsícem jsem si tedy pořídil 2 kusy pořádných monster Tannoy Westminster Royal. Tuto transakci předbíhaly některé události, které mne málem připravily o tyto vysněné repro, ale přeskočme tuto stránku věci.
Tannoy Westminster Royal,138 kg živé váhy, 530l obsah, 15 inch dual concentric s labyrintem uvnitř, něco jako hornový systém. Jak to hraje? O 2 třídy lépe než Tannoy Canterbury, které nebyly také žádné ořezávátka. Hudba je ještě barevnější, prostor ve značně vylepšil, bas je o dost hmatatelnější ,konkrétnější, méně objemný a středy, které si musíte hned zamilovat. Horší nahrávky jsou poslouchatelnější a výborné nahrávky vás doslova uzemní. Spojení Sroll a Tannoy Westminster Royal je prostě famózní. Sroll přináší Tannoy tu potřebnou čistotu a Tannoy dává Srollovi tu pořádnou dávku dynamiky a proto si tak spolu pěkně pobrukují a chrochtají. Od té doby co tu jsou TW, mám problém odtrhnout se od hudby a to je velký problém! Jsem nervózní, pokud alespoň jednou za den neslyším vyluzovat tóny z této minimalistické sestavy. :smile:
9.jpg
Nynější sestava je spojena s repro kabely Kimber KS3035, digitálním BNC kabelem Audioquest Eagle Eye a síťovým kabelem Harmonix Golden reference. Přístroje jsou na referenčním hifi stolku od Quadraspire a zesilovač zapojen do samostatného přívodu (4mm měď se 4mi žílami) přes odpojovač do Oyaide zásuvky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
gyrodec
Příspěvky: 57
Registrován: 15 bře 2011 23:46
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od gyrodec »

Hezky napsané a krásné fotky,aparatura no comment prostě paráda , TW bych chtěl někdy slyšet ....
Přeji hodně volného času s Tannoyema a Srollem. :clap:
Mekintoš
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lachim »

nádhera!
krásná sestava. poslední fotka mluví, hraje, plesá.
ve tvém vláknu ti znovu musím, s dovolením, poděkovat za svůj životní hifi-nákup.
centr od tebe je úžasný. za cenu 4.500 kč to byl nejlepší audio-nákup mého života.
moooc ti znovu děkuji
ať ti to hraje! sroll + tannoy...... skutečně famózní (a nevídaná) kombinace.
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od winelover »

Moc krásně napsaný a zdokumentovaný hifistův životopis Michale. Tvoje poslední sestava je parádní! Hlavně to s ní teď aspoň nějaký čas vydrž a věnuj se především poslechu.
Jinak mně docela pobavila věta "Jsem nervózní ,pokud alespon jednou za den neslyším vyluzovat tóny z této minimalistické sestavy.". Zajímalo by mně, co si představuješ pod spojením maximalistická sestava. :smile: Tak ať ti to hraje! win :thumbup:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Díky chlapi hifistický. :smile:
Lachim,potřeboval jsem se toho centru prostě zbavit,ležel mi tam už dost dlouho nevyužitý.Je fakt,že to je opravdu vynikající koupě,zvuk se příliš nelišil od Tannoy centru za 120 tisíc. :eek:
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Win.Maximalistická sestava je třeba toto http://www.soundimageatl.com/special_hi-fi.htm:
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
parádní průřez vývojem milovníka hudby a hifisty :thumbup:. I minimalistická sestava může být maximální, jak to dokazuje Tvůj aparát ^:)^. Na závěr píšeš, že máš samostatný přívod pro hifi, to jsi natáhnul dodatečně? Myslím, že jsi to dříve neměl a je to určitě plus. Prosím Tě mohl by jsi popsat zvukový přínos tohoto přívodu? Na fotce jsou vidět i obyčejné zásuvky, tak jsi to určitě porovnával ;).
Budeš pořizovat ještě ty supertweetry Tannoy k Westminster Royal? Vím, že jsi říkal, že u Canterbury to byl zvukový přínos.
Tak ať to hraje :!:
Užívej už jen hudbu :idea:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pasul
Příspěvky: 268
Registrován: 23 pro 2010 12:31

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pasul »

Toto je prostě parádička. Není co dodávat. Michal je mooooc zapálený hifista. Podřídí poslechu absolutně vše. Já mu přeju hlavně to, aby neupadl zase do audio psychózy neurózy a nezačal zase měnit.
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

Michale,
popsal si to moc hezky. Nove TWR jsou opravdu o kus vetsi almary nez si pamatuji Canterbury. U tebe ale maji spravne a dostatecne misto, vypadaji krasne a urcite hraji o jeste znatelny kus dale (mysleno kvalitativne)! Dalo by se tomu rict "Finale po dlouhych letitych peripetiich, vymenach, laborovani...".

Osobne bych asi uz jen sedel v kozene sedacce, hrabal se v CD, obcas si zasel o patro nize pro dobre upecenou Bilou pani (zasveceni vedi) a Plzen a kochal se poslechem a pohodou se svoji domaci pani ;)
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Uživatelský avatar
bigjoe
Příspěvky: 616
Registrován: 28 pro 2010 19:36

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od bigjoe »

Jo, jo, i ode mne vyslovení pochvaly za důslednost při plnění snu a cílevědomost v péči o našeho "koně". Sledoval jsem tvůj boj s různými nástrahami při rozhodování o koupi TWR a udělal jsi mi radost, že jsi nepodlehl a dotáhl to do konce, protože kdyby jsi je nekoupil, tak nemáš ani jeden den a noc bez výčitek. Myslím, že máš hotovo. Samozřejmě jsou a budou i lepší věci, ale jak už tady řekl Pajuna, tak teď bych při vědomí toho, že mám super "cajk" a hraje super dobře a dle mého vkusu už jen seděl a poslouchal a poslouchal...
Linn Majik CD, Electrocompaniet ECI 5, Dynaudio Heritage Special, IsoTek Sigmas GII, Magnat MMS 730, Nordost Tyr 2, Nordost Frey 2, AQ Columbia, Furutech Evolution II, Furutech Alpha 3, Furutech Absolute Power 18, Audioquest NRQ Z2, Soundcare
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Zdeny »

Zappa je vzácný příklad člověka, který přesně věděl, čeho chce dosáhnout. To se mu teď splnilo. Michale, máš parádní aparát, zapomeň nato, že jsou jiné audio krámy na světě a užívej si to do sytosti.
Chtěl bych se taky dostat do stadia, kdy bych mohl říct - konec, s tímhle už dožiju:-)

Zdraví Zdeny
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Díky moc.Dnes jsem porodil holčičku 3.96kg,52cm,byla venku za půl hodiny.Bude z ní krásná baba,a až vyroste bude se mi starat o Tannoy a stírat z nich prach. :D Tannoy a Anastázie byly pro mne konečnou,aspon pro letošní rok. :D
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: , samé holky ?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
gratuluji z celého srdce :clap:.
Hlavně ať je zdravá a má ráda Progrock ;).
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od pajuna »

Good luck :smile:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
lubos
Příspěvky: 297
Registrován: 27 čer 2011 22:47

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od lubos »

zappa píše:Díky moc.Dnes jsem porodil holčičku 3.96kg,52cm,byla venku za půl hodiny.Bude z ní krásná baba,a až vyroste bude se mi starat o Tannoy a stírat z nich prach. :D Tannoy a Anastázie byly pro mne konečnou,aspon pro letošní rok. :D
Michale gratulujem a som rad, ze si spokojny s Tannoy.
Guliver
Příspěvky: 452
Registrován: 03 led 2011 20:07
Bydliště: SK, BA-TT

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Guliver »

Srdečne gratulujem a prajem Anastázii i celej rodinke všetko najlepšie!
NAS Synology, Linn Majik DS, Audio Research LS17, Bryston 4B SST, Avalon, Velodyne, Cardas, Oyaide, Furutech
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Zdeny »

:clap:
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Uživatelský avatar
winelover
Moderátor
Příspěvky: 445
Registrován: 28 pro 2010 12:05
Bydliště: Teplice

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od winelover »

Taky blahopřeju a nezapomeň jí pořádně zalejt ať dobře roste!!! :clap:
NAS QNAP TS-439 ProII+->Meitner MA3->Electrocompaniet AW250R->Dynaudio Confidence 20, Zappiti Reference, IsoTek Sigmas GII, Nordost Valhalla, XLO 10b AC...
martinowsky
Příspěvky: 641
Registrován: 17 dub 2011 21:07
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od martinowsky »

ctu Tve predstaveni na dovci pres mobil u pivka. Pekne cteni a dopoledne. Mas to jednim slovem paradni. Hlavne ale gratuluju k dcerce a preju mnoho zdravi. Moje mala ma 10 mesicu. Tak za par let budem mozna mit prvni skupinu hifistek. :-)
CA, MFA, DYNAUDIO,PROJECT,FURUTECH,SUPRA,REL.......OSTRAVAR,BERNARD,ROHAN a jiné, hlavně hodně dobrého, nežli málo špatného.
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od fox »

Když jsme byli u tebe na podzim, hrálo to tak dobře, že jsem si myslel, že už to nemůže být lepší.
Bedny jsou fantastické. :clap:
Taky gratuluji ke zdárnému porodu. :thumbup:
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

To Fox.I já si to myslel,ale stále se dá zlepšovat. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

,ale stále se dá zlepšovat.
:thumbup:[/quote]

Ahoj Zappíku, zajímalo by mne proč se bráníš analogu, gramofonu. Ty, takový hifi pardál a bez grama? Vím CD je dynamika, ale osobně hraji víc desky než CD. Spousta CD je totální katastrofa. Desky sice prskají, nové jsou jen loterie, ale je tam něco, co digital nemá. :thumbup:
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Na závěr píšeš, že máš samostatný přívod pro hifi, to jsi natáhnul dodatečně? Myslím, že jsi to dříve neměl a je to určitě plus. Prosím Tě mohl by jsi popsat zvukový přínos tohoto přívodu? Na fotce jsou vidět i obyčejné zásuvky, tak jsi to určitě porovnával .
Budeš pořizovat ještě ty supertweetry Tannoy k Westminster Royal? Vím, že jsi říkal, že u Canterbury to byl zvukový přínos.
Michale, psal jsem před týdnem.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše:
Na závěr píšeš, že máš samostatný přívod pro hifi, to jsi natáhnul dodatečně? Myslím, že jsi to dříve neměl a je to určitě plus. Prosím Tě mohl by jsi popsat zvukový přínos tohoto přívodu? Na fotce jsou vidět i obyčejné zásuvky, tak jsi to určitě porovnával .
Budeš pořizovat ještě ty supertweetry Tannoy k Westminster Royal? Vím, že jsi říkal, že u Canterbury to byl zvukový přínos.
Michale, psal jsem před týdnem.
No ,na doporučení snad každého jsem neváhal využít situace a nechal jsem si tento přívod udělat.Použila se 4mm měd se 4 žílami,odpojovač a Oyaide zásuvka.Abych v tom neměl galimatyáš, nezkoušel jsem jěště přínos této akce.Zkouším totiž BNC digitální kabely Audioquest Eagle eye,Belden DIY a kabel(bezejména) v zápujčce od Het Stealer Audio.Také jsem zkoušel repro kabel od pana Srolla vs Kimber 3035.Tedy mnoho testů a přepínání.Trvalo mi dlouho než jsem si udělal nějaký hodnotnější názor na tyto kabely.Jak víte kabely nejde hodnotit po několika minutách.V případě Belden vs Audioquest trvalo 14 dnů než jsem se odvážil vyřknout ortel ve prospěch Audioquestu.
Co se týče Tannoy ST200,určitě si ho budu pořizovat už jen pro klid duše.Pak jěště zbývá zkouška ze sítovou pračkou.I když v minulosti to býval přínos, u Srolla už tolik ne,jestli vůbec.Musím opět vyzkoušet zda se něco nezměnilo přidáním kvalitnějších repro,přívodů a kabeláže.
Také jsem vyzkoušel poslech z menší vzdálenosti tzv. monitorový poslech a má to něco do sebe.Posluchač nemusí poslouchat tak nahlas a je jaksi více uvnitř hudby a může defektovat více detailů a anyzovat,u vzdálenějšího poslechu stejného efektu docílíme podstaným zvýšením hlasitosti,a i pak docilujeme efektu spíše koncertní síně nebo klubového koncertu než analytického poslechu.Je dobré mít vysoce kvalitní aparát s velkými repro a kvalitním krmením, kde si člověk může vybrat jak upřednostnuje poslech(tedy 1 řada vs 15 řada).U většiny aparátů s malými repro nelze dosáhnout té 15 řady a cítit se tam jak na koncertu,alespon ne ve velké poslechové místnosti.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

monte píše:
,ale stále se dá zlepšovat.
:thumbup:
Ahoj Zappíku, zajímalo by mne proč se bráníš analogu, gramofonu. Ty, takový hifi pardál a bez grama? Vím CD je dynamika, ale osobně hraji víc desky než CD. Spousta CD je totální katastrofa. Desky sice prskají, nové jsou jen loterie, ale je tam něco, co digital nemá. :thumbup:[/quote]
Analogu se bráním pouze díky nedostatku financí,už takhle se těžko dostávám kde chci být.Myslím si,méně je někdy více.Nebo jinými slovy raději jeden dobrý aparát než spoustu krámů,které pak nehrojou.Dávám přednost kvalitě a universálnosti.Většina cd na mém aparátu bude hrát lépe jak nedokonalý analog v mnoha systémech(poue drahý a vytuněný gramec může být krapet lepší,a to musí být velmi povedená černá placka).Vím,zní to troufale,ale za tímto názorem si stojím.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

OK, taky směr. Jen bych dodal, většina dnes dokonalých CD byla nahrána analogem. Dnešní desky, CD, ignorace, nejsou kvalitní zvukaři, jsou nahrané digitálně a je vše v pr. Včera jsem hrál Phila Collinse - Testify a vše je zvuková nirvána. Pak dáš druhé CD a jsi znechucený.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Monte.Dnešní hudba se taky ani moc nedá poslouchat.Ale jsou vydavatelství,které si dají na zvuku záležet.I většina současných progových kapel většinou mají ucházející zvuk,nevím čím to je,snad si více hlídají?Samozřejmě některé gramofonové platně jsou nepřekonatelné,vlastně jsem jěště pořádný analogový zvuk neslyšel.Na každé hifi návštěvě hrálo puze cd.Snad se někdy dokopu a příjmu Peerovo pozvání.Ne ,vlastně slyšel jsem to u Pavla Dioka a nebylo to špatné,tam to hrálo lépe jako z cd,ale v některém případě také ne.
Pokud mi osud přihraje nějaký prachy,zkusím to. :D
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Michale, ani bych nehledal jestli hraje CD, nebo konkrétní Lp lépe. Nastupují spíše pocity. CD díky špatnému sluchu, vnímání vinyl přehraje, vinyl je prostě jiný. Nehoň se za néj, stačí si vzít příklad z Foxe. Drahá přenoska nemusí uspokojit, spíše klasika.
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Stavoval jsem se u zappy cestou na Slovensko.
Oproti mé poslední návštěvě tam stály ještě větší TANNOY než předtím :shock: :smile: , byly zapojené už opravdu pořádnou kabeláží a místo přehrávače Meridian tam byl transport Sroll. Bedny byly jinak umístěné, silně natočené na posluchače, a poslechové místo bylo blíže. Tyto změny přinesly jednoznačně lepší podání hudby pro mé vnímání.
Byl jsem vystaven testu kabeláží. Reproduktorový Sroll versus KIMBER SELECT 3035, a nějaký digitální AUDIOQUEST s lepší společnosti proti Beldenu. KIMBER jsem preferoval před Srollem a AUDIOQUEST před Beldenem.
Jinak Bílá paní mi chutnala stejně dobře jako minule.
:thumbup:
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Z dnešní návštěvy Lachima a Pytla.Poslouchali jsme asi hodinku,porovnávaly se i repro kabely,ale jen tak narychlo a kluci pokračovali dále na sever. Děkuji za návštěvu.

330epl3.jpg
25kifqb.jpg
15pgztl.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
MB
Příspěvky: 659
Registrován: 28 pro 2010 22:28
Bydliště: Stockholm, SWE

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od MB »

Super kluci a mna ste nezobrali :sad:
B&W CDM-7NT,Sony TA-E90ES+TA-N90ES+SCD-555ES+TC-KA6ES+ST-SA5ES,Kuzma Stabi+Stogi+Denon DL-304&Ortofon QB+P-J PhonoBoxRS&PowerBoxRS,Linn Basik+Akito+Sumiko BP2,D AH-D2000+S HD800+Creek11SE
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Pytell »

Dle fotek je vidět nádherné soustavy, čekal jsem zvuk podobný minulých beden, ale toto mě úplně ohromilo. V kombinaci Srool a kabel Kimber pro mě osobně výborný zvuk, obrovský prostor, kontrola všech pásem, hodně navykové pro dlouhobobý poslech. Akustické nástroje, nebo např. KeB´Mo´ a starší rock zvuk bez jakékoliv připomínky. Dle mého ještě až vyřeší Michal zapojení CD a siliče do společného samostatného přívodu, ( zatím má pouze silič a CD do jiného okruhu ), tak dle mého může jen a jen poslouchat. :clap: Snad napíše i Lachim něco. Dle mého byl spokojen, jen malou výtku měl u vážné hudby, že mu chyběly nějaké detaily.

Koupil jsem pár kousků CD -- díky Michale.

For MB: jeli jsem ještě na Moravu a vraceli kolem půlnoci.
monte

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od monte »

Obrázek
[/quote]

Právě jsem se díval na trička od Pink Floyd, jen XL, XXl žádné. Krucinál posluchači Floydů nejsou žádné ořezávátka. Teď vidím už svetry a dokonce šál, padá sníh ?? :lol: nebo jste poslouchali vánoční koledy :lol: žádné hrnky na kávu, ala Zappa ?
Odpovědět