Dasta

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Včera jsme se Sašou navštívili v Praze Otíka (Otikle), poslechnout si jeho sestavu, která se zase hned tak někde neslyší.Hlavně gramofon který je pojatý opravdu ultimativně.
Otík poslouchá v obýváku klasického bytového domu, na šířku v blízkém poli, zrovna jako já i Saša.První co mně udivilo, že bedny do poslechoveho prostoru nádherně sednou, ozvučí pokoj tak dechberoucím způsobem,že si řeknete, zda je to vůbec možné.Podaní basů , jeho přesnost, rychlost, hloubka a struktura vás přibije k sedačce a nestačíte se ani divit.Je zbytečné podotýkat, že jak nahlas, tak potichu, pásma jsou krásně svázána, o nějaké dominanci něčeho nad něčím, nemůže být ani řeči.Snesl jsem v pohodě poslouchat i elektronickou hudbu, kterou normálně neposlouchám a nevyhledávám.
Poslouchali jsme však i rockovou klasiku(Dire Straits, Doors, FGTH, Nohavicu,
dixilend, jazzové nahrávky.
Poslech probíhal převážně na gramofonu, škoda že jsme se zrovna trefili do času, kdy Otík prováděl v sestavě nějaké úpravy, s gramofonem bylo hýbáno a čekal na seřízení, tudíž jsme neslyšeli jeho plný potenciál.
Došlo i na zkoušení měděných power matů, u Otíka lépe sedl 1,5mm.
Krásně prožitý čas,přál bych každému to slyšet
Děkuji za pozvání a ať Ti to hraje ke spokojenosti.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Otikle
Příspěvky: 172
Registrován: 14 bře 2015 18:17

Re: Dasta

Příspěvek od Otikle »

Já moc děkuji za návštěvu a omlouvám se, že nebyla dostatečně připravena z mé strany ^:)^ , protože celé dopoledne jsme s Pytlem měnili zásuvku pro A/V systém (ze single Gigawatt na dvojitou Furutech) a hotovo bylo až těsně před Vaším příjezdem. Když jste pánové zavolali, že jste před domem, tak jsem teprve luxoval a zapínal sestavu, aby se rozehrála na náš test měděnégo slipmatu. Gramec jsem přitom úklidu a znovu zapojování kabelů, tak rozhodil z původního umístění, že magnety motoru potom nebyly přesně pod magnety talíře, což způsobilo, že bylo chvílemi problém aby gramec vůbec fungoval. Za pomoci šablony a Vašich rukou se naštěstí podařilo gramo rozchodit a test proběhl. Jak jsem avizoval, vše se ideálně usadilo a rozehrálo až po vašem odjezdu, ale i tak bylo již v polorozehřátém stavu okamžitě slyšet jak se zvuk zlepší s měděným slipmatem, oproti přehrávání LP na koženém slipmatu Clearaudio. Vše se lépe prokreslilo a například kopák mi najednou přišel rychlejší než s jinou podložkou, kde byl jeho úder najednou pocitově takový roztažený. Opravdu velká poklona vašemu objevu, to je měděnému slipmatu made in Vysočina. U mě zvítězila ta tenčí verze a už se moc těším až bude u mne nastálo. Stejně tak se těším až Vás přivítám více v klidu a lépe pohostím ^:)^
STEREO: BW800D3/Sroll, McInt.1,2kW, dCS Rossini, AurenderW20, Bespoke preamp
KINO:BW805+HTM1D3, McIntosh MX170+MI254, OPPO205/Casea
GRAMO:Transrotor Rondino/MC-Fuuga, Aud.Res.PhonoRef10
KABELY:NordostOdin+Valhalla, KimberKS6068
FILTR:Sup.Titan+Genesis
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dasta

Příspěvek od Jiri »

HIFI je úžasný koníček v tom, že i ve velmi drahé sestavě může zdánlivě bezvýznamná drobnost (jako ten zmiňovaný měděný slipmat) opět posunout zvuk výše. A navíc potěší, že je to levný upgrade. :thumbup:
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Vzhledem k tomu, jaký je to velký přínos, tak je to v podstatě velice levný upgrade i za oficiální cenu kolem těch 1000 Euro. O "vysočině" ani nemluvím. Ale to pochopí jen ten, kdo má možnost porovnat s a bez. Jinak to hlava nebere.
Jen nechápu, že se to moc často nevidí jako originál součást gramofonů. U gramofonů řádově do 100tis to chápu, ale u gramofonů za 10t Euro a více by se již těch pár drobných ztratilo. Ale nedělá to skoro nikdo. Pokud nebudu brát v potaz vintage stroje Micro seiki či tuning Garradů, tak jsem měď viděl jen u TW Acustic Raven (celoměděný talíř u dražších modelů, u levnějších jen deska) u TOP Technics SP 10R-FLC (zde je na talíři 10mm měděná deska) a pak u Pavla Dioka, kde je jeho JRAudio snad celoměděný (mimochodem - nádherný gramofon a aktuálně dostupný za velmi zajímavou výprodejovou cenu).

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Dasta

Příspěvek od Dieter Burmester »

Otázka je, v čem je to kouzlo. Protože celoměděný talíř nemusí podávat tentýž výsledek jako talíř z jiného kovu s nasazeným měděným slipmatem. Jinými slovy, jestli jde o měď jako takovou, nebo je to zlepšení dáno kombinací na sebe položených různých kovů (nebo kovu + jiného materiálu), nebo je to tím, že vinyl leží zrovna na mědi, přičemž mohutnost mědi bude taktéž výsledný zvuk ovlivňovat (což bude, protože jste si to už ověřili v praxi).
Dieter Burmester
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

To netuším a docela by mne to zajímalo. A rozdíl bude ve všem. Nejen v síle mědi (což jsme ověřili a jsem zvědav, jak se bude chovat ta 6mm), ale i v provedení (tedy pravděpodobně přesné složení materiálu) - viz test "věrná kopie Cu-180 z NL" vs 3mm "Vysočina". Pokaždé je zvuk jiný.
Až budu mít někdy chuť experimentovat a čas nazbyt, schválně zkusím test u Garrarda - měď přímo na talíř vs jako mezivrstvu vyzkoušet několik různých podložek (guma, korek, kůže, vinyl atd...). Na to jsem také sám zvědav...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

Myslím si, že je to hustotou daného kovu.
Lepšie výsledky ako meď by mali už len striebro, zlato, platina a wolfram - čo je ale ťažké dokázať v praxi :lol:

Meď - 8 960 kg/m3
Striebro - 10 500 kg/m3
Wolfram - 19 300 kg/m3
Zlato - 19 320 kg/m3

Olovo - 11 340 kg/m3 - toto sa snáď ešte dá zohnať na test /myslím ako prvok/ - slipmat som z neho nikdy nevidel

Ps.: zaujímavé by bolo urobiť test z medenej platne pod repro. Ak pomohol mramor /2 900 kg/m3/, tak meď je s hustotou omnoho vyššie aj
oproti betonu 2 400 kg/m3
Roman2

Re: Dasta

Příspěvek od Roman2 »

Já mám na AVIDu hliníkový talíř, na kterém je nalepený korkový slipmat o síle cca 3 mm a na něm položený měděný slipmat made in vysočina o síle 1,5
mm a zvukový přínos je opravdu markantní. Zatím všichni kdo ho na svém gramu vyzloušeli měli stejnou pozitivní zkušenost. Jak píše Saša. Levný upgrade s velkým přínosem. :thumbup:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Koketoval jsem s myšlenkou mít desky z Cu pod repro, ale stále se nemůžu rozhodnout kvůli ceně, tabule mědi 1m x 2m v tloušťce 6mm. stojí kolem 29000kč.Podložek o rozměrech 40x60cm by bylo z tabule osm, jedna by tedy vyšla materiálově na 3625. Když se připočte cena za práci, dostanete se na dost vysokou cenu, kterou bych ještě podstoupil v případě, kdyby se dal koupit materiál pouze na dvě podložky.Kupovat celou tabuli a nabízet kolegům, zda by měli také zájem, by možná šlo, ne každý však by do toho asi šel.
Ohledně olova jako materiálu na slipmat přemýšlím už dlouho, jediné možné řešení, kvůli velké měkkosti a kujnosti daného materiálu by bylo vyrobit sendvič (vespodu měď, nahoře nalepené olovo). Měď o tloušťce 1mm, olovo tl.1,5mm, myslím, že by to takto šlo, zkusím to. Olovo samotné, by se deformovalo i v tloušťce 3mm.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta
Honzo, a když budou ty slipmaty 6mm - co tak zkusit pod každou bednu 1ks, než si je rozebereme? Jen by se nedaly použít cerabaly napevno, musely by se pod bednu rozmístit do trojúhelníku na volno. Ale když se pak to stejné udělá s žulou a nerezem za stejných podmínek, lze si udělat nějakou základní představu o vlivu. Nerez bych k dispozici v síle 4mm měl... Klidně dva pláty na sebe...
Tedy to platí pro bedýnky s menším půdorysem, na B&W800 a spol by to aplikovat nešlo.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Jó, to uděláme určitě, o tom mluvil i Michal, že by bylo dobré to zkusit, musíme to udělat já píšeš na slipmatem, protože mám pouze jeden pás 30x100cm, kdybych ho rozpůlil, bude o jeden slipmat méně, což je škoda.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Dasta píše:Koketoval jsem s myšlenkou mít desky z Cu pod repro, ale stále se nemůžu rozhodnout kvůli ceně, tabule mědi 1m x 2m v tloušťce 6mm. stojí kolem 29000kč.Podložek o rozměrech 40x60cm by bylo z tabule osm, jedna by tedy vyšla materiálově na 3625. Když se připočte cena za práci, dostanete se na dost vysokou cenu, kterou bych ještě podstoupil v případě, kdyby se dal koupit materiál pouze na dvě podložky.Kupovat celou tabuli a nabízet kolegům, zda by měli také zájem, by možná šlo, ne každý však by do toho asi šel.
Ohledně olova jako materiálu na slipmat přemýšlím už dlouho, jediné možné řešení, kvůli velké měkkosti a kujnosti daného materiálu by bylo vyrobit sendvič (vespodu měď, nahoře nalepené olovo). Měď o tloušťce 1mm, olovo tl.1,5mm, myslím, že by to takto šlo, zkusím to. Olovo samotné, by se deformovalo i v tloušťce 3mm.
Olovo nedoporučujem !!! Je prudko jedovaté, nie len na dotyk, ale aj výpary. Možno by bolo lepšie použiť cín.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Aretax,
děkuji za upozornění, vůbec jsem si to neuvědomil.
Cín bude také problém, protože čím je čistší, hůře se opracovává (na povrchu se vytváří krupičky), proto se též do něho přidává olovo,někdy i padesát procent.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

aretax píše: Olovo nedoporučujem !!! Je prudko jedovaté, nie len na dotyk, ale aj výpary. Možno by bolo lepšie použiť cín.
Juraj,
s tým, že olovo je jedovaté máš samozrejme pravdu.
Na druhej strane, v každodennom živote sa stretávame s výrobkami z olova - rybári /olovené závažia/, poĺovníci, športoví strelci /broky/,
olovo sa bežne pridáva do spájkovacích zmesí drôtov.
V polygrafii sa dlho používala olovená sadzba - skrátka myslím si, že keby niekto vedel ten slipmat urobiť, negatívny vplyv na zdravie by bol minimálny.
A možno sa to olovo dá niečim na povrchu fixovať?
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Vyrobili jsme vynil rip, dvakrát stejnou osmiminutovou pasáž z německého vydání "The Wall". Jednou na slipmatu z vinylu tl.3mm.,potom na měděném slipmatu, též tloušťky 3mm. Rip byl vypálen na cd,z obou slipmatů,roztrakován, aby se mohli vzorky přepínat.
Byla vybrána pasáž, která není taková, že by se dala rozlišit na první dobrou, schválně to bylo takto zvoleno.
Dnes nebudu psát jak to dopadlo, zítra jedeme se Sašou navštívit pár hifi kamarádů na východ Čech, chci jim to též pustit, v týdnu podám zprávu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Honzo
Tvé zapálení a energie,kterou do všeho kolem hifi vkládáš,je až dechberouci :thumbup: O Sašovi ani nemluvím,je skvělé,že Vás oba znám osobně a hlavně mě to taky nabiji k dalším posunům v hifi a vše mě pak kolem toho víc baví :clap: Jen tak dále,tobě velké uznání a ať nám to hlavně všem hraje :angel:
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Navštívili jsme se Sašou v pondělí Koudelku, abychom si poslechli jeho nové repro B&W800D2.
Při té příležitosti jsem s sebou vzal cd s vzorky přehranými na vinylové podložce a na mědi, abych se ujistil, zda máme stejný názor na přínos měděné podložky při reprodukci LP. Shoda byla stoprocentní již po prvním přepnutí, i když vypálíte záznamy na cd, rozdíl je stejný, jako při přehrávání.Snad Koudelka a zabiny007 také k tomu něco sdělí.
Nyní k poslechu samotnému.
Od poslední návštěvy v prosinci se u Honzy ve zvuku změnilo mnoho.
Jak jsem psal : nové bedny usazené na nerezu, jiná kabeláž, zvuk je daleko více rozlišený, úchvatné výšky, hodně rozšířený předozadní prostor, bezchybně podané basy.Poslouchali jsme i hodně nahlas a vše pod absolutní kontrolou, zvuk neuhne ani se nijak nemění, radost poslouchat.
Zbývá než popřát příjemný poslech.
Asi po třech hodinách jsme ukončili poslech a odjeli jsme i s Koudelkou navštívít do Českého Meziříčí Milese, též příznivce vinylů s famózním gramofonem Michell Orbe a do Hradce Králové za kolegou Samčusem, který přešel z gramofonu Pro-ject RPM6 na hodně vysoký model od Clearaudia s tangenciálním raménkem.
Ale o tom až příště.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Děkuji chlapcům Sašovi s Dastou za návštěvu, ale hlavně za předvedení toho opěvovaného měděného zázraku. Je naprosto neuvěřitelné, co takový kousek plechu, položený pod LP dokáže udělat se zvukem. Už ta slabší (tuším 1,5mm) jasně prohlubuje a rozšiřuje prostor a lépe separuje nástroje, ale to hlavní přijde u té silnější-absolutní zklidnění pozadí, naprosto přesné, živé kontury nástrojů, nekonečný prostor. Oficiální cena toho zázraku je cca 25 000,-Kč, ale zvukový přínos je rozhodně nad touto částkou.
I tracky zaznamenané Dastou na CD hned po prvních pár taktech naprosto zřetelně ukazují přínos podložky. Doporučuji všem majitelům gramofonů vyzkoušet.
Další návštěvy, na které jsem se přizval potvrdily shodně stejné výsledky, je to prostě malý (velký) zázrak!
Díky moc za návštěvu a za výlet, je super poslechnout si, jak to hraje podobně postiženým a zjistit, že v tom nejsme sami :clap: :thumbup: ~x(
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Docela Honzovi se Sašou závidím,musí to být božský pohled na ty vyjevene protahle ksichty,když někde přijedou a podložku z mědi předvedou =))
Jiri
Příspěvky: 858
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Dasta

Příspěvek od Jiri »

Koukám, že Koudelka nemá své osobní vlákno, tak doufám, že nebude Dastovi vadit, když sem dám postřehy ze své včerejší návštěvy u Koudelky.

Po hodně dlouhé době jsem si opět uvědomil, co je to VELKÝ ROZLIŠENÝ zvuk. CD nahrávka od RUSH mě opravdu uzemnila v křesle. Byl to opravdu brutální nářez ale stále bylo slyšet jednotlivé nástroje a zpěv. Potom jsme poslouchali všechno možné a vždy to bylo velice dobré a zbývá již jen kousek k tomu se lehce vyhoupnout až na ten vrchol Highendové hory.
Pro mě je to nejlepší poslechovka, co jsem kdy navštívil. Moc se mi líbí nenápadně zakomponované akustické úpravy, takže neruší úžasnou atmosféru Koudelkovi poslechovky. ZÁŽITEK. ^:)^
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

V pondělí po skončení poslechu u Koudelky jsme se Sašou a Koudelkou po vydařeném obědě dojeli asi v půl třetí odpoledne do Českého Meziříčí, kde bydlí další příznivec vinilu Miles.
Jeho sestavě vévodí krásný gramofon Michell Orbe a nádherné reprosoustavy
Wilson Audio Puppy8.
Rameno u gramofonu je SME5(alespoň tuším), osazené přenosku Lyra, nevšiml jsem si jaký model, ale určitě vyšší než Delos, možná Heligon.
Phono Linn+step Up trafo Denon, předzesilovač jsem si nevšiml, konce Muzical Fidelity Supercharger 550, propojovací kabel Nordost Tyr, od Superchargerů k Wilsonům jako repro kabel Valhalla.
Zvuk úžasný, není co dodávat, krásný analogový zvuk se vším všudy, výborný prostor, reprodukce je vtahující a zábavná, potenciál reprosoustav Wilson Audio je úžasný. Na setkání dorazil z Jaroměře na kole ještě jeden hifista, který nepíše, ale fórum navštěvuje.Je to škoda,že kluci nepíšou, měli by čím obohatit,jak Miles, tak Samčus.
Miles toho moc nenamluví, o to víc měnil desky na gramofonu, samé vynikající jazzové záležitosti, víc jsme si popovídali s jeho kamarádem z Jaroměře.
Vyzkoušeli jsme i měděný slipmat, myslím,že Miles by si ho potřeboval poslechnout v klidu na svojí hlasitosti, protože si myslím, že na jeho vkus jsme hráli dost nahlas.
Po rozloučení jsme odjeli do HKza Samčusem., poslechnout si jeho nový nádherný gramofon Clearaudio Anniversary 25th turntable s tangenciálním raménkem, které je osazené přenoskou Cadenza Bronze.
Rameno se jmenuje Clearaudio TT3, s přenoskou si výborně rozumí, protože reprodukce byla opravdu na vysoké úrovni.
Rameno do preampu Musical Fidelity MX vinl je propojeno kabelem VdH501 Silver hybrid, konec řetězce tvoří Superchargery750, z kterých vede Valhalla 1,
zapojená do beden Dynaudio C4. Předek s koncema je propojen Nordost TYR 1.
Oproti návštěvě v prosinci vysoký nárůst kvality reprodukce, která exceluje ve stredovýškovém pásmu,prostor též na vysoké úrovni, nižší stredy velmi dobře podané, překvapily i basy,z Dynaudio bych takové hluboké a prokreslené nečekal.
Možná by byla na místě větší svižnost, která by se okamžitě projevila při výměně gramofonového preampu, nelze však vše najednou, že.
Nádherná sestava, výborná hudba, příjemný hostitel, čas uběhl jako voda.
Taky jsme zkusili měď, snad něco Samčus připíše.
Děkuji klukům z východu Čech za pohoštění, stráveny čas, pokec a kluci obohatit svými zkušenostmi další na fóru, kteří to myslí dobře by bylo víc než výborné, nemyslíte?
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Dasta

Příspěvek od aretax »

Honzo, ďakujem za pekne strávené dopoludnie a výborný obed. K zvuku sa nebudem vyjadrovať, písal o ňom Terahera a ja s ním celkom súhlasím. Iba snáď toľko: nikdy by som neveril, že je možné v panelákovej izbe bežných rozmerov docieliť tak dobrý zvuk. Najviac ma prekvapili basy, ktoré boli konkrétne, bolo ich dostatok a hlavne - nehučali !! Navyše máš vznikajúce podanie priestoru. Potvrdil si mi moju teóriu - na dosiahnutie výborného zvuku nie sú potrebné drahé prístroje, ani káble, ani špeciálne upravené priestory. Najdôležitejšie je všetko spolu zladiť a vyhovujúcu akustiku je možné dosiahnuť bežnými úpravami miestnosti a hlavne správnou voľbou reprosústav, čo sa Ti podarilo. Gratulujem !!
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Dasta píše: 12 črc 2019 18:49 .... kluci z východu Čech by mohli obohatit svými zkušenostmi další na fóru, nemyslíte?
Souhlasím! Kluci kolem HK mají svoji uzavřenou skupinku, ve které se scházejí, dělají poslechové seance, různé testy, zkouší železo, atd. A to jsou jistě zajímavé zkušenosti, o které by se mohli podělit, protože právě o sdílení by Fórum být mělo. A pokud většina z nich HEF čte a čerpá informace, bylo by i "košer" občas nějaké na oplátku pustit... :angel:
Například - slyšel jsem o jejich testu, kde se sešlo 5-6 phono preampů v ceně od 20(???) do 100 (???)tis..
Anebo cesta Milese - když jsem u něj byl poprvé (je to cca 4 roky???), tak hrál na koncáky od Dudka (DPA 380SSE), včetně jeho brutálních neohebných reprokabelů a "vyhlížel" v inzercích koncák od PASSe. Ten časem sehnal (mám tušení, že vystřídal i dva modely), připojil je kabelem Ocos a už plánoval jen výměnu beden. To vypadalo na Magico V3. A najednou je z původní sestavy jen gramofon, PASS byl nahrazen Superchangery, Ocos Valhalou a dominantou jsou nádherné WA Puppy 8. :thumbup:
Nebo... hifista/cyklista z Jaroměře mluvil o low-end propojovacím kabelu, který to "vždy natře TYRu", který je podle něj u nás "démonizován". Ale bohužel jsem si nezapamatoval, o který se jedná.
atd...

Tak co kluci, nezkusíte občas nějaké info pustit? :razz:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

Já jsem teda z HK a nikde v žádné uzavřené skupince nejsem a ani o žádné nevím :sick: :eek: Ale nikam se nenutím ...
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
samcus
Příspěvky: 174
Registrován: 13 bře 2012 21:41
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od samcus »

lidumil píše: 15 črc 2019 13:36 Já jsem teda z HK a nikde v žádné uzavřené skupince nejsem a ani o žádné nevím :sick: :eek: Ale nikam se nenutím ...
A kdo ti v tom brání ?
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

V čem?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 84
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od jisk »

Jsem taky z HK a o ničem nevím
taky bych se rád občas něčeho zúčastnil nebo zašel pokecat, poslechnout
Jedu v lampáčích vlastní konstrukce, experimenty s kabeláží a akustikou prostoru.

Nebo lidumil uděláme vlastní skupinu :-) známe se 30 let, teda faktem je, že posledních 25 let jsme se neviděli :-)

Omluva za OT, ale když už se tady nakouslo hradecko
A: PJ 2Xperience - AT95ML/O-Quintet - PJ DS2
D: RPí Tidal streamer DIY (nulová SW manipulace s daty) - EverSolo Z8
HK-970 mods pre + A-800 reference - Shan 330mk2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Zde "Sedávej děvčátko v koutě" naplatí...
Je potřeba jít tomu hifi štěstíčku trochu naproti.
:angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

jisk píše: 17 črc 2019 17:56 Nebo lidumil uděláme vlastní skupinu :-) známe se 30 let, teda faktem je, že posledních 25 let jsme se neviděli :-)
OK, tak jo :thumbup: :clap:
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
jisk
Příspěvky: 84
Registrován: 11 srp 2017 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dasta

Příspěvek od jisk »

lidumil - máš SZ
A: PJ 2Xperience - AT95ML/O-Quintet - PJ DS2
D: RPí Tidal streamer DIY (nulová SW manipulace s daty) - EverSolo Z8
HK-970 mods pre + A-800 reference - Shan 330mk2
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Dasta

Příspěvek od koudelka »

Včera jsem se, ne zcela náhodou, ocitl opět u Dasty, byť předem varován, ža udělal nějaké změny v sestavě a že to zvuk hodně posunulo...to co jsem slyšel, mi naprosto vyrazilo dech. Nový přívod, nové step-up trafo, měděný slipmat a bůhvíco ještě, zvuk posunulo někam, kde jsem si Xavian nikdy nedokázal představit. Skvělý prostor, velký zvuk, lehkost, nádherné výšky, tiché pozadí. Prostě radost poslouchat, napříč žánry, v různých hlasitostech...neunavující, muzikální, báječné. Velká gratulace k výsledku, kterému samozřejmě předcházela spousta času a práce, ale rozhodně to stojí za to, opravdu se to povedlo!

A samozřejmě moc díky za slipmat a ty dva skvělé kousky do mé sbírky LP :thumbup:
Slipmat.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Dasta
Příspěvky: 1451
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Dasta

Příspěvek od Dasta »

Já děkuji za návštěvu,jsem potěšen, že se líbilo,přeji příjemný poslech se slipmatem a spoustu nádherných desek.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
terahera

Re: Dasta

Příspěvek od terahera »

Tak včera při návratu z dovolené jsem se zastavil u Dasty.Byl jsem u něj nedávno,myslím v dubnu,tak jsem už jeho velké změny slyšel,tudíž jsem si myslel,že už mě nemůže překvapit.Omyl,takový posun v analogu jsem nečekal ani náhodou,prostě maso :clap: Díky moc za pohoštění,nejtek,skvělou LP do sbírky a ať to hraje draku :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Včera jsem si cestu po D1 zpříjemnil zastávkou v Pelhřimově, protože Dasta pořídil novou přenosku a chtěl pomoci s jejím nastavením. Měl jsem možnost ji pak poslechnou jen krátce na pár deskách, ale zanechala ve mne jen ten nejlepší dojem. A to nejen vizuelně (je to nádherný kus dřeva), tak i zvukový. Oproti Yosegi je ve všem dál - jemnost rozlišení,množství detailů, pevnost na neskutečně hlubokých basech - fakt paráda. Věřím, že se Honza po delším seznámení o ní rozepíše více, já mohu jen gratulovat k dalšímu obrovskému kroku :thumbup: :clap:

DSCN8958.JPG
DSCN8956.JPG


Při té příležitosti mi Honza ukázal i prototyp slipmatu s vybráním pro etiketu - vypadá to parádně, jen to díky lesklosti nejde pořádně vyfotit, pořád se v tom něco odráží...


DSCN8935.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Dasta

Příspěvek od valderon »

Dasta :
Honzi, moc ti to přeji a gratuluji. Máš fantastické přenosky a vůbec celou analogovou větev. Zvuk už při poslední návštěvě byl výborný, ani si neumím představit, že to může být zase lepší!
Přeji krásné a nekonečné hodiny poslechu.
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Dasta

Příspěvek od lachim »

dasta
krása. koukám, že "slipmat by dasta" dotáhneš k maximu možného. v daných podmínkách.
jako svou sestavu.
jsem zvědavý, zda ten zvuk ještě vůbec poznám.
tvé nasazení je nakažlivé! díky.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Lachim
nevím, kdy jsi byl u Dasty naposled, ale zrovna včera jsem říkal, že když si vzpomenu na zvuk, který jsem u něj slyšel cca před rokem, tak jako by hrála úplně jiná sestava. Ale přitom se "na pohled" nic nezměnilo - stejné bedny, stejné železo, stejný gramofon, stejná filtrace. Jediná viditelná změna je kastl na gramec a výměna phono preampu. Ostatní změny jsou neviditelné - kabely, podložky, ramínko, přenosky, slipmat... Nic víc.
Včera při poslechu jsem si vzpomněl na nedávný zážitek u Jirka33 s Virtuosa - už bylo poznat, že jsou to bedny z jedné stáje, celkový "sound" zvuk byl velmi podobný. Je to zvuk, který bych mohl poslouchat a který se mi líbí. :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
YamahaMan
Příspěvky: 1057
Registrován: 22 říj 2017 20:49

Re: Dasta

Příspěvek od YamahaMan »

zabiny007 píše: 04 črc 2019 09:34 ... u TOP Technics SP 10R-FLC (zde je na talíři 10mm měděná deska)
Ahoj, tu Ťa musí opraviť.
Tento Technics má na vrchu mosadz.
Ale podstata je tá istá....
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Dasta

Příspěvek od lidumil »

zabiny007 píše: 04 zář 2019 09:52 Včera jsem si cestu po D1 zpříjemnil zastávkou v Pelhřimově, protože Dasta pořídil novou přenosku a chtěl pomoci s jejím nastavením. Měl jsem možnost ji pak poslechnou jen krátce na pár deskách, ale zanechala ve mne jen ten nejlepší dojem. A to nejen vizuelně (je to nádherný kus dřeva), tak i zvukový. Oproti Yosegi je ve všem dál - jemnost rozlišení,množství detailů, pevnost na neskutečně hlubokých basech - fakt paráda. Věřím, že se Honza po delším seznámení o ní rozepíše více, já mohu jen gratulovat k dalšímu obrovskému kroku :thumbup: :clap:
EAT Jo No.5 ve dřevě?
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Dasta

Příspěvek od Frogyman »

Výš lidumile, víš? :cool:
DSCN8939.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět