Frogyman

Diskuze o zdejších členech a jejich Hifi.
Odpovědět
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Stoupání lze změřit měrkou...to nebude ale americké, ale jemné stoupání.

Já je kupoval v Killich s.r.o., mají je o různých délkách.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
lidumil
Příspěvky: 1251
Registrován: 08 lis 2011 10:33

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od lidumil »

Lica, Sotila, Akros? Můžu se zeptat u nás, když mi pošleš nějaký rozměry.
Poslouchám hudbu, která se mi líbí, mám to co mám a co jsem ochoten zaplatit.
Pytell
Příspěvky: 833
Registrován: 02 led 2011 09:18
Bydliště: Praha

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Pytell »

Ahoj Sašo,

když jsem kompletoval několik Furugescu tak jsem kupoval nerez šrouby zde : http://www.spojovacimaterialpraha.cz/

Je to ve starých Ďáblicích kousek ode mě.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Bohužel stoupání změřit neumím, na to nemám měrku. Mám doma jen šupleru...
Ale koukám, že třeba Sotila je v Brně, tak to zkusím prubnout. Když nic jiného, tak alespoň by mi mohli pomoci změřit stoupání...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Měřit stoupání, když máš posuvku, není nic složitého :)

https://www.google.com/search?q=m%C4%9B ... 7vPeowLXIM:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Díky: :thumbup: Co já se tady vše nenaučím :lol:
Jen se obávám, že moje oči a ruce na takovou jemnou práci nejsou, je to fakr brutálně malinkatý. Rozteč mi vychází na 0,555. A to je divný. Ale když vezmu nějakou odchylku, tak k jemnému stoupání 0,5 to má kousíček :lol: :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

:lol: změř to třeba přes deset závitů :thumbup:
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
Miles
Příspěvky: 507
Registrován: 16 led 2011 17:09

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Miles »

Koukám že je tady samej hifista odborník a žádný strojař který by si s tím dokázal poradit !!!!!!!!

Ahoj Sašo poku dodpovídající šroubky neseženěš pošli mě je a nechám ti je vyrobit podle zaslaného kusu a v požadovaném množství ,tel na mě máš
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Koudelka
Výsledek je z měření přes více závitů a pod lupou, ale je to peklo...

Miles
Díky moc za nabídku. Kouknu do doporučené prodejny a pokud bych neuspěl, využiji tvé nabídky a ozvu se. Díky!
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
ivanb_cko
Příspěvky: 175
Registrován: 09 čer 2012 21:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od ivanb_cko »

zabiny007 píše:..., těch investic bylo letos více a hifikůň není v mé stáji jediný. Za chvilku mi začíná lyžařská sezóna, což je také docela nenasytný koník.
Tak tomu naprosto rozumím! Já paralelně letos investuji hodně do kola (hlavně na ježdění dolekop.com a druhýho se ženou) a ktomu jsme si vymysleli koupit chalupu...což samozřejmě znamená druhej malej aprátek na chalupu, že! :ymdevil:
Luxman DA-06 & Audirvana Plus /Denon DN-961FA /Luxman PD-444 w Wheaton Triplanar mkII & VDH MC-10 + Dynavector DV 505 & Ortofon MC25E /Audiokultura Iskra 1 /Jeff Rowland Concentra I /[audio physic] Scorpio
matori
Příspěvky: 187
Registrován: 01 bře 2018 13:07

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od matori »

Zkus nějakého soustružníka, kluci mají i měrky. Změřil bych to, ale.... Ještě jedna rada, vzít do sáčku vběhnout třeba do http://www.bmkco.cz a zkusit našroubovat do matky. I v prodejnách modelář mají tyto americké bazmeky :razz:
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Miles píše:Koukám že je tady samej hifista odborník a žádný strojař který by si s tím dokázal poradit !!!!!!!!

Ahoj Sašo poku dodpovídající šroubky neseženěš pošli mě je a nechám ti je vyrobit podle zaslaného kusu a v požadovaném množství ,tel na mě máš
Žiadny strojár Ti na základe pár obrázkov neurčí závit. Podľa priemeru 4,79 mm predpokladám, že sa to nie je metrický závit (tie sú M4, alebo M5), ale bude to v palcových mierach. V každej serióznej predajni spojovacieho materiálu majú aj závitové mierky, prípadne si vyskúšaj závit tak, že si vyskúšaš skrutku na matici (skús maticu M4, M5, alebo príslušnú maticu v palcových mierach). Toto všetko môžeš absolvovať v predajni za cca 5 min.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak u mne aktuálně dvě novinky - Canor TP306VR+ má od včerejška nový domov (pozdravuji šťastného majitele, zdejšího člena :smile: ) a tak Canor PH1.10 zůstává definitivně po 14 denním testování u mne a budeme pokračovat ve vzájemném seznamování :cool:
Také mi dorazilo dlouho očekávané "akvárko" project cover It, které perfektně pasuje i na Oracle a já konečně nebudu každý den nervní z toho prachu, který se neustále usazoval na gramec, protože originální víko "nic moc"...
IMG_20181115_193541_resized_20181115_073636758.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
PavelDosko
Příspěvky: 2561
Registrován: 14 bře 2012 19:59
Bydliště: Olomouc

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od PavelDosko »

parada
neni placka, neni highend
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Masakr :eek: Gratuluji k tvému dalšímu posunu a ať ti to už chvíli vydrží :thumbup:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Máro, myslím, že v analogu už nic měnit nebudu. Jen doplňovat - ještě mne totiž čeká radost s druhým gramcem, jehož výroba je již v procesu :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Na to se taky docela těším,doufám,že pak hned vlozis foto :thumbup: Určitě to bude velká nádhera,jak tě znám :lol:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Foto je naprd, musíš si někdy udělat výlet do Brna :cool:
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

No to je jasný,i se docela stydím,že jsem u tebe ještě nebyl,ale nemám to s časem tak jednoduché vzhledem k mé práci.Ale neboj,napravim a těším se na to :smile:
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

add šroubek na ramínko DV 505
lidumil píše:Lica, Sotila, Akros?
Tak jsem dnes dopoledne navštívil dvě "šroubkárny" (Sotila a Zebrafast), strávil tím skoro dvě hodiny a výsledek? Ani v jedné prodejně nechápali, co je to za atyp s tak a divným průměrem a jemným stoupáním které neuměli s jejich šablonami změřit.
Výsledek - takový šroub nelze koupit... :-( . Doporučení od odborníků z prodejen: "Nechte si to převrtat na klasickou pětku..." nebo "začistěte konec a nechte si tam navařit/nalepit novou hlavu..."

No, já jsem dnes ještě napsal výrobci a když neuspěji, využiji nabídky od Milese...
Miles píše: Ahoj Sašo poku dodpovídající šroubky neseženěš pošli mě je a nechám ti je vyrobit podle zaslaného kusu a v požadovaném množství ,tel na mě máš

Zatím díky :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
terahera

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od terahera »

Jó hochu,kdybys koupil ten gramofon,co jsi dával na hifiroom https://www.hifiroom.cz/tipy-na-nakup/a ... 19427.html tak nemusíš takové problémy řěšit =))
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JJ. A navíc by mne vyšel i levněji, než mne bude ve finále stát sehnat jeden pitomej šroubek. Už jen dnešní nájezd 30km po Brně a 2hodiny času vyjdou dráž :-)
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

On to taky může být Whitwort...

https://e-konstrukter.cz/prakticka-info ... rtuv-zavit

to by pak chtělo třebas nějakého fandu anglických motorek :)
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Na 90% je to Whitwort, pravdepodobne s jemným stúpaním. Kedysi som ich dodával do jedného podniku. Chcel som Ti poslať link na môjho bývalého dodávateľa, ale na stránkach som zistil, že firma je zrušená. Ale skús - určite na webe nájdeš dodávateľa skrutiek v palcových mierach. Ak na niečo narazím, dám Ti vedieť.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Toto je ďalší z mojich bývalých dodávateľov, skús tu:
https://www.dmpsteel.sk/iso-7379
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Tak dnes takové malé vánoce - dorazila náhradní "trubka" na Graham, takže nyní mohu zkoušet i jiné přenosky bez nutnosti dělat demontáž stávající "hlavní" A95. Je to ve finále podobné, jako u ramínek s výměnným headshellem. Dnes půjde na řadu Miyajima Kansui :-)
IMG_20181203_134254nahled.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

A takto vypadá aktuální "šuplíková" sestava, čekající na svoji příležitost mne zaujmout a zůstat natrvalo.
Koukám, že je to takových 7 statečných. :lol:
Některé postupně prubnu na stávajícím kolotoči (určitě další v řadě bude Cadenza mono a pak i 2Mblack), ale někteří adepti se dočkají až s novým Garrardem. A to ještě bude nějaký ten pátek trvat...
IMG_20181203_151120_resized_20181203_033455657.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
koudelka
Příspěvky: 330
Registrován: 11 zář 2013 15:50

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od koudelka »

Noooo, tomu říkám sestavička :) jsem zvědav na výsledky
Hi-Fi: Triangle Magelan Concerto, Linn, Sroll
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

zabiny007 píše:A takto vypadá aktuální "šuplíková" sestava, čekající na svoji příležitost mne zaujmout a zůstat natrvalo.
Koukám, že je to takových 7 statečných. :lol:
Některé postupně prubnu na stávajícím kolotoči (určitě další v řadě bude Cadenza mono a pak i 2Mblack), ale někteří adepti se dočkají až s novým Garrardem. A to ještě bude nějaký ten pátek trvat...
Moc pěkný :thumbup:

To vlevo nahoře je Denonka v jiný budce?

A zajímají mě to dole vpravo nad sebou. Jedna je Miyajima Shibale a ta druhá?
aretax
Příspěvky: 3069
Registrován: 01 led 2012 18:34

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od aretax »

Ak teraz hráš A95, Cadenzu Black nemá zmysel ani skúšať. Rozdiel je priepastný v prospech A95.
Všeto čo píšem, je iba môj subjektívny názor.
valderon
Příspěvky: 775
Registrován: 18 bře 2014 19:11

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od valderon »

Aretax, je to 2m Black
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

JAPEX
JJ, denon 103R se shibata hrotem v těžkotonážním grafitovém těle :-)
Na headshelu je Miyajima Shilabe a na "trubce" Miyajima Kansui.

Aretax
jak píše Valderon, mám 2Mblack a ta Cadenza je mono. Tu mono chci vyzkoušet na staré mono nahrávky (hlavně různý jazz, ale i beatles apod). Pokud bude znít mono deska lépe s mono Cadenza než s A95 či Kansui, tak zůstane. Pokud ne, půjde do světa.

K ostatním:
Miyajimu Shilabe mám teď tak nějak navíc, nejspíš půjde do světa, protože ji nahradila KANSUI.
2Mblack - všude na ni slyším chválu, tak ji chci vyzkoušet a uvidím, zda zůstane, nebo "půjde" :-)
Benzku mám půjčenou na vyzkoušení od zdejšího člena - nikdy jsem Benz neměl a neslyšel, tak jsem na ni zvědav.
A ta Denonka - nechal jsem ji upravit s tím, že to je taková "rezerva" v šuplíku, ale srovnat se s A95 nebo Kansui nemůže...
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od vitek »

Je nějaký "zajímavý" rozdíl mezi Shilabe a Kansui? Cenově jsou si dost blízko... Dík.
Uživatelský avatar
Yngwie
Příspěvky: 1481
Registrován: 08 pro 2012 12:39
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Yngwie »

Velmi pěkně popsané rozdíly mezi Shilabe, Kansui a Madake na Highfidelity.pl ... Pacula to umí popsat velmi dobře.
Bond 007 alias Monte

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Bond 007 alias Monte »

Denonka má sférický hrot, neéé ? Hrot jsi taky vyměnil ?


JJ, denon 103R se shibata hrotem v těžkotonážním grafitovém těle
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Ano, jak píši a řešil jsem před časem v jiném vlákně, koupil jsem záměrně na ebay tělo 103R s poškozeným hrotem a nechal udělat kompletní tunning - Retipping na shibata s boronovou chvějkou (https://techne-audio.de/angebote/Retipping-Service.html) a osadit do nového "těžkotonážního" grafitového těla (https://techne-audio.de/gehaeuse-denon- ... anten.html ).
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

vitek píše:Je nějaký "zajímavý" rozdíl mezi Shilabe a Kansui? Cenově jsou si dost blízko... Dík.
Obě přenosky jsou si velmi blízko, přesto mají charakter lehce jiný - Shilabe je více "analog", Kansui je detailnější, ve všem o kousek dál. Je však mnohem náchylnější na přesné seřízení, takže se lehce rozdíly smáznou, pokud nebude nastavení opravdu precizní.
A preference - každý to má jinak. U mne vítězí z těchto dvou Kansui, ale když jsme dělali s několika zdejšími členy porovnávání, tak se ozýval i preferenční hlas pro Shilabe.
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
JAPEX

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od JAPEX »

Jsem zvědav, co řekneš na tu Benzku. Já mám mnohem nižší model (Glider SL) a jsem s ní nadmíru spokojen.
Má opravdu hluboké basy (ne zvýrazněné) a parádně lehké výšky, ale přitom přesné (při porovnání třeba právě s DL-103R). A co je u ní na po prvních tónech k povšimnutí, je separace kanálů. To jsem u jiné přenosky neslyšel! Papírově má více jak 35dB.
A přijde mi sama o sobě v drážce "tichá"...
vitek
Příspěvky: 627
Registrován: 26 pro 2010 15:19
Bydliště: Ostrava

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od vitek »

zabiny007 píše:
vitek píše:Je nějaký "zajímavý" rozdíl mezi Shilabe a Kansui? Cenově jsou si dost blízko... Dík.
Obě přenosky jsou si velmi blízko, přesto mají charakter lehce jiný - Shilabe je více "analog", Kansui je detailnější, ve všem o kousek dál. Je však mnohem náchylnější na přesné seřízení, takže se lehce rozdíly smáznou, pokud nebude nastavení opravdu precizní.
A preference - každý to má jinak. U mne vítězí z těchto dvou Kansui, ale když jsme dělali s několika zdejšími členy porovnávání, tak se ozýval i preferenční hlas pro Shilabe.
Díky za info. Trošku jsem to čekal a je jasné, že pokud to člověk neporovná doma, tak náhodný výběr může být zklamání. Zajímavé, že mají papírově podobné hodnoty,(váha, přítlak a impedance) jak ta moje japončice...., ale to spíš z praktického hlediska možného přehazování.
Uživatelský avatar
Frogyman
Příspěvky: 3032
Registrován: 05 lis 2014 22:46
Bydliště: Balkán

Re: Žabiny007 - představení

Příspěvek od Frogyman »

Jen bych zde navázal na zmínku o společném výletě s Dastou ve vlákně "co právě poslouchám na vinylu", kde se psalo:
koudelka píše: Parádní zážitek na kterém má hlavní zásluhu zabiny007 který mi LP dovezl, ale hlavně...opakuji HLAVNĚ mi seřídil gramofon, který nyní hraje opravdu FAMÓZNĚ!!!
Nevím kam jinam to napsat, tak alespoň to tohoto vlákna. Díky za skvěle odvedenou práci a také díky Dastovi za příjemnou návštěvu. Rád Vás chlapci zase brzy uvidím, snad bude více času.
Dasta píše:Děkuji koudelkovi za umožnění poslechu výjimečné sestavy.Zvukové podání předčilo všechny moje představy, zvláště po nastavení gramofonu na křivku UniDin.Struktura a pružnost basů neslýchaná, podání stredovýškového pásma s nebývalou šíří, čistotou a jemností, která bere dech.Zvláště u desky Jeff Beck " Wired", asi to bylo tím, že desku znám skoro nazpaměť.
V prostředí ve kterém posloucháte, ve spojení s takto špičkovým zvukem na vás dýchne kus anglické aristokracie.
Rád bych doplnil pár detailů zde, ať to ve vlákně o vinylech neplevelím...

Takže spíše telegraficky:
- zatím všichni, u kterých jsem SMARTraktorem nastavil křivku UniDIN, jsou nadšeni (více informací zde: http://www.arche-headshell.de/uni-din-a-new-approach). U Koudelky to bylo docela náročné a "taktak", protože original přenoska LINN má tři upevňovací šrouby, které ji na firemním ramenu fixují ve výrobcem preferované pozici (přeměřením identifikováno nastavení „Loefgren A / Baerwald DIN“), navíc těsné napojení drátků nedává moc prostor k manipulaci, který je u UNI potřeba - přenoska se posunuje totiž o cca 5mm směrem k tělu ramene. Přesto se nastavení UniDIN podařilo a jsem zvědav, zda nadšení u Koudelky přetrvá i po vystřídání více druhů muziky. Nyní se mi ozvali další dva členové, kteří chtějí toto vyzkoušet, tak jsem sám zvědav, jak se projeví u nich. A také jsem zvědav na UniDIN u sebe - zatím jsem jej na Graham ramínku nezkoušel a "jedu" podle originál šablony. U A95 se mi zdá nastavení dokonalé, ale u Miyajima KANSUI mám neustále pocit trochu, že z přenosky pořád nedostávám maximum. Tak uvidím/uslyším.

- od Koudelky jsme se vydali na oběd za Zappou, od kterého jsme byli jen pár km. Zastihli jsme jej zrovna ve chvíli, kdy stěhoval své 130kg monstra (tannoy westminster) do nové poslechovky. Krátce jsme pokecali o tom, jak si rockovou hospůdkou a festiválky plní své sny a jak takového nového souseda vnímá místních cca 750 obyvatel... Máme vyřídit pozdravy s tím, že "už zase bude hrát". Tak se těším na další cestu kolem, určitě se zastavím na poslech. Jsem zvědav, jak bedny zahrají v prostoru ještě větším, než měl doposud.

- Pak následovala cesta do HK a krátká návštěva u zde spíše pasivního člena, takže nebudu jmenovat. :silent: Rychlé kafe, dezertík (který po pizze u Zappy bodl - děkujeme!) a krátký, spíše orientační poslech beden Dynaudio C4 s "kladivy" MF750 a preampem ARC LS27, zdroj gramo project RPM 5 (???) s přenoskou 2Mblack. Zde jsme se s Honzou shodli, že sestava by si určitě zasloužila lepší zdroj, minimálně v podobě MC přenosky. V přímém porovnání s Koudelkou (poslouchali jsme stejnou desku) totiž nahrávce chybělo rozlišení na výškách i dynamika.

- Pak už cesta do Pelhřimova a kafe u Dasty. Plánované podrobné srovnávání třech vydání Supertramp - MFSL vs JPN vs US nakonec proběhlo jen krátce, protože bohužel u MFSL desky jsme po vybalení objevili škrábanec, takže jsme ji přehráli jen kousek a zabalili zpět k reklamaci. Naštěstí jsem při objednávání vzal 1ks navíc pro "strýčka příhodu", takže jej Dastovi dovezu příští týden, kdy nás čeká další společný hifivýlet, tentokráte do Prahy. Poškozený kousek budu reklamovat a jsem zvědav, jak se k tomu musicdirect postaví. Určitě dám vědět.
Supertramp MFSL.jpg
TT:Oracle,Garrard,Technics; TA:Glanz,Graham,FR64S,Thomas Schick; Přenosky:MySonicLab,SPU,Ortofon,Miyajima,Denon; Železo:Brinkmann,SculptureA,Consolidated,EAR,TRON,PRIMARE; Repro:Xavian; BIŽU:GMG,Furutech,AQ,Townshend,VDH,Balkan,Čajna
Odpovědět