Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ke srovnávání upraveného Oppo 105 Cesea mkII vs Primare BDmkII:
- bohužel jsem neměl dva identické kabely ani napájecí ani propojovací
- možnost tedy byla zapojit Oppo, poslechnout, pak dát na identické kabely i PRIMARE a poslechnou.
- zvolili jsme ale jinou metodu - souběžné zapojení komponentů s rozdílnými kabely, abychom mohli přepínat na preampu dálkáčem "za letu"
- Oppo bylo napájeno přes IsoTek Extreme a do předzesu ARC REF5 šel signál kabelem Acoustic Revive RCA 1.0PA
- Primare napájel kabel z metráže Furutech FP-TCS31 s koncovkami Furutech rhodium FI-38 a FI-28, připojeno do ARC přes Sroll Kapton XLR
- protože Primare mělo silnější signál (XLR vs RCA), přepl jsem výstup na variable a stáhl hlasitost na úroveň, co mělo Oppo.
- následně jsem založil dvě identická CD "STS Digital - THE ABSOLUTE SOUND REFERENCE Vol.4"
A výsledek?
Opravdu k velkému překvapení nás obou při tiché i normální hlasitosti nebyl prakticky žádný významný rozdíl, drobné nuance v prospěch PRIMARE se ukázaly při vyšších hlasitostech, ale to mohlo být způsobeno kabeláží a dalšími vlivy, takže bych to považoval za nepodstatné. Navíc - když jsme přepínali naslepo, nepoznali jsme, který z těch dvou hraje.

UPOZORNĚNÍ: Uvedené platí jen za výše napsaných podmínek a v mé sestavě - je možné, že v akusticky ošetřené místnosti s identickou kabeláží by byl výsledek jiný. Nelze toto tedy generalizovat a prohlásit, že upravené oppo hraje jako BD32mkII. Lze ale konstatovat, že zvuk těchto dvou přístrojů je velice podobný.


K přenoskám bych jen doplnil tři drobnosti - A95 si neplést s AT95, Denonka byla 103R shibata v grafitovém těle a pak ještě na "talíři" byla i EAT Yosegi. :angel:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Na sobotní setkání u Saši jsem se těšil z několika důvodů.
Jako skalní příznivec Xavianu na nové bedny, které má Saša od minulého měsíce doma, na porovnání několika přenosek jak s referencí Ortofon A95 na ultimativním gramofonu Oracle Delphi VI s neméně výborným ramenem Graham Parker, tak i porovnání přenosek mezi sebou, a v neposlední míře na osobní setkání s přáteli, které je velmi důležité, jak pro sdílení zkušeností,tak pro stavbu vztahů mezi lidmi, kteří sdílejí společného koníčka a zájmy s tím spojené.
Bedny hrají opravdu nádherně a to i potichu, kdy třeba při podmazovém poslechu slyšíte zcela zřetelně basy.
Při soustředěném poslechu při normální i vyšší hlasitosti slyšíte, jak krásně vykreslují středovýškové pásmo(zde Revelatory na výškách jednoznačně oceníte) je bezešvě napojeno na nízké kmitočty. V kombinaci s výborně podaným prostorem uslyšíte zvuk, který je referenční ve všech směrech, jak výbušností,tak podáním těch nejjemnějších detailů, které jsou v hudbě obsaženy.Myslím, že Saša zvolil jak nejlépe mohl.
Přenosky jsme porovnávali na gramofonu Garrard s osazeným ramenem SME 3009 mk2 Improved na primaru.Jako vzorek na porovnání byla zvolena skladba "Child Od Vision" z alba Supertramp "Breakfast In America"(MoFi MFSL1 471),tato deska byla k dispozici ve dvou exemplářích.
Porovnávaly se tyto přenosky:Miajima Kansui, EAT JO No8,ZYX4D,Lyra Delos, EAT Yosegi,Denon103R s Shibata hrotem v grafitovém domečku, proti Ortofon A95 a mezi sebou.
Nemá cenu popisovat, jak která přenoska hrála, hrály všechny pěkně, průšvih nebyla žádná, snad jenom pár postřehů.
EAT No8 rozehraná (asi200hodin) vs.EATNo8 nerozehraná- žádný rozdíl ve zvuku, což je velmi zajímavé.
Na Ortofon A95, nedosahovala ani jedna, i když při přímém porovnání a přepínání se zdálo, že No8 šlape A95 na paty,při soustředěném poslechu jste zjistili, že takové atributy jako timing, luft, doznívání No8 v takové míře jako A95 nemá.
Po poslechu A95 na Oracle Saša pustil na Garrardu obyčejnou Ortofon OM 5, mm přenosku asi za tisícovku, zvuk výborný, rozlišený,zdaleka překračující cenovou kategorii.
Byl to krásný den, děkuji Sašovi za přijetí a výborné občerstvení, všem potom děkuji za nádherně prožitý den.
Naposledy upravil(a) Dasta dne 20 říj 2019 17:18, celkem upraveno 1 x.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Ještě ze včerejšího setkání foto Sašových gramofonů s mým uprostřed,můj vypadá v téhle společnosti jako chudý příbuzný :lol:

Obrázek

A zde ještě foto,jak jsme dorovnali cenu mého gramce se Sašovými :lol:

Obrázek
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
pajuna
Administrátor
Příspěvky: 1793
Registrován: 23 pro 2010 14:02
Bydliště: Liberec

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od pajuna »

Skoda, ze nejsem blize, zajimalo by me to poslechnout a porovnat! Treba nekdy. Je to pekne chlapci :thumbup:
1. Jadis DA88S MkII,McIntosh MCD500,Franco Serblin Accordo Essence,Tyr2,Heimdall2,LessLoss,XLO,filtr NA,BW PV1D, Sennheiser HD595,
2. Electrocompaniet ECI6D,OPPO UDP205,Franco Serblin Accordo,Pro-ject Debut III ES
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Výborná reportáž. Škoda, že ich nie je viac. :thumbup:
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Jirka33
Příspěvky: 428
Registrován: 28 čer 2017 00:04

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jirka33 »

zabiny007 píše: 19 říj 2019 20:49 Dnes mne navštívili tři v hifi nejbližší, porovnali jsme nějaký ten slipmat, pár přenosek, tři gramofony a ve finále již jen ve dvou i kombajny Primare BD32mkII vs. Oppo 105 Casea mk???
Kluci si dělali podrobné poznávky (jak je vidět na dokumentačním foto), takže slíbili něco napsat. Tak se máme na co těšit. :thumbup:
Byl to úžasný den, kluci moc děkuji za návštěvu!


Bez názvu.jpg
Jste hrály lodě? :lol:
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Mno, já bych si vybral :cool: .
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jirka33 píše: 20 říj 2019 18:46 Jste hrály lodě? :lol:
Ne, to jen všichni podepisovali pár právních dokumentů o tom, co mohou a nemohou po celé akci zveřejnit.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
blesk666
Příspěvky: 1293
Registrován: 24 bře 2013 22:26

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od blesk666 »

to porovnanie upraveneho OPPO a Primare BD s rozdielnymi kabelazami je tiez zaujimava informacia.
Audio PC+Daphile+DRC/Lindemann CD1SE/Chord Dave+Choral stand>Denafrips Athena>PMA PA4-Big Brother>Marten Django XL
power:VDH,Furutech,NA,Viborg,signal:Crystal Cable
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Ještě jsem si ze včerejška vzpomněl na jednu docela zásadní věc,a to,že Saša při tom všem měnění a nastavovaní přenosek,zapomněl v jednom momentě dát clamp.Po tomto zjištění jej nahodil,jak se říká,za provozu a neskutečný rozdíl :shock: Nebudu zde popisovat,jaký a jestli k lepšímu,každopádně velký vliv na reprodukci a v žádném případě nelze vliv clampu podceňovat :shock: :angel:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Takové setkání s podobným programem dá člověku za jeden den víc, než rok pročítání příspěvků k danému tématu.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Krásný den všem. Omlouvám se, že jsem doposud nenapsal jediné slovo k sobotnímu poslechu "všeho možného" , které proběhlo u Saše. Byl to naprosto ojedinělý zážitek plný neprenositelnych zkušeností . Pro mě svátek. Jen jsem od té doby neměl absolutně žádný čas napsat, což mi značně ulehčilo práci, protože vše podstatné už kluci napsali. :thumbup: Jsem rád, že jsme se nakonec dokázali všichni sejít. Vřelá, přátelská a uvolněná atmosféra  panovala celý den. Absolutni poděkování patří Sašovi nejen za pohoštění, ale hlavně za "technické zázemí" a to, jak zvládnul neúnavně celý den lp i přenosky přehazovat a nastavovat. Sašo, ještě jednou děkuji!

Nastavení je v analogu důležitá a zásadní věc. Kdo vlastní, jistě zná. Stačí jakákoli změna čehokoli a je to slyšet. Důležité je si uvědomit, že všechny přenosky měly stejné podmínky, což ale neznamená, že byly zcela vyhovující pro každou z nich. Některé mohly vyhovovat více, jiné méně. Proto nemá smysl se bavit o "absolutním" testu, který tak nebyl brán ani zamýšlen. Nicméně, i tak bylo možné vyčíst charakter každé z nich. Za mě... Nemá smysl psát o detailech zvuku jednotlivých přenosek. Jasně se ukázalo, že už i levná MC má velmi dobrou úroveň kvality. Nicméně, za více peněz k tomu člověk dostává více muziky. A to prosím doslovně! Onen charakter, muzikálnost, hladkost a klid projevu, kultivovanost, timing, tranzienty, větší fr. rozsah, prostor a rozlišení. To vše je mix jednotlivých atributů, který nám ten poslech dělají tak příjemným. Ke všemu co už zaznělo bych přidal můj poznatek, který je pro mě při výběru přenosky neméně důležitý. A to je její tolerantnost k přehrávání těch méně zdařilých desek. Prostě jak moc to prská nebo lupe. Tady bych doporučil jednoznačně ZYX.

Kromě vlivu přenosek bylo zajímavé si ověřit i vliv gramofonu samotného na výsledný zvuk. (pochopitelně důležité je i rameno). Pokud jedna přenoska zahrála na 3 odlišných gramofonech pokaždé s jiným zvukem, tak velmi zjednodušeně se potvrdilo, že lehký, odpružený hraje více vzduchu, detailu. Těžký je zase plnější a hutnější.

Na závěr bych chtěl Sašovi taky vyseknout "pochvalu" za výběr beden. Získal zvuk přesně takový, po jakém toužil. A z toho mám upřímnou radost. Tak ať ti dělá obrovskou radost a doprovází tě co nejdéle. Moc ti to přeji! 

Mr. Bean
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
super akce. neskutečná ochota celý den něco "štelovat"!
dan vrána umí! pokud oppo by casea dohnalo bd32 = pecka + naděje pro naše placky bluray.
děkuji za reporty.

jen by mě zajímalo, jak jste se vůbec mohli na něčem shodnout.
jen s dastou máte podobné sestavy a tudíž i podobný sluchový návyk.
ale terahera i valderon mají sestavy velice jiné, ne ?
takže by to chtělo nejprve celý pátek u tebe poslechové "soustředění" ....
:-)
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

lachim
myslím, že právě nejdůležitější část byla před vlastním zkoušením přenosek, odhaduji tak první dvě hodiny. Pouštěl jsem různé desky střídavě na Oracle a Garrardu a říkali jsme si, jak to kdo vnímá a co kdo slyší. Zajímavé bylo, že i když jsme všichni slyšeli to stejné (např. přibylo výšek) tak každý to komentoval jinak podle toho, jak to vnímal a jak má naposloucháno ze své sestavy. Tedy o "otevřelo se to", "posunulo se to výš" až po "teď je to už agresivní". Takže za mne je takové "sladění" se na začátku to nejdůležitější...

Mimochodem - při tom "slaďování se" jsme zkoušeli i podložky, o kterých se zde ještě nikdo nezmínil. Na Garrard mám naloženo 5mm vinylu, na tom 6mm full mědi "vysočina" a na tom 3mm mědi s vyříznutým středem a vloženým nerez kolečkem (opět made in vysočina). Tato kombinace mi přijde pro mne nejlepší. Když jsem ale na Black Sabbat vyměnil horní 3mm měděnou fošnu za keramickou (kterou mám teď půjčenou od rOna), všichni tři se shodli na tom, že: Toto je na bigbít nejlepší! (kdyby měl někdo o vyzkoušení keramiky zájem, ozvěte se mi - rOn ji dal k dispozici na "kolečko" pro testování a porovnávání, stát vás to bude jen náklady na zaslání dalšímu zájemci nebo zpět rOnovi......).
Průběžně jsem také kombinoval měděné naložení s tenkou carbon podložkou a snad všichni přítomní ji již začínají shánět jako "nezbytný doplněk" :lol:

valderon píše: 21 říj 2019 07:12 Absolutni poděkování patří Sašovi nejen za pohoštění, ale hlavně za "technické zázemí" a to, jak zvládnul neúnavně celý den lp i přenosky přehazovat a nastavovat. Sašo, ještě jednou děkuji!
Ano, bokem celého dění jsem si zřídil malý PIT STOP, kde jsem po odehrání pasáže přehazoval a nastavoval přenosky. Odhaduji, že tento úkon jsem během dne udělal tak 15-20x... :cool:

valderon píše: 21 říj 2019 07:12 Na závěr bych chtěl Sašovi taky vyseknout "pochvalu" za výběr beden. Získal zvuk přesně takový, po jakém toužil. A z toho mám upřímnou radost. Tak ať ti dělá obrovskou radost a doprovází tě co nejdéle. Moc ti to přeji!

Ano, zvuk se mi líbí, i když je to něco za něco - díky bednám zmohutněla a rozšířila se celá scéna, přibylo basů, výšky jsou přesné, ale chybí úplně ten nejjemnější detail, nejmenší midro, možná spíše nonodynamika, takové to "chvění vzduchu kolem strun". To ProAc zvládali lépe. Ale uvidíme - ne bednách mám nahráno odhadem tak 100-120 hodin, takže ještě se pořád bude zvuk měnit a vyvíjet. A pak plánuji vyzkoušet různé speakers kabely a také místo současného singl zapojení s valhalla propojkami i bi-amp a bi-wiring. A věřím, že se i toto časem objeví.


Celkově musím ještě jednou poděkovat klukům za návštěvu, byl to krásný den. Jen příště by to chtělo ještě více času - ideálně celovíkendové "soustředění". Říkali jsme si, jak super musely být Analogové akademie a že musíme vymyslet něco podobného, kde se nás sejde více a budeme moci o muzice a technice diskutovat celý víkend. No uvidíme...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Ještě jedna věc či poznatek nezaznel. Aneb jak se dá špatným výběrem headshellu ale totálně zabít zvuk jinak výborné MM přenosky 2M Black. Zní to neuvěřitelně, ale i OM5 (cca 500 Kč!) potom hrála mnohem lépe. A to tak, že o 2 třídy :eek:.
Komenty: Sašo, tam máš něco blbě nastavené, zapojené. To jinak není možný! Nebo... To je jak hovna na stan, ale né, to je jak když mlátíš na plechový vrata... :lol:
Po akci Saša přehodil headshell a vše bylo jinak. Možná bys Sašo mohl k tomu něco dopsat. Taky by mě zajímalo, jestli jsi potom vyladění 2M Black udělal opět srovnání s tou OM5 a s jakým výsledkem.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, toto bylo ověřeno již mnohokrát, že špatně zvolený headshlell může skvělou přenosku na skvělém rameni a gramofonu totálně zabít.
Co zde také vlastně ještě nezaznělo, tak že jsme u všech přenosek pro hraní na garrad/SME30009 volili headshell carbon od project, který vcelku jednotně vnímáme jako ideální a univerzální. Jedinou vyjímkou byla Yosegi, kterou jsme nechali na originál SME a pak 2M black, na kterou již Carbon nevyšel, tak jsem ji dal na těžký hořčíkový headshell s uhlíkovými vlákny Ortofon LH 9000. A nejspíš tato kombinace byla pro 2M smrtící. Původně jsme si totiž říkali, že je to jen "šok" pro ucho, když jsem ji nasadil po A95 a ozval se tenký nevýrazný zvuk. Když jsem ale "ze srandy" dal Ortofon OM5E, která ji přehrála "levou zadní", bylo jasné, že je něco špatně. Bohužel již na místě nebyl prostor, abych zkoušel a laboroval měnit headselly, ale večer, jak byli všichni pryč, jsem ji nasadil na carbon, ze kterého jsem sundal A95 (ta šla zpět na phantom III a Oracle) a najednou již hrála tak, jak ji znám. Nedá se pochopitelně srovnávat s ostatními MC v rozlišení a hutnosti zvuku, ale dynamika a čistota je u ní úžasné. Rázem přeskočila OM5E a dostala se do těsného závěsu za vytuněnou Denon 103R.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

zabiny
pokud bych k tobě přivezl např. player (kombajn) audionet vip g 3,
jakou kombinaci všech součástí gramo-cesty by jsi doma nasadil,
aby se zvuk top gramofonu svou čistotou/neutrálností přiblížil zvuku sacd stopy ?
vždy mě zajímalo zkoušet na kolik "vyšplhá" phono-cesta se zvukem na úrovni sacd.
( chápu, že to nelze srovnávat, že je to z podstaty blbost atd, atd.... prosím o nadhled a pochopení )
třeba na zmíněných AA jsme to vždy nějak "zkoušeli"
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Takové srovnání by mne zajímalo. Pořád si totiž říkám, že "jednou" pořídím ještě nějaký SACD/CD speciál typu VIP G3, a že pak mne třeba bude zvuk z placek bavit tak, jak z asfaltu.
I když - je možný, že mne to bavit nebude, protože zjistím, že čistý a neutrální zvuk je pro mne moc sterilní. Což může být super na jednorázový poslech - dát si symfonii a jít spát. Ale může takový zvuk bavit poslouchat i několik hodin? (také prosím o nadhled a pochopení)

Takže odpovědí na donesenou sestavu by bylo moje "best off", tedy :
Ortofon A95 - Graham Phantom III - Oracle Dephi VI - AUDIOQUEST WILD-LP - ARC REC2 phono - TYR XLR (pokud již v té době nebude nahrazen XLR Valhala nebo AQ WILD :angel: ).
Dál už by cesta byla společná...

A na talíř bych položil opět nějaký best výlisek, takže třeba MFSL One step Santana Abraxas.
A proti tomu taktéž Abraxas od MFSL na SACD.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

Zkus odpojit filtraci. Zacne Te bavit I zvuk z cd, co tam mas. Pak teprv totiz bude neutralni a prirozeny. Mel jsem to tak u sebe.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

K neduhům stáří, postihujícím hlavně intelektuály, patří především dvě vady, komplementárně spojené. Je to: neschopnost udržet myšlenku a druhá vada: neschopnost myšlenku opustit.
A já bych dodal ještě třetí: Neschopnost pochopit myšlenku druhého....

kychtax
Když napíši, že mi řízek chutná víc než guláš, znamená to, že guláš nemám rád? :?:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Jiri
Příspěvky: 855
Registrován: 17 kvě 2011 09:35

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Jiri »

kychtax píše: 21 říj 2019 14:39 Zkus odpojit filtraci. Zacne Te bavit I zvuk z cd, co tam mas. Pak teprv totiz bude neutralni a prirozeny. Mel jsem to tak u sebe.
kychtax
Nechápu jak jsi tedy do své sestavy, která byla neutrální a přirozená, mohl koupit a zařadit filtraci a po čase si zjistil, že tě to s filtrací nebaví a teď to prohlašuješ jako univerzální objev hrát bez filtrace.

zabiny007
Fakt to musela být super akce. Já v sobotu měl možnost poslechu 2 vyladěných sestav jen s gramofony a musím uznat, že je to hodně návykové ale odrazuje mě cena kvalitní phono větve a omezená dostupnost vinylů (když připočtu ještě komplikace s nastavováním gramce, praním desek, atd.) tak si vždy rád poslechnu kvalitní vinyl u někoho doma ale já sám zůstanu u digitálu.
MSB DATA CD IV Sign. ->i2s AAI Assoluto+ -> MSB DAC IV Sign. (Femto 77) -> Valhalla2 XLR->MSB S200 -> Vivid B1 (Accuphase PS-1200+SR Grounding Block; Shakti; akust.).
Uživatelský avatar
Dieter Burmester
Příspěvky: 3299
Registrován: 16 říj 2012 13:19

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dieter Burmester »

Někdo tady nedávno psal, že kychtaxovi údajně vymývají mozek na vedlejším fóru. Třeba je tohle výsledek.
Dieter Burmester
Halíř
Příspěvky: 293
Registrován: 17 lis 2018 18:31
Bydliště: Litvínov

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Halíř »

Tak to je od susedov ozaj nehorázne zasahovanie do výhradných kompetencií tohto fóra :-? .
kychtax

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od kychtax »

Z pohledu tvorby zdraveho nazoru na vec, je dobre si obcas pristroj odpojit a hrat bez nej. To u me probihalo s filtraci. A dopadlo, jak dopadlo. A kdyz si myslim ze jde o dobrou radu, podelim se.
Jirko, dal jsem na radu zkusenejsiho, ale nikdo nejsme vseved. :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, je to správné se dělit o své názory a zkušenosti, od toho fórum je. :thumbup:
Jen mne překvapují ty tvoje názorové veletoče a frekvence opakování stejného sdělení napříč fóry i vlákny. V poslední době mám obavu otevřít i ledničku, abys na mne nevyskočil s hláškou - bez filtru, bez filtru :lol: :lol: :lol:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Ještě na jeden poznatek jsem si vzpomněl! Všichni víte, že mi kolotočáři jsme v posledních měsících v době měděné a nerezové.

No a v sobotu se zkoušel i slipmat keramický. Tato keramika jde na svou práci trochu jinak než měď. Výsledek keramiky v porovnání s ostatními materiály (mimo měď) je ovšem velký přínos. Byl to fakt krátký poslech, proto nechci opravdu příliš hodnotit. Nicméně čistota, vytažení středního i vysokého pásma a zpřesnění basu bylo slyšet okamžitě v míře, jakou jsem  u jiných materiálů nezaznamenal . Kdybych neměl měď, určitě bych hodně přemýšlel... 
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

valderon,
Jarku, vydrž asi týden,po neděli Ti pošlu něco, co se chová přesně tak, jak jsi popsal.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
koudelka
Příspěvky: 329
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Moc krásná akce, z výsledků "bádání" budeme těžit všichni kolotočáři. Na příště ještě doporučuji vlastní vinyl, i když za tisíc doláčů asi nebude kvalita moc oslnivá

:thumbup: https://www.czechcrunch.cz/2019/10/rako ... AhTy7SVgSM
phonocut-1640x872.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

A příště všichni bez aut,ať můžeme něco pořádně vypít a pak si ten vinyl sami i nazpíváme :thumbup:
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
terahera
Příspěvky: 2132
Registrován: 07 říj 2019 13:48
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... vi-classic

Kde já jsem ten gramec jenom viděl :-?
ProAcResponseD30
CanorTP106VR+KT88,Oppo105DCasea mk2+lineární zdroj,ProJect The Classic Renown tunning,Pioneer PL12D,Canor TP 206+,Canor PH2,EAT Jo No 8,SPU,Furugescu
MCH+:ProAc response center,MA RXFX silver,Primare 30.5
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

No, hezký... :thumbup: :lol:
A to gramofon, soudě podle fotek, poslouchal jen se základním zdrojem, bez instalace přídavného olejového tlumení
a bez celkového uzemnění... :cool:

:shh: ... a navíc "jen" se základním SME ramenem a benzkou. :angel: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
aretax
Příspěvky: 3057
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Nehnevaj sa, že píšem sem, ale nechcem zakladať nové vlákno. Zaujal ma tento headshell:
https://www.hifi-phono-house.de/detail/ ... ticle/4744
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ, to vypadá dost dobře - kombinace několika materiálů - hořčík, dřevo, měď může být zajímavá. Stříbrné drátky v základu potěší.
Váha 17g z něj dělá jeden z nejtěžších a asi bude potřeba jej správně kombinovat s přenoskou.

Obrázek
Obrázek


No, zajímalo by mne to - zkušenosti se samotným dřevem zatím moc dobré nemám, ale toto by mohlo být zajímavé. Navíc - můj oblíbený ebay dodavatel headshellů yuki jej má za 117 Euro včetně dopravy :thumbup:

Shodou okolností jsem si včera volal s jedním členem, který doposud spokojeně používal vintage orsonic101B. Má problém, že po výměně konektoru na ramínku 3009 mu tam již Orsonic nepasuje (má kratší pin, kterým se headshell k ramínku přitáhne) a tak hledá nějaký nový. Project Carbon je prý super, ale Orsonic byl víc a tak hledá dál. Třeba by tento mohl být pro něj řešením a asi bude zklamaný až to přečte, protože zrovna včera si objednal na zkoušku celodřevěný od Yamamoto. Tak zdravím do Buchlovských kopců :ympeace:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Roman2

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Roman2 »

Žabiny 007,
zklamaný nebudu. Výše uvedeného headshellu jsem si v nabídce Yuki všimnul, ale chtěl jsem vyzkoušet Yamamoto Ebony, protože dřevěný headshell jsem ještě nezkoušel. Pokud se nebudou konat basy jaké jsem zažil s vynikajícím Orsonicem, tak už zbýva poslední meta a to je Arché. :roll:
efičák
Příspěvky: 660
Registrován: 15 říj 2012 16:32
Bydliště: Ostrava Jih

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od efičák »

Zabiny s Dastou přijeli jako věrozvěstové analogu a doby měděné - keramické, k mým dosud pohanským dveřím na pryži přehrávaným deskám.
I rozsvítilo se jako na Betlémské obloze zvláště díky pečlivému nastavení zabiniho UNI DIN zarovnání podpořené Cuprum Pelegrinum, které dodává zvuku důraz a očím lesk odrazivé plochy nejvyšší japonské rafinovanosti z rukou Dastových.

Těším se atmosféře důvěry na tomto fóru kde se sdílí a pomáhá stejně naladěným lidem a tolerují se zvláštnosti, rozdíly v možnostech kvality a vkusu lidí.Tréma mě trápila a svojský zvukový vkus opravdu zarazil oba přátele. Jak se tady říká, jak na sviňu to ten den prostě nehrálo, mohl za to špatný azimut headschellu který šel po návštěvě v klidu opravit a velmi temný zvuk ńahrávky Stingovy 2 LP My songs.

Děkuji za všechno úsilí a dobrou vůli zde ve vláknu Saši.
Zvuk dobrý - všechno dobré
Dasta
Příspěvky: 1449
Registrován: 25 zář 2016 15:08

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Dasta »

Jsem potěšen, že jsem se mohl osobně poznat s básníkem analogu, člověkem, který ví o gramofonu opravdu mnoho, protože zkušenosti má z osobního nabytí.
Aleši, přeji jen to nejlepší, hodně dobré muziky, která nás tak nabíjí a spoustu pokeců se stejně naladěnými lidmi.
Technics SL1210/SME3009,Ortofon A95, Jo No8,Yosegi, Pro-ject phono RS,Step Up trafo Ortofon Verto , Brassany, Vincent/Casea Lynx MK2, Xavian Carisma, Noble Audio Sunrise,
Furutech, VdH 501silver, Sroll, Mondiale2
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

efičák
nemluvím řečí tvého kmene, ale snad mi budeš rozumět. :lol:
Bylo mi ctí poznat osobně člověka, díky jehož příspěvkům jsem zahučel do analogu až po uši a tvoje skromnost zde není na místě. Nebýt tebe a pár dalších členů (většinou již bohužel bývalých), tak bych nejspíš pořád spokojeně hrál na vylepšené NC450, se kterou jsem vydržel přes 15let.
Ale od doby, co jsem objevil CZ fóra a začal hltat příspěvky několika málo vinyl apoštolů, mezi které bezesporu patříš, tak se mi doma vystřídalo mnoho gramofonů, ramínek a přenosek, až jsem dospěl do současného stavu, kdy si mohu spokojeně užívat poslechu a přítomnosti legendárních pleťových středů :lol:
Takže děkuji za nakopnutí k posunu ^:)^
A děkuji jak za poslech tak i následný pokec v místním hotelovém baru :thumbup:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak jsem včera skamarádil mé "milášky" - DV505, Arche, Kansui a Garrard a po prvním "test" poslechu desky Mofi- Sketches of spain jsem se na zvuku Davisovi trubky zasekl tak, že jsem musel sázet jednu jeho desku za druhou a končil jsem až hluboko po půlnoci...
Při vší úctě k mé druhé sestavě s A95, i když je ve všech ohledech dokonalejší a přesnější, tak na tento zvuk to prostě nemá... Je mnohem pestřejší, zábavnější, věrohodnější :cool:

IMG_20191123_103744.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
lachim
Příspěvky: 1114
Registrován: 01 led 2011 11:40
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lachim »

Mas krasne gramofony. A z novych beden slysis svou sbirku zase jinak. Vlastne poprve
\m/
Roman2

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Roman2 »

Krásná kombinace na pohled a určitě i zvukově podle svých preferencí. Jako druhé rameno máš SME 3009?
Odpovědět