Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Zappa, proč zrovna Paul Pang, čím Tě zaujal? :angel:
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Powercell SX + SRX prodán. Quantum zůstává.
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Zdá se mi to,nebo jsou to stejné fotky jako v předešlém tvém příspěvku :-?
Asi by to chtělo i jiné foto,ať je to zajímavější a můžem se kochat :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 29 zář 2021 11:42 Zdá se mi to,nebo jsou to stejné fotky jako v předešlém tvém příspěvku :-?
Asi by to chtělo i jiné foto,ať je to zajímavější a můžem se kochat :cool:
Nevím, asi bylom něco špatně. Ta fotka v prvním příspěvku se mi poté nekázala tak jsem to sem dal znovu. Ted kokám, že už tam je i ta první. Vloudila se chybička. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

kychtax píše: 29 zář 2021 08:00 Zappa, proč zrovna Paul Pang, čím Tě zaujal? :angel:
Paul Pang Quad má 4x obvod, Ocxo hodiny,i 4x nezávislé napájení, a je na 230v takže je možno ho strčit do filtrace Quantum a použít i špičkový kabel.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

zappa píše: 30 zář 2021 09:30
terahera píše: 29 zář 2021 11:42 Zdá se mi to,nebo jsou to stejné fotky jako v předešlém tvém příspěvku :-?
Asi by to chtělo i jiné foto,ať je to zajímavější a můžem se kochat :cool:
Nevím, asi bylom něco špatně. Ta fotka v prvním příspěvku se mi poté nekázala tak jsem to sem dal znovu. Ted kokám, že už tam je i ta první. Vloudila se chybička. :lol:
Aha,já už myslel,že je to jak u mě a na vině je rum =))
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 30 zář 2021 13:06
zappa píše: 30 zář 2021 09:30
terahera píše: 29 zář 2021 11:42 Zdá se mi to,nebo jsou to stejné fotky jako v předešlém tvém příspěvku :-?
Asi by to chtělo i jiné foto,ať je to zajímavější a můžem se kochat :cool:
Nevím, asi bylom něco špatně. Ta fotka v prvním příspěvku se mi poté nekázala tak jsem to sem dal znovu. Ted kokám, že už tam je i ta první. Vloudila se chybička. :lol:
Aha,já už myslel,že je to jak u mě a na vině je rum =))
U mně by to byla whisky :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Hudba, to je dar. Je to snad to nejkrásnější, co lidstvo kdy vytvořilo. Pro mne, který dlouhodobě podniká v gastro oboru tak nemám tolik možností chodit na živou muziku. A proto, vlastně i díky tomu, jsem si chtěl zažít doma to co štastní lidé na koncertech. První značkou, která mne k tomu přivedla blíže byly Tannoy, a stoupal jsem v jejich žebříčku výše a výše. Jejich zvuk mi připadal jako skvělý kompromis mezi živou hudbou a hifi. Jsem rád, že v tomhle ohledu jsem tuto značku objevil, protože nemám potřebu měnit neustále za jiné. Bohužel v ostatních komponenetech to už pro mne bylo o dost těžší. Prošlo mi toho rukama opravdu dost. Zkoušel jsem všechny možné konstrukce. Dnes se již ujištuji, že produkt, který nahradí ten původní, musí hrát výrazně lépe, koupě výrobku, který tento požadavek nesplnuje neospravedlnuje další investici!!!
Když jsem přemýšlel o výrobcích, které jsou vyjímečné a překračují jiné, kdy jejich vložení do systému u mne mělo výraznější výsledky než většina jiných, vyhodnotil jsem toto -
1. Tannoy Prestige serie , repro snad do každé domácnosti a situace, od Autograph Mini až po Westminster Roayal,tembr akustických nástrojů je tak reálný, a velikost zvuku s plnotučným přednesem vám dává ten pocit reálnosti, přitom zahrajou cokoliv jim dáte. Čím lepší komponenty a kabeláž jim dovolíte, tím více z nich dostanete.
2.Kabely Kimber řada KS, které valcují většinu konkurence. Trvalo dlouho než jsem zjistil, že zvláště repro kabely KS3038 jsou pro mne nutností.Výborné jsou i jejich propojovací kabely ze stejné řady KS. Tady momentálně používám Vovox Fortis od švýcarské firmy, též velmi dobrý kabel. Ethernetový kabel Shunyata Omega vystřídal Maestozo od slovenské firmy AAI jejich nejvyšší model Maestozo, za méně peněz(za polovičku) přeci jen více muziky než u výborné Omegy.
3.Převodník Mola Mola Tambaqui jako zdroj s regulací hlasitosti ,s jeho neutrálním, přesto přirozeným zvukem plného rozlišení a barevnosti byl velkým skokem proti výbornému Moon 780D.
4.V poslední době k tomu přibyl Sroll Quantum napájecí systém, i ten válcuje většinu konkurence s jeho obrovskou dynamikou, úžasným čistým,detailním a muzikálním zvukem, který dokáže jakýkoliv systém posunout o několik stupínků výše. I tady mi trvalo dost dlouho než jsem uvěřil, že napájení hraje tak velkou ůlohu, a bez dobrého řešení nelze získat ze systému maximum.
5.Monobloky s lampami SE-833, které jsou naprosto fenomenální, mohou konkurovat i tomu nejlepšímu ve světovém highendu bez ohledu na pořizovací cenu,a k tomu za jěště přijatelné peníze, zvuk, který se líbí jak příznivcům tranzistorů tak i milovníkům elektronek.
6.V neděli k takovým vyjímečným výrobkům přibyly též podložky Stillpoints Ultra6.
Tak velký skok, oproti už tak skvělým podložkám jako jsou Hifistay Trinia a Maxi od slovenské firmy AAI, jsem nečekal. 3x nožičky, které váží víc jak 1kg pod dac Tamabaqui vyprodukoval hormony štěstí :) , je to prostě jeden z produktů, které když do systému vložíte, nemůžete to již odpojit, předešlá konfigurace se vám již "neposlouchatelná", prostě vyjímečný produkt. Ultra6 nejsou levné, ale věřte, že stojí za každý halíř, který za ně utratíte, odvděčí se vám víc než byste čekali. Nakonec, když zvážíte cenu vašeho systému tak je jejich nákup naprosto adekvátní a logický.
Je špatná doba, a já se už rozhoduji velice pečlivě, aby má investice měla opravdu smysl. Potenciální vylepšení musí přinést sestavě výrazné zvukové vylepšení. Pokud budu si nejsem jistý, že posun je v řádech minimálně 10_20% tak do toho nejdu. Stillponts ULTRA3 patří mezi ty výrobky, které se na výsledném zvuku podepíš, a proto jsem si je včera zakoupil. Zase mohu poslouchat všechno znovu, je to paráda.
Všechny tyhle produkty přinesly výrazný posun v mé sestavě, a proto jsem na ně chtěl upozornit. Ja řad skvělých produktů, a zdaleka ne vše jsem měl možnost vyzkoušet. Mluvím pouze z mé zkušenosti.
Je stále co vylepšovat, příští krok bude testování externího napájení pro switch a modem, dále uzemnění přístrojů, a drobné akustické úpravy, možná si budu hrát i s nějakými podložkami od Synergistic Research, který mimochodem vyrábí i jeden z nejkomplexnějších systémů napájení a filtrace, jejich power kabel SRX patří mezi to nejlepší. Možná, když se zadaří, přibydou další podložky Ultra 6.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

Precetl jsem to s chuti (mam rad Tve reporty, zappo). At Ti sestava dela radost. :thumbup:
efičák
Příspěvky: 661
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od efičák »

Obdivuhodna cesta Zappo, kdo chce zapalit musi horet!
Monobloky v acku jsou prisne.
Stereo ma hrat lip nez ve skutecnosti si myslim. At bavi. Gratuluji.
Zvuk dobrý - všechno dobré
slayers
Příspěvky: 588
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

Taky si to od Zappy vždycky rád přečtu, hrozně mě baví jak ho to baví. Jednou bych to rád slyšel, musí to být pecka, zajímalo by mě jak tam hraje třeba Death a nebo Atheist :-t .
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

efičák píše: 27 říj 2021 13:31 Obdivuhodna cesta Zappo, kdo chce zapalit musi horet!
Monobloky v acku jsou prisne.
Stereo ma hrat lip nez ve skutecnosti si myslim. At bavi. Gratuluji.
Hoj Effi, máš pravdu, ale to jsem na začátku cesty neviděl. :thumbup: Dnes musím říct, že si užívám poslech minimálně stejně jako na živo, většinou o mnoho více, protože ty koncerty bývají dost často pěkně zmršené zvukařem nebo prostorem kde se hraje a mnohdy i samotnými muzikanty. Moc pěknej byl koncert Robert Balzar trio v Poliččce před několika lety. To je ale další kapitola. Děkuji za pozitivní komentáře, jsem nečekal
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

"...protože ty koncerty bývají dost často pěkně zmršené zvukařem nebo prostorem kde se hraje a mnohdy i samotnými muzikanty..."

Jednoznačná pravda. O rockových koncertoch ani nehovoriac. Preto je na mieste "večná" otázka hifistov: kde je hranica "verného" posluchu? Analóg, digitál, streamovanie...? Čo hrá "vernejšie"? ktorý kábel, zosilňovač, bedne? Hlavné je, aby sa zvuk páčil majiteľovi aparatúry.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

aretax píše: 28 říj 2021 06:04 "...protože ty koncerty bývají dost často pěkně zmršené zvukařem nebo prostorem kde se hraje a mnohdy i samotnými muzikanty..."

Jednoznačná pravda. O rockových koncertoch ani nehovoriac. Preto je na mieste "večná" otázka hifistov: kde je hranica "verného" posluchu? Analóg, digitál, streamovanie...? Čo hrá "vernejšie"? ktorý kábel, zosilňovač, bedne? Hlavné je, aby sa zvuk páčil majiteľovi aparatúry.
:thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
m+m
Příspěvky: 868
Registrován: 09 zář 2019 19:28
Bydliště: Prosetin u Hlinska

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od m+m »

zappa píše: 27 říj 2021 23:39
efičák píše: 27 říj 2021 13:31 Obdivuhodna cesta Zappo, kdo chce zapalit musi horet!
Monobloky v acku jsou prisne.
Stereo ma hrat lip nez ve skutecnosti si myslim. At bavi. Gratuluji.
Hoj Effi, máš pravdu, ale to jsem na začátku cesty neviděl. :thumbup: Dnes musím říct, že si užívám poslech minimálně stejně jako na živo, většinou o mnoho více, protože ty koncerty bývají dost často pěkně zmršené zvukařem nebo prostorem kde se hraje a mnohdy i samotnými muzikanty. Moc pěknej byl koncert Robert Balzar trio v Poliččce před několika lety. To je ale další kapitola. Děkuji za pozitivní komentáře, jsem nečekal

Ahoj Michale, ale živá kapela je živá kapela, když to zvukař neposere, tak zážitek je super. Nedávno Dunaj
v Litomyšli a paráda. Jinak ti to hraje pěkně říkala Maruška. :thumbup:
Kolotoč Mofi UltraDeck, přenoska Mofi ultragold MC, předzesilovač Hegel V10, středový klamp Mofi, CD Hegel P4A MK2, zesilovač Cambridge EDGE A, kabeláž Cardas,Mondiale, Repro Xavian Quarta MK2.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jak jsem říkal, Stillpoints Ultra 6 jsou pro mne králem podložek, dle jeho recenze asi i Justána z Audiodromu, a tak, když jsem měl možnost odkoupit z druhé ruky dalších 6 kusů, šel jsem do toho, dnes mám ve sbírce 9 kusů Ultra 6 a 7 kusů AAI Maestozo, už mi chybí jen pod repro. Těch 6 jsem použil na monoblocích, zvuk se jěště více zpřesnil, leze z toho víc hudby, ale taky víc odhalíte horší nahrávku nebo naopak si užijete těch lepších o to více. Problém je, že se od poslouchání nemůžu odtrhnout, je to silně návykové. Ted zapracovat na akustice, uzemnění, a doladěni propojováků. Jo cesta do ráje je delší než jsem si myslel. :lol: Moc rád bych slyšel nějaký top gramec s phono. Kdyby náhodou někdo měl zajem ke mně přitánout škrabadlo černých placek, byl bych rád. :?: Zajímalo by mne, kolik bych musel nainvestovat do analogového řešení, aby to hrálo lépe než ted přes digitál? Posledni ukázka z Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=akXadZR ... eldimitrov
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

Hodne :lol:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dasta »

Cena za gramofonovou větev bude úměrná stávajícím strojům, které vlastníš, nicméně daleko větší prachy tě bude stat pořízení titulů na lp, které máš rád, vlastně pořízení sbírky.
Když tě to chytne,tak to bude stát hodně prostředků, protože je to návykové jako kokeš, až zjistíš, že tomu zvuku se nevyrovná vůbec nic.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

To je těžká otázka,kolik bys musel nainvestovat do analogového řešení,záleží na spoustě faktorů a jak si co sedne.Já díky tomu,že jsem několik let ladil svou sestavu na analogovou větev s PJ The Classic,tak došlo k náhodě,že hraje skvěle i můj druhý popelnicový gramec Pioneer PL12D(cca 5000) s přenoskou AT 95(cca900).Pro spoustu lidí by to byla konečná(dokud nepustím hlavní analog větev :angel: ).Jinak jak píše Dasta,nejdražší je pak sbírka hudby,není to jak za půl mega udělat stream větev a hotovo,pak už jen ťapkat do mobilu...
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Další věcí je,že spousta lidí řeší hifi podle ceny,což vůbec nelze takhle dělat.Znám jeden konkrétní případ,kdy špičkový gramofon skoro v 7mi ciferné sumě,na sestavě již za 7mi cifernou sumou hrál tragicky,naopak ten samý gramec u jiného v mnohem,mnohem levnější sestavě hraje absolutně skvěle
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

slayers píše: 27 říj 2021 14:37 Taky si to od Zappy vždycky rád přečtu, hrozně mě baví jak ho to baví. Jednou bych to rád slyšel, musí to být pecka, zajímalo by mě jak tam hraje třeba Death a nebo Atheist :-t .
Byl jsem překvapen, že to nehraje metal vůbec špatně, tím nechci říct, že tatomsestava je na tenhle žánr ideální, ale ani metalistu si myslím neurazí. je to rychlý a expresivní, jen to rozlišení může být pro někoho příliš. Jinak děkuji za přízen.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jinak jěště jeden rychlý poznatek. Přístroje mám položené na deskách od Quadra spire, ne tom nerezové desky a pak podložky. Poslední změna kdy byly Ultrapointy 6 položeny na nerezových deskách byl ultra přesný, ale více položeny do výšek, vytratila se na některých horších nahrávkách plnost, bas už byl až moc tenký, ve vyšších hlasitostech na který jsem zvyklý najednou tak ostré, že mi to bylo až protivné, a to i když jsem je vyměnil za AAI, bylo to ještě horší. Napadlo mne nerezové desky pod zesilovačema odejmout, a vola, zvuk byl hned lidštější, homogenost se vrátila, a zvuk je vyrovnanější. Pokusy jěště budou dále pokračovat, pozor na materiál, který máte pod přístrojema, očividně to hraje velkou roli, každá zdánlivě hloupost může ovlivnit zvuk obouma směrama. Music is the best
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Rothaudio
Příspěvky: 188
Registrován: 29 pro 2010 00:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Rothaudio »

Ano, nevhodné desky pod komponenty mohou zvuk "zkazit" Američané by mohli vyprávět :)

Mohu požádat o foto? Děkuji
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

Rothaudio píše: 11 pro 2021 20:09 Ano, nevhodné desky pod komponenty mohou zvuk "zkazit" Američané by mohli vyprávět :)
I Balkánci :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Rothaudio píše: 11 pro 2021 20:09 Ano, nevhodné desky pod komponenty mohou zvuk "zkazit" Američané by mohli vyprávět :)

Mohu požádat o foto? Děkuji
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

No jó,mrtě prachu,tak to je jasný :lol: O gramci radši ani nepřemýšlej :lol: :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

terahera píše: 11 pro 2021 23:47 No jó,mrtě prachu,tak to je jasný :lol: O gramci radši ani nepřemýšlej :lol: :cool:
To je pravda, uklizečku nemám, a moc nevidím, ale dobře slyším. :lol:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

:lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Milovníci hudby, milovníci železa a hifi hraček, všem vám přeji Štastný Nový rok,at se vám vyhýbají všechny trable, a at vám to hraje úžasně :thumbup:
269799006_1266534070501390_7535769492150856951_n.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

i tobe chlape at se dari, v pohode, zdravi a se stastnou rodinou
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Zajímavá věc se odehrála. Jelikož mám jeden monoblok v KR audio na výjměnu kondíků, jeden vytekl tak jsem si půjčil od výrobce Mirka Vodehnala lampové monobloky 10w. Porovnával jsem s nimi Kimber ks 3038 a jiné repro, které jsou měd solid core. Z kabelem, který mikdo nezná se zdá hudební zážitek prostě více realitě. Po přepojení na Kimber ubylo podstatně tělo nástrojů a jakobych snížil hlasitost. Ano s Kimber to bylo velmi přesné, jestli mohu takové slovo v hudbě použít. Jeden muzikant-houslista/hifista/obchodník s hifi řekl, že v hudbě termín přesnost by měl být zakázaný,přesnost v hudbě neexistuje, ale existuje správný tembr, a správný rytmus, nic z toho není však měřitelné, proto nemůžeme říci, že tenhle kabel je přesný, a tenhle méně přesný. Přesně tohle se stalo s těmito kabely, Kimbr se stříbrem jaksi ztenčil tělo nástrojů a tudíž samozřejmě je transparentnější a vzdušnější, ale ne o moc. Chápu, že toto co říkám takto funguje s lampovými zesilovači, které zrovna mám, hodnota 25000kč, jenom součástky však stály 20 000, takže v obchodě by mohly stát třeba 75000. Jsem moc zvědav jak si povede Moon W8 a Challenge až se vrátí na scénu.Nicméně tato zkušenost trochu potvrzuje slova Vladimíra, lampového guru z Ostravy a dodavatele Challenge do České rep. , že stříbro není vhodný pro propojování lampových zesilovačů a Tannoy. Má zkušenost tomuto výroku dává za pravdu. Platí to tedy i pro Kimber KS-3038 a KS-3035 kdy opravdu v případě 3035 byla vyváženost více zachována, frekvnence prostě byly vyváženější, u 3038 zvuk nacinkanější, jemnější, na basech tenčí, ale jdou hlouběji, středy více rozlišené, ale tělo nástrojů tím pádem tenčí, prostě ta spektra se sice zvýraznila, ale muzikálnost se tím trochu malinko přecijen vytratila. Už slyším některé hlasy, které říkají, že se tím pouze projevily nedostatky některého z aparátu. Nicméně to samé jsem vnímal i ze Srollem Lyric, a tam tedy jěště více. Závěrem tedy nejdražší vždy neznamená nejlepší. Zřejmě tu spousta technicky zdatných hifistů, kteří tohle už dávno vědí, ale někdo holt k tomu musí příjít složitější cestou. :smile:
Obrázek
Obrázek
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

blesk666 píše: 02 dub 2021 22:06 Ja by som urcite napisal ohladom upgrade vyhybky aj Kocourovi. Kable by som riesil az po vyhybke (ak je uz teda definitivne v plane). Zmeni sa to urcite nezanedbatelne
Kocour mi měnil terminýly na Tannoy a vyhýbka se mu líbila, není třeba měnit. Osobně bych se spíše přikláněl k výměně vnitřní kabeláže, ale do toho se nikomu nechce, musel by tu pár dní přebývat.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od -Kocour- »

Zappovy Tannoye dostaly komplet nove alu desticky s 4x WBT Cu. Ty puvodni terminaly byly uz nepouzitelny. Kvuli instalaci jsme sundavali zadni panel, byla videt vyhybka, a byla rozumne udelana, zadna vylozene prasarna, material tez nic vylozene urazejiciho. Sla by upgradovat, ale u by to posunovalo zvuk beden, a bylo by to spise na experimentovani. Diky ctyrem WBT by sly repra napojit primo na terminaly, a vyhybku zapojit venku, a zkouset ruzne kondiky, ale to je o nadseni a casu.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj, je nekde k dohledani popis tech zapujcenych monobloku ?
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

-Kocour- píše: 08 úno 2022 13:28 (…) ale to je o nadseni a casu…
No ale toho nadseni ma zappa ze vsech mistnich clenu velmi mnoho, ne-li momentalne nejvic. S casem ale netusim. Ty neurazejici vyhybky jsou origos, nebo si s nimi jiz nekdo pohral (protoze jinak vime, ze zrovna tyhle bedny vyhybkami z vyroby urazeji pomerne slusne)?
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od -Kocour- »

To sice ano, ale tu praci musi udelat nekdo kdo tomu trochu rozumi a umi pajet. Neni to sice nic sloziteho, ale jde v tom snadno udelat chybu...

Ano, Tannoy vyhybky jsou "vyhlasene", ale zde to bylo provedene klasicky point to point, zadna civka na jadre, MKP, dobre zapajene, zadne sopleni tavkou, takze na tannoy pomery nadstandart. Material zadny zanckovy jako Jantzen, Mundorf, atd, ale to ani nelze cekat. Myslim ze byly originalni.
Dieter Burmester píše: 08 úno 2022 14:16
-Kocour- píše: 08 úno 2022 13:28 (…) ale to je o nadseni a casu…
No ale toho nadseni ma zappa ze vsech mistnich clenu velmi mnoho, ne-li momentalne nejvic. S casem ale netusim. Ty neurazejici vyhybky jsou origos, nebo si s nimi jiz nekdo pohral (protoze jinak vime, ze zrovna tyhle bedny vyhybkami z vyroby urazeji pomerne slusne)?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od terahera »

S tim stříbrem a lampama musím souhlasit,postupně u mě veškeré stříbro ze sestavy nahradila měď :cool:
P.S.Měl jsem strach to sem napsat,ať nejsem za magora :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

-Kocour- píše: 08 úno 2022 14:28 To sice ano, ale tu praci musi udelat nekdo kdo tomu trochu rozumi a umi pajet. Neni to sice nic sloziteho, ale jde v tom snadno udelat chybu...

Ano, Tannoy vyhybky jsou "vyhlasene", ale zde to bylo provedene klasicky point to point, zadna civka na jadre, MKP, dobre zapajene, zadne sopleni tavkou, takze na tannoy pomery nadstandart. Material zadny zanckovy jako Jantzen, Mundorf, atd, ale to ani nelze cekat. Myslim ze byly originalni.
Dieter Burmester píše: 08 úno 2022 14:16
Zappo - klobúk dole nad tvojím večným nadšením stále zdokonaľovať už "pre mňa" dokonalú zostavu... a zároveň "smekám" pred Kocourom.
Chlapi ale - sorry za OT. Nikdy som neriešil "vnútornosti" bední na úrovni pájkovania a pod. Zaráža a neviem pochopiť, že tak renomovaná značka ako Tannoy môže za tie prachy pustiť do sveta taký "nepodarok". Myslím tým výhybku aj keď nie konkr. v Zappovych bedniach.
Škoda, že je Kocour tak ďaleko. Celkom rád by som vedel aké "sračky" sú v mojich 10x lacnejších....
Uživatelský avatar
-Kocour-
Příspěvky: 217
Registrován: 25 úno 2016 09:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od -Kocour- »

Ty zappovy jsou uz na pohled novejsi. Zajimalo by me, jak vypada vevnitr soucasna generace. Jeste dodam, ze WBT 0703Cu jsem zvolil prave i podle fotek novejsich generaci, a trochu jsem zvazoval Ag verzi, ale prave jsem mel obavy ohledne nezadouci zmeny zvuku.

Ono stribro draty v bedne, stribrna pajka, Alumeny kondenzatory, paskove civky,....to vsechno je fajn, ale jde to cestou k detailu a urcite vysekanosti zvuku (prave nechci pouzivat slovo presnejsi zvuk, ale dalo by se to rict), ale je to pak o balancovani skoro desetin dB na vyhybce a spravnych komponentu z vnejsku. Takze za me treba nova vyhybka do tech Tannoy z Alumenu, stribra, atd by mohla jen vest k tomu, ze by se to Zappovi nelibilo, ikdyz jinym treba ano, a znamenalo by to zmenu komponentu a kabelu.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 08 úno 2022 14:48 P.S.Měl jsem strach to sem napsat,ať nejsem za magora :lol:
Ja bych se nebal, ze se nenajde neco jineho :lol:
Dieter Burmester
Odpovědět