Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ok, tak budeme plánovat :thumbup:
20200613_185111.jpg
18879900_225215414635368_3095564668219532772_o.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Taky bych vás chtěl pozvat na malý alternativní festival u mne na statku 17-18.7 v termín kdy se měl konat Colours of Ostrava, dokonce tu bude hrát jedna kapela ze Slovenska, která se měla účastnit - Youniverse, opravdu stojí za to. Další atrakce Collegium Musicum Tribute ze Slovenska,PBK Blues, NTS Trio(jazzrock) a Tha Plastic People of the Universe atd.
Plakát KFS ČERVENEC 2020.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

:thumbup: :clap:
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od m+m »

Hodně let, jezdím na kole přes Vraclav a říkám si, že se stavím na pivo, jenomže po pivu už bych domů nedojel, tak radši valím dál.
IMG_20200428_155901.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fous »

Ahoj, já tam byl a stojí to za to. Přidal bych i společné foto s Michalem u zdi Franka Zappy , ale jsem fakt analog lama s PC si fakt nerozumím. :oops:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fous píše: 30 čer 2020 20:11 Ahoj, já tam byl a stojí to za to. Přidal bych i společné foto s Michalem u zdi Franka Zappy , ale jsem fakt analog lama s PC si fakt nerozumím. :oops:
Pošli mi ji na mail nebo přes FB. Byl jsem moc rád, že jsi přijel na akci, a škoda, že jsem neměl na tebe víc času, to mně mrzí. A taky je škoda, že jsem neměl jěště Moon, poušouplo se to do vysoké ligy, jěště v budoucnu tu 780d a akustiku. :cool:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

m+m píše: 30 čer 2020 18:11 Hodně let, jezdím na kole přes Vraclav a říkám si, že se stavím na pivo, jenomže po pivu už bych domů nedojel, tak radši valím dál.
IMG_20200428_155901.jpg
No to se příště stav, dostaneš Nealko pívo :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jinak tu na statku mám mimo pizzerii i stylové ubytování, mansandru +wc+koupelna, kdyby někdo chtěl, až pro 5 lidí. Vraclav je kousek od Litomyšle a Vysokého Mýta, dostupný hrad Košumberk, zámek Nové hrady, Chrudim, Pardubice, Kunětický hrad, Hradec Králové atd. Možnost poslechu je samozřejmostí. :smile:
57503373_2376367332382439_6616500005429575680_o.jpg
58375252_2376367972382375_2868840675426697216_o (1).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak poprvé streamuji, přes Arelic Aries Mini, zvuk ucházející, a to díky použitému optickému kabelu, který není optimálním řešením, dle doporučení budu pořizovat Wireworld Starlight 8 USB kabel. Musím říct, že mne to baví, je to velmi jednoduché, a to objevování paráda.
32916aries1.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

tvuj moon 650D nema zabudovanou kartu MIND2 ? to by bylo pro stream urcite lepsi nez tento Auralic
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Nemá, pro mne je to zatím jen seznamování ze streamováním, ale neboj, bude 780d a ten mám zabudovaný Mind2 v sobě. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ups, to uz budes mit doresene digi kridlo komplet
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 08 črc 2020 08:46 ups, to uz budes mit doresene digi kridlo komplet
jěště to chvilku potrvá, musím našetřit :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak 780d způsobuje "wow" efekt, už 650d je nejlepší digitální zdroj co jsem u mne slyšel, myslel jsem si, že je to um mne konečná, ale mýlil jsem se, jako vždy :lol: Po diskuzi s jedním kolegou ze Slovenska, který byl ve stejné situaci jako já a zakoupil 780d po testování a porovnávání různých převodníků např. i dražích jako např. DCS Bartok, u mne zvedlo obočí a zachtělo se mi silně po vyzkoušení toho zázraku od Simaudio. Na otázku jestli mu stálo za to pořídit si ke svému úžasnému a drahému cd přehravači jěště další převodník v řádu 300tkč, mi odpověděl, no áno. Hned po první písni jsem poznal, že to nebyla nafouknutá informace, všechno dobré co dělá 650D, dělá 780d jěště lépe. 780d také dokázal dokonce srovnat krok s přehráváním cd přes jeden z top cd přehravačů na světě při streamování s Tidalu přes zabudovaný Mind2. Zvukově opět stejná písnička, zlepšení na basu velmi výrazné, čistota a výšky opět o krok dál, prostě vše, rozlišení, prostor výrazně lepší. Má to jednu chybu, chcete poslouchat a nedělat nic jiného, silně návykové a také drahé. O to více se budu ujištovat zda stroj stojí za další nemalé investice, uff.
20200730_103037.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale, gratulace k výtečnému upgrade, to mne hodně zajímá. Vypadá to u Tebe úžasně, komponenty šly dolů na zem, difuzory na stěně. Vím, že to všechno má vliv na zvuk :thumbup:. Už dávám kliku dohromady, to se musí slyšet/vidět a mnoho věcí probrat.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dík Viktore. Momentálně jěště budu řešit mramor pod ostatní komponenty i repro, nějaký kabely a snad cerabály.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

Psali že kombinace Moon 700i a 780d není špatná :thumbup:
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mám na prodej nějaký věci, mrkněte do vlákna prodám. Už jsem rozhodnut jít do 780d, a tak potřebuji nějaký sponzory :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Moon, výborná značka, doporučuji. Co píše Březina v recenzích na Hi-fi Voice není nafouklé, slyším to úplně stejně. https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... -moon-780d
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa. Mi se to Tve kombo tuze libi. Uz jsem Ti to chtel napsat driv. Zvukove "pevny" a technicky precizni DAC . V kombu s velkym zvukem. Musi to byt super.. hm :thumbup:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 06 srp 2020 15:50 Zappa. Mi se to Tve kombo tuze libi. Uz jsem Ti to chtel napsat driv. Zvukove "pevny" a technicky precizni DAC . V kombu s velkym zvukem. Musi to byt super.. hm :thumbup:
Přesně tak, jsem zcela překvapen co tomu dal ten převodník, ale samozřejmě tomu pomohlo víc upgradu za poslední týdny, zvláště basový akustický panely, kabely, mramorová deska, šnek prošpikovanej stříbrem, shození sestavy na zem, cerebaly atd jsem ve stádiu kdy si myslím, líp to hrát nemůže a tak jsem zvědav až vyzkouším ten zázračný Hammer :smile: , to mně asi přejde humor :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše: 06 srp 2020 23:03jsem ve stádiu kdy si myslím, líp to hrát nemůže a tak jsem zvědav až vyzkouším ten zázračný Hammer :smile: , to mně asi přejde humor :thumbup:
Dle mých zkušeností se v současné době nelze obejít bez kvalitního ošetření el. sítě pro audio/video systém. Už zdaleka nejde jen o odstranění vlastního zkreslení el. sítě či udržení stabilního napětí. V současné době je zaneřádění el. sítě daleko horší než před cca 20 roky kdy jsem se poprvé setkal možností použití kvalitních stíněných napájecích kabelů (tehdy to bylo zdrojem posměchu). Za tu dobu se rozvinuly technologie jako WiFi, Bluetooth, mobilní internet a mnoho podobných technologií, které létají vzduchem a chytají se na kabely hifi sestavy jako na anténu. Dále tu máme ohromné množství spínaných zdrojů napájení. A to vše je potřeba odfiltrovat a čím lépe se to podaří, tím je zvuk vaši sestavy lepší. Nedávno jsem dělal nové nastavení modemu od UPC a tam jsem viděl kolik máme v domácnosti připojených WiFi zařízení, počínaje mobily (5ks), notebooky (6ks), televizní přijímače (4ks), soundbary (2ks), Bluray playery (2ks), video kamera, meteostanice, lednička, robotické vysavače, pračka, atd., atd., neuvěřitelné množství věcí. K tomu se k nám tlačí asi pět WiFi sítí od sousedů.
Michale, doporučuji Harmonic Hammer 3000P vyzkoušet ve svém systému, není lepší možnosti než si udělat praktický poslechový test u sebe doma.
Mark Levinson
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

Tak ti nevim, ale pokud pises, ze veskerej ten bluetooth a wifi bordel, kterej lítá vzduchem, se chytá na kabely hifi sestavy, tak ti v tomto asi to kladivo od Harmoniku moc nepomůže. Logicky.....vyžehlí jen to, co je před ním, tedy el. přívod a eletriku v té metrové připojovačce ze zdi, vedoucí do Hammeru.....jeden krátkej kábl. Na to, co je za ním, tedy právě všechny ty hifi dráty, včetně repro šňůr, které by měli plnit funkci tý antény, jak píšeš, už má vliv nulovej.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Frogyman »

Hygiena u GMG nekončí. Když za něj nahážeš PC šňůry, tak to bude špatně. Je důležité dodržovat doporučení výrobce a kabely ke komponentům používat jen kvalitní a stíněné. A čím více stínění tím víc Adidas...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Halíř píše: 08 srp 2020 14:30 Tak ti nevim, ale pokud pises, ze veskerej ten bluetooth a wifi bordel, kterej lítá vzduchem, se chytá na kabely hifi sestavy, tak ti v tomto asi to kladivo od Harmoniku moc nepomůže. Logicky.....vyžehlí jen to, co je před ním, tedy el. přívod a eletriku v té metrové připojovačce ze zdi, vedoucí do Hammeru.....jeden krátkej kábl. Na to, co je za ním, tedy právě všechny ty hifi dráty, včetně repro šňůr, které by měli plnit funkci tý antény, jak píšeš, už má vliv nulovej.
To tvrdíš Ty. Ale zaujímavé je, že každú výmenu kábla je počuť, aj tých "hifi drátov". Keď to nemá vplyv, ako tú zmenu vo zvuku vysvetlíš? Že by psychoakustika a tým, že všetci sme hluchý a stále si niečo nahovárame? To je určite veľmi aktuálna téma na vedľajšie fórum. Predpokladám, že Ty máš zapojené obyčajné "zvonkové" drôty. Predsa podľa Teba je "meď ako meď".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

Predpokladam, ze kdyz uz's vyuzil funkce "kopírovani" - citování meho prispevku, tak sis dal i tu práci a četl jsi ho. Pokud ano, vubec nechapu, o čem v reakci na něj píšeš. Bohužel, nerozumím ti.
Quentin

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Quentin »

Píše přeci o vedlejším fóru a nějakých zvonkových drátech :razz:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak nakonec zůstal převodník od Simaudio 780D, jako transport slouží Jadis JD2 Luxe, velká spokojenost a radost.
20200813_195156.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

super, proc 780D nepouzijes i jako streamer ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Právě, že ho používám, předtím jsem měl chvíli Aurelic, a poslal jsem ho zpět, hrůza. Mind2 v 780d je naprosto návyková záležitost, a hraje to lépe jak cd. Nevěřil jsem, že jěště do audio koníčku nainvestuji takový peníze, ale nedalo se, nešlo to vrátit :cool: ...Mimochodem preamp Jadis JS8 zazářil proti modernějšímu zařízení, výsledek není až tak nečekané, ale přesto lehce překvapilo s jakým rozdílem, možná je to synergií s lampovými monobloky, možná lampami na výstupu?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

jasne, cd transport Jadis ... uzivej si
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koso »

zappa píše: 13 srp 2020 21:42 ...předtím jsem měl chvíli Aurelic, a poslal jsem ho zpět, hrůza. ...
Ktory Auralic si skusal? Najnovsia verzia streameru Auralic Aries G2 (resp. G2.1) je vsade hodne chvalena, sam som nad nim rozmyslal ako upgrade mojeho streamera Aurender N100H. Mind 1 v mojom DAC (Moon 380D DSD) hra vyborne, ale Aurender cez AES/EBU vstup hra stale o chlp lepsie...
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

koso píše: 26 srp 2020 14:00
zappa píše: 13 srp 2020 21:42 ...předtím jsem měl chvíli Aurelic, a poslal jsem ho zpět, hrůza. ...
Ktory Auralic si skusal? Najnovsia verzia streameru Auralic Aries G2 (resp. G2.1) je vsade hodne chvalena, sam som nad nim rozmyslal ako upgrade mojeho streamera Aurender N100H. Mind 1 v mojom DAC (Moon 380D DSD) hra vyborne, ale Aurender cez AES/EBU vstup hra stale o chlp lepsie...
Já měl pouze Aries mini. Byly s tím problémy, nebyl stabilní, to s Mind2 v 780d naprostá pecka, spokojenost. Já se zase chci zeptat na zkušenosti ze Siltech kabely.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Siltech. Ja by som tie kable popisal nasledovne. Hodis na jednom konci chlpate gulicky a na druhom vypadnu ostrihane chlpate gulicky. Miera ostrihania je priamo umerna rade kablov ktore kupis. Vzdy su ostrihane dokonale na gulicku. Cim kvalitnejsie kable tym menej ostrihane.
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koso »

Ja som so Siltech kablami spokojny.
Mam nasledovne: Classic Anniversary 330L reprokable, Classic Anniversary 330i XLR analogove signalove kable, Classic Anniversary USB kabel a niekolko SPX-800 power kablov. Kupoval som postupne, prve boli reprokable na zapozicanie, pacili sa mi, tak som ich kupil a postupne som dokupoval dalsie (vzdy som mal moznost vratit). Skusal som na mojej zostave uz vela roznych kablov, boril som sa hlavne s reprokablami (Cardas, InAkustik, Kimber, Albedo, Audioquest, Shunyata Research) a Siltech mi sadol najlepsie. Resp. kazdy kabel akoby mal tendenciu nieco vlastne do zvuku pridat a u Siltechu tento pocit nemam (dovtedy najneutralnejsi reprokabel aky som mal bol Shunyata Gemini). Je to teda velmi neutralna kabelaz, nepridava vlastny charakter a tak by to malo byt. Hodne rozsirena legenda o agresivite alebo „tenkosti“ striebornych kablov je hlupost, minimalne u Siltech striebornej kabelazi to neplati. Samozrejme toto su moje skusenosti na mojej zostave.
Mozem iba odporucit. Samozrejme najlepsie je ich vyskusat na svojej zostave. Pri cenach tych kablov je kupovanie naslepo hlupost.

Este k tomu Auralicu. Aries mini bol najlacnejsi model a tomu zodpoveda aj vykon, ja som mal povodny Aries a ten bol pomerne stabilny, Auralic postupom casu a jednotlivymi updatami firmwaru a ovladacieho softu (aplikacie) hodne pokrocil s kvalitou a stabilitou. Novsie modely G1 a G2 su uplne inde co sa vykonu a hlavne zvuku tyka. Pocul som G2 (aj ked nie na mojej zostave) a hral fantasticky. Je to zaroven krasny kus hardwaru...
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

koso píše: 28 srp 2020 07:33 Ja som so Siltech kablami spokojny.
Mam nasledovne: Classic Anniversary 330L reprokable, Classic Anniversary 330i XLR analogove signalove kable, Classic Anniversary USB kabel a niekolko SPX-800 power kablov. Kupoval som postupne, prve boli reprokable na zapozicanie, pacili sa mi, tak som ich kupil a postupne som dokupoval dalsie (vzdy som mal moznost vratit). Skusal som na mojej zostave uz vela roznych kablov, boril som sa hlavne s reprokablami (Cardas, InAkustik, Kimber, Albedo, Audioquest, Shunyata Research) a Siltech mi sadol najlepsie. Resp. kazdy kabel akoby mal tendenciu nieco vlastne do zvuku pridat a u Siltechu tento pocit nemam (dovtedy najneutralnejsi reprokabel aky som mal bol Shunyata Gemini). Je to teda velmi neutralna kabelaz, nepridava vlastny charakter a tak by to malo byt. Hodne rozsirena legenda o agresivite alebo „tenkosti“ striebornych kablov je hlupost, minimalne u Siltech striebornej kabelazi to neplati. Samozrejme toto su moje skusenosti na mojej zostave.
Mozem iba odporucit. Samozrejme najlepsie je ich vyskusat na svojej zostave. Pri cenach tych kablov je kupovanie naslepo hlupost.

Este k tomu Auralicu. Aries mini bol najlacnejsi model a tomu zodpoveda aj vykon, ja som mal povodny Aries a ten bol pomerne stabilny, Auralic postupom casu a jednotlivymi updatami firmwaru a ovladacieho softu (aplikacie) hodne pokrocil s kvalitou a stabilitou. Novsie modely G1 a G2 su uplne inde co sa vykonu a hlavne zvuku tyka. Pocul som G2 (aj ked nie na mojej zostave) a hral fantasticky. Je to zaroven krasny kus hardwaru...
Děkuji za obsáhlé info, slyšel jsem od jednoho majitele Moon sestavy, že xlr kabel od Siltech je velmi povedený. Off topic,Myslím si, že kabeláž je důležitou částí řetězce, ale finální doladování s kabely by se mělo dělat až zcela nakonec, když už je sestava zcela zkompletovaná. Určitě nemá cenu kupovat kabely, které stojí víc jak dejme tomu čvrtinu ceny elektroniky, a měly by být adekvátní k řetězci. O některém kabelu, můžete prohlásit, že je nic moc, ale to může být tím, že vaše zařízení prostě nemá kapacitu ocenit kvality kabelu, když si pak koupíte kvalitnější železo, zjistíte, že ten kabel je vlastně dobrý, a nebo horší než jste si mysleli. :cool: Myslím si, že se kabelama snažíme tunit sestavu vlastně jako equalizérem, takže máš vlastně pravdu, kabel by měl být neutrální, a neměl by zvýraznovat určitá spektra. Proto je také tolik dohadů okolo kabelů, v některé sestavě chybí výšky a tak se snažíš nedostatek zamaskovat kabelem, který tohle zrovna dělá. Byli bysme naivní, kdybychom si mysleli, že neutralita je v hifi standart, ba naopak. V každém případě se všichni snažíme za co nejméně peněz, mít co největší kvalitu, respektivě zvuk, který nám dokáže umocnit naše zážitky z hudby, a o to tady jde.
Mimochodem, momentálně jsem si opět trochu pomohl vytunit zvuk mramorem pod repro. Zvuk začíná být hodně zajímavý. Nyní se těším , co udělá GMC Hammer se zvukem v mé sestavě. "Music is the best" prohlásil Frank Zappa, a je to tak. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koso »

Off topic,Myslím si, že kabeláž je důležitou částí řetězce, ale finální doladování s kabely by se mělo dělat až zcela nakonec, když už je sestava zcela zkompletovaná. Určitě nemá cenu kupovat kabely, které stojí víc jak dejme tomu čvrtinu ceny elektroniky, a měly by být adekvátní k řetězci. O některém kabelu, můžete prohlásit, že je nic moc, ale to může být tím, že vaše zařízení prostě nemá kapacitu ocenit kvality kabelu, když si pak koupíte kvalitnější železo, zjistíte, že ten kabel je vlastně dobrý, a nebo horší než jste si mysleli. :cool: Myslím si, že se kabelama snažíme tunit sestavu vlastně jako equalizérem, takže máš vlastně pravdu, kabel by měl být neutrální, a neměl by zvýraznovat určitá spektra. Proto je také tolik dohadů okolo kabelů, v některé sestavě chybí výšky a tak se snažíš nedostatek zamaskovat kabelem, který tohle zrovna dělá. Byli bysme naivní, kdybychom si mysleli, že neutralita je v hifi standart, ba naopak. V každém případě se všichni snažíme za co nejméně peněz, mít co největší kvalitu, respektivě zvuk, který nám dokáže umocnit naše zážitky z hudby, a o to tady jde.
Mimochodem, momentálně jsem si opět trochu pomohl vytunit zvuk mramorem pod repro. Zvuk začíná být hodně zajímavý. Nyní se těším , co udělá GMC Hammer se zvukem v mé sestavě. "Music is the best" prohlásil Frank Zappa, a je to tak. :thumbup:
[/quote]

Absolútny súhlas.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Koso to dobre popisal. Siltech je neutralny ktorakolvek verzia. Rozdiel je v objeme informacii ktore prenesie. U mna zatial najlepsie kable. Takisto ta tenkost a tradovane vlastnosti striebra u Siltechu neplatia. Ja mam 770l repro kable a crown princess xlr. Mam aj aq fire oba xlr ale siltech je lepsi. Aq je ale tiez velmi dobry kabel.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Bylo by zajimave porovnat naprimo s Crystalama, kdyz je to de facto stejna fabrika :-?
Dieter Burmester
Odpovědět