Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Díky, mě to přišlo divné, že by byla No.5 lepší než Yosegi. Ale neměl jsem čas hledat.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Dasta

Příspěvek od efičák »

Opět jsou v Ortofonu vyrobené přenosky pro jinou firmu lepší, či alespoň hezčí než vlastní ? :thumbup:
Oříšek hifi sluší. A co tvar pro seřízení bočních úhlů ?

A dřevěný je také headschell na přenosku !! To je něco !
Dasto, prosím Tě co to máš za drátky od přenosky? Vypadají stříbrně.

Přímý náhon, dosud opomíjený jako něco pro DJ profi dává výsledky highendu. Dasto jsi průkopník toho, co jsem se dosud jen mohl dočíst na internetu. Navrhnu tě na vyznamenání řádu Zlatého ouška II. třídy, jež budeš mít právo nosit i na montérkách , nebo na sportovním oblečení. Nositelé jsou zváni do VIP zázemí všech koncertů s čepovaným pivem a šampaňským.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

efičák
dovolím si odpovědět na některé dotazy:

- dřevo je kaštan, ale sluší a ladí s gramcem dokonale! (a hlavně parádně hraje)
- headshell je carbon od Project. Dali jsme jej tam jako první volbu a docela sedí. Jen jsme museli použít těžší závaží, které měl Honza pro tyto případy v šuplíku. RK vychází papírově na necelých 8, jak přijedu příště, vezmu Adjust+ a zkusíme to změřit a případně experimetovat i s jiným headshelem.
- nastavování - vzhledem k tvarům nejde použít pentelkové "Rowing" zarovnání, ale se smarttractorem je snadné zarovnání "na zrcátko". Pokud si člověk nezapomene brýle a lupu :lol:
- drátky jsou ze zbytků VDH stříbra, používané na prodrátování (zde smekám před Pytlem, že je schopen takto šikovně zpracovat zbytky ^:)^ )
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Chtěl bych tímto poděkovat Sašovi za seřízení nové přenosky, která mně dost překvapila svojím podáním zvuku a to tak, že velice mile.
Poslouchám teprve druhý den, tak vlastně takové první dojmy.
Pozadí je úplně tiché, reprodukce daleko klidnější, větší rozlišení, plasticita scény je hlubší.
Podání nízkých kmitočtů je až dechberoucí, jak je prokreslené a na vysoké úrovni.
Středy jsou podané nenásilně, přesto velmi čitelné a znělé, výšky jsou jemné, ale hodně rozšířené.
Když bych měl s něčím porovnat, napadla mně kombinace Sašovi A95 s Miyajimou.Opravdu, až tak se obě zvukové filosofie v této přenosce prolínají jako jing a jang.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20191002_075645.jpg
IMG_20191002_075842.jpg
IMG_20191002_075910.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Tento krásný clamp(800gr.) jsem včera dostal od Saši. Mám z něho radost, ještě jednou děkuji.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Nádhera :thumbup: :clap:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Pytell
Příspěvky: 831
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od Pytell »

Honzo, krásný clamp, na měděném slipmatu to bude parádní.
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše: 02 říj 2019 11:09 Tento krásný clamp(800gr.) jsem včera dostal od Saši. Mám z něho radost, ještě jednou děkuji.
Tak to je krásné mazlítko
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od samcus »

Honzo, tak to je paráda. Móóóc pěkný.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Včera návštěva burzy na Barče ve Strašnicích, nabídka titulů ucházející, poměrně dost velký výběr bigbítu ze sedmdesátých let, něco japonských desek cenově velmi příznivých a ve vzorné kvalitě, ulovil jsem pár kousků, ve stavu excelent.
Tato nostalgická setkání mám rád, potkávám se s klukama, s kterýma se znám z burz už od první poloviny sedmdesátých let, někteří už jsme vizáží dědouškové,ale pro zapálení pro muziku to mění pramálo.
Potkal jsem i pár kluků z fóra,Milese,Pavla Dioka s jedním kolegou z Ostravy, bohužel si nevzpomenu na nick, jedním z handliřů, který měl spoustu zajímavých titulů v hojném množství, vystupuje na vedlejším fóru pod nickem Drack.
Zdařilá akce,ulovil jsem osm kousků+výroční troj LP "Abbey Road".
Jsem spokojen a těším se na další setkání někde u desek.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

IMG_20191031_151851.jpg
IMG_20191031_152113.jpg
IMG_20191031_152147.jpg
IMG_20191031_151642.jpg
IMG_20191031_151612.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

:eek: :shock: A to je zas co za kombinace,vidím jich několik různých,popiš blíže :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Typl bych různé kombinace nerez,měď,bronz :?:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Dasta

Příspěvek od daliborr »

To je kopírování zadní stěny Dastu. :razz:
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Myslím samozřejmě to,na co se ta stěna odráží :lol:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
daliborr
Příspěvky: 230
Registrován: 27 črc 2012 20:18

Re: Dasta

Příspěvek od daliborr »

Tak to je možná ono.Potom to bude možná slitina zrcadla. :silent:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Zdravím přátelé,
Na obrázcích jsou dva hybridní slipmaty, které jsou oboustranné.
1. Měděná strana tl.1,5 mm, vyfrézována vůle pro etiketu, na rubu podložky je nalepená nerezová část se středovým vybráním 105mm, též tl.1,5mm.
Měděná strana může být plná, nebo být opatřena pěti rezonančními průřezy s otvorem 15mm.
Měděná strana je analogově prokreslená, veliký prostor a lok alizace nástrojů, basy jsou famózní.
Nerezová strana je spíše na straně přesností, basy jsou rychlé a přesné, výšky prokreslené do nejmenších detailů, zvuk je takový, řekl bych lupoidní.
2Mosazná strana tl 2mm, vyfrézování pro etiketu 105mm.
Zvukově nejvýraznější,ze zdánlivě nepovedených desek vytáhne maximum, že se nestačíte divit co vše v drážkách je a dříve nebylo slyšet.
Měděná strana tl.1mm. je nalepená na mosaznou podložku,má vybraný středový otvor 105mm.Tato strana se chová podobně, jako výše popsaná měděná strana u slipmatu 1.
Nerez s mědí váží 1460gr,mosaz s mědí o 50 gr.více.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Urbino
Příspěvky: 657
Registrován: 09 říj 2016 11:28
Bydliště: Ostrava

Re: Dasta

Příspěvek od Urbino »

Dasta píše: 31 říj 2019 18:32 Zdravím přátelé,
Na obrázcích jsou dva hybridní slipmaty, které jsou oboustranné.
1. Měděná strana tl.1,5 mm, vyfrézována vůle pro etiketu, na rubu podložky je nalepená nerezová část se středovým vybráním 105mm, též tl.1,5mm.
Měděná strana může být plná, nebo být opatřena pěti rezonančními průřezy s otvorem 15mm.
Měděná strana je analogově prokreslená, veliký prostor a lok alizace nástrojů, basy jsou famózní.
Nerezová strana je spíše na straně přesností, basy jsou rychlé a přesné, výšky prokreslené do nejmenších detailů, zvuk je takový, řekl bych lupoidní.
2Mosazná strana tl 2mm, vyfrézování pro etiketu 105mm.
Zvukově nejvýraznější,ze zdánlivě nepovedených desek vytáhne maximum, že se nestačíte divit co vše v drážkách je a dříve nebylo slyšet.
Měděná strana tl.1mm. je nalepená na mosaznou podložku,má vybraný středový otvor 105mm.Tato strana se chová podobně, jako výše popsaná měděná strana u slipmatu 1.
Nerez s mědí váží 1460gr,mosaz s mědí o 50 gr.více.

:eek: Dasto, já si asi pořídím gramec, jak to tady čtu všechno kolem :lol:
Sonus Faber Olympica I, Meitner MA3, Copland CTA 408, Acrolink, Tellurium Q, Shunyata Research
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Predpokladám, že sa jedná o leštený povrch a tá vzorka na obrázkoch je odraz zadnej steny.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Borismart
Příspěvky: 57
Registrován: 06 říj 2018 12:56

Re: Dasta

Příspěvek od Borismart »

Už jsem si říkal ze se Dasta dal na výrobu slipmatů z koberců v různých odstínech :lol:
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Dasta

Příspěvek od Jirka33 »

Ano, opravdu to tak vypadá že ano, ale je to pouze odraz :angel:
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Dnes odpoledne jsme zkoušeli nové step Up trafo,které vytvořil kamarád z trafíček Lundahl 1681, vnitřní kabeláž je plné stříbro o průřezu0,78 mm2.
Krabička zatím pracovní,z černého plechu, stříknutá Komaxitem.
Zvuk byl úžasný,byli jsme velmi mile překvapeni.
Přehráli jsme DireStraits "Brothers In Arms"45 RPM( MoFi),Chris Jones "Roadhouses&Automobiles45rpm(Stockfish),,Rickie Lee Jones 33,3rpm (MoFi),Al Di Meola "Cielo e Terra"33,3rpm(Manhattan).
Zatím jsme ho s ničím neporovnávali,jednalo se čistě o poslech a seznámení se ze zvukem.
V úterý jedeme se Sašou (zabiny007) na menší dvoudenní tour za kamarády do Prahy a Hradce Králové a okolí, tak chci vzít step Up trafo s sebou a u vinylových kamarádů eventuálně porovnat.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

:thumbup: Ty si jednoducho nezmar !!!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1045
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

Ano, ano :thumbup: !
Vyzerá, že krabićky pôjdu do sveta!
Kluci, drźím Vám palce aby ste zvukovo porazili všetko, čo stojí v ceste!
Uživatelský avatar
fox
Příspěvky: 1692
Registrován: 27 pro 2010 09:07
Bydliště: Opava

Re: Dasta

Příspěvek od fox »

Dasta píše: 31 říj 2019 17:15 IMG_20191031_151851.jpg
IMG_20191031_152113.jpg
IMG_20191031_152147.jpg
IMG_20191031_151642.jpg
IMG_20191031_151612.jpg
Ty kovové slipmaty dáváš přímo na talíř, nebo na gumovou podložkou ?
Michell Gyrodec/Orbe, SME V, Lyra Delos, RCM+step up trafo MgBeran, Esoteric DV60, Lumin U2 Mini+DAC Gustard X26 Pro, Audia Flight Strumento no4 mk II+Audia Flight FLS1,Tannoy Turnberry GR+ST100, Niagara 5000+1200, hrom, hurikán, drak a pták Ohnivák.
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Kovové podložky jsou posazeny na vinylový Slipmat tl. 3mm.S podložkou spolu tvoří tl. 6mm,stejnou,jako původní guma, tudíž nemusím upravovat VTA.
Lze dát i přímo na talíř, když bude zvukově vyhovovat, nutná úprava VTA.
Lze použít libovolnou podložkou mezi měď a talíř, dle zvukových preferencí.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Teprve dnes se dostávám k popsání úterní a středeční návštěvy kamarádů v Praze a Hradci Králové.
Prvně jsme navštívili kolegu pytla, já jsem přijel dříve,Saša o něco později, vyřizoval ještě nějaké pracovní povinnosti.Mirek mně zatím pouštěl nahrávky, které se vymykají svojí kvalitou a předčí mnohé i audiofilní nahrávky. Velmi poučné, kam až se může dostat záznam z klasického cd, když se mu dostane náležité péče, při zpracování nahrávky.
Od poslední návštěvy u Mirka došlo opět k výraznému posunu ve zvuku,Mirek vyměnil filtraci a repro kabely,zvuk mu to opět pozvedlo k lepšímu.
Zkoušeli jsme i trafo, jehož prototyp jsem přivezl, Mirek svůj dojem z poslechu popisuje v jiném vlákně, já mám názor trochu jiný, ale tak už to je ve všem, nejenom v hifi, sto lidí, sto chutí.
Po Sasově příchodu jsme porovnávali nové vydání Dire Straits "Love Over Gold" na sacd, vůči starším vydáním na cd a SHM sacd.Došli jsme k jednotné shodě, že všechny verze hrají velice pěkně.
V odpoledních hodinách jsme přejeli k lachimovi, jehož nové B&W802D2 jsme ještě neslyšeli, tak jsme byli natěšeni, k jakým změnám ve zvuku, který byl vždy na vysoké úrovni došlo.
Po opulentním občerstvení (pomazánka na kanapkách byla jedním slovem magnific) velkého výběru jsme se věnovali poslechu.
Queen "The Game" na DVD audio v multikanálu, byl zvukový zážitek, jak potichu, tak ve vysoké hlasitosti.Zvuk stále pevný, rozlišený, strhující, jen display na zesilovači dával vědět jakou hlasitost posloucháme.
The Police a ostatně všechny mch.nahrávky byly podány v nejvyšší možné kvalitě, kterou si jen můžete představit,hlasitost s kvalitou vás doslova smete,odcházel jsem doslova hotový z toho jaký dojem na mně tento zvuk zanechal.
Stereo u lachima,to je zcela něco jiného, než multikanál, jediný atribut, který zůstává je vysoká kvalita reprodukce, i když zvuk je pojatý zcela jinak.
Reprodukce je zcela ve firemní filosofii B&W a její nejvyšší řady 800.
Ve spojení s Bimotore Revolution je zvuk pevný, znělý a monitorově přesný, ne však suchý.Basů, může se zdát objektivně měně, ale není tomu tak, např. u nahrávky Dire Straits z roku78(MoFi 2019)na sacd zjistíte, že zvuk je tak koherentní, že větší objem basové složky by dobové nahrávce uškodil.
Preferuji doma trochu jiný zvuk,neb jsem zvyklý poslouchat několik hodin denně a hlavně vinyl,ale zvuku u Michala nelze nic vytknout a pro vyznění symfonických orchestrů a klasiky vůbec není asi vlastně jiné cesty.
Proběhla i zkouška různých zemních zařízení, velmi zajímavé, podrobnosti popisoval Saša jinde.
Příjemné a zajímavé odpoledne, myslím pro všechny zúčastněné, děkuji, že jsem se mohl toho zúčastnit.
Návštěvy v HK popíši příště.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Bubuxin-KILBRU power
Příspěvky: 412
Registrován: 20 pro 2011 22:46

Re: Dasta

Příspěvek od Bubuxin-KILBRU power »

Dasta píše: 15 pro 2019 11:25 Mirek mně zatím pouštěl nahrávky, které se vymykají svojí kvalitou a předčí mnohé i audiofilní nahrávky. Velmi poučné, kam až se může dostat záznam z klasického cd, když se mu dostane náležité péče, při zpracování nahrávky.
Môžeš prosím uviesť o aké konkrétne nahrávky ide?
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Kolem osmé ráno jsme přejížděli z Prahy do Hradce Králové, kde jsme byli domluvení na návštěvě u člena lidumil, který se též věnuje reprodukci a poslechu z vinylových desek.
Kolem deváté jsme byli na místě, lidumil nás přivítal v rod. domku, kde v obýváku má svůj poslechový prostor, vkusně doplněný vinotékou, aby podmínky byly dokonalé.Na stole nás očekávala spousta dobrot ,včetně sýrů, uzeného masa, spoustu zeleniny a asi padesát obložených chlebíčků.
Přijetí bylo vřelé, seance se účastnil ještě člen jisk, který se s lidumilem přátelí v oblasti hifi.
Sestavě vévodí krásný gramofon osazený dvěma rameny Ortofon12"a Micro Seiky9", kdy na Ortofon je osazená přenoska Rondo Bronze a na MicroseikyBenz Micro.
Vzali jsme doma některé své přenosky, protože lidumil hledá nějakou vhodnou přenosku pro svůj gramofon,tak abychom mu dali nějakou inspiraci při výběru.
Poslouchali jsme jak přinesené desky, tak i desky z lidumilovi sbírky, která obsahuje spoustu zajímavých kousků, třeba Sgt Pepper v monu, v prvním anglickém vydání,výlisky od Mobile Fidelity ještě z doby před krachem na přelomu osmdesátých let a mnoho dalších věcí, pro lidi jako my hodně zajímavých.
Zvuk byl zajímavý, vtahující, pěkně znělý, vždy úměrný výměněné přenosce,tak že si Tom mohl krásně udělat obrázek, co v jaké kategorii lze očekávat.Při poslechu vládla souznějící atmosféra lidí se stejnými zájmy.
Zkoušeli jsme též step Up trafo, ale potýkali jsme se s uzemněním.
Asi po pěti hodinách příjemně stráveného času jsme se rozloučili a odjeli o kousek dále,kde na nás čekali Samčus a Pasťa.
Tome dík za vřelé přijetí, jsem rád, že jsme se poznali osobně.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Bubuxin - KILBRU power,
Jednalo se o jazzové nahrávky, výborně sejmuté,běžné produkci na míle vzdálené, ale název si už nepamatuji, sorry.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

K Samčusovi jezdím rád, protože , kromě výborného zvuku si přijde na svoje i oko, což je pro nás pocitáře neméně důležité.
Přál bych vám vidět stolek pod gramofon, který si Samčus sám vyrobil, neuvěřitelné, prvně jsem myslel ,že se jedná o projekt nějakého špičkového designera, až tak je to provedené.
Tentokrát byl přítomen i Pasťa, též starý hifista přes šedesát a velice sympatický člověk.Byli jsme s klukama v této sestavě na výstavě ve Varšavě, moc jsme si to užili.
Nechtěli jsme dělat žádné testy, pouze posedět při gramofonu, akorát jsem chtěl porovnat step Up trafo co jsem přivezl s Petrovým Ortofon 80SE.
Názor byl střídavý,jak na zvuk, tak při každé skladbě.
Poslouchali jsme výborné jazzové záležitosti, Nilse Lofgrena,Dire Straits a pili kávu, čaj a jedli chlebíčky.Pohodička, co víc si přát.
Po šesté večer jsme odjeli za koudelkou, asi 37 km od HK, kde jsme se zdrželi něco přes hodinu, provedl se rychlotest jak psal Saša ráno a kolem půl deváté odjeli k domovu.
Koudelkovi to hraje úžasně, zvuk pro který by člověk obětoval leccos.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

Dasta
Je fajn, ze jste zase prijeli. Byl to sice kapku zmatek, ale Police se ti snad libili na 99%. Kotlikar zabiny007 holt neni rocker. Toho malinko vyssi hlasitost fofrem vyleka. Poslech s Tebou, to je proste koncertni hlasitost s usmevem, ze?
:lol:
Dekuji za navstevu a jasne nazory na zmeny zvuku pri zapojovani “zemneni”
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Kotlikář z Balkánu má rád své uši a poslech na 115dB jej fakt nebere. Ale chápu, že pražští šampóni to mají jinak. Nedávno jsem musel utéct z jednoho klubu kousek od Míraku, když mi začala při produkci DJ stříkat krev z uší. Cca 100m od pódia jsem naměřil toto..
Screenshot_20191025_003144_com.keuwl.splmeter.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1250
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

I já děkuji Hozo i Sašo za velmi příjemně strávené dopo-odpoledne a za nasměrování jak dál. Je to ještě dlouhá cesta k nirváně.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

zabiny
v pasážích, kde se tobě dělají červené flíčky na trapézách, si dasta spokojeně pokyvuje palcem levé nohy.
se pozná, že je původem pražák.
musíš přeci uznat, že ti "Police" prostě chtějí svou hlasitost. navíc i tak moc nahlas je to čisté a "bez krve", ne?
Katapulti zní přeci jen jinak
:-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

lachim
Uznávám, že díky tvé akustice, ošetřenému napájení a vůbec všemu okolo je možné poslouchat téměř v neomezené hlasitosti, aniž by se zvuk rozpad či slil. A je neskutečné, kolik detailů se u takového poslechu v hudbě odkryje, protože při "normální" poslechové hlasitosti je to schováno. Takže u Tebe - čím hlasitěji, tím lépe a s více detaily. To vše uznávám, ale... takový poslech má svá omezení.
- nedá se poslouchat dlouho - já třeba v sobotu využil prázdného bytu a jel jsem maratón od osmi ráno až do dvou v noci. U tebe bych "dal" jeden/dva koncerty" a šel bych na procházku do lesa a broukal si v duchu Ascalonu...
- nedají se poslouchat nekvalitní nahrávky - je to utrpení
- v systému nesmí být slabé místo - to, co se u většiny z nás "schová", nebo se ukáže až při delším testování a soustředěném poslechu, je u tebe slyšet "na tři takty" - viz např. test zemnění či XLR kabelů

A ano, je srandovní zjištění, že při našich pražských seancích je jediným cajzlem Dasta. Vše ostaní je jen naplavenina... :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od samcus »

Honzo, na ty tvé romány se nedá nereagovat. Máš u mě ohromný obdiv za tvá obsáhlá pojednání z návštěv co s Sašou absolvujete. ^:)^ :thumbup:
Taky bych vám rád poděkoval za návštěvu a za ukázku toho že C4 mají fyzicky citelné basy. Už si nikdy nebudu stěžovat, že tomu tak není. AR vytočený na 65 a Brothers in Arms od MOFI je konečně rozhýbali . A ani sousedi si nepřišli stěžovat. Fakt příjemné posezení a pokec u kolotoče. Doufám, že to v lednu dopadne. A zvláštní poděkování Sašovi za "zapomenutýho" Lofgrena. Dík. :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
dnes jsem narazil na fotku "tvého" gramofonu s ramenem Graham a s tuningovým talířem:
Obrázek

Chvilku jsem pátral a našel, že se dá talíř koupit třeba zde, jen je to teda docela palba.
https://www.analogueseduction.net/turnt ... tter.html

Obrázek

A tady je k tomu nějaké povídání, firma toho dělá na technics více...
http://www.adventuresinhifiaudio.com/21 ... -12001210/


Tak to jen tak :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět