Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

4-5. června budu mít festák, tak uvidíme jak to všechno dopadne, ale moc rád bych to slyšel
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
ciro69
Příspěvky: 29
Registrován: 23 kvě 2019 13:14

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od ciro69 »

Ahoj Michale,

se zájmem jsem si pročetl zde na tomto foru a na foru vysoký konec víkendové setkání hifistů v tvém království.
Já se tedy za hifistu nepovažuji,ale jsem rád,že mé postřehy a postřehy kolegy Pavla byly relevantní a slyšeli to i zlatooušci o víkendu.
Jak jsme spolu o tom diskutovali v týdnu....sebevíce pseudo píčovin nenahradí zkušenosti z živého koncertu. Já tedy hodně navštěvuji koncerty, v loňském bídném roce jsem byl na několika koncertech, mimo jiné i na Robert Balzar Trio v Červeném Kostelci, podobně jako ty. Na koncertu Robert Balzar Trio jsi si užíval atmosféry, plnosti a přirozenosti nástrojů, timingu, načasování, rytmice, atmosféře, atd. Přesně tak ti to hrálo s kabely Tschernov, předtím v jiné kabeláži nuda,nuda, o ničem.
Jsem rád, že používáš své uši a ne názory a testy pochybných recenzí. Za mě klobouk dolů :thumbup: ...je vidět, že jsi velmi zkušený a nad věcí. Na koncertě také nehledáš, aby jsi slyšel trávu růst, předo zadní, zado přední, levo straný, pravo straný a já nevím jaký prostor a podobné bludy. Určitě se soustředíš na barvu nástrojů, aby zněly přirozeně, třeba i s malými nedostatky, ale reálně.
Hele hraje ti to zábavně, velký zvuk, emoce, spousta detailů, které tě neserou, přirozeně, můžeš to fakt drtit na velkou hlasitost a žádný problém, atmosféra...DOST DOBRÝ :clap: ....ale se správnými kabely. Jsem vážně zvědavý o kolik lépe budou hrát nové repro kabely Kimber, které ti mají přijít.
Rád se zúčastním testu....moc mě to zajímá.
Jinak hifi zdar
Nagra CDC,Oppo 83 SE,icOn 4PRO,ATC CA2 MkI,Belden,Evidence Audio,Vovox Textura,Mad Scientist,NA Sunrise,ATC SCM 50 ASLT FF, AAI Maxi
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

ciro69 píše: 27 dub 2021 00:16 Ahoj Michale,

se zájmem jsem si pročetl zde na tomto foru a na foru vysoký konec víkendové setkání hifistů v tvém království.
Já se tedy za hifistu nepovažuji,ale jsem rád,že mé postřehy a postřehy kolegy Pavla byly relevantní a slyšeli to i zlatooušci o víkendu.
Jak jsme spolu o tom diskutovali v týdnu....sebevíce pseudo píčovin nenahradí zkušenosti z živého koncertu. Já tedy hodně navštěvuji koncerty, v loňském bídném roce jsem byl na několika koncertech, mimo jiné i na Robert Balzar Trio v Červeném Kostelci, podobně jako ty. Na koncertu Robert Balzar Trio jsi si užíval atmosféry, plnosti a přirozenosti nástrojů, timingu, načasování, rytmice, atmosféře, atd. Přesně tak ti to hrálo s kabely Tschernov, předtím v jiné kabeláži nuda,nuda, o ničem.
Jsem rád, že používáš své uši a ne názory a testy pochybných recenzí. Za mě klobouk dolů :thumbup: ...je vidět, že jsi velmi zkušený a nad věcí. Na koncertě také nehledáš, aby jsi slyšel trávu růst, předo zadní, zado přední, levo straný, pravo straný a já nevím jaký prostor a podobné bludy. Určitě se soustředíš na barvu nástrojů, aby zněly přirozeně, třeba i s malými nedostatky, ale reálně.
Hele hraje ti to zábavně, velký zvuk, emoce, spousta detailů, které tě neserou, přirozeně, můžeš to fakt drtit na velkou hlasitost a žádný problém, atmosféra...DOST DOBRÝ :clap: ....ale se správnými kabely. Jsem vážně zvědavý o kolik lépe budou hrát nové repro kabely Kimber, které ti mají přijít.
Rád se zúčastním testu....moc mě to zajímá.
Jinak hifi zdar
Jo dík, je to příjemný se setkat s podobným náhledem na domácí poslech. Jinak kabely Tchernov objednány, snad dorazí ze sousedního Německa rychle a bezpečně. Jěště jednou dík za návštěvu :thumbup: A v sobotu na viděnou?
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
bali858

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od bali858 »

Přijdou ti Ultimate v délce 165 cm?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Příjdou mi Reference 165cm
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

20210426_230744.jpg
Teda ta komprimace fotky veškerý kouzlo zabije. :sad:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1655
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Uploadni sem a zdieľaj kód s miniatúrou

Napr.

https://imgbb.com/upload
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Janik píše: 28 dub 2021 21:59 Uploadni sem a zdieľaj kód s miniatúrou

Napr.

https://imgbb.com/upload
Dík :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Janik
Příspěvky: 1655
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Janik »

Lepšie je keď skopirujes BB code "Thumbnail image (linked)", že vidíme nadhľad.

Potom to vyzerá takto na fore:

Obrázek
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak Kimber KS3038 je doma, a první dojmy jsou víc než uspokojivé. Musel jsem zase vše přestavět, jsou pouze 1.3m dlouhé, uff. Jěště mám v zápujčce kabely od Actinote, zapůjčil Emanuel Ranný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Fidas
Příspěvky: 229
Registrován: 22 úno 2014 10:28
Bydliště: Pardubice

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Fidas »

zappa píše: 11 kvě 2021 21:27 Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
Tak to se na něj těším, měl by se tento týden připojit i u mě. Opravdu je to takový skok?
Tidal a Qobuz, Nuc ROCK, Antipodes EX+ Roon, Sroll Epos, Sroll Rhytm, repra Sroll Soundgarden ll, filtr Sroll Purify Quantum, signálové kabely Sroll
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Fidas píše: 11 kvě 2021 21:35
zappa píše: 11 kvě 2021 21:27 Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
Tak to se na něj těším, měl by se tento týden připojit i u mě. Opravdu je to takový skok?
ano, je, těš se
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

zappa píše: 11 kvě 2021 21:27 Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
Michale,
prosím mohl by jsi napsat něco blíže k tomu filtru? Případně přidat i nějakou fotku?
Dík.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše: 12 kvě 2021 07:58
zappa píše: 11 kvě 2021 21:27 Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
Michale,
prosím mohl by jsi napsat něco blíže k tomu filtru? Případně přidat i nějakou fotku?
Dík.
Ano, napíšu, dej mi čas. Taky čekám na popisek od Ludka Srolla. Fotky také dodám. Nové přírustky kabelů Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Dnes proběhla malá akcička, bylo měření repro, poslech a malý duel TW vs živý saxofon, velmi záživné porovnání. https://www.youtube.com/watch?v=ESk2Dsi ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

Skvělý počin :clap:
No, myslím, že Ti to stejně u mnohých neprojde, protože:
- nebyl to slepý test, ten saxofonista rozhodně viděl
- Tannoy byly na hrotech, ale saxofonista nebyl na hrotech
- co když schválně ten saxofonista hrál mp3?
Takže co z toho chceš poznat? :-?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Mám pocit,že saxofonista podváděl a foukal to tam v MQA :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 16 kvě 2021 22:29 Skvělý počin :clap:
No, myslím, že Ti to stejně u mnohých neprojde, protože:
- nebyl to slepý test, ten saxofonista rozhodně viděl
- Tannoy byly na hrotech, ale saxofonista nebyl na hrotech
- co když schválně ten saxofonista hrál mp3?
Takže co z toho chceš poznat? :-?
vlastně jeden velký podvod :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Tony
Příspěvky: 500
Registrován: 06 led 2011 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Tony »

Výborný počin Michal - smekám👍🙂
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tony píše: 17 kvě 2021 17:55 Výborný počin Michal - smekám👍🙂
a kdy ty se ukážeš Tony, čas se krátí :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Horizon »

zappa » úte 11. kvě 2021 21:27:09
Dnes velký překvapení. Filtr Sroll Quantum nejnovější edice, obrovský skok z poslední verze, opravdu doporučuji vyzkoušet.
-
Už je nějaký utříděný názor na novou verzi Filtru Sroll Quantum ? Srovnání s něčím od GMG nebo s něčím jiným?, vím že to má "jen" 5 zásuvek tak asi nelze zapojit celou sestavu jen přes lištu ...
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Osobně srovnání nemám, Hammer tu není, a pamět je krátká, navíc od té doby co tu Hammer byl mám zcela jiné kabely. Nicméně budeme zkoušet Powercell SX s Qunatum. Někde v republice se však tento test konal, a Powercell byl prý lepší, nevím v jaké sestavě se to odehrálo, tak mi to takové srovnání nic neříká.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

20210521_105754.jpeg
Synergistic Research Gallileo SX a jejich nejvyšší model SRX, které mám zapújčené na test už hrají , a je to tedy zážitek. Včera se jěště konal test s nejnovějším a nerozehraným kabelem od Srolla. Tento prototyp nazývám Anakonda, protože průměr je 3.5cm, váží určitě přes 1kg a je to pěkný macek, a taky tak hraje, robustní, ale přesto přesný zvuk. Bohužel si ho musel pan Sroll odvézt, tak nemám možnost delšího porovnání, ale musím říct, že v této cenové kategorii to je neskutečný poměr cena/výkon, a že ve slepém testu by Synergistic R. mohlo být úzko , který kabel by se líbil víc. Mně se na každém z těchto 3 kabelů líbilo něco, co nemají ty další. V každém případě přívod na liště budu řešit a tak budu mít na prodej nápajecí kabely Harmonix Studio Master(5 kusů) které v této cenové kategorii nemají konkurenci, hraji na ně již řádku let, ale je čas jít dál a tak je pustím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Horizon
Příspěvky: 36
Registrován: 15 črc 2018 10:06

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Horizon »

Diky ... za sebe - rád bych vyřešil filtraci napájení u sebe,zatím mám vyzkoušeno že množství informací v hudbě je víc,než mi při mém současném ošetření napájení projde k uchu .. když to bude možné raději bych šel cestou nějakým jednoduchým způsobem .. tzn. jedním komponentem (filtrací nebo oddělovací trafo) - nechtěl bych např.trafo + další drahou lištu,taky v poměru ceny ke zbytku sestavy .. když (zatím pominu vliv) sečtu cenu GMG Hammer popř.PS Power Plant 15/20 + Sroll quantum,nebo další GMG Line blocker za Hammer atd....
-
První verzi filtrace Sroll Quantum jsem doma měl,posun - ano,ale jednoduše nedávalo mi to tolik,kolik to stálo,druhou verzi Sroll Quantum mám možnost polouchat nyní,filtrace (bez měření) oproti první verzi zvuk posune k větší čistotě,vyraznější detailnosti,razantnosti... čistě přes lištu Sroll Q. se - u mě - u zvuku zhorší předozadní prostor,nicméně po dalším kombinování s lištou a kabely se mi toto daří napravovat (ne zcela napravit) směrem ke spokojenosti
SR Powercell SX + SR Galileo + aktivní groundbox - jsem měl možnost porovnat jen jedno odpoledne napřímo proti zapojení s lištou Sroll Q (nová vz.) a potom celé překopání (přepojení tam a zpět) ...... u Powercell SX okamžitě znatelný nárust barevnosti + mohutnosti na basech a barevnosti zvuku na středech(v dobrém),předozadní prostor efektní/velký,vše uspořádaníé,klidné v prostoru .. se zapnutým groundboxem - uzemněný Galileo ..... zkoušeno bez uzemnění Galilea - přišly mi mázlé basy ...... cenově dražší ale - za sebe - bych volil zatím SR Powercell SX+Galileo+groudbox,+ rezerva zásuvek
Ještě přibude jedno srovnání příští týden
-
Rád bych se vyhnul zapojení dvou cenově drahých komponentů k filtraci napájení za sebe ,ať už z důvodu - málo zásuvek,nebo napravení např.ostřejšího zvuku prvního (jinak kvalitního) komponentu ... třeba ..... proto je každé srovnání dobré .... dík
Sroll Epigram,DAC Casea Lynx 2020,CD Canor 1.10,repro-DIY 3,5p (CZ),kabely - Roth,AAI,Synergistic Research,RDAcoustic,Heavens Gate Audio Ultra extreme gen II
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Horizon píše: 22 kvě 2021 12:18 Diky ... za sebe - rád bych vyřešil filtraci napájení u sebe,zatím mám vyzkoušeno že množství informací v hudbě je víc,než mi při mém současném ošetření napájení projde k uchu .. když to bude možné raději bych šel cestou nějakým jednoduchým způsobem .. tzn. jedním komponentem (filtrací nebo oddělovací trafo) - nechtěl bych např.trafo + další drahou lištu,taky v poměru ceny ke zbytku sestavy .. když (zatím pominu vliv) sečtu cenu GMG Hammer popř.PS Power Plant 15/20 + Sroll quantum,nebo další GMG Line blocker za Hammer atd....
-
První verzi filtrace Sroll Quantum jsem doma měl,posun - ano,ale jednoduše nedávalo mi to tolik,kolik to stálo,druhou verzi Sroll Quantum mám možnost polouchat nyní,filtrace (bez měření) oproti první verzi zvuk posune k větší čistotě,vyraznější detailnosti,razantnosti... čistě přes lištu Sroll Q. se - u mě - u zvuku zhorší předozadní prostor,nicméně po dalším kombinování s lištou a kabely se mi toto daří napravovat (ne zcela napravit) směrem ke spokojenosti
SR Powercell SX + SR Galileo + aktivní groundbox - jsem měl možnost porovnat jen jedno odpoledne napřímo proti zapojení s lištou Sroll Q (nová vz.) a potom celé překopání (přepojení tam a zpět) ...... u Powercell SX okamžitě znatelný nárust barevnosti + mohutnosti na basech a barevnosti zvuku na středech(v dobrém),předozadní prostor efektní/velký,vše uspořádaníé,klidné v prostoru .. se zapnutým groundboxem - uzemněný Galileo ..... zkoušeno bez uzemnění Galilea - přišly mi mázlé basy ...... cenově dražší ale - za sebe - bych volil zatím SR Powercell SX+Galileo+groudbox,+ rezerva zásuvek
Ještě přibude jedno srovnání příští týden
-
Rád bych se vyhnul zapojení dvou cenově drahých komponentů k filtraci napájení za sebe ,ať už z důvodu - málo zásuvek,nebo napravení např.ostřejšího zvuku prvního (jinak kvalitního) komponentu ... třeba ..... proto je každé srovnání dobré .... dík
Dík za sdílení tvé zkušenosti. také přemýšlím o vyzkoušení Powercell + Galileo, jsem zvědav jak se mi to bude líbit, tvé zhodnocení mne zaujalo, přesně ta barevnost odlišovala Anakondu a Galileo, ale Anakonda měla prostor moc pěkný, bylo tam podstatně vyšší rozlišení než s Galileo, asi si Quantum poslouchal s Galileo ne s Anakondou. Jsem zvědav jak u tebe dopadne poslech s Anakondou, moje zkušenost byla veelice krátká, abych byl zcela přesvědčen, e to je jak to říkám, jsou to zatím jen první postřehy, ale většinou první dojmy jsou ty nejcennější. Uvidíme.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

A uz doslo aj na vymenu pribalenych patronov ku kablu Galileo SRX ?
Je to dost velky rozdiel....strieborny vs zlaty....clovek ma tym padom charakterovo dva odlisne kable.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Vinco píše: 23 kvě 2021 09:35 A uz doslo aj na vymenu pribalenych patronov ku kablu Galileo SRX ?
Je to dost velky rozdiel....strieborny vs zlaty....clovek ma tym padom charakterovo dva odlisne kable.
Sorry za opýtanie ale kábel by nemal meniť charakter zvuku. Alebo sa mýlim? Pochopil som správne, že výmenou patronu sa kvázi ekvalizuje určité pásmo? Len sa pýtam. Nemal som možnosť ich niekedy počuť. Ďakujem.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Each SRX power cord comes with two carbon fiber UEF Tuning Modules specially voiced for the SRX so you can strike the perfect balance between detail and musicality for your system. To voice SRX to your system listen to the Gold (warm) and the Silver (detail) bullet and select the option that makes music in your system.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od valderon »

YamahaMan píše: 23 kvě 2021 10:24
Vinco píše: 23 kvě 2021 09:35 A uz doslo aj na vymenu pribalenych patronov ku kablu Galileo SRX ?
Je to dost velky rozdiel....strieborny vs zlaty....clovek ma tym padom charakterovo dva odlisne kable.
Sorry za opýtanie ale kábel by nemal meniť charakter zvuku. Alebo sa mýlim? Pochopil som správne, že výmenou patronu sa kvázi ekvalizuje určité pásmo? Len sa pýtam. Nemal som možnosť ich niekedy počuť. Ďakujem.
Souhlasím, jen....
Prosím, můžeš mi napsat, které dráty to jsou, co nemění charakter?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vinco píše: 23 kvě 2021 09:35 A uz doslo aj na vymenu pribalenych patronov ku kablu Galileo SRX ?
Je to dost velky rozdiel....strieborny vs zlaty....clovek ma tym padom charakterovo dva odlisne kable.
Osobně se přikláním k gold bulet, ale oboje jsou výborný.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Včera proběhl dlouho očekávaný test kabelů.1x Synergistic research SRX na přívodu do fitrační jednostky Sroll Quantum + 4x Harmonix Studio master vs Sroll Quantum sítové napájecí kabely do filtrace Sroll Quantum. Již před týdnem jsem měl možnost se seznámit s jedním Ludkovým prototypem, a bylo to tak skvělé, že jsem věděl, že toto je zcela jiná liga než jeho předešlé kabely. Ba dokonce bych řekl, že je to v lize SRX kabelu, který se prodává v ceně kolem 200 tisíc. Zúčastnila se trutnovská klika v čele s Pavlem Smejkalem, který má jako muzikant velmi dobrá ušiska a můj systém už slyšel mnohokrát, mohl posoudit změny, které se u mne odehrály za poslední roky. Začalo se pouze s SRX na přívodu, kluci nechápali tu změnu oproti minulé návštěvě, prý už na nic nemám šahat a nechat to takhle. Odvětil jsem, počkejte jěště na Srolla, který má přivézt 4 hadice(Quantum).Já je nazývám Anakondy, jejich 3.5cm průměr a váha je opravdu úctyhodná. Říkám, počkejte, budete překvapeni,zvuk se jěště posune, nevěřili mi. Luděk opravdu dorazil s Anakandoma, opravdové show začalo. Všechny Anakondy zapojené, SRX do Pink Faunu, wow, nikdo nečekal tak výrazný a dramatický posun, všem spadla brada až na zem. Jakoby jste vyměnili celý aparát za to nejlepší ,co existuje ve světě Highendu, netušil jsem, že už takový systém mám opravdu doma. Filtrace s Anakondama ten systém pozvedly na tuto úroven. Přesto, že SR Powercell SX + SRX je objednán, ponechám si i Quantum a doobjednal Anakondy. Zvuk naprosto zaostřil všechno co se na nahrávce děje, zaostřil a zpevnil, všechno bylo naprosto pevné a naprosto definované a prokreslené, každý nástroj měl své jasné místo na cm přesně, spoustu vzduchu kolem nástrojů, dozvuky se protáhly, rytmus dokonalost sama, šlapalo to lehce a svižně, výšky už byly zcela hmotné, žádné jen cink, už ty vysoké frekvence měly tělo, detaily už nebyly detaily, ale plnohodnotná součást hudby, nevím jestli rozumíte co tím chci říct. Zkrátka a dobře, zvuk, který byl bezchybný a dokonalý. Každý zůčastnění byl v extázi. Tohle je revoluce a Luděk Sroll se vrací na scénu. Pokud jste schopní odpustit jeho některé prohřešky, pak si myslím, že uděláte dobře co se týče případného výŕazného upgrajdu ve zvuku na vaší sestavě, za podstatně méně peněz než od konkurence. Technický popis dodám až ho dostanu od konstruktéra. ObrázekObrázek
20210529_141857.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

Pekna reportaz... zajimaly by me dve veci:
- chapu to spravne, ze jste meli 1x SRX na vstupu a ten pak porovnavali se systemem prokablovanym kompletne Srollem? Jaky byl rozdil ve zvuku, kdyz jste vymenili pouze SRX na vstupu za pouze Srolla na vstupu?
- co je to "za podstatně méně peněz než od konkurence"?
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Myslím, že můžeš koupit v ceně SRX 4x kabely Anakonda(správně Quantum). Na test pouze na přívodu SRX vs pouze Anakonda nebyl čas. Ale 4 Anakondy jasně lepší o třídu lepší, takže nevím jaký by byl rozdíl pouze s jednou Anakondou.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

co je na tech "Anakondach" za koncovky, Michaeli ?
neni placka, neni highend
Vienna
Příspěvky: 267
Registrován: 04 led 2020 12:51

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vienna »

zappa píše: 31 kvě 2021 10:09 Myslím, že můžeš koupit v ceně SRX 4x kabely Anakonda(správně Quantum). Na test pouze na přívodu SRX vs pouze Anakonda nebyl čas. Ale 4 Anakondy jasně lepší o třídu lepší, takže nevím jaký by byl rozdíl pouze s jednou Anakondou.
Hele, ja se v tom nechci nijak rypat, protoze je mi jasne, ze organizovat tyhle testy uz je i tak hodne prace, ale takova uvaha:
Vychozi podminky: 4x Sroll byl "o tridu" lepsi nez 1x SRX, Sroll je ctyrikrat levnejsi. Z toho mi vychazi, ze za uplne stejne penize mas doma o "tridu" lepsi zvuk, cokoli uz ta trida znamena.
Proto me zajimalo, jestli by 4x SRX nebyl rozdil treba o 4 tridy:) Nicmene nepochybuji o tom, ze Sroll bude vzdy levnejsi reseni...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 31 kvě 2021 10:12 co je na tech "Anakondach" za koncovky, Michaeli ?
Nic moc. :roll: nevypadá to nijak úžasně. Ale když to hraje takhle tak už to není tak velký problém, ty se dají vždy vyměnit nebo si objednat dražší, pro pocit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vienna píše: 31 kvě 2021 10:18
zappa píše: 31 kvě 2021 10:09 Myslím, že můžeš koupit v ceně SRX 4x kabely Anakonda(správně Quantum). Na test pouze na přívodu SRX vs pouze Anakonda nebyl čas. Ale 4 Anakondy jasně lepší o třídu lepší, takže nevím jaký by byl rozdíl pouze s jednou Anakondou.
Hele, ja se v tom nechci nijak rypat, protoze je mi jasne, ze organizovat tyhle testy uz je i tak hodne prace, ale takova uvaha:
Vychozi podminky: 4x Sroll byl "o tridu" lepsi nez 1x SRX, Sroll je ctyrikrat levnejsi. Z toho mi vychazi, ze za uplne stejne penize mas doma o "tridu" lepsi zvuk, cokoli uz ta trida znamena.
Proto me zajimalo, jestli by 4x SRX nebyl rozdil treba o 4 tridy:) Nicmene nepochybuji o tom, ze Sroll bude vzdy levnejsi reseni...
Jasný, neboj, určitě vyzkoušíme jeden na jednoho. Já už to vlastně slyšel, a bylo obojí velmi dobré, tam už bylo jen subjektivní rozhodnutí co se líbí víc. nicméně cena je neskutečně dobrá, a pro mnohé bude Anakonda zajimavější. Mně se moc líbí i SRX, proto jsem si ho objednával, ale budu vyhodnocovat jestli bude mít cenu ho vlastnit.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Odpovědět