Whisp

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Hosi ma tu niekto skusenosti s kabelazou Siltech?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Whisp

Příspěvek od lachim »

whisp
zkoušel jsem 2 repro, 2 power a 1 xlr.
repro model 750 + crown. zbytek si nepamatuji typy.
podobná úroveň
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

A dojmy v porovnani s inymi vyrobcami (audioquest, nordost a pod.)?
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Whisp

Příspěvek od lachim »

Ve velké zkratce:
Crown byla pecka. Cenově nedostupný.
Zvukové třeba jako kimber 3038 a ještě lepší.
750 někde na úrovni Valhalla 1.
Valhalla 1 jsem měl v té době “za pusu”. Koupil jsem v1.
Sestava avalon Indra/ mf750 by LG/ ps1200...
(Audioq není a nebyl můj šálek kávy)
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Zatial naj co som pocul je Siltech Crown Princess. Ale zase tak vela toho nebolo. :mrgreen: Mate niekto skusenosti so Stealth audio a Synergistic research? Hladam XLR interconnect.
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Whisp

Příspěvek od aretax »

lachim píše: 15 zář 2019 06:48 (Audioq není a nebyl můj šálek kávy)
Vyskúšaj nové typy AQ. Je to iná zvuková filozofia, zvuk je plný (už nie sú "tenké" na basoch) a vzdušný. Ja mám sieťový kábel AQ Hurrican a neviem si ho vynachváliť. Pri porovnaní s Valhallou vyšie lepšie. Bol jemnejší, dynamickejší a jednoducho sa lepšie počúval.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Yngwie »

Doporučuji i jiné druhy kabeláže
Hijiri (Hamornix) HGP-10R, Acoustic Revive XLR-1.0 Triple-C-FM 1.8x1.4 .. často stojí u nás oproti Nordostům, AQ a jiným značkám na okraji zájmu, ale ... často mohou být tím pravým ořechovým:)
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

problem je s dostupnostou niektorych znaciek v Bratislave a okoli
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Audio Research VSi75 s dvoma sadami lamp bude na predaj tak ak by mal niekto v predstihu zaujem nech sa mi ozve.
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Mam pozicany xlr kabel Crystal cable absolute dream. Uz druhy den hladam svoju sanku v suterene. :shock:
Pecuch
Příspěvky: 145
Registrován: 09 zář 2012 17:00
Bydliště: Olomouc

Re: Whisp

Příspěvek od Pecuch »

=)) a s čím to porovnáváš? Zkoušíš vícero xlr? Nordost valhalla atd...?
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Valhallu som nepocul. Mam siltech crown princess. Pocul som
audioquesty. Ja nemam az taky velky prehlad ale z toho co som pocul je ten kabel najlepsi. Ten rozdiel je dost prekvapivy.
rimidalv

Re: Whisp

Příspěvek od rimidalv »

Crystal cables jsou super - jen bacha na koncovky ( v našich končinách IMHO neopravitelné ).
Měl jsem RCA a v jedom špatný kontakt - odesláno do Holandska na opravu. ( naštěstí byly s doživotní zárukou ).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Whisp

Příspěvek od Dieter Burmester »

whisp píše: 29 úno 2020 12:00 Mam pozicany xlr kabel Crystal cable absolute dream. Uz druhy den hladam svoju sanku v suterene. :shock:
Crystalum fandim :thumbup: Pri cene toho Absolutniho snu se da predpokladat, ze to spatne nebude, ale ja takove stesti na vypujcku asi nikdy mit nebudu 😥
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Musim sa opravit je to crystal future dream. Zvysok zostava :mrgreen:
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Kedze som kupil od Japexa Technics 1210GR musim k nemu kupit prenosku. Predzosilovac bude Mcintosh c53. Date mi prosim nejake tipy? Sacd prehravac mam bolo by fajn keby to nemalo zvuk ako cd.
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Whisp

Příspěvek od Dieter Burmester »

Neco od Myiyiyiajama, to bude digitalu vzdalene :thumbup:
Dieter Burmester
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

To je sopka v malajzii?
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Whisp

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dieter Burmester
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Whisp

Příspěvek od valderon »

Pravdu má Dieter...
Zkus kontaktovat zabiny007, ten ví,.. prakticky,...hodně....
Jan1k

Re: Whisp

Příspěvek od Jan1k »

ak mozes poradit pozri sa na predajcu kron na audiogon ma super prenosky za bezkonkurencne ceny. vcera som nanho natrafil cistou nahodou ked som hladal nejake info ohladom kiseki blue.... ma 100% hodnotenie takze sa nemusis bat, ze prides o prachy. mozno ta nieco zaujme...
https://www.audiogon.com/stores/kron?member_name=kron
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Nikto nic? Cim viac to studujem tym viac som z toho bezradny...
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Skusim napisat co by ma zaujimalo. Chcel by som aby sa ten zvuk nezlieval aby sa dali sledovat jednotlive nastroje, aby vedela vykreslovat 3d priestor s ambientnymi zvukmi a optimalne aby boli vsetky pasma vykreslene a vysky mali iskru. A aby to moc nestalo =))
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Whisp

Příspěvek od Dasta »

Nároky na zvuk, který popisuješ se nachází v cenové relaci asi od 40 000 výše.
Jaká je tvoje cenová představa, kterou jsi ochoten za přenosku zaplatit?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Kolko treba. Optimalne aby law of diminishing return bol na nejakej optimalnej hodnote.
Jan1k

Re: Whisp

Příspěvek od Jan1k »

Benz Micro ACE SL co povieš Dasta?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Whisp

Příspěvek od Dasta »

Jestli preferuje a hledá muzikální zvuk, který je velmi kultivovaný, ale ne zas tak přesný, proč ne.
Hledá li přesný zvuk, potom by dobře posloužila nějaká Audiotechniku, třeba AT OC9mk3, nebo jiný jejich model, už s Shibata hrotem.
Výše zmiňovaná Myajima dovede zahrát na Technicsu velmi dobrý, plný muzikální zvuk, ale pouze na lehkém headshellu. Těžší headshell, třeba Jelco, zvuk přenosky doslova umrtví.
Nebál bych se osadit tento gramofon daleko dražšími přenoskami.
Díky přesnému pohonu a kroutícímu momentu dosahuje gramofon výborných výsledků při přeslechu a lokalizaci.
Analogový zvuk výborné přenosky s výše uvedeným vytvoří magický poslech, který digital nikdy nezprostředkuje.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Quentin

Re: Whisp

Příspěvek od Quentin »

Dasta píše: 18 zář 2020 08:48 Jestli preferuje a hledá muzikální zvuk, který je velmi kultivovaný, ale ne zas tak přesný, proč ne.
Hledá li přesný zvuk, potom by dobře posloužila nějaká Audiotechniku, třeba AT OC9mk3, nebo jiný jejich model, už s Shibata hrotem.
Výše zmiňovaná Myajima dovede zahrát na Technicsu velmi dobrý, plný muzikální zvuk, ale pouze na lehkém headshellu. Těžší headshell, třeba Jelco, zvuk přenosky doslova umrtví.
Nebál bych se osadit tento gramofon daleko dražšími přenoskami.
Díky přesnému pohonu a kroutícímu momentu dosahuje gramofon výborných výsledků při přeslechu a lokalizaci.
Analogový zvuk výborné přenosky s výše uvedeným vytvoří magický poslech, který digital nikdy nezprostředkuje.
(*) (*) (*) (*) (*) Yes :thumbup:
Jan1k

Re: Whisp

Příspěvek od Jan1k »

Dasta píše: 18 zář 2020 08:48 Jestli preferuje a hledá muzikální zvuk, který je velmi kultivovaný, ale ne zas tak přesný, proč ne.
Hledá li přesný zvuk, potom by dobře posloužila nějaká Audiotechniku, třeba AT OC9mk3, nebo jiný jejich model, už s Shibata hrotem.
Výše zmiňovaná Myajima dovede zahrát na Technicsu velmi dobrý, plný muzikální zvuk, ale pouze na lehkém headshellu. Těžší headshell, třeba Jelco, zvuk přenosky doslova umrtví.
Nebál bych se osadit tento gramofon daleko dražšími přenoskami.
Díky přesnému pohonu a kroutícímu momentu dosahuje gramofon výborných výsledků při přeslechu a lokalizaci.
Analogový zvuk výborné přenosky s výše uvedeným vytvoří magický poslech, který digital nikdy nezprostředkuje.
Takze vravis ze na jednej strane Benz Micro ACE SL muzikalna (cital som, ze aj velmi detailna (boronova chvejka a hrot micro ridge)) a trebars AT OC9mk3 / AT33sa (boronova chvejka, shibata) na strane presnosti dalo by sa povedat analogovy SACD/DSD?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Whisp

Příspěvek od Dasta »

Vše je relativní, co já vnímám jako muzikální, druhý může vnímat jako detailní a naopak. Neoddiskutovatelné je, že přenosky Benz nikdy nebyly považovány za analytické a detailní, ale právě byly doporučovány a vyzdvihovány pro svojí kultivovanost.
Analogové cd/sacd:
Nejen přenoska se podílí, ale i výše uvedené v minulém příspěvku.
Tichý, přesný pohon, vysoký kroutící moment, to dává reprodukci přesnost a přeslechy téměř jako cd.
Přenoska dodává tu analogovost, pochopitelně v souběhu phono preampu.
Kombinace tohoto dává tu možnost reprodukce, jako by se poslouchalo, jak Ty říkáš analogové cd.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jan1k

Re: Whisp

Příspěvek od Jan1k »

Dakujem super odpoved ako vzdy... Teraz uz to je na whisp-ovi kolko chce investovat a co ocakava.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Yngwie »

Dasta píše: 18 zář 2020 10:23 přeslechy téměř jako cd
To vůbec ani omylem ... o tom nemůže být řeči.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Whisp

Příspěvek od Dasta »

Myslíš?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Yngwie »

Dasta píše: 18 zář 2020 15:13Myslíš?
Klidně mě pouč, rád změním názor, pokud hlasám bludy, ale na jaké rozdíly se dostaneš mezi L/R u vinylu? Rozdíl mezi L/R i velmi dobře nastaveného gramce bývá klidně 1 a více dB ... nevěřím tomu, že to dostaneš do zanedbatelné tolerance (0,1 - 0,2).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Whisp

Příspěvek od Frogyman »

Yngwie píše: 18 zář 2020 15:25 Rozdíl mezi L/R i velmi dobře nastaveného gramce bývá klidně 1 a více dB ...

:shock:
Asi máme každý trochu jinde nastavené hranice toho, co znamená "velmi dobře nastavený gramec"...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Whisp

Příspěvek od Dasta »

Yngwie,
Všiml jsi si slůvka téměř?
Pochopitelně nikdo nic neměřil, ale reprodukce je co se týče přeslechů, velmi podobná cd.
Jako bonus je tam ještě k tomu ta analogovost.
Terahera byl také u toho.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Whisp

Příspěvek od terahera »

Jj,mohu potvrdit,a ne jen u Dasty,stejné je to i ostatních kluků,kteří mají digitál i analog např. Zabiny,Valderon a koneckonců i já.Pokud je analog(gramofon) dobře nastaven a celá phono větev je vymazlena,tak poslech cd po gramci je téměř nemožný
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Whisp

Příspěvek od Yngwie »

Já jsem si jenom dovolil poznámku k těm limitům vinylu. Nic jiného nerozporuji. Sám mám zvuk vinylu rád, ač doma žádný nemám.
Vinco
Příspěvky: 1144
Registrován: 03 úno 2019 18:15

Re: Whisp

Příspěvek od Vinco »

terahera píše: 18 zář 2020 16:33 Jj,mohu potvrdit,a ne jen u Dasty,stejné je to i ostatních kluků,kteří mají digitál i analog např. Zabiny,Valderon a koneckonců i já.Pokud je analog(gramofon) dobře nastaven a celá phono větev je vymazlena,tak poslech cd po gramci je téměř nemožný
Hm ? Urcite ?!
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Whisp

Příspěvek od whisp »

Dakujem za vecne prispevky. Zatial som narychlo kupil nagaoku 110h. Gramofon dnes dorazil. Musim este vyzdvihnut maniakalny sposob zabalenia sa mi zda ze tak dobre to nebolo zabalene ani z fabriky. Perfektne jednanie zo strany Jaspexa. Este mi tam prihodil nejake drobnosti. Mal som pocit ze vybalujem fungl novy gramec. Klobuk dolu.

Nagaoka hra no take hifi ale je to vinyl :mrgreen: Budem sa musiet poriadne zorientovat a objednat poriadnu prenosku. Cize kludne mozete pokracovat vo vecnej debate dalej.
Odpovědět