Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dasta

Příspěvek od jupol »

Honzo, zaujíma ma ten prípravok Houdini spolu s Funk headshellom Cobra. Ako to mení zvuk prenosky? Oplatí sa do toho investovať, stojí to za to?
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Honzo
Mít tebe,Jardu(Valderon),Sašu(zabiny) za přátele je obrovská čest :thumbup: Je asi pravda,že naše sdílení a různé koumání všeho(nejen hifi :lol: ) je víc než nadstandartní a výsledky u každého z nás tomu pak nasvědčují :cool: Jsem rád,že jsme se tak přes fóra zčuchli a vše funguje,jak má,bez jakýchkoliv vedlejších záměrů a hlavně,získal jsem výborné přátele,na které se mohu kdykoliv spolehnout.Takže díky a doufám,že nám to vydrží ještě na dlouhá desetiletí :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

jupol,
Houdini s dodaný headshellem, včetně šroubků z plastu váží přesně tolik, jako originál headshell Technics.
Výměnou docílíš zvuku, který ve všech atributech předčí zvuk původního osazení, vyzdvihl bych vzdušnost a přesnost, prokreslení pásem a prostor.
Doporučuji zkombinovat i s podložkou Achromat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak včera jsem byl zas po nějaké době na poslech a pokec u Dasty.Při prvotním pohledu na jeho aparát se vlastně nic od mé posledni návštěvy nezměnilo,ale poslechem bylo hned zřejmé,že se změnilo hodně a to samozřejmě k lepšímu :thumbup: Ze změn bych zmínil měděný plát na horní části gramofonu,slipmat Achromat,podložku přenosky Houdini,přibyla distribuční lišta Furugescu uložena v domečku ze dvou druhů dřeva,podložena cerabally a ležící na plátu z nerezi,jiné koncovky na napájecích kabelech.Pouštěli jsme samozřejmě gramec a to zprvu s přenoskou A95.Doslova mi spadla brada,ta brutální přesnost,vše jak vytesané do kamene,skvělá dynamika,prostor,vzdušnost a to vše při zachování skvělé muzikálnosti.Ten klid na pozadí,vlastně vůbec neskutečný klid při reprodukci byl dechberoucí.Poté Honza přehodil přenosku na SPU Classic a to už byla jen taková třešnička.Tato přenoska má zcela jinou zvukovou filozofii,prostě neřešíte žádné detaily atd,prostě se na vás valí masy zvuku,které vás obklopí ze všech stran a nic neřešíte,jen hudbu.Taky se odpoledne objevil i Zabiny,takže to bylo příjemné setkání s přáteli,výborným pohoštěním a neskutečným zvukovým zážitkem.Honzo moc díky a klobouk dolů,kam jses dostal :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Quentin

Re: Dasta

Příspěvek od Quentin »

terahera píše: 20 zář 2021 09:18 Tak včera jsem byl zas po nějaké době na poslech a pokec u Dasty.Při prvotním pohledu na jeho aparát se vlastně nic od mé posledni návštěvy nezměnilo,ale poslechem bylo hned zřejmé,že se změnilo hodně a to samozřejmě k lepšímu :thumbup: Ze změn bych zmínil měděný plát na horní části gramofonu,slipmat Achromat,podložku přenosky Houdini,přibyla distribuční lišta Furugescu uložena v domečku ze dvou druhů dřeva,podložena cerabally a ležící na plátu z nerezi,jiné koncovky na napájecích kabelech.Pouštěli jsme samozřejmě gramec a to zprvu s přenoskou A95.Doslova mi spadla brada,ta brutální přesnost,vše jak vytesané do kamene,skvělá dynamika,prostor,vzdušnost a to vše při zachování skvělé muzikálnosti.Ten klid na pozadí,vlastně vůbec neskutečný klid při reprodukci byl dechberoucí.Poté Honza přehodil přenosku na SPU Classic a to už byla jen taková třešnička.Tato přenoska má zcela jinou zvukovou filozofii,prostě neřešíte žádné detaily atd,prostě se na vás valí masy zvuku,které vás obklopí ze všech stran a nic neřešíte,jen hudbu.Taky se odpoledne objevil i Zabiny,takže to bylo příjemné setkání s přáteli,výborným pohoštěním a neskutečným zvukovým zážitkem.Honzo moc díky a klobouk dolů,kam jses dostal :thumbup:
Věřím, že to hrálo SUPER, ale když já ten ortofon nemůžu... :-|
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

A slyšel jsi někdy, jak A95 nebo nějaká SPU hraje?
Poté, co jsem pořídil A95, tak si ji z mého okolí již koupilo dalších 6 vinylistů, kteří nyní řeší další ramena, aby mohli mít i SPU... :angel:

BTW - Dasta pořídil SPU Classic s eliptickým hrotem, já mám to stejné, ale hrotem kulovým. Už se těším na další návštěvu, jak tyto dvě spolu porovnáme. Docela mne rozdíl v identických podmínkách zajímá...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Děkuji za návštěvu, vždy rád vidím dobré přátele,jsem potěšen, že se líbilo, já osobně jsem nyní velmi spokojen.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

[quote
Další přírůstek je lišta Furugrescu v domečku se zátěží
IMG_16032021_105844_(800_x_800_px).jpg
[/quote]
I mě se podařilo získat tento přírůstek, nerez lištu Furugrescu s domečkem a zátěží. Zvuk jako u Dasty, tak i u mě zase o kousek lepší. Moc tomu nerozumím, nevím proč, zda za to může nerez tělo, Furutech zásuvky, stříbrné solid core dráty, zapojení do hvězdy, dřevěný tělo, nebo nerezový ignot jako závaží 🤔
Možná je to prostě od každého něco, ale jako CELEK to funguje.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Teď mě tak napadá, že vlastně nevím, jestli je to ještě Furugrescu, když už máme Kychtaxrescu, tak toto je nejspíš ta nejdokonalejší... BALKANSRESCU👍
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Myslím si,že distribuční lišta je důležitou součástí napájení řetězce a Furugescu je asi to nejlepší,jak konstrukcí,tak komponenty,co může v tomto segmentu být(myšleno pro hifistu smrtelníka :angel: ).Balkánrescu je už jen dotažení do absolutního top konce,kde je vše z prvotřídních materiálů a součástek,zapojeno puristicky :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A nerezí to samozřejmě nekončí :angel: Jako balkánská rodina jsme se rozhodli,že to posunem fakt do maxima,takže balkánská klika bude mít lištu z mědi :cool: Díky spolupráci balkánské kliky se myslím podařilo udělat unikát,který bude vyroben pouze v několika kusech pro naši balkánskou rodinu a nebudou nikdy nikde v prodeji :cool:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

terahera píše: 07 říj 2021 20:43 Díky spolupráci balkánské kliky se myslím podařilo udělat unikát,který bude vyroben pouze v několika kusech pro naši balkánskou rodinu a nebudou nikdy nikde v prodeji :cool:
V poradku, to je posledni dobou IN :lol:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Jeden kus v měděném tělě se už žhaví

Obrázek

Samozřejmě u nejostřílenějšího parda naší zvrácené balkánské rodiny :smile:

Obrázek

Lze vidět,podle výrazu,že k velké spokojenosti :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dieter Burmester píše: 07 říj 2021 21:15
terahera píše: 07 říj 2021 20:43 Díky spolupráci balkánské kliky se myslím podařilo udělat unikát,který bude vyroben pouze v několika kusech pro naši balkánskou rodinu a nebudou nikdy nikde v prodeji :cool:
V poradku, to je posledni dobou IN :lol:
Áno,jdeme s dobou a snažíme se nezaostávat v žádném směru :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1046
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

No, terazky to vyzerá naozaj super. Len aby po čase celá klika nezozelenela... :-?
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

K tomu nedojde,tělo lišty je ošetřeno povrchovou úpravou :cool:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Oproti nerezu má měděná lišta klidnější projev a lépe prokreslené celé pásmo.
Je to zřejmě díky tomu, že měď lépe pohlcuje vibrace,je to v podstatě měkký kov, nerezové tělo je takové více lupoidní a vnáší do reprodukce více neklidu.
Nicméně jedná se o špičkové podání zvuku navzdory výše uvedeným jevům.
Toto píši po dlouhodobém poslechu (v řádu měsíců) jak nerezové,tak měděné lišty.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
kychtax

Re: Dasta

Příspěvek od kychtax »

vypadá to super, takové lícování a tak malé mezírky neměly ani původní lišty, které jsem viděl. Máte zručného obráběče/zámečníka. :thumbup:
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Dasta

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Vyzerá to krásne. Až to nie je tajomstvo, akú ste použili povrchovku?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Povrchová úprava je strojní brus malé hrubosti.Poté ošetřeno matným měkkým lakem na kovy.
Povrch je stejný už od jara,nevykazuje žádné vizuální známky oxidace.
Myslím,ze do interiéru je tato úprava dostačující.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
blesk666
Příspěvky: 1294
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Dasta

Příspěvek od blesk666 »

pekna praca👍
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Dasta

Příspěvek od Janik »

Vyzerá super.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

V neděli jsme měli u DASTA přátelské posezení a při té příležitosti jsme vzali každý své SPU na vzájemné porovnání mezi sebou. Sešla se krásná sestava, zleva:
SPU 85th anniversary, SPU Classic GE MkII, SPU Classic G MkII, SPU Century a SPU Classic vintage retip. Úžasný zážitek!

Pánové, díky všem zúčastněným za skvěle strávenou neděli a hostiteli za skvělé pohoštění :thumbup:
.
20211010_154527 (3).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Byl to skvěle strávený den s přáteli(což byla mimochodem taky krásná sestava :lol: ),jen upřesním,že já jediný jsem SPU nepřivezl,jsem totiž zatím čekatel :cool: O to více tohle posezení bylo pro mně přínosné,porovnání SPU všech možných cenových kategorií,prostě fantastický a nepřenosný zážitek,kdy jsem si měl možnost v hlavě srovnat,kterou vlastně chci.Díky moc hostiteli za špičkové pohoštění a všem za opět skvělý den s přáteli a muzikou :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Ano, krásná, přátelská a oslavná neděle! Pohoštění u Dasta jako vždy skvělé 👍😊
Zvuk sestavy je na nejvyšší úrovni. Detail, emoce, vyváženost spektra, plný rozsah, krásně vykreslené střední pásmo. Na takové vyladěné sestavě se testuje krásně. Velmi cenné zjištění je, že přenosky SPU jsou úžasné už od těch základních řad. Moc takových možností slyšet vedle sebe takovou řadu přenosek není, takže velmi cenná zkušenost a svátek pro každého kolotočáře. Kluci, ještě jednou děkuji za skvělé setkání 👍
20211010_154314_copy_434x773.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ano, velmi poučné ,tyto přenosky jsou opravdu zajímavé,zvuk který dokáže vtáhnout tak, že si myslíte, že jste přímo v centru toho všeho.
Škoda, že je v komunitě kolotočářů o tyto přenosky minimální zájem.
Přátelům děkuji, že se dostavili,byl to opravdu velice příjemný den.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Ano, je to škoda. Ten zvuk je jiný a neskutečně návykový. Občas mi někdo volá nebo píše SZ, ať mu popíši, co tedy na tom je. A já všem odpovídám stejně - popsat to nejde. Přijeď, já Ti něco pustím a sám uslyšíš. A nikdo nepřijede. Všichni by vše raději řešili jen z tepla domova od PC. Ještě že máme naše malé "balkánské" sdružení, kdy nemáme problém věnovat čas vzájemným návštěvám. Kluci, ještě jednou díky :thumbup: ^:)^
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Jsem od čtvrtka v Praze, měli jsme třídní sraz po55.letech,tak jsem si prodloužil pobyt do neděle, že kromě prohlidek pamětihodností koupím pár desek.
Bohužel už to není možné.V celém centru Prahy je otevřen pouze jeden bazar cd ve Školské,prodejna cd a lp v Palladiu a antikvariát ve Spálené, který má jako doplňkový prodej pár second hand lp+ nějaká nová.
Japan lp shop je z tech.důvodů uzavřen, nicméně pohled přes auslág vypadá, že asi budou končit.
Jsem z toho rozčarován,vždy jsem si z Prahy vozil desky, patřilo to k takovému mému koloritu už od dávných dob.
Jistě,vse se dá objednat on line,ale přišel jsem o jeden svůj tradiční zvyk a jsem z toho smutný, protože si myslím, že je to škoda.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Opomnel jsi navstivit bazar z Krakowske, uz nejaky ten patek presunuty do Jilske. No a ve Veletrzni toho je taky dost, ale uznavam, ze to neni uplne centrum. Potom jeste Musicpoint na Jungmannaku, ten zase v centru je. V Opatovicke taky krasne bazary :thumbup:
Dieter Burmester
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: Dasta

Příspěvek od horal »

No joo Von ten Prágl je taková malá zastávka u Brna,tak se vůbec nedivím,že tam už ty LP nemají =)) :lol: :lol:
horal
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2011 06:48

Re: Dasta

Příspěvek od horal »

Ty Tvé historické Xaviany jsou supe a asi jsi byl první kdo si nechal ty původní XN upravit.
Moc pěkné vlákno.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dnes jsem si udělal výlet na Vysočinu, abych se podíval a poslechl, jak Dasta dovršil svoji čtyřletou pouť, kdy z "DJ" gramofonu po vzoru anglických gentlemanů udělal HIGH-END gramofon. Tyto úpravy jsou v Anglii hodně populární nejen jako DYI, ale i jako nákup nového, kompletně upraveného gramofonu. Když jsem cca před čtyřmi lety s Honzou našel někde na netu jeden takový vytuněný Technics 1200 za částku, desetinásobně převyšující pořizovací cenu, kroutili jsme nechápavě hlavou. Ale teď to oba plně chápeme. A já obdivuji Dastu, že si šel za svým snem pomalu, s rozvahou, krůček po krůčku.
Honzo, hraje ti to parádně, vše jsme si dnes řekli osobně a představení zde nechám na tobě. :thumbup:
Dle dohody vkládám fotky z posledního kola úprav (posloupnost úplně nesedí, ale dal jsem tam čísla, ať můžeš komentovat)...
Technics upgrade FOTO 1.jpeg
Technics upgrade FOTO 2.jpeg
Technics upgrade FOT0 3.jpeg
Technics upgrade FOTO 4.jpeg
Technics upgrade FOTO 5.jpeg
Technics upgrade FOTO 6.jpeg
Technics upgrade FOTO 7.jpeg
Technics upgrade FOTO 8.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Poprosil jsem Sašu o uložení pár fotek z poslední úpravy gramofonu, protože po změně velikosti je neumím vložit, protože jsem analogovej a vše digitální mně děsí.
Tím se samo sebou nechci v žádném případě navážet do kolegů co poslouchají hudbu z pc,nebo streameru.
Děsí mne ta digitalizace jako taková.
Tento týden proběhla poslední fáze upgrade mého Technicse, protože z Anglie došel lineární zdroj a nové ložisko. Vše sehnal Saša, montáž provedl kamarád, který na našem fóru má nick Wašek V.
Fotka1je stav původního napájení včetně plošňáku,ke kterému vedl kabel VdHul Mainserver, který v roce 2017 dělal kolega pytel.
Foto2 je novy lineární zdroj prodrátovaný stříbrem, včetně napájecího kabelu Isotek, který firma k napájení dodává.
Foto4 -demontáž původního zdroje a plošňáku.
Foto 3- osazení nového napájení, už bez plošňáku.
Foto 5 a 8- původní ložisko
Foto6 - základna nového ložiska, které oproti původnímu je vyfrézované z jedné kusu materiálu a je plné, takže hřídel je permanentně v olejové lázni.
Foto 7- hřídel nového ložiska, která je o dost delší, než původní, takže umožňuje laborovaní s podložkami.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Jak to hraje?
Jsem unešen, tohle jsem nečekal.Věděl jsem, že to bude přínosem,ale toto by mne nenapadlo ani ve snu.
Zlepšilo se úplně všechno.Vzdušnost, přesnost,dynamika,prostor,lokalizace.
Předozadní prostor jde do hloubky, nástroje nevystupují z beden,nebo mezi nimi,ale krouží kolem beden, rozteč beden není limitující.
Výšky jsou velmi kultivované, neagresivní,všeobsahující,.
Zbytek spektra též bez chyby.
Mam z toho kluci radost.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Honzo, veliká gratulace, posunul ses od roku 2017 do vysokého levelu. Užívej si zvuku, někdy až pojedu kolem , bych se rád stavil na poslech.
Uživatelský avatar
Overgrounder
Příspěvky: 118
Registrován: 17 črc 2018 09:58

Re: Dasta

Příspěvek od Overgrounder »

Musím se přidat, tohle už je vyšší dívčí a já obdivuji tvůj zápal a touhu dotáhnout to až "ad absurdum", v tom nejlepším slova smyslu. Muzika u tebe byla skvělá, přesně jak ji mám rád, a pokud tento další upgrade laťku opět posunul, musí to být božské království.
Máš můj obdiv, doufám, že budu možnost slyšet to na vlastní uši...
Krásný svátky ti přeji
ATC/SVS/Audeze/Bayer Dynamic
Passive preamp RIHA Line4
PJ Signature 12/Cadenza Black, SculptureA, Phonobox RS (Casea)+PowerBox
OPPO 105D (Casea MKII)/NUC-Euphony, Chord MOJO
NA Sunrise V2/VDH501Silver Hybrid/Lapp Kabel
kychtax

Re: Dasta

Příspěvek od kychtax »

Taky bych si moc rád poslechl, už posledně to bylo super. Ať Ti to hraje, Honzo.
Janik
Příspěvky: 1636
Registrován: 14 pro 2020 15:35

Re: Dasta

Příspěvek od Janik »

Tiez sa pripajam ku gratulaciam. Vyzera to super Hozno a verim, ze aj bavi.
Gramo: Denon DP-80 DasPlinth, Ramena:Bokrand 12”,Denon DA-309 10”,Prenosky: AT33MonoAnni, EMT JSD6G, Phono: PJ RS + LPS (Rix), SUT: Entre ET-100 (MySonicLab), Preamp: SPX 2010, Koncak: SPX A40 (A class), Repro: STH12 , Filter: NA, Kable: Rix,NA,Viborg,YT
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Honzo já jen zírám, kam až dokážeš dosat gramo. Užívej, mám radost s tebou.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dasta

Příspěvek od jupol »

Dasta píše: 22 pro 2021 19:59 Jak to hraje?
Jsem unešen, tohle jsem nečekal.Věděl jsem, že to bude přínosem,ale toto by mne nenapadlo ani ve snu.
Zlepšilo se úplně všechno.Vzdušnost, přesnost,dynamika,prostor,lokalizace.
Předozadní prostor jde do hloubky, nástroje nevystupují z beden,nebo mezi nimi,ale krouží kolem beden, rozteč beden není limitující.
Výšky jsou velmi kultivované, neagresivní,všeobsahující,.
Zbytek spektra též bez chyby.
Mam z toho kluci radost.
Honzo, želám krásne chvíle a zážitky s novou úpravou grama... :thumbup:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
Odpovědět