Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
kychtax

Re: Dasta

Příspěvek od kychtax »

Koukam na tu fotku cele sestavy. Mas to vymazlene Honzo.. :thumbup:
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

fajn, tesim se
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Kychtax,
děkuji, chtěl bych ke koncákum zkusit tvoje síťáky, až pojedeš na Moravu zastav se, prosím.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše:Vkládám pár fotek z upgrade gramofonu.
IMG_20190323_115321.jpg
IMG_20190322_075341.jpg
IMG_20190322_075131.jpg
IMG_20190324_125611.jpg
IMG_20190323_115118.jpg

Dasto suprovni sestava
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A její majitel je ještě suprovější :thumbup:Po návštěvě u Dasty nikdy nevíte,co je větší zážitek,jestli zvuk sestavy,nebo chvíle strávené s jejím majitelem :smile:
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak v neděli jsem byl stavený u Honzy(Dasta) a to jsem tedy koukal :shock: Jeho upravený Technics vypadá fakt robustně a hlavně,už vůbec nepřipomíná Technics :smile:Jinak už Honzovu sestavu a její zvuk už tak trochu znám,tak jsem nečekal nějaké dramatické změny oproti mé poslední návštěvě,avšak hned po puštění první skladby,zatím z cd jsem byl okamžitě z tohoto omylu vyveden :shock: Honza má ve svém CD implementován DAC Lynx a teď byl po upgrade na mk2.Úplně mě to posadilo na zadek,takový rozdíl :eek: Detajly,které tam byly i ve verzi mk1,jsou více v prostoru a o hodně větší.Nemyslím,že je jich víc,ale větší,mohutnější,více v prostoru.Bas neuvěřitelně pevný,prostě paráda,velký skok dopředu.Pak jsme přešli na analog a zase šok :shock: Honza zařadil do phonovětve trafo Ortofon Verto a neskutečné.Takovou dávku dynamiky si nejde snad ani představit.Neskutečné,takže Honza se posunul jak v digitálu tak i v analogu a to o velký kus,klobouk dolů :thumbup: Bylo to pěkně strávené odpoledne,pro mě zas hlodání červa(už jsem předbežně zajišťoval jak trafo,tak upgrade mého CD :lol: ),tak super pokec o hifi,praseti,který se nám tu v českých hifi vodách zrodil a svými výrobky doma na koleni ohrožuje zdraví ostatních hifistů,perfektní gulášek a hlavně super poslech :thumbup:
tm.watch
Příspěvky: 135
Registrován: 09 říj 2013 15:07

Re: Dasta

Příspěvek od tm.watch »

terahera píše:...praseti,který se nám tu v českých hifi vodách zrodil a svými výrobky doma na koleni ohrožuje zdraví ostatních hifistů...
????

Jinak,Dasto, nádherná sestava. Pana Brassanyho jsem kdysi videl osobně (tehdy ještě spolupracoval s panem Slancem) ale jeho zesilovače zatím nikdy.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

tm.watch
Ano,on p.Slancovi servisoval zesilovače od Regy.V té době též vyrobil několik lampových phono preampů, které si výborně rozuměly, právě s mm přenoskami Rega,které v té době byly jedny z nejlepších u nás na trhu .
Preampy též podávaly velmi dobré výsledky s mc přenoskami Benz.
Po odchodu p. Slance do politiky, servisoval Regu ještě nějaký čas p.Vošahlíkovi, který portfolio převzal.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

tm.watch,
děkuji za pochvalu sestavy
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

terahera,
Máro děkuji za návštěvu,bylo to pěkné odpoledne.
Kabel vypadá opravdu výborně, doufám,že jsi spokojený.
Až poveze kamarád k Danovi zesilovač, tak pojedou s ním a zastavím se.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

vcera jsme se s Daliborrem a PGH vydali za Dastou, popisovat Dastovu sestavu nebudu, vse je v tomto vlakne ... co bych rad popsal ale nejde to dost dobre je zvuk, ktery poskytuje - VYBORNY - rozliseni, prostor, naprosto mne uchvatily vysky, pro mne jeden z TOP zvuku ktere jsem kdy slysel. Probehly i nejake pokusy s vymenami kabelu, vzdy navrat k Dastove vyvazene sestave znamenal balzam pro usi. Honzo, diky moc za tvuj cas a pohostinnost.
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Taky se připojuji k Pavlovi se stejným názorem na zvuk i vše ostatní. Honzo diky.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Kluci,jsem rád, že se Vám u mně líbilo, jsem potěšen.
Rád jsem poznal nové lidi osobně, znal jsem se s Pavlem, toho jsem navštívil už dvakrát.
Vítám i porovnání kabelů, za chvíli je všem jasno, netřeba od klávesnice na třiceti stránkách bez poslechu o tom polemizovat, není nad to společně poslechnout.
Myslím, že zajímavé bylo i porovnání Steven Wilson Remix vs.original vydání.
Těším se, až budu moci nové přátele též navštívit a poslechnout si jejich sestavy, neboť jedná návštěva je větší přínos, než deset stránek příspěvků.
Přeji krásné prožití zbytku neděle, nejlépe při poslechu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dasta

Příspěvek od jirie »

.... a jak teda dopadlo srovnání remixu s originálem. Stačí jen stručně :angel:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Porovnával se titul "Songs From The Wood" od Jethro Tull, Wilsonův remix, proti prvnímu US vydání, obojí na lp.
Porovnání proběhlo jako slepé,kdy kluci nevěděli, která verze je na gramofonu.
PGH a daliborr mysleli, že US vydání je Wilson,Pavel tipoval správně.
Třeba o tom něco kluci napíšou.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Dasta

Příspěvek od daliborr »

Tak jsem se konečně dostal k počítači. Ještě jednou děkuji Honzovo , za příjemně strávené odpoledne. První šok,který jsem neudejchal, bylo neskutečné množství nosičů,jak Cd tak LP. Honza má obrovský přehled o hudbě a o interpretech. Moje otázka na Dire Straits, byla zaplněna jak LP a CD ,ale hlavně všem možným vydáním. Od prvního vydání až po SACD. A u LP i s rychlostí 45. Druhý šok byla prezentace jeho hifi zařízení. Hned po prvních tónech reprosoustava zmizela a v místnosti se usadili muzikanti. Já který jsem známý tím, že mě chybí výšky,tak u Honzu ty výšky byly tak nádherný,že mě to až vyrazilo dech. Při prezentaci Yamamota byl činel tak reálný jako kdyby do něho bubeník mlátil hned u mé hlavy. Jedním slovem nádhera. Pak přišel gramofon,přenádherně předělaný kousek. Přísahám,že už nikdy neřeknu, že Cd hraje lépe jak gramofon. No možná,že trochu to záleží na kvalitě nahrávky. A tady se dostávám ke zmíněným LP Songs From The Wood" od Jethro Tull Wilsonův remix, proti prvnímu US.Honza před námi ukryl obaly a pustil první LP. Samozřejmě to hrálo senzačně. Pak pustil 2 LP a já hned při prvních tonech vykřikl Wilson. Protože mám nějaké vydání od Wilsona na CD a vím jaká změna tam je. Pak mě Honza ukázal,že ta druhá deska není Wilson,ale první vydání. To první US vydání mělo takovou světlost a čistotu a takový šmrnc. Také jsme zkoušeli napájecí kabely a jejich vliv. Jo, je to tam. Slyšitelné po prvních tónech. Můj vyrobený reprokabel proti Honzovým byl slyšitelně horší na výškách. Děkuji také Honzovi,že mi umožnil vyzkoušet jiné kabely a za občerstvení. :clap:
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

Dasta
Honzo, ty jsi ale neskutecne tolerantni.
Pozvat si domu jednoho z inkvizitoru, ktery jeste nedavno tvrdil, ze zvuk kabelu je pro zbohatle snoby ...
(Nechce se mi hledat ty jeho jedovatosti)
Ale pamatuji si ty inkvizitorske nazory zretelne.
Koukam, ze jsi pravoverny krestan!
:-)
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Já si naopak myslím,že je dobře zvát inkvizitory na osobní návštěvy,slyší to v reálu a pak si uvědomí,jak se mýlili :thumbup: Je to mnohem přínosnejsi,než se dokola dohadovat od klávesnice
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Za mne Dasta :thumbup:, klobouk dolů.
Je vidět, že ukázaná platí, jak říká "Michael". :lol:
A pokud díky těmto setkáním ubude zbytečně jedovatých poznámek na téma "hifiblbouni", tak je to skvělé.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Cituji : Já si naopak myslím,že je dobře zvát inkvizitory na osobní návštěvy,slyší to v reálu a pak si uvědomí,jak se mýlili :thumbup: Je to mnohem přínosnejsi,než se dokola dohadovat od klávesnice

Plný souhlas, ale jsou i tací , že to slyší, ale nepřiznají, aby neztratili své krédo --- bohužel.

Honzo musím někdy přijet, abych slyšel co zbylo z Technicse, v dobrém slova smyslu, asi to bude pecka.
loner
Příspěvky: 54
Registrován: 18 kvě 2017 16:36

Re: Dasta

Příspěvek od loner »

Dasta- jak to je s tím DAC v CD přehrávači. Na stránkách Casea je Linx jako externí DAC s ovladači Windows.
Jak to zabuduje do CD přehrávače.
CD-Copland 822, SACD-Oppo105 casea Mkll, Audionet Sam V2, Aurum Cantus V3F
PGH
Příspěvky: 3195
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Dasta píše:Porovnával se titul "Songs From The Wood" od Jethro Tull, Wilsonův remix, proti prvnímu US vydání, obojí na lp.
Porovnání proběhlo jako slepé,kdy kluci nevěděli, která verze je na gramofonu.
PGH a daliborr mysleli, že US vydání je Wilson,Pavel tipoval správně.
Třeba o tom něco kluci napíšou.
Tak mě to nedalo a v neděli jsem zašel za kamarádem co má spoustu LP od Jethro Tull a toto Songs From...má kromě US vydáni a Wilsonova i anglické pravděpodobně asi jedno z prvních. Gramofon má taky Technics 1210 a přenosku MC HANA SL a taky se nám zdálo že nejlíp hralo vydání US pak Wilson a v těsném závěsu anglické.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

loner,
Jsem pouze uživatel, to co chceš vědět ,na toTi nejlépe odpoví Dan Vrána z Casea.Zavolej mu ,nebo pošli mail, je velice ochotný a vstřícný, určitě dostaneš vyčerpávající odpověď.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dasta

Příspěvek od jirie »

terahera píše:Já si naopak myslím,že je dobře zvát inkvizitory na osobní návštěvy,slyší to v reálu a pak si uvědomí,jak se mýlili :thumbup: Je to mnohem přínosnejsi,než se dokola dohadovat od klávesnice
Jasně tohle je nejlepší lék na nevěřící Tomáše :lol:
aretax
Příspěvky: 3070
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

jirie píše:
terahera píše:Já si naopak myslím,že je dobře zvát inkvizitory na osobní návštěvy,slyší to v reálu a pak si uvědomí,jak se mýlili :thumbup: Je to mnohem přínosnejsi,než se dokola dohadovat od klávesnice
Jasně tohle je nejlepší lék na nevěřící Tomáše :lol:
Tak tomu never. To by museli byť veľmi inteligentní "inkvizítori", ktorí si dokážu priznať chybu, ale takí tu nie sú. Raz som tú chybu urobil a už nikdy viac. Keď sedeli u mňa dvaja "odborníci" z vedľajšieho fóra a predviedol som im rozdiel v kábloch, tak súhlasili a "do neba" vychvaľovali ten lepší kábel (vtedy to bol štandardný 3-žilový kábel oproti LessLoss Signature). Ledva však odo mňa odišli, všetko popreli, vysmiali sa mi, že som si všetko iba vsugeroval a oni u mňa žiaden rozdiel nepočuli. Vraj bol iba v mojej fantázii a predsa fyzika nedovolí, aby sme počuli rozdiely. Boli to dvaja bývalí členovia aj tohoto fóra. Je tomu už pár rokov.Odvtedy ma prešla chuť niekomu niečo dokazovať. Kto chce, počuje, kto nechce, nepočuje.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
jirie
Příspěvky: 1517
Registrován: 30 pro 2010 14:49

Re: Dasta

Příspěvek od jirie »

aretax píše:
jirie píše:
terahera píše:Já si naopak myslím,že je dobře zvát inkvizitory na osobní návštěvy,slyší to v reálu a pak si uvědomí,jak se mýlili :thumbup: Je to mnohem přínosnejsi,než se dokola dohadovat od klávesnice
Jasně tohle je nejlepší lék na nevěřící Tomáše :lol:
Tak tomu never. To by museli byť veľmi inteligentní "inkvizítori", ktorí si dokážu priznať chybu, ale takí tu nie sú. Raz som tú chybu urobil a už nikdy viac. Keď sedeli u mňa dvaja "odborníci" z vedľajšieho fóra a predviedol som im rozdiel v kábloch, tak súhlasili a "do neba" vychvaľovali ten lepší kábel (vtedy to bol štandardný 3-žilový kábel oproti LessLoss Signature). Ledva však odo mňa odišli, všetko popreli, vysmiali sa mi, že som si všetko iba vsugeroval a oni u mňa žiaden rozdiel nepočuli. Vraj bol iba v mojej fantázii a predsa fyzika nedovolí, aby sme počuli rozdiely. Boli to dvaja bývalí členovia aj tohoto fóra. Je tomu už pár rokov.Odvtedy ma prešla chuť niekomu niečo dokazovať. Kto chce, počuje, kto nechce, nepočuje.
:angel:
Kde je vůle, tam je cesta .
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ve čtvrtek jsme se Sašou(zabiny 007)vydali na dvoudenní návštěvu hifi kamarádů na Valašsku a severní Moravě.Nejprve jsme navštívili ve Valmezu
Máru(Terahera),chtěli jsme poravnat upgradovaný zesilovač CANOR s Canorem bez úpravy. K tomu však nedošlo,protože jsme přivezli měděné podložky pod gramofonové desky( nechci říkat slipmat, když jde o plotnu tlustou 3 mm a těžkou 1,7 kg).Story s podložkou popisuje Mára ve svém vlákně, jenom dodám, že změna je opravdu markantní,hlavně tiché pozadí,lepší lokalizace,přesnost,zvýraznění nástrojů.Až mě bylo Máry líto,že mu tam podložku nemůžu nechat,ale v brzku mu dodám jinou.Mára si s CANOREM polepšil o parník, zvuk má nyní přesnější a více světlejší.Též basy jsou nyní více pod kontrolou.
Od Marka jsme odjeli do Nového Jičína za Danem Vránou, domluvit nějaké věci a při té příležitosti jsme si poslechli dvoupásmové sloupky jeho výroby a vývoje.Uspořádání D´Apollito v klavírním laku v bílé barvě vypadá velmi pěkně a také pěkně hraje.V kombinaci zesilovače Cassiopea a DAC LYNX
dává sestava velmi kontrolovaný zvuk, který lze poslouchat hodně dlouho.Reprodukce je přesná a přesto zábavná, povedlo se.
Asi po dvou hodinách jsme odjeli do Opavy za členem JIRIE,který bydlí ve vilce nakraji města v klidové čtvrti.Jiří má sestavu z komponentů NAIM,
bedny PRO AC, kabeláž NORDOST a velikou sbírku kapel progresivního rocku a artrocku, hlavně ostrovní kapely ze sedmdesátých let(Genesis, YES,P.F.)
Zvuk byl velice kultivovaný, pod kontrolou a na danou hudbu jek dělaný. POslouchali jsme P.F. Atom Heart Mother a Zeď.První byl japonec,Zeď byla
od MoFi,zážitek neuvěřitelný.Jsem rád, že jsem se mohl s Jiřím poznat.Sbírka kapel na spešl labelech,japonské verze,limit.edice, výroční vydání, radost pohledět.Jsem rád, že je nás víc takových pacientů.
Po návštěvě u Jiřího jsme se jeli do Ostravy ubytovat a zbyl čas tak na večeři.
Druhý den jsme jeli ke Zdeňkovi(MAR) asi 10km od místa ubytování.Zdeněk má hornový systém v kombinaci lampových monobloků,zvuk výborný, na basech trochu jiný, než já jsem zvyklý z bipolárního tranzistoráku, ale vůbec ne špatný.Poslouchali jsme s harddisku, který jsem přinesl moje vinyl ripy
24/96 a mám je na disku zazálohované.Přepínaly se různé filtry či nastavení na předzesilovči, změny byly velmi zajímavé.Ke Zdeňkovi přijeli
Viktor(Mark Levinson) a Vítek. S Viktorem jsme byli domluveni na čtvrtek na poslech, který se nakonec z určitých soukr. důvodů nemohl uskutečnit, tak alespoň přijel, abychom se mohli pozdravit a pohovořit.Domluvili jsme se, že příště to určitě vyjde,jenže člověk míní.........
Ostravská komunita je ve stálém kontaktu, což je pěkné a příkladné.
Od Zdeňka jsme odjeli do Havířova do studia za Valdou Navrátilem.Valda je vrstevník a také přestárlá mánička a byl rád,že ho navštívil někdo,
kdo je starší, než on.
Poslouchali jsme Dead Can Dance "Spiritchaser" na Estelonech a Fejzech, zvuk úžasný, užil jsem si to do maxima.Valda má ve studiu i gramofon TRANSROTOR, tak jsme též vyzkoušeli měděné podložky.Opět tižší pozadí, vše výše popsané, jenom u Valdy se nám zdál Sašův slipmat lepší,
než můj, u TERAHERA to bylo naopak. Shodli jsme se, že je to odvislé sestava od sestavy, zrovna jako kabely.
Po rozloučení s Valdou jsme odjeli do Proskovic za Pavlem Diokem, podívat se na nějaké bedny, která nám doporučil Viktor se Zdeňkem a Vítkem,
ale on je Pavel mezitím prodal.Něco jsme zatím poslechli, porovnali opět Cu slipmaty, u Pavla byl rozdíl nejmenší, protože konstrukce gramofonu je měděná a slipmat tam měl ze spec. kovů s nanočásticemi. Ticho na pozadí, ale bylo lepší u mědi.
Od Pavla jsme odjeli už směr Brno, pouze jsme se zastavili v Prostějově, poslechnout si Xavian Virtuosa v domácím prostředí.
Mirek nás usadil do poslechovky a my jen zírali.Takový zvuk jsem ještě z Virtuosy neslyšel. Nižší středy podané tak, že jsme je za celé dva dny neslyšeli lépe,absolutní kontrola v celém pásmu. Radost poslouchat. Nejlepší zvuk z celého výletu. Krásná tečka příjemně prožitých dvou dnů.
Snad Saša také připíše svoje poznatky.
:thumbup:
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

tak to byla velka jizda, prima report
neni placka, neni highend
Urbino
Příspěvky: 659
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasto ty jsi úžasný. Strašně rád čtu tvé příspěvky. Preji ti hodne dobreho poslechu a s muzikou mnoho prijemnych zazitku. :clap:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta píše: Snad Saša také připíše svoje poznatky. :thumbup:
Ano, byla to mimořádná jízda. Jen by to chtělo minimálně tři dny, ale spíše celý týden. Když jsme projížděli po dálnici, hlavou mi vždy blesklo – tady je Lubin, tady PavelDosko, tady někde PGH a Daliborr, ještě by to chtělo zajet do Amarok, do RP audio, HifiMorava atd.. Prostě možností na několik dalších dnů. A to nemluvím o tom, že jsme ani nenaplnili původní cíl této cesty a to u ML porovnat SACD Miles Davis ve vydání Esoteric vs MFSL.

A k vlastním návštěvám – většinu podstatného již popsal už Honza, tak jen mých pár postřehů a doplnění...

U Máry se vše motalo kolem gramofonu, podložky a seřízení. Zvuk u Máry prošel za poslední dobu velkou změnou – z analogového teplého hutného zvuku se vše projasňuje, zpřesňuje, až se nechce věřit, že to hrají bedýnky za pár desítek tis… Ale netuším, co na to mělo největší vliv, protože Mára od poslední návštěvy udělal strašně moc změn – od zrušení racku, přes betony pod bedny, novou přenosku, pořízení basových pastí, nyní vytuněný Canor… Prostě úplně jiná sestava :lol:

U Casea jsem nechal své tři koncáky PRIMARE na upgrade/tuning, a také jsme se pobavili o možnostech úpravy mého kombajnu BD32.

Pak Jirie – pro mne velmi poučné, protože má stejné bedny jako já a v instalaci, kde se mohou pořádně „nadýchnout“ je jejich zvuk opravdu plnohodnotný. O systematicky kompletované sbírce se nemá smysl více rozepisovat, to je potřeba vidět. Moc mne vždy těší, když vidím v poslechovce plné police nosičů – je mi to mnohem bližší si vše prohlížet a vybírat co pustit, než dostat do ruky tablet.

Druhý den MAR – zde musím obdivovat Zdeňkovu odvahu. Ty horny jsou opravdu veliké a obhájit před zbytkem rodiny jejich instalaci v obýváku, určitě nebylo jednoduché. Pak bych ještě lehce opravil Dastu – ty monobloky jsou áčkové Nemo, před kterými má Zdeněk pasivní preamp od Music First Audio. Zrovna však měl doma na zkoušku od Valdy i lampový předek od Octave a musím říct, že zvuk s lampáčem mi byl bližší. O setkání s Viktorem a Vítkem již psal Honza – jen škoda, že ani u jednoho neklapla návštěva s poslechem, ale i tak bylo super se potkat a pokecat..

Následoval Valda – mimochodem - určitě nejlépe střežené hifistudio v Evropě a při příchodu přes vrátnici, výtah a systém chodeb mi hlavou bleskla parafráze na Cimrmanovu Hospodu na mýtince :lol:
Zde poslech Estelon XB na fejzech – pak „měděný test“ gramo Transrotor ZET1 + integrovaný Fejz test a bedny Q acoustics, tuším model Concept 500. Mimochodem – nádherné bedny. Opět škoda, že nás již tlačil čas a nedošlo na poslech nejnižších Estelonů YB. Snad příště.

U Pavla Dioka proběhla od mé poslední návštěvy obměna velké části portfolia – škoda, že zrovna neměl bedny AEQUO Stila, které jsme chtěli slyšet. Ale i tak to byla návštěva zajímavá a poučná – gramofon JR Audio s mne důvěrně známou přenoskou Miyajima Kansui + železo Valvet + bedny "mumie" Zde mne zaujal hlavně lehoučký slipmat (od SPEC??), který se projevoval podobně jako námi donesený měděný. Myslím, že by to mohlo být skvělé řešení pro odpružené gramofony, na které se těžký měděný dát nedá (např. můj Oracle :angel: ? ).

Poslední naše zastávka byla pro mne největším překvapením. Chtěl jsem poslechnout bedny Xavian Virtuosa v domácím prostředí na odpovídajícím železe. Byl to totiž před lety můj horký favorit na koupi, ale bohužel se mi je tenkrát nepodařilo slyšet na adekvátní sestavě (kombinace s Luxmanem, PrimaLunou ani Normou mne nepřesvědčila) a v Hostivicích mne odkázali na trpělivé vyčkání několik měsíců, než je budou mít v předváděčce. Jak již Honza psal – za TOP zvuk z celého výletu. A určitě bych jej zařadil do TOP10, co jsem měl zatím možnost slyšet. Škoda, že majitel zatím s prodejem váhá – byl jsem tak nadšen, že kdyby řekl, že je opravdu prodá, zajedu do nejbližšího bankomatu a hned si je odvezu. Nechal bych u Barlety udělat lehký tunning, vyměnit výškáč za relevator a asi bych byl spokojen :angel: .
Opravdu nechápu, proč tento model přestal Xavian dělat, Caliope ani Prometeo takto nehrají. Anebo jsem je jen neslyšel na adekvátním železe, protože prezentace v Hostoivicích na Yamaze není ideální … (mimochodem – nevíte o nějakých Virtuosa na prodej? :cool: )
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Návšteva těchto dvou hifimaniaků :cool: je vždy zážitek a super strávený čas :thumbup: Ještě kluci nenapsali,že u mně byla zcela rozhozena akustika.Mám to náročným měřením a stovkami pokusů upraveno přesně tak,že nejlepší výsledek je s jedním lahváčem na konferenčním stolku,který je tomu uzpůsoben.Při jejich návštěvě byla akustika zcela znehodnocena hrnečky s kávou,čajem a sklenicemi s nealko nápoji :cool: Jinak díky moc za návštěvu,pokec,pokusy s mědí a Sašovi za znovunastavení gramofonu :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Honzo, promiň za OT

No, nechtěl jsem toto Márovo know how vyzrazovat, ale když už to sám načal, tak je potřeba říct, že má akustiku vyladěnou na dvě poslechové polohy. Jedna je v sedě, v mírném předklonu tak, že jsou lokty položeny na kolena a v dlaních svíráte lahváč. A při druhé poloze se lokty odpoutají od kolen a celé tělo jde do mírného záklonu až do bodu, kdy se obsah lahve začne přesunovat do těla posluchače. Tato poloha je navíc víceúčelová, protože v těchto vedrech funguje i jako průběžné chlazení těla hifistova. Jen bohužel - jak Mára v noci před naším příjezdem vyzkoumal - na ochlazení lampami rozehřátého hifistovat těla je potřeba tuto metodu aplikovat 10x za sebou... A to zvládne málokterý hifista. Zde musím před Márou smeknout, toto bych nedal a pokud ano, nebyl bych schopen celý den fungovat. Ale holt nemám tuhý valašský kořínek. To my jsme s Honzou akustiku zkazili zaskládáním konferenčního ministolku PET lahvemi s vodou a miskami s pochutinami.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Znehodnocení akustiky nealko nápoji muselo být likvidační =))

Jinak opravdu smekám před Vaší chutí objevovat! :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes nás navštívil syn se ženou, tak jsem mu při té příležitosti demonstroval rozdíl mezi vinylovým a měděným slipmatem.
Je také hifista, pouze nikam na fóra nepíše,je spíše skeptik, minule jsem ho nalomil výměnou síťaku, dnes s mědí jsem ho dorazil.
Říkal, že vůbec nechápe, jak je to možné taková změna, což to já nechápu taky, ale je to tak.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

Dasta
Si to umim predstavit. Syna znam...:-)
Stejne je skvele zabavne pozorovat ty sokovane vyrazy obliceju, ze?
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4224
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Mark Levinson »

zabiny007 píše: Ano, byla to mimořádná jízda. . O setkání s Viktorem a Vítkem již psal Honza – jen škoda, že ani u jednoho neklapla návštěva s poslechem, ale i tak bylo super se potkat a pokecat..

U Pavla Dioka proběhla od mé poslední návštěvy obměna velké části portfolia – škoda, že zrovna neměl bedny AEQUO Stila, které jsme chtěli slyšet.
Ahoj Sašo, Honzo,
jsem moc rád, že jsme se alespoň setkali u MARa a chvíli pokecali. Příště to už určitě vyjde s poslechem. Jedno setkání dá člověku více jak celé týdny u klávesnice a navíc je možné slyšet různé aparáty nebo se nechat inspirovat poslouchanou hudbou.
Mrzí mne, že nebyly bedny AEQUO Audio ve studiu nemohli jste je poslechnout. Snad příště.
Mark Levinson
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Včera náš pojízdný cirkus s měděnými nýty absolvoval tour po Praze a Honza vzal sebou i prototyp verze o síle 1,5mm. Musím konstatovat, že i tato verze funguje a například na referenční sestavě u Otikle s jeho těžkotonážním Transrotorem byla dokonce lepší, než 3mm. Přínos je vždy všude téměř stejný - vyčištění pozadí, vytažení nástrojů, zpevnění basů - vše slyšitelné po prvních taktech.
S napětím jsem si tedy tento "light" vzorek dovezl domů, ještě v noci přenastavil gramofon (musí se rozdělat a přenastavit pružinové tlumení, jinak po položení těžkého slipmatu si talíř "sedne" natvrdo na základnu...) a dnes dopoledne se pustil do testu. Po přehrání první desky jsem si nebyl úplně jist přínosem - vše znělo "normálně" a v uších jsem měl hlavně poslechy z návštěv po Praze. Naposlouchal jsem tedy na několika deskách měď, pak ji odendal, desku položil přímo na originál podložku, potřebnou váhu na ideální zatížení pružin dorovnal těžkým clampem, srovnal VTA a na první skladbě mi bylo jasno, že bez mědi už "nikdy více" . :lol:
Rozdíl po prvních vteřinách lze pozorovat skoro na každé nahrávce - ale např u Dixilendu, který zmiňuje ve svém vlákně Pytel, je to poznat po první notě... Skladba začíná údery na bubny - nejdříve kotel a pak přechody... Bez mědi jsou údery tvrdé, pevné a zdá se, že jim nic nechybí. Ale s mědí je najednou vše více plastické, mnohem prokreslenější a detailnější, člověk vnímá velikost a chvění celé blány, dlouhé doznívání a dozvuk. Nejen vlastní úder.
Takže za mne - Honzo, moc děkuji! ^:)^ . A už se těším na speciální verzi o tloušťce 6mm a váze 3,5kg, kterou plánuji dát na Garrada :lol:

PS: Náš cirkus se bude v pondělí pohybovat kolem PU a HK, tak kdyby měl někdo zájem si měď vyzkoušet, dejte vědět. :thumbup:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

:clap:
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Vy jste draci :thumbup:
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Asi vypnu zvonek :silent:

~x(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Odpovědět