Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Hrá to super...
Aký je názov interpreta a skladby v druhom linku, prosím?
Vďaka.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Anette Askvik - Liberty, můžeš objednat tady https://www.anetteaskvik.com/liberty
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Mam oba albumy su tam velmi dobre veci. Objednal som Anette mi odpisala ze bezi s tym na postu :clap:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Jo a berte vinyl je to fakt dobre nahrate
Rostoun
Příspěvky: 94
Registrován: 05 pro 2018 08:47

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Rostoun »

Ten obrázek se dřevem to je pořádný steampunk :) , videa super, konečně jsem slyšel sice přes sluchátka, ale tomu říkám super zvuk :)

Neuvažoval jsi nad Primalunou?

https://www.primaluna-usa.com/primaluna ... -amplifier

Mě to připadá jak ekonomicky, tak uživatelsky fakt super záležitost. Poslouchal jsem sice integráč u Valdy, ale jakmile mi odrostou děti, tak jdu rozhodně do Primaluny. A na tvůj (i můj) styl hudby to šlape jako dobře namazaný stroj... Tannoy jsou zábavné bedny a s Primalunou to k sobě sedí perfektně. (Vyzkoušeno doma.) :thumbup:
Tannoy Turnberry GR, Accuphase E-280, Bluesound NODE 3, Acrolink, Filtrace RD Acoustic
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Rostoun píše: 08 pro 2020 21:00 Ten obrázek se dřevem to je pořádný steampunk :) , videa super, konečně jsem slyšel sice přes sluchátka, ale tomu říkám super zvuk :)

Neuvažoval jsi nad Primalunou?

https://www.primaluna-usa.com/primaluna ... -amplifier

Mě to připadá jak ekonomicky, tak uživatelsky fakt super záležitost. Poslouchal jsem sice integráč u Valdy, ale jakmile mi odrostou děti, tak jdu rozhodně do Primaluny. A na tvůj (i můj) styl hudby to šlape jako dobře namazaný stroj... Tannoy jsou zábavné bedny a s Primalunou to k sobě sedí perfektně. (Vyzkoušeno doma.) :thumbup:
Haha. Prima Luna není v mém hledáčku. Jestli se mi zítra zadaří dokončit Paypal transakci tak se pochlubím až to bude doma. To co je na videu tak asi taky zůstane. Jinak mi doporučujou Line Magnetics, mně se do toho moc nechce, radši podpořím Evropany.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od whisp »

Line Magnetic ma kolisavu kvalitu niektore maju brum. Servis uplne na viete co....
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

whisp píše: 09 pro 2020 22:42 Line Magnetic ma kolisavu kvalitu niektore maju brum. Servis uplne na viete co....
:thumbup: nešel bych do toho
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Včera jsem navštívil Studio Orchestra instruments v Hranici na Moravě. Musím říct, že to studio je fakt elegantní, cítil jsem s v něm velice dobře a to i díky Jiřímu Pavelkovi, který byl velice přívětivým hostitelem. V krásné poslechovce trůnila i neméně působivá sestava Zingali + Grandinote Shinaj se zdrojem Volta od stejné firmy. Nejen esteticky a i zvukově naprostý skvost! Už dlouho jsem neslyšel takový zvuk mimo mou osobní poslechovku. Nejvíc mne dostal koncert Jethro Tull z Living in the past, takto jsem to jěště neslyšel, při prvních tónech jsem si myslel, že je to nějaký audiofilská nahrávka, ale byla to stará dobrá práce ze 70 let. :thumbup: Zingali mne překvapily, zvláště ten horn ve výškách, wow, bas byl také pěkný, ale jiný než na jaký jsem zvyklý, prý se Shinaj jěště zahořívá, je zcela nový, a prý se bas jěště podstatně zlepší. Moc děkuji Jiřímu za skvělou prezentaci, takhle by to mělo vypadat. Tady jěště mini recenze Elftona s kterou naprosto souhlasím. jsem zvědav jak bude hrát u mne doma, moc se těším jak si porovná s monstrózními SE-833 Challenge s jeho 80watty v jednočinném áčku.
Elfton píše:
"měl jsem možnost si Grandinote Shinai půjčit a důkladně zesilovač otestovat. Porovnával jsem ho s vynikajícím lampáčem Line Mganetic LM 508IA (mimořádně povedený a zábavný zesilovač). Shinai je mu ze všech zesilovačů, které jsem měl možnost slyšet, charakterem nejpodobnější. Vše je ale ještě trochu dynamičtější a průzračnější. Zvláště podání bicích je silně návykové. Přitom to dobré z lamp je zachováno, taková ta přirozenost v dynamickém chování, charakteru nástupu a doznívání zvuků, která činí barvy tónů a textury reálnější a více tekuté. Žádná tvrdost, ale přitom maximum dynamiky. Vše je tak reálné, že stále zapomínáte testovat a zaposloucháváte se. Vykreslení prostorové scény a lokalizace je ideální, neumím si představit lepší. I s velkými 4ohm repro Elfton Vegas s 13" basákem je kontroly a výkonu více než dost. Ani velmi drahý 200W/8ohm AB zesilovač se mě nezdál výkonnější. To, jak umí Grandinote pracovat s dynamickými kontrasty, se mě zdá bezkonkurenční. Střílí na vás zvuky velmi rychle a nečekaně. Vokály jsou jemné, hladké, líbivé, otevřené, vystupující dopředu. Cinkání výšek je lampově jemné ale ještě čistší, jde výše a zase je dynamičtější. Vše je hluboce detailní, ale vůbec si toho nevšímáte. Hudba je plná života. To není High-Fidelity, to už je Max-Fidelity :-). Zesilovač se skvěle ovládá, a má přesně ty funkce, které jsou třeba. Hlasitost je řešena relátky (lepší než Alps potenciometr, zejména dynamika při nižších hlasitostech), funguje znamenitě a jeden krok je nastaven přesně tak akorát a pěkně vidíte, jak hlasitě hrajete. Zpracování je velmi bytelné. Shinai není levný, ale pokud vydrží třeba 30 let, tak když si spočítám, kolik by mě stály za tu dobu lampy, tak je to vzhledem ke zvuku moc dobrá koupě. Už šetřím!"
IMG-20201209-WA0000.jpg
aabf8852bfb8f933c8b545c91bab17f0.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

pekny report, fandim
i kdyz popravde se uz ztracim v tom, co vlastne hledas :-)
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Mark Levinson
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Fous
Příspěvky: 120
Registrován: 29 pro 2010 08:09

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fous »

Čau Michale, ty jsi fakt živel, koukám že tě to opět pěkně chytlo. Držím palce ať to hraje. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Grandinote Shinai specifications:
Output power: 37Wpc into 8 ohms (15.7dBW) and 4 ohms (12.7dBW).
Damping factor >150.

Tak to jsem zvědav, jaké ten Shinai u tebe vykouzlí basy na Tannoy WR v obrovské poslechovce.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

Kdyby se u něj válely elektrody a stál před tim frajer v kukle s tmavym plexi, dal bych krk na to, že se jedná o svářečku :lol: .
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Halíř píše: 10 pro 2020 14:27 Kdyby se u něj válely elektrody a stál před tim frajer v kukle s tmavym plexi, dal bych krk na to, že se jedná o svářečku :lol: .
:lol: Jo parádní nevšední design
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 10 pro 2020 07:06 pekny report, fandim
i kdyz popravde se uz ztracim v tom, co vlastne hledas :-)
Chci 2 typy zesilovačů, ty monobloky od Ukrajinců jsou naprostá pecka, i pan Sroll zíral, prý jěště neslyšel takhle Tannoy hrát basy a přitom vše tak čistě. Grandionote by měly vyplnit mezeru jednoduchosti a minimalistického řešení, hlavně s ovladačem, začínám bejt línej. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Hlasuji pro Audio lot lampáče .. za těch 10k Euro to stojí. Pokud by byly japonské, tak by to stálo 2-3 tolik:)
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 10 pro 2020 21:23 Hlasuji pro Audio lot lampáče .. za těch 10k Euro to stojí. Pokud by byly japonské, tak by to stálo 2-3 tolik:)
Nemohu najít
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše: 10 pro 2020 22:02
Yngwie píše: 10 pro 2020 21:23 Hlasuji pro Audio lot lampáče .. za těch 10k Euro to stojí. Pokud by byly japonské, tak by to stálo 2-3 tolik:)
Nemohu najít
No ten Audio Lot, je to co máš doma:)). Měl jsem od nich kdysi trafo s regulací na výstupu. Dělají ty monobloky. Hrají famózně, ale dojíždějí na to, že jsou z Ukrajiny, kde jak známo (podle českého vidění světa) nemůže nic pořádného vzniknout:). Ty lampy žhnou ale pořádně:)) Já chci taky lampičky ... pohled na ně dělá život lepším :mrgreen:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše: 11 pro 2020 12:02
zappa píše: 10 pro 2020 22:02
Yngwie píše: 10 pro 2020 21:23 Hlasuji pro Audio lot lampáče .. za těch 10k Euro to stojí. Pokud by byly japonské, tak by to stálo 2-3 tolik:)
Nemohu najít
No ten Audio Lot, je to co máš doma:)). Měl jsem od nich kdysi trafo s regulací na výstupu. Dělají ty monobloky. Hrají famózně, ale dojíždějí na to, že jsou z Ukrajiny, kde jak známo (podle českého vidění světa) nemůže nic pořádného vzniknout:). Ty lampy žhnou ale pořádně:)) Já chci taky lampičky ... pohled na ně dělá život lepším :mrgreen:
To jméno slyším poprvé, já myslel, že se jmenujou Emirát, tak to aspon říkal Oudes. A distrubujuje je Aleks audio v Rusku, stojí děsný balík. http://www.aleksaudio.ru/aleksaudio_ru/ ... -gu48.html
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 10 pro 2020 07:06 pekny report, fandim
i kdyz popravde se uz ztracim v tom, co vlastne hledas :-)
Jěště jen k tomu co hledám, už nehledám. Všechno co tu mám hraje tak dobře, že není co hledat. Baví mne však zjištovat co jak hraje, a jestli je pravda co o tom recenze píší. :cool: Jěště nepřišel Grandinote a už vymýšlím další plán. Logickým krokem jsou vyhlašovaný král lampáčů KR audio s lampama T610. :) Moje poslední reference jsou ty SE-833, to je neskutečná zábava, plnotučný zvuk, s nejmohutnějším basem co jsem kdy slyšel z lamp či tranzistorů. Ten kdo má rád bas tak je v sedmém nebi, a to já jsem. A proto jsem zvědav na ty Kronzilly o kterých se tvrdí, že jsou to ultimátní zesilovače a všechny lampové zvukovody se dle nich hodnotí. :shh:
20201211_134809.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Krásné. A i ta fotka povedená. ^:)^
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Já se sám sebe fackuju, že jsem je tenkrát před 7 lety nekoupil(ty SE-833), mohl jsem si ušetřit spoustu starostí a výměn, a užívat si neskutečného zvuku. Ale babies jsou doma, našli si k pánovi cestu. :smile: Poslouchám poslední desku Decciho a taky polskou kapelu Laboratorium a je to nirvána. Tyhle monobloky byste měli vyzkoušet, budete ve vytržení, v opačném případě přicházíte o životní zážitky, to myslím naprosto vážně. Je možná, že zato utržím posměšky, ale chci upozornit na možná Svatý grál milovníka hudby. Na poslech jste vítáni, podmínka koupit si pizzu :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Hmmm, tak také niečo by stálo za návštevu a aj dve 🍕
Chcel by som to počuť, určite.
Myslím, že na tie Tannoyky so spodkom 18Hz sa chytí máloktorá bedna a tie basy sú fakt citeľné 👍
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ano, to bylo u mne, Vladimír to asi natočil a postnul to na Youtube, o tom jsem ani celou dobu nevěděl.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

YamahaMan píše: 11 pro 2020 16:57 Hmmm, tak také niečo by stálo za návštevu a aj dve 🍕
Chcel by som to počuť, určite.
Myslím, že na tie Tannoyky so spodkom 18Hz sa chytí máloktorá bedna a tie basy sú fakt citeľné 👍
Celých 7 let jsem si říkal, kde jsou ty basy, vždyt už jsem to slyšel lépe, vím řeho jsou Westminstry schopné. Říkal jsem si asi je to akustikou, špatným postavením beden atd. Až v poslední době mi docvaklo, kde byl problém, neměl jsem Se-833, a a nyní je to zpátky. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od DK76 »

Zappa, velmi zajímavé, když jsi 7 let žil s něčím, o čem jsi vědě, že to není ono :crazy:. No hlavně, že jsi konečně našel ten tížený grál, etalón a kdoví co všechno, snad Ti to vydrží :thumbup: ( a hlavně nezapomeň poctivě odkládat na lampy, tyto zrovna nejsou nijak levné :shock: ).
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od blesk666 »

Zappa a co si mal vtedy v zostave predtymi 7-ymi rokmi ked to bolo na basoch lepsie? Preco si od toho odisiel? (co tak dobre nebolo?)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

DK76 píše: 12 pro 2020 10:28 Zappa, velmi zajímavé, když jsi 7 let žil s něčím, o čem jsi vědě, že to není ono :crazy:. No hlavně, že jsi konečně našel ten tížený grál, etalón a kdoví co všechno, snad Ti to vydrží :thumbup: ( a hlavně nezapomeň poctivě odkládat na lampy, tyto zrovna nejsou nijak levné :shock: ).
Je jasný, že jsem poslouchal Manley s Jadis, a byl jsem velmi spokojený, ale také jsem věděl, že to není nejlepší na světě, a že bude určitě jěště jiný zajímavý zvuk, zvláště, když už jsem tyhle Challenge monobloky na chvíli měl doma..... finance mi tentokrát nedovolily si je pořídit, ted je mám....ani ted neříkám, že to co ted je doma je to nejlepší na světě, ale je to sakra dobrý, a určitě se tenhle zvuk bude těžce překonávat, to jsem si jistý, taky vím.... ony tyto lampy právě nejsou vůbec drahý, jestli se ti zdá 100 dolarů za lampu drahý tak nevím, to lampy na Kronzillu stojí 10x tolik :smile:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 12 pro 2020 10:40 Zappa a co si mal vtedy v zostave predtymi 7-ymi rokmi ked to bolo na basoch lepsie? Preco si od toho odisiel? (co tak dobre nebolo?)
Byly na mne moc drahé a exotické, to byl jediný důvod proč jsem je tenkrát nevzal... taky se mi nelíbily vizuálně
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
DK76
Příspěvky: 107
Registrován: 23 led 2019 18:43

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od DK76 »

Já našel trošku jinou cenovku, asi jsem se tedy špatně koukal :cool: , pokud jen 100$ tak to je :thumbup: . Ať to hraje.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Yngwie »

Gratulace ... konečně to cvaklo a zapadlo do sebe :mrgreen:
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Horizon »

...Jěště nepřišel Grandinote .... ten Grandinote Shinai bude zapůjčen od Orchestra Studio z Hranic (Pavelka) ? Ptám se proto,že když jsem ho chtěl před rokem půjčit - samozřejmě po zaplacení plné ceny jako zálohy - tak to nešlo/nechtěl .... a další byl na SK u Hanzel studio,asi nemám face na půjčování
.
nevím jestli jsi třeba nekontaktoval J.Otta po přetisknutí jeho recenze na Shinai ... ale zkus to,měl doma i Supreme
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Horizon píše: 12 pro 2020 16:49 ...Jěště nepřišel Grandinote .... ten Grandinote Shinai bude zapůjčen od Orchestra Studio z Hranic (Pavelka) ? Ptám se proto,že když jsem ho chtěl před rokem půjčit - samozřejmě po zaplacení plné ceny jako zálohy - tak to nešlo/nechtěl .... a další byl na SK u Hanzel studio,asi nemám face na půjčování
.
nevím jestli jsi třeba nekontaktoval J.Otta po přetisknutí jeho recenze na Shinai ... ale zkus to,měl doma i Supreme
Já si ho nepůjčuji, já rovnou koupil. Koupil jsem ho proto, abych i ho mohl v klidu doma vyzkoušet. Důvodem koupi je také fakt, že potřebuji předzesilovaš a Shinaj to prý umí, z jednoho vstupu se dá nastavit výstup. Dalším důvodem je letní hraní, ačkoliv Shinaj také topí tak podstatně méně. Třetím důvodem je dálkové ovládání na Shinaji a nakonec i samotný zvuk. Jěště ho nemám, je na cestě. Podám pak report jak to u mne hraje. Děkuji všem za podporu v mé závislosti. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Michale,
gratulace k dalšímu posunu, mně se zvukově líbil i Manley, ale jestli to nyní je ještě dál.....
To bych moc rád slyšel na vlastní ucho, musí to být balzám na slechy.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše: 13 pro 2020 10:31 Michale,
gratulace k dalšímu posunu, mně se zvukově líbil i Manley, ale jestli to nyní je ještě dál.....
To bych moc rád slyšel na vlastní ucho, musí to být balzám na slechy.
Viktore,dík, je to opravdový balzám na uši, tady už neřešíš jestli to jsou lampy nebo tranzistory, leze z toho jen rajská hudba. I špatné nahrávky jsou poslouchatelnější než jsem si kdy mohl představit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2134
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak poslouchám Grandinote Shinai integrovaný zesilovač. Další v řadě tranzistorových zesilovačů, tentokrát s cela jinou topolgií. Takhle to popisuje David Březina ve své recenzi: "Celé portfolio elektroniky Grandinote totiž staví na principech Magnetosolid technologie, kterážto spojuje doslova to nejlepší z tranzistorů a lamp. Jak? Jednoduše tím, že používá topologii typickou pro elektronkové konstrukce, ale na místa, kde mají pracovat lampy vkládá polovodiče. Ještě dále pak celé systémy pracují v čisté třídě A bez zpětné vazby a bez vazebních kondenzátorů. To je tedy koktejl Magnetosolid systémů, které Grandinote nabízí tak či tak vyšperkované - tu lepším napájením, tu lepšími součástkami a podobně." Celá recenze je tady:https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ote-shinai Je to pěknej macek, kolem 40 kg, Čekal jsem co 37 v áčku udělá s Tannoy, bude to stačit? Stačí to tak tak, při hlasitosti vyšší jak 20 -25 na digitálním display Shinaje při dynamických nahrávkách s originálně vyšší hlasitostí( většinou u současnějších nahrávek) se začíná ozývat slyšitelné zkreslení, ale to už je opravdu nahlas a je znát, že už zesilovači dochází dech. Dost mne mrzí, že nefunguje i jako předzesilovač, ale jako pouze out bez zesilování, on se ten rca vstup 1 dá přeprogramovat na OUT, ale bohužel kýžené ovládání hlasitosti mých Chellenge se nekoná. Shinai je pěkně dynamický zesilovač. Basy velmi úderné, pomale máte strach o své repro miláčky, ale to platí jěště z větší mírou o Challenge také. Mezi tranzistory v tomto ohledu vyniká integráč Sroll, ale myslím si, že Shinaj v tomto bodě je dál. Výšky velmi čisté, až trochu cinkavé, středy nejsou tak zahlcené. Celkové je zvuk tenčí než s Challenge monobloky, proto si myslím, že u Shinai je o trochu lepší rozlišení, něco za něco, já mám radši plnější zvuk s více středama. Nicméně mně na závěr napadá, když takhle skvěle hraje nejnižší model Grandinote jak bude tedy hrát jejich vlajková lod Demone monobloky s pre Genesi? Shinai je dle mého jeden z nejlepších integrovaných zesilovačů, tedy nejlepší, který jsem slyšel v domácích podmínkách.
20201216_161656.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět