Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Dasta

Příspěvek od Dasta »

Poměrně dlouho pročítám příspěvky na fóru, tak si myslím, že by bylo dobré se představit. Bydlím v Pelhřimove, letos mě bude 66 let.
Začal jsem v 70tych letech poslouchat na gramofonu Unitra Mister Hit, který mi přivezl spolužák z Polska. Později jsem si pořídil chassis HC16 s krystalovou vložkou,nechal vyrobit sokl a hrál jsem společně s magnetofonem Unitra ZK 246, který sloužil jako zesilovač. Bedny Tesla RK 09 doplňovaly sestavu. V roce 79 jsem koupil gramofon NC 420 a postavil s kamarádem třípásmovou regálovku podle návodu pana Lana. Byl jsem se zvukem hodně spokojen, vím dnes to působí úsměvně, ale já si připadal jako mistr světa. Rok 84 byl ve znamení nového mgf B115 a nových beden už osázených kalotovým výškacem podle stavebnice HiFi klubu. Jako zesilovač pořád sloužil mgf, přesto byl zvuk velice slušný. Přísun desek byl velice slušný, měli jsme poměrně dost novinek, co jsme si nemohli nechat nahrávali jsme na Maxelly, tak jak tenkrát všichni. Rok 88 nový gramofon NC 500 a přenosky Shure-maximálni vrchol.

Po revoluci první CDP Tesla MČ 911a zesilovač, též firemní, gramofon JVC GL a200. Dále následovali CDP Denon 755AR, 1550AR, zesilovače Arcam
Alfa 8, DYI reproduktory osazené Seas...

Moje současná sestava:
Gramofon Technics sl1210 MK2
Přenoska Dynavector 20xmk2 nizkovystupova
PreampDynavector P75 MK2
CD player Vincent S3 tuning Casea Lynx
Předzesilovač Brassany BR12
Koncový zesilovač Brassany BR12 dva kusy (biamp)
Xavian Carisma modifikované výrobcem ( výhybka biamp, výšky SŠ Revelator,
Kabinet masiv.orech)
Kabely gramofon: Van den Hill
Kabely interconect: Štoll Purity, Klotz, Clearaudio, Vincent
Síťové: Vincent
Síťová ochrana Supra
Pračka LP Okki Nokii

Poslouchám rock, AOR, prog, hardrock, kytarový jazz
To je zatím asi vše
Honza
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Představení

Příspěvek od koudelka »

Hezká sestavička :clap: ještě by to chtělo foto :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
LawIAR
Příspěvky: 136
Registrován: 12 led 2017 16:50

Re: Představení

Příspěvek od LawIAR »

Zaujímavo riešená analógová časť. Veľa ľudí argumentuje, že 1200/1210 nie sú hifi gramce... Dynavectory sú vskutku schopné (ako prenoska, tak preamp), tak by ma zaujímalo, či náhodou neodhaľujú nejaké neduhy ako sú vyšší šum, hluk z motora a podobne.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Představení

Příspěvek od Dasta »

SL1210 je dj gramofon z toho pohledu, protože má robustní konstrukci, silný motor a přesné otáčky. To mu nebrání v tom aby byl využíván i pro
HiFi aplikace. Přenosku Dynavector mám už čtvrtou, dvě vysokovystupove a dvě nizkovystupove, vždy k naprosté spokojenosti, bez nějakých rušivých či parazitních projevů. Rameno přenosku v pohodě uveze a pohon s ložiskem jsou absolutně tiché. SL1210 mám 14 let, koupený jako nový kus v Hifistore Praha a nikdy nebyl použit pro dj aplikace.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

ahoj chlape, rad jsem te v Ostrave poznal
neni placka, neni highend
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Mark Levinson »

Ahoj Honzo,
pěkně popsaný vývoj, paráda, hned člověk zavzpomíná co taky měl doma. Taky jsem měl to CDP Tesla Philips a byl jsem tehdy asi nejšťastnější člověk pod sluncem. I já jsem rád, že jsme se na první burze poznali a doufám, že jsme se neviděli naposled.
Měj se :thumbup:
Mark Levinson
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Dasta

Příspěvek od pajuna »

Vitej na foru :thumbup: , at je ti prinosem a ty jemu. At ti to hraje.
Ja jsem take zacinal na stejnem CDP hned po revoluci a kdysi davno kotoucak Unitra, Tesla B100 apod. Hralo nam to ke spokojenosti v te dobe.

Kdyz jsem byl asi pred 20lety poprve sluzebne v Pelhrimove, patral jsem po svetove znamem krematoriu :smile: , a ono nikde :!:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
Nordland

Re: Dasta

Příspěvek od Nordland »

Xavian Carisma modifikované výrobcem ( výhybka biamp, výšky SŠ Revelator.
Zajímalo by mě na kolik taková modifikace přišla a co k tomu vedlo :thumbup:
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Nordland píše:Xavian Carisma modifikované výrobcem ( výhybka biamp, výšky SŠ Revelator.
Zajímalo by mě na kolik taková modifikace přišla a co k tomu vedlo :thumbup:
Omlouvám se za příspěvek mimo téma zakladatele,ale musím panu Norland odpovědět
Určitě modifikace jakýchkoliv repro nezmění fakt,že Norma prostě s Virtuosam nehraje,a nebude hrát ani s Carisma po upgrade
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

To Nordland
Nemám zesilovač Norma, mám dělený Brassany, předek a dva konce, proto modifikace na biamp. Scan speak Revelator na výškách dává lepší rozlišení a
Brilanci než ring radiátor. Znatelný posun je i na středech. Na otázku na kolik to
Vyšlo mohu pouze říct, že jsem hodně spokojen.
Přeji krásný den.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Nordland

Re: Dasta

Příspěvek od Nordland »

Dasta, dekuji za odpoved.

Maroslav-2009
Jak vidím pořád někomu ležím v žaludku, že bych někomu šlápl na kuří oko? Já jsem s Normou spokojen, nevím co máte všichni pořád za problémy ale je to vážně boj. Aspoň vidím že někteří hifisti jsou naprosto padlí na hlavu a nemají nic jiného na práci než rýt do ostatních. Už chápu že nemá cenu se tady s nikým bavit tímto se s vámi loučím navždy, konečně budu mít od vás klid. Ta krásná česká povaha k zblití ^:)^ :cool:
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

to Maroslav-2009:Doufám,že jsi spokojenej! Svým rýpáním jsi docílil ,že odešel člen Nordland ! Díky takovým jako jsi ty to tady za chvíli dopadne tak jako jinde.Slušní utečou,přestanou psát a....je mi to prostě líto,že se slušnost vytrácí i tady v kolektivu stejně naladěných lidí. Vždy jsem se držel zpět reakcí,jakou zrovna ted mám,ale už mi to nedalo. A pro vedení stránek jedna otázka.Je takové chování jako má člen Maroslav-2009 normální ? Není to proti ,když ne pravidlům,tak aspoň proti slušnosti? Neříkám oko za oko,ale....s takovou se bojím,že to tady dopadne špatně :sad: . A to bych nerad...
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

valderon píše:to Maroslav-2009:Doufám,že jsi spokojenej! Svým rýpáním jsi docílil ,že odešel člen Nordland ! Díky takovým jako jsi ty to tady za chvíli dopadne tak jako jinde.Slušní utečou,přestanou psát a....je mi to prostě líto,že se slušnost vytrácí i tady v kolektivu stejně naladěných lidí. Vždy jsem se držel zpět reakcí,jakou zrovna ted mám,ale už mi to nedalo. A pro vedení stránek jedna otázka.Je takové chování jako má člen Maroslav-2009 normální ? Není to proti ,když ne pravidlům,tak aspoň proti slušnosti? Neříkám oko za oko,ale....s takovou se bojím,že to tady dopadne špatně :sad: . A to bych nerad...
Plne s Tebou súhlasím. Je škoda, ak odchádza niekto, kto má čo povedať k veci iba kvôli nejakému "rypákovi". Nebolo by však lepšie týchto jedincov jednoducho ignorovať? Mne osobne viac príspevkov pomohlo pri riešení aparatúry. Ak si zoberieš moje staršie príspevky, viac ráz som tu napísal svoje skúsenosti a ´vždy najprv zareagovali všetci zakomplexovaný blbci. Viď kauza "káble", poistky, nožičky a pod. Tí, čo sa najviac smiali sú dnes horliví zástancovia káblov, poistiek, nožičiek a to, čo bolo už nie je pravda (nebudem menovať. niektorí úž na fóre na šťastie nie sú). Myslím si, že je škoda prísť o dobré nápady iba preto, aby sa niekto zakomplexovaný nevysmieval. Všimni si, že týchto zakomplexovaných hlupákov je iba niekoľko, ktorí stále dookola "motajú" to isté.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Aretax- souhlasím a podepisuji se pod každý tvoje slovo, i já to zažil, posměch, urážky. Proto jsem mu hned psal se, aby to nedělal, že je tu spousta dobrých lidí, a kvůli těm pár arogantním to nestojí za to. Nordlande , pokud to čteš, věřím, že vedení stránek by ti určitě účet obnovili, pokud je požádaš.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dasta

Příspěvek od efičák »

Maroslav-2009 píše:
Nordland píše:Xavian Carisma modifikované výrobcem ( výhybka biamp, výšky SŠ Revelator.
Zajímalo by mě na kolik taková modifikace přišla a co k tomu vedlo :thumbup:
Omlouvám se za příspěvek mimo téma zakladatele,ale musím panu Norland odpovědět
Určitě modifikace jakýchkoliv repro nezmění fakt,že Norma prostě s Virtuosam nehraje,a nebude hrát ani s Carisma po upgrade

Tohle je velmi zajímavé vlákno, je škoda, že to Maroslav-2009 rozbíjí.
Maro , dej si nicky lidí, kteří Tě dráždí do ignorovaných , abys neprudil celé stránky, Ano ?

:thumbdown: Ne šikaně !

Nordlande vydrž prosím, Tvé zkušenosti a názory zde mají místo.

Dasta, díky za sdílení.
Carisma jsou podařené bedny nenáročné na akustiku. Bylo pro mě zajímavé, jak hrály dobře v roce svého vzniku na výstavě.

Revelator za Ring Radiator? To je zajímavé, myslím, že tuhle změnu by uvítalo víc zákazníků s konzervativním vkusem. Nové modely se vrátily ke klasice, látkové kalotě.
Basáky, papírové Scanspeaky mají svůj zvukový podpis který se mi líbí. Nahoře je to hodně subjektivní, já poslouchám o řadu níže, SS Discovery přes speciální výhybku a kondenzátory, které dávají jemný , nekonfliktní charakter.
Pro mne je priorita hudba, třeba i z MP3.
Brilantnější středovýškové měniče mě nutí vyhledávat kvalitní nahrávky a ne vždy je taková hudba dostupná.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Maroslav2009
Představ si, že by se takhle někdo choval k tobě, že si pořídíš nějaké zařízení a když ho představit na fóru, tak nějaký mistr světa, který sežral všechnu moudrost ti ho zesrabi. Jak by se ti líbilo?
Žádný komponent se nevyrábí z příkazu ústředního výboru strany,aby si nikdo nekoupil nic jiného.Nekomu se líbí Norma, někomu ne, tak už to zkrátka chodí.
Sto lidí sto chutí. Zkus to respektovat, budeš mít určitě lepší pocit . Hifi by nás
Mělo spojovat ane rozhadavat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dasta
Kdyby jsi si přečetl,proč můj názor k tomuto pánovi vznikl,tak by jsi zjistil,že je to přesně naopak.Pán Norland v jiném vlákně dost nevybíravým a ůplně bezdůvodným stylem napadl výrobce repro,které asi nikdy neslyšel dost nevybíravým způsobem.Na reakci ostaních členů,né jen mě,byl ještě nevybíravější a byl upozorněn adminem!
Nejsem žádný mistr světa,jak si myslíš,ale vadí mí,když se někdo do někoho opírá a pak sám není schopen nést kritiku.Že jsem ti narušil vlákno,jsem se omluvil hned ve svém příspěvku a omlouvám ze zase.
Efi
Přečti si proč to celé vzniklo a pak si udělej obrázek,kdo koho vlastně šikanuje,nebo myslíš,že já to mám zapotřebí?Jsem rád za každý postřeh a radu,která se mi zde na fóru dostává,tak proč bych asi bezdůvodně někoho napadal,zrovna já,který jsem vlastně ještě v hifiplenkách
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Příspěvekod Nordland » ned 26. úno 2017 20:09:20
http://www.rdacoustic.cz/en/high-end-sp ... evolution/

Cena 269 730 kč, a zvuk jako z plastoveho kelimku :clap: =)) %-(
Jen pro připomenutí,než začnete někoho napadat aby odešel
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A ještě další velice slušný příspěvek pána,kterého se zastáváte,fakt hifi zdar a já bych měl asi opustit fórum,že jsem se ozval,když se mi tyhle reakce nelíbí
Nordland » úte 14. bře 2017 8:33:50
Poslouchat něco ve studiu a doma to je "autocenzura" velký rozdíl. Lze jasně poznat že tu vyhledáváte zesilovače bum cink, ty co nehrají rovně. Často zvuk co se jeví ve studiu chvilkove dobre, potom v domácích podmínkách začne něco na zvuku srát. To uz tak bývá a zkušenější to moc dobře vědí že ty věci co ti na první poslech nezaujmou jsou právě ty co se dají dobře doma poslouchat, a ne ty co hrajou ve studiu na efekt. Je zbytečné tady vám něco vysvětlovat.
Urbino: Tak to jsi mě teda docela pobavil. Audii Flight Three S jsem poslouchal s VMA EVO s Piccoli i Virtuosi. Hraje měkce zkresleně, zmenší prostorovosti, vůbec ničím nezaujal v porovnání s ostatními co jsem doma měl. Audia nema tvrdost na basech, nehraje dobre potichu, nehrajeto ciste a presne na stredech jako Norma. Možná tě zklamalo na Normě to že nepatla zvuk jako jiné zesilovače ale hraje přesně. Hlavne podani lidskeho hlasu ktere je z Normou uplne nekde jinde nez ostatni zesilovace co jsem mel doma. Kdyby byl Audia tak dobrý tak si ho nechám a ještě ušetřil a jsem vysmátý jak píčus petulda, co je neustále na nějakých drogách. Pitris (petulda z prahy), zavidi ze jsem si mohl vse doma ve svich podminkach poslechnout a vse dobre porovnat, cca ze 6 ruznymi zesilovaci. Do 120tis hrala prave nejlepe Norma s Xaviany. Aby taky ne kdyz Xavian prave proto paruje sve bedny s touto znackou. Kdo tady tvrdí jak Norma nehraje a takový podobný kecy ji nejspíš nikdy doma neslyšel. Pochybuji o tom že jde do 80000 tis sehnat lepší novy zesilovač co hraje s Virtuosi lepe. Peťulda tam skáče z jednoho sračkoidního NADu k druhého, kuchaje, porovnává vnitřky proč to vlastně vůbec nehraje, pak koupi bazarovky stoupne sebevědomí i seschlý "autocenzura". Potom opět hledá zesilovač když mu to nehrálo s NAD a na mě si tady bude vybíjet svoje frustrace. Nevím proč bych měl být Peťulo taková "autocenzura" z ryby jako jsi ty a měl bych si vybrat ten nejhorší hrající zesilovač plus Virtuosi. Si opravdu myslíš že jsem takový "autocenzura" jako ty?! Hold neznalost nulové zkušenosti s poslechem, nulové zkušenosti s Normou, nulove zkušenosti s Virtuosi, ale furt tu budeš mlít samé hovna. =))
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dasta
fakt promiň za rušení tvého vlákna,ale nenechám se bičovat za něco,co vlastně dělá někdo druhý.Nikdy jsem zde,ani na sousedním fóru nenazval někoho výrazy,které pan Norland rád používá.Nikdy jsem nenazval výrobek někoho tak jak pan Norland.Snažím se zde na fóru získavat informace a zkušenosti od skušenějších a naopak,když mám nějakou zkušenost já,tak jí předat dál.Nesnažím se nějak vyčnívat a už vůbec ne někoho napadat.Ale v tomhle případě jsem musel,protože jeho chování bylo pro mě přes čáru.Nemám problém samozřejmě ani s Normou,ani s Xavian,bylo to pouze mířené na tohoto pána a myslel jsem,že se nad sebou zamyslí.Bohužel se to otočilo proti mě,asi proto,že to v tomto vlákně bylo trochu vytržené z kontextu
Jinak přeju všem slušným členům ať to doma hraje a hifi zdar
P.S.Ještě znova omluva za kalení vlákna ^:)^
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše:Maroslav2009
Představ si, že by se takhle někdo choval k tobě, že si pořídíš nějaké zařízení a když ho představit na fóru, tak nějaký mistr světa, který sežral všechnu moudrost ti ho zesrabi. Jak by se ti líbilo?
Žádný komponent se nevyrábí z příkazu ústředního výboru strany,aby si nikdo nekoupil nic jiného.Nekomu se líbí Norma, někomu ne, tak už to zkrátka chodí.
Sto lidí sto chutí. Zkus to respektovat, budeš mít určitě lepší pocit . Hifi by nás
Mělo spojovat ane rozhadavat.
:thumbup:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Maroslav-2009 píše:A ještě další velice slušný příspěvek pána,kterého se zastáváte,fakt hifi zdar a já bych měl asi opustit fórum,že jsem se ozval,když se mi tyhle reakce nelíbí
Nordland » úte 14. bře 2017 8:33:50
Poslouchat něco ve studiu a doma to je "autocenzura" velký rozdíl. Lze jasně poznat že tu vyhledáváte zesilovače bum cink, ty co nehrají rovně. Často zvuk co se jeví ve studiu chvilkove dobre, potom v domácích podmínkách začne něco na zvuku srát. To uz tak bývá a zkušenější to moc dobře vědí že ty věci co ti na první poslech nezaujmou jsou právě ty co se dají dobře doma poslouchat, a ne ty co hrajou ve studiu na efekt. Je zbytečné tady vám něco vysvětlovat.
Urbino: Tak to jsi mě teda docela pobavil. Audii Flight Three S jsem poslouchal s VMA EVO s Piccoli i Virtuosi. Hraje měkce zkresleně, zmenší prostorovosti, vůbec ničím nezaujal v porovnání s ostatními co jsem doma měl. Audia nema tvrdost na basech, nehraje dobre potichu, nehrajeto ciste a presne na stredech jako Norma. Možná tě zklamalo na Normě to že nepatla zvuk jako jiné zesilovače ale hraje přesně. Hlavne podani lidskeho hlasu ktere je z Normou uplne nekde jinde nez ostatni zesilovace co jsem mel doma. Kdyby byl Audia tak dobrý tak si ho nechám a ještě ušetřil a jsem vysmátý jak píčus petulda, co je neustále na nějakých drogách. Pitris (petulda z prahy), zavidi ze jsem si mohl vse doma ve svich podminkach poslechnout a vse dobre porovnat, cca ze 6 ruznymi zesilovaci. Do 120tis hrala prave nejlepe Norma s Xaviany. Aby taky ne kdyz Xavian prave proto paruje sve bedny s touto znackou. Kdo tady tvrdí jak Norma nehraje a takový podobný kecy ji nejspíš nikdy doma neslyšel. Pochybuji o tom že jde do 80000 tis sehnat lepší novy zesilovač co hraje s Virtuosi lepe. Peťulda tam skáče z jednoho sračkoidního NADu k druhého, kuchaje, porovnává vnitřky proč to vlastně vůbec nehraje, pak koupi bazarovky stoupne sebevědomí i seschlý "autocenzura". Potom opět hledá zesilovač když mu to nehrálo s NAD a na mě si tady bude vybíjet svoje frustrace. Nevím proč bych měl být Peťulo taková "autocenzura" z ryby jako jsi ty a měl bych si vybrat ten nejhorší hrající zesilovač plus Virtuosi. Si opravdu myslíš že jsem takový "autocenzura" jako ty?! Hold neznalost nulové zkušenosti s poslechem, nulové zkušenosti s Normou, nulove zkušenosti s Virtuosi, ale furt tu budeš mlít samé hovna. =))
A možná právě proto co jsi popsal mne Audia baví. Nejsem dokonalý člověk. Já mám raději radost než dokonalost, ta mne někdy děsí. :ympeace:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Urbino
to jsem nepopsal já,ale poslal jsem Norlandův příspěvek,nejde ani oto,jak věci popisuje,jako spíše o fakt,jak se k určitým členům vyjadřuje(píč.s,mele hovna atd.)
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dasta píše:Maroslav2009
Představ si, že by se takhle někdo choval k tobě, že si pořídíš nějaké zařízení a když ho představit na fóru, tak nějaký mistr světa, který sežral všechnu moudrost ti ho zesrabi. Jak by se ti líbilo?
Žádný komponent se nevyrábí z příkazu ústředního výboru strany,aby si nikdo nekoupil nic jiného.Nekomu se líbí Norma, někomu ne, tak už to zkrátka chodí.
Sto lidí sto chutí. Zkus to respektovat, budeš mít určitě lepší pocit . Hifi by nás
Mělo spojovat ane rozhadavat.
od valderon » pát 31. bře 2017 13:57:15
Nordland - na vlastní žádost byl smazán účet na HEF.
Tak to mě mrzí. Ani nevím,zda si stihl přečíst mou SZ,kde jsem mu psal ,aby to nedělal,proto to píšu ještě ted. Jen podotýkám,že se vůbec neznáme,ale mrzí mě za jakých okolností odešel....

od PítrsPraha » sob 01. dub 2017 7:29:53
Mozna nevis, co je ve skutecnosti zac. Neni nahodou, ze na vsech ostatnich CZ/SK hifi forech ma trvaly ban za hrube urazky vsech okolo.
Tady patrne neunesl, ze mu 3 lidi nezavisle na sobe napsali svuj nazor na spojeni velkych Xavianu a 70W Normy.
Tahle patologicka jesitnost byla krasne patrna na galerii AVmanie. Jakmile se pod jeho fotkou objevil jakykoliv jiny nez obdivujici komentar (byt byl vecny a smysluplny nebo to byla jen otazka k jeho aparatu), zahrnul dotycneho sprostymi nadavkami a za hodinu fotku smazal.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Zdravím Efičáka,
I mně se líbí témbr středobasů od Scan speak
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dasta

Příspěvek od efičák »

Maroslav- 2009, máš pravdu Máro, ten bývalý člen je hrubšího zrna což na forum nepatří. Ty ses dal vyprovokovat a v Dastově vlákně to vypadalo naopak. Takže se ti omlouvám.

Taky jsem propadl psaní na fóra a z počátku jsem to považoval za velmi důležité. Je to jen koníček a Ty Máro jsi zapálený. Časem se naučíš taktice z zvykneš si na podobné reakce, jsou lidé pro něž je HiFi vším. Můžeme to tak nechat ? Díky.

Dasta jak teď pročistit Tvé inspirující vlákno?
Nedej se prosím tě odradit. Navrhuji abys vybral a označil příspěvky které chceš odstranit, tlačítko nahlášení je vpravo.
Tímto chci klukům z adminace poděkovat za čas strávený čištění Augiášova chlíva. Dík nim je HEF místem k odpočinku. :thumbup:
Zvuk dobrý - všechno dobré
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Maroslav2009,
Vlákno jsi mě nenarušil,za to se omlouvat nemusíš. Mrzí mě, že jsem tak do tebe navezl, po přečtení odkazů se ukázalo, že vše je trochu jinak. Tímto se Ti omlouvám. V mojem vlákně to ale vypadalo , že Černého Petra držíš Ty. Takže se nezlob a kdybys jel někdy přes Pelhřimov tak dej vědět a zastav se. Z Velmezu to není tak daleko, dáme pokec a poslech. Měj se pěkně.
Efičák
V únoru jsem byl na burze v Ostravě, byl jsem v lázních v Luhačovicích, tak jsem ten kousek dojel.Poznal jsem pár správných kluků zapálených do HiFi. Čekal jsem, že tam budeš i Ty, chtěl jsem si s Tebou pokecat o přenosných a gramofon ech. Tak snad někdy jindy.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Efičák,
Oprava: prenoskách
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

V pohodě,jsem rád,že se to vysvětlilo a dalo na správnou míru.Je pravda,že to ve tvém vlákně ode mě vypadalo fakt naopak,tak se nedivím negativním reakcím vůči mě,ale chtěl jsem prostě poukázat na jedno nevychované hov.do a udělal jsem to v zápalu vzteku trochu blbě :sad:
Jinak tvou pozvánku na pokec a poslech samozřejmě rád přijímám,jak bude chvilka času, ozvuse
Co se týká Efiho,měl jsem tu čest se sním osobně setkat a je to velmi příjemné a přínosné povídání,jde vidět,že tomu hodně rozumí a má fantastický přehled,vřele doporučuji setkání stimto příjemným pánem :thumbup:
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Dasta
ůplně jsem se přes ten zmatek,který jsem způsobil :oops: :smile: ,zapoměl zeptat které kabely VDH máš v gramo větvi?Já mám VDH 102 hybrid a druhou sadu od stejného výrobce,ale dělané pro ProJect Conect it SI.Nemůžu se pořád rozhodnout,u kterých zůstat :crazy: Jednou se mi zdají být lepší VDH 102,jednou zase stříbrné od PJ.Už mi ztoho asi hrabe :smile:
P.S.Carismy byly můj velký favorit při výběru repro,už jsem je málem i koupil,ale věc náhody chtěla,že u mě skončily Aurum Cantus
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Maroslave,
Od ramene do preampu mám WDH D-501 Hybrid, od preampu do Brassanyho vede Clearaudio Discovery. Tento týden vezu kolotoč na prodrátování ramene WDH MCS-150M, drátečky z čistého stříbra. Také se bude měnit síťový přívod za WDH Mainsserver Hybrid. V pátek jsem vyměnil síťový kabel ze zdi do Supry a stávající Vincent dál na předek. Místo Vincenta je nyní WDH Mainsserver BS Hybrid. Zvukový posun neskutečný, jako bych koupil o třídu lepší player. Hodně si slibuji od prodrátování ramene, kdyby bylo stříbro nevhodné (zvuky ložiska nebo motoru) budu mít připravené měděné kabelky, které používá Pro-Ject do svých gramofonů. Reproduktory AC se mě líbí, jeden čas jsem koketoval s V6F. Měj se pěkně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Jsem zvědav,jak dopadne prodratovani ramene,pak napiš,sám si stouto myšlenkou pohrávam,ale nenašel jsem odvahu :angel: Mohlo by to být u mě zajímavé, vzhledem k tomu,že mám celý zbytek pnono větve stříbrný
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Maroslave,
Určitě napíšu, taky jsem na to zvědavý.U reminkoveho pohonu bych se toho nebál, ložisko bude mít Tvůj Classic špičkový. Zkus kožený slipmat-nemá chybu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Kožený slipmat mám už z dřívějšího gramofonu :thumbup: Pamatuji si,jak jsem tehdy zíral,že v té době pro mě,taková blbost funguje.Dnes už nic nepodceňuji,gramo putovalo na zeď,zase posun a nakonec už zkouším i různé trochu woodo věcičky,ne že by vše fungovalo,ale když nevyskousim,tak nemám klid v duši :smile: Naštěstí je možnost si většinu těch woodo vecicek půjčit,tak nemusím hned vše bezhlavě kupovat :smile:
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Honza mi dnes přivezl na předrátování svůj kolotoč. Poslechli jsme si u mne skoro ze všech zdrojů music na ATC, od LP, přes CD, SACD, pásek 9.5, 19 a 38, a i metal kazetu. Hlavně jsme poslouchali staré pecky z našeho mladí z Master pásků. Honza asi poprvé slyšel v akci ATC. třeba něco napíše.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Vrátil jsem se z Prahy z návštěvy od Mirka, poslechl jsem si jeho vynikající zařízení, špičkové reproduktory ATC, které jsem slyšel prvně v životě. Poslouchali jsme všechny možné formáty zvuku a pokaždé šlo o přesně vyříznutý zvuk, který hlavně na vyšších středech dává vyniknout tranzientům. Celek doplňují perfektní výšky a přesně dávkované basy. Přestože se jedná o uzavřenku, je basů naprosto dostatek a jsou prezentovány tak, až to bere dech.Největší zážitek byl poslech mgf. Při Sabatech a Zepellinech stojí chlupy a běhá mráz po zádech. Poslech z kolotoče také neměl chybu, myslím, že vintejdžový Denon by hravě převálcoval dnešní produkci kolem 100t. Děkuji Mirkovi za příjemně strávené odpoledne, vracel jsem se domů zas o něco bohatší.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak jak dopadlo předrátovaní ramene stříbrnými kablíky?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Maroslave,
Domluvili jsme se na příští týden, aby na to byl klid, tak až po svátcích. Taky se už těším, věřím, že to bude hodně dobrý.Neboj, dám vědět.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Tak kompletně překabelováno ( stříbro v raménku + síťový přívod slaby VDH ), zapojen na test:
12602404968183394966.jpg
Co se týče zvuku, pro mne veliké překvapení jakpak to hraje. Až si Honza vyzvedne , určitě napíše své dojmy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

V úterý jsem přivezl od Mirka predrátovaný gramofon. Nečekal jsem, že to bude až taková změna, hlavně na basech, které teď hrají jakoby rozvrstveně a plasticky. Celé pásmo se posunulo tak, že reprodukce je světlejší, tudíž přibyly detaily, dynamika a neskutečná živost ve zvuku sto vše za doprovodu výše zmíněných basů Slyším nuance, které dříve nebyly znát, až to jednoho docela překvapí. Chci poděkovat Mirkovi za perfektně provedenou práci a jeho přístup, který je dneska řekl bych docela vzácný. Mirku ještě jednou moc děkuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět