Whisp

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Whisp

Příspěvek od whisp »

Mám 40 rokov, bývam v Bratislave a tento koníček sa na mňa nalepil pred 15 rokmi. Odvtedy som prešiel niekoľkými obmenami jednotlivých komponentov, pribudli 2 deti a aktuálna zostava je:

Audio-GD Master 7 DAC
Project Xpression III so sumiko blue point special evo III
Project Phono Box DS+
Musical Fidelity M6i
Sonus Faber Olympica I
Kable nebudem písať nech sa to tu nezvrhne :mrgreen:

Nedávno som počul hrať moje bedne s Mcintosh MA8000. Zistil som ze mi doma hraju tak na 50-60% a to som počúval iba integrovaný DAC ktorému podľa mňa chýbala detailnosť ale ten zvuk čo z toho išiel ma ohromil. Po zvážení čo s tým som sa rozhodol že nebudem držať aj DAC aj gramofón a uprednostním gramofón. DAC predávam, následne pôjde zosík a následne aj gramec. A tu ma zaujíma Váš názor. Chcem kúpiť gramec ktorý hrá lepšie ako DAC alebo CD a zostavu ktorá dokáže rozohrať tie Olympicy. Pôjdem si vypočuť ešte Audio Research vsi75 a c2500 s MA275. Ak máte niekto nejakú skúsenosť s Olympicou I tak sa podeľte. Vo výsledku uprednostním riešenie ktoré bude mať rezervu aj pri prípadnej výmene bední.

Gramofóny čo ma zaujali
Project xTension 9
Acoustic Solid Classic Wood Black
PTP Audio Solid 9

Zosilňovače čo ma zaujali
zatiaľ iba MA8000 (moc som toho zatiaľ nepočul)
Podotýkam že tie olympicy sú veľmi dynamické a majú mierne zvýraznenú basovú zložku
JAPEX

Re: Whisp

Příspěvek od JAPEX »

Ciao,

napíšu ti jenom můj názor...:

(a asi začnu odzadu)

Neuvažuj o výměně stávajících Sonus Faber. Sice by jsi určitě našel "lépe" hrající, ale ne lépe vypadající. Navíc, myslím, že je potřeba si najít nějaký středobod a odtud to rozvíjet!
Že tě uchvátil McIntosh je správně. On má vždy na konci výstupní trafa, a to bez ohledu, jestli je polovodičový, elektronkový a nebo hybridní.
Ta trafa mají právě v hudbě tu přirozenost. Mají ale také určitá technická omezení, což jsou hlavně velmi velmi nízké kmitočty. Ale právě proto s nimi Sonus Faber hrají parádně :thumbup: . Navíc McIntosh je taková "kovářská" práce :thumbup: a vypadají už asi 50 let všechny stejně :lol:
Alternativou je i elektronkový zesilovač od jiných výrobců, zvuk je opravdu hodně podobný. Navíc McIntosh je taková "kovářská" práce :thumbup: a vypadají už asi 50 let všechny stejně :lol: Elektronky nejsou drahé, ruské i americké nakoupíš. Můžeš zkoušet (a tady jsou markantní rozdíly) a vyměňovat a blbnout.

Co se týká gramofonu, tam je to, pokud se chceš někam posunout, o poznání horší. Tady lze velmi snadno šlápnout vedle. Ne, že by jsi udělal úplně špatně, ale neposuneš se nikam...
Za mě: gramofony Pro-Ject nemám moc rád. Přijdou mi předražené. A to doslova! A ta ramínka... Spousta lidí tady se mnou nebude určitě souhlasit, ale na gramofonech Pro-Ject se mi nelíbí, že vyrábí gramofon prakticky od koruny až po statisíce. Tohle prostě jakémukoli výrobci nevěřím. Buď bude dělat lowcost a nebo highend. Obojí nejde! (jde, ale potom je člověk při nákupu dražšího za rybu)
Acoustic Solid je také hezký na pohled a i důvěřoval bych mu, ale viděl jsem tovární unboxing. A tam je tolik přibaleného příslušenství, že už jim na samotný gramofon (nebo jeho vývoj nemohly) zbýt žádné peníze! A to i ramínko nakupují...od Regy!
Já bych tedy raději, než Pro.Ject asi koupil anglickou REGU. Nejvyšší model RP10 stojí snad stejně, jako zmiňovaný Pro-Ject. A je pěkný, inovativní a ještě jde vylepšovat továrními díly.
Já jsem ale gramofon vzal jako skládačku, extra šasi a extra ramínko (o přenosce ani nemluvě):
Mám rád Michell Engineering, už mám druhý. To ložisko talíře fakt nemá konkurenci! Někdy bych chtěl vyzkoušet Brinkmann :angel:
Parádní ramínka dělá SME. Jsou opravdu precizně vyrobená (to je hodně znát), dokonale nastavitelná všemi směry a pro různé přenosky. Navíc mají přímo z ramene odnímatelný kabel. A dá se na ně koukat.

A potom tě ještě bude čekat vedle přenosky i předzesilovač. Vyzkoušel jsem různé. Kromě jednoho typu, jsem řešil vždy jeden zapeklitý problém - BRUM. Nakonec mám dva, na MM Shiit Mani a na MC iFi phono 2. Rozumná cena, dobré recenze, fajn servis (není myšleno jako oprava :cool: )

A kabely? Co drát, to názor... Tady to už je skutečně alchymie :lol:

Byť platí, že "za málo peněz je málo muziky", tak se nic nemá přehánět. A člověk po čtyřicítce slyší tak 12,5kHz...Sluch se u lékaře měří dokonce jenom do 8kHz a pak se dává naslouchátko :mrgreen:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

Ajoj. K vyberu zosilnovaca, len tolko, ze by som do uzsieho vyberu zaradil okrem tranzistorovych (McInthos, Accuphase, Audio Analogue) aj nieco z elektronkovych (Unison Research, Ayon, Jadis, Octave), pripadne hibridnych (Unison Research, Pathos). Prave z poslede menovanym mi to sedi velmi dobre. Ale, a este raz ale. Najviac zalezi na akustike miestnosti a synergii medzi jednotlivymi komponentmi. Repro som mal umiestnene na dlhsej strane miestnosti, kde boli basy zvyraznene. Teraz ich mam na kratkej strane a basy su v pohode aj pri takych nahravkach ako A.Taylor od Stockfisch records, co su vo vacsine prebasovane nahravky. Z vlastnej skusenosti viem, ze nie vzdy je drahsi lepsi. Napr. cd prehravac Electrocompaniec EMC1UP aj napriek tomu, se ho mam napocuvany v drahsej zostave, kde sa mi jeho zvuk paci, do mojej nesadol. Vsetko bolo ako keby som repro prekryl dekou (mal som ho v zostave 2 mesiace, tak ze nie je to urychleny nazor). Ja by som k mojim tiez chcel vyskusat nieco ine na porovnanie ale ja tu take moznosti nemam ako Ty v Blave a okoli, mas tam dost predajcov. Skus si vypozicat zo par zosikov az potom sa rozhodni o konecnom vybere a kazdy pocuvaj aspon tyzden. Jeden den ja malo na posudenie toho, ci chces s nim dlhodobo zit. Prvy dojem moze byt klamlivy.
PS : Pocul som uz aj zle hrajucu zostavu McIntosh+SF
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

Zabudol som. Nejake foto zostavy by sa nenaslo? Vdaka.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
JAPEX

Re: Whisp

Příspěvek od JAPEX »

timcs píše:Ajoj. K vyberu zosilnovaca, len tolko, ze by som do uzsieho vyberu zaradil okrem tranzistorovych (McIntosh, Accuphase, Audio Analogue) aj nieco z elektronkovych (Unison Research, Ayon, Jadis, Octave), pripadne hybridnych (Unison Research, Pathos).
(sorry za drobné opravy citace)

...mohu v zásadě souhlasit (ještě Luxman), mám McIntosh i Unison Research a zvuk je hodně podobný... Ale poslouchá se hudba a ta na každého z nás každý jiný den působí jinak...takže ať žijí hračky :mrgreen:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Ešte by som doplnil že MA8000 som potom porovnával s MA5200. Zvuková signatúra totožná hralo to rovnako krásne priestorovo, trosku menšia mohutnosť zvuku ale hlavná zmena bola že som zreteľne počul hrať výškové repro. Pri MA8000 repro kompletne zmizli ostalo iba zvukové pole. Rovnako mi repro kompletne zmiznú aj pri MF M6i. Takže MA5200 nie, čaro sa kompletne stratilo.
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Whisp

Příspěvek od funkyman »

moja skusenost - general - a zvlast ku basom u Sonus faberu - tranzistor na vykon /najlepsie monobloky/ a lampovy predzosilovac..a budes spokojny..so znackami je to uz tazsie..ja som maj doma integrace od Mcintoshu a uz nikdy viac..o monoblokoch od nich viem len z vystav..mne sa vseobecne kombi McIntosh a SF nepaci..
Project xtension som mal a plna spokojnost..prva liga to nie je ale vzhladom na cenu je to vyborne..urcite zvazuj second hand..tam sa da kupit krasny stroj za dobru cenu..niekto pisal Brinkman..to je super..
a az potom rameno a prenoska
....music is my sanctuary,music is my life....
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

Protože, uvažuji o změně zesilovače k mým bednám SF Olympica I, mohu doporučit, co jsem si doma ověřil Audio Research VSi 75, Octave V 70 SE a koncák Copland CTA 506.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

funkyman > mohol by si to rozobrať detailnejšie? Ktorá generácia Mcintosh sa ti nepáčila a prečo a prípadne monobloky ktorých výrobcov by si doporučil?

Urbino > vedel by si podrobnejšie napísať niečo o tých zosíkoch a preči si si žiadny zatiaľ nevybral?
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:funkyman > mohol by si to rozobrať detailnejšie? Ktorá generácia Mcintosh sa ti nepáčila a prečo a prípadne monobloky ktorých výrobcov by si doporučil?

Urbino > vedel by si podrobnejšie napísať niečo o tých zosíkoch a preči si si žiadny zatiaľ nevybral?
Nechci se tady rozepisovat co všechno jsem slyšel při testování výše uvedených zesilovačů, jak nádherné výšky, basy, prokreslené ..... středy, atd. Všechny tři, které jsem měl možnost si doma zkusit, mne přilepily do křesla a já se nemohl od toho co slyším odpoutat. Prostě mě to moc bavilo. Proto tady nechci odborně popisovat zvuk jednotlivých zesilovačů. Nemám v sobě ten mandát odbornosti. Jako mnozí zkušení kluci tady na fóru, doporučuji vlastní zkušenost. Pokud máš možnost si cokoliv zapůjčit a zkusit, udělej to a uvidíš a zhodnotíš sám. Je také možné, že tě to k poslechu tak neupoutá, jako mne.
Momentálně hraji na Audia Flight Three S, což je pro mne velmi slušný zesík a ve spojení se SF, jsem (byl jsem) spokojen. Jenže jsem si zkusil lampy a ty mne dostaly. Ta myšlenka pořídit lampový zesilovač se mě stále drží. Takže jakmile prodám Audii a něco došetřím jdu do některého výše uvedeného zesíku.
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
funkyman
Příspěvky: 92
Registrován: 12 bře 2011 16:28

Re: Whisp

Příspěvek od funkyman »

mal som doma MA 6900 ..a este stale mam stare SF Grand Concerto, Concerto a Concertino /kino/..takze som to na vyskusanie pocuval..preteplene basy bez kontroly..myslim na Grand Concertach...tie tvoje nepoznam..ale vseobecne som SF pocul hrat dobre spodne pasmo naozaj len s tranzistormi..a to som lampovy freak /nic ine v hlavnej zostave nemam/..
monobloky treba vyskusat..tu u nas pri Blave sa daju Electrocompaniet, Aesthetix, Primare..to uz je o skuske a ladeni..ale ja by som vynechal lampy pri sile a riesil ich len u predzosilovaca..
....music is my sanctuary,music is my life....
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

funkyman píše:mal som doma MA 6900 ..a este stale mam stare SF Grand Concerto, Concerto a Concertino /kino/..takze som to na vyskusanie pocuval..preteplene basy bez kontroly..myslim na Grand Concertach...tie tvoje nepoznam..ale vseobecne som SF pocul hrat dobre spodne pasmo naozaj len s tranzistormi..a to som lampovy freak /nic ine v hlavnej zostave nemam/..
monobloky treba vyskusat..tu u nas pri Blave sa daju Electrocompaniet, Aesthetix, Primare..to uz je o skuske a ladeni..ale ja by som vynechal lampy pri sile a riesil ich len u predzosilovaca..
Práve preto som navrhol vyskúšať niektorý s integráčov od Pathos (predok elektrónky, koniec tranzistor). Samozrejme samostaný elektrónkový predok a tranzistorový koncák by bol asi lepší, alo to záleží na každého preferenciách a akú hudbu počúva.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Sobotny vylet do Bis audia skoncil zapozickou Audio Research VSI75. V porovnani s MA8000 je to ako horske vodopady ked na ne pozerate z blizka v porovnani pozeranim na Niagary zdialky. Ten MA8000 ma v sebe urcitu magiu ktoru neviem popisat. Vsi ma zase znacnu mieru realizmu prirovnal by som to k tomu ze nevidite iba stenu ale aj strukturu farby. (Na nastrojoch) Ked budem mat cas napisem viac. Po vybaleni VSi75 doma nastalo zdesenie...
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Whisp

Příspěvek od pajuna »

Prestoze kombinace SF a McIntosh je v US asi nejcastejsi a amici na ni peji ody (preferuji obvykle jiny zvuk), ja bych ji dohromady nedal. A to mam letite zkusenosti s těmito značkami. Jak sam pises Olympica ma zvedle basove pasmo a to nejen jednicky, zejména ty další. Mac ma kulaty mekky bas, coz nejde prilis k sobe, ale je to věc vkusu.
8000 od Maca je stroj! Znam několik sestav od Maca a často je slysim, maji sve kouzlo, magicnost jak zde zaznělo, ale taky sve neduhy. Osobne bych dal k SF něco brilantnějšího, prokreslenejsiho, neutralnejsiho s pevnym basem. Doporucuji také resit vyrazne kabely k takove sestave, ty to umi pekne sprasit.
Urbino popisuje zkušenost SF a Audia, to mel kdysi i Peer s Auditory. Magie lamp ma sve velke kouzlo, ale az ve vyssich patrech. Co te zaujalo za zesik Urbino?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

pajuna píše:Prestoze kombinace SF a McIntosh je v US asi nejcastejsi a amici na ni peji ody (preferuji obvykle jiny zvuk), ja bych ji dohromady nedal. A to mam letite zkusenosti s těmito značkami. Jak sam pises Olympica ma zvedle basove pasmo a to nejen jednicky, zejména ty další. Mac ma kulaty mekky bas, coz nejde prilis k sobe, ale je to věc vkusu.
8000 od Maca je stroj! Znam několik sestav od Maca a často je slysim, maji sve kouzlo, magicnost jak zde zaznělo, ale taky sve neduhy. Osobne bych dal k SF něco brilantnějšího, prokreslenejsiho, neutralnejsiho s pevnym basem. Doporucuji také resit vyrazne kabely k takove sestave, ty to umi pekne sprasit.
Urbino popisuje zkušenost SF a Audia, to mel kdysi i Peer s Auditory. Magie lamp ma sve velke kouzlo, ale az ve vyssich patrech. Co te zaujalo za zesik Urbino?
Ahoj Pajuno, pokud bych měl být opravdu upřímný, tak hodně se mi líbil OCTAVE V70 SE. Ale i statní dva COPLAND a Audio research vsi75 byly výborné.
U té Octávky jsem seděl fakt dlouho a moc jsem si užíval poslechu. Ale jak jsem již psal, s mými pocity, nemusí souhlasit ostatním. Doporučuji testnout, zvlášť těm, kteří mají bedny jako já SF Olypimca I. :razz:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

pajuna píše:Prestoze kombinace SF a McIntosh je v US asi nejcastejsi a amici na ni peji ody (preferuji obvykle jiny zvuk), ja bych ji dohromady nedal. A to mam letite zkusenosti s těmito značkami. Jak sam pises Olympica ma zvedle basove pasmo a to nejen jednicky, zejména ty další. Mac ma kulaty mekky bas, coz nejde prilis k sobe, ale je to věc vkusu.
8000 od Maca je stroj! Znam několik sestav od Maca a často je slysim, maji sve kouzlo, magicnost jak zde zaznělo, ale taky sve neduhy. Osobne bych dal k SF něco brilantnějšího, prokreslenejsiho, neutralnejsiho s pevnym basem. Doporucuji také resit vyrazne kabely k takove sestave, ty to umi pekne sprasit.
Urbino popisuje zkušenost SF a Audia, to mel kdysi i Peer s Auditory. Magie lamp ma sve velke kouzlo, ale az ve vyssich patrech. Co te zaujalo za zesik Urbino?
K rade Olympic naozaj McIntosh veľmi nepasuje. S vyššími modelmi SF ale hrá vynikajúco. Mne osobne sa rada Olympic nepáči. Aj ja som skúšal zosilňovač AR VSI 75, ale akoby sa z neho vytratilo čaro elektróniek. Je veľmi rýchly, pripomína mi kvalitný integráč. Celkom slušne som počul hrať Olympic 3 so zosilňovačom Jadis. Čo sa týka McIntosh, najlepšie sa mi páči s kabelážou Nordost Vallhalla, alebo Tyr. Tieto káble doslovia oživia zvuk, basy sú konkrétnejšie a ako písal Whisp, akoby sa priblížil k tým vodopádom. AR zas vyžaduje jemnejšie káble, ako napr. Kimber (vyššie modely), XLO rady Limited, Cardas, rozhodne nie Nordost alebo podobné "otvorenejšie" káble. Dôležité je nájsť vhodný sieťový kábel. K McIntosh mi najlepšie pasuje XLO Unlimited, veľmi dobre hral aj LessLoss Original, (Signature nie). K AR zas Cardas Golden Reference. Je príjemný, teplý a zmierňuje agresivitu zosilňovača (tým nechcem povedať, že AR je agresívny - aby ma zas niekto nenapadol). Je to alchýmia a hľadanie "grálu", ale v podstate s obidvomi strojmi sa dá urobiť kvalitný zvuk.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

Veľmi veľa záleží na ich umiestnení. V časoch keď som ich mal umiestnené na dlhšej stene boli basy zvýraznené a to som ich mal od zadnej steny cca 80cm a bočných cca 120cm. Napr. pri nahrávkach od Stockfisch (väčšina nahrávok má zvýraznené spodné pásmo) sa to v podstate nedalo počúvať, až tak to dunelo. Pri ostatných nahrávkach, ktoré mám nebol žiaden problém sl spodkom. Po premiestnení na krátku stenu, vzdialenosť od zadnej steny cca 135cm a od bočných cca 70cm, rovnostranný trojuholník 2m, tento neduch celkom zmizol. Samozrejme aj akustické úpravy priniesli svoje plus. Treba sa pohrať aj s ich umiestnením a akustikou, nie len s káblami a zosilňovačom. Veľa šťastia.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Aretax dik za prispevok obsahuje hodnotne informacie. Inac aj mne VSI75 pripomina kvalitny integrac :mrgreen:

No rozbalim to doma nadsene to pozapajam pustim a hraje to tenko priestor v "autocenzura". Kukam jak puk ze co som to pocuval v Bis audio. Cele som to komplet rozobral nechal som len zosilovac a dac. Zvuk v "autocenzura". Tak som to porozpajal este raz a povytahoval predlzovaky a cvakol to rovno do steny. Magic happened.

Poznatok 1 cinsky dac rozbil gramec na kasu. (Teda nieze by to bol nejaky highend ale na MF tam taky priepastny rozdiel nebol.) Rozbil na kasu dac v ma8000 a Marantz 8005. Momentalne ho stahujem z inzercie a idem to prehodnotit.

Poznatok 2 vsi ma v sebe uuuuzasny nadych realizmu. Basy dava do tych bedni take supy ze chvilkami to vyzera ze sa rozletia. Kvalitativne rozdiely medzi nahravkami sa priepastne zmenili. Idem vyskusat na mesiac Tidal.

Poznatok 3 mam na prd zatlmenu miestnost a rozbija to zvuk. Ked dam tie bedne do stredu miestnosti a nastavim ich tak aby som odrazy od stien pocul neskor ako bedne tak to hra este lepsie ako v bis audio. V praxi nerealne to takto prevadzkovat.

V porovnani s MF M6I je VSI75 ina liga a treba povedat ze to k tym Olympicam sedi uplne perfektne. MF hra velmi pohodovo s velkou autoritou, bedne zmiznu a da sa to pocuvat donekonecna. AR hra s mensou autoritou ale vacsiou razanciou masaker rychlostou (poznat napr na staccato), nastroje su vyrazne oddelenejsie, vyraznejsie s brutalnym priestorom a poprasene jemnou davkou realizmu. (Pustil som si zaznam Doors z koncertu a schopnost rekonstruovat pocit ze som tam bol chvilami neuveritelny)

Zatial je to pripojene Atohm ZEF kablami a Audioquest interconnectom (uplny spodok ponuky) Dnes tam idem skusit pripojit Audioquest Rocket 88 co mam od Adriana.

Nechcel som lampovy zosik kvoli detom ale zacinam byt nalomeny. :clap:
Uživatelský avatar
acibuk
Příspěvky: 70
Registrován: 10 říj 2011 23:46

Re: Whisp

Příspěvek od acibuk »

AR si s Olympicami sedí naprosto úžasně. Pokud zkombinuješ tyto dva prvky tak máš totálně vyváženou sestavu. To je moje zkušenost. Popsal jsi to pro mě úplně přesně. Kontrola nad Sonusy je akorátní. Zkoušel jsem k mým Olympica II připojit konec AR 75SE REF a už ty bedny dostávali na "autocenzura". Kdybych ho koupit, musel bych brzy začít řešit nové bedny.

S tím DACem opatrně. Za mě to chce něco trochu "ostřejšího" pomůže to těm lampám v konkrétnosti.

acibuK
Audio Research Reference 80S, Meitner MA3, Avantgarde Acoustic UNO fino XD, NuPrime CDT-8 Pro,Tellurium Q ultra silver, Acrolink
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

acibuk píše:AR si s Olympicami sedí naprosto úžasně. Pokud zkombinuješ tyto dva prvky tak máš totálně vyváženou sestavu. To je moje zkušenost. Popsal jsi to pro mě úplně přesně. Kontrola nad Sonusy je akorátní. Zkoušel jsem k mým Olympica II připojit konec AR 75SE REF a už ty bedny dostávali na "autocenzura". Kdybych ho koupit, musel bych brzy začít řešit nové bedny.

S tím DACem opatrně. Za mě to chce něco trochu "ostřejšího" pomůže to těm lampám v konkrétnosti.

acibuK

Má pravdu, předsedo. :lol: :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Takze AR zostal doma. MF a Atohm Zef pojde do inzercie. Rozdiel medzi Atohm Zef a Audioquest rocket 88 je podstatne vacsi ako bol na MF. DAC pojde na upgrade na Singularity verziu. V buducnosti by som chcel spravit hlavny zdroj z gramofonu ale to este potrva.

Stal sa zo mna fanusik AR, ten zosik ma v sebe nieco co som si isty ze sa nefa zmerat :thumbup:

Timcs fotka bude len musim asi najskor buldozerom odhrnut hracky ktore pred zostavou tvoria difuzne pole. :mrgreen:

Urcite potrebujem poriadny interconnect a napajaci kabel mam tam teraz Audioquest Chicago a prilozeny kabel mam podozrenie ze nie je original od AR. Tak ak mate nejake rady budem rad. Aretax uz nieco poradil tak to skumam.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Americko-čínsko-švajčiarska koprodukcia
wh2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Urbino »

whisp píše:Americko-čínsko-švajčiarska koprodukcia
wh2.jpg
Zesik mooooc parádní a s Olympica l luxusní kombinace.
^:)^
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

Gratulujem! To musi hrat paradne.
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Vcera som bol v Bis Audio opat. Pocuval som top zostavu od Sonus Faber a Mcintosh. Musim povedat ze to hralo velmi slusne ale na zadok som z toho nepadol rozhodne bolo vidiet na tom ze za velmi vela penazi dostanete uz iba maly kvalitativny posun. Ale nenechajte sa pomylit separacia nastrojov a realizmus nastrojov bol ucuvatny. Bicie zneli ako si ich pamatam zo skusobne uplne dokonale. Predpoklada ze s mcintoshom si to az tak nerozumelo a ta miestnost na to tiez nebola uplne vhodna uvidime co predvedu na vystave na konci oktobra vraj bude iny aparat. Co bolo ale na tomto vylete uzasne je ze mi tam pustili cinske cd xun-tian Tathagafa. Znelo to ako cinska kladicka hudba na absolutne spickovej urovni. Haluz jak hovado ale neuveritelne premakane. Isiel som pocuvat aparat a skoncil som so zazitkom z hudby ktory uplne prebil ten aparat.

Do zostavy pribudol Audioquest Gibraltar bi-wire ktory priniesol vacsi priestor, soundstage a separaciu nastrojov. Ten VSi75 hra neuveritelne, kazdy den ked si to pustim som z toho znova a znova prekvapeny. Je tak neutralny ze vsetko co pustim hra originalne. A nemozem povedat ze po vypocuti tej zostavy v Bis audio nemozem doma pocuvat moju. Stale to hra uzasne. Kto ma doma Olympicu silne doporucujem po dlhsom pocuvani je to este lepsie.

Takisto by som chcel podakovat panom z Bis Audia za absolutnu profesionalitu a ochotu.
adrian
Příspěvky: 831
Registrován: 07 lis 2013 18:10

Re: Whisp

Příspěvek od adrian »

Gratulujem ... :thumbup:
Marantz SA-11 S1 - Acoustic Revive Triple C - Leben CS-660P ( Matsushita 6cs7 x 6p3s-E ) Cerabase Slimline - ? - Harbeth Super HL 5 - Filtracia Noble-Audio - Isol8 Isolink Wave - rack Noble-Audio
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

IMG_20171014_102725.jpg
IMG_20171014_115100.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Whisp

Příspěvek od LawIAR »

Náhodou zdroj viacej takej hudby ti nedali? :D To je skôr tibetská/nepálska ako čínska hudba, či sa mi len zdá?

Inak super popis, dosť realitiscký. Dobre sa to čítalo. :thumbup:
Uživatelský avatar
timcs
Příspěvky: 476
Registrován: 13 kvě 2012 12:00

Re: Whisp

Příspěvek od timcs »

Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Whisp

Příspěvek od LawIAR »

"He has been collecting Tibetan music for twenty years and this has heavily influenced his compositions."

Tak už viem, kde je pes zakopaný. Diky diky a ospravedlnujem sa za mini off topic! :)
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Nastal problem. VSi75 akoby stratilo razanciu a dynamiku. Hrat to hra ale to caro je prec. Uz to nedava do bedni take supy ako predtym a takisto sa stratil ten lucidny zvuk (necirm ako inac to nazvat) Netusite kde by mohol byt problem? Lampy maju 715 hodin.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

whisp píše:Nastal problem. VSi75 akoby stratilo razanciu a dynamiku. Hrat to hra ale to caro je prec. Uz to nedava do bedni take supy ako predtym a takisto sa stratil ten lucidny zvuk (necirm ako inac to nazvat) Netusite kde by mohol byt problem? Lampy maju 715 hodin.
Nepomýlil si sa? Ako si mohol za tak krátky čas nahrať 715 hod.? Ten úkaz, čo popisuješ ja zažívam pri každom rozohrávaní nového prístroja, bední. alebo káblov. Najprv ide určitý zvuk, relatívne slušný, ale má menej detailov. Postupne, ako sa prístroj rozohráva, zvuk sa mení, ale nie vždy k lepšiemu, napr. "nabehnú" silné basy, potom sa zvuk akoby celý "zgrcne" a postupne sa zas vyčistí, pribudnú detaily, dynamika, a pod. Nejaký čas ešte vydrž a hraj. Uvidíš, či sa to zlepšuje. Píšeš, že máš aj nový kábel, ktorý rozohrávaš. Navyše nie som si istý, či práve Audioquest je k AR ten správny kábel. V samotnom AR to asi nebude. Počul som ho viac ráz a hral veľmi dobre. Ale napriek tomu, keď sa nejaký prístroj rozohrá, nemusí to byť vždy iba lepšie.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Ked som ho kupil mal 377 hodin. Podla AR manualu sa rozohrava 600. Hralo to uzasne. Uz to ba hra.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Whisp

Příspěvek od jimmi »

Je to možné.Alebo tam máš staré lampy alebo je nejaká už zlá. Ked sa rozohráva "elektronka" popripade aj poistka atd zvuk sa mení. U niektorých poistiek aj vyše 100 hodín.
Alebo sa rozohral a zahorel aj celkovo zosilnovač. Reprosustavám to niekedy trvá omnoho dlhšie. :smile:
Novšie ARC už asi nebudu tak kvalitné ako staršie. Ale to platí skoro na všetky značky a elektroniku.
jimmi
Příspěvky: 551
Registrován: 14 kvě 2012 09:08

Re: Whisp

Příspěvek od jimmi »

Ako píše aretax aj ten Audioquest Gibraltar to može kaziť. Vyskušaj najskor ten vymeniť a dlhšie zase vypočuť.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Myslim ze ten zosik uz je zahoreny davno. Tie kable s tym hrali super takze to nebol problem. Otazka je ci fakt nie je problem s tymi lampami. Len ako to zistit netusim. Ked to predtym davalo uplne supy do tych bedni a teraz nie. Porovnal som to s MF a teraz to MF hra miestami lepsie pricom predtym tam bol priepastny rozdiel. Takisto sa stratila lokalizacia.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

A čo odniesť to do BIS Audia? Viem, že v Banskej Bystrici majú šikovného servisáka.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

No to mam v plane problem je ze si chcem byt isty ze tu nemam nieco ja zle. Dnes to otestujem napriamo z rozvodu s inymi kablami.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

V BIS Audiu majú aj druhý stroj, môžeš to porovnať.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Cele som to prehadzal na vedlajsiu stenu, oddelil som napajanie iba pre audio a div sa svet to hra. Jedine co som spravil ze tieneny napajaci kabel som dal na VSi. Predtym tam bol kabel dodany s VSi. Na kabli je napisane made in china. Takze original to asi nebude. Mna z toho asi picne. Vratil som to spat a teraz to hra znova dobre.
Odpovědět