Představení uživatele topič

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

Jako nový uživatel jsem se rozhodl dle zdejších zvyklostí napsat o sobě pár řádek:

Hifi koníček mne provází od počátku devadesátých let, tehdy po revoluci měli všichni hlad po západní elektronice a ve se tehdejší zájem usadil poněkud hlouběji.

Začal jsem jako to tehdy bylo běžné s Technicsem a bastlenými reproduktory s TVM. Po pár letech Technicse vystřídal Denon a bastlené TVM bedny sloupový model CANTON ERGO. V té době byla pro mne jako pro vrcholového sportovce hudba velice důležitá – při poslechu jsem čerpal psychické síly.

Zlom v mém koníčku byla návštěva u Pavla Dudka v Praze. Zanedlouho mé CANTONy poháněl dělený zesilovač DPA 222 + pasivní DPA předek. Zážitek z poslechu se tehdy posunul na úplně novou úroveň a užíval jsem si znovuobjevování svých nahrávek.

Další zlom u mne nastal, když jsem ve studiu KOLBL+KALB v Norimberku slyšel malé dvoupásmovky Dynaudio CRAFT s výškáčem ESOTAR. Ten zážitek mi nedal spát, ty bedny s ESOTAREM jsem musel mít za každou cenu. Ten prostor! Ten pocit přítomnosti ve studiu! Na nové bedny jsem neměl peníze a proto jsem se rozhodl pro vlastní stavbu a realizoval jsem Projekt SUNSHINE (tehdy se ještě ESOTAR dal koupit):
http://www.speakerbuilding.com/content/1036/
Po dokončení projektu se bohužel projevila nekompatibilita s Dudkem, ESOTAR s Dudkem hrál příliš ostře. Přičítal jsem to tehdy jako čerstvě vystudovaný elektroinženýr přechodovému zkreslení a postavil jsem si na zkoušku jednočinné áčko dle Nelsona Passe – Projek ZEN. Zvuk mne nadchl svým vřelým projevem a neskutečně barevnými středy. Radost bohužel netrvala dlouho – ZEN mi díky poddimenzovanému chlazení shořel.

Uvědomil jsem si tehdy že postavit áčko nebude žádná sranda a obrátil jsem se jak Plzeňák na áčkového guru Dr. Petříka a nechal jsem si od něj na míru postavit plnotučné áčko, sám jsem se podílel na vývoji kdy jsem vlastními silami realizoval napájecí zdroj a krokový odporový ovladač hlasitosti.Výsledek snažení je zde:
http://www.hifiart.cz/gblackmonster3/g_monster3.htm

Tehdy to pro mne byla absolutní konečná, nirvána trvala asi 5 let, do doby, než přišly děti a z mé optimální 19m2 poslechovky se stal dětský pokoj. Svou aparaturu jsem přesunul do nově zbudovaného podkroví. Zde ovšem radost z poslechu skončila : akustika v úzké dlouhé místnost trpěla bočními odrazy a šikmé, dřevem obložené stěny „sežraly“ všechny basy. Poslech mně přestal bavit a za hubičku jsem zesilovač i bedny prodal plzeňským hifistům.

Po několika letech uvadlého zájmu o HiFi jsem začal hledat vhodné reproduktory a řešení akustiky nového poslechového prostoru. Vyzkoušel jsem několik reprobeden (Tannoy, Dynaudio,KEF,Monitor Audio), ekvalizérů (TaCT, Behringer),zesilovačů (Krell, Burmenster, Ayre, jednočinné triody, Devialet) , zdrojových komponentů (Krell, Cambridge Audio, Sony, CASEA Sirius, Linn DS) a kabelů. Hledání řešení problémů s akustikou pro mne znamenalo nový impulz – hifi mne znovu začalo bavit. Jako jediné řešení problému se nakonec ukázaly elektrostaty Martin Logan, které nevyzařují tolik do stran a aktivní basy se dají samostatně regulovat. Vystřídal jsem několik modelů a skončil (myslím že definitivně) u modelu Summit. U zesilovače jsem si k významnému životnímu jubileu nakonec dopřál áčkového Accuphase, kterého jsem koupil v Německu od jednoho zámožného módního návrháře, a který je pro mne také konečnou.

Postupně jsem také opustil poslech CD a přešel na poslech streamované hudby ve formátu FLAC. V té době jsem vyzkoušel tehdejšího průkopníka v oboru – LINN. Postupně jsem se stal fanouškem této značky a probojoval se od LINN AMS,Linn Majik DS, LINN Akurates DS ke Klimaxu. Pokud bude zájem, mohu o streamerech Linn napsat pár postřehů v samostatném vlákně.


Mějte se fajn a HiFi !!!
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
ivandk
Příspěvky: 144
Registrován: 12 kvě 2013 17:37

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od ivandk »

Hezke povidani. Co se tyka Linn take jsem se o ne zajimal male je to dost darha znacka zvlaste vyssi modely. Nechci ji podcenivat ale zajimalo by me jestli take tak dobre hraje jak je draha. Napr. ve srovnani s jinymi znackami Meitner, Naim, Lumin? Diky za odpoved.
Uživatelský avatar
Mark Levinson
Administrátor
Příspěvky: 4212
Registrován: 23 pro 2010 12:00
Bydliště: Ostrava

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od Mark Levinson »

Vítej na HEF,
pěkný vývoj Hifistického života, moc dobře se to čte :thumbup:.
Jen dotaz k tomu Accuphase, pokud se nepletu je to jen koncový zesilovač. Je napojen přímo na streamer Linn a hlasitost ovládáš z Linnu?
Mark Levinson
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

To Mark Levinson:
A50V je jen konec a Linn mám napojen přímo. Všechny Linn streamery mají vnitřní digitální 32bit regulaci hlasitosti. Linn Klimax má navíc na výstupu místo operačního zesilovače přizpůsobovací transformátor, proto je jépe propojitelný přímo s koncem. Přesto je digitální regulace při nízkých hlasitostech negativně znát a proto mám na vstupu tesilovače ješte profesionální xlr T-PAD attenuator -15 db a digitální hlasitost používám pouze v horní polovině rozsahu, kde nevnímám její negativní dopady.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

To ivandk:
Naim uniti jsem měl možnost detailně poslouchat ve studiu Steinerbox v Erlangenu (ktreré pravidelně navštěvuji) na špičkových repro Verity Audio, kde mají linn i naim. Zvukově mi přišel srovnatelný s majikem DS, na Akurate DS se nechytal.

Meitner znám pouze z výstav, kde se mi zvukově vždy líbil, v přímém srovnání jsem jej neslyšel. Podle mne jde o špičkuvý D/A převodu , ale streamer má podle mne ve srovnání pouze s převodníkem zásadní výhodu - nepotřebuje počítač a USB kabel - prostě zastávám zásadu méně je více, to platí zejména pro kabely (platí i pro mé profesní zkušennosti z řízení průmyslových technologií)

Lumin první generace jsem měl doma a přímo jsem jej srovnával, byl výrazně lepší než linn Majik DS a možná srovnatelný s Acurate DS. Oproti Akurate DS neměl možnost digitální regulace hlasitosti. Jedinou "výhodou " lumina byla podpora DSD, která mi ale nechybí. Linn streamery mají pro mne jedinečnou možnost fungovat v režimu JUKEBOX, ve kterém vůbec nepotřebuje počítač ani tablet, stačí dálkové k ovládání.

K cenám Linn Klimax - ano je to hrozně předražené ale to je bohužel v dnešní době u skoro každého výrobce:(

Nejlepší koupě od Linna je podle mě Akurate DS - poskytne 85% výkonu klimaxe a na ebay se 1. generace prodává kolem 2000 Euro.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od RedBaron »

Blbý je, že jakýkoliv streamer ačkoliv se tváří jako všeho schopná krabička, je mnohem krkolomnější než PC, kde si pěkně drag&drop hážu do playlistu nebo několika playlistů během přehrávání další skladby z procházení souborů nebo z kompletní audioknihovny s vyhledáváním, nikdy jsem neviděl nic, co by se tomu přímočarostí vyrovnalo. Počítač to jen načte z disku a pošle dál, kolik těch zařízení které to samé zastávají, je namačkaných a propojených drátky v té krabičce streameru uvnitř a jaký je rozdíl v cestě pokud mám ke streameru i PC připojený ten samý 3TB USB disk s hudební sbírkou? Rozdíl ve zvuku ve srovnání s řetězcem PC-transport-Dobrý DAC-koncák je kolik desetin procenta?
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od Yngwie »

Zrovna mám doma Aurender N100 a mohu zodpovědně říct, že zvukový rozdíl i oproti odladěnému PC propastný. Člověk se nemusí zaposlouchávat a složitě hodnotit. Zrovna včera když jsem poslouchal nějakou klasiku, tak jsem říkal, že ještě pár let a špičkové diskové přehrávače už nebudou mít nárok. Proč je výsledek takový je snadno odůvodnitelné. Kombinace dedikovaného OS/Aplikace, lineárního zdroje, reclock signálu na výstupu USB. Luxman DA-06 mi prozatím nikdy tak dobře nehrál. Aurender si načte playlist na interní SSD a následně hraje ... není potřebný žádný NAS s MinimServerem pro DSD a podobně.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od zappa »

Zajímavé představení, vše se neustále vyvíjí, pěkný kolotoč. :clap:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

mám na rozdíl mezi streamerem a odladěným pc podobný názor a zkušenost jako Yngwie. Linn Akurate DS jednoznačně přehrál všechny CD a DACy, které jsem měl možnost porovnávat. Neřikám, že k uspokojivému zvuku nelze dojít i cestou PC+DAC, ale bude potřeba vyřešit spoustu věcí ,které jsou u dobrého streameru již vyřešeny: např kvalita napájení, kvalita řidíciho časovače, rušení , kvalita a délka propojeni atd..
I touto cesou lze jistě jít , hledat a objevovat. O tom , myslím , je i náš společný koníček.
I streamery vznikly původně z počítačů. Příkladem je vývoj produktů firmy Linn, pionýra v oboru. První produkty Linn z přelomu tisíciletí (Kivor, později AMS) byly regulérní servery. AMS mám i doma, koupil jsem jej za pár šupů na EBAYi.Můj AMS je 1 U server na kterém běži dedikovaný, na minimum ořezaný operační systém linux z cf karty. Zdroj , základní deska i procesor jsou standardní pc komponenty, chlazení na procesoru je pasivní. Unikátní je pouze zvuková karta Linn. I toto řešeni již podává zajímavé výsledky a hraje velmi uspokojivě. Ještě zajímavějši je evoluce u současných streamerů LINN: Počítač i operační systém Linux se scvrkly na jednu destičku s FPGA čipem místo původní základní desky s CF. Standardní PC zdroj nahradil dedikovaný zdroj pro audio. Tyto změny jsou znát i ve zvuku. Doporučit mohu pouze poslechnout si u uněkterého dealera kvalitní streamer, připadně si ho půjčit domů.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
RedBaron
Příspěvky: 265
Registrován: 10 zář 2013 14:19

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od RedBaron »

Yngwie píše:Zrovna mám doma Aurender N100 a mohu zodpovědně říct, že zvukový rozdíl i oproti odladěnému PC propastný. Člověk se nemusí zaposlouchávat a složitě hodnotit. Zrovna včera když jsem poslouchal nějakou klasiku, tak jsem říkal, že ještě pár let a špičkové diskové přehrávače už nebudou mít nárok. Proč je výsledek takový je snadno odůvodnitelné. Kombinace dedikovaného OS/Aplikace, lineárního zdroje, reclock signálu na výstupu USB. Luxman DA-06 mi prozatím nikdy tak dobře nehrál. Aurender si načte playlist na interní SSD a následně hraje ... není potřebný žádný NAS s MinimServerem pro DSD a podobně.
Propastný ve smyslu, že jakékoliv PC s připojeným Luxmanem DA-06 hraje jako zaprášený CD player Sony základní řady z roku 94 z bazaru za 1.500,- Kč a s připojeným tímhle stroječkem kam se hrabe Meitner? :silent: Jak drahý DA-převodník má tedy pro hraní z PC maximálně smysl? Končí to u Audiolab M-DAC?
SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od Yngwie »

RedBaron píše:
Yngwie píše:Zrovna mám doma Aurender N100 a mohu zodpovědně říct, že zvukový rozdíl i oproti odladěnému PC propastný. Člověk se nemusí zaposlouchávat a složitě hodnotit. Zrovna včera když jsem poslouchal nějakou klasiku, tak jsem říkal, že ještě pár let a špičkové diskové přehrávače už nebudou mít nárok. Proč je výsledek takový je snadno odůvodnitelné. Kombinace dedikovaného OS/Aplikace, lineárního zdroje, reclock signálu na výstupu USB. Luxman DA-06 mi prozatím nikdy tak dobře nehrál. Aurender si načte playlist na interní SSD a následně hraje ... není potřebný žádný NAS s MinimServerem pro DSD a podobně.
Propastný ve smyslu, že jakékoliv PC s připojeným Luxmanem DA-06 hraje jako zaprášený CD player Sony základní řady z roku 94 z bazaru za 1.500,- Kč a s připojeným tímhle stroječkem kam se hrabe Meitner? :silent: Jak drahý DA-převodník má tedy pro hraní z PC maximálně smysl? Končí to u Audiolab M-DAC?
Já z pracovně/herního PC hraji stabilně do Luxman DA-100 (kvůli sluchátkového výstupu). Při předřazení iFi iUSB3.0 nebo iLink je slyšitelné jasné zlepšení. Podobně je tomu u DA-06, kde se projevilo to samé v menší míře a už se dalo polemizovat o celkovém přínosu ... ještě větší vliv u obou zařízení má Aurender. Zvuk je poznání klidnější, detailnější, hladší, méně "digitální" ... více plyne ... když použiji obvyklá recenzentská klišé. Meitner by podle mého názoru profitoval z Aurenderu také, ale na rozdíl od Luxmanu má vstupu USB svůj vlastní reclock s bufferem a data posílá až následně na USB receiver. Toto řešení je prozatím podle mého názoru asi nejlepší možné ... všechny převodníky, které jsem slyšel a hrály z obyčejného PC (s Foobar2000 + WASAPI- EVENT) skvěle měli právě tuto vychytávku. Někteří konstruktéři tvrdí, že stačí galvanické oddělení USB, ale já si ze zkušeností (poslechových) nemyslím (Meitner, Chord, Calyx). Bavíme se o high-endu, takže rozdíly jsou malé, ale pro trénované ucho nebo zvyklé ucho (na svůj komponent) podstatné.
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od zappa »

Yngwie. Jak hodnotíš porovnání zvuku špičkového lampového cd přehravače jako je Lektor, Ayon, AMR ve srovnání s DA převodníkem či streamrem? Dle vaších úvah by bylo kvuli zvuku pořizovat zbytečně drahé stroje jako jsou tyto přehravče ze super analogovým zvukem? Sorry for off topic.
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od Yngwie »

zappa píše:Yngwie. Jak hodnotíš porovnání zvuku špičkového lampového cd přehravače jako je Lektor, Ayon, AMR ve srovnání s DA převodníkem či streamrem? Dle vaších úvah by bylo kvuli zvuku pořizovat zbytečně drahé stroje jako jsou tyto přehravče ze super analogovým zvukem? Sorry for off topic.
Nechci to tu zasírat OT, ale když už se ptáš, tak pro mě paradoxně vítězí ty CD přehrávače ... nedokážu to odůvodnit, ale prostě klasický CD rip 16/44 (EAC) puštěný na streameru/převodníku není vůbec požitek. To samé CD na Lektoru je požitek. To samé album na špičkovém gramci ještě lepší respektive jinak lepší :razz: .
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

Yngwie píše:
zappa píše:Yngwie. Jak hodnotíš porovnání zvuku špičkového lampového cd přehravače jako je Lektor, Ayon, AMR ve srovnání s DA převodníkem či streamrem? Dle vaších úvah by bylo kvuli zvuku pořizovat zbytečně drahé stroje jako jsou tyto přehravče ze super analogovým zvukem? Sorry for off topic.
Nechci to tu zasírat OT, ale když už se ptáš, tak pro mě paradoxně vítězí ty CD přehrávače ... nedokážu to odůvodnit, ale prostě klasický CD rip 16/44 (EAC) puštěný na streameru/převodníku není vůbec požitek. To samé CD na Lektoru je požitek. To samé album na špičkovém gramci ještě lepší respektive jinak lepší :razz: .
Já to dnes mám opačně, pro mé uši je CD RIP přes EAC na Streameru Akurate DS lepší, a na Klimax DS úplně jiné liga. Pravda neslyšel jsem doma absolutní Highend CD Přehrávač, ale co jsem měl doma, Sony XA 7, Krell 300, Accuphase 55, Linn Unidisk i DENON s Casea Sirius hrály všechny výrazně hůř než CD Rip na Akurate DS. Navíc po tom, co jsem zažil při udržování cd přehrávačů v provozu, již nikdy bych do cd přehrávače větší peníze neinvestoval.
Gramofony mne v počátcích minuly, ale zatím jsem na žádné prezentaci (a že jich je momentálně dost) neslyšel nic, co by mne uhranulo. Nicméně věřím, že k audio nirváně se dá dojít všemi myslitelnými formami: s gramofony,CD přehrávači či streamery, s lampami i tranzistory, s regálovkami i mega bednami,s elektrostaty i horny... a o tom ten náš koníček je!
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
Uživatelský avatar
zappa
Příspěvky: 2133
Registrován: 23 pro 2010 21:52
Bydliště: Vratislav

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od zappa »

Yngwie píše:
zappa píše:Yngwie. Jak hodnotíš porovnání zvuku špičkového lampového cd přehravače jako je Lektor, Ayon, AMR ve srovnání s DA převodníkem či streamrem? Dle vaších úvah by bylo kvuli zvuku pořizovat zbytečně drahé stroje jako jsou tyto přehravče ze super analogovým zvukem? Sorry for off topic.
Nechci to tu zasírat OT, ale když už se ptáš, tak pro mě paradoxně vítězí ty CD přehrávače ... nedokážu to odůvodnit, ale prostě klasický CD rip 16/44 (EAC) puštěný na streameru/převodníku není vůbec požitek. To samé CD na Lektoru je požitek. To samé album na špičkovém gramci ještě lepší respektive jinak lepší :razz: .
(y) dík, to je zajímavá informace, mám obdobný přístup, ale tím nechci říct, že Tidal přes převodník je něco špatného :thumbup:
EP reprosoustavy + SE-833 MX Challenge + Lampizator Pacific + Pink Faun 2.16x/ultra + Sroll Purity Quntum system + 2x SoTM sNH-10G + Ediscreation LPS, AAI Maestozo LAN, Cryo Ref. Cora kabely od EP , Kraut Gold pro Aes/ebu
Uživatelský avatar
exaudio
Příspěvky: 132
Registrován: 06 lis 2013 13:06
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od exaudio »

RedBaron píše:Blbý je, že jakýkoliv streamer ačkoliv se tváří jako všeho schopná krabička, je mnohem krkolomnější než PC, kde si pěkně drag&drop hážu do playlistu nebo několika playlistů během přehrávání další skladby z procházení souborů nebo z kompletní audioknihovny s vyhledáváním, nikdy jsem neviděl nic, co by se tomu přímočarostí vyrovnalo. Počítač to jen načte z disku a pošle dál, kolik těch zařízení které to samé zastávají, je namačkaných a propojených drátky v té krabičce streameru uvnitř a jaký je rozdíl v cestě pokud mám ke streameru i PC připojený ten samý 3TB USB disk s hudební sbírkou? Rozdíl ve zvuku ve srovnání s řetězcem PC-transport-Dobrý DAC-koncák je kolik desetin procenta?
Co je na streameru krkolomné? Playlisty lze tvořit super jednoduše a rychle. Tady je odkaz na návod Lightning DS od AURALiC. Na rozdíl od PC není třeba nic ladit.
Náš e-shop: hifina.cz - iFi Audio, AURALiC, Thrax, AudioSolutions, PerfectSound, Chisto
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od blesk666 »

Topic: pekne predstavenie. Zaujal ma streamer, prave to riesim. Ako zdroj mam teraz bud CD (Audio Analogue Maestro 192/24 rev.2.0) alebo castejsie Macbook Pro a ten zapojeny cez USB do Emm Labs DAC2. Vzdy vsak musim natahovat cez miestnost kabel co ma cim dalej viac obtazuje a tiez ma laka moznost pripadneho mozneho zlepsenia zvuku bud postavenim nejakeho odladeneho PC/MC zdroja (volal som aj s panom Vranom do Casea ktory maju k svojim prevodnikom odladeny Intel Nuc na baze Kernel) stale tu vsak je spinany zdroj a volba,kupa a odladenie vhodnej appky (Napr JRiver...) Alebo ako cloveku co to malo volneho casu zostava na posluch ho vyuzil a kupil hotove riesenie v cene cca do 3tis Eur
1.Aurender N100-H (novy), pripadne S10 (z druhej ruky)
2.Lumin A1 (z druhej ruky)
3.Linn Akurate DS (z druhej ruky)

1.Na Autender N100-H sa mi paci ze je to all in one (iPad mam) ma hlavne v sebe uz 2TB disk plus ma 128GB SSD (pocas prehravania hra s SSD), takze nemusim kupovat este NAS. Plus ho viem do limitu ceny kupit novy v zaruke. Doska je proprietar navrhnuty priamo vyrobcom. Nie uplne som presvedceny ze mi staci len USB (Emm Labs sa mi niektore nahravky viac pacia cez optiku-zivsie, viac info)
S10 sa mi velmi nepaci ze pouziva este klasicku ITX motherboard (Ashrock alebo som videl strasiu verziu s Intel) vcitane spinaneho zdroja. Paci sa mi ze ma viac vstupov.

2 a 3. Lumin A1 aj Linn Akurate DS som neni presvedceny kvoli prevodniku-myslim si ze Emm Labs je ako prevodnik lepsi ale nemal som moznost pocut ich doma v porovnani kedze chaoem ze all in one riesenie bez kablovania mava prinos. Linn mi este nevyhovuje ze nema USB vstup, ale je nutne zakupit NAS. Nemam totiz doma strukturku a mat NAS pri mieste posluchu je hlupost (hluk)
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
topič
Příspěvky: 14
Registrován: 14 dub 2016 21:42
Bydliště: Plzeň

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od topič »

Linn Akurate DS z druhé ruky je podle mne z toho o čem uvažuješ jednoznačně nejlepší volba. Na e-Byai se prodávají z druhé ruky pod 2000 Euro. Oproti Luminu zvuk o třídu lepší. Navíc s novým firmware umí pro vybrané repro korekci akustiky. Se špičkovým převodníkem se dostaneš na podobnou kvalitu s mnohem většími výdaji: je potřeba řešit zdroj,USB kabel, převodník.
NAS do začátku nepotřebuješ, stačí na PC nainstalovat Twonky nebo Jukebox server.
PS: V současnosti se na eBayi objevují za cenu kolem 2300 přístroje Klimax DS Renew, které jsou sice oškivé krabici bez displaye ale zvukově je to konečné řešení. Pro ovládání stačí telefon nebo tablet.
Linn Klimax Ds, Accuphase A-50V, Kimber KCTG, Kimber 4AG, Martin Logan Summit
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Představení uživatele topič

Příspěvek od blesk666 »

uz cca 2 tyzdne mam Aurender N100-H. Kedze so zvukom prevodniku Emm Labs DAC2 som dlhodobo hodne spokojny tak som siel do samostatneho streamera. Musim povedat ze som milo prekvapeny z dalsieho posunu
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Odpovědět