Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Jupol,
děkuji, nechci zatím dělat nějaký závěr, ale můžu říct, že reprodukce zdá se jemnější, detailní,s větším prostorem.
Roman 2,
též děkuji, slyšel jsem, že též chystáš něco podobného.
Zvuk u Tebe byl úžasný, zvláště Marillion s Fishem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Napíš, ako Ti to bude hrať po 2 mesiacoch. Ja som skúsil striebornými káblami Ortofon prepojiť iba prenosku s ramienkom. Po nainštalovaní som bol z toho unesený. No časom, ako sa káble zahorovali sa zvuk menil, pribúdali výšky a spodné basy. Nakoniec mi celkom potlačili stredné pásmo a vyššie basy. Tak som ich vymenil za medené a všetko je OK. Čiže za mňa: striebro nie. Preto som zvedavý, ako sa to prejaví u Teba.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
měl jsem dva roky stříbro ve stávajícím rameni a rok od ramene do preampu.
Loni v létě potom celou cestu stříbrnými kabely až do zesilovačů.
Zvuk vůbec nebyl agresivní, naopak, vše se zklidnilo, výšky vůbec nebyly agresivní,naopak jemné a prokreslené.
Nicméně, je možné, že u tohoto ramene to bude jinak, zatím se to chová velice kultivovaně.Cesta k mědi je vždycky možná,ale nerad bych, stříbro se mně líbí víc,projev se mně jeví kultivovanější.
Zajímavé je, že tyto zkušenosti jdou nepřenosné, protože je to v každé sestavě jinak a to je na tom to krásné.
Pochopitelně ,dám po čase vědět.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Dasta

Příspěvek od Jirka33 »

Ze je stribro agresivni a ostré je do nebe volající blbost. Nevim kdo ty bludy na fórech šíří.
PS. Jeste kdyz hraji všechny kabely stejne :lol:
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Jirka33 píše:Ze je stribro agresivni a ostré je do nebe volající blbost. Nevim kdo ty bludy na fórech šíří.
PS. Jeste kdyz hraji všechny kabely stejne :lol:
Ak si si nevšimol (asi nie), ja som písal o tom, ako to hrá u mňa. Nikdy nepíšem nič všeobecne. A navyše som nič nepísal o agresivite a ostrosti. To, že všetky "kabely hrajou stejne" si práve napísal Ty. Nečítaj medzi riadkami. Stačí, keď budeš čítať to, čo je napísané. Mne sa zvuk striebra nepáči, Tebe možno áno. A o tom je celé hifi.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Dasta

Příspěvek od Jirka33 »

Nereagoval jsem na tebe, ale spíše všeobecně. Hodně záleží na tom co tim propojuješ, což je ale asi každému jasné.
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Jsem velice potěšen, že Dasta je spokojený. Měl jsem sice obavu, téměř dokonalé ramínko SME a DD Technics, prodrátované stříbrem, jestli to nebude moc ukřičené nebo se projeví jiné problémy ve zvuku, ale opak je pravdou. Po kompletním předělání a nastavení , jsem byl osobně překvapen co leze z Technicse za zvuk a nikdy jsem tak neslyšel dřevěnou přenosku hrát.

U mého DENONU jsem asi před 8. roky prodrátoval ramínko stříbrem, a asi za hodinu vracel původní měď, ztratil se klasický DENON zvuk a ve zvuku mi něco vadilo. Takže u mě čistá měď, ale v headshellu mám propojky stříbro a plná spokojenost.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem si včerejší cestu do Prahy zpříjemnil skoro pětihodinovou zastávkou u Dasty. Krom kontinuálního občerstvení, které začalo snídaní, pokračoval svačinkou a končilo obědem, to vše průběžně prokládané sladkým ke kávě (pozdravuj ženu, moc děkuji :-) ), jsme se dostali i k poslechu a nastavování. Předně jsme koukli na ramínko SME, zarovnali jej s fixní vzdáleností 215,4 podle UNIDIN a světe div se - po kontrole dle originál šablony SME bylo toto nastavení přesně identické! Pak jsme udělali ještě zpětnou kontrolu s náhradní přenoskou Dynavector - nasadili ji na originál headshell SME s fixní pozicí přenosky a podle šablony SME to opět sedělo absolutně přesně, nebylo nutné vůbec s montážní vzdáleností pohybovat. Tedy potvrzeno to, co jsem již psal ve svém vlákně. U tohoto konkrétního ramínka (SME 3009 S2 improved) je originál nastavení shodné s nastavením UNIDIN. Což mne mne opravdu překvapuje.

Krom ramínka a gramofonu musím zmínit CD vincent s Lynxem mkII. Hraje to úplně neskutečně! Plný, sytý analogový zvuk, téměř žádná stopa po digitálu. Tady musím před Danem V. smeknout. Fakt neskutečný, jak může "obyčejný" Vincent s úpravami od casea hrát. Dost mne zajímá přímé porovnání s mým PRIMARE. Někdy jej musím k Dastovi vzít. Jen se bojím, abych pak nechtěl implementovat Lynx i k sobě...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

zabiny007 píše:Jen se bojím, abych pak nechtěl implementovat Lynx i k sobě...
A to by byl presne jaky problem? Lepsi zvuk predevsim! :smile:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Problém by nebyl žádný. Krom toho, že bych se musel chvilku vnitřně srovnávat se zjištěním, že "obyčejný" Vincent s implementovaným Lynxem přehraje můj stroj s násobně vyšší cenovkou. :lol: :lol: :lol:
Ale jak píšeš - "Lepší zvuk především". Poté co bych to vydýchal, volal bych hned DV a řešil, co s tím. A pak bych se těšil se na to, že se mohu s digi větví někam posunout, aniž bych musel měnit železo.
Ale to vše je teorie, třeba to bude po přímém srovnání jinak...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Podle mne dokaze DV posunout dal vetsinu CD playeru. Zajimave by bylo vyzkouset treba i Kalistu :lol: Je velka sance, ze tvuj stroj muze hrat lepe. Vazne chces mit brouka v hlave? :cool: :lol:
Dieter Burmester
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Včera mně Saša zarovnal obě přenosky na novém ramenu, tak si to užívám a přehazují headshelly dle žánru a chuti.
Yosegi je detailnější a hodně dynamická, hodí se více na akustickou hudbu, džez, folk.....
Dynavector je trochu zemitějsi, exceluje na středech, na bigbeat jak stvořený.
Když porovnám SME s ramenem Technics,tak SME je daleko tižší, detailnější s větší dynamikou.
Připadám si jako bych měl novou sbírkou desek.
Poděkování Mirkovi a Sašovi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dieter Burmester píše:. Vazne chces mit brouka v hlave? :cool: :lol:
No, možná si ušetřím šok a nervy a dovezu mašinku DV rovnou. Stejně mi to již před časem nabízel, když mi dělal upgrade a tuning všech koncáků.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Vkládám pár fotek z upgrade gramofonu.
IMG_20190323_115321.jpg
IMG_20190322_075341.jpg
IMG_20190322_075131.jpg
IMG_20190324_125611.jpg
IMG_20190323_115118.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

...aneb "Jak se z DJ gramofonu stane hifistický" :lol:

Každopádně Honzo paráda a gratulace! :thumbup: :clap:
Osobně mne nikdy nepřestane udivovat, jak tento mnohými podceňovaný gramofon zvládne hrát. Když vzpomenu na údiv všech přítomných, když jsme jej jednou zkušebně osadili přenoskou Ortofon A95 a on ji bez problému zvládnul. To myslím rozhodlo, že Tě opustily myšlenky na výměnu a začal jsi přemýšlet, jak jej ještě vylepšit. Za mne super volba - za relativně málo peněz neskutečný posun. Už se těším na návštěvu!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Provedl, teda nechal jsem přovést pár úprav ve svojí sestavě.
U cd přehrávače Dan Vrána přepracoval dac Lynx na Lynx MK2.
Zvukový posun markantní, něco takového jsem nečekal, jedná se o zvuk jiného levelu.Jsem moc spokojen, myslím,že zvuk z cd mám vyřešený.
U analogové větve jsem vyměnil stávající preamp Dynavector P75mk2 za preamp Pro-ject RS včetně napájecího zdroje.
U gramofonu bylo vyměněno rameno za SME3009s2 lmproved, ramínko opět protažené stříbrem. Veškeré DJ funkce byly zrušeny a gramofon usazen do plinthu z masivního ořechu, aby ladil k bednám.
Zvukový posun je takový, že hudba vychází z absolutně tichého pozadí, zvuk se zlepšil ve všech atributech.Mám radost, že se to tak povedlo, tímto chci poděkovat všem kamarádům hifistům, kteří mně s tím pomohli.
Do blízké budoucnosti plánuji pořídit step Up trafo, z gramofonu oddělit napájení do samostatného boxu a nahradit spínaný zdroj u preampu za pulzní.
Protože už jsem pět let v důchodu,tak bych chtěl už jenom poslouchat desky a cédéčka.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Zvuk neposoudím, ale vzhledově posun parádní! :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše:Provedl, teda nechal jsem přovést pár úprav ve svojí sestavě.
U cd přehrávače Dan Vrána přepracoval dac Lynx na Lynx MK2.
Zvukový posun markantní, něco takového jsem nečekal, jedná se o zvuk jiného levelu.Jsem moc spokojen, myslím,že zvuk z cd mám vyřešený.
U analogové větve jsem vyměnil stávající preamp Dynavector P75mk2 za preamp Pro-ject RS včetně napájecího zdroje.
U gramofonu bylo vyměněno rameno za SME3009s2 lmproved, ramínko opět protažené stříbrem. Veškeré DJ funkce byly zrušeny a gramofon usazen do plinthu z masivního ořechu, aby ladil k bednám.
Zvukový posun je takový, že hudba vychází z absolutně tichého pozadí, zvuk se zlepšil ve všech atributech.Mám radost, že se to tak povedlo, tímto chci poděkovat všem kamarádům hifistům, kteří mně s tím pomohli.
Do blízké budoucnosti plánuji pořídit step Up trafo, z gramofonu oddělit napájení do samostatného boxu a nahradit spínaný zdroj u preampu za pulzní.
Protože už jsem pět let v důchodu,tak bych chtěl už jenom poslouchat desky a cédéčka.
Dasto perfektni prace. Gratulace
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
Zdeny
Příspěvky: 472
Registrován: 29 pro 2010 07:53

Re: Dasta

Příspěvek od Zdeny »

Hezká práce ! A jistě i zvuk.
Sestava: Lindemann 820S,Teac Esoteric 50,Bryston BP25,Bryston 14B-SST, Sanyo TP1000, Trichord Diablo, repro projekt Stealth (bas Eton 12´´, středy, výšky Accuton keramika)

Povoz: Subaru Outback 2,5i CVT 129kW 2021, Honda Civic 1,8i
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Koudelka,
Tak si přijeď poslechnout, máš to na hoďku autem, něco dobrýho sníme, dáme kávu, něco poslechnem.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

K tomu gramofónu sa dá napísať iba jedno: :thumbup: Čo sa týka predzosilňovača, ten ProJect, čo máš, som mal dona asi 2 týždne. Po zvukovej strane je veľmi vydarený. Ale myslím si, že "konečnú" by si dosiahol s Canor 306, prípadne s Octave. Viem, je to finančne dosť nákladné, ale niekedy sa dajú v second hande kúpiť za dobrú cenu. O Canor-e Ti určite viac môže povedať Zabiny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Neskutečné,krásné,moc gratuluji a určitě i zvukově paráda,už se těším,jak to uslyším,což bude asi velmi brzo :angel:
jupol
Příspěvky: 351
Registrován: 17 kvě 2012 18:02
Bydliště: Košice, SVK

Re: Dasta

Příspěvek od jupol »

Máš to super Dasta, užívaj si kvalitne hrajúcu aparatúru v dôchodku... :clap:
Luxman L-590AX MkII, Revel Performa3 F-206, Luxman D-05u, Technics SL-1200GR, PJ Signature 10, Benz Micro ACE S L, Cadenza Black
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Tak dneska jsem byl konečně na poslech u Dasty, moc jsem se těšil, sestavu znám z fotek a upgradovaný Technics mi nedal spát :thumbup:
Honza to odstartoval slovy "je to taková průměrná sestava" a já k tomu dodám, že takový "průměr" bych každému hifistovi přál. Všecko dotaženo do detailu, nic není podceněno, s vědomím, že sestava hraje podle nejslabšího článku to začíná samostatným přívodem a končí příjemně zatlumenou místností, kdy se o tlumení stará hlavně skvostná sbírka vinylů. Zvuk je pohodový, příjemný, neunavující, se skvělým podáním prostoru a to jak z CD, tak hlavně z gramofonu. Doors, Dead can Dance, Bozzio/Levin/Stevens, uheráček, šunka, sýr...prostě příjemné skoro tři hodiny. Díky za pozvání a příště u mne :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Děkuji Honzovi za návštěvu,pokec o hifi se spřízněnou duší vždy potěší a povznese, zvláště jedná li se o vinyly.Výběrem hudby jsem se snažil trefit do Honzova vkusu, snad jsem měl dobrou ruku. Škoda, že nebylo víc času.Po Honzově odchodu jsem si vzpomněl, že ještě jsem mu nepustil tohle a tamhleto.....
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes mně navštívil Petr(Sonofstar),chtěli jsme porovnat jeho zesilovač Sroll Rhytm na mojí sestavě se zesilovači Brassany.Plánovali jsme to už od zimy, ale až teď se to podařilo časově skloubit.
Nejednalo se o žádný test, kdo z koho, šlo v podstatě o informativní porovnání dvou zesilovačů, jak by se dalo říct z českých luhů a hájů.
Rhytm je pěkný macek(23kg) a nádherně vypadá, když ho Petr usadil u mně do racku, přesně tam s ostatními přístrojů zapadl, škoda že nebyl v černé barvě.
Barva přírodního kovu mu však sluší náramně.
Zesilovač jsme zapojili asi po dvouhodinovém poslechu komba Brassany a zjistili jsme, že to hraje, jako by jsme nic nepřepojovali, aspoň to na první poslech tak vypadalo.
Při opravdu soustředěném poslechu jsem měl pocit, že Rhytm je posazen o dýchnutí výše do světla, Brassany jde zase o kousek níže.
Podotýkám, že se jedná o nuanci rozpoznatelnou jenom proto, že jsem pouštěl věci, které dokonale znám, jak na mé sestavě hrají.
Rhytm na mně udělal dojem náramný, jsem rád, že Petr přijel a mohli jsme to uskutečnit.
Děkuji Petře a zas někdy třeba u Tebe.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

To zní zajímavě. Je to určitě výborné vysvědčení pro Sroll. Není nad osobní zkušenost. Protože, já bych jen od klávesnice tipoval, že Brassany bude mít navrch. Přeci jen, 2 konce proti integrovanému zesilovači.
Honzo, a v dynamice a kontrolou nad repro to bylo též stejné? Zkoušeli jste hrát jak potichu, tak nahlas?
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

A já myslel,že už Sonofstars není mezi námi :angel: Dlouho o něm nikde nebyla ani stopa,takže jsem rád,že je furt zde a zrovna s Tebou se zjevil :smile: Kluci,moc rád vidím,že Vás to furt baví a mě to tím pádem zase nabíjí :thumbup: Je jedno,který zes hraje líp,ale oba jste nadšenci,které hudba a vše kolem ní baví a tak to má být :clap:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Valderon,
Jarku, hrály jsme nahlas i potichu, co se týká kontroly nad repro,ve vyšších hlasitostech mně vyhovoval více Brassany,jak podáním středovýškového pásma, tak krapet přesnějším podáním basů a prokreslení nižších středů.Myslím, že je to ale spíše otázka preferencí, nebo zvyku, jiný by zase upřednostňoval jiné atributy, to je na vkusu každého soudruha zvlášt.
Hrajou oba pěkně, přesně dle představ svých konstruktérů.
Výše popsané ohledně kontroly nad repro by vysvětlovalo jistou výhodu dvou konců vs. integrovaný zesilovač, nicméně soustřeďovali jsme se při porovnání na zvukový charakter, ne na výkon.Rhytm má výkon 240W/4 ohmy na kanál Brassany v biampu380/4ohmy na kanál, do limitace by reprosoustavy hravě dostaly oba.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Přeji všem přátelům hifistům příjemné prožití Velikonočních svátků.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dasta

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Zajímavá praktická zkušenost, budou ty Tvoje stroje holt dobrý oddíl, asi taky sts Svojkovice brod :clap:

Mam otázku, jaký propojovací linkové kabely propojují předek a ty konce, mají totiž značný vliv na výsledek zvuku toho comba. A jaká je cenová kategorie té sestavy, jaká byla prodejní cena? je to totiž už letitá záležitost a navíc kusová, a údaj o ceně tedy není běžně k dohledání. Znám pouze ceny jeho kdysi vyráběného integráče, a je jasné, že dnes by ty ceny byly zase o dost vyšší nežli tenkrát.
A ještě k Rhytmu, předpokládám, že jde o verzi mkII. Ta přináší proti té původní zvuk světlejší.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Ano, jedná se o Rhytm MK2
Propojení mezi předkem a koncovými zesilovači je kabelama VdH z plného stříbra.
Cenová kategorie je trošku přívětivější než Rhytm MK2,i když nevím, co má cena společného se zvukem.Ostatně dnes by asi byla trochu někde jinde.
Pavle,
netřeba v tom vidět nic jiného, než můj názor na poslech dvou zesilovačů vedle sebe u mně doma.Poslech mně potvrdil to co jsem si myslel, když jsem poslouchal Rhytm v jedné poslechovce před dvěma lety ,asi tři hodiny.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

NA-Noble Audio píše:...sts Svojkovice brod...
STS Chvojkovice Brod :!:
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
NA-Noble Audio
Příspěvky: 887
Registrován: 23 pro 2010 22:19
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Dasta

Příspěvek od NA-Noble Audio »

Dasto díky, a já v tom vůbec nic nehledám.
Na kabel jsem se ptal, protože kdybych ho zrovna znal, věděl bych jeho charakter a zvukovou "kvalitu"
U integráče je vše jasně dané, ale zvuk dělence bude poznamenaný dost kabelem. Z toho je jasné, že kdyby nebyl ten zrovna používaný dostatečně transparentní, tak by to s lepším mohlo proti Rhytmu vyjít ještě jinak, klidně i jako jednoznačně lepší.
Cena mě zajímala pouze z důvodu porovnání poměru cena/"výkon" u těch porovnávaných zesilovačů. Jestli takto dobře (podle popisu) se vedlo obdobně drahému řešení, nebo levnějšímu/dražšímu.
O zvuku mkII proti původní verzi jsem se zmínil protože jsem měl možnost poslechu obou vedle sebe a protože mi přišlo zajímavé, že bych to mohl popsat podobně jako ty jsi popsal rozdíl mkII od sestavy Brassany.
http://www.noble-audio.webnode.cz
Noble Audio Galaxys, Lindemann CD1SE, Sroll Rhythm, Noble Audio Stonehenge
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

Honzo, jestli nebudu liny vlacet ten svuj pretezky konec z baraku ven tak o vezmu az k tobe pojedeme, dost by mne zajimalo jak u tebe zahraje

hezke svatky
neni placka, neni highend
PGH
Příspěvky: 3180
Registrován: 27 led 2011 19:03
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PGH »

Tak to by bylo fajn hifi soustředění. Jelikož se ho zúčastním o to vic se těším. Pavle s tim koncem ti rád pomůžu.
A všem přeji pěkné svátky.
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Dasta

Příspěvek od sonofstars »

terahera píše:A já myslel,že už Sonofstars není mezi námi :angel: Dlouho o něm nikde nebyla ani stopa,takže jsem rád,že je furt zde a zrovna s Tebou se zjevil :smile: Kluci,moc rád vidím,že Vás to furt baví a mě to tím pádem zase nabíjí :thumbup: Je jedno,který zes hraje líp,ale oba jste nadšenci,které hudba a vše kolem ní baví a tak to má být :clap:

me se jen tak zbavit nejde Máro, i kdyz nekterym zlosiritelum a inkvizitorum se dari me propravovat o zbytky vlasu na hlave =))
Uživatelský avatar
sonofstars
Příspěvky: 112
Registrován: 17 bře 2016 15:09

Re: Dasta

Příspěvek od sonofstars »

Sroll Rhythm mk2 se vydal poprvé na výlet. Domlouvali jsme se s Dastou ještě před Vánocemi a vyšlo mi to teprve v dubnu v době mé dovolené.
Moc jsem si chtěl poslechnout opěvovanou sestavu Brassany, kolotoč elpíček a Xavian.

1) poprvé v životě jsem slyšel hrát Xaviany. Je to asi tím, že jsou upravované na míru a nejsou sériovka. :thumbup:
2) Brassany předzes a 2 konce super zvuk. Velmi podobný Sroll. Nevnímal jsem žádné nedostatky (od mého poslechového vkusu a zvyklosti na Sroll).
3) Gramofon a stará elpíčka absolutní požitek.
- Dasta mi pustil Quen Another bites the dust na vinylu japan *****, pak vinyl první vydání *****, pak CD první vydání ****, pak CD 2015 ** (to byla nuuuda). Takže pro mě velký zážitek.

Závěrem. Super odpoledne, super poslech. Dasta má pěkně sestavenou aparaturu, a hraje mu to skvěle a úplně ultimátně mu hrají nezmršené vydání na LP.
Sroll si tam pěkně zahrál taky, ale mohli jsme díky krátkému kabelu pouštět pouze z CD, tedy gramec si Sroll neochutnal.
Brassany i Sroll jsou výrobky, které bych měl klidně doma oba. Oba super.
IMG_7740.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2552
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Dasta

Příspěvek od PavelDosko »

fajn

jen kdyz se divam na ten rack tak nevim jestli se tam muj PMA vleze, rozmery ma 210 x 450 x 450 mm, vaha nejakych cca 35kg
neni placka, neni highend
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

No tak ho Pavle postavíme před rack
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Odpovědět