Zappa aka Zappadaddy

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

asi by to chtělo se někdy rozepsat Pavle. Kor na foru. Nejsme tu jasnovidci.
A na základě čeho ten PF hodnotíš? Slyšel jsi jej? dle svého ifi?
Za mne i když můj DIY transport hraje čistě, nedělám si iluzi a nějaké profi řešení ho smázne na pár taktů. Příští týden mně čeká srovnávačka.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

ja mam iFi streamer ? povidej

uz jsi omotal vsechny sata kabely ?
neni placka, neni highend
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

To je asi ztrata casu.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PavelDosko píše: 21 led 2021 12:21 bylo to spis k tomu pc, ale v zasade kdyz pobavilo ...
Nojo, to máš pravdu, že chci Pink faun vyzkoušet, aniž bych ho slyšel. Ale, když to vidíš a slyšíš na výstavě v Mnichově na sestavě Aries Cerat, jak to hraje a dostaneš slušnou nabídku na takový produkt, pak prostě neodoláš, protože se zdá víc než pravděpodobé, že to bude hrát na velmi vysoké úrovni. O kvalitě přístroje svědčí i to, že taková prestižní značka poslední doby jako je Aries Cerat( mimochodem vyhráli zvuk výstavy) ,by si zařadili do svého systému zdroj, který není na té nejvyšší úrovni. Jestli tedy byla tvá narážka na tohle, tak snad toto vysvětlení je dostatečné. To víš, modlím se, aby to hrálo, že si ze zvuku cvrknu.... v opačném případě si na mně někteří pěkně slmlsnou :smile: A jelikož se nebojím přiznat případnou chybu, dám report, až to budu mít doma. Pink Faun bych měl mít asi ve středu, Molu snad do konce měsíce, tak jsem víc než zvědav. Prosím snaž se mi neztěžovat to dlouhé čekání, už takhle někdy pochybuji v tomhle případě o své soudnosti, díky. :oops: Chtěl bych prostě streamovat v co nejdostupnější kvalitě, to je nyní priorita. V tomto videu můžete vidět Pink Faun v akci v druhé půlce videa, úplně na pravo. https://www.youtube.com/watch?v=EW8vjR ... fectSystem
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

:thumbup:
neni placka, neni highend
Jiri
Příspěvky: 859
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Jiri »

Zappa
Máš můj obdiv, že na sebe bereš to riziko nákupu Pink Faun streameru a ještě se s námi podělíš o zkušenosti s takovou u nás exotickou značkou. :clap:
Také si myslím, že to bude výborný streamer (jeden můj známý z Holandska mi také potvrdil, že je to špička ale také si za to v PF nechají náležitě zaplatit) a rád bych potom uskutečnil porovnání s MELCO streamerem (po ultimátním tunningu).
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koso »

Pri recenziách platí rovnaké porekadlo ako pre oheň: „dobrý sluha, ale zlý pán“.
Treba ich brať s rezervou, ale veľmi dobre poslúžia na základnú orientáciu. Recenzenti urobia sumár funkcií, zmerajú , otvoria a nafotia vnútornosti, to všetko je fajn služba pre nás, reálnych užívateľov hi-fi. Kto potrebuje podrobné merania, pozrie si namerané hodnoty a grafy na audiosciencereview.com. Bez vypočutia na vlastnej zostave tak či tak vieš prd o zvuku toho konkrétneho produktu.
Ale od niečoho sa odraziť treba. A za tie roky čo sledujem naše aj zahraničné magazíny už mám pár obľúbených ľudí a webov, ktorým môžem viac menej veriť, pretože sme sa v hodnotení x produktov, ktoré som mal možnosť počuť u seba doma, v zásade zhodli. Tiež sa snažím odskúšať si na vlastnej zostave všetko čo môžem. Ale niekedy sa to skrátka zrealizovať nedá.

Kupovať naslepo je vždy riziko, ale dá sa eliminovať na minimum, keď si človek zistí všetko čo sa dá po technickej stránke, popátra po fórach a dá si poradiť od skúsených ľudí (ideálne reálnych užívateľov konkrétneho produktu), ktorým verí. Párkrát som to tak urobil a väčšinou to vyšlo.
A nakoniec je to tvoje riziko za tvoje peniaze a ty ho podstupuješ dobrovoľne.

Držím palce aby Pink Faun nesklamal!
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

:thumbup: ano souhlas
koso píše: 22 led 2021 09:16 Pri recenziách platí rovnaké porekadlo ako pre oheň: „dobrý sluha, ale zlý pán“.
Treba ich brať s rezervou, ale veľmi dobre poslúžia na základnú orientáciu. Recenzenti urobia sumár funkcií, zmerajú , otvoria a nafotia vnútornosti, to všetko je fajn služba pre nás, reálnych užívateľov hi-fi. Kto potrebuje podrobné merania, pozrie si namerané hodnoty a grafy na audiosciencereview.com. Bez vypočutia na vlastnej zostave tak či tak vieš prd o zvuku toho konkrétneho produktu.
Ale od niečoho sa odraziť treba. A za tie roky čo sledujem naše aj zahraničné magazíny už mám pár obľúbených ľudí a webov, ktorým môžem viac menej veriť, pretože sme sa v hodnotení x produktov, ktoré som mal možnosť počuť u seba doma, v zásade zhodli. Tiež sa snažím odskúšať si na vlastnej zostave všetko čo môžem. Ale niekedy sa to skrátka zrealizovať nedá.

Kupovať naslepo je vždy riziko, ale dá sa eliminovať na minimum, keď si človek zistí všetko čo sa dá po technickej stránke, popátra po fórach a dá si poradiť od skúsených ľudí (ideálne reálnych užívateľov konkrétneho produktu), ktorým verí. Párkrát som to tak urobil a väčšinou to vyšlo.
A nakoniec je to tvoje riziko za tvoje peniaze a ty ho podstupuješ dobrovoľne.

Držím palce aby Pink Faun nesklamal!
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Jiri píše: 22 led 2021 08:59 Zappa
Máš můj obdiv, že na sebe bereš to riziko nákupu Pink Faun streameru a ještě se s námi podělíš o zkušenosti s takovou u nás exotickou značkou. :clap:
Také si myslím, že to bude výborný streamer (jeden můj známý z Holandska mi také potvrdil, že je to špička ale také si za to v PF nechají náležitě zaplatit) a rád bych potom uskutečnil porovnání s MELCO streamerem (po ultimátním tunningu).
Určitě se domluvíme, taky mne zajímá jak to bude v porovnání s těmito komerčnějšími výrobky, jěště k tomu s ultimátním tuningem. Pink Faun se bbude těšit na výzvu. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Co mne jěště bude čekat? Pokud se bude aspon trochu dařit tak se bude tunit dál. Dalším krokem bude asi Ground box. Máte s tím někdo zkušenosti, prý po přidání ground boxu opět dramatický zvukový posun.? Jedna z doporučených možností slovinským highendovým obchodníkem bylo toto https://telos-audio.com.tw/grounding-noise-reducer/
GNR-main-002.jpg
GNRmini01.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vinco »

Zemnenie je nevyhnutny krok na ceste k posluchovemu Olympu, to je bez debaty.
Je az zarazajuce, ze je tak casto uplne opominany.
Ja pouzivam tento : https://www.synergisticresearch.com/acc ... -block-se/
Funguje to paradne, po vyskusani som ho uz nevratil....a jeho vyhodou je az 44 portov, je teda vhodny pre rozsiahlejsiu aparaturu.
Pri zemneni treba mat na zreteli, ze zemnit sa musi vsetko, co je nejakym sposom spolu prepojene. Nestaci uzemnit len par vybratych komponentov, to su len vyhodene peniaze.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Zappa a Vinco - toto je zaujímavá vyzará aj dôležitá vec.
Nezaloží niekto samostatné vlákno?
Samozrejme ten kto s tým má už nejakú skúsenosť.
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Ak máš samostatný a riadne uzemnený rozvod, poriadne uzemnený každý prístroj cez sieťový kábel, v prípade gramofónu tento riadne "ukostrený" a všetko "sfázované", tak mi akosi uniká potreba pridať ďalšie uzemnenie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
T101
Příspěvky: 204
Registrován: 22 lis 2017 19:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od T101 »

Zappa
Já mám tři zemnící boxy a plánuji další. Fugují tedy na jiném principu než ten co jsi uvedl.
Přínos je značný.
Stereo: JAY CDT2, Oppo 105D casea mod - JAY DAC 2 Signature - preamp DCT+ 2x Kinki EX-B7 - Electra 1027 Be - Aperion - Carbon Special - Desire Cable Technology - Filtrace + trafa DCT
Head: Modi Multibit + Asgard 2 - Mr Speakers Ether C Flow
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

T101 píše: 23 led 2021 19:09 Zappa
Já mám tři zemnící boxy a plánuji další. Fugují tedy na jiném principu než ten co jsi uvedl.
Přínos je značný.
díky za odpověd, můžeme pokračovat o tomto subjektu v novém vlkáknu http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=24&t=7145
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Těch výrobků ohledně zemnění je mnohem více, problém je většinou vysoká až přemrštěná cena. Něco dělá i Nordost a psalo se o tom docela dost zde: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=5377
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Mark Levinson píše: 23 led 2021 19:30 Těch výrobků ohledně zemnění je mnohem více, problém je většinou vysoká až přemrštěná cena. Něco dělá i Nordost a psalo se o tom docela dost zde: http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=26&t=5377
Viktore, vlákno o Qkore bylo docela zábavné čtení. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Mark Levinson »

Já vím, ale kromě toho balastu je tam i spousta zajímavých zkušeností.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Tak všechno je doma. :thumbup: Ve čvrtek přišel Pink Faun streamer transport v 50kg dřevěný truhle. Druhý den přišel Sotm-Evox switch a Fabrizio ethernetový kabel. Ten samý den jsem si jel k Pytlovi pro baterie, které budou napájet SoTm. Odpoledne mi volal mr. Pieknik z RP audio, že dorazila Mola Tambaqui, nasednul jsem do auta, po cestě jsem se málem zabil u Mohelnice(smyk), ve 2h ráno jsem byl doma,byl to "perný den", uff.
Nyní zahořuji, už po zapnutí to zní jak z jiného světa. Později podám report jak to slyším a vidím. :ympeace:
20210129_192550.jpeg
20210129_192643.jpeg
20210130_125839.jpeg
IMG-20210130-WA0005.jpeg
IMG-20210130-WA0007.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

super
neni placka, neni highend
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koudelka »

Aha...tak to vypadá, že asi zítra pojedu "náhodou" kolem :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

Toľko železa za jeden deň!
Asi by som nevedel čo skôr... ~x(
Ale keď sa chlapi hrajú, nehnevajú. :thumbup: ^:)^
slayers
Příspěvky: 589
Registrován: 28 bře 2011 07:36
Bydliště: Lázně Bělohrad

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od slayers »

V Mohelnici v příkrým kopci často .......
Měl si to tušit a dát bacha :mrgreen: .
Ale spěch za takovejma radostma to omlouvá :thumbup:
NA Galaxys, McIntosh MA9000, Lumin D2 - 8Switch, Audiovector R3 Avantgarde, Nordost Heimdall 2,
Pro-Ject Signature 10.
PTK
Příspěvky: 126
Registrován: 22 bře 2020 20:41

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PTK »

Paráda :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vítej do světa opravdového streamu...
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

slayers píše: 01 úno 2021 14:18 V Mohelnici v příkrým kopci často .......
Měl si to tušit a dát bacha :mrgreen: .
Ale spěch za takovejma radostma to omlouvá :thumbup:
To nyla ta poslední zatáčka před sjezdem na Mohelnici. před tou zatáčkou byla silnice už v pohodě, b ez sněhu, najednou vlítnu do té zatáčky a rozmoklý sníh, měl jsem v očích smrt, ale zachoval jsem chladnou hlavu a pouze ve smyku jen bota z plynu a plyn, udržel jsem se takhle na silnici, i když v protisměru, tam už byly 2 pruhy, měl jsem holt kliku, že nejelo auto v protisměru, krom jednoho, ten asi měl taky pajšl naruby. Ale jsem tu, a poslouchám Embryo/Rache :)
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

PTK píše: 01 úno 2021 14:59 Paráda :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Vítej do světa opravdového streamu...
Jo streamu jsem propadl, nyní už chápu, proč to chlapci děláte. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vadim »

Zappa
Gratuluju! Uzivej ;) Tesim se na report
Uživatelský avatar
koso
Příspěvky: 51
Registrován: 15 úno 2017 14:08
Bydliště: Trnava, Slovensko

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od koso »

Paráda! Teším sa na report.
Synergistic Research Powercell 12 UEF > Aurender N100H > Innuos PhoenixUSB > Ferrum Hypsos + Ferrum Wandla DAC > Simaudio Moon 600i > Dynaudio C1 > kabelaz Siltech, Shunyata, Stealth
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Ty vogo, nemůžu to vydržet, a tak aspon malinko o tom, jak poslouchám s velkou zvědavostí. Zjištuji, že hudba prostě plyne, s lehkostí. Co mne zarazilo, jak neskutečně čistě a přitom s obrovskou razancí, zahraje tento systém činely v začátku skladby American tango od Weather Report, to ticho mezi údery je až hmatatelné. Taky se mi moc líbí čistý a realistický tembr akustických nástrojů, zvláště to ocenuji u saxofonu a smyčcových nástrojů, nakonec i u vocalů. Jazzové nahrávky, které momentálně poslouchám ,jsou radost poslouchat. Všechny pozitiva nově přidaných strojů se tu opravdu zohlednuje, a to i rytmicky, prostě to šlape jak má, to zprofanované podupávání do rytmu tu prostě víc než platí. Ono je těžké popisovat v čem je to lepší než dříve, já bych to vystihnul z fleku asi takhle, ta lehkost prezentace hudby skloubená s přesným a max-endovým rozlišením aniž by zvuk byl analytický..... ten zdroj 2.16 ultra je naprosto neutrální a vymáčkne z nahrávky maximum, Tambaqui ho krásně převede do analogu a přes elektronkové monobloky, které vypadají jak nějaké nemocniční přístroje, jde zesílený signál bez nějakých ztrát muzikálnosti do Tannoy repro, ty si samozřejmě s tou vší parádou velmi dobře poradí. Výsledek musíte slyšet v reálu, lépe to nedokáži, nejsem básník a spisovatel, i když se snažím co to jde. Tenhle tvuk se Tannoy hrombednám moc zamlouvá, čím lepší zvuk jim dáváš, tím víc to ocenují, a pak se posluchači náramně odvděčí. Abych pravdu řekl, věděl jsem, že jsou světová třída, a to i naproti zlým jazykům, kteří tvrdí, že jsou zahuhlané :razz: , nevím kde to pánové poslouchali a s čím, ale to jsou silně na omylu. Dáš jim neadekvátní partnery a jsou znechuceny, pak to podle toho vypadá. Už jsem je krmil kdečím, ted se na mne smějou, a já na ně. :) Nezapomenme, že všechny tyhle úžasný stroje jsou propojeny kabely, které nestojí statisíce, ale maximálně 2 desítkami za kus, jakpalk by to hrálo s kabely od Stealth, Transparent audio, Siltech, Kimber či jinými kvalitními kabely? Přemýšlím také nad absencí špičkového předzesilovače, tady by mohlo dojít k možnému zlepšení, to je ale otázka,že? Takový Bespoke preamp by se na vyzkoušení hodil. Nemá někdo chut ho sem přitáhnou? Dle Libora Šulce je to pro pány co jdou do důchodu, a chtěj si udělat radost z toho nejlepšího co je ve světě k mání,tož si tedy musím jěště trochu počkat . :lol: Taky bych rád vyzkoušel jiný RCA kabel mezi převodníkem a monoblokama, kdbyste někdo měl nějaký tip na dobrý a nepředražený kabel tak sem s tím. Jinak vzhledově je to zvláštní spojení starého s novým, vlastně je v přítmý na to příjemný koukat. Nakonec musím přiznat, že koupě splnila mé očekávání, a že se mi potvrdilo, že jdu správným směrem. Streaming mne zcela učaroval, tolik kvalitní hudby. Music is the best. At vám to hraje.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

Zappo, takže gramo a cd větev jsou nadobro out? Zůstal's jen na službách, Tidal, Qobuz?
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od YamahaMan »

No súdiac podľa času príspevku to budú dlhé noci... :lol:
Nech ti tá extáza dlho vydrží!
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od PavelDosko »

pekny report nadseneho kluka
konce nemaji XLR ?
neni placka, neni highend
Vadim
Příspěvky: 177
Registrován: 09 lis 2011 21:25

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Vadim »

Zappa
:clap:
Co se kabelu tyce. Repro zkus Nordost, klidne nizsi model nemusi nutne byt Valhalla nebo Odin. Nektere majitele Tannoy po prechodu na Nordost nechteji jiny kabel.
Signalove RCA doporucuji vyzkouset Townshend Fractal F1
http://www.townshendaudio.com/f1-fractal-interconnects/
Jejich repro kabely taky patri mezi top
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Halíř píše: 03 úno 2021 05:58 Zappo, takže gramo a cd větev jsou nadobro out? Zůstal's jen na službách, Tidal, Qobuz?
A ssd z transportu z vlastní sbírkou
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Vadim píše: 03 úno 2021 08:40 Zappa
:clap:
Co se kabelu tyce. Repro zkus Nordost, klidne nizsi model nemusi nutne byt Valhalla nebo Odin. Nektere majitele Tannoy po prechodu na Nordost nechteji jiny kabel.
Signalove RCA doporucuji vyzkouset Townshend Fractal F1
http://www.townshendaudio.com/f1-fractal-interconnects/
Jejich repro kabely taky patri mezi top
Vadim, jo Townshend je dobrý tip, dík. :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
zatty
Příspěvky: 554
Registrován: 24 úno 2017 14:51
Bydliště: Zubří

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zatty »

Zappa
Pokud sháníš v rca neutrálnost s velkou lupou na detail osobně po všech testech se mi osvědčila tato řada od Chordu.

https://chord.co.uk/product/signature-t ... logue-rca/
Bedny: Aurum Cantus V3M, Zesilovač: BC Acoustique EX362D-casea, Převodník: ,Casea Lynx MK II
Cd přehrávače: Denon SACD 2000
Kabely: Viablue,Furutech,Audioqest,Chord,Lessloss
Ethernet: Chord + Viablue
Filtrace: RDacoustic
kychtax

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od kychtax »

super report. Živě si to představuji, musí to být přímá palba na smysly. :thumbup:
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od Halíř »

zappa píše: 03 úno 2021 08:53
Halíř píše: 03 úno 2021 05:58 Zappo, takže gramo a cd větev jsou nadobro out? Zůstal's jen na službách, Tidal, Qobuz?
A ssd z transportu z vlastní sbírkou
Vlastní sbírka :thumbup: .
Naopak u Tidalu ta blbá vlastnost anonymity jednotlivých vydání, všechno asi postupně požerou remixy v MQA kódování, toho původního prý teď začíná ubývat, už jsem vzdal, zůstávám u cd. Chápu pohodlí a nekonečný lány muziky, jen mi připadá, že se nemyslí na nadšence jako jseš ty. Maximální kvalita přístrojů a k tomu, u tohoto poskytovatele, nemožnost výběru maximální kvality zdroje hudby. Ten Qobuz je na tom zřejmě líp, nevím, zatím jsem kvůli licenčním podmínkám neslyšel, třeba se k té registraci taky přes někoho dokopu. Každopádně ti přeju, aby ti to nadšení vydrželo na hóóódně dlouhej čas.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2196
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od zappa »

Halíř píše: 03 úno 2021 09:20
zappa píše: 03 úno 2021 08:53
Halíř píše: 03 úno 2021 05:58 Zappo, takže gramo a cd větev jsou nadobro out? Zůstal's jen na službách, Tidal, Qobuz?
A ssd z transportu z vlastní sbírkou
Vlastní sbírka :thumbup: .
Naopak u Tidalu ta blbá vlastnost anonymity jednotlivých vydání, všechno asi postupně požerou remixy v MQA kódování, toho původního prý teď začíná ubývat, už jsem vzdal, zůstávám u cd. Chápu pohodlí a nekonečný lány muziky, jen mi připadá, že se nemyslí na nadšence jako jseš ty. Maximální kvalita přístrojů a k tomu, u tohoto poskytovatele, nemožnost výběru maximální kvality zdroje hudby. Ten Qobuz je na tom zřejmě líp, nevím, zatím jsem kvůli licenčním podmínkám neslyšel, třeba se k té registraci taky přes někoho dokopu. Každopádně ti přeju, aby ti to nadšení vydrželo na hóóódně dlouhej čas.
Roon má možnost si projít veškeré verze co jsou k mání, mám Qobuz, Tidal a streamer transport kde budou uložený všechny srdcovky co mám nejraději v té nejlepší kvalitě, a to zásadní si nechám v knihovně. Myslím, že to není žádný kompromis. Jinak toto hraje už lépe než kterékoliv cd přehrávadlo co jsem kdy měl, a s klidem se může postavit i vinylu, je to fakt tak dobré. Nadšení vydrží do doby co bude zdraví sloužit, a proto si užívejme dokud to jde. Měj se pardále
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
aretax
Příspěvky: 3072
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Zappa aka Zappadaddy

Příspěvek od aretax »

Nechcel som sa zapájať do tejto debaty, ale nech sa jedná o akokoľvek kvalitný streamer a s tým súvisiace vysielacie médiá, nemajú po zvukovej stránke šancu oproti kvalitne nahranej a vylisovanej LP. Skúšal som nejaké streamery, aj počul zopár streamerov z najvyššej kategórie, ale oproti kvalitnej LP a všetkého, čo s tým súvisí (gramo, rameno, prenoska...) mi zvuk zo streamerov pripadá akýsi umelý. Všetko je super namixované, výšky, basy, stredy atď, ale akosi mi z nahrávok uniká teplo a neviem, ako to napísať - "príjemnosť". U streamerov je všetko nadmieru dokonalé, hrá tichá pasáž, vzápätí je nástup orchestra a zisťujem, že žiadna tichá pasáž tam nebola. Všetko zvoní, "trblieta" sa, ale...keď si vzápätí pustím tú istú nahrávku z LP, tak znie oveľa príjemnejšie, "ľudskejšie", napriek všetkým nedostatkom gramofónu - šum, mierne praskanie. Môžem uviesť aj zopár konkrétnych prípadov, napr. včera som cez streamer počúval Garbareka, hral nádherne, všetky nástroje hrali ako nalinkované, v jednej rovine, cinkalo to, búchalo tiež, ale keď som si pustil tú istú LP od ECM, naraz saxofonista vystúpil dopredu, bicie sa zasunuli dozadu a ostatné nástroje podobne. Podobne aj pri Wish You Here There cez streamer bolo všetko dokonalé, ale napr. v skladbe Shine on You Crazy... naraz vokál z LP vystúpil dopredu a saxofón nehral v pozadí, ale jasne vedľa speváka a bol krásne "vyfarbený". Toľko moje skúsenosti. Som si vedomý toho, že názorov bude viac a každý máme iné "gusto".
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Odpovědět