Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Dasta píše:myslím, že vintejdžový Denon by hravě převálcoval dnešní produkci kolem 100t. Děkuji Mirkovi za příjemně strávené odpoledne, vracel jsem se domů zas o něco bohatší.
O tom by som si dovolil pochybovať, ale že je dobrý a navyše nádherný - to je fakt.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
Fakt je to, že takový krásný stroj člověk poslouchá jak se říká i očima.Na druhou stranu jsem slyšel stroj kolem 100t., který mě tak nepřesvědčil, že bych kvůli němu prodal svojí 1210.Značku zmiňovaného stroje nechci uvádět Vím, že jsi veliký příznivec reprodukce z gramofonu, tvoje sestava musí hrát špičkově, já nic podobného ani neslyšel. Mirkův Denon je perfektně zapracován do celku, dotažen kabeláží a preampem. Spolu s přenoskou podává takový zvuk, že nabydeš dojmu, že na stroje současné produkce bohatě postačuje,ne li převyšuje. Je to jen můj čistě subjektivní dojem.Preji Ti hodně příjemných chvil u poslechu hudby a šťastné pořízení vyšší přenosky. Honza.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

S tým, čo píšeš môžem iba súhlasiť. Ja som iba nesúhlasil s obecným tvrdením, že prevalcuje dnešnú produkciu okolo 100 tis. Kč. O perfektnom dizajne Denona nepolemizujem, Aj mne sa veľmi páčia gramofóny tohto typu (Pioneer, Sony, Micro Seiki, JVC a pod.) a ani nepochybujem o tom, že sú vynikajúce. Taktiež som počul o Pytelovej šikovnosti pri ich repasovaní, a verím tomu, čo si písal o jeho zvuku. Aj Tebe prajem veľa krásnych hodín pri hudbe.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Po delší době, asi rok a půl jsem dokončil upgrade svojí sestavy:
Po pořízení nových beden(Xavian Carisma) následovala výměna kondenzátorů v předzesilovači a výkonových zesilovačů výrobcem.Posléze mě p.Vrána v Casea implementovat DAC Lynx do přehrávače Vincent S3. Další úprava bylo předratovaní gramofonu kabelama VdH včetně ramene a výměna síťových kabelů u zdrojů signálu a předzesilovače za VdH Mainsserver Ke koncovým zesilovačům jsem dal Vincent Power. Následně byl proveden samostatný síťový přívod.Zasuvka Furutech a Lappkabel K liště Supra byl pořízen kabel VdH Mainsstream.Poslední změna byla vyměna spínaného zdroje za pulsní u preampu Dynavector P75MK2 včetně úpravy uvnitř samotného preampu. Po úpravách jsem hodně spokojen. Preamp byl též upraven v Casea. Myslím, že jsem se svojí sestavou v dané situaci dosáhl maxima.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Dasta

Příspěvek od pajuna »

Gratulace k posunu. Prihodis nejake fotky?
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Pajuna,
Děkuji, teď jsem se zvukem opravdu spokojen, snad to chvíli vydrží, než začne červík hlodat, však to asi taky znáš.Fotky posílat nebudu, kdybys jel někdy služebně do Pelhřimova dej vědět, rád Tě přivítám.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

červa spalit ! no me se to taky nedari :-)
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Koupil jsem na základě inzerátu v našem fóru LP S. Quatro od člena"John Boston", kterou uváděl v inzerátu jako super stav. Opak je pravdou, na první straně ve druhé mezeře je znatelná rýha způsobena neopatrnou manipulací, způsobující několik po sobě jdoucích lupanců, velice nepříjemných.Prehravani desky v takovém stavu vůbec nepřipadá v úvahu.Každý slušný prodejce by na toto upozornil. Myslel jsem naivně, že koupě od člena fóra proběhne bezproblémově, no je vidět, že i v66 letech se musí člověk pořád učit.Nemam z toho dobrý pocit. Jsem za vola a šlendrián opět vítězí.Vubec nejde o ty peníze co tato transakce stála, za cenu průměrné večeře v lepší restauraci jsem poučen. Jsem smutný z toho, že takové chování nás posunuje někam k Balkánu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
John Boston
Příspěvky: 30
Registrován: 06 dub 2012 20:41

Re: Dasta

Příspěvek od John Boston »

Ani já se nemíním zabývat drobnými, které jsem od tebe za LP Suzi obdržel. Ve zmiňovaném místě je ne mnou škrábnutá, ale nepřeskočí. Celkový stav vzhledem ke stáří je super. Osobně jsem ji pořídil za daleko vyšší peníz/cca Kč 1 500,--/ od jednoho německého prodejce na eBayi. Její stav uváděl jako MINT. Pokud tě koupě tolik mrzí, pro udělený komentář na fóru asi ano, pošli ji zpět na níže uvedenou adresu, částku Kč 590,-- ti obratem zašlu zpět. Směr Východ se jistě neposunuji, ale na tom vlastně nezáleží. JZ




Jan Zaněk, Kaplického 428, 463 12 Liberec 23
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Ne ze bych chtel prilis vstupovat do vasi hadky ohledne koupe japonske desky, ale rad bych upozornil na jednu vec, ktera nemusi byt na prvni pohled zrejma :-?

Koupe desek na internetu bez moznosti prehrani SVOU PRENOSKOU ma jista uskali: predne jde o to, ze prodejce uvadi stav takovy, vy jako kupujici pak mate pocit makovy. Ne vzdy se vsak musi jednat o lez prodejce - jde totiz o to, ze (jak poctivi navstevnici HEF jiz jiste vedi), existuje nekolik tvaru hrotu a s kazdym je vysledek jiny nejen co se zvuku samotneho tyce, nybrz i nachylnosti k "nehudebnim primesim" v podobe hluku drazky, lupancu apod. Z nostalgie udrzuji pri zivote Teslu NC 470, ktera disponuje prenoskou s kulovym hrotem. Na tomto gramci a s takovym hrotem, byt klidne zapojenem do toho nejlepsiho retezce, vetsinu lisovacich neduhu nelze slyset. Kulovy hrot ma diky svemu tvaru nejmensi moznou stycnou plochu se stenou drazky, takze se spouste problemum vyhne. Ne tak, kdyz se stejnym vyliskem prejdu na svuj druhy gramec vyssi kvality s hrotem Fine Line a.k.a. Micro Line a.k.a. Micro Ridge a.k.a. SAS. Tam slysim vsechno mozne a jen skutecne maly pocet mych desek lze optikou tohoto hrotu povazovat za bezchybne vylisovane.

Celym timhle pojednanim jsem chtel pouze poznamenat, ze u prodejce se muze deska jevit jako bezvadna, u kupujiciho pak jako predmet podvodneho jednani.
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

John Boston,
Nechci se už k problematice více vyjadřovat. Já řekl svoje,Ty jsi si řekl svoje, každý ať si názor vytvoří sám.Po tom všem akorát zůstává divná pachuť.Měj se pěkně.
Jan Práchenský Dolnokubínská 1672
39301 Pelhřimov.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dieter Burmester,
Jistě je pravdou, že každý řez hrotu přenosky se projevuje jinak při přehrávání elpíček.To co jsem řešil já ve výše uvedeném příspěvku však s tímto nemá nic společného.Jednalo se o rýhu dlouhou 2cm, která začíná v drážkovem poli druhé skladby, vede šikmou přes mezeru do drážkového pole třetí skladby asi 10mm.Takovou čísu neschová žádný řez hrotu žádné přenosky.O tom žádná. Ostatně prodejce existenci rýhy nikterak nerozporuje, pouze jsme se neshodli na tom,co je super stav.Já mám řez hrotu micro ridge, který výborně přenáší vysoké kmitočty a umí schovat hodně praskotu a ruchů.Myslim si,že právě přenosky s kulovým nebo eliptickým hrotem přenáší víc praskot než s řezem sofistikovanějším.Ty píšeš pravý opak.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dasta

Příspěvek od efičák »

Kolikrát sem chtěl odprodat nějaké elpíčka, ale jak stanovit cenu, když jsou prostě hrané a nějaká poškození se objeví.
NAvíc sem stohoval laciné desky klasické hudby z pozůstalostí, protože za takovou cenu sem tomu nemohl odolat.
Nejlíp sem nakoupil kompletního Gustava Mahlera za litr rumu ! Od kamaráda Peera. :)

Mám analog moc rád, ale soubor v PC přehraný správně nastavenou audiofilskou zvukovou kartou hraje krásně a nedochází k jeho postupnému opotřebení. Jen starý Miles Davis nemá tu auru jakou dává jen vinyl.

Rozumím Dastovi , čím lepší aparatura, tím větší citlivost na zdroj zvuku, přes ty SS Revelatory to musí až bolet. A moc bych Tě poprosil o foto tvých Xavian XN Carisma.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dasta píše:Dieter Burmester,
Jistě je pravdou, že každý řez hrotu přenosky se projevuje jinak při přehrávání elpíček.To co jsem řešil já ve výše uvedeném příspěvku však s tímto nemá nic společného.Jednalo se o rýhu dlouhou 2cm, která začíná v drážkovem poli druhé skladby, vede šikmou přes mezeru do drážkového pole třetí skladby asi 10mm.Takovou čísu neschová žádný řez hrotu žádné přenosky.O tom žádná. Ostatně prodejce existenci rýhy nikterak nerozporuje, pouze jsme se neshodli na tom,co je super stav.Já mám řez hrotu micro ridge, který výborně přenáší vysoké kmitočty a umí schovat hodně praskotu a ruchů.Myslim si,že právě přenosky s kulovým nebo eliptickým hrotem přenáší víc praskot než s řezem sofistikovanějším.Ty píšeš pravý opak.
No ja pisu presny opak proto, protoze vim a nemyslim. Je mi jasne, ze se v tomto neshodneme, nebot dojmy, ktere jsi v tomto ohledu nabyl, jsou zjevne silne. Proto se nebudu ani prit, ani te o tom presvedcovat :thumbup:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dieter,
K rozepři nevidím žádný důvod, nejsem konfliktní člověk.
Měj se pěkně
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Dobre. Nicmene pokud by te zajimalo, jak se veci ve skutecnosti maji, rad ti pomohu tuto problematiku osvetlit. Treba pres SZ nebo tak nejak. Hezky vecer :smile:
Dieter Burmester
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Dasta

Příspěvek od Jirka33 »

Dasta: Xavian Carisma modifikované výrobcem ( výhybka biamp, výšky SŠ Revelator,
Kabinet masiv.orech)

Ty máš Carismu z masivního dřeva nebo jsi měl na mysli pouze dýhu?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Jirka33,
Posílám Ti soukromou zprávu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dasta

Příspěvek od efičák »

Jéňo, tvá soustava je neuvěřitelná a neopakovatelná. :thumbup:
Všecko i ty výškáče ti závidím, jsou šťavnaté s vynikajícím rozlišením. Zesilovače asi povedené s přebytkem výkonu na ty hladové měniče. Gramec neokázalý bez snobského původu, ale dobrý, povedená přenoska.
Dotažený digitální zdroj, protože nejvíc je to přece jen na stříbrných kotoučkách a v číslech. :)
A teď komplet elektrika.

Takže jsi dotáhnul všechno do současně nejlepšího možného stavu a užíváš si to?
Máš to takové neokázalé a současně velice kvalitní. Kéž bych i já uměl takhle jít za svým cílem !
Jéňo bravo. Vše pro hudbu domodelovanou a hladce strukturovanou o velkých dynamických skocích, tak zábavnou a obohacující.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ahoj Aleši,
Děkuji za Tvůj příspěvek. Myslím, že na mojí sestavě není nic výjimečného, ale myslím,že v současnosti jsem velmi spokojen.Pořídil jsem filtraci od Noble Audio včetně síťového kabelu " Zephyr T". Vedle samostatného přívodu je filtrace s kabelem největší přínos ve zvuku v mojí sestavě. Nikdy bych neřekl, jak důležitý prvek ve zvuku je síťový kabel, místy se jeví i důležitější než propojovací. Reprodukce je teď čitelnější, nástroje separované, scéna více do hloubky. Výšek zdá se objemově méně, ale není tomu tak, jsou hladší a jemnější, jako by se více projevoval potenciál Revelatoru.Středy zdají se být více rozšířené a basy pevnější a přesnější.Uzivám si teď zvuku jaký jsem nikdy neměl a jsem rád,že si v důchodu budu moct užít svojí sbírky desek, Pochopitelně, když bude zdraví sloužit
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše:Ahoj Aleši,
Děkuji za Tvůj příspěvek. Myslím, že na mojí sestavě není nic výjimečného, ale myslím,že v současnosti jsem velmi spokojen.Pořídil jsem filtraci od Noble Audio včetně síťového kabelu " Zephyr T". Vedle samostatného přívodu je filtrace s kabelem největší přínos ve zvuku v mojí sestavě. Nikdy bych neřekl, jak důležitý prvek ve zvuku je síťový kabel, místy se jeví i důležitější než propojovací. Reprodukce je teď čitelnější, nástroje separované, scéna více do hloubky. Výšek zdá se objemově méně, ale není tomu tak, jsou hladší a jemnější, jako by se více projevoval potenciál Revelatoru.Středy zdají se být více rozšířené a basy pevnější a přesnější.Uzivám si teď zvuku jaký jsem nikdy neměl a jsem rád,že si v důchodu budu moct užít svojí sbírky desek, Pochopitelně, když bude zdraví sloužit

A tak to má být. ^:)^
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

John Boston píše:Ani já se nemíním zabývat drobnými, které jsem od tebe za LP Suzi obdržel. Ve zmiňovaném místě je ne mnou škrábnutá, ale nepřeskočí. Celkový stav vzhledem ke stáří je super. Osobně jsem ji pořídil za daleko vyšší peníz/cca Kč 1 500,--/ od jednoho německého prodejce na eBayi. Její stav uváděl jako MINT. Pokud tě koupě tolik mrzí, pro udělený komentář na fóru asi ano, pošli ji zpět na níže uvedenou adresu, částku Kč 590,-- ti obratem zašlu zpět. Směr Východ se jistě neposunuji, ale na tom vlastně nezáleží. JZ




Jan Zaněk, Kaplického 428, 463 12 Liberec 23
Dasta, nechápem Tvoj postoj. Pravdou síce je, že "SUPER STAV LP" znamená, že LP ja v super stave bez ohľadu na jej vek (mám LP so 60-tych rokov, čo hrajú a aj vyzerajú ako nové). Viem, že nikoho nezaujíma, v akom stave ju predávajúci kúpil, ale na druhej strane Ti predávajúci ponúka vrátenie peňazí, čo je z jeho strany naozaj poctivý prístup. Ak nie si spokojný s LP, tak nechápem, prečo ju nevrátiš naspäť a nemusíš tu vypisovať zbytočné príspevky. Naozaj nevidím zmysel Tvojho príspevku.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Buď zdráv Aretaxi,
Dovoluji si připomenout, že peníze k navrácení mně byly nabídnuty až po příspěvku, který jsem napsal.Já odpověděl, že se s tím nehodlám zabývat,. Nechtěl jsem zkrátka pokračovat v komunikaci s člověkem, který mně takto uvedl v omyl ( myslel jsem si bláhově, že na audiofilském fóru deska nabízená jako super stav je zkrátka deska v super stavu). Toto vše se odehrálo v jednom dni a to 12 června.Už dávno jsem to pustil z hlavy, proč to prosím připomínáš 2 září?
Nezlob se,ale z mojeho pohledu mě příspěvek zbytečný nepřipadá. Já se na nikoho nezlobím, do koupě mně nikdo nenutil a stav desky si může každý vykládati různě.Jediný závěr pro mně z toho vyplývá,že už si na inzerát na fóru elpíčko nikdy nekoupím.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Nehnevaj sa, ale nevedel som, že odpoveď na príspevok je časovo limitovaná. Ale k veci - ako píšeš, každý si sám určí, v akom stave sa daný predmet nachádza a pritom to nemusí byť úmyselné poškodenie kupujúceho. Pre predávajúceho má často krát daný predmet - v tomto prípade LP oveľa vyššiu hodnotu, ako má reálne, možno tam sú napr. citové väzby, možno draho nakúpil a pod. Skutočná hodnota je iba taká, za ktorú ju dokáže predať. To isté platí aj o stave LP. Pre niekoho je staré vydanie, často aj s poškodením v dobrom stave, pre kupujúceho je tento stav nevyhovujúci. Aj ja mám ten istý názor, ako Ty, že perfektný stav má byť perfektný bez ohľadu na vek LP. Preto je dobre pred kúpou sa informovať predávajúceho, presne v akom stave je LP, či nie je poškodená a pod. Ak by takú ryhu, ako píšeš, zatajil, je to podvod. Ale realita je taká, ak chceš zohnať nejaké staršie LP, ktoré v obchodoch nenájdeš, musíš aj niečo riskovať. Nie každá kúpa sa Ti vyplatí. Staré veci sa ťažko zháňajú. hlavne originálne vydania. Je iba na Tebe, či to máš ako hoby, a si ochotný niečo "prekusnúť", alebo je prvoradé, aby si za každú vynaloženú korunu mal adekvátnu protihodnotu, jednoducho, aby sa Ti každá kúpa vyplatila.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Takže prodejce je zobliga?
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Vidíš, ako to chodí - aj Ty si vysvetľuješ to, čo som napísal, po svojom. Pritom význam môjho príspevku bol celkom iný.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Mark Levinson »

Dasta píše:Pajuna,
Děkuji, teď jsem se zvukem opravdu spokojen, snad to chvíli vydrží, než začne červík hlodat, však to asi taky znáš.Fotky posílat nebudu, kdybys jel někdy služebně do Pelhřimova dej vědět, rád Tě přivítám.
Kdyby ten Pelhřimov nebyl tak daleko.........
Škoda, že nebudou žádné fotky, rád bych pokochal oko alespoň pohledem na tu úžasnou sbírku hudebních nosičů. Na burze mne dostala fotka s pohledem na veškerá vydání Dire Straits - Brother in arms. To bylo fascinující :clap: .
Mark Levinson
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Můžu potvrdit, že Dasta je fajn chlápek. Velký přehled o muzice, opravdu smekám. A když mi na mobilu ukázal video s jeho sbírkou CD a vinils, tak jsem :shock:. Je mi na ním sympatický, že obsah vítězí nad formou.
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak jsem si dnes se Zattym udělal výlet a navštívili jsme Dastu v Pelhřimove.Hned ze startu musím uznat můj velký omyl a to,že v paneláku nejde udělat pořádné hifi.Jde a jak jsem u Dasty viděl a slyšel,tak parádně :shock: Obývák má příjemně zařízený,kromě hifi sestavy a sedačky v podstatě všude regály plné CD, LP *thumbs up* Poslouchali jsme jeho upravené Xavian Carisma, CD Vincent myslím S3 upravena v Casea převodníkem Lynx.Preamp a konce Brasany,gramofon Technics myslím 1200.Poslech CD parádní,akorát na můj vkus malinko ostřejší výšky,prostě hodně reálné.Poslech analogu ovšem neskutečný :shock: Neuvěřitelný prostor,dynamika, detaily a pro mě šokující basy :shock: Absolutně přesné,fyzicky téměř přítomné,prostě takhle jsem Xavian ještě hrát neslyšel *thumbs up* Výborně sladěná sestava,Dasta je bigbítak a podle toho má sladěnou aparaturu.A nutno podotknout že fenomenálně!!!!Díky moc za příjemně strávenou neděli,výborný guláš a pokec ;)
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak včera při cestě z dovolené jsem navštívil Dastu,byl jsem zvědavý na jeho novou přenosku Yosegi.Musím řící,že na pohled je to klenot :smile: Když pak Honza kolotoč pustil,zůstal jsem jak přikovaný,prostě šok.Takovou dynamiku jsem ještě nezažil,neskutečné :shock: Přál bych všem,co zatracují přehrávání lp,tohle slyšet,prostě famózní reprodukce,na kterou se jen tak nějaký digitál nechytá :thumbup: A to hraje Honza v podstatě na obyč gramofon,který spouta lidí považuje za DJ gramec :smile: Honzo díky za trpělivost s mojimi satany,ženě za občerstvení a ať to hraje :clap:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

Terahera
Troufl bych si tvrdit, ze kdyby dasta neudelal na sve sestave nekolik zdanlive drobnych vylepseni, nebyl by vysledek tak skvely. Ac je ta prenoska draha a skvela, v puvodni (pred startem zmen) sestave by nemela sanci tolik vyniknout.

Co ty na to, dasto?
Myslis, ze by to bez tech “pitomimek” byla takova phono-bomba?
:-)
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Po návštěvě lachima s Pytlem v říjnu 2017 jsem provedl soubor úprav, který ve svém součtu dosáhl to, že dnes si užívám takového zvuku, že by už člověk mohl říct " tak takhle nějak už by to mohlo být.
Pod bednama mám cerabally, mám je i pod cd playerem a předzesilovačem také. Pod koncákama mám G&G.
Kabely vyvěšeny na podložkách z wenge- k tomuto mně přivedl lachim, když podložil reprokabely šálkama na kávu.Byl to tenkrát znatelný rozdíl ve zvuku.
Výměna některých napájecích kabelů, předratování gramofonu kabeláží VdH,
výměna stávajících kondenzátorů v zesilovačích za kondenzátory Mundorf, úprava napájecího zdroje u preampu.To jsou změny, které jsem provedl po návštěvě Michala s Mirkem. Za vše co se týká předratování a kabelů děkuji Pytlovi za promptní provedení těchto záležitostí
Dnes mám kromě prostříbřeného gramofonu kompletně signalovou cestu od propojek v headshellu po zesilovač vše provedeno ve stříbře.
Asi před třemi týdny jsem získal přenosku EAT Yosegi.Měl jsem strach nasadit takovouhle přenosku na Technicse aby nenarazil gramofon na svůj limit, aby nic nehučelo, nebylo slyšet ložisko, rozlišení se neztrácelo někde v ramenu..
Přestože, mám osazený gramofon Dynavectorem DV20XMK2, zdála se mně Yosegi na Technicsu lehce bizarní.
Veškeré neduhy připisovány gramofonům Direct drive, tento gramofon nemá a já si mužů užívat rozlišení, dynamiky, jemnosti, prostoru..... této přenosky.
Děkuji lachimovi a Pytlovi za navedení,rady, že jsem nemusel absolvovat dlouhou cestu poznání, která kromě času je poměrně náročná i na finance.
Myslím,že nejsem sám komu ti dva pomohli a tak myslím, že můžu říct za všechny Děkuji kamarádi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
whisp
Příspěvky: 380
Registrován: 12 lis 2013 14:34

Re: Dasta

Příspěvek od whisp »

Dakujem za zdielanie skusenosti
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

dasta
u tebe je skvělé, že máš vyváženou sestavu. navíc mimořádně dobré bedny.
ty se totiž RB zakázkově velice povedly!
těším se na další návštěvu tebe. bude to téměř rok od té poslední ...
(díky za ta milá slova)
až s mirkem jednou zase vyrazíme a budeš-li chtít, dovezeme k tobě bimotore.
jen tak pro představu.
jak moc dobré ty bedny jsou. samotného by mě zajímalo, kde mají "limit".
a pro raritní fotografii. dasta stojící na bimotore
:-)
jinak určitě dovezu nějaké repro káble a 3 nerezové desky.
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A nechcete kluci přijet i na moravu :smile: Občerstvení a noclech není problém :angel:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

terahera
s radostí. domluv se s pytlem. dělám většinou jen závozníka-otíka.
občerstvení u dasty nelze překonat. posledně nás dasta pohostil v kategorii 5*+
takže od dasty zřejmě opět pojedeme ospalí a krásně naladění zvukem zakázkových xavian.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

lachim,
Určitě přijeďte, rád vás oba uvidím, občerstvení určitě nějaké bude, měl bych predstavu-pikantní gulášek z vystařené kližky a jako příloha bramboráky, nebo by mohlo být, jestli jíte jehněčí, tak kolínko na majoránce s redukovanou šťávou a jako příloha bramborová kaše se smetanou a máslem. Potom bychom si mohli udělat společné foto na Bimotore, to by nemělo chybu.
Jinak zkouším Yosegi na různých headshellech, z dřevěného jsem přehodil na hliníkový a na večer chci ještě zkusit karbonový.Potom napíšu jak se mně to jevilo, zdá se ,že je to zajímavé.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Skús Ortofon magnéziový. Keď EAT dával ku EAT Forte ramienka Ortofon 309 spolu s Yosegi, dávali headshell práve tento. Mám ho a je prínosom. Stojí cca 100€ a hlavne si daj silnejšie kábliky s prenosky do ramena. Doporučujem meď. Mám aj Ag, ale na môj vkus boli trochu agresívne.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Dasta

Příspěvek od blesk666 »

Dasta: Dobre sa citaju pozitivne rekcie ludi a to ze vas hudba a cas straveny s hifi takto bavi. Udrzte si to este dlho
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Věřím,že magneziovy headshell je přínos, protože jeho hmotnost, která je téměř zanedbatelná je přímo předurčen k těžším ramenům, hlavně v kombinaci lehčí přenosky jako je Yosegi.
Zkoušel jsem přenosku prvně s dřevěným headshellem, spodní pásmo bylo hodně rozšířené a bas byl spíše kulatší než přesný, nahoře byl zvuk dobře rozšířený, bylo slyšet vše, ale činel spíše v pozadí, vše bylo pojato spíše po hudební stránce.V dřevěném headshellu byly propojky z čistého stříbra.
Jako druhý jsem zkoušel headshell z hliníkové slitiny, propojky měděné.
Tady došlo ke zpevnění basů, lepší čitelnost středního pásma, větší rozšíření na výškách, výborný prostor.
Naposledy jsem zapojil karbonový headshell Pro-Ject Signature se stříbrnými propojkami. Zvukově podobné jako u hliníkové slitiny, ale všeho je více.Neuveřitelně podaný zpěv, poslouchal jsem AG Flek a zpěvák jako by byl v pokoji se mnou.Akustické nástroje jsou podány hodně věrně a trojrozměrně, pozadí zdá se být klidnější.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět